R.K. KIEZERS Stemt a.s Zondag. MeMM en Sloiieerderij U.M.I. Drie Marren, Notaris Van Ham Hl. C. Puiies-Heesbeen bud uw gezond Laai al Dn adierblies Expositie. J J. L. BAAN „Magneet"-Rij wielen Dienstbode Fa. Th. van Wijck, Waalwijk. NotarisTjANSEN verkoopen lit Ziet onze Voorjaarscollectfe, Modelhoeden publiek verhuren en lepels neergezet. Ik stond vlak te genover een klein bruinharig meisje. Ze keek me eerst heel verbaasd aan. Doch toen begon ze te lachen; knikte mij vriendelijk toe en daarna hebben we vriendschap gesloten. Zeg Truusje weet je ook wie dat meisje was? Maar voordat Truusje kon zeggen dat ze dat heel goed wist, werd ze door twee ster ke ?rmen opgebeurd en vader's stem zei: „Zoo klein meisje vind ik je dan eindelijk". Op vader's arm ging ze naar de huis kamer, waar moeder in de groote stoel zat. „Was ze in de keuken", vroeg moe der. „Ja in haar stoeltje zat ze te slapen". „O neen, neen ik heb heusch niet geslapen", zei Truusje, „maar de strooppot heeft mij een verhaaltje ver teld". Vader en moeder lachten. Maar Truusje heeft mij beloofd, dat als de strooppot weer vertelde, ze mij zou komen roepen, dan kon ik 't opschrij ven voor de kinderen van Oom Wim's jeugdhoekje. BIJ ONZEN RAADSELWEDSTRIJD. ZIEKE JAAP. (Slot). Als Jaap wakker wordt, is moe alweer aan haar werk. Even later komt ze binnen enJaap eet zijn soep met smaak op. En als moe vraagt: „Nog meer jongen?", antwoordt hij: „Graag Moe". Moeder staat versteld. „Ik geloof werkelijkzegt ze tot zichzelf, „hij begint tenminste goed te eten". En ze slaakt een diepen zucht, 't Tweede bordje gaat ook met smaak naar binnen enJaap proeft niet eens dien dikken traan, die van moe. ders wang in zijn soep is gerold. Dokter komt 's avonds ook nog eens kijken. Nu is hij erg tevreden. Bij 't afscheidnemen krijgt moeder een flinken handdruk, terwijl dokter zegt: „Van den zomer haalt hij al weer kat. tekwaad uit". Geen wonder, dat ze bij het uitlaten nauwelijks 'n vriendelijk „Goedendag, dokter", kon zeggen. De dokter is blij, dat z'n poedertjes goed hebben gewerkt. Tenminste dat meent hij. Dien nacht doet moeder van blijd schap geen oog dicht, terwijl kleine Jaap voor 't eerst sedert langen tijd 'n rustigen slaap heeft. Onze zieke ligt nog eenige maanden; zoo nu en dan mag hij eens 'n paar uurtjes opblijven. Zoo betert hij lang zaam WANNEER? vertelde Jaap, wat er gebeurd was, voor hij die soep gegeten had. Natuurlijk werd het portret nog eens weer van de kamer gehaald. Het bedje stond er niet meer. Dat was weer naar Jaap's andere kamer gebracht, 's Avonds zag Jaap, het boven z'n ledi- kantje hangen. Dat had moeder ge daan. Voor hij z'n avondgebedje opzei, moest hij moeder eerst nog daarvoor bedanken. Hij wist echter niet, dat moeder al op haar knieën voor 't Jezusbeeld had gelegen onder tranen God had gedankt, voor 't herstel van haar lieven Jaap. Piet. UN ON6 EXTRA PAASCHNUMMER. SPORT. 'l Is zomer geworden. Alles is nu druk en levendig buiten. De natuur deelt haar blijde stemming mee aan al wat leeft. De vogels vliegen tak op, en vergeten hun kindertjes niet in de zachte nestjes. Ze groeien, hoor! Niets blijft achter in de feestvreugde. Vooral de menschen niet. Binnen kunnen ze niet genoeg genie ten. Zie hen daar 's avonds, als alles rondom hen zwijgt, gezellig zitten, naast de stoep voor hun huis. Zacht kringelt de rook uit de pijpen der mannen. De vrouwen hebben hun brei werk in den schoot gelegd en staren voor zich uit, terwijl hun gedachten stil gaan. De harten zijn te vol, in deze zalige genieting. Anderen zitten op 'n stil plekje, geheel alleen. Zoo slechts kunnen ze 't meest opnemen, van wat er zich opdringt aan hun gemoed. Daar voor de deur van hun huisje, zit ook onze Jaap met z'n moeder. Hij heeft z'n hand in moeders schoot ge legd, want nog meer dan anders is hij nu haar jongen. Geen van bei den spreekt een woord. Ze peinzen. Jaap kijkt naar de langzaam voortdrij vende wolkjes. Beiden worden gestoord, door de klank van een vriendelijke stem. 