een prima Stikster. een SlaüersIeerliDÉ. EEN HUIS Laai al Die aMeato Firma P. laakircliea geopend wordt. Fa. BORSTROKSTOOP Gevraagd" TE KOOP om te sloopen. Notaris JANSEN Notaris Canters EEN INBOEDEL, Notaris Canters Techn. en Electro-Techn.-Bureau. Plaatsing gezocht t publiek varkoop en a contant verkoopen verkoopen dat Zaterdagmiddag 2 April oaize zaak in de Stationsstraat No. 23 te Waalwijk De heer Roestenberg het woord ver krijgende zegt, dat punt 2 der agenda n.l. de candidaatstelling voor leden van den gemeenteraad heden avond niet in behandeling komt. Vervolgens wordt overgegaan tot het houden eener lezing door den heer Roestenberg over de nieuwe Kieswet. Op voor eenieder duidelijke wijze werden door den ge- achten spreker de veranderingen welke de Kieswet den laatsten tijd heeft ondergaan aangetoond. Sprekerspoort vervolgens de leden van den Werk liedenbond aan door eendrachtig sa menwerken het daarheen te leiden, dat meerdere arbeiders zitting in den ge meenteraad krijgen, in plaats van, zooals tot heden het geval was, dat slechts één arbeider in dat college zitting had. De heer Fitters geeft vervolgens het woord aan den heer Smits, welke on geveer de volgende rede hield Arbeiders van Waspik. Er is mij gevraagd of ik ook niet eens een woordje wilde spreken. Ik wil hiervan gaarne gebruik maken, te meer nog. omdat in den laatsten tijd vooral over mijn persoon is gesproken. Ik verzoek dan ook, dat hetgeen thans door mij wordt besproken, be kend zal worden gemaakt in de nieuws bladen, vooral in .De Echo van het Zuiden". Ik moet dan beginnen met een woord van dank te brengen aan Bur gemeester en Wethouders voor de goede verstandhouding die er altijd heeft bestaan tusschen hen en mij, die de belangen moest verdedigen van onzen arbeidersstand. Verder een woord ^van dank aan onzen gemeente secretaris den heer van Schijndel, die mij altijd zoo ten dienste is geweest, al was ik maar werkman. Geachte vergadering. Er zijn er misschien onder U die willen zeggen, wat hebt ge nu voor ons als afge vaardigde in den Gemeenteraad in vier jaren gedaan? Mijne vrienden ik moet bekennen, dat het niet veel is wat ik voor u heb kunnen bereiken. Dit kunt ge uit den aard der zaak wel begrijpen, omdat ik maar alleen onze partij vertegenwoordigde. Mijne eerste werk is daarom toch geweest, dat reeds op 25 Februari 1924 de huur der nieuwe arbeiderswoningen werd gebracht van f 4.— op f 3 Verder heb ik verkregen, dat er elk jaar een steunregeling is tot stand gekomen, al heb ik daarvoor menige iyttere pil moeten slikken. Ook heb ik van het begin van mijn raadslid maatschap af, geijverd om in deze gemeente industrie gevestigd te krijgen waarvoor onze gemeente zoo goed is gelegen maar wat dikwijls aanleiding gaf tot gekscheren. Ik herinner me nog zeer.goed, dat op eene vergadering waarop ik weer over het groote belang van industrie in eene gemeente het woord voerde, ■van den heer de Hond moest hooren Wij zullen Ford uit Amerika vragen om hier eene afdeeling te vestigen van zijne automobielenfabriek. Nader hand moest de heer de Hond zelf bekennen dat, toen de fabriek van Haagen op zijn drukste werkte hij daaraan f 3000.