Branderliorst, dat men de kuilen in de wegen met een halve schuit grint -kon verbeteren. Dit is goedkooper dan bazalt en men heeft dan den heel en zomer den weg goed in orde. De voorzitter zegt, dat het boven dien ook maar een tijdelijke maatre gel is. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de vergadering. BINNENLAND, Naar we vernemen zal Prinses juliana, die met ingang van den nieuwen academischcn cursus aan de Leidscne universiteit gaat studeeren, de colleges in hel staatsrecht volgen. Volgens mededeeling van Hr. Ms gezant te Madrid heeft bij beslis sing van 7 dezer de Spaansche regee ring vergunningen veileend voor den invoer van in totaal 267 melkkoeien en 1735 kalveren, afkomstig uit Ne derland. De Internationale Vereeniging van Hotelhouders, met zetel te Keulen, heeft in haar laatste algemeene verga dering, te Boedapest gehouden, eeri motie aangenomen ten gunste van wettelijke bescherming van den firma naam „Hotel". Deze maatregel zou moeten beoogen bona flJe onderne mingen te beschermen tegen de con currentie van minderwaardige kleine bedrijven. Aan ondernemingen, die dan den firma naam „Hotel" zouden mogen voeren, worden een aanial eischen van grootte, hygiënische in richting, personeel, enz. gesteld Wat Nederland betreft zou een „hotel" ten minste 40 kamers en 20 employés moeten hebben. Volgens het bulletin der Statis tique agricole et commerciale van het Internationale Landbouw Instituut te Rome bestond de Deensche vee stapel op 15 Juli 1926 uit 4251 heng sten (4149 op 15 Juli 1925), 221.893 ruinen (226 581) 242.079 merries (250 829) 36 059 jonge paarden (40 125), 32 053 veulens (26.764), totaal 536 335 paarden (548 448) 73 393 stieren (71 653), 892 000 ossen (83.287). 1.390.925 koeien (1 478 171) 481 120 vaarzen (501.083) en 723 556 kalveren (705 337), totaal 2 756.194 runderen (2 839.531); 261.000 scha pen (235.000), 27 000 bokken en geiten (24000) 2 517 000 varkens (3 034.000) en 20 093.000 hoenders (17.700.000). Een radioamateur te Bandoeng (NOI) ontving gisteravond duidelijk het radio-muziekprogramma van de Philips's Fabrieken te Eindhoven De muziek was door het heele huis dui delijk te hooren. Na informatie bij dr. Balth. van der Pol, leider van het radio-onderzoek aan de Philips' laboratoria te Eind hoven, is ons gebleken, dat dit tele gram juist is. Inderdaad bezit Philips een zendvergunning voor experimtn teele doeleinden (roepletters PCJJ) Op genoemden datum is een muziek programma uitgezonden op ongeveer dertig meter go fl engte. Op broadcas- ting-gebied is deze prestatie een record De proeven worden herhaald om radio-telefoon tot stand te brengen. In verband met het voornemen van baron Gevers, om binnenkort den diplomatieken dienst te verlaten, ver nemen wij. dat de benoeming tot H.M. gezant te Berlijn te verwachten is van den oud gouverneur generaal van Ned. Indië, mr. J P Graat van Limburg Stirum, laatstelijk buitenge woon gezant en gevolmachtigd mi nister te Kairo, thans fn disponibi- liteit. Als opvolger van Mgr. van Schalk is tot voorzitter van^den R K. Volkszang gekozen de heer M J. H. Denteneer, secretaris van den Voogdij raad te Tilburg. De heer Denteneer is mede-oprichter van de Ned. R K Volkszang Vereeni ging en reeds een vijftiental jaren maakt hij deel uit van het Centraal Bestuur met de functie van penning