Knagende pijne lapirin-tabletten. KANTOORBEDIENDE gevraagd. ATTENTIE. ceerd, Sint Jozef heeft daarbij zijn onmisbare hulp geschonken, op zijn feestdag kwam er een gift in van f 10.000 en eene van 5,000, en in totaal is thans ruim f 30,000 bij elkaar. Een prachtig begin en tevens een begin dat hoopvol stemt voor het vervolg, want met deze dertig mille ls natuurlijk het noodige stamkapitaal nog niet bijeen. Een hoogeschool heeft een sterkeren ruggesteun van doen. Er liggen in een massa plaatsen van Nederland nog verscheidene honderden inteekenbiljetten ontngevuld. Laten de bezitters daarvan nu 'ns met 'n kbeke daad het Curatorium in staat stellen zijn moeielij*e taak tot een gelukkig einde te kunnen brengen. Ter herinnering zij hier bijgevoegd dat de girorekening der R. K. Handels- hoogeschool is no. 124965, Autobusdiensten in Noord Brabant. Wij lezen in de Bossche Crt. Gedeputeerde Stalen dezer provincie hebben tot dusver 110 aanvragen om vergunning tot het in werking brengen van autobusdiensten ontvangen. Zoo goed als alle diensten hebben een der steden als begin of eindpunt. 's Herioger.bosch staat vooraan mei het grootste getal lijnen, namelijk niel minüer dan 44. üeze zijn zoo verdeeld 12 diensten uit het Noorden, dus over Orthen de stad binnenkomend; 6 uit de richting Grave; acht over den Dun- gen; vijf over Pettelaar; zes over Vught; negen uit de richting Langstraat en Land van Heusden en Attena. Al deze diensten zijn voor personen vervoer. Dan volgt Breda met 19 diensten: 4 uit de richting Tilburg; 3 Terneijden; 10 via Pnncenhage; 1 van Chaam en 1 van Rijsbergen. Eindhoven met 18 diensten: 2 uit 's Hertogenbosch; 5 van Gemert; 5 van Geldrop; 4 van Valkenswaard en 2 van Reusel. Tilburg met 17 diensten: 2 uit de Langstraat, 2 uit Breda, 3 van Baarle- Nassau, 4 van Lage Mierde, 2 van Moergestel en 4 van 's Hertogenbosch. Het provinciaal bestuur dat in een iange reeks openbare zittingen de ondernemers en belanghebbenden ge hoord heeft, verleende tot heden tien concessies. De overige aanvragen zijn nog in overweging. SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang). De Bazar ten bate van de Bijzondere School alhier zal worden gehouden op Donderdag 7, Vrijdag 8 en Zater dag 9 April a s. in eenige lokalen der school. Op Donderdag 7 April des avonds 7 uur zal Ds. Vreugdenhil van Gorinchem, vroeger predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier, de ope ningsrede houden. De bazar is geopend ter bezichti ging op den dag der opening van 2—4 uur en des avonds tot 10 uur, Vrijdag van 2—10 uur en Zatferdag van 2—8 uur. Wij raden eenieder aan een bezoek aan de bazar te bren gen en hierdoor deze onderwijsinrich ting daadwerkelijk te steunen. Naar wij van vertrouwbare zijde vernemen zal de heer J. v. d. Hoeven, wethouder onzer gemeente, van Chr.. Hist, zijde wederom candidaat worden gesteld bij de a.s. gemeenteraads verkiezingen. Naar we vernemen worden ook in v.m. Sprang door een groep Chr.-Hist. kiezers plannen gemaakt om met een candidatenlijst uit te komen. RAAMSDONKSVEER. Dhr. P. J. v. Strien werd gekozen tot voorzitter van de Onderlinge Veeverzekering. Onze dorpsgenoot de heer Adr. Konings werd benoemd tot onderwijzer aan de Chr. School te LageZwa!u*e. De scholier R. kreeg bij het haasje-overspel een dusdanigen schop tegen het hoofd, dat geneeskundige hulp moest worden verleend. Ook dit jaar zal vanwege het Groene Kruis de Emmabloem ten verkoop worden aangeboden. Ingezonden Mededeelingen. in gewrichten en ledematen, alsmede Kf| hoofd- en kiespijn, verdrijft men met ^31 Proefbuisje 25 ct Bij Apoth. en Drog. Dat