— per jaar verdiende. Zelf heb ik persoonlijk geschreven naar Heeren van wie ik had hooren zeggen, dat zij plannen hadden om de fabriek van Haagen te koopen. Zoodoende vrienden heb ik altijd veel critiek moeten doorstaan. Den laatsten tijd is dat, zooals ge het allen hebt kunnen lezen in de couranten niet minder geworden, nu de tijd van actie weder is aangebroken en de critiek tegen mijn persoon weer scher- per is geworden. Gelukkig voor mij komt die critiek van een persoon, waarvoor ik of mijn familie niet uit den weg behoef te gaan en zal ik ook maar denken aan het oude spreek woord dat toch steeds nieuw is: Men wordt nooit door koetsen of rijtuigen overreden. Ook heeft men mij nog nooit met den vinger nagewezen. Wat moet men ook denken van een persoon die door een lolletje lid van den raad is geworden? Dat kan toch geen degelijk man zijn. Ik heb hier dan ook weer bij mij een .Echo van het Zuiden", waarin men mijn persoon wil trachten aan te randen en daarom zal ik zoo vrij zijn het ingezonden stuk voor te lezen. Het stuk is onder- teekend: Uit den hoek. en dat zal wel uit een vuilen hoek zijn, waarvan ik dezer dagen nog wel meer vuil verwacht. Ik wil nog geen persoonlijke kwesties gaan behandelen, daar ken ik mij te fatsoenlijk voor anders zou ik nog veel meer kunnen vertellen. Dit wil ik echter nog zeggen: „Ik heb nooit bij mijn weten als raadslid iets gedaan, dat ik nief'voor God en mijn geweten kan verantwoorden". Wijl geen der aanwezigen nog het woord verlangde, werd de vergadering onder dankbetuiging gesloten. MADE. De N.V. Fa. Th. Blijlevens aannemers alhier, hebben dezer dagen een reuzen-elk aangekocht die het kolossale gewicht had van 8050 K G. Een motorboot heeft den boom aange voerd en zal deze te Drimmelen worden bewerkt alvorens naar Made te kunnen worden vervoerd. Hedenmiddag half twee moest het Nederlandsche militaire tweedek ker-vliegtuig P 516 B. M. N. 180. komende van Soesterberg. bemand met een officier en een soldaat, op de weide van den landbouwer H. de Laat aan den Keiweg een noodlanding maken. De vermoedelijke oorzaak der landing was dat de schroef niet in orde was. Het vliegtuig liep veel averij op aan de vleugels en wielen. De motor zelf bleef onbeschadigd. Een paard van dien landbouwer, waarmee hij aan her eggen was, sloeg op hol Het werd bij de boterfabriek opge vangen. Het dier was aan kop en pooten gekwetsf.Het vliegtuig trok veel bekijks. Voor het afhalen der Rijkaarten (Weggeldbelasting) zal de Rijksont vanger zitting houden te Made op 6 en 27 April van 9—12 uur en van half twee tot half vier. Zondag werd rn 't café van den heer J. v. Alphen-Stoop alhier, een loterij-gezelschap opgericht, genaamd .de Lichtstraal". De vereeniging telt reeds 12 leden. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren Adr. v. d. Veeken, Voorzitter, C., de Rooij, Vice- voorzitter, F. Knoop, Secretaris-pen- ningm. en Jac. Kierx, Commissaris. Dezer dagen had voor rekening van het Waterschap het stroomgebied der Aa de aanbesteding plaats van diverse belangrijke werken, welke den waterstaatstoestand in voormeld wa terschap moeten verbeteren, in vier punten wordt het water der Aa en nare voedingstroompjes gebracht in de Zuid Willemsvaart, o.a. bij den Stip- donksche Watermolen, bij sluis 6, sluis 7 en sluis 8. Door de Madesche aannemers werd als volgt ingeschreven. Bij den Stipdonksche Watermolen Finna A. Verhagen, Made f 42 300. Ant. Roovers, Made f35 800.— Sluis 6; N.V. „Abtei" vh. Th. Blij levens, Made f62000,Fa. A. Verha gen, Made f55900.— Sluis 7: N.V. „Abtei" vh. Th. Blij- levens, Made f49500.Fa. A. Ver hagen, Made f 44200.