meester. H. D. O. Het Comité van den „Hilversum- sche Draadlooze Omroep" heeft ge meend, dat den Radio Omroeparbeid zooals die thans sedert ruim drie jaar door dit college wordt verricht, groo- ter kans van ontplooiing moet worden geboden, dan onder de tegenwoordige omstandigheden mogelijk is. Het Comiié heeft daarom besloten om de taak. die de H. D. O zich in de ontwikkeling van den Radio-Om roep in Nederland heeft gesteld, als geëindigd te beschouwen. Met algemeene stemmen heeft het bestuur mitsdien besloten om de Stichting „Hilversumsche Draadlooze Omroep" per 31 Mei a s. op te hef fen. Met 1 Juni a. s. zal officieel in werking treden De Algemeene Neder- landsche Radio omroep (A. N R O.) Het bestuur van den A N. R O be staat uitsluitend uit Nederlanders, n.l. de heeren G. baron Tindal, R. Suer- mondt, L J Smit Duyzenlkunst, W. Vogt, F. v. d. Woord en dr. H Mol huysen. secr v. h. Kon. Ned Land houw Comiié te Den Haag De stichting wordt beheerd door onbezoldigde bestuurders, terwijl de heer v. d. Woord de algemeene ad ministrateur van den A. N. R O wordt. De A N. R. O. zal den Radio Om roep op breedé basis verzorgen en zich belasten met de uitgifte van een orgaan, waarin de eigen omroep pro gramma's en die van buitenlandsche stations zullen worden geplubliceerd. INGEZONDEN STUKKEN 's Greveld Capelle, den 15 Maart 1927 Aan de Redactie Echo v/h Zuiden, Waalwijk Beleefd verzoek ik U onderstaand in Uw blad te willen opnemen, waar voor bij voorbaat mijn dank. In verband met verleden week plaats gehad hebbenden brand bij den Heer R. kan ik niet nalaten enkele woorden te wijden aan het adres van de Capelsche brandweer, die mijn inziens blijk heeft gegeven van een voorbeel dige onbekwaamheid en ongeorgani seerdheid. Niet alleen, dat men zelfs moest zoeken naar de bekende kraan- aar.sluiting op waterleiding, doch ook moesten bij telkens uitwaaiende luci fers de slangen enz. gekoppeld wor den door ongeoefend personeel, zoo dat ongeveer een half uur moest ver- loopen vóórdat men water kreeg, in welken tijd het vuur ongestoord zijn gang kon gaan het belendende gebouw aan te tasten. Van de op het laatste oogenblik erbij gehaalde oude brand spuit hoeft weinig gezegd te worden daar die slechts zeer onvoldoende watercapaciteit bezat Dat de brand weer zelf niet precies wist waar een f ander brandmateriaal was opge borgen, is misschien van weinig be- teekenis, doch dit kan wel gezegd worden, dat in geval de aangren zende fabriek en woonhuis waren te niet gegaan, dit uitsluitend te wijten zou zijn geweest aan de brandweer Door gunstig keerenden wind en enkele andere fact ren kon nog veel onheil worden voorkomen. Zeer noodzakelijk lijkt het mij echter, dat men op de organisatie der brand weer eens terdege het oog laat vallen, alsmede op eventueel ontbrekend materiaal, terwijl een reserve personeel voor bediening en geregelde oefening niet overbodig zou zijn, zoodat bij eventueel voorkomende brandge- vallen men niet het risico loopt, dat en ander maar kalmpjes verbrandt. J Sneep Capelle 15/3 '27 RECHTSZAKEN. Uit jalouzie zijn stiefkind mishandeld Voor het Gerechtshof had zich in hooger beroep te verantwoorden H J. M. P. 27 jaar, klerk 's Bosch, door de rechtbank veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf ter zake dat hij op 4 April 1926 te 's Bosch zijn stiefkind