DE ECHO VIN HET ZUIDEN George Walsh met Sam Een minuut voor drie FLORA BIOSCOOP. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 8 Maart 1927 Benoeming. In de vacature van wijlen den heer J. Qragtmans werd tot President van de Conferentie van den H. Vincentius a Paulo alhier benoemd de WelEd. ZeerOel. Heer P. J M. Sweens. Candidatenlijsten R.K. Kiesvereeniging. Wij willen er met klem de aandacht op vestigen dat a.s. Zaterdagmiddag de Commissie zitting houdt in een zaal der R.K. Werkliedenvereeniging van 5 —6 uur tot 't In ontvangst nemen der candidatenlijsten, die door 20 leden moeten zijn geteekend. Men heeft dus nog een paar dagen om zijn aandacht te schenken aan deze zeer belangrijke aangelegenheid. Van goede candidaten hangt zeer veel af. Men zij dus waakzaam en actief ten deze. Geslaagd. Voor het op j.l. Zaterdag te Breda gehouden examen voor Stenografie „Groote" in de Engelsche taal slaagde vanwege den R.K. Bond van „Groote"- schrijvers St. Genesius de heer P. Hamers te Udenhout. Deze genoot zijn opleiding van den heer J. Smarius, Grootestraat 304 te Waalwijk. Cursusavond. Morgenavond zal vanwege de R.K. Werkliedenvereeniging in den Gilden bond de laatste ontwikkelingsavond van dit seizoen worden gehouden. Aan de hand van een serie Hchtbeel den zal de adviseur de Weleerw. heer Beekmans een lezing houden over de Martelaren van Gorkum. Wij kunnen eenieder aanraden dezen sluitingsavond bij te wonen, te meer daar er voor een attractievolle afwisse ling wordt gezorgd. Het dubbel man- nenkwartet van Waalwijks Revue Gezelschap, „Onderling Kunstgenot zal zijne medewerking verleenen. In de pauze zal gezongen worden „Ave Maria" van Ramshorst en „Hymne h la nuit" van Rillé Federatie der Looiersbonden. Zooals we Zaterdag reeds schreven zou de federatieve samenwerking tus- sehen den Bond van Ned. Lederfabri kanten en de R.K. Ver. van Ned. Le derfabrikanten weldra haar beslag krijgen. In de Maandag te Tilburg gehouden alg vergadering van de R.K. Ver. van Ned. Lederfabrikanten werd aan de plannen algemeene goedkeuring ge hecht. De Bond van Ned. Lederfabri kanten zal nu ook wel spoedig een ledenvergadering beleggen om de goedkeuring te geven aan deze federa tieve samenwerking. R.K. Middenstandsbond. Huishoudelijke vergadering der R. K. Middenstandsvereeniging te Waalwijk op Woensdag den 9en Maart 1927, des middags ten 8'/2 uur. inde zaal van Hotel Verwiel. 1. Notulen. 2. Periodieke aftreding Bestuur. 3. Aanstelling Adjunct-Secretaris. 4. Pluimvee-Markt. 5. Bespreking en benoeming Com missie Winkelweek. 6. Mededeelingen St. Nicolaas. 7. Rondvraag en sluiting. Op dezè vergadering heeft de pers geen toegang, doch van 't verhandelde zal ons door het bestuur een commu niqué verstrekt worden, zoodat wij in 't volgend nummer toch een en ander zullen kunnen mededeelen, omtrent deze belangrijke besprekingen. Ben interessante reis. De heer B. Timmermans Verschure, lid van den gemeenteraad en voorzitter der Kamer van Koophandel voor de Lang straat, zal voorloopig afwezig zijn. L I. Maandag is hij een auto-tocht be gonnen naar en door Noord-Afrika. Door België en Frankrijk gaat het naar Marseille, van daar per boot naar Algiers om vervolgens den tocht verder te beginnen door Algiers, Tripolis, Tunis, de Lybische woestijn tot nabij Eng. Soedan en over Egypte terug te keeren. Zeer zeker een beteekenisvolle en niet minder interessante tocht. Een voorspoedige reis eri behouden thuiskomst zij den heer Timmermans gaarne toegewenscht. Keuringsdienst. De Keuringsdienst vah waren voor het Keuringsgebied 's Bosch heeft ge durende het 4e kwartaal 1926, voor