er politiek gevoerd wordt, dat kan er mee door; maar dat er publiek gelasterd wordt, dat is te erg. Dat moet publiek worden rechtgezet. „Uit den Hoek" had als een school kind beter „in den hoek" kunnen NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusüen, 29 Maart '27. Onze stadgenoot, de heer H. D., had Maandag in 's Bosch het ongeluk met zijn motor in botsing te komen met een autobus. Hoewel hij buiten Kennis werd opgenomen en naar 't ziekenhuis (Juhannes de Deo) werd vervoerd, scnijnt hij geen levensge vaarlijk letsel te hebben bekomende motor echter werd ernstig gehavend. Dinsdagavond 1.1. kwam de R.K. Kiesvereeniging bijeen, hoofdzakelijk tot het bepalen der wijze waarop voor de groslijst zal worden gestemd met het oog op de a.s. Gemeenteraadsver kiezingen. Het aantal kiezers op de voorloo- pige lijst bedraagt voor de 2e Kamer 1032, voor de Prov. Staten 999 en voor den Raad 964. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 30 Maart 1927 Zaterdag hield de raad onzer ge lang" is een krachtige actie begonnen tegen de wanbetalende huurders. Reeds Zaterdag j.l. mocht de Penningmeester een mooi resultaat boeken. De ver eeniging zal er niet voor terugschrik ken om op onwilligen rechtsdwang uit te oefenen. Reeds binnen enkele weken zullen daarom voorbeelden gesteld worden. SPORT. meente wederom een spoedeischende W. S. C. besloten vergadering ter behandeling W.S.C. II. Afdeelings-Kampioen! der dokterskwestie. Na de vergadering De laatste Competitie-wedstrijd van van Maandag 21 Maart waarin dokterW.S.C.-reserves van j.l. Zondag 27 A. A. Hueber alhier benoemd was tot i Maart tegen B.V.V. 5, den Bosch zal geneesheer te Loonopzand en tevens Desloten was tot het doen van een oproeping voor een 2en geneesheer te Kaatsheuvel had dokter H. het verzoek gedaan zijn benoeming te Loonopzand tn te trekken en hem te herbenoemen te Kaatsheuvel. In de vergadering van Zaterdag j.l. is aan dat verzoek vol daan en is tevens dokter Smals van hetCanisius-Ziekenhuis te Nijmegen be noemd tot geneesheer te Loonopzand. De inschiijvingen voor de Groote Internationale Muziekfeesten te Kaats heuvel (G.l.M.K.) blijven stroomen. We mogen thans zonder overdrijving zeg gen, dat de geheel Langstraat van at s Bosch tot Geertruidenberg met de Made, Wagenberg, Terheijden, ver schillende corpsen uit Tilburg en Omstreken en nog vele andere deel nemen. Ook uit het land langs de Maas komen reeds diverse toezeg gingen binnen. Reeds in zijne verga dering van Zaterdag j 1. ziet het Hootd- comité zich genoodzaakt het plaatsen van een 2de kiosk op'tmuziekterrein te bespreken. Op de schutting van het voetbal- terrein van Kaatsheuvel langs den Pro vincialen weg zal een groote reclame geschilderd worden van de Groote Internationale Muziekfeesten Kaats heuvel (G.l.M.K). De ruimte werd door de K S.W. gratis afgestaan, als sym pathie voor de.beiae Muziekcorpsen, die zeer vaak hunne medewerking verleenden bij wedstrijden etc. Dezer dagen zullen eenige com- missie's speciaal onze gemeente be werken om advertenties voor den grooten feestgids der G.I.M K. bijeen te krijgen. Reeds thans mocht de Pers en Propagandacommissie vele adver- tentien zoowel van de plaats als daarbuiten noteeren en ze is er van overtuigd, dat geen enkel zakenman deze goedkoope gelegenheid zal laten voorbijgaan om reclame te maken. Zondag gat het Kon. Muziek gezelschap „Euphonia" zijn half Vastenconcert. Wat we verwacht hadden bleek waarheid, het bezoek was niet al te groot Zeker is het Communiefeest der kleine Communie- kantjes daaraan niet vreemd geweest. Het concert gaf blijk, dat er momen