Dagmeisje een actief Persoon Fa. Pulles van Sera i Co. Gevraagd Brand te Kaatsheuvel" 7 Februari 1927. H. E. C. HEC hield j 1. Zondag de puntjes in Waalwijk door met 2 1 van Good Luck te winnen. G rod-Luck bood heftigen tegenstand en slechts met groote moeite is HEC erin geslaagdte winnen. Het spel had veel te lijden van den sterken wind. Vooral de HEC voorhoede speelde ver beneden haar kunnen Good Luck nam na een half uur spelen de leiding. Even voor de rust kopie üorus den gelijkmaker in het net Hoewel de HEC-aanvallen talrijker zijn. zijn de snelle doorbraken van Good-Luck niet zonder gevaar De achterhoede weet ze echter te be dwingen Een kwartier voor het einde krijgt HEC een strafschop te nemen welke echter jammerlijk wordt over geschoten. De HEC ers zetten de tanden nog eens op elkaar en smaken het genoegen de winnende goal te scoren A.s. Zondag moet Good Luck op eigen terrein worden bekampt We hopen dat de voorhoede beter op dreef zal zijn anders ligt een nederlaag voor de hand. Zij kunnen echter beter, reden dus om meer van hen te verwachten Denkt er aan wat er op het spel staat Supporters die de reis per autobus wenscttenmee te maken gelieven zich spoedig op" te geven bij den Secretaris. Zondag had de wedstrijd Juliana 2 W.S.C 2 plaats. Na den aftrap isjuliana gesteund door den sterken wind in de meerderheid, maar de voorhoede weet van de kansen die haar geboden wor den geen gebruik te maken na een half uur spelen neemt Juliana de lei ding en met den stand 1—0 komt rust. Bij de hervatting is W.S C. met voordeel van den sterken wind meer aanvallend en na een kwartier »eten zij de partijen op gelijken voet te brengen, tien minuten voor het einde weer een W.SC, aanval en hieruit brengen zij den stand op 2 1, waar mede het einde komt, hoewel onze Juliana reserves wel een gelijk spel hadden verdiend. Het 2e Elftal heeft zich buiten ver wachting zeer goed gehouden en klopte Berkdijk 2 met 6-1. Op Zondag a s. RWB—Oranje-Wit. RWB 2 HEC 3. KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel—Oranje tVii 6—1. Oranje Wit wint den toss en Lugters trapt voor Kaatsheuvel af. Oranje;Wit is den eersten tijd, gesteund door den sterken wind, in de meerderheid doch verder dan de verdediging, waarin Wooning wederom direct opvalt door zijn schitterend spel, brengen zij het niet. Bij een Kaatsheuvel aanval be zorgt Lugters zijn c;ub de leiding 1 0. Dii vrij spoedige succes geeft de KSW.ers moed. het spel gaat nu een tijdje gelijk op met de doelen beurtelings in gevaar. Wanneer Schön- feld een corner voor doel plaatst wordt mooi ingekopt, de doelman stompt den bal terug, doch de toestormende Esch loopt het leder in de touwen 2—0 Oranje-Wit hierdoor niet ontmoedigd speelt rustig verder. Bij een hunner aanvallen is het een Kaatstieuvclsche speler die hun een punt bezorgt door onhoudbaar in eigen doel te trappen 21. Hiermede gaat rust in. Tijd nis de rust worden de kansen besp oken en in het algemeen wordt verwacht dat Kaats- heuvel, dat den wind mee krijgt, een flinke overwinning zal behalen, wat later een bevestiging bleek te zijn. Direct na de thee wordt dan ook flink aangepakt, vooral het trio Mos selveld Esch—Lugters is zeer actief Nadat Esch buiten het bereik van den doelman tegen den paal heeft ge schoten komt de bal bij Mosselveld terecht, deze zet mooi voor. en Schön- feld kopt No, 3 in het net 3 1. Kaatsheuvel is behoudens eenige Oranje Wit doorbraken geregeld in de meerderheid en weet dit nog in drie doelpunten n.m. door Lugters, Esch en M isseiveld uit te drukken waar mede het einde komt Scheidsrechter Brullemans leidde uitstekend. Good Luck 1 speelde tegen HEC. te Waalwijk. Hoewel GoodLuck een goede partij speelde en zelfs de leiding nam, gelukte het niet, de punten te veroveren. De verdediging was weer in orde en naar we hopen, zullen we voor het einde der competitie, de voor hoede weer volledig zien. Het einde was een 2—1 overwinning voor HEC. Ge'ertruidenberg II speelde