wat onze gemeente betreft, de vol gende werkzaamheden verricht: Totaal aantal inspecties van winkels, pakhuizen, markten enz. 61. Totaal aantal inspecties van bakke rijen 18. Totaal aantal genomen monsters volle melk 89. Hiervan ondeugdelijk van samen stelling 3 en ondeugdelijk van toe stand 9. Totaal aantal genomen monsters van andere waren 18. Totaal aantal ter plaatse van verkoop afgekeurde partijen 13. Totaal aantal partijen, naar aanlei ding van het onderzoek in het labo ratorium afgekeurd en in beslag ge nomen 1. Totaal aantal waarschuwingen, aan fabrikanten of verkoopers in het keu ringsgebied uitgereikt 13. Totaal aantal mededeelingen en uitnoodigingen tot een onderhoud, den verkoop van waren betreffende 2. Totaal aantal processen verbaal door den dienst opgemaakt 5. bekend uit komen In de Gouden huwelijksfeest. Wij meenden nog dat mededeelingen omtrent het a s. gouden huwelijksfeest van den heer en mevrouw A. H. van Schijndel van Well, dat 24 Mei a.s. alhier zal herdacht worden, wel wat vroegtijdig waren nu echter elders reeds daarvan melding gemaakt wordt, willen wij ook daaromtrent een en ander mededeelen. Men zal begrijpen, dat dit feest, speciaal van de zijde van het zeer uitgebreid personeel, niet on gemerkt zal voorbijgaan en deze zeld zame gebeurtenis met den noodigen luister zal worden herdacht. Er heeft zich voor de goede rege ling een comité gevormd uit het per soneel der Kon Stoomschoenenfabriek A. H. van Schijndel Het Dagel. Be stuur van dit feestcomité bestaat uit de heeren Alfons de Vries, Piet van Drunen, C. Pullens, Arnold Verwiel en H. van Heijst en Mej. L. Fooij. Dit comité heeft de volledige rege ling en samenstelling van 't program ma in handen en wij kunnen reeds zeggen dat een en ander In voor namen stijl wordt gehouden en ieder hartelijk zijne medewerking en beste krachten geeft. Voor een onderdeel, de muzikale afdeeling, wordt reeds maandenlang gerepeteerd en hiervoor is door een zeer deskundig man, iets zeer bijzonders, iets zeer passends en iets zeer treffends vervaardigd, dat op hoogst kunstvolle wijze zal worden uitgevoerd. Meer zullen we daarvan voorloopig niet zeggen. Ook het vol ledige programma zullen we te zijner- tijd weergeven. De buurt zal zich in de huldiging van het Bruidspaar eveneens niet on betuigd laten. Er heeft zich reeds een buurtcommissie gevormd, bestaande uit de heeren: C. H. Vekemans, eere voorzitter, J. van Heesbeen, voorzit ter, J. de Graaff, secretaris, A. v. Eyck, J van Delft, Fr. Slaats en de dames Cato de Graaf en C. van Hilst. Vergadering van den Gemeente raad op Donderdag 10 Maart des nam. om 7llz uur. Onderwerpen ter begandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Wijziging begrooting dienst 1927. 3. 1928. 4. Aanwijzing stemlokalen voor de a.s. verkiezingen. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot goedkeuring van de aanvulling der voorschriften voor electrische laagspanningsinstallatie. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van f 10 subsidie aan de diocesane federatie van het Wit—Gele Kruis (Bisdom Den Bosch). 7. Verzoekschrift van de R K. voet balvereniging om subsidie met afwij zend voorstel van Burgemeester en Wethouders. 8. Verzoek van het R.K. Kerkbestuur om voorschot op de gemeentelijke vergoeding overeenkomstig artikel 101 der L.O. wet ten behoeve der bijz. lagere scholen, te Drunen voor het dienstjaar 1927. 9. Vaststelling vergoeding ingevolge artikel 101 der L.O. wet ten behoeve der Bijz. Meisjesschool over 1925 10. Benoeming leden der schattings commissie ingev. art. 58 der wet op de Inkomstenbelasting. 