Quick Quaker ie i VERSLAG Hoe eenvoudig wordt het werk van den waschdag met Rinso, het moderne zeeppoeder! Het lost dadelijk op en geeft een overvloedig vet sop Laat Uw waschgoed eens in dit. sop weeken en zie dan eens wat een werk U dit be spaart! Neem nog heden een proef en koop een pak DRUNEN. Thans is definitief be- paald, dat het 30 jarig bestaan van den RK. Boerenbond van Drunen en Els- hout, alsmede het 25 jarig bestaan der Boerenleenbank feestelijk zal worden herdacht op 3 Mei e.k. voor de man nen en op 4 Mei d a.v. voor de vrouwen. - Tevens zal alsdan worden gehuldigd de heer A Robben, die gedurende 25 jaren zijn beste krachten aan de vereeniging wijdde. Een feestcomité is belast met de opstelling van een programma, doch waar dit nog niet in zijn geheel is uit gewerkt en wijzigingen mogelijk zijn, kan hiervan momenteel nog geen mel ding worden gemaakt. Wel is een grootsch feest te ver wachten, want beide vereenigingen hebben een flink bedrag beschikbaar gesteld. Bij het verlaten van den stal maakte de koe van v. H. een bulteling, waardoor zij den nek brak. Hel beest V^as slechts laag verzekerd. Dezer dagen werd de oud jacht opziener der graven d'Oultremont, de heer H. v. Son, begiftigd met de bron zen medaille der orde van Orar.je- Nassau. De Torenstraat ondergaat weder om een uitbreiding in den ioop van een paar maanden zal een burger woning verrijzen van den heer A. v. Huiten. De aanbesteding vindt dezer dagen plaats. Op het te Vlijmen gehouden con cours behaalde het kruisbooggezel schap „De Vriendschap" eenderdenen een zesden prijs. De heer Heijmans ontving het eere kruis voor hoogste aantal punten n.l. 19 punten.in 4 pijlen. NIEUWKUIK. Groote Jaarvergadering der onderlinge Varkens- en Slachtvee verzekeringen. Vrijdagavond hielden bovengenoem de onderlinge verzekeringen in het Bondsgebouw haar algemeene jaarver gaderingen. Ter vervulling eener spreekbeurt op dezen avond was ook aanwezig de heer van der Ven, secre taris van de verkoopvereen. van den N.C B. uit Tilburg. De Voorzitter de heer W. van der Leede opende de vergadering met den Chr. groet en een welkom aan allen. Jaarverslag van den Secretaris. Hieraan ontleenen we 't volgende: Varkensverzekering. Er zijn in 't afgeloopen jaar 5 be- stuurs en 1 algem. jaarverg. gehouden Door het bestuur werd steeds rekening gehouden met de marktprijzen doch tot hun leedwezen moesten in de hiervoor gehouden vergaderingen voor verhouding van den slechten handel, de prijzen ste ds verlaagd worden. Het mesten der varkens is dan ook thans voor den boer slecht loonend Gedurende het afgelooper. jaar tra den 9 nieuwe leden tot de vereeniging toe en telf deze thans 136 leden. Fi- nantieel ging de vereeniging dit jaar f 258,36 vooruit. Dit is te danken aan de geringe ongevallen. Werd er 'i vorig jaar voor f 667,41 aan premie uitbe taald, dit jaar was dit f 447,14 Er werd totaal van 3963 varkens en 151 zeugen premie ontvangen. Finantieel verslag: Totale ontvang sten f884,74. Uitgaven f832.30, batig slot f 52 44. Balans. De bezittingen op 1 April 1927 zijn f 975,98. Ontvangsten slachtveeverzekering f 82 Uitgaven f 19.50. Batig saldo f 62 50. Zuiver vermogen op 1 April 1927 f 167,94 met een ledental van 110. Het verslag wordt zonder op of aan merking goedgekeurd De Voorzitter brengt dank aan den Secretaris voor diens keuriguitgebracht verslag en zijn accuraat beheer. De aftredende bestuursleden P. van der Aa en P. van Spijk worden met algemeene stemmen herkozen. Tot commissieleden voor het nazien der boeken en bescheiden worden benoemd J. Wilgers en A. de