't Is de dokter, hun dokter, die hen groette. Als hij weg is, dwalen moeder's ge dachten in de dingen van 't afgeloopen jaar. Werd het niet met deze week 'n jaar, dat Jaap klaagde over vermoeid heid? Was hij toen niet voor 't eerst 'n dagje thuisgebleven? Zou Jaap er ook aan denken. Zuchtte hij daarom zoo? Of deed zij dat? Wacht ze zou er eens met hem over praten, hij was nu toch weer heelemaal genezen. Nu hin derde 't niet. „Weet je wel,Jaap, dat jewil de ze vragen. „Ja, moe, maar dat wist ik wel", viel hij haar plotseling in de rede. „Dat wist je wel?" vroeg ze verbaasd. Wonderlijk, Jaap, was in den laat- sten tijd zoo stil en als hij wat zei, kon ze maar niet begrijpen, waar hij 't vandaan haalde. Maar toen ze no Morgen maken de Quickers hun laatste competinereis van dit seizoen en wel naar Zalt Bommel. L)aar de Detde ontmoetingen tegen Zalt Bommel al eens een keer wegens al- Keuring van het terrein niet zijn ge speeld is het thans pas de eerste maal uat onze blauw-witten de hekkenslui ters ontmoeten. Oogenschijnlijk lijkt dit een gemakkelijke reis voor Quick en is men direct geneigd te zeggen dat verliest „Bommel", doch zoo van zelf spiekend is dit echter niet en speciaal de laatsie weken nu de Bommeler- waarders vechten voor hun behoud in de 2e klas spelen zij zeer goede wed strijden. Nog verleden Zondag be haalden zij in Venlo een sprekende overwinning op „Vos" welke echter toch zeil niet geheel en al veilig siaat. Wat dat beirelt is ook voor Quick nog niet alle gevaar geweken en pas als de Quickers een van de nog te spelen wcdsuijden gewonnen hebben is alle gevaar weg. Het Is dan ook maar het beste dat ze trachten dit a s. Zondag maar direct te doen of schoon zij dan absoluut beter zullen moeten spelen dan tegen üEVO ver leden Zondag. Reeds van vroeger is het bekend dat als in Zalt Bommel werd gespeeld, er zeer hard voor ge werkt moest worden en steeds was de overwinning zeer klein, terwijl men doorgaans met een gelijk spel reeds zeer tevreden was. L)us Quickers morgen eens flink aangepakt, met alle macht gewerkt tot de laatste minuut dan is er kans op de twee punten, hoewel wij het eerder zullen houden op een gelijk spel. Bedenk dat uw tegenstanders zullen strijden met den moed der wanhoop terwijl gij zelf de punten niet missen kunt. Het elftal en de supporters vereniging vertrekken om twaalf uur aan de Markt per trambussen. Niet- leden der supportersclub welke de reis willen meemaken kunnen zich opgeven bij H. van Engelen. Quick 1*1 speelt om 2 uur thuis tegen Baardwijk II en Quick 111 utt tegen R. W. B. II. W. S. C. II morgen kampioen Dit zou de kroon op het werk zijn, na de prachuge resultaten van het tweede elftal v^n W. S. C. in het af geloopen seizoen 1 Nog nimmer mocht een tweede elftal dezer vereenigtng het zoover brengen. Gewoonlijk kwamen in het reserve, elftal spelers uit, die in het eerste elfial niet meer voldeden, oudere spelers die op hun retour waren. Gebrek aan spelers materiaal was wel in hoofd zaak de reden, waarom op deze wijze het tweede elftal steeds moest worden samengesteld. Dit seizoen is hiervan gelukkig afgeweken kunnen worden. Het tweede elftal bestaat thans uit- Sluitend uit jongere krachten, met als uit zondering de oudspeler Louis Moonen De resultaten, dank zij het vurige spel, zijn dan ook niet uitgebleven. Wat een vreugde zou het in het W.S C - kamp zijn, indien morgen tegen B.V V. het kampioenschap behaald zou kunnen worden 1 De spelers hiervoor nog eens exira aan te moedigen achten wij overbodig. Aan geestdrift heeft het hen gedurende het geheele seizoen niet ontbroken en morgen zal er wel een extra schepje worden opgelegd. Groote belangstelling voor boven- staande ontmoeting zal er zeer zeker aanwezig zijn velen zullen de spelers in dezen beslissendenden strijd komen aanmoedigen. Om twee uur zal worden aangevangen. Wij wachten met stijgende spanning den dag van morgen af. Voor 27 Maart staat vastgesteld R W.B.