11. Vaststelling verordening rege lende de werkzaamheden van de com- 12. Vaststelling kohier hondenbelas ting over 1927. 13. Belegging van de opbrengst van de openbare lagere schooi dorp met schoolhuis en tuin. 14. Vaststelling heffingspercentage gemeentelijke inkomstenbelasting. 15. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van den nog resteerenden inventaris van de opge heven lagere school in het dorp Door de firma W. Yseldijk wordt dezer dagen een vrachtdienst ingesteld voor Drunen en Omstreken naar den Bosch. Wij wenschen hem veel succes. Als een feit van beteekenis ver melden wij. dat Maandag j.l. niet minder dan 30.000 eieren ter veiling werden aangevoerd. Onze veiling krijgt zoo langzamerhand ook naam op dit gebied. 's-HERTOOENBOSCH. De vereeni- ging tot bevordering der veemarktbe langen en het houden van veetentoon stellingen le 's-Hertogenbosch is thans officieel geconstitueerd. Voorzitter is de burgemeester Mr. F. J. van Lan- schot, terwijl ook de overige bestuurs leden, zoowel als het uitvoerend Comité en Commissie van Advies zijn aan gewezen, ook het Eere-Comite (Eere- Voorzitter is Jhr. P. J. J. S. M. van derDoes de Willebois oudburgemeester van 's-Hertogenbosch) is samengesteld. Dank zij de groote medewerking van zeer vele ingezetenen van 's-Bosch de vereeniging telt meer dan 150 leden en donateurs) en ook van het gemeentebestuur zal het mogelijk zijn op de op 6 April a.s. te houden ten toonstelling een bedrag van f 2000. aan prijzen beschikbaar te stellen, behalve een aantal medailles, met in de meeste categorlëen een eersten prijs van f35.—. Aangezien het voornemen bestaat in het najaar een fokveedag te houden, is thans de meeste aandacht gewijd aan de rubriek „slachtvee". SPRANG-CAPELLE (v.m. Sprang). Morgen (Donderdag) 10 Maart hoopt de heer B. van Oosterhout alhier den dag te herdenken, dat hij gedurende 45 jaar met volle toewijding als agent is werkzaam geweest voor de Levens verzekering Mij. „Noord-Braband", gevestigd te Waalwijk. Zeker een zeldzaam voorkomende gebeurtenis. Vergadering der Afd. Sprang van het Ned. Werkl. Ver bond „Patrimonium" op a.s. Zaterdag des avonds 8 uur in de zaal van den Chr. Volksbond. Aan de ordeOpening, Notulen, Behandeling Bestuursvoorstel, Voorstel nieuwe leden, Bespreking antwoord H.H. Doctoren inzake het doktersfonds, Varia, Sluiting. CAPELLE. Door het groote succes, dat de tooneelvereeniging der Afd. Sprang Capelle e.o. van Volksonder wijs behaald had op de algemeene ledenvergadering der Afd. met het op voeren van „Jan Ongeiuk" kluchten- spel in drie bedrijven van O. Blumenthal en G. Kadelburg en vrij bewerkt door Jac. de Vos, had het bestuur besloten dit kluchtspel nog eenmaal ten ge hoore te brengen. Deze uitvoering is j.l. Donderdag des avonds 8 uur in het stationskoffiehuis van den heer L. F. van Dongen alhier gehouden. Voor een goed bezette zaal opende de voorzitter, de heer E. Colet, dezen avond en heette de aanwezigen jvelkom. De opvoering van het stuk liet niets te wenschen over. De verschillende rollen werden keurig vertolkt en de stilte en span nende aandacht, waarmede de aanwe zigen het spel volgden, bewezen dui delijk hoe men met het stuk meeleefde. Dat het stuk bij het publiek in den smaak viel bewees het geestdriftig applaus na ieder bedrijf. Ongeveer 11 uur sloot de voorzitter met een woord van dank aan de speelsters en spelers en aan allen die medegewerkt hebben om ook dezen avond zoo goed te doen slagen, de vergadering. De tooneel vereeniging kan met trotsch op deze onbetwistbaar prachtige uitvoering terugzien, Tijdens de pauze en na afloop werd door