tegen de Roofvogels I te Breda en verloor IB£$, Belgie—Holland 2—0 Na t geen er over dezen wedstrijd, die door een 40 000 oersonen fwaar onder pl m 10 000 Hollanders) werd bijgewoond, reeds geschreven is, zal het weinig doel hebben het geheele verloop van den wedstrijd te gaan herhalen. Bekend is dat wij met 2-0 verloren, dat de sterkste partij (de Belgen) gewonnen heeft; dat onze voorhoede geheel gefaald heeft, dat vooral Massy de uitblinker was. Interessanter lijkt 'l ons eens iets te ontleenen aan de beschouwing van den bekenden N R Ct. voetbal-verslag gever Deze wedstrijd heeft groote teleur stelling gebracht.Wij mochten nogal' eenig vertrouwen uitspreken in onze nationale ploeg Ze is ernstig tekort geschoten. De voorhoede als geheel heeft ge faald Elfring op den rechtervleugel was misschien nog de minst slechte. De anderen deden hun best wel. maar ze zijn er niet in geslaagd om iets goeds te presteeren. S'gmund was bang voor dr. Swartenbroeckx Dit bieek bij herhaling en hij schoot ook tegenover den 40 jarigen veteraan in snelheid te kort Tap heeft op de middenvoorplaats staan afwachten tot hij kansen kreeg. Die heeft hij maar heel weinig gehad en die hij dan nog kreeg, waren te snel en te moe iijk voor hem. De zwakste plekken waren de beide bin- nenspelers. Ruysch van D F C. heeft in hel veld nu en dan wel wat goeds verricht, maar vóór het doel faalde hij ten eenen male en de sianke sympat hieke Deventersche jongen, een blonde knaap met een fnsch open gezicht, sukkelde ontzettend met Bühnenfieber en is er niet in geslaagd om den volke te toonen, dat zijn opneming in deze ploeg gerechtvaardigd was Wij zijn op die linksbinnenplaats wel zeer aan het sukkelen. Na de vergissing met Vis, nu dit weer. Het Deventersche avontuur is volledig mislukt. Gaan wij na wat de middenlinie heeft gepresteerd, dan kunnen wij tevreden zijn. In deze linie was Verlegh de zwakke plaats. Hij kon het tempo van Diddens niet volgen en moest het tegen den snellen Belg menigmaal aleggen. Van Heel aan de andere zijde heeft een vrij goeden wedstrijd ge speeld, maar vatte hij heden zijn taak van begin af aan niet wat slow en mogelijk wat te slordig op Zoo scheen het ons althans. Van Heel heeft te groote talenten en heeft nog een te schitterende loopbaan voor zich dan dat hij die zou vergooien door ontij dige zelfvoldaanheid. Hij wachte zich hiervoor. Massy heeft zeer goed gespeeld. Hij is .een hard werker en een ijverig zwoeger, hij is een man, die van de eerste tot de laatste minuut in actie blijft en zich gtheel en al geeft. Hij had een moeilijke taak met den ge vaarlijken Raymond Braine tegenover zich en over het algemeen kan hij met groote voldoening op dezen wed strijd terugzien. Ook onze verdediging treft geen blaam. Denis en van Kol hebben prachiig gespeeld. Jammer was het voor den aanvoerder, dat een klein ongelukje het tweede doelpunt ver oorzaakte. De Ajacted en hij hebben zich in dezen wedstrijd weer van hun beste zijde doen kennen En, van der Meulen in het doel heeft vandaag weer ervaren hoe ondankbaar toch de taak is van den dot lverdetliger. Hij heeft het hard te verantwoorden gehad bij de B Igische belegeringen op ons doel Prachnge ballen heeft hij er uit gehouden, hij heeft schitte rend gevangen, gestopt tactisch in gegrepen en ziet: kort voor de rust begaat hij een kleine foutklein, maar onherstelbaar en daardoor groot in de gevolgen. Wat de Belgen betreft zijn wij het meestin bewondering voor de Braine's Ze doen liuti naam eer aan en spelen ook" inderdaad met „brains". Raymond was de gevaarlijke man in de Belgische voorhoede en zijn broeder leidde de middenünie op tactische wijze. Verder hebben de beide achterspelers van de Belgen prachiig de aanvallen van de onzen afgeslagen De Belgische ver dediging was een klas beter dan onze aanval en dit bleek wel door de om standigheid, dat Caudron in de eerste helft slechts enkele malen en in de tweede helft bijna geheel en al niet behoefde in