— Sluis 8: N.V. „Abtei" vh. Th. Blij levens, Made f 44900. Te Drimmelen zullen in de Ned. Herv. Kerk dit jaar 7 jongens en 2 meisjes worden bevestigd. Op de gehouden bestuursvei ga- dering van den Bond van Groote Gezinnen werden de functies als volgt verdeeld: W. de Wijs, Voorz., A.Ver- hagen 2e Voorz., H. v. Bakel, Secr., A. v. Beek, Penniugm., P. Godschalk lste Comm., A. Antonissen 2de en J. Smits 3de Commissaris. De uitslag van de gehouden ver kiezing voor de groslijst tot het stellen van candidaten voor den gemeenteraad is als volgt: MiddenstandJ. v. d. Veeken, A. v. Beek, F. J. v. d. Reijt, C. Norbart, W. de Wijs. ArbeidersstandTh. Ligtvoet, W. Diepstraten, L. Damen, L. Nollen, A. Antonissen, G. v. Geloof. DUSSEN. A.s. Vrijdag zal de Open bare Jongensschool alhier omgezet worden in een RK. Bizondere. De plechtige inwijding zal plaats hebben op Zondag 24 April. Door den Z.Eerw. Heer Pastoor worden niet alleen de schoolgaande jongens uitge- noodigd, doch ook de ouders dier kinderen worden beleefd verzocht er bij tegenwoordig te zijn. Voor deze plechtigheid is juist een Zondag uit gekozen, omdat anders sommige ouders door drukke werkzaamheden zouden worden verhinderd de Inwijding bij te wonen. Zeker zal van deze uitnoodiging door de ouders gretig gebruik gemaakt Worden, daar Z.Eerw. dien dag nog een woord tot hen te richten heeft. St. JOACIMSMOER. Het bouwen van hel pakhuis voor de C. H. V. te Veghel aan de Zijstraat alhier, is opge dragen aan den laagsten inschrijver de fa. J. A. Mutsaer, te Tilburg. Bereids is met de werkzaamheden een aan- aanvang genomen. De aangekondigde vergadering van de Vereeniging T B. D. M. B, welke buitengewoon druk bezocht was, werd door de behandeling van een punt buiten de agenda zoodanig in beslag genomen, dat binnenkort een nieuwe bijeenkomst zal worden uitgeschreven ter afhandeling der onderbroken agenda. LOON OP ZAND. Bij raadsbesluit is Dr. Smal. assistent in 't Canisius- Ziekenhuis te Nijmegen, benoemd tot gemeentedokter alhier. Zij 't hem ge geven, bij eene winstgevende praktnk, langere jaren dan zijn voorganger Dr. Steenmetzer, hier tot ailer voldoening werkzaam t3 mogen zijn TILBURG, 28 Maart. De gisteren in de R K. kiesvereeniging gehouden stemming tot vaststelling van de can- didatenlijst voor de verkiezing van gen gemeenteraad had den volgenden officleus-vastgestelden uitslag: District I: A. van Rijen (aftr.) 2857 st., J. van Oudenhoven (aftr.) 2609, H. van Dooren (aftr.) 2079, L. de Brouwer (aftr.) 1642, A. van Arendonk (aftr.) 1393, A. Mos 1306. E. van Acker 1303, S. B Dames 1008, L. Goyarts 977, F. Reyne (aftr.) 837, M. Bedaux(aftr 701, j. van Akker 385, A. van Eyl 227. District II. Mr. J. v. d. Mortel (aftr.) 3271, A J. Pijnenburg (aftr.) 2342, L. (anssens 2228. J. van Rijzewijk (aftr.) 2075, Mr. H. Scheidelaar 1571. A Prins (aftr.) 1434, A. van lersel (aftr.) 1188, W. DIddens 904, M. Denteneer 767, J. Devenijns (aftr.) 549, Ch van Oppenraaij 533, H. Glanotten 447. District III. A. Mannaerts 2888, dr. H. Möller 2673, F. Smulders (aftr.) 1933, J. van Luyck 1588, H. Priems 1527, J. H. Oldenkotte (aftr.) 1455, Ir. J. K. Mercx 1415, J. Bolsius 872, A. van Grunsven 866, G. van Gorp 568. A. G. Vermeer 508, A. J. Remmens 455, J. Klerks 303, J. van Loon J60, K. Want 134. De Tilburgsche gemeenteraad telt 33 leden, waarvan thans 20 R.K., 5 R C. V.P. (groep Arts), 4 R K. VP. (dissidentengroep), 3 S D.A.P. en 1 V.D. 