—Tilburgia. Voor beide ver eenigingen een zeer belangrijke wed strijd, daar deze wedstrijd kan beslissen zal bezetten. Tilburgia staat er momenteel het beste voor, doch indien de nationaal gestreepten zouden kunnen winnen is er nog kans boven Tilburgia te komen. In Tilourg is destijds gelijk gespeeld, een kans om te winnen is erVooruit R.W B ers je hebt 11. Zondag laten zien dat je het nog wel kunt. Aanvang 2 uur terrein R.W.B. Om half twee worden de resteerende 20 minuten afgespeeld, van den door Quik 3 gestaakien wedstrijd, met stand 3-0 voor R W B 2 De Zondag jl. gespeelde wedstrijd W.S.C.—Juliana eindigde in een on verdiende 3 0 nederlaag voor Juliana. Direct na den aftrap treedt Juliana aanvallend op en enkele prachtkansen worden jammerlijk gemist. Na 20 minuten spelen een W S.C. aanval, de bal komt voor doel en jammerlijk kopt de |uliana rechtshalf in eigen doelen heeft W.SC. op gelukkige wijze de leiding. Bij 'n volgenden W S.C. aanval stormt de W S.C. linksbinnen de Kort in razende vaart op den Juliana keeper af en komt met dezen in botsing waar van W.SC. profiteert om in duidelijke buitenspel positie het 2e doelpunt te maken en de keeper op halve kracht verder speelt. Na dit voorval wordt de wedstrijd forscher en enkele waarschuwjngen aan beide zijden zijn hiervan het gevolg. Met den stand 2 0 komt de rust. Na de hervatting is W.S C. een tijd in de meerderheid en bij een algemeen missen in de achterhoede komt het 3e doelpunt. Nu neemt Juliana het spel geheel in handen en reeds zeker schijnende doelpunten springen van de lat en palen buiten bereik van Mathijssen weer in het veld terug en ontkomt het W.S.C. doel op gelukkige wijze aan doorboring en htbben onze geel-zwarten een onfortuinlijken wed strijd gespeeld. Zondag a.s. is het eerste elftal vrij van competitie-wedstrijd. Het tweede elftal speelt zijn laatsten wedstrijd tegen Quick II op het terrein te Waalwijk, H. E. C. Morgen speelt H.E.C. haar voor laatste thuiswedstrijd tegen Kaatsheuvel Hoewel de kansen van beide vereeni- gingen j.l. Zondag een gevoeligen knak hebben gekregen, zijn zij toch nog niet geheel als verloren te beschouwen. Vooral de kans van Kaatsheuvel is niet denkbeeldig. W.S.C. moet haar laatsten wedstrijd nog spelen tegen Tilburgia en het verschil is maar één puntje, als zij tenminste van H.E.C. winnen. Het ligt dus voor de hand dat Kaatsheuvel alles in het werk zal stellen om haar kans te behouden. Maar ook H.E.C. heeft nog wat goed te maken. De laatste wedstrijden zijn niet al te best geweest. We hopen daarom dat ge U nu eens van een betere zijde zult laten zien. De strijd tegen de mannen van Lugters zal zwaar zijn, maar ge moogt den moed niet laten zakken. Vooruit H.E.C.ers toont dat ge nog tot een der beste clubs uit de afdeeling behoort. Laat de vele sport liefhebbers, die ongetwijfeld deze be langrijke ontmoeting zullen bijwonen nog eens van een mooien spannenden wedstrijd genieten. Aanvang half drie. DRUNEN. HEUSDEN. Gevraagd een nette zelfstandig en netjes kuinende werken. Leeftijd 20-25 jaar. V. g- g- v.» tegen 15 April, voor noodhulp of vast. 38091 Adres Mevr. B. VAN SCHl|NDEL-v. Dijk Grootestraat 308 Waalwijk TE KOOP: in uitstekenden slaat, aan billijken prijs. 