teel in „Euphonia" met ernst gestudeerd wordt. Een der concoursnummers voor het concours te Zaltbommel „Gloria Victus" van Langlois stond mede op het programma. De uitvoering stond op een hoog peil. De Bouwvereeniging „Volksbe- wel steeds in aangename herinnering blijven bij de spelers. In deze ontmoe ting werd n.l. definitief het Kampioen- schap behaald der 1ste klasse D van den Bral). Voetbalbond, eene gebeurte nis, welke nog nimmer in de geschie denis dezer vereeniging, ook niet in vroegere jaren, heeft mogen plaats vinden. Hiermede werd dan de kroon gezet op het volhardend en enthou siast werken gedurende het geheele seizoen van deze ploeg. Ongeslagen, met slechts twee gelijkgespeelde wed strijden, in ontmoetingen, hoofdzake lijk tegen plaatselijke concurrenten, is toch wel een feit, hetwelk niet onver meld mag blijven en dat toch wel de groote kracht aangeeft, welke er mo menteel van het Ilde Elftal der zwart- hemden uitgaat! Ook j.l. Zondag toonde W.S.C. II zich in den kampioenswedstrijd tegen B.V.V. overwegend de meerdere. Ook thans, evenals de week vooraf, werd eene 71 overwinning gehoekt, terwijl de stand hij rust reeds 50 aangaf. Het tegenpunt kwam nog uit een straf schop wegens 'n aangeschoten „hands hal". Dat er zeer groote vreugde heerschte in de W.S.C. gelederen over het be haalde Kampioenschap der reserves, is onnoodig te moeten aanhalen. I- •- mmmm wij reeds Maandag aan ons bureau publiceerden en waarvan wij in dit nummer een afdruk geven. W.S.C.—TILBURGIA. De kampioenswedstrijd van het lste.elftal! u> Eene nog belangrijker gebeurtenis staat de vereeniging W. S. C. a.s. Zon dag te wachten en wel de meest belang rijke van het geheele afgeloopen sei zoen. Zondag zal n.l. in den wedstrijd W.S.C.Tilburgia definitief heslist worden, of W.S.C. kampioen barer af- deeling zal zijn. Op deze voor onze plaats zoo enorm gewichtige gebeurte nis, komen wij a.s. Zaterdag nog nader terug. Het Nederlandsch elftal. De Technische Commissie van den N.V.B. heeft te Rotterdam vergaderd en het Nederlandsch elftal, dat op den tweeden Paaschdag te Amsterdam tegen Tsjecho- Slowakije zal spelen, samengesteld als volgt: Van der Meulen (H.F.C.) Denis Van Kol (H.B.S.) (Ajax) Verlegh Massy Van Heel (N A C.) (Roermond) (Feyenoord) Elfrink Smeets Tap Ghering (Ale. Vict.) (H.B.S.) (A.D O.) (Longa) Weber (Sparta) ReservesThijssen (Stormvogels), Schetters (Ajax), Krom (R.C.H.) Scheeffer (U.D.), Bakhuis (Z A C Na afloop van dezen wedstrijd wer den de kampioenen gehuldigd De captain van B.V.V. sprak een hartelijk woord van felicitatie, terwijl daarna de voorzitter van W.S.C de heer Jac. Spijkerman, eenige hartelijke en wel gekozen woorden van huldiging en dank sprak aan het adres van het tweede elftal, welks succes ongetwij feld ls te danken aan jeugdig enthou siasme en aan de bezielende leiding van den captain jan Beerens. Hij hoopte dat zij nog veel goed werk in het belang der voetbalclub en der sport zouden verrichten en bood den leider een lauwerkrans met de clubkleuren aan. Namens de buffethouders werd een mooie bloemenmand aangeboden, Hij wees ten slotte nog op de ge wichtige gebeurtenis van a.s. Zondag, terwijl de heer Kees Verwiel een hartelijk woord van gelukwensch sprak namens de W.S C.