at tui tit ui mm Van loon, math. B. TIMMERMANS-VERSCHURE. J. C. SPAPENS. ATTENTIE. Bij Scheren No. 25 Zaterdag 20 Heart '27. 50e Jrg. DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 25 Maart 1927 Verkiezing Gemeenteraad. Stemming in de R.K. Kies- vereenlging. Om de leden oer Kiesvereeniging zoo volledig mogelijk in te lichten, vermelden wij hieronder nogmaals, hoe men a s. Zondag van 12—2 en van 3—5 uur in de kiesvereeniging zijn slem moei uitbrengen. Hoe moet gij uw stem uitbrengen? Op het stembiljet, dat U zal worden uitgereikt door het stembureau, staan de 20 candidaten in volgorde door loting vastgesteld. ütj moet op het stembiljet zes stem men uitbrengen' volgens het punten stelselstembiljetten met meer of met minder stemmen zijn ongeldig Dit puntenstelsel werkt als volgt Door de leden worden de zes candi daten die zij wenschen, in het hokje vóór hun naam genummerd en wel van 1 tot en met 6 No. 1 geeft men hem die men als eerste geplaatst wil zien terwijl dit nummer voor 6 punten telt Die men als tweede geplaatst wil zien geeft men No. 2, dit nummer telt voor 5 punten en zoo vervolgens tot en met No 6, welk nummer 1 punt telt. Anders mag met het stembiljet niets gebeuTen Hebt gij U bij de invulling van het stembiljet vergist, dan kunt gij éénmaal een nieuw biljet aanvragen bij het stembureau. Denkt er aan, de oproeplngskaart mee te brengen. Hebt gij ze verloren of er geen ontvangen, gaat dan toch naar het stembureau en zegt het daar U wordt dan een andere oproepings kaart uitgereikt. Hieronder volgen de namen der candidaten, waaruit gij voor uw zes stemmen een keus moet maken. Leest thuis de lijst kalm en rustig over en teekent Uw nummers voor de candidaten aan, zoodat ge op het stembureau gekomen, weet. welke zes Uw candidaten zijn en gij ze gemak kelljk vinden kunt. SMOLDERS, F. C. DONKERS/ H. G. SPrtPENS. I C DE GRAAFF. W H. KLIJN, J. H j. DE QRAAFF, ADR. LOEFF. JOS. VERW1EL. P W H. VAN SCHIINDEL, jr. A. H. VAN GORCUM, NiC. VAN LOON. j. VAN OUOriEUSDEN, A. W. PULLENS. C. W. VAN DER GELD. J. C L. TIMMERMANS VERSCHURE, B. VAN MIL, R TH. PASSIER F VAN BEIjNEN, ED. ELBERS, W. Het is o. i. duidelijk genoegvóór den candidaat, dien men het beste acht voor gemeenteraadslid, zet men het cijfer 1; voor dengenedie men dan 't meest geschikt acht 2 en zoo vervol- gens tot 6 toeniet meer, maar ook niet minder. Ter verduidelijking onderstaand voorbeeld B G H Men acht E de beste candidaat, dus zet mes het cijfer 1 voor E. Daarna acht men K 't geschiktst, die krijgt dus voor z'n naam 2. Daaropvolgend neemt men liefst B, dus die krijgt 3. Dan volgt naar 't kiezers meening M dus die krijgt 4 voor zijn naam Q is dan de uitver korene en krijgt 5. L is dan fen slotte de man, dus krijgt die 't cijfer 6. (Zooals nevenstaan de aanduiding). M N O R R.K. Kiesvereeniging. Het nestuur der R.K. Kiesvereeni ging kwim gisteravond nog even in vergadering bijeen, vooral om de laatste hand te leggen aan het werk voor het goed functioneeren en het goed geregeld zijn van alles wat met de verkiezing .van a.s. Zondag ver band houdt. Voor de leden die aangewezen zijn om in den R.K. Gildenbond te stem men, kan gemeld worden, dat de be schikking is gekregen over de groote zaal, zoodat daar het stembureau zal gevestigd zijn. Dit neemt het lastige trappen klimmen voor velen