's HERTOGENBOSCH, 28 Maart. De uitslag van de gisteren volgens het Limburgsche stelsel gehouden stemming over candidaten voor den gemeenteraad in de R K. Kiesvereeni ging had het volgende resultaat; Kieskring 1: H. M. Thijssen, (aftr.) 8517 punten, jos. Meijring (aftr.) 7709, F. van Meerwijk (aftr6464, A. van den Dries (aftr5304, M. van Soest bergen 5044, Ir. E. Baron van Voorst tot Voorst 4205, P. Hendrix 3552. Kieskring 11: A. Houtman (aftr.) 9528 punten. J. H. F. Bernsen 8039, M Krijgsman (aftr.) 7292, Jhr. Mr. van Nispen tot Sevenaer 7247, L. Meuwese 6657, G. Rölling (aftr.) 4997. Jac. Thorn 4941, Aug. van Meerwijk 4068. Kieskring III. J. Nivard (aftr 7140 punten. W. Brouns—v. Besouw (aftr.) 6649, Mr. C. A. van de Pol 5453, A. van Veldhoven (aftr.) 4370, J. van den Berg 3741, J. Vennix (aftr.) 3288. Er komen dus in vergelijking met het advies der Kiesvereeniging slechts deze wijzigingen Kieskring I. Van den Dries wordt no. 4 in plaats van no. 5. Van Soest- bergen wordt no. 5 in plaats van no. 4. Kieskring II. Rölling wordt no. 6 in plaats van no. 7. Thorn wordt no. 7 in plaats van no. 6. NIEUWKUIJK. in het café van den heer G. de Bont zal vanaf 27 Maart tot 28 April a.s. een groot barak- en vogelpik-concours worden gegeven door de aldaar gevestigde biljartclub „Oefening en Vermaak". Verschillende prachtige prijzen zijn hiervoor beschik baar gesteld. De vastgestelde kiezerslijst 1927 1928 dezer gemeente bevat in totaal 747 kiezers voor de Staten Generaal, 746 voor de Prov. Staten en 724 voor de Gemeenteraad. in een Zondag j.l. daarvoor ge houden bespreking werd in het café van de Wed. F. Brok een Kruisboog gezelschap opgericht. De vereeniging werd den naam gegeven van „De Transvaalsche boeren". Het definitief hiervoor gekozen bestuur bestaat uit de heeren Joh. Meijs, voorzitter; Godefr Brok, secr.-penningmeester en W. v. d. Ven, commissaris. Bij het officieel openen der banen zullen binnen korten tijd hiervoor enkele zustervereenigingen worden uitgenoodigd We wenschen het nieuwe gezel schap in haar ondernemingen het beste succes voor de toekomst. ADVERTENTiëN De Heer en Mevrouw PULLENS- Mulder geven met genoegen kennis van de geboorte van een zoon WIM. 38093 Waalwijk, 27 Maart 1927. Mr. v. Cootstraat 24. In plaats van kaarten. VERLOOFD Zo Kelemans en 38094 Z. ft. Kaverhals. 's Grev.-Capeile, s Grev.-Capeile, Rossum (Old.) 27 Maart 27. Waar zegt de Uitgever. 38096 PLAATSELIJKE AGENT gevraagd voor verkoop van een artikel, dat H.H. Banketbakkers ge regeld gebruiken. 38091 Brieven Bureau „Huisgezin" 's Hertogenbosch, letter P. K. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze innig geliefde Echtgenoote, Moe der, Behuwd- en Groot moeder MEJUFFROUW ADR1ANA PETRONELLA 00MEN Echtgenoote v. d. Heer Adr. Mart. van der Heijden geb. te Waalwijk 10 Dec. 1871enoverleder»te Chicago 7 Maart 1927. Adriaan v. d. HeijdenSr. Chicago. Adriaan v. d Heijden Jr. Virginia Mc. Guire. Adriaan v. d. Heijdenjr. Roscoe. California. Nellie v. d. Heijden. Gordon Speechley. Adriana Speechley. Henriette v. d. Heijden. Chicago. 38092 voor Adres: Antontussiraat 4, Waalwijk. 38095 Te bevragen bij A. DE KORT Grootestraat 136, Waalwijk. 38097 te Waalwijk, zal op Donderdag 7 April 1927 des namiddags 2 uur ten huize van den heer A. DE KORT Grootestraat 136 Waalwijk waaronder Kabinet, linnenkasten, led'kan- ten, tafels en stoelen, kachels, fornuis, handnaaimachine, para- pluiestandaai d, klokken, jalouziën een dubbbel gasstel, tapijten, loopers met maijes, lampen, spiegels, schilderijen, beelden, vlag met vlaggenstok, glas- en aardewerk, keukengerief, enz. Te bezichtigen van 10—12 uur voormiddags.38098 te Drunen zal op Dinsdag 5 April 1927 vóórm, half tien precies, ten