Willy Malherbe met geweld heeft ge slagen en gestompt.tengevolge waarvan dit kind ernstig werd gewond Voor deze zaak was op de publieke tribune veel belangstelling, vooral van vrouwen. Verdachte is gehuwd met een jonge weduwe, die uit haar eerste huwelijk een kindje heeft van twee jaar. Het kind gelijkt op haar vader en herinnert de moeder daardoor te meer aan hem. Verdachte is daar jaloersch over en haat het kind tengevolge waarvan hij het mishandelde zoo vaak hij de kans kreeg. In den avond van 4 April was de moeder uit en nam hij die gelegen heid te baat om eens extra zijn haat bot te vieren. Hij sloeg het kind eerst met de hand. daarna met een schoen zoolang tot het geen teeken van leven meer gaf, en ging toen de moeder halen die onmiddellijk de bloedspatten op de kleeren van den man zag. Het kind kwam nog tot bewustzijn en werd opgenomen in het Ziekenhuis De Adv. Generaal bij het gerechts hof vond de opgelegde straf voor een zoo gruwelijk misdrijf veel te gering en eischte een jaar en zes maanden gevangenisstraf. In deze zaak werd op 14 Maart uit spraak gedaan. Het Gerechtshof kwalificeerde het misdrijf als mishandeling met voorbe dachten rade, vernietigde in zooverre het vonnis der rechtbank en veroor deelde verdachte conform den elsch van het O. M tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf. POLITIERECHTBANK. vrijgesproken. G. T., koopman te Waalwijk, werd voor de Politierechtbank ter verant woording geroepen ter zake van mis handeling op den fabrikant A van Boxtel. Verdachte was niet verschenen Heeft ie je pijn gedaan vroeg de president aan getuige van Boxtel. Jal ik voelde het goed, antwoordde getuige. Echter het bewijs werd in het zaakje niet wettig en overtuigend bewezen en bleef er dus niets anders over dan vrijspraak te eischen, welken eisch door den Politierechter bevestigd werd. Beleediging, P. v H., een jonge metselaar uit Waalwijk, stond terecht ter zake van beleedtging van den politiebeambte M Didden. Verdachte wist van niets en veront schuldigde zich door zifch op dronken schap te beroepen. Een fraaie uitvluchtaldus de pre-' sident. Diddén heeft al meermalen gezegd Jongen, als ik je te pakken krijg, dan ben je er aan aldus klaagde verdachte. Zoo? Nu. daar mag je dankbaar voor zijn als je gewaarschuwd wordt, aldus te president. Reden te meer om voorzichtig te zijn. Je bent niet zoo gemakkelijk, merkte de officier aan verdachte op. de politie in Waalwijk heeft al heel wat last van je gehad, Conform den eisch werd verdachte veroordeeid tot f 15 boete. Ik kan er niks aan doen, zeide ver dachte, toen hij zijn vonnis vernam. SPRANG CAPELLE (Voorm Sprang). Naar wij vernemen is de toestand van het dochtertje van de R alhier, hetwelk j.l. Donderdag door een auto werd over reden en in zorgwekkenderi toestand naar het ziekenhuis te 's Bosch werd vervoerd, thans aanmerkelijk verbeterd, zoodat men op algeheel herstel mag hopen. In verband mei dc a.s. verkie zingen voor Prov Staten eri Gemeente raad zal de A R. Kiesvereeniging „Sprang" op a.s Vrijdag, des avonds half acht in de zaal van den Chr Volksbond eene openbare vergadering houden, waarin als spreker hoopt op te treden de WeiEd Heer C B. van de Wal van 's Bosch, met het onder werp: „Koers houden tusschen twee klippen door". CAPELLE. De gemengde zangver- eeniging „*t Rozeknopje" zal