weg, wat zeker een verbetering is. Besloten werd ,dat degenen, die door verhuizing, of door welk abuis ook, of door mogelijk zoek raken, niet in het bezit zijn van een oproe- pingskaart, tegen vertoon van hun contributiekaart aan de stemming kun nen deelnemen. De voorzitter van het stembureau zal dan op deze kaart zijne handteekening plaatsen. Het materiaal voor het opmaken van den uitslag is ook zoo practisch mogelijk ingericht, zoodat men de meening heeft dat de geheele uitslag niet al te laat zal kunnen worden vastgesteld. Elk stembureau maakt zijn uitslag op, terwijl het hoofd stembureau in een zaaltje in den Gildenbond gevestigd is. Nog kan gemeld worden dat voor den bewusten aanmeldingsdatum nog aardig wat nieuwe leden zijn inge schreven, vooral in de St. Clemens- parochie en nu op het laatste nip pertje ook in de parochie St. Jan. Wij hopen den uitslag Zondagavond nog te publiceeren. Een aansporing tot de leden om allen trouw op te komen, lijkt wel overbodig. Iedereen zal op 't oogenblik toch wel overtuigd zijn van 't allergrootste belang, waar de katholieken 10 a 11 zetels in onzen gemeenteraad bezet ten. Komt dus allen trouw op en stemt met oordeel. Zonder twijfel zijn de welmeenende kiezers in 't diepst van hun hart over tuigd van de behoefte om mannen te kiezen van breed inzicht, veelzij dige ontwikkeling, ervaring en een onafhankelijk oordeel, en die zijn er onder de candidaten verschil lende.) aan te wijzen al hadden meerderen om hun persoonlijkheid, werkkracht, positie, enz. zich beschik baar kunnen en moeten stellen voor de toekomst onzer gemeente. Het lijkt ons thans een gebiedende plicht, er voor te zorgen, dat die mannen, die getoond hebben geschikte leden te zijn of diegenen die een be lofte geven voor de toekomst, een uitstekende plaats krijgen op de gros lijst, dus morgen zooveel mogelijk punten op zfch vereenigen. In elk geval Kiest met oordeel. Stemt niet in 't belang van personen, maar van de gemeente. Kamer van Koophandel. De Kamer van Koophandel voorde Langsiraat te Waalwijk heeft aan de leden der Afdeeiing Grootbedrijf eene uitvoerige circulaire gezonden omtrent eene studiereis naar Duitschland Het doel der reis Is Nederlandsche Industrieeien en kooplieden samen te brengen met Duitsche collegas, ter bevordering van beschavings- en han- de sbetrekkingen. Als tijdstip der reis wordt midden Mei overwogen. Bij minder deelname dan 50 personen zal de reis niet plaats hebben De reis zal 4 of 5 dagen duren. De medewerking van Duitsche zijde is reeds in ruime mate toegezegd. Op 2 April zal de Nederlandscho Consul te Aken de beslissing nemen of de reis kan plaats hebben. Het programma staat nog niet vast. zoodat met bepaalde verlangens, wan neer deze tijdig Ier kennis worden ge bracht, zal kunnen worden rekening gehouden. Met bepaalde verlangens heeft men in het bijzonder op het oog het bezichtigen van fabrieks-of andere ondernemingen, die niet in het pro gramma worden genoemd. Voor het district dezer Kamer wordt in het bij zonder aan de schoen en lederindustrie gedacht wat natuurlijk niet uitsluit dat ook voor andere takken van nij verheid bezichtiging van een of andere inrichting kan worden gevraagd. Ziekenfonds. Naar wij vernemen is met ingang van 18 April a.s. opgericht door de afdeeiing „Geertruidenberg en Omstre ken" der „Ned. Maatschappij tot be vordering der geneeskunde" een Af- deelings-Ziekenfonds „Qeertruidenberg en Omstreken". Hiertoe behooren de volgende plaat sen Dongen. Geertruidenberg, 's Gra- vemoer. Kaatsheuvel, Oosterhout, Raamsdonk. Raamsdonksveer, Sprang- Capelle, Waalwijk en Waspik. Het te Kaatsheuvel—Sprang Capelle bestaande ziekenfonds gaat eveneens hierin over. Het Ziekenfonds stelt zich ten doel aan hen, die tot heden tegen het laag ste tarief van de diensten der genees- heeren gebruik maakten, voortaan te gen een vaste wekelijksche premie ;enees heel- en specialistische hulp te verschaffen. Er is onder begrepen genees-heelkundige hulp met medicij nen en verbandsti ffen, specialistische hulp, uitkeering van f5 bij geboorte, bril en breukband. Administrateur is de heer C, A. G. v. d. Wee te Kaatsheuvel. Premiekeuringen van Springstieren. De Provinciale Commissie voor de ondersteuning van Rijkswege van de ^undveefökkerij in Noord-Brabant maakt bekend, dat de premiekeutingen van Springstieren voor de hieronder volgende gemeenten zal worden ge- ïouden te Waalwijk op 6 April a.s. om 10'/2 uur voorm. Almkerk e.a., Andel c.a., Capelle, Drongelen c.a., Drunen, Dussen c.a., Engelen, Giesen, Hedikhuijzen c.a., Genderen, Herpt c.a., Heusden, Meeuwen c.a., Nieuw- kuik c.a., Oudheusden c.a., Rijswijk, Sprang-Capelle, Veen, Vlijmen, Waal wijk, Waspik, de Werken c.a., Wer kendam, Woudrichem en Wijk c.a. Kruisboog. A s. Zondag ten 1 uur zal het Be stuur van den Langstraatschen Bond Een paar flinke schoenfabrikanten hooren in den raad van W a a 1 w ij k thuis, dat is ieders belang.. Stemt op diegenen, die getoond hebben in dit vak wat te beteekenen voor nu en voor de toekomst. Stemt op van Kruisboogschuttersgezelscnappen „Door Eendracht Saam Verbonden" In het café .Centrum" bij den heer H Boom ie Vlijmen, een vergadering hou den. waar o. m. ter iatel zal komen het onderling verdeelen der funciies van het Bestuur. Om#2 uur heeft er dan een verga dering plaats met de afgevaardigden van alle aangesloten gezelschappen uit de Langstraat ter bespreking wanneer de 4 vanwege boverigenoemden Bond te geven concoursen zullen gehouden worden. Ook zal onder de aangesloten gezelschappen geloot" worden, waar deze concoursen zullen plaats hebben. Tevens moet elk gezelschap opgeven met hoeveel zesialltn men aan 't eerste concours zal deelnemen. Gymnastiek. In de Donderdagavond gehouden jaarvergadering der R.K. Gymn. Ver. „Kunst en Kracht" is o.m. besloten deel te nemen aan de op 15 Mei a.s. te 's Bosch te houden gymnastiek- en athletiek-wedstrijden vanwege den R. K. Dioc. Gymnastiek Bond. l)e aftredende bestuursleden A. Lom- barts en L. Leijtens werden met al- gemeene stemmen herkozen. De commissaris J. Klijberg werd benoemd tot vice-voorzitter, terwijl het lid P. v. d. Hoven tot commissaris werd gekozen. Bestuursverkiezing. De Bestuursverkiezing voor de R. K. Werkliedenvereeniging zal plaats heb ben op 11 April a.s. Aan de beurt van aftreden is A, Stokwielder, terwijl een vacature is ontstaan door ontslagname van L. Leiiten. Tevens zal het bestuur worden uit gebreid met 2 leden, zoodat dus can didaten worden ingewacht vóór 1 af tredend lid, 1 vacature en 2 voor uitbreiding van het bestuur. Candida- ilenlijsten, onderteekend door minstens j 10 leden, kunnen worden ingeleverd