de firma Borstrok en Stoop uit Waalwijk een radiotoeste gedemonstreerd. In de zaal van den heer L. F. v Dongen alhier hield de landbouwver eeniging voor deze gemeente j 1. Vrij dagavond een ledenvergadering, waar op door den heer C. G. de Jong uit Almkerk, secretaris der* Nbr. Mij. van Landbouw, een filmvoorstelling op landbouwgebied gegeven werd. In de plaats van den heer J Wegman is tot arbeider-telegrafist op het station Capelle—Nieuwevaart aan gesteld de heer Gelthof te Lottum (L Door de zoons van den visscher R. aan de Nieuwevaart alhier werd dezer dagen in den Eendennest een prachtigen vischotter gevangen. Het dier woog ongeveer 20 pond. Vorige week kwam de afd Capelle van den Chr. Fabr. en Tran sportarbeidersbond in feestelijke jaar vergadering bijeen. Om ruim half acht opende de voorzitter deze bijeenkomst op de gebruikelijke wijze en heetle de aanwezigen welkom Hierna richtte hi zich met een enkel woord tot de aan wezigen en wees hen in het bijzonder er op om in deze moeilijke tijdsom standigheden ttouw aan het beginse vast te houden en vooral steeds de vergaderingen bij te wonen. Nu wer den de notulen der vorige vergadering voorgelezen, die onveranderd werden goedgekeurd en vastgesteld. Vervol gens bracht de afd. secr. de heer J. Vos, jaarverslag uit. Hieruit bleek dat het ledental gelijk was gebleven aan het vorig jaar. Het aantal gehouden vergaderingen bedroeg 13. Aan 18 leden werd gratis rechtskundig advies verstrekt, terwij! in het afgeloopen jaar een T.B C.-fonds werd opgericht. Ook werd in dit verslag nog gewezen op het feit dat nog steeds te veel de valsche leuze heerschte „ben ik mijn broeders hoeder" en dat er wat meer getracht moest worden elkanders lasten te dragen en alzoo de wet van Christus te vervullen. Een der aanwezigen dankte den secretaris voor zijn keurig verslag, waarna de penningmeester administrateur L. Heurter zijn finantieel verslag uitbracht. Aan contributie werd ontvangen ruim f 1900.enaanwerk- loozen uitgekeerd f 1500.—. Ook den penningmeester werd een woord van dank voor zijn administratie en verslag gebracht. Alsnu werd overgegaan tot bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding. De aftredende bestuursleden F. J. Wittebol, H. van Dongen en A. van Peer werden met meerderheid van stemmen herkozen. Tot voorzitter werd gekozen de heer Jac. Vos, die de aanneming hiervan nog in beraad wenschte te houden. Voor de op 28 en 29 Maart e k, te houden bondsver gadering te Amsterdam werden als afgevaardigden gekozen de heeren Jac. Vos en L. Heurter en tot plaatsvervan gers H. van Dongen en K. Rosenbrand. Tenslotte volgden nog enkele mede deelingen en werd overgegaan tot het houden van voordrachten en het zingen van liederen, terwijl de aanwezigen bovendien nog feestelijk onthaald wer- den. De afgevaardigde van den Chr. Besturenbond, de heer P. Faro, felici teerde de afdeeling met haar 7e jaar feest en sprak den wensch uit dat de afdeeling nog steeds in bloei mag toe nemen. Om half twaalf werd deze bijeenkomst met dankzegging gesloten en ging iedereen hoogst voldaan huiswaarts. J.l. Donderdag des avonds 7 uur hield de Chr. Schoolver. aan de Nieuw- straat alhier in het schoolgebouw aldaar haar jaarvergadering onder leiding van den heer H. Kerst, die deze bijeen komst op de gebruikelijke wijze opende. Hierna las hij Ps. 138 voor en sprak naar aanleiding daarvan een openings woord. Alsnu volgde voorlezing der notulen, die onveranderd werden vast gesteld. Vervolgens volgden de jaar verslagen van den secretaris en pen ningmeester. Hieruit bleek dat het met de vereeniging goed ging. Hierna