-enthousiasten, die met belangstelling de verrichtingen van 't tweede elftal hebben gevolgd en met niet minder belangstelling uit zien naar den uitslag van a.s. Zondag. Hij bood namens de supporters een foto van dit Kampioen-elftal aan, dat INGEZONDEN STUKKEN Meneer van de Echose krant. Verzoeke beleefd plaatsing alsaant- woord op dé stuk van Wedhouder Willigenburg. Meneer den haaistraatse errebaaijer wist nie dit er drie waagt gelders waren en er nou nog eine bijkomt van dartien hondert gulden. Mer ik zeg meneer de Wethaawer dèt de zaak heil aanders is es gij schrijft, in de eerste plek is er tn meen stuk gen meens gekrenkt en dè heet oew de Red. al gezeet, die zei daor wel veur zurgen det dè nie gebeurt en nou over de zaak, die staat zoo meej de vereeniging krege we dan drie waagtgelders, die zo es Verheijde in oewe kraant schreef al dartig duzend gulden gekost hebben en drie raadhuizen wieren opgedoekt, waarvan er ein is verbouwd veur woning en toen most er een nieuw raadhuis komen ik geleut van wel twintig duzend Gulden en toen zouw er nog eine school bijgekome zijn ook en zo ze zegge dèt daor allebaai de wethaawers ook nog wel veur waren, dè alles bij mekaar koste de vereeniging dan al hondert duzend gulden, daorom moge de kiezers wel meensen in de raod kiezen die veur de bezuiniging zijn. ik daank oew meneer de red. veur de plaatsing Eine haaistraatse errebaaijer. blijven staan, want van ncciücngang van zaken schijnt hij niets te snappen, ls „uit den noek" een Waspiksche schoenmaker, dan had hij beter moeten weten waar de schoen wringt. Naar aanleiding van de atstemming der steunregeling schiijft „Uit den noek" nüe oorzaak van dit betreurens waardig besluit: het lid Smits." Niets van aan, heer „uit den hoek" 1 U heeft zeker heel de maand Februari in den hoek gezeten, om niet overal tn Waspik te hooren, dat noch boeren noch middenstanders het met het be sluit van den Raad eens waren, om steun te verleenen. Want ook midden standers en boeren maken een slechten tijd mee, en die vinden daarom uit putting der gemeente kas eenvoudig misplaatst. Dat is de ware reden, dat er geen steun meer verleend werd. Het geval Smits werd uitgespeeld louter en alleen om het Raadsbesluit dieper te doen kelderen. Want voor de zaak Smits besproken werd, was het duide lijk, dat de stemming minstens zou zijn Zes vóór vijf tegen atschalfing. Siondt ge toen misscnien „in den hoek" en zijt ge pas later „uit den hoek" gekomen? Toe, maak me nu niets wijs; ge kent toch wel het spreek woord; „Om een hond te slaan, kan men licht een stok vinden. De geachte inzender van „het geval Smits" schijnt ook de arbeiders in het gevlei te willen komen. Ook dat heer „uit den hoek" zal U niet lukken, ten minste ik betwijfel het sterk. Smits de Voorzitter der R.K. Werk- liedenvereeniging zal er slechts bij winnen, nu gij hem „uit den hoek" met stinkenden modder en slijk gooit. Had dat maar in uwen hoek gehouden. De arbeiders zijn er te goed van overtuigd, wat Smits voor hunne zaak gedaan heeft, en dat hij veel minder dan vele andere Waspiksche Raads leden zijn persoonlijk belang voorstaat. Wilt ge soms zelf in den Raad komen, heer „uit den hoek" Maak dan toch nooit uw naam bekend, want alle arbeiders van Waspik zouden gereed siaan U den modder en het slijk terug te gooien, dat gij hun Voorzitter in het gezicht smijt. Smits en zijn mannen zijn vierkante tegen standers van socialisme en klassen strijd maar de heer „uit den hoek" schijnt totaal niet begrepen te hebben, dat hij deze Hmet groote verontwaar diging" in de hand werkt. Dat de heer Smits kwam, om nog elke week van den steunregel te pro- fiteeren is een leugen. Smits heeft niet elke weekmaar slechts één week steun getrokken. „Uit den hoek" ik bewonder uw edel karakter, dat ge den durf hebt om nog eens mee te ranselen op den rug van Smits, vooral nu er in den Raad al eens op is gebeukt, al was het daar ook (op z'n minst gezegd) op een minder fatsoenlijke