Dt tCHOVAN HIT ZUIDEN MAG (Zen Paasoiiöas) 6 en B'|2 MAISON MODERNE Dames ZATERDAGAVOND om 8 uur KINDEREN BENEDEN* 16 JAAR hebben voor deze bijzondere iilm TOEGANG. Speciale muzikale begeleiding. No. 30. Woensdag 13 April '27. 50e Jrg. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 13 April 1927. N.V. Stoomschoenfabriek „Hollandia". Naar ons van betrouwbare zijde wordt medegedeeld is een groot ge deelte van het personeel der Hollandia- schoenfabrieken ontslagen. Het wordt niet onmogelijk geacht, dat de in het jaarverslag 1925 aange kondigde reorganisatie-plannen zullen mislukken. Wij hebben echter goede reden te hopen, dat bij eene eventueele ontbin ding der tegenwoordige Vennootschap, onder de vroegere leiding een nieuw bedrijf zal ontstaan. Gemeen teraadsverkiezing. Zooals blijkt uit de hieronder opgeno men candidaten-lijst zullen de Christ.- Historischen met de Anti-Revolutio nairen bij de a s. Gemeenteraads verkiezing samenwerken. Daarenboven is ingekomen een candidatenlijst der R. K. Kiesvereeniging, een van de samenwerkende S.D.A.P., Vrijzinnig- Democraten en Democraten en ten slotte 4 z g. wilde lijsten, een lijst voor den heer Leon Hartog, een voor den heer Roxs, een voor den heer H. van Engelen, een voor de heeren M. L Schambergen en G. C v. d Heijden De volgende candidatenlijsten zijn heden bij den burgemeester onzer gemeente ingediend Lijst R.K Kiesvereeniging. 1. F. C. Smolders. 2. W. Eibers 3 B. Timmermans-Verschure. 4. H. G Donkers 5. A. H. v Schijndel Jr. 6. Jos Loeff. 7. J. C. L. v. d. Geld. 8. P. W. H. Verwiel. 9. Math. v. Loon. 10. J. H. J. Klijn. 11. Fr. Passier. 12. C. Spapens. 13. Nic. v. Gorcum. 14. Adr. de Graaff. 15. C. W. Pullens. 16. Ed. v. Beijnen. 17. W. H. de Graaff. IS. J. van Loon. Een lijst voor: L. Hartog. Een lijst voorF. C. Roxs. Lijst Christ.-Hist. en Anti-Revol. 1. M. v. Driel. 2. H. Nieuwenhuijzen Jr. 3. Jacobus Faro. 4. J. Buddingh. 5. Wouter Kuijsten. 6. J. Wildeman. 7. W B Blokhuis. 8. I C. Mortier. 9. A. C. Fijan. Een lijst voor: 1. M. M. A. Schambergen. 2. G. C. v. d. Heijden. Lijst S.D.A.PVrijz.-Dem. en Dein. 1. H. v. d. Waerden. 2. A. v. Gent. 3. A. P. de Raat. 4. J. Meinders. 5. D. H Lackamp-Muller. Een lijst voorH. v. Engelen. Comité ontvangst Mgr. Diepen. Tot onze spijt was de opgaaf der leden van 't Comité van Ontvangst van Mgr. ter gelegenheid der Kerk- Consecratie niet geheel volledig. Uit gevallen was de naam van 't Comité lid, den heer Jacobus Fransen, die wij hiervoor onze excuses aanbieden. Dat het comité is saamgesteld uit vertegenwoordigers van verschillende vereenigingen, zooals elders gemeld werd en waar ook precies bovenstaande naam vergeten was, is natuurlijk bezij. den de waarheid. Wij kunnen nog mededeelen dat de parochie is verdeeld in vijf buurteh met het oog op de versieringen enz. 1. Van de Haven tot de Markt (met Hotel Verwiel en Gemeentehuis). 2. Van de Markt tot aan Noord-* Braband. 3. Van Noord-Braband tot den Hoek, (met Putstraat, Nieuwstraat enz.). 4. Markt met Stationstraat en Pa rallelweg. 