huize en ten verzoeke van den Heer PETER VAN LOON te Drunen, 38100 onder meer bestaande uit Een eikenhouten kabinet, een latafel, gewone tafels, stoelen, een kachel, een regulateurklok, schil derijen, spiegels, emmers, inmaak- potten, koperen ketel, lampen, vogelkooi, polten en pannen, glas- cn aardewerk, kippengaas, een kruiwagen, boerengereedschap, eene partij hooi en stroo, hout en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. te Drunen, zal ten verzoeke van de Families VAN SLEEUWEN en VAN DER AA, bij inzet Dinsdag 12 April 1927, ter herberge van Antoon Vugts te Haarsteeg, en bij toeslag Dinsdag 19 April 1927 ter herbergt n van Martinus Achten te Haarsteeg, telkens nam. vfer uur precies Onder de gemeente Herpt. Eerste Koop. Een perceel wei land in het „Herptsche Veld", Sectie C. nrs. 121, 120 en 119 samen groot 1.17.10 H A. Dit perceel grenst aan het land der Godshuizen van Heusden en aan koop 2 hierna omschreven. Tweede Koop. Een perceel weiland genaamd „De Vetpot", gelegen ten noorden van koop 1 Sectie C nrs. 393 en 392 samen groot 1.02.10 H.A. Op koop 2 staan 24 canada- boomen, die de kooper moet overnemen voor f 200. Koop 2 krijgt recht van weg, op de bestaande wijze, over koop 3, naar de Bruglandsche steeg. Koopen 1 en 2 te zamen, zijn tot 1 November 1928, in huur bij de Erven Leendert van de Wiel te Haarsteeg, voor 1280.— per jaar. Van die huurpenningen zullen genieten a over 1927de verkoopers de heiftde kooper van koop 1 f 75.—, de kooper van koop2 f 65.en b.over 1928, de kooper van koop 1 f 150.de kooper van koop 2 f 130.—. Derde Koop Een perceel griend- land genaamd Brugiand," gelegen ten noorden van koop 2 en langs de „Bruglandsche Steeg" Sectie C no. 62 groot 1.86.30 H.A. Het lecht van voorpooting is er bij. In dezen koop zijn begrepen 44mooie canadaboomenlangsden weg en 35 mooie canadabuomen in het bosch. Koopt 3 krijgt last van weg, op de beslaande wijze, ten be hoeve van koop 2 naar de Brug landsche Steeg Vierde Koop. Een perceel griend- land genaamd „De Spie", gelegen ten westen van koop 3, Sectie C nr. 61 groot 83.20 aren. Het recht van voorpoiing Is er bij. In dezen koop zijn begrepen, 85 mooie canadaboomen, staande langs de Bruglandsche Steeg. Koopen 3 en 4 te zamen tot 1 Januari 1930 in huur bij Gebrs. den Hartog, te Meerkerk, voor f 180.— per jaar. De huurpenningen worden vooruitbetaald en wel op den eersten juni van ieder huurjaar, diensvolgens zijn de huurpennin gen verschijnende 1 Juni 1927, 1928 en 1929 voor de koopers. Bij gunning van koopen 3 en 4 afzonderlijk, zal ieder kooper ge- nieten, de helft der huurppen- ningen of f 90 per jaar. Vijfde Koop. Massa van koopen 1 en 2. groot of klein, plaatsen door onze bemiddeling. Het bespaart U kosten en moeiten en kost U geen cent meer. Bij contracten zelfs minder 1 Waalwijksche Stoomdr. Antoon Tielen Zesde Koop. Massa van koopen 3 en 4. Grond- en polderlasten zijn voor de koopers van 1 Juli 1927 af. Betaling der kooppenningen 6 weken na den toeslag. Tegen eene kleine vergoeding voor tijdveriet, doet op het terrein aanwijzing Jan van Bommel, op zichter van Landerijen, wonende te Hedikhuizen. (Dijk.) 38101 QpHcién, «182* 25 Vuch ter straat 35, 's-HERTOGEINBOSCti. fetetoo* Intorcommmnaal 17$, Bum- IkuxmAADiaii, $HCBnOUDMB; PliATYOftTftOlJBI D4ms4a0Mi. Hiermede berichten wij het publiek van Waalwijk en Omstreken, Beleefd aanbevelend, Telefoon 104. YaKKIBX 71S EUMfLIMMiTBI,

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 3