werd overgegaan tot bestuursverkiezing ter vervulling der vacatures ontstaan door het verplicht bedanken van de heeren A. Ros en J. H. Spierings. In hun plaats werden gekozen de heeren J. G. Addink en A. Paans, die zich deze benoeming lieten welgevallen ouder dankzegging voor het in hen gesteld vertrouwen. Ten slotte werd besloten om het toe laten van nieuwe leerlingen te bepalen op 1 Mei Na nog eenige bespreking te hebben gehouden over de te voeren propaganda voor het aanwinnen van nieuwe leerlingen werd deze bijeen komst door het lid A. Verhagen met dankzegging gesloten. A.s. Woensdagavond om 7 uur zal in de Ned. Herv. Kerk a d. Loon- schendijk optreden Ds. Ewoldt uit Raamsdonk, teneindeeen bidstond voor het gewas te houden. De herijk van maten en gewich ten zal te Vrijhoeve-Capelle plaats hebben op Zaterdag 19 Maart e k. in de O. L. school aldaar van des mor gens 9'/2 12 uur. In de Kom van Capelle zal deze plaatshebben opeen nog nader te bepalen datum in April. Benoemd tot tijdelijk onderwijze res aan de Chr. school a d Loonschen- dijk Mej. Leer uit De Bildt. WASPIK. Tot bestuursleden der Tooneelvereeniging „Entre-Nous" zijn gekozen de heeren G Kamp, Voor zitter, Jos. Coesmans, Vice-Voorzitter, J. van Dongen, Secretaris-Penning meester, P. van Dongen en Chr. Montens, Commissarissen. De 74 jarige A. D. echtgenoote van L. O. werd gisterenmorgen dood op haar bed gevonden. RAAMSDONK. De heer M. de Beer, stationsbeambte alhier, ontving heden bericht, dat hij was overgeplaatst als assistent op het station te Oss. Wij wenschen dezen beambte, die zich steeds tegenover het publiek voorkomend en correct gedroeg, waar om dit gaarne met hern te doen had, dan ook van harte deze promotie toe. Op de gisteren in Breda gehou den hondententoonstelling behaalde de brugwachlersknecht Bakx, met zijn Terrier, een eersten prijs en bovendien de kwalificatie -Zeer goed. Door de politie werd proces verbaal opgemaakt tegen een tweetal ingezetenen, die weigerachtig bleven hun woning aan de waterleiding te doen aansluiten, hoewel zij daartoe volgens de verordening verplicht waren. Hedennamiddag maakte een militair vliegtuig een noodlanding achter den Watertoren. Gisterenavond vond de gemeente politie in de Prins-Hendrikstraat een rijwiel, waarvan de eigenaar niet was te vinden. De fiets werd op het bureau gedeponeerd. RAAMSDONKSVEER. Tot Bestuurs lid van het Groene Kruis werd geko zen dhr. J. P. G. v. d. Meer. Vorige week stierf uit het gezin van dhr. v. d. K., twee achtereenvol gende dagen telkens na een ziekte van één dag een kind. Wel treurig. Om. met het oog op het weldra te vieren Jaarfeest van den C. Nat. Werkmansbond houdt deze afdeeling Zaterdag een gewone ledenvergadering. GEERTRUIDENBERG. Gedurende de maand Febr. '27 werd op het post kantoor alhier ingelegd f 183431,89 en terugbetaald f 18592,13. In de Ger. Kerk zal Vrijdag a s. te 7 uur bidstond voor 't gewas ge houden worden, onder leiding van ds. J. H. Donner uit Breda. EST. Op 15 Maart a.s. herdenkt onze geachte dorpsgenoot J. Gouda den dag dat het 25 jaren is dat hij in dienst trad bij de Posterijen en Telegrafie. Hij werd aangesteld te Hello in 1902, was daar drie jaar werkzaam, terwijl hij de overige 22 jaren onafgebroken als besteller in onze gemeente heeft dienst gedaan Wij wenschen onzen vriendelijken en voorkomenden „bode" nog vele jaren en brengen hem gaarne onze geluk- No. 20. Woensdag 9 Maart 1927. 