te grijpen. Gevaarlijke oogenblikken voor het Belgische doel kwamen haast niet voor. Toen Sig mund de kans van den dag kreeg, schoot hij een gat in de ijle Deurnsche lucht ver naast het doel. Alle respect dient men te hebben voor wat dr. Swartenbroecks nog presteert Het is voor den Belgischen aanvoerder prettig om op zulk een eerlijk bevochten èn volkomen ver diende overwinning terug te kunnen zien. Ook deze uitslag geeft ons wederom aanleiding tot uiterste bescheidenheid. Helaas, het gaat met onze internationale reputatie op voetbalgebied niet in de goede richting. Van de laatste zes internationale wedstrijden, die het Nederiandsch elftal gespeeld heeft, hebben wij er vijf verloren en een gelijk gespeeld. En wat het ergste is. wij kunnen hier niemand een verwijt van maken. Vroeger jaren gebeurde het wel, dat de pers, met reden, kon toornen op de commissie; dan had zij de een of andere fout begaan, dezen of genen speler gepasseerd, maar nu, als men ons vraagt: „noem nu eens betere i spelers voor hen, die ge hierboven j hebt veroordeeld", dan zwijgen wij in duizend talen, dan weten wij het niet, dan staan wij met den mond vol tanden even stumperig als Hirschman c s. met de handen in het haar 1 Het is een waarlijk triest aspect 1 Wij hebben maatregelen genomen om bij den volgenden HollandBelgië wedstrijd, het geheele verloop van het spel aan ons bureau te kunnen annon- ceeren Men zal daar dan de geheele match van 't begin tot 't einde kunnen volgen, juist zooals zulks in de steden geschiedt IJ oor 'nongelukkigen samen loop van omstandigheden, kon zulks ditmaal niet geschieden, al konden wij den einduitslag teeds vroeg pu bliceeren. Een volgende maal behoeft men dus niet naar Amsterdam, kan men den geheelen strijd in alle bijzonderheden voor onze bureaux volgen. GEMENGD NIEUWS. Oplichting van 40 millioen francs. Gisteren gaven de Parijsche bladen in zeer bedekte termen onthullingen over een uitgebreide zwendeiarij. waar door meer dan 10 000 spaarders en kleine beleggers, voornamelijk uit de provincie, voor niet minder dan 40 millioen francs zouden zijn opgelicht. Aan hetgeen men nog onder vrij be dekte termen hield, was toch reeds te bemerken, dat men opnieuw met de vindingrijkheid van den beruchten Rochette, die voor den oorlog reeds zooveel over zich deed spreken, te doen heeft. In den avond vernam men dat Ro chette in den loop van den dag gear resteerd was met twee van zijn voor naamste medeplichtigen: Thorei, zijn kassier, Mexando, zijn „démarcheur" Deze arrestatie wekte groote beroering aangezien men zeer goed begreep, dat wederom duizenden van den sluwen oplichter het slachtoffer zouden zijn geworden. Rochette schijnt zijn klassiek procédé te hebben gebruikt, die tal van fiuan cieele bladen uitgaf en deze in de provincie zond met vaische voorstel lingen omtrent waardtlooze fondsen en met vervalschte beursi.oteeringen Daardoor kon hij een geheele cliemèle bewerken orn die te bewegen, de goede staatsfondsen te ruilen voor wairde- looze stukken. De vele klachten die- den laatsten lijd uit de provincie kwa rnen. hebben net parket tot ingrijpen genoopt. De tijding van de nieuwe Rochette- krach ging als een loopend vuurtje door Parijs, waar iedereen zich ver wonderde dat het mogelijk is geweest een zoo berucht individu opnieuw een bank te laten explodeeren. R jchette was de .leerling" van den bankier, die omstreeks 1900 de beruchte Rio—Tentdo lanceerde. Na diens failliet zeite Rochette, die zonder een cent begonnen was, in 1904 het „Ciédu minier" met een kapitaal van meer dai een half millioen op en tevens hei financieele blad „la Finance Pratique". Van dat oogenblik richtie hij maat schappij na maatschappij op, in twet jaren tijds niet minder dan twintig, elk met voor millioemm aandeelen, terwijl de mijnen slechis in zijn verbeelding bestonden. Toen hij op 23 Maart 1907 gearresteerd werd, beliepen zijn op lichterijen meer dan 100 millioen. Tal van invloeden schenen hem te