tot en met 4 April a.s. bij den Voorz. en Secretaris der R.K. Werklieden vereeniging. Van de oude garde. Donderdag overleed Adrianus van Broekhoven, die bijna 40 jaren ln dienst was van den heer Antoon van der Lee. Met de oude bekenden Kuobje van Gurcum, Johannes Krol en Mortinus RoeSienberg, die velen zich nog wel her inneren zullen, vormde bij indertijd het personeel der zeer oude, wcloekendeia- bakskerverij van de familie van der Lee Z hebben daarin vrijwel hun gthetle leven doorgebiachi en gingen er in op, leefden alles mee, zouals dat in die dagen gebruikelijk was. De moeilijk heden in den oorlog, de vooruiigang der techniek, eigen werkkrachien wa ren oorzaak dat de laatste.der vier getrouwen Adrianus van Broekhoven, in Juli 1914 overbodig werd, na zoo- als'wij hi rbovtnmeldden bijna40 jaren «rouwen dienst in dit voor onze plaats zoo bijzondere en zeer oude bediijf. Gebeurtenissen uit plaats en omgeving, berichten en foto's uit Binnen- en Buitenland worden steeds aan 011S BlIfGaU Grootestraat 205, g e P U t) I i* c e e r d. Petrus Donders Voor de leden van den R K. Vrou wenbond hield de ZeerÉerw pater v. d. Sande, C. s s. R. üonderuagavond in de zaal van den Gildenbond eene lezing met lichtbeelden over Peerke Donders. Na een welkomswoord van de pre sidente Mevr. Muonen, opende deze de vergadering met den Chnstelijken groet. Voor de lezing zong de zangclub van den Vrouwenbond op verdienste lijke wijze „Herleving" van Mosmans en „Van 't schoone Wiedsterken* van Em. 'Hullebroek. Bij zijn inleiding wees pater v. d. Sande op twee figuren die wat ziele- gesieldheid betreft vetl overeenkomst met elkander hebben n.l. de H./The- resia en Petrus Donders. De theorie van Archimedes met betrekking tot de materie, hebben zij tot een geestelijke wet gemaakt; in God vonden zij den machtigen hefboom en 't steunpunt in hun eigen nietigheid. Dèt is Peerke Donders: een nede rig man met een onwrikbaar Gods vertrouwen. Zonder dit machtig Gods vertrouwen zou Petrus Donders ook nooit zijn ideaal hebben bereikt In het eerste gedeelte schetst ons de Eerw. spr. de moeilijke jeugd van Petrus Donders. Hij werd geboren te Tilburg den 27 October 1809, uit brave doch on bemiddelde ouders. Hierdoor was Peerke gedwongen al vroeg door handenarbeid in 't onderhoud te hel pen voorzien. Toch vértrouwde hij volkomen zeker eenmaal priester te zuilen worden. Gelukkig kwam er uitkomst toen pastoor v. d. Ven, de HoogEerw. heer van Someren en Mevr. Mulsaerts besloten om de studie en opleiding van Peerke te bekostigen. In de pauze deelde pasioor v Riel mee. dat een collecte zou worden ge houden voor een cadeau aan den ZeerÉerw heer pastoor Kuipers van de St. Antonius-parochie die op 28 April as. zijn zilveren pastoorsfeesi zal herdenken. Na de pauze kregen we te zien en te hooren 't leven van Peeike Donders als priester-missionaris Priester geworden, arbeidde hij sedert 1842 onvermoeid aan het zielenheil der plantage slaven, der melaatschen en der Indianen in Suriname, terwijl hij bijna 20 jaren lang als Redempto rist het kloosterleven met dat van Missionaris vereenigde. Hij stierf den dood der geluk zaligen op 14 Jan. 1887 te midden zijner melaatschen. gelijk hij gewenscht had op het Etablissement Baiavia en we«d in 1913 door Z H. Paus PiusX „eerbiedwaardig" vrklaard. Pastoor v. Riel