op Dins dag 29 en Woensd .g 30 Maart a. s. in de zaal van den heer L. F van Dongen alhier onder leiding van haar direceur, den heer N Snijers uit Raamsdonksveer haar 2e winteruitvoe- ring geven. Het gedeeltelijk sioopen en ver bouwen van het woonhuis van den heer B P Timmermans aan de Nieu- wevaart alhier is onderhands opgedra- aan den aannemer J Quirynste dezer plaatse. Benoemd tot ouderling bij de Ned. Hervt gem. a/d Loonschendijk de heer M Oerlemans aldaar. RAAMSDONK Door den Z. E Pater Flavianus zal a.s. Woensdag, om half acht 's avonds voor de mannen, in het St. Leogebouw een lezing met lichtbeelden worden gehouden over zijn missiegebied' onder de Dajaks in Borneo. De werkman B an D. kreeg op de scheepswerf van R. een ijzeren siaaf op zijn been. tengevolge waar van hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Met de werkzaamheden voor de demping van de haven op het Veer vordert het goed De kistdam is gelegd en het te dem pen gedeelte leeg gepompt. Men is nu bezig een bedding te maken voor de sluis, welke over degeheele lengte moet worden doorgetrokken, ten be hoeve van de uitwatering van den polder. Eerstdaags kan men al begin- met het storten van 't beton. Gisterenmiddag had in café C. V. op de Hooikade, een ernstige vecht partij plaats. L. Z. kreeg daarbij een messteek in zijn hoofd. De vermoede lijke dader J v. B. is door de politie in arrest gesteld. A's arbeider-telegrafist is naar het station alhier overgeplaatst, de heer A van Dam, te Gilze. Door J. Broeder, wagenmaker, is bij het gemeentebestuur een verzoek ingediend om vergunning tot plaatsing van een benzinemotor van 4 p k Het klinker rijwielpad in de Juliana laan wordt doorgetrokken tot aan „huisten halve". Weereen goede verbetering voor wielrijders en voet gangers. Aan de aannemers Molewijk Lodewikus, is gegund het bouwen van een villa, voor J A van Suijlekom, vonr den som van f12.000. RAAMSDONKSVEER. Dhr. G Nies sen heeft met pensioen den dienst bij de Staatsspoorwegen verlaten. Naar wij vernamen werd dhr. Laarakker te Eist aangesteld tot bewa ker van Wachtpost 14 Tot Bestuurslid van de Waag werd gekozen dhr. G. Lankhuij zen P7. Donderdagavond hoopt de Werk mansbond zijn jaarfeest te vieren. Sprekers zijn o.m. Dr. Kuypérl uit Oudenbosch en dhr. Broen, uit En schede. Gedurende het afgeloopen Ver- eenigingsjaar werd voor het Zieken huisfonds aan contributie enz. ruim f 1187 ontvangen. Naar wij vernamen keert „Ge meentebelang" dit jaar 4 pCt uit. De heer van S. viel in een stuk ijzer. Dit drong door de kuiten kwam in het andere been terecht. Genees kundige hulp moest worden verleend. Bij de werkzaamheden aan de haven vie! een der werklieden met geladen kruiwagen te water. Toege schoten hulp bracht den drenkeling spoedig op het droge. Wegens vertrek naar Apeldoorn gaat dhr. Kommers het onderwijs alhier met 1 April a.s. verlaten. GEERTRUI DEN BERG. Openbare vergadering van den raad der ge meente Geertruidenberg, op Vrijdag 18 Maart 1927 des nam 2 uur in het gemeentehuis Te behandelen zaken 1. Wijziging begrooting 1926 eti 1927. 2 Ingekomen stukken. 3. Bespreking Kermis. 4 Reclames. 