bescher men, doch ten slotte werd hij tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld Hij wist echter te verdwijnen, daar gedu rende de langdurige instanties zijner processen, hij om „gezondheidsrede nen" op vrije voeten was gesteld, en werd eerst 17 October 1916, dus tijdens den oorlog, gearresteerd Daar hij dienst had weten te nemen (onder vaischen naam) voor welk feit hij 2 maanden gevangenisstraf heeft onder gaan, kwam zijn straf te vervallen. Doch nog tijdens den oorlog muesi de justitie zich weer met hem bemoeien n.l. tijdens het proces Boh Onmiddel iijk na den vrede trad hij weer in het zakenleven en kreeg het met de jus titie aan den stok betreffende het .musée commercial", waarvan hij se cretaris was geworden, doch werd toen van rechtsvervolging ontslagen. Sindsdien heeft hij zich weer op financieele transacties toegelegd met het gevolg, dat hij thans weer een tekort van 40 millioen heeft kunnen verwekken. De slachtoffers, die geen rente zagen komen van de aandeelen. die hun onder zulke aanlokkelijke voorspiegelingen waren aangesmeerd, reclameerden en richtten een vereeni. ging tot verdediging hunner belangen, op. De justiiie bemerkte weldra, dat zij met de bekende methode van Rochette te doen had en haar naspo ringen leidden tenslotte tot zijn adres en tot zijn arrestatie. Reuter seint uit Calcutta De posttrein Madras Calcutta is in botsing gekomen met een goederen trein op het station Bhadrak, 180 mijlen van Calcutta. Er zijn 9 perso nen gedood en 20 gewond. Gistermiddag is op het kruis punt van de wegen Apeldoorn—De venter en Apeldoorn—Zutphen de on geveer 20 jarige motoifieisrijder Egbert Bos, uit Apeldoorn, door een auto, die achter een autobus vandaan kwam, aangereden en onmiddellijk gedood. De auto werd zwaar beschadigd. Zaterdagmiddag te ongeveer vijf uur is nabij Lent een auto, die op weg was naar Nijmegen op den straat weg Arnhem Nijmegen tegen een boom gereden, blijkbaar tengevolge van een verkeerde manoeuvre van den bestuur der. De vier inzittenden werden door den schok uit den auto geslingerd. De heer Gerritsen uit Arnhem was op slag dood, terwijl de overigen lichte verwondingen bekwamen. Het lijk is naar Arnhem overgebracht; de auto, die zwaar beschadigd werd, werd op last van de politie voorloopig in een garage gedeponeerd. Zaterdagnamiddag is te Oud- Turnhout, onder de gemeente Turn hout, een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij twee menschenlevens zijn te betreuren. De Hollandsche motorrijder, de heer L. Moonen, uit Eersel (N. B was op weg naar Antwerpen. Van de tegenovergestelde richting kwam een fietser, Van Hout, uit Rethy (België), aanrijden. Even voordat zij bij elkaar waren, stak de fietser geheel onver wachts de straat over HFrdoor was een aanrijding onvermijdelijk. Beiden werden op slag gedood. Doordat de heer Moonen op dezen eenzamen weg vrij snel reed, was de botsing zoo hevig, dat de wielrijder een 15 M. werd weggeslingerd De heer Moonen bleek een schedelbreuk te hebben bekomen, van den fietser was de borstkas ingedrukt. Van Hout was gehuwd en vader van 3 kinderen. Muonen was ongehuwd. BINNENLAND. li. K. MIDDENSfTANDSBEDRIJFS- RAAD. De R. K. Algemeene Middenstands- bedrijfsraad heeft gistermiddag te T'treclit een vergadering gehouden. De voorzitter, dr. -I. van Beurden, te Heeswijk, wees in zijn openingsrede op een pijnlijke aangelegenheid, welke zic-h op de jongste vergadering van den Algemeenen Raad heeft voorge daan. nl. de wrijving tusschen de R.K. Werkgeversvereeniging en het R. K. Werkliedenverbond, een ernstig ge schil, dat; aanleiding is geweest tot po lemieken in lijvige brochures. Hoewel de bespreking van dit,conflict niet op deze vergadering thuis behoort, wil de spr. er toch den nadruk op leggen, dat, indien de Middenstandsbedrijfs- raad rustig voortgaat het bedrijfsleven te regelen, de verhouding tusschen patroon en arbeider te bestudeeren en maatregelen te nemen in deze, dit den vrede tusschen heide