dankte den Eerw. spr. en gaf de verzekering dat de lezing diepen indruk heeft gemaakt. Spr. zeide als Tilburger Het leven van zijn stadgenoot met belangstelling te hebben gevolgd en hoopte dat deze groote Brabantsche Zoon spoedig tot de waardigheid der Altaren zou moge worden verheven. Muziekschool. Tegen Zaterdagavond zijn door 't Bestuur van Waalwijks Belang afge vaardigden der besturen van de ver schillende Muziekgezelschappen met nog cenige heeren belangstellenden in het muzikale leven in onze gemeente bijeengeroepen, tot bespreking der in standhouding eri eveniueele reorgani- tie der Waalwijksche Muziekschool. Wij vertrouwen dat alle opgeroepenen aan dit verzoek zullen voldoen. Opening nieuwe winkel. Zooals te ver wachten, trok de nieuw heropende zaak van den heer van Roessel Donderdagavond veel bekijks, en ging 't van mond tot mond schiiterend. schitterer d Deze nieuwe slagerij Is dan ook in één woord prachiig te noemen, zoo als we trouwens in ons vorig num mer beschreven Niet alleen gat 't een schitterende verlichting en een keur van bloemen, maar bovenal eerste kwaliteit vleesch. We verzuimden nog te vermelden, i dat het krurige metselwerk van den heer Tnffeis is en aan den heer P Dekkers de eer toekomt de zaak eens heel fijn in de verf te hebben gezel Zoowel voor 't een als voor 't andere was een ieder Donderdagavond vol lof. Liedertafel Oefening en Vermaak De Liedertafel „Oefening en Vermaak" zal 17 April as. (len Paasdag) haar laaiste winter concert geven, hetwelk »op veelvuldig verzoek geheel met ei^en krachten, gegeven zal worden. Er zal alzoo een schitterend en zeer varieerend programma ten gehoore worden gebiacht, een ware demon stratie van 't willen en kunnen op velerlei gebied. Tevens zal dien avond de heer C V. d Meijdenberg; ter gelegenheid van zijn gouden jubileum als werkend lid dezer vereeniging officieel gehuldigd worden. Droevig auto ongeval. Een noodlottig ongeval heefi heden morgen in onze gemeente plaats ge vonden, dat plotseling aan een jeug dig leven een einde heeft gemaakt en een geachte familie in rouw ge dompeld heeft Toen hedenmorgen te circa half twaalf het 5 jarig zoonije van den heer C Pullens van Gaaien van den melkboer komende, die legenover het ouderlijke huis woonde, de straat wilde oversteken, kwam hij in botsing met een juist passeerende vrachtauto der firma v. d Ven Hendriks uit Vlijmen, die hij vermoedelijk niet heefi hooren of zien aankomen. Waarschijnlijk heeft de kleine een slag van een der spatborden tegen het hoofd gekregen. Hij kwam zelf nog overeind, liep eenige passen terug en viel daar langs den weg neer. Met een in en uitwendig zware j hoofdwonde werd het jeugdig slacht offer in de ouderlijke woning binnen gedragen. waar het na eenige oogen blikken den geest gaf De ijlings ont boden Dr. Langemeijer constateerde den dood door schedelbreuk. De chauff ur, die zijn wagen direct tot staan had en zeer onder den indruk was. treft in deze geen schuld Bij een door de politie ingesteld deskundig onderzoek blrken o a. de remmen uit stekend te functionneeren. De heer Th v Dvoorzitter van EHBO heeft zich nog mede ver dienstelijk gemaakt door het slachu.ff r direct na het ongeval te verzorgen, al kon die hulp dan ook niet meer baten. De droefheid der ouders en verdere huiseenooten zullen wij niet trachten