Pinth. Het voorstel van het bestuur om de premiegelden voor varkens te verlagen van 30 op 28 en voor zeugen van 27 op 25, wordt goedgekeurd. De Voorzitter herinnert den leden nogmaals om hun varkens tegen onge vallen bij levering, ook bij de slacht veeverzekering te doen verzekeren, in hun eigen belang. De Voorzitter zegt dat sinds lang uit den boezem van de leden van Nieuw- kuik den wensch werd geuit naar een gunstige gelegenheid uit te zien om betere prijzen voor de varkens te krijgendaar het varkensmesten den laatsten tijd alles behalve rooskleurig was. Het bestuur heeft naar aanleiding hiervan niet stil gezeten en meende goed te hebben gedaan den heer van der Ven te hebben aangezocht om een uiteenzetting te geven over de werking der in te richten exportslagerij te Boxtel die dan bij de verkoopvereen. van den N C.B. zal worden ondergebracht. De heer van der Ven hierna het woord verkrijgende, begint met te zeggen, dat de verkoopvereenigingen uit de 4 districten van den N.C.B. in N. Br. druk bezig zijn voor de totstand- koming van een eigen exportslagerij te Boxtel en vanwege den N C B hier voor een verkoopvereeniging daar te stellen. Verder zet Spr. uiteen de voor naamste .verplichtingen die men op zich neemt als men als lid tot deze vereeniging wil toetreden. Ten eerste moet men alle vette varkens en kalve ren aan de vereeniging leveren; nergens anders. Spr. gaf de noodzakelijkheid hiervan duidelijk aan. Voor het niet nakomen dezer ver plichting zal een boete van f 15,— worden toegepast. Ten tweede moet men zich verbin den voor den tijd van een jaar. En ten derde dat het inleggeld tot toetre ding als lid bij de vereeniging f 5,— bedraagt. Spr. voegt hieraan toe, dat diegenen'die lid worden er dus over een jaar weer af kunnen. Zou hij dan echter na verloop van eenigen tijd wederom lid willen worden, kan hij dat niet meer dan tegen een inleggeld van X 10,—. Het ledental is binnen 3 jaar reeds ver/, de 1350 overschreden en werkt deze instelling naar eenieders tevreden heid. Spr. zet verder uiteen, hoe enorm de invoer is van versch varkensvleesch vanuit Holiand naar Engeland. Gebaseerd op het ledental van 1 jan. 1927, werden thans reeds meer dan 100,0o0 varkens geleverd. Wel een bewijs dus, dat de vereeniging voor uitstrevend werkt en het thans wel de tijd is om ook hier in Nieuwkuik eens ernstig te overwegen zich te doen aansluiten. De Voorzitter brengt hierna een woord van dank aan den heer van de Ven voor zijne -prachtige rede en zegt binnenkort eene gecombineerde ver gadering te zullen houden der beide vereenigingen om deze zaak nader onder het oog te zien en te trachten ook h^er een afdeeling te doen stichten. Hierna sluit de Voorzitter de ver gadering met. den Chr. groot. VLIJMEN:"Gemeenteraadsverkiezing. Door B. en W. is bepaald dat de ge meenteraadsverkiezing zal plaatsheb ben op Dinsdag 17 Mei aanslaande. Zondag n.m. omstreeks 5 uur bracht de Harmonie Concordia en Mannenzangvereeniging Oefening en Vermaak, een serenade aan den burge meester, den heer G R. van der Ven, als bewijs van sympathie met zijn be noeming tot lid der Provinciale Staten. De heer P. J. van Hout, president der Harmonie, sprak zijn ed. achtbare namens beide vereenigingen toe en wenschte hem geluk metzijn benoeming. De burgemeester betuigde zijn dank voor de schoone woorden en de feli citatie. Hij bedankte tevens de Harmo- n e en de Zangvereeniging voor de aan hem gebrachte serenade. Maandagavond hield de veever zekering St. Cunera haar jaarlijksche vergadering in het café H. Boom De voorzitter heette allen hartelijk welkom