wijze. Wees echter niet zoo bezorgd voor de Waspiksche arbeiders; er komt geen steunregeling meer voor dit sei zoen en aan uwen gal hebben ze ook niets. Kruip maar gerust in uwen hoek van modder en laster. Dank U I Redacteur. (WAARHEID.) uitgeefster van de „Katholieke Illustra tie" en verscheidene periodieken en van het dagblad „Nieuwe Haarlemsche Courant". De heer Van der Griendt, die aan vankelijk te Rotterdam als onderwijzer werkzaam was, ging daar later over naar de redactie van „De Maasbode". Vervolgens verbond hij zich bij de Fa. Van de Weyer, waarna hij in 1907 optrad als directeur van de N.V. „De Spaarnestad" te Haarlem. De heer Van der Griendt was in vakkringen een zeer gewaardeerde figuur, hij was lid van het bestuur van „De Nederlandsche Dagbladpers", be stuurslid van de „Federatie van Boek drukkerspatroons" en van de districts commissie te Haarlem van deze Fede ratie. De Tel verneemt, dat thans spoe dig het Kon. Besl kan worden tege moet gezien inzake de inwerkingtreding van de wijziging der Motor en Rijwiel- wet en den algemeenen maatregel van bestuur op het in werkingtreden van het Motot en Rijwielreglement. Hoewel het nog niet positief vaststaat zal de datum van inwerkingtreding hoogst waarschijnlijk worden bepaald op 1 Juli a.s. Waspik. 27 Maart 1927. Het geval Smits - „Uit den hoek." Mag ik ook eens een plaatsje in Uw blad; 't wordt wel erg in Waspik. agenda. WAALWIJK. Donderdag Algemeene Muziekleer Waalwijksche Muziekschool Donderdagavond 7 uur. Cursusies „Eerste Hulp bij Ongelukken" in de Openbare School Stationsstraat. Donderdagavond 7'/2 uur repetitie voor de adspiranten en 8'/2 uur voor de leden van „Kunst en Kracht". Donderdag 8'/2 uur repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Donderdag 8'/2 uur repetitie Tavenu. Vrijdag Viool- en Cellocursus Waal wijksche Muziekschool. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Mannenkoor. GEMENGD NIEUWS. Zaterdagavond tegen acht uur stond tusschen Linne en Roermond op den Maastrichterweg een auto in lichte laaie. Omtrent oorzaak en eigenaar konden wij niets achterhalen. De haltechef der Nederl. Spoor wegen te Terapel (Gr) is Zaterdag wegens fraude met spoorkaarjes ont slagen. De correspondent te Kediri van de „Pr. Bode" meldde aan zijn blad, dat de ondervoorzitter van den land raad aldaar, Raden Pandji Pawitro Handinoto, den 26sten Februari door iemand in zijn woning werd bescho ten. De kogel trof hem in de hartstreek. De inbreker was met het oogmerk om te stelen het huis binnengedrongen. Raden Pawitro, afgaande op eenig geraas, werd in een gevecht gewik keld met den dief, die toen zijn revol ver trok, op den bewoner schoot en hem in de linkerlong trof. Eerst gis terenmiddag overleed het slachtoffer aan de gevolgen. Hij laat vrouw en kinderen achter. De inbreker heeft na zijn daad nog getracht in een andere straat in eenige huizen in te breken, hetgeen hem niet gelukte. Hij werd nog nagezeten door dr. W. J. M. Bijsterveld, directeur geneesheer van de ziekeninrichting „Semampir" en ook op dezen loste de inbreker een schot, dat gelukkig doel miste. Men meldt uit Nieuwkuik, d. d. 28 Maart aan de Prov. Crt. Maandagavond circa 10 uur heeft in „de Hoeve" onder deze gemeente een ernstige mishandeling plaats ge had. De acht-en-zeventig-jarige A. v. d. Pol hoorde n.l. rumoer nabij zijn huis, waarop hij met een lamp in de hand naar buiten ging om te zien wat er gaande was. Zoodra hij echter buiten was, kwam een persoon op hem af, sloeg hem de lamp uit de hand en bracht daarop v. d. Pol met een groot mes een diepen steek in den rug toe, waar het bloed met