5. Rondvraag. J I. Maandag hield de R K Kies vereeniging alhier eene algemeene ledenvergadering in het Vereenigings- gebouw ter bespreking van de a.s. gemeenteraadsverkiezingen. Dinsdag 11. werd in hel Ver- eenigingsgebouw aanbesteed het ma ken van een afsluithek, bergplaats en garage aan het terrein der R K Jon gensschool De inschrijvingen waren als volgt C. Broekhoven, Oosterhout f3180 C Krol, Geertruidenberg f2785 Kerremans en v. Uien f2775 Gebrs Naglé f2710 C Ploeg f2599 G. v. Wietmarschen f2588 Gcbr. du Pont f2247 Gunning volgens bestek. GEERTRUIDENBERG. Mej. A. de Vet, heeft tegen 1 April a.s. ontslag gevraagd als assistent onderwijzeres der openbare school alhier. MADE. Zondag 20 Maarl as. zal een vergadering worden gehouden van den Bond van groote Gezinnen Niet ver van haar woning is op een afgesloten terrein waar zich de treurig vermaarde Leemput bevond, Zaterdagmorgen de in nachtgewaad ge- kleede Wed. Vaas levenloos opgehaald. De heer Wagemakers 68 jaar oud, verpleegde in het Liefdegesncht alhier, werd hedenmorgen dood In bed gevonoen. MADE UitslagRaadt mee". Bij den heer A Verhagen-van der Vaart stond in den winkel een verzegelde kan met boontjes en erwten, leder die bij zijn winkelier 5 pond margarine of koffie of een pond thee kocht, geleverd doorgenoemden grossier kreeg een bon, waarop hij kon invullen hoeveel boon- tjes en erwten er naar zijn mecning in de kan waren. Er werden 1182 bons ingeleverd. Het aantal boontjes en erwten, die nauwkeurig door onpanijdige personen geteld zijn, bedraagt 3437. De prijzen werden als volgt toege kend le pr. Gewatteerde deken. C. Pais Heikant, 3436 boontjes 2e pr. H. Hart beeld, P de Wijs Nieuwe Laan, 3435 boontjes. 3e pr. Vloerkleed, C Schuller Drim- melen. 3435 boontjes. 4e pr. Keukenrek, Wed. Disseldorp Kaatsheuvel 3435 boontjes. 5e pr. Bloempot m. stand. J. Damen- Winden, 3440 boontjes. 6e pr. Electr. strijkijzer, Anna de Wijs A 127. 3440 boontjes 7e pr. Petroleumstel. Roos van de Vaart - de Rooij, 3440 boontjes 8e pr. Schenkblad, W. van Bakel, 3440 boontjes 9e pr. Schenkblad. Wed P. Thijssen C 11 3432 boontjes. 10e pr. Theeservies. Joh Anemaat A 320, 3432 boontjes, lie pr. Gebakste!, Jan de Brok-Kasen- berg, 3443 boontjes. Aangemoedigd door 't mooie succes wordt op 't eind dezer maand weer iets nieuws op louw gezet, dat nog interessanter belooft te worden. ST JOACHIMSMOER. Door den architect den heer v. d. Beid zal a s Donderdag het te bouwen pakhuis van den C. H V. te Veghel publiek worden aanbesteed. Einde Mei moet het ge bouw. dat in de Zijstraat tegenover de R.K. Kerk komt te staan, voltrokken zijn. De vereeniging B D.M B. houdt Zondag 21 Maart haar jaarvergadering, waarop vele huishoudelijke zaken zul len behandeld worden en 't program voor het komende vereenigingsjaar zal vastgesteld worden. Voor den 16 Maart te openen cursus in Stenografie en Machineschrij- ven van de Hanze—Vereeniging te Oosterhout is als leider aangewezen de heer E. Verhelst, hoofd der school alhier. DUSSEN. Openbare vergadering van den Raaa dezer gemeente op Donder dag 17 Maart 1927 des namiddags te 3 uur. Agenda 1. Ingekomen stukken en mededee- lingen. 2 Benoeming schattingscommissie. 3. Ontslag Openbare Onderwijzers sch k>1 wijk B 4 Vaststelling vergoeding ex art 101 Lager Oi derwijswet 1920 5. Verkoop land 6. Vaststelling verordeningex art 178 Gemeentewet. 