te beschrijven; men kan zich deze beter indenken. Schoenen. Gedurende de maand Februari wer. den ingevoerd 173.865 paar ad I 463 540 tegen 242 970 paar ad f547 628 in Febr 1926 Uitgevoerd werden -27 452 paar ad. f 113 598 tegen 19 870 paar ad. f 119.634 in Feor 1926 De Duitsche leder- en schoenindustrie. Er zijn c.a 2000 looierijen in Duiisch- land, waaronder 6 grooie.'53 middel matige en de rest kleine. Er zijn c.a. 1000 fabrieken, die lede rf-n schoenen maken met normaal 80.0 0 man personeel. V. v. d. S. DRUNEN Dezer dagen slaagde onze dorpsgenoot de heer N Merks. aan het Zuid - Nedeilandsch Insiituui voor coupe-onderwijs volgens de Engel sche Snijmeihode „The Climax sys tem" van Minister Co. Bij het rooien van boomen kwam een der takken tervcht op het elee trische net, waardoor een elecirischt mast afknapte. Dientengevolge was een gedeelh onzer gemeente eenige uren van stroom verstoken. NitUWKUIJK Door de bakkers alhier werd besloten den broodprijs met 1 cent te verlagen. De heer S ving deze week twee hermelijnen in de klera jammer maar dat hij ze niet een paar maanden eerder te pakken had daar toen de huid dezer diertjes allicht t 5,per stuk meer waard was. Sl'RANG-CAPELLE. (V.m. Sprang). A s Zondag d-.s voormiddags hal tien en des namiddags half een hoopi in de Geref kerk alhier op te treden Ds. Menke van Genderen. Jaarvergadering der A. R Kies vereeniging „Sprang" op a.s. Woens- dagavond half acht in de zaal v, d Chr. Volksbond. Agenda: 1. Opening, 2. Notulen, 3 Jaarverslagen sccr. en penningmeester, 4 Verslag Commissie nazien rekening. 5 Bestuursverkiezing, 6. Verslag af- gevaardigde jaarverg Geref J V- Ti- motheus, 7 Toespraak afgevaardigden. 8 Causerie Voorzitter 4 jarige regeer periode Gemeenteraad.' 9. Aanwijzing persoon indiening candidatenlijst ge meenteraad. 10 Varia en sluiting CAPELLE. J. 1. Haandagavond hield de Chr. Besturenbond te dezer plaatse een algemeene ledenvergade ring in 't vergaderlokaal in de Nieuw- straat, welke zeer druk bezocht was. De voorzitter. P, Faro, opende de vergadering op de gebruikelijke Wijze, heette de talrijk aanwezigen harte lijk welkom en zei, dat het doel dezer vergadering is om te komen tot op richting ©ener koleninkoopvereeniging. Van verschillende zijden was reeds eenigen tijd er op aangedrongen om een vergadering te beleggen: Dat is dan ook de oorzaak, dat 't dagelijksch bestuur van den Besturenbond hiertoe is Overgegaan en voor deze vergade ring alle leden, die lid •zijn van een aangesloten Afd. een convocatiebiljet heeft gezonden. In het bijzonder heet te spreker de aanwezige bestuursleden van de koleninkoopvereeniging te Sprang welkom, die zoo welwillend waren om een en ander nader uiteen te zetten. De voorzitter der Sprangsche ver eeniging gaf hierna een overzicht van liet doel en streven van een op te richten vereeniging, waaruit blijkt dat het een algemeen belang is. Nadat nog enkele vragen gesteld zijn, geven alle aanwezigen zich als lid op. Een ontworpen reglement wordt artikels- gewijze voorgelezen en goedgekeurd. Alsnu werd overgegaan tot het ver kiezen van een bestuur. De uitslag der stemming was als volgt: Jac. Vos, P. Faro, H. van Dongen, K. Rozen- brand en A. van Peer. De gekozenen namen onder dankzegging voor liet in hen gestelde vertrouwen bun benoe ming aan en besloten de