en opende de vergadering met den Chr. groet. De voorzitter deelde mede dat momenteel in kas was f333.10 en dat f 199 50 is betaald als premie aan de Brandverzekering tegen het bij brand verloren gaan van vee. De voorjaars schatting van vee zal worden gehouden op 28 April as. Het vee zal buiten de gemeente geschat worden. Daar niemand meer het woord ver langde werd de vergadering onder een woord van dank door den voorzitter met den Chr. groet gesloten. CAPELLE. Bij de aanstaande ge meenteraadsverkiezing zullen Ant. Re volutionairen en Christelijk Histori- schen gezamelijk met één lijst uit komen, echter met behoud van beider zelfstandigheid. Deze handeling is uitvloeisel van het wetsartikel dat niet meer toelaat de lijsten onderling te verbinden. Bovenvermelde samenwerking heeft dus uitsluitend ten doel het stemmen verlies van rechts zooveel mogelijk te voorkomen. Met wederzijds goedvinden is de candidatenlijst als volgt vastgesteld 1. J. v. d. Hoeven, Chr. Hist. 2. H. Kerst, v Ant. Rev. 3. J Huisman, Chr. Hist. 4. K. Alblas, Ant. Rev. 5. A. J. Verhoeven, Chr. Hist. 6. A. Millenaar, Ant. Rev. 7. C. Vos CznChr. Hist. 8. W. Kuijpers, Ant. Rev. CAPELLE Beroepen tot predikant bij de Ned. Herv. gem. a/d Loonschen- dijk Ds., van Willigen te Woudrichem. A. s. Vrijdagavond 7 uur zal in de Ned. Herv. kerk alhier leesdienst worden gehouden. Door den Rijksontvanger te Kaatsheuvel zal op Woensdag 20 April a s. van des voorm. 9 uur tot des nam. 1 uur en van 2 uur tot 4 uur in 't gymnastieklokaal der O. L. school in de Kom alhier zitttng worden ge houden tot het afhalen der rijkaarten en het voldoen van weggeld. WASPIK. De ZeerEerwaarde Pater Flavianus O M. C broeder van den Zeereerwaarde. Heer Pastoor alhier, hoopt op 18 Mei a.s. weder naar zijne Missie in Borneo te vertrekken. Tot telegrambestelster bij de Posterijen is aangesteld Adriana Tim mermans echtgenoote van G. Huijs. Het zoontje van H. van *T. viel dezer dagen van een vrachtauto en brak zijn schouder. Dr. Wijffels ver leende geneeskundige hulp. T Op den 2en Paaschdag des avonds te half acht zal in de Harmo niezaal van den Heer H. Iersel alhier eene uitvoering worden gegeven door het Waalwijksche Revue-Gezelschap „Onderling Kunstgenot", ondefdirectie van den Heer H. van Heijst. Voor de a.s. verkiezing van leden van den gemeenteraad zijn de volgende lijsten van candidaten ingediend E. J. Rubbens, A. G. Vloeimans, D. C. van der Rijken, W. C. Klazen en A. J. Driessen J H. Smits, L. Rekkers, L. Fitters en W. A. van Kuijk; W. B. Verschuren, B. Th. J. Langer- werf, W. E. de Wit, G. W. Zijlmans en J. C. Zijlmans; A. Prnissers, J. A. Ruitenberg, W. C. Pruijsen en j. van Loon; A. P. Brok, J. Schaapsmeerder en M..van Dongen; M. van Iersel. RAAMSDONK. Vergadering van den Raad dezer gemeente, op Zaterdag 16 April 1927, des namiddags ten zes ure. Aan de orde is: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding verslag van den toe stand der Gemeente over 1926. 3. Alsvoor van hetgeen met betrek king tot de verbetering van de volks huisvesting is verricht. 4. Ontwerp-besluiten betreffende het aangaan van overeeekomsten, welke ter uitvoering van de burgerrechtelijke handelingen van den Raad met derden moeten worden gesloten. 5. Ontwerp-verordening tot wijzfc ging van de verordening op de levering van electriciteit door het gemeentelijk electriciteitsbedrijf. 6. Ontwerp besluit tot vaststelling van het percentage, bedoeld in art. 5 der verordening op de heffing eener plaatselijke inkomstenbelasting voor het belastingjaar 1927/1928. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop aan H. C. de Bont alhier, van eejA-uitweg naast zijn woning. 8. Nota van aanmerkingen bij Ge deputeerde Staten gevallen op de gemeente-rekening, dienst 1925. 9. Ontwerp-verordening tot wijzi ging der Bouwverordening. IC. Ontwerp besluiten tot wijziging der gemeentebegrooting en die- ,der bedrijven, dienst 1926 en 1927. De heer P. Pruijsers alhier, ge detacheerd bij de militaire politi'e- troepen, is benoemd tot Agent vhn Politie te Delft. f De sterke helling in den bocht van den weg, over de sluis bij Huls tën halve, welke zeer hinderlijk is voor het verkeer, zal worden wegge nomen. M Met de uitvoering van de werk zaamheden is men reeds begonnen. De sluis wordt nu op gelijk niveau gebracht als de lager gelegen weg^, Door Mej. S. is bij de poTTïIe aangifte gedaan, dat zij haar porte- monnaie in de Prins Hendrikstraat heeft verloren. RAAMSDONK. Naar we vernemen is gisteren bij den ontvanger dezer gemeente een bedrag ingekomen van fl 119,78 voor te weinig betaalde belasting over de dienstjaren 1924, 1925 en 1926, van een ingezetene die onbekend wenscht te blijven t. w. aan opcenten G.l.B. f 760,50. G. I. B. f313,91 en schoolgeld f45,37. Vrijdag j.l. is de landbouwcursus, welke op 't Dorp werd gegeven doorden Iandbouwonderwijzer Benjaminse uit Capelle en Kenniphaas uit Drimmelen gesloten. Aan de leerlingingen die den 2 jarigen cursus met goed gevolg hadden doorloopen werd in tegen woordigheid van den heer Huizinga, landbouwconsulent, een diploma uit gereikt. In aanmerking kwamen daarvoor A. Bink, J. en A. de Bont, A. de Bont, Jzn. Arn. en Adr. Konings, S Lankhuijzen, J. Smeur, J. Smeur, Jzn. P. Broekmans, H. de Bont, P. van Strien, J. de Rooij, J. Vissers, J. Boons* en P. Verschuren. RAAMSDONKSVEER. Mej. H. Stra- vers heeft wegens vertrek haar eervol ontsla'g aangevraagd als Wijkzuster alhier. De heer A. J. Konings Az. heeft bedankt als Commissaris der Coöpe ratieve zuivelfabriek. Vrijdagavond treedt Ds. Ewold op om 6 uur in de Dorpsche Herv Kerk. MADE. Op de scheepswerf van Gebr. Nederlof kreeg A. D. alhier een zware plank op hel hoofd, waardoor hij bloedend werd verwond Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Gisteren had de aanbesteding plaats van het vernieuwen van een brug in den Rijksweg van Vught naar Best. Ingeschreven werd alsvolgt NV. „Abtei" v.h. Th. Blijlevens f 24 960, Fa. Verhagen f 23.040. Goeden Vrijdag zal in de Ned. Herv. Kerk te Made des avonds 6'/2 uur Ds. Mudde voorgaan, terwijl te Drimmelen door Ds. Vink dezelfde dienst is. Gisteren werd ten overstaan van Notaris Hartong van Ark in het café van den heer J. v. Dongen bij toeslag verkocht een woonhuis met erf en tuin van S. Bogers voor f 1750 door I. Rullens. voor Uw Baby. bevond een groote boa liggen. Hij schoot op het dier, doch verwondde het slechts. De slang kwam daarna met gapenden muil op hem af. Hij trachtte het ongedierte de kolf van zijn geweer In den bek te stooten, doch het beest schoot er langs en beet hem in de hand. Met moeite kon de boer zijn hand uit den bek van het beest (geen giftige slang) trekken, waarbij hij zich het vleesch van de hand scheurde. Vervolgens gaf hij de slang een slag in den nek en sprong achter een boom, waar het beest hem weer vervolgde. De man had echter tijd gehad om zijn geweer weer in positie E?n product der Sunlight Zeep Fabrieken Bij het overladen van een riet schelf in den Biesbosch had den werkman B. v. V. het ongeluk te vallen, zoodat hij een been brak. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Op onverklaarbare wijze kreeg gisteren het 5 a 6 jarig zoontje van de W. een naald in den rug. De naald kon worden gevat, doch de punt bleef er in zitten. Deze zal er in het Ziekenhuis te Breda worden uitgehaald. DRONGELEN. De heer C. Donken alhier behaalde op de Paaschvee- tentoonstelling .te Tilburg den len prijs in de afdeeling den 'besten voor de fokkerij goedgekeurde stier, zonder breede tanden. Verschenen is het van den met de magistrale Rede van Dr. JAN WITLOX. Prijs t 1.- Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. GEMENGD NIEUWS. Na een welgeslaagde vlucht met een toestel zonder motor is gisteren op de Wasserkuppe een 20 jarige leerling-vlieger van dezweefvliegscnool Rhoen met zijn toestel verongelukt en omgekomen. In het gesticht de Wendel te Herringen in Duitschland zijn 25 per sonen aan vleeschvergiftiging ziek ge worden. Veertien patiënten moesten naar het ziekenhuis overgebracht wor den. Op de Elbe bij Dresden is van morgen een roeiboot met 4 personen door deining van een passeerend schip omgeslagen. Twee inzittenden zijn gered, de twee anderen zijn ver dronken. Van der Merwe, een boer, die woont op de grens van Natal en Zoeloeland, zag, toen hij zich op jacht te brengen en schoot het beest dood. Van der Merwe heeft zich thans te Johannesburg onder medische behan deling gesteld. Men meldt uit Berlijn: De Berlljnsche politie is er in ge slaagd een juweelendief te pakken, die zoowel in Duitschland als in het buitenland al geruimen tijd werd ge zocht. De man heet Brikner en zijn specialiteit bestond in het in den handel brengen van zoogenaamde „gekleefde" brillanten. De steenen, die hij verkocht, waren namelijk alle in ringen of broches gevat, maar alleen de bovenste helft was echt en was zeer handig vastge kleefd op een stukje glas, dat in het metaal verborgen zat. Brikner is ook betrokken geweest in den sensatio- tioneelen diefstal van paarlen in 1925 te Parijs, waarbij hem 1323 paarlen in handen vielen. Brikner heeft reeds in de Amerikaansche gevangenis van Sing Sing een straf van 6 jaar onder gaan. Te Dessau is vannacht een auto in een kolonne marcheerende soldaten gereden. Negentien soldaten werden gewond, enkelen zwaar. Zondagnacht reed te Keulen een auto eerst tegen een paal van deelec- trische tram en vervolgens op een stil staande tram. De vier passagiers wer den zwaar gewond, de chauffeur, die beschonken bleek te zijn, kwam er met lichte kwetsuren af. Te Schongau in Beieren heeft vannacht de tand-technicus Kreuzer met een jachtgeweer op den koopman Gras -uit Munchen en diens vrouw geschoten en zich daarna zelf meteen revolverschot gedood. Gras en zijn vrouw zijn levensgevaarlijk gewond. De beweegreden van den dader moet jalouzie zijn. Gras was pas uit de gevangenis ontslagen, waar hij geruimen tijd gevangen had gezeten wegens moord op een communist. In het dorp-Hellingen (district Hildburghausen) heeft Margarethe Lange, de 38 jarige weduwe van een boer, haar 20 jarige stiefdochter, toen deze sliep, met een bijl gedood, daarna haar eigen kinderen, die 3 en 8 jaar waren, gewurgd en tenslotte zich zelf opgehangen. Te Wolphaartsdijk is gisteren vermoedelijk tengevolge van het nut tigen van vergiftigde worst overleden een zekere vrouw Hiensdijk, De toe stand van haar man en dochter bij wie zich eveneens vergiftigingsver schijnselen hebben voorgedaan is ernstig. Het lijk is in beslag genomen. -— Op last van de Justitie is Zater dagmiddag te Zuidwolde het lijk op gegraven van den door R. vermoorden de Wit. Uit het onderzoek bleek.dat 0 VLUGKOKEND HAVERMOUT D307 -23

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 2