5. Mr. v. Coothstraat met Burge meester van der Klokkenlaan. Dezer dagen althans vóór Vrijdag zullen de buurtbewoners voor verga deringen worden opgeroepen. Gisteravond vergaderden de be woners van de buurt Hoek in 'tCafé van den heer Avan Berkel. Na een in leiding van den heer Joh. Hoffmaus, lid van t Hoofd-Comité, werd de vol gende Buurtcommissie saamgesteld Arn, Verwiel, Voorzitter, H. Dries- sen, Secretaris, C. de Jongh, Penning meester; voorts de heeren Aug. van Bladel, G. Hens, C. Aarts, A. van Oud- beusden en van Gorcum. A.s. Zaterdagmiddag zullen eenige leden een collecte houden. Wij twijfe len er niet aan of de bijdragen zullen hier en elders flink vloeien, opdat iets goeds kan worden tot stand gebracht. Vanavond vergadert de Mr. v. Cooth straat. Pastoors feest. In vervolg op ons bericht van 1.1. Zaterdag zijn wij thans in de gelegenheid het programma te geven, zooals het op 't oogenblik is vastgesteld van de feestelijkheden die in de St. Antonius- parochie zullen gegeven worden ter gelegenheid van het Zilveren Pastoors- feest van den ZeerEerw. heer Adr. Kuijpers. Het feest wordt begonnen door een plechtig Triduumvoor de parochianen op Woensdag, Donderdag en Vrijdag. Zaterdag 14 Mei. 'sNam. 3 uur wordt de Z.Eerw. heer pastoor van de pastorie afge haald door een stoet van gezelschap pen en -vereenigingen met vaandels en banieren, en opgeluisterd door de harmoniën St. Crispijn en St. Jan. Getrokken wordt eerst naar den Overweg, in de Zeine gedraaid, dan terug door de St. Crispijnstraat naar de pastorie. Zondag 15 Mei. Ten 9'/2 uur Plechtige Hoogmis. De Z Eerw. jubilaris wordt door de harmonie St. Crispijn aan de pastorie afgehaald en naar de kerk begeleid Na afloop zal door het versterkt parochiaal Zangkoor worden uitge voerd de Feestcantate van Haagh, woorden van A. C. v. d. Heijden. Vervolgens aanbieding van het ge schenk der parochianen, bestaande uit een Altaarkleed, door den Z Eerw. ZeerGel. heer L. Dumoulin S die zooals bekend in de parochie van St. Antonius geboren is, en zich steeds in de hartelijke belangstelling van den jubilaris mocht verheugen. Daarna receptie op de pastorie. Ten 3'/2 uur plechtig lof en na afloop uitvoering van den Feestcan tate van Catharina van Rennes, woor den van A. C. van der Heijden, door een Meisjeskoor uit de St. Antonius- parochie onder leiding van den heer Adr. Pullens. Des avonds ten circa 7uur zul len om beurten de harmonie St. Cris pijn en de liedertafel Oefening en Vermaak" eenige nummers uitvoeren, terwijl de beide koren, bovenbedoelde cantaten en nog eenige andere num mers ten gehoore brengen, geplaatst. De kiosk wordt op het kerkplein geplaatst. Pluimvee markt. Zaterdag l.l. had de eerste Pluimvee- markt plaats, georganiseerd door den R K. Middenslandsbond in samenwer king met de Waalwijksche Pluimvee- vereeniging. Als we in aanmerking nemen dat alle begin moeilijk is, dan kan men met het resultaat reeds tevreden zijn, zeker wat de belangstelling betreft. De aanvoer was nog wel niet zoo groot, maar er werd nogal wat ver kocht. Ook de regeling was nog niet zoo als ze o. i. zijn moet en wij voor ons zagen liever al het aangevoerde op schragen onder kramen geplaatst met gangen er tusschen, dan is het voor de kijkers in elk opzicht beter en komt het aangevoerde beter tot z'n recht. Ons dunkt dat als de leden der pluimveevereeniging, de konijnen- en duivenfokkers eens wat aangespoord worden, des noods persoonlijk, om vooral de eerste tijden zeker te komen, dan kan de aanvoer veel grooter zijn, dat is voor kooper en verkooper, voor de belangstellenden en voor de toe komst der Markt van veel belang. Vooral de eerste indrukken moeten goed zijn. Indertijd heeft de secretaris der Pluimvee-vereeniging ons gezegd dat de opening een officeel tintje zou krijgen, zelfs sprak hij van muziek! We hebben er niet veel van gehoord of gezien. En ons lijkt, wat reclame voor de zaak, vooral in den beginne zeer gewenscht, het effect moet goed, moet Waalwijks zijn. Kom laat ieder meewer ken om deze onderneming op goed peil te brengen en te houden. Het kan