bestuursfunc ties onderling te verdeelen. Niemand meer liet woord verlangende werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. De Chr. Besturenbond Sprang- Capelle hield j.l. Dinsdagavond in de consistoriekamer der Geref. Kerk al hier haar jaarvergadering, die zeer druk bezocht was. De voorzitter P. Faro opende de vergadering met liet laten zingen van Ps. 72 2, leest een gedeelte uit Gods Woord (Nehemia 4) voor en ging voor in gebed. Hierna heette hij jle aanwezigen, in liet bij zonder de nieuwe bestuurders van aan gesloten afdeelingen en de afgevaar digden van de Chr. Jongelingsvereeni- gingen, hartelijk welkom. De notulen der vorige jaarvergadering werden Voorgelezen en onveranderd goedge keurd, waarna de Secr., Jac. Vos, ver slag uitbracht van een viertal verga deringen, waar de Besturenbond met afgevaardigden 'aanwezig was ge weest, welke verslagen eveneens goed gekeurd werden. Daarna volgde een breedvoerig jaarverslag van den secr. over de in 1926 door den Besturen bond verrichte werkzaamheden. Uit een en ander bleek, dat G vergaderin gen gehouden warenliet ledental be droeg 311 tegen 293 in 1925. Spreker besloot zijn verslag met een aanmoe diging 0111 met vernieuwde kracht voorwaarts te gaan en te trachten bij allen, die tot onze beweging beboeren, bezieling en energie te wekken. Onder Gods. zegen zal dan dit alles er toe medewerken, dat onze Chr. sociale be weging in grootte en invloed zal toe nemen en zij des te beter haar taak kan vervullen, n.l. de groote taak, die zij te midden van ons volk heeft. De voorzitter dankte den Secr. voor het uitgebrachte verslag en voor de vele moeilijke werkzaamheden door hem in het afgeloopen jaar verricht Ingezonden Mededeelingen. géén l'ijn en naschrijnen of stukgaan der huid Indien men vóór het inzeepen de baardoppervlakie Inwrijft met Doos 30. Tnbe 80 ct. PUROL en hij sprak den wensch uit dat vriend os nog vele jaren voor de arbeiders beweging van Sprang-Capelle moge werkzaam zijn. Hierna werd een over zicht gegeven over liet finantieel be heer, waaruit bleek dat er een batig saldo was van 1,15. De boeken en be scheiden werden gecontroleerd en in orde bevonden. Bij de nu volgende bestuursverkie zing werden, de aftr. bestuursleden Jac. Vos, W. Dalmaijer en C. de Rooij met bijna algemeene stemmen herko zen. De gekozenen namen hunne be noeming onder dankzegging voor liet in hen gestelde vertrouwen aan. Vervolgens feliciteerden de afge vaardigden der Geref. Jongelingsver. Ie A rijli.-Capelle, de Herv. Jongelings- vereen. te Capelle en de Herv. Jonge- lingsver. uit Sprang, den Besturen bond met zijn zesde jaarvergadering en ze hoopten dat Gods zegen op zijn verdéren arbeid moge rusten. De voorzitter hield vervolgens een inleiding over liet onderwerp „Socia lisme en Christendom", waarop een korte bespreking volgde, waarna de tweede voorzitter den referent voor zijn keurig betoog dankte. Ds. Snoek, inmiddels ter vergade ring gekomen, sprak een opwekkend slotwoord, waarin hij liet uitkomen, dat bet hem verheugde, dat de verga dering zoo goed bezocht was en hij spoorde de aanwezigen aan om niet vernieuwde kracht voorwaarts te gaan, voorwaarts met God. De oorzitter dankte de aanwezi gen voor hun medewerking om deze vergadering te doen slagen en de af gevaardigden voor hun gesproken wen schen, waarna Ds. Snoek m<£ dank zegging eindigde. Voor de Ned. Herv. gem. alhier zal a.s.v Zondag des nam. half drie op treden Ds. Sehlemper uit Waalwijk. J. 1. Maandagavond werden in het café van mej. de Wed. A. van dei- Haart alhier, «Ie beslissingswedstrij den van den door de biljartclub „Het kalme spel" georganiseerde» 'biljart wedstrijd gespeeld. De prijzen, een 4- tal medailles, werden behaald door: le pr. F. Hoffman te Sprang. 