stroomen uitgutste. Ook de zoon van v. d. P., die hierop naar buiten kwam, kreeg ernstige steken in de zijde, waarbij waarschijnlijk de long geraakt is. Beiden verkeerden in ernstigen toestand, ofschoon er volgens verkla ring van den dokter geen direct levens gevaar bestaat. Als verdacht van deze misdaad is door de marechaussée uit Heusden in hechtenis genomen de achtienjarige W.V. O., eveneens inde Hoeve woon achtig. Nader bericht: Als vermoedelijke dader werd zekere v. O uit het bed gehaald, die met de getroffenen' ge- confontreerd werd en daarna ten raadhuize te Haarsteeg in verhoor genomen werd. Hij blijft alle schuld ontkennen, hoewel hij door v. d. Pol en zijn zoon als de dader aangewe zen werd. Ook werden alle jongelui gehoord, die met verdachte op het middernachtelijk uur in gezelschap waren. Geen van hen kon of wilde de politie aanwijzingen geven, voor loopig is v. O. op vrije voeten ge steld. Gebeurtenissen uit plaats en omgeving, berichten en foto's uit Binnen- en Buitenland worden steeds aan OnS BilfG3U Grootestraat 205, g 6 p U I i* ADVERTENTIEN. BINNENLAND. Zaterdagmorgen is te Haarlem, 50 jaar oud. plotseling overleden de heer F. H. M. van der Griendt, direc teur van de N.V. „De Spaarnestad", Salaris naar bekwaamheid. Brieven met opgaaf van refe rentiën aan het Bur. van de Echo h. Zuiden te Waalwijk onder no. der advertentie. 38002 VERGADERING BOERENLEENBANK. HAARSTEEG. Wegens ziekte van den direc teur, burgemeester J. v. Bokhoven was de leiding dezer vergadering opgedragen aan het bestuurs lid W. v. Hullen. Deze zegde deze bijeenkomst te leiden met eeu gemengd gevoelen. Een gevoelen van vreugd omdat allen in zoo grootcn getale waren opgekomen, wijl het een belangrijk punt gold van de agenda, maar vooral niet droefheid, daar deze vergadering liefst niet had moeten plaats hebben. De plaats van den kassier J. v. Engelen ons door den dood ontvallen moest worden aangevuld. Een moeilijke taak daar allen overtuigd waren welk een gemis de overledene was voor de verccniging, door hem opgericht en tot bloei gekomen. Moge God, zoo zegde spreker, hem voor zijn belangloos werk reeds beloond hebben. Na de ledenlijst te hebben afgelezen, werd de vraag gesteld: Kan ook een nict-lid kassier wor den'.' Volgens de statuten kan dat behoudens goedkeuring van het hoofdbestuur. Tot secretaris werd aangesteld 11. v. d. Brandt l'zn., en tot stcm- opneniers: M. v. Engelen en A. v. Veluw. Van de 75 geldig uitgebrachte stemmen mocht het hoofd de/- jongensschool alhier de heer Klijn er 51 ver werven, de overige stemmen waren onder ver schillenden verdeeld, zoodat er reeds bij eerste stemming de voldoende meerderheid verkregen was. Na enkele opmerkingen en vragen wcuschtc de eerw. adviseur, mede namens de vergadering, de sclioone woorden ter nagedachtenis aan den overleden kassier door den voorzitter gesproken, nog eens te oiulerstreepen en twijfelde er niet aan, ol' de nieuw gekozene zou met dcnzellden ijver en accuratesse als zijn voorganger zijn ambt ver vullen en wcuschtc de vereeniging geluk met haar goede keuze. GEERTRUIDENBERG. Bij publieke aanbe steding In hotel Janssen, voor het maken van een kantoor met kamer nabij genoemd hotel, waren de inschrijvingen als volgt C. v. d. Ploeg, 735,— G. v. Weitmarschen Geertruidenberg 715,Gebr. du Pont, Gccrtrui- denberg 088,D. v. Suylekoin, Raamsdonk 068,—. Gunning volgens bestek. Het voormalige Wilhelmlnapark, wat langen tijd, verwaarloosd is geweest, wordt thans weder om in orde gebracht. De entree in Geertruiden berg wordt hierdoor heel wat mooier. Bij van de B. had een jongetje het ongeluk z'n