Zaterdagmiddags aardig wat leven en daardoor vertier brengen. Muzikale rondgang. Dinsdag 19 April a.s. zal door de Harmonie "St. Crispijn", ter gelegen heid van de verjaardag van Z. K. H. Prins Hendrik, des avonds een muzi kale rondgang door onze gemeente worden gehouden. Concert Zaterdag 30 April a.s. verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana, zal door de Harmonie .St. Crispijn" des i middags bij gunstig weer een concert op de Markt worden gegeven. Uitvoering D. V S. V. De tooneelvereeniging „D. V. S V.a onderafdeeling van de R.K. Werklie- denvereeniging alhier, zal op 24 April a.s. een algemeene uitvoering geven in den R.K. Gildenbond. Opgevoerd zal worden „Op den kop af" klucht in 3 bedrijven door Jan Grosveld. Voor de leden van de werklieden- vereeniging zal dit stuk Woensdag 20 April a.s. worden 'opgevoerd. Waar „D. V. S V." een zeer goede reputatie geniet, twijfelen we niet of èn Woensdag èn 24 d.a.v. zal de groote zaal van de werkliedenvereeniging tjokvol loopen. Nieuwe aansluitingen. Onder No. 132 is aan de Rijkstele foondienst alhier aangesloten N V. Ledermaalschappij Franco-Hollandaise, Grootestraat 240. Onder No. 9 is aan de Rijkstele foondienst aangesloten de Stoom schoenfabriek v.h. P. j. Hornman— Brands te Loon op-Zand. firmant M J. Hornman. Posterijen. De Directeur van het Post- en Tele regisseur de heer H. van Engelen, op het blijspel „De verwaande Melkboer." Wij wenschen den heer Van Sibylle het beste succes met z'n nieuwe onder neming en z'n mooie zaal, en voor spellen hem dit gaarne, vooral als hij vasthoudt aan het beginsel, dat hij zich zooals hiervoor medegedeeld, voor oogen stelt. COR v. d. WIEL Ged. Dameskapper TELEFOON No. 8 Om teleurstelling te voor komen, gelieve men voor de Paaschweek tijdig te bespreken. 38111 Examen Op de examens gehouden door het Collége Musical Beige te Antwerpen slaagde voor piano Degré Elementaire de jongejuffrouw Marietjede Ruijter Hd. alhier. De jury kende haar dit diploma toe met groote onderscheiding. Zij genoot hare opleiding van den heer Jan Verhoeven te Waalwijk. de film van ontroerende schoonheid IN DE Piano, Viool, Cello en Zang. Bespreekt tijdig uwe plaatsen bij Fa. TH. C. PULLES. graafkantoor alhier vestigt er nadruk kelijk de aandacht van belanghebben den op, dat houders van radioontvang- inrlchtingen ingevolge het bepaalde bij art. 5 van de Min. Beschikking var. 8 Augustus 1921 No 1 Afd. P. en T. verplicht zijn van de aanwezigheid van eene dergelijke inrichting kennis te geven aan den directeur van het Rijkstelegraafkantoor ter plaatse c. q. aan dien van het naastbljgelegen Rijks telegraafkantoor, indien zich ter plaatse zulk een kantoor niet bevindt. Op het voldoen aan deze wettelijke ver- plichting wordt bizonderlijk aange drongen, Formulieren van aangifte zijn kosteloos aan de loketten ten post kantore te verkrijgen. Onderling Kunstgenotu. Hei revue-gezelschap „Onderling Kunstgenot" alhier zal 2en Paaschdag eene uitvoering geven in de harmonie- zaal van den heer H. van Iersel te Waspik Een nieuwe Concertzaal. De St. Antonius-parochie breidt zich meer en meer uit en zoodoende deed zich ook hier de behoefte aan een flinke concertzaal gevoelen. De heer C. van Sibylle heeft een uitstekende inrichting laten bouwen, die 18 M. lang. 9 breed en 6 hoog is, zoodat zij een 300-tal personen kan bevatten. Wij hebben er eens een kijkje ge nomen en het ziet er uitstekend uit, werkelijk een prachtige ruime, goed Ingerichte Concertzaal, vooral uitste kend geschikt als vereenigingsiokaal. In deze richting vooral wil de