2e pr. De Moor; Waspik, 3e pr. W. Zijlmans, Waspik en 4e pr. Stokkermans, Kaats heuvel. Een extra-prijs voor liet hoog ste aantal punten in een serie werd behaald door W. Zijlmans, die dertig caramboles in een beurt maakte. De landbouwer A. S. aan de Zandschel, heeft; onder zijn veestapel een vierjarige schot, die per dag niet minder dan 40 liter melk geeft. Voor waar een bijzonderheid. Naar men ons mededeelt zal bij de a.s. raadsverkiezing de S. G. P. te dezer plaatse uitkomen-met de volgen de candidaten j A. Ros en A. C. van der Eseh. De j.l. Dinsdag, 22 dezer, vast gestelde kiezerslijst 1927-1928 der ge- meente Sprang-Capelle bevat in totaal 2547 kiezers, waarvan 2547 voor de S. G., 2528 voor de Prov. St. en 2507 voor den gemeenteraad. De candidaatstelling voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing alhier '.zal plaats hebben op 12 April e.k. en de eventueel te houden stemming ter ver kiezing van leden van genoemd col lege is bepaald op 24 Mei a.s. A.s. Zondag zal in de Ned. Herv. Kerk aan den Loonschendijk optreden Ds. Mühlnikel uit Waalwijk en wel des nam. 2t uur. De gemengde zangvereeniging ,,'t Rozenknopje" zal op Dinsdag 29 en Woensdag 30 Maart a.s. voor leden en introdtice's, onder leiding van den lieer X.. Snijers uit Raamsdonksveer. in de zaal van den lieer L. F. van Don gen alhier, haar 2e en laatste winter- uitvoering geven. Ter afwisseling van het programma zullen een paar too- neelstukjes worden opgevoerd, alsme de eenige voordrachten. Het beloven een paar gezellige avonden te worden. In de zaal van den heer Ij. F. van Dongen, zal op Donderdag 31 dezer, des avonds half acht een openbare ver gadering worden gehouden, waarin mej. Westerman, lid der Tweede Ka mer, als spreekster zal optreden. Bij liet dezer dagen aan de School voor K., T. en A. te 's-Bosch gehouden examen, behaalde onze dorpsgenoot L. Volmer, voor 't diploma electrieiën. WASPIK. Zaterdag 26 Maart e.k., 7 uur 11.111., zal in de zaal van het Pa tronaat alhier een propaganda verga dering worden gehouden voor leden' van den Bijz. Vrijw. Landstorm en oud-militairen. Als spreker zal optreden de heer A. B. Rabou uit 's Bosch. RAAMSDONK. Tot agent van po litie te Breda, is met ingang van 1 April a.s. benoemd de beer J. J. Waas, alhier. Door de Provinciale commissie voor de ondersteuning van de rund- veefokkerij in Noord-Brabant zal o.' m. voor deze - gemeente een premie keuring worden gehouden van spring stieren, te Oosterhout oj) 14 April a.s. n.m. om half 3 uur. De kiezerslijst 1927—1928 is de ze week door bet gemeentebestuur vastgesteld niet een totaal van 3285 kiezers. A.s. Zondag zal in de R. K. Kies vereeniging op het Veer worden ge stemd over de groslijst van candi daten voor den gemeenteraad. RAAMSDONKSVEER. De Wel Eerw. heer Ds. Donner uit 'sGraven- hage treedt Zondag om half 10 en 3

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 3