50e Jrg. De rot ie-Kapel II. Theresia. In don loop dezer week zal de devotie kapel ter eere van de H. Theresia van liet Kindje Jezus geopend en in gebruik wor den genomen. De kapel is gevestigd ouder den toren. De Z.Eerw. heer pastoor bracht dank voor de schenking van liet prachtige beeld en der versiering, hoopte dat de devotie meer en meer zou toenemen, om Hare voorspraak te verkrijgen voor het tijdelijk en eeuwig heil der parochianen. Z.Eerw. deelde voorts mede dat op Zon- en Feestdagen tijdens de II. Diensten deze devotie-kapel zal geslo ten blijven. Keuring Dienst plichtig en. De keuring van de dienstplichtigen, in geschreven voor de lichting 1928, zal voor deze en enkele omliggende gemeenten plaats hebben te Waalwijk, in een der lokalen van de openbare school. Stationsstraat24. Oproepingen voor de keuring, waarin datum en uur vernield zijn. worden nader uitgereikt. Minderjarige op stap. Gisteren werd door de politie alhier een minderjarig jongmensch aangehouden, die de ouderlijke woning ontvlucht was, en weer naar Utrecht teruggebracht. Proces-verJxial. Zekere It. uit 's Bosch had hier Zaterdag avond zooveel geofferd aan Vader Bachus, dat hij vechtlustig begon te worden. De po litie heeft proces-verbaal opgemaakt eii R. toen plaats en gelegenheid geschonken om z'n roes uit te slapen. Zondag werd hij weer op vrije voeten gesteld. (louden Jubileum. Het zal begin 1928 50 jaar geleden zijn, dat door wijlen den heer Otto Donkers de thans zoo gerenommeerde sclijoenfabriek der firma O. A. Donkers alhier, werd op gericht. liet spreekt vanzelf dat men zulk een zeldzaam jubilé niet onopgemerkt zal laten voorbijgaan en dat vooral het personeel zich zal beijveren om dezen dag tot een grooten feestdag te maken. Reeds heeft het daartoe voorbereidingen getroffen door een comité te benoemen dat nader zal uitwerken hoe men het best zijn erkentelijkheid aan den patroon en zijn medeleven met de zaak zal uiten. DRUNEN. (Da&r dit verslag eerst heden morgen in ons bezit kwam, moesten wij het belangrijk korten. Red.) Gisteravond hield de afd. Drunen en Els- hout van den N.C.B. haar gewone algem. Jaarvergadering in de zaal der Meisjes- Congregatie. welke vrij goed bezocht was. De Voorzitter, de WelEd. heer C. van Ilulten. opent deze bijeenkomst met den gebruikelijken groet en heette de talrijke aanwezigen welkom. Daarna werden dooi den secretaris de notulen gelezen en goed gekeurd. Vervolgens werd het jaarverslag uitge bracht. Uit het verslag kunnen wij het vol gende mededeelen Op 31 December 1925 telde de Boeren bond in totaal 372 leden, in 1926 vermeer derde het aantal leden met 48 en werd al- zoo 420. n.l. 301 werkende leden, 46 contri- bueerende leden en 73 arlieiders-leden. Verzekering. By de onderlinge Paardenverzekering zijn volgens de schatterslijst van Dec. j.l. 258 paarden verzekerd voor een geschatte waarde van 81005. Aan schadevergoeding is in den loop van) het jaar voor 7 sterf- en ongevallen uitbetaald de som van 1609. De verzekering St. Isidoris heeft in 1926 uil betaald aan schadevergoeding voor 21 koeien de som van 4616,50. Door de ver zekering van slachtvnrkens werden in '26 in Drunen en Elshout 460 varkens verze kerd. waarvoor aan premie is ontvangen 231,50; voor afkeuringen is uitbetaald 223.17, het voordeelig saldo bedroeg dus slechts 8.33in een dertig gevallen had den afkeuringen plaats, n.l. één varken ge heel. in zes gevallen wei-den gedeelten van vleeseli afgekeurd, de overige afkeuringen betroffen alleen ingewanden. De onderlinge brandassurantie van den N.C.B. heeft in Drunen en Elshout aan ge bouwen en inboedels verzekerd voor een bedrag van 1.769.100, in het laatst ver- loopen verzekeringsjaar wertl aan premie betaald ƒ4,577.78 en aan brandschade uit gekeerd een bedrag van 6,087,50. De onderlinge verzekering voor mest- en fokkalveren telt 105 leden. Verzekerd wa ren op 1 Jan. j.l. 79 kalveren. De ontvang sten bedroegen 502,27 en de uitgaven 389.72. het batig slot over 1926 is dus 172.55. Diverse instellingen. Wat de Boerenleenbank betreft kan het volgende worden medegedeeld. In 1926 werd ingelegd aan spaargelden, direct opvorderbaar. 