eigenaar, naar hij ons mededeelde, het zooveel mogelijk drijven nl. het te beschouwen als een degelijk vereenigingsiokaal, als een concertzaal meer dan op ander ge bied. Hij verklaarde ons alles te zul len doen om dit idee zoo hoog mo gelijk op te voeren en op dit gebied een goede naam te krijgen, zoodat nimmer op eenig terrein eenige aan stoot te nemen zal zijn. Ter gelegenheid van de opening der Concertzaal „de Lindeboom" zal 2en Paaschdag van 12—2 uur in de nieuwe zaal een Matinée gegeven worden door de Harmonie „St Crispijn" die vanaf haar lokaal eene muzikale wandeling naar „de Lindeboom" maken zal. Des avonds voert de aldaar geves tigde tooneelvereeniging „O. O. G Daar de jongejuffrouw de Ruijter pas 12 jaar oud is en nu reeds dit diploma behaalde is het voor haar en haar leermeester een prachtig succes en een bewijs dat er voor deze jeug dige pianiste een mooie toekomst op dit gebied is weggelegd. Wij wenschen daarom haar en haar leermeester van harte proficiat. „De Ontbladerde Roos". Ook in de filmwereld is actualiteit een factor van beteekenis. Als een nieuw filmwerk wordt aangekondigd en het duurt maanden en maanden voor het wordt vertoond dan is de aardigheid er al voor een groot gedeelte af. Het is dan ook een bewijs van activiteit der directie van de Witte Bioscoop, dat wij hier reeds zoo spoedig het prachtige filmwerk „DE ONTBLADERDE ROOS" kunnen zien. Dat de directie besloten heeft dit kunstwerk met de Paaschdagen te vertoonen heeft het voordeel dat vijf voorstellingen gegeven kunnen worden, waarmede aan den verwachten grooten toeloop kan worden voldaan en nie mand teleurgesteld behoeft te worden. We mogen veronderstellen dat de strekking na alles wat er reeds over geschreven is, voldoende bekend is. De levensgeschiedenis van de Hei lige Theresia van Lisieux wordt hier in groote trekken vertoond. En wel zijn 'tde schoonste deeien van de film waar we Thsresia's leven op het witte doek zien afgebeeld. Met groote liefde is de figuur van Theresia behandeld, theatrale effecten zijn vermeden en zoo is het zuivere ontroering die gewekt wordt. We noemen het indrukwekkende tooneeltje als Theresia van haar vader afscheid neemt bij haar intrede in de Carmel. Ook het sterven van Theresia is met groote piëteit weergegeven. Doch naast de zuivere religieuse tafereelen is er voor voldoende afwisseling en spanning gezorgd door den roman die er rond geweven is en die ons prach tige tafereeltjes te zien geeft. Voegen wij hierbij dat voor een speciale muzikale begeleiding is ge zorgd en dat de wereldberoemde „Charlie" voor het komische gedeelte is aangewezen, dan behoeven wij voor de a.s. Paaschdagen een bezoek aan de „Witte" niet meer aan te bevelen. Door welwillende toestemming van B. en W. is voor deze bijzondere film ook voor kinderen beneden 16 jaar toegang. Kruisboogsport. De Kruisboogschuttersgezelschappen „De Eendracht" en „Nooit Gedacht" hebben j.l. Zondag op het groot Na tionaal Concours te Vlijmen uitge- schreven.door het gezelschap „Juliana" bij den heer H. Boom aldtir, beide mooie successen behaald. „De Eendracht" behaaire met haar le zestal den 5e korpspi Qs een me daille, terwijl „Nooit Gedacht' met hare 3 zestallen waarmede zij aan dit concours deelnam beslag wist te leggen op 3 korpsprijzen n.l. den 7en prijs, een medaille met haar le zestal, den le prijs, een prachtigen beker, met haar 2e zestal en den 4en prijs, een medaille, met haar 3e zestal. Als men in aanmerking neemt dat de deelname aan dit concours enorm groot was en er gezelschappen uit Tilburg, Vuchte.a. plaatsen