vingers tusschen een waschmachiue te knel len; een der vingers werd hierdoor verpletterd. Ds. v. Berkesteijn verleende geneeskundige hulp. ELSIIOUT. Voor eenige dagen was aan de arbeiders van Elshout een oproeping gezonden om te komen tot een zelfstandige Werkliedenverecni- ging, verschillende leden der alhier bestaande Vakvereeniging waren reeds lid van de Stands organisatie te Druncn en werd kennisgegeven dat Muandagavond hiertoe eene algemcene vergade- ring zou worden gehouden in de zaal der Jon gens-Congregatie; <lc opkomst was bevredigend, aanwezig was ook de zeereerw. heer Pastoor li tems, welke met hart en ziel alles in het werk zou stellen om tot die totstandkoming te geraken. Voor deze vergadering was uitgenoodigd «1e heer Hendriks, vrijgestelden van den Bossche Dioc. W'erklicdcnbond te 's-Hcrtogenbosch, welke als dan sprak over „Het nut en de noodzakelijkheid onzer Katholieke arbeidersbeweging ook voor de arbeiders van Elshout. Ongeveer half acht, open de de Voorzitter der vak-afdeeling, de heer Josen deze vergadering niet den chrlstelijken groet heette allen welkom, waarna hij het woord gaf aan den heer Hendriks. Spr. begon zijn inleiding met een uiteenzetting te geven van het doel en de werkzaamheden eener wei kliedenvereeniging, waaruit voor den H. K. arbeider bleek 't groot nut dezer instelling zoowel op moreel als stoffelijk gebied. Vervolgens gal spr. een opsomming van de instellingen welke door de Werkliedcnvereeniging tot stand kwamen. Intusschcn werd de vraag gesteld over Coöpe raties, welker bestaan van andere plaatsen dooi den lieer Hendriks 'werden besproken, waardoor hij de goede en slechte zijde bekeek, en liet tevens uitkomen welke resultaten in St. Oedenrodc bereikt waren, er werd ook gesproken over goed koop vlcesch, waarbij spr. aantoonde dat b.v. in Vucht, St. Oedenrodc en ook in Hclvoirt de leden goedkoopér vlcesch kunnen betrekken, waarvan spr. later wel meer zal vertellen. Verschillende aanwezigen gaven zieli daarna op als lid, zoodat thans de vereeniging is opgericht met 21 personen. De contributie bedraagt voor de leden der Vakorganisatie 10 cents voor de ande ren 11 cent wat 1 cent is voor 11. L. Op de vraag van den zeereerw. heer Pastoor ol de vereeniging hier levensvatbaarheid zou hebben werd door spr. bevestigend beantwoord. Daarna werd besloten een voorloopig bestuur te kiezen, hetwelk als volgt is samengesteld C. Josen, voorzitter, A. v. d. Geld, secretaris en Joh. v. d. Wiel, bestuurslid; als bode zal voorloopig lun- gecren A. Melis. Bij de volgende algemeene ver gadering zal dan een definitief bestuur gekozen worden, vervolgens werd besloten om zich aun te sluiten bij den Bosschen Dioc. Wcrkliedenbond.. De heer Hendriks bracht daarna een woord van dank aan den zeereerw. heer Pastoor Willems, welke met zijue tegenwoordigheid de ingenomen heid van de vereeniging accepteerde. De Voorzitter dankte spieker voor zijne keurige uiteenzetting, de leden voor hunne belangstelling geloond door hun aanwezigheid en sloot deze ver gadering met den ehristelijken groet. S Zit dagen van den Rijks-OnOtvangcr. De Rijks-Ontvanger Ie Kaatsheuvel maakt bekend, «lat voor hot weggeld 1927— 1928 in April zitdag zal worden gehouden (alleen voor fietsen on trekdieren), te: Loonopzand Donderdag 14 April en Dinsdag 19 April 1927, van voorin. 9 tot nam. 1 uur en nam. van 24 uur (Politie- liuis) of oude school. 's-GrcvclduhnrCapcileWoensdag 20 April 1927. van voorin. 9 tot nam. 1 uur on nam. van 24 uur (Gymnastieklokaal Openbare Lagere School in «1e Kom). Vrijhoeve-Co pcllc: Donderdag 21 April 1927. van voorin. 