168.018.42: deposi to met 1 jaar opzegging 72.500.ont vangen 'terugbef, voorschotten 19,484.65. ontvangen loopende rekening 137,850.78. totaal 404.853,85. Uitgegeven aan terugbetaalde spaargel den 218.785.79. in loopende rekening 159,694,44. aan nieuwe voorschotten 22.770,—, totaal 401,250.23. Aan rente en provisie had de leenbank in 1926 te ontvangen 16895,62aan rente en provisie had de leenbank uitgegeven 11907.07. Hrt saldo der ingelegde spaargelden was op 31 I)ec. 1921» 362.795,1 K Hel reservefonds bedroeg op 31 Dec. 1926 36.999,43. De stoonmtivelfabriek heeft in 1926 ontvangen 4746885 K.G. Melk of ongeveer 400.000 K.G. meer dan in 1925, bet gemiddelde vetgehalte was 3,27 pCt., per 1 pC.t. werd uitbetaald 2.185 en de totnle uitbetaling bedroeg 368.965,71. De vcreeniging van den R. K. Jongenboerenstand te Drunen telt 38 leden. Door een 20-tal leden van den J. B. Stand werd bij den brand van 24 Juli j.l. aan de getroffen boeren gratis hulp verleend bij het opruimen der ruïnes. De R. K. Jongeboerenstand van Elshout telt 32 leden. In het verslag herdacht de secretaris nog den Eerw. Adviseur Kapelaan Goosscns en dankte hem hartelijk voor alles wat hij deed in het belang van den Bond. Ten slotte dank aan God voor Zijn zegen in het afgeloopen jaar aan alle afdeelingen geschon ken, dank tevens aan onzen Zeer Eerw. heer Pas toor Goosens voor de bereidwilligheid, waarmede Z. E. bij het vertrek van Kapelaan Goosens het geestelijk adviseurschap van den Bond en instel lingen heeft aanvaard. Daar niemand iets had aan te merken, bracht de Voorzitter dank aan M. v. Halder, secretaris, voor zijn keurig verslag, daarna had de bestuurs verkiezing plaats van drie aftr. leden en een in de vacature ontstaan door het bedanken van F. v. Drunen. Op voorstel van den Voorzitter werden de aftredende leden bij acclamatie herkozen, in de vacature had het bestuur gemeend twee can didaten te stellen en wel te Elshout namelijk II. Pulics en H. Muskens, welke eerste met meerder heid van stemmen werd gekozen, uitgebracht wa ren 168 stemmen. Vervolgens werd besproken de vergrooting van het pakhuis, het bestuur stelde voor daarvoor uit de kas te gebruiken een begrooting van 2350, hetwelk na een enkele bespreking werd goedge keurd. Verder had nog een bespreking plaats over het 30-jarig bestaan van den N.C.B., hetwelk mp feestelijke wijze zal worden herdacht. Aan de leden werd gevraagd een klein offertje om voor deze gelegenheid een feestdag te organiseeren. Voor gesteld wordt 450 gulden te mogen opnemen uit de kas en dan ook nog even aan te kloppen bij de Boerenleenbank, welke ook haar 25-jarig be staan viert. Het ligt in de bedoeling dit feest gezamen lijk te organiseeren en waarschijnlijk in het be gin van Mei. Hierop werd niet goedkeuring ge antwoord. Vervolgens werd voorgesteld cenc varkensver zekering op te richten, waarna Voorzitter en be stuur bereid zijn, als er genoegzau»r deel nemers zijn dit te beginnen. De Voorzitter hierna het woord verkrijgende meende eerst nog een woord van hulde te brengen aan F. van Drunen voor het vele goede dat deze gedurende meer dun Z5 Jaren heeft gedaan voor den Bond. Hierna werd de vergadering met den Christel groet gesloten.

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 5