ook mee dongen naar de fraaie prijzen, kunnen wij gerust van een mooi succes spre ken welke bovengenoemde gezelschap pen hebben weten te behalen. Vooral mag een woord van hulde niet onthouden worden aan het 2e en 3e zestal van „Nooit Gedacht" welke in hunne afdeeling den eersten en vierden prijs behaalden temeer daar er 16 deelnemers waren, waaronder ge zelschappen met naam in het behalen van le en 2e prijzen, zoodat daardoor dit succes nog te mooier is. Tevens behaalden de heeren J.v. d. Schoot en Jac. v. Helvolrt, beiden schutters uit het 3e zestal van „Nooit Gedacht" respectievelijk den le en 2e prijs op het geluk zijnde f 5,— en f 3.-. Indien béide gezelschappen met dezelfde ambitie en onderlinge samen werking hunne oefening blijven voort zetten, kunnen ze dit jaar met een gerust hart de nog komende concour sen van den Langstraatschen Kruis- boogbond en andere tegemoet zien en zullen beide nog menig succes te boeken hebben. R. K. Handelshoogeschool. De giften en inschrijvingen voor het fonds der R. K. Handelshoogeschool blijven binnen komen, geheel naar Hollandschen trant: bedachtzaam en regelmatig Eiken dag brengt de post of giro grootere en kleinere bedragen, waaruit blijkt, dat deze nieuwe Room- sche Stichting symhathie vindt in alle kringen der bevolking. Die sympathie mocht het Curatorinm deze week nog van hoogstvereerde zijde ondervinden door een gift van vijf duizend lire, welke Zijne Eminentie Kardinaal van Rossum aan Mgr. Diepen bij zijn laatste bezoek aan Rome ter hand heelt willen stellen. Vooral het hooge blijk van waar deering, dat in deze gift besloten ligt, is voor het Curatorium een aanspo ring te meer, om zijn werk met on verdroten ijver voort te zetten, maar moge het tevens velen hier te lande aanzetten ook een gift te doen toe komen aan den Penningmeester, den HoogEdelGestr. Heer H. Blomjous te Tilburg, of die te storten op de giro rekening 124965 van de R. K. Han delshoogeschool. Met vereende krach ten zal ook dat groote algemeene Katholieke werk tot stand kunnen komen. Het Centraal stembureau voor Noord-Brabant heeft bij loting uitge maakt, dat mr. Van Ommeren, tweemaal gekozen voor den Vrijheidsbond In de kringen Breda en Heusden, voor Breda zitting zal nemen De heer W. de Waard te Werkendam is daardoor verkozen verklaard. De heer de Broekert (V.-D.J twee maal gekozen, n.l. voor Bergen op Zoom en Eindhoven, zal zitting nemen voor Eindhoven. Als tweede lid van den Vrijz.-Dem. Bond is verkozen ver klaard mr. Van Leeuwen te 's Herto genbosch. Ongevallen. Bij de Maandagmorgen gehouden schatting van paarden, hetgeen ge schiedde nabij Café W. van Heivoirt te vm. Baardwijk, had een ernstig ongeval piaats. De heer C. van Tuyl kreeg daarbij van een der paarden een trap die echter nogal niet hard aan kwam. Hij had evenwel geen tijd zich uit de voeten te maken, want direct daarop sloeg het paard voor de tweede maal en trof hem met beide hoeven tegen den buik, waardoor de getroffene een heel eind werd weggeslingerd en zware inwendige kneuzingen opliep. in bewusteloozen toestand werd hij daarop naar zijn in de nabijheid staande woning gebracht. De ijlings ontboden Dr. Sweensen Dr. Langemeyer achtten zijn toestand zeer ernstig, en directe overbrenging naar het gasthuis te 's Bosch noodzakelijk. Het slachtoffer leed ondragelijke pijnen Per auto van het R.K. Wit—Gele Kruis is hij naar 's Bosch vervoerd, waar men direct tot operatie overging. Hoewel zijn toestand zeer ernstig „De Oitbladerde Roos" Wille Bioscoop Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 5