7. Vaststelling kohier hondenbelas ting. 8. Heffingspercentage G I. B. Dienst jaar 1927-1928 9 Woningbouw KERKNIEUWS. Aanbiddingsdag Parochie St. Jan te Waalwijk. Deze jaarlijksche aanbiddirgsdag was er weer een van verheven wij ding en diepe devotie. On half tien werd de plechtige Hoogmis opgedra gen door den ZeerEerw. heer pastoor van Riel. met assistentie van twee zijner kapelaans. De stille wijding die van binnen uitgaat werd hier niet weinig versterkt door een mooie uitwendige aanvulling. Héél het Altaar was omgeven met een keur van fijne, reine bloemstuk ken, een schittering van waslicht, die aan het priesterkoor een ongekende schoonheid bijzetten, 't Deed recht deugd om tusschen die heerlijke bloe mengeuren een stil gebedje te mengen. Mgr. Diepen naar Rome. St. Jansklokken bevat het volgende schrijven van Mgr. Diepen Overeenkomstig den door Ons bij onze verhtffing tot den Bisschoppe- lijken Zetel van s Hertogenbosch af- gelegden eed en de voorschriften vari het Kerkel ke Wetboek, gaan Wij ons op 13 Maart as. naar de Eeuwige Stad begeven, om den stedehouder van Christus, den opvolger van den H. Petrus, op wlen Christus Zijne Kerk gebouwd heeft, onze volkomen onder werping en gehoorzaamheid, onze innigste liefde en aanhankelijkheid, mede namens onze dierbare Geestelijk heid en onze beminde Geloovigen te betuigen. Wij vervullen dan tevens den, riu twaalf jaren geleden,aanvaardden plicht „den Heiligen Stoel rekenschap te ge- „ven van ons Herderlijk Bestuur der „laatste vijf jaren en van al hetgeen „op welke wijze ook den toestand van „ons Bisdom en de tucht van geeste- „lijkheid en volk aangaat" en bij die gelegenheid te Rome neer te knielen op d-' graven der H H Apostelen Petrus en Paulus, om daar voor het behoud des geloofs in ons Bisdom onze vurigste gtbtden ten hemel op te zenden Tot onze groote vreugde kunnen Wij ditmaal aan,het bezotk der Eeuwige Stad, in dii Zevende Jubeljaar van St. Franciscus' heilig afsterven, ook een bezoek verbinden aan Assisië, waar Wij bij zijn heilig gebeente zelf, op plechtige wijze Zijne machtige voor spraak zullen inroepen. Zijn geest van geloof, van zelfverloochening en ont hechting en van oprechte broederliefde, die geen andere is dan de geest van Christus, moge aldus, vooral door de uitbreiding Zijner zegenrijke Derde Orde, meer en meer over ons allen komen Wij durven Ons gedurende onze voorgenomen reis in de bijzon dere gebeden van al de onzen aanbe velen, opdat Wij haar gelukkig vol brengen mogen en Wij beloven gaarne onzerzijds, hen allen voortdurend in onze gebeden en H.H. Offeranden te gedenken. SPORT. Na een lange rustperiode staat voor het 1ste Elftal wederom vastgesteld een uit wedstrijd tegen DEVO. In het nummer van Zaterdag komen we hierop nader terug Mochten er supporters zijn welke de reis per trambus willen meemaken, dan kunnen zij zich opge- ven bij H v. Engelen, Sigarenmagazijn. Quick 3 speelde Zondag tegen Bos sche Boys 2 in den Bosch en behaalde een fraaie 0-9 overwinning, w. s. c. A.s. Zondag speelt WSC haar voor- laatsten thuiswedstrijd en komt de vereeniging Baardwijk op bezoek De beide lagere Elftallen behaalden jl. Zondag ieder eene overwinning, vooral dëzelve van het 2e Elftal op Baardwijk 2 met 2—1 geeft wederom vertrouwen. Het derde Elftal herstelde zich prachtig tegen Kaatsheuvel 2 door thans met 4 0 te winnen. (Bulten verautwoordeltjkheld der liedactie.) Mijnheer de Redacteur, VOETBAL. WAALWIJK. QUICK.

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 2