38089 Te bezichtigen bij: W. BROERE, BREDA Emmastraat 19. te Waalwijk, 38073 zal op Donderdag 31 Maart 1927 (Marktdag) voorm. 11 */a uur in het café GOVAERTS te Waalwijk, ten verzoeke van den heer J. C. Claessen te Tilburg Voor één jaar om te beweiden Het VOOR- en NAGRAS van een perceel weiland onder Besoijen, DIJKLAND de z g. 13 hont, groot 1.78-20 Hectare. te Kaatsheuvel, zal Donderdag 7 April 1927, 's avonds 7 uur, bij den heer A. SNOEREN aldaar, publiek finaal Woonhuis Schoenfabriek enz en tuin of bouw land, Ingezet: 1 op f 2850.-, 2 op f 1210,-, 3 (massa 1 en 2) op f 5900. en 4 op f 200. Vooraf om 6 uur worden de Machinerieën, als aangekondigd, verkocht. 38087 Bezoekt 37416 Hinthamerstraat 63 65. s-HERTOGENBOSCH - TELEF 1136 ZATERDAG ZONDAG, WOENSDAG 7 12 uur n m Dancing, Zondag ook van 3 6 uur n m. E igenaar W. A. F3ANCE speciale Grootste keuze eigen gefabriceerde PAASCHEIEREN van zeer fijne chocolade aan uiterst lage prijzen. Gevulde eieren, mandjes, netjes enz. Doet voor de a.s. plechtige Com munis tijdig uwe bestellingen. F ij n e Fantasie-taarten, Gebakjes, Koekjes, Bruidsuiker enz. Aanbevelend, 38092 Telefoon 99. Pepermunt-Kauwbonbons groot of klein, plaatsen door onze bemiddeling. Het b^paart U kosten en moeiten en kost U geen cent meer. Bij contracten zelfs minder 1 Waalwiiksche Stocmdr. Antoon Tielen Hiermede berichten wij onze geachte Cliëntèle dat we gereed zijn met onze waaronder een ruime sorteering Aparte Paskamer. Beleefd tot een bezoek uitnoodigend. 38082 Aanbevelend. GEZ. 80ËTERS. GROOTESTRAAT 125 (bij de Haven) bericht het geachte publiek dat hij de Alleen-verkoop voor Groot- Waalwijk heeft van de Hollandsch beste fabrikaat. Vraagt geïllustreerde Prijscourant. 38090 Beleefd aanbevelend. Vitrage, Allovernets, Overgordijnen, Pluchette, HOON VAN SCHin Jr. en VOETBAL. QUICK. W. S. O. R.W.B. JULIANA. KAATSHEUVEL. Zondag speelt Kaatsheuvel op 't H.E.C. terrein zfln laatsten competitiewedstrijd. Jammer dat ons elftal in Tilburg niet 'n beetje meer geluk gehad heeft, 't Spel was een overwinning waard geweest en de kan sen op 't kampioenschap waren stijgende gebleven. Toch nog is niet alle hoop vervlo- gei£ Ook W.S.C. kan struikelen, wat het soms op onverwachte manier heeft laten zien. Kaatsheuvel blijft die kans in 't oog houden als het Zondag H.E.C.' gaat bekam pen. Keert vrouwe Fortuna zich Zondag niet tegen Kaatsheuvel, zoo mogen we ver wachten dat de laatste competitiewedstrijd een overwinning zal zijn. GEERTRUIDENBERG. Good Luck I krijgt Oranje-Wit uit Til- burgN op bezoek. Oranje-Wit is een ploeg, waar zoo maar niet van gewonnen is, dat hebben H.E.C. en W.S.C. ondervonden. We vertrouwen, dat de spelers dus hun tegen- party niet zullen onderschatten, dan kan er gewonnen worden. Zondag gaat onze Voetbalvereen. „Spor ters" op bezoek naar „Dosko" in Den Bosch. A.s. Zondag speelt hier voor de competi tie Berkdijk II (Kaatsheuvel) tegen Ju liana I. QUICK. Heden Zaterdagavond houdt Quick een zeer belangrijke algemeene vergadering. Alle leden van Quick worden in hun eigen belang met den meesteu aandrang verzocht deze vergadering bij te wonen. Verschil lende zeer ernstige onderwerpen zullen worden liehandeld. Het bestuur rekent op aller tegenwoordigheid. Deze vergadering wordt met WRIG- LEY'S Peper munt Kauwbon- bons gaat dat gemakkelijk. Tandbederf be gint nooit vanzelf. Het ont staat in de holten tusschen de tanden, waar voedsel achterblijft en de tandborstel moeilijk kan komen. WRIGLEY'S P.K. behoedt juist daar llw tanden voor bederf, het verwijdert achter gebleven 8pijsresten en houdt het gebit schoon. Gebruikt het dus „Na eiken Maaltijd". H-G-li 10 WRKiim

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 1