9 tot nam. 1 uur en nam. van 24 mir (Gemeentehuis). SprangVrfldag 22 April 1927 van v.m. 9 tot nam. 1 uur en nam. van 2—4 uur, (Volksbond). Vérder zijn deze kaarten verkrijgbaar op de gewone dagen waarop liet kantoor voor D. B. te Kaatsheuvel is geopend, (Maan dag, Dinsdag, Donderdag en Vrij dag, van 912 uur). In 'tlielang van den dienst en voor het publiek om uren wachten te voorkomen, verzoekt hy om déze kaarten te halen voor de bewoners van wyk B in de week van 10 1G April, voor wyk O en D in de week van 24—30 April.. Opvolging van deze aan wijzing wordt dringend verzocht. In verband met de invoering van de nieu we wegenbelasting wordt ter kennis ge in-acht «lat na 1G April aangifte-formulieren kunnen worden gehaald aan het kantoor. Daar deze aangifte op een gelieele nieuwe wet steunt, zal de Rijks-Ontvanger, hy uit zondering, alle middagen van 24, in de week van 24—30 April, beschikbaar zyn, voor inlevering van deze aangiften, ver strekken van alle inlichtingen en bet uit reiken van de kaarten tegen contante be taling. De middagen worden ter beschik king gesteld, omdat in de ochtenduren de uitreiking van de weggeldkaarten geschiedt. Gedurende deze week kan Directe be lasting ook 's middags van 24 betaajd worden op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag. Men wordt aangeraden van deze extra-betaalgelegenheid gebruik te maken, omdat in de ochtenduren een overstelpende drukte heerscht en na 1 Mei voor de niet- aangezuiverde belasting vervolging wordt ingesteld. Den inwoners van de gemeente Sprang- Capelle wordt medegedeeld, dat na 1 Mei, iedere betaling (ook voor rjj- en fietskaart, weggeld en wegenbelasting) moet geschie den op het kantoor van den Rijksontvanger te Waalwijk (giro-nummer 4714, zeven-eu- veer tig-veer tien) Wanneer de Ontvanger van Waalwijk zitdag in Capelle en Sprang zal houden, wordt nader in dit blad bekend gemaakt. r. w. B. Weer een goede dag voor onze nationaal ge- streepten en de eerste overwinning van het lste elftal. We hadden echter, gezien het gelijk spel van Tilburgia tegen Kaatsheuvel, niet veel hoop, doch het moge dan vreemd klinken, het is een zeer gemakkelijke overwinning geworden. Tilbur gia verscheen met hetzelfde elftal als de vorige week. It. W. B. met de opstelling zoo als de laatste weken gespeeld is en het blijkt nu toch wel dui delijk, dat R. W. B. in het begin van de compe titie veel met spelers door ziekte e.a. gesukkeld heeft. R.W.B. speelde tegen Tilburgia, vooral voor de rust weer uitstekend, onze lialflinie met achter hoede en doelverdediger hield de voorhoede van Tilburgia volkomen in bedwang, terwijl onze voorhoede telkens in den aanval was; met rust 2—0 voor R. W. B. Na de rust was R.W.B. over wegend sterker doch het spel werd te kort gehou den, liet einde komt met een welverdiende over winning voor R. W. B. met 31. Het 2e elftal klopte Quick 3 met 40. Zondag 3 April R.W.B. 2—Heusden. KAATSHEUVEL. Met 31 wist Kaatsheuvel Zondag op 't H.E.C. terrein van de Waalwijksche club te winnen. Dc beslissing om 't kampioenschap der afdeeling zal thans Zondag a.s. vallen, als W.S.C. Tilburgia op bezoek krijgt, de eenigste club van de negen laat ste waartegen Kaatsheuvel moest uitkomen, die een gelijk spel wist te forcceren. HEUSDEN. De wedstrijd Juliana I tegen Berkdijk II kon door omstandigheden niet plaats hebben. Gespeeld werd tusschen Juliana I tegen de vereeniging Wijk-Aalburg, waarbij de eerste wou met 2—1. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). FOTO-ATEI.IER OUDKERK, WAALWIJK. Mijnheer de Redacteur,

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 6