organisaties ze ker zal bevorderen. Vervolgens werden eenige mededee- lingen gedaan, in de eerste plaats om trent den stand der bedrijfsraden en vervolgens betreffende bemoeiingen hij de uitvoering van de wettelijke rege ling der leerlingopleiding in de werk plaats. Er is voor liet inanufacturiers- bedrijf een hedrijfsraad tot stand ge komen, terwijl met de smedenpatroons nog onderhandelingen gaande zijn. Ook in het schoenwinkeliershedrijf zal een dezer dagen een hedrijfsraad wor den opgericht. Met de waschindustri- eelen en de hakkers zijn voorts onder handelingen gaande. Van de zijde van den Algemeenen Middenstandshedrijfsraad heeft men zijn bezwaren ingebracht tegen de wettelijke regeling van de leerlingop leiding, die volgens het Kon. besluit in handen van neutrale kringcomité's zou worden gesteld en van een neutra le dagvakschool. De Raad meent, dat die regeling in de allereerste plaats moet worden gesteld in handen van de vereenigingen, de organisaties der betrokkenen, wier actie in deze ook veel intensiever kan zijn. Deze punten zijn aan den minister voorgelegd en men wacht nu af, of d"ze daaraan uit voering zal geven dan wel een na dere bespreking verlangt. Behandeld werd daarna liet wets ontwerp inzake de civielrechtelijke regeling der collectieve arbeidsover eenkomst en de daarop door den vak- raad van den Ned. R.K. Middenstands bond en door het bestuur van het R. K. Werkliedenverbond ingediende amendementen. De heer Mr. J. van Hellenberg Hubar lichtte eerstbedoel de amendementen, en de heer J. An- driessen laatstbedoelde amendementen toe. Na bespreking werden alle voorge stelde amendementen goedgekeurd, met uitzondering van dat op artikel 14 van het wetsontwerp, welk amende ment werd geschrapt. ("Art. 14 werd dus onveranderd gehandhaafd). Aan de orde was daarna nog liet ontwerp-reglemeht voor de leerling opleiding in de werkplaats. De heer Van Rossum, te Hilversum, zette hier van uiteen de bedoeling, welke neer komt op een blijvend contact van leer lingen met. patroons en de verkrijging van een stevigeu hand hij de oplei ding der jongens. Wegens onvoltalligheid der vergade ring werd dit punt verder niet. behan deld. Ook kon daardoor een bespre king over huisindustrie" niet plaats vinden. HET BELGISCH—HOLLANDSCH VERDRAG. I)e behandeling van het verdrag wordt in de Eerste Kamer voortgezet, slechts één voorstander is aan het woord geweest. Mén verwacht ver werping van 't verdrag, men spreekt van 30—20. HUIBERT en MARIA CR1E- LAARD-van Veen geven, met dank aan God, kennis van de geboorte van hun zoon MACHIEL. Andel. 12 Maart 1927 38006 No 54 Heden overleed tot mijne diepe droefheid, na een kortstondige ziekte, en na voorzien te zijn van de laatste H.H. Sacramenten der Ster venden, mijne innig gelhfdc en onvergetelijke Vader DE HEER Gerardus Dingeman van Bave', Weduwnaar van Mejuffrouw Elisabeth Helene Christ. Ledel in den ouderdom van ruim 73 jaar. 38014 Overtuigd van Uwe deel neming in dit voor mij zoo smartelijk verhes beveel ik den dierbaren overledene in Uwe gebeden aan, JOHa. VAN BAVEL Waalwijk. 13 Maart '27 Voor de laliijke btwijzen van deelneming ontvangen bij het overlijden van mijn geliefden broeder HENDRIRJJS ANTONIE PLATTEEL beiuig ik. uitsluitend langs dezen weg, mijn hartelijken dank. WED. A. H VERHEIJDEN- 38007 Platteel. Capelle (N.-Br.), Maart 1927. Voor direct gevraagd: EEN NET 38015 (klein gezin). Waar zegt de Uitgever. voor Kantoorwerkzaamheden. Schiftelijke aanbieding bij WAALWIJK. ïandekl werd daarna het wets- Bij deze betuig ik mijn tevredenheid aan de ASSUR- MIJ. „DE NEDERLANDEN VAN 1845- en de NED. NERINGS- EN BEDRIJFSVERZ. voor de vlugge afwikkeling mijner schade. Tevens aan mijn experf, den heer H. J. HEBERT, Tel. Interc. 20055, Amsterdam, welke ik overal kan aan bevelen. Hoogachtend, Firma WIJDEMANS DUDAR, Telef. 46. Schoenfabrikanten te Kaatsheuvel. JULIANA. R.W.B. GEERTRUIDENBERG.

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 3