balsem en is, geeft men nog niet alle hoop op hem in het leven te behouden. Maandagmiddag had op den hoek Mr. van Coomstraat Groote straat een aanrijding tusschen twee auto's plaats, die goed is afgeloopen Lie dames F., die uit eerstgenoemde straat kwamen, konden den bocht niei tijdig en kort genoeg nemen en bots ten daardoor tegen de auto van den heer N. v. L. laan, die juist de Mr. vv Coothstraat Wilden indraaien. Beide auto's Kregen -'nogal stukken persoon lijk werd niemand gedeerd. Familie. In de parochiekerk van St Jan Bap tist vond Zondagmiddag de plechtige opdracht plaats van de aspiranten der H. Familie. Bij de feestpredicatie werden de leden getehciieerd en werd een woord van dankoare hulde gebracht aan den Directeur, den Eerw. heer kapelaan Martens, aan wiens toewijding en ijver het zeker te danken is, dat de ver eeniging zoo in ledental toeneemt. W.SC. Het is te begrijpen dat na alle open bare hulde welke W.S C. de laatste week mocnt ontvangen, de vereeniging behoelte had om meer in innemen kring op een ietwat leestelijke wijze het gelukkige feu der overwinning te herdenken. Hiervoor kwamen alle W.S C.'ers Maandagavond in de zaal van Musis Sacrum oijcen, waar zij hartelijk wer den toegesproken door den voorzlitei dhr. Jac. Spijkerman. Spr. wendde zich vooral tot de jongere garde die hij kracnug aanspoorde om hard in en voor de vereeniging te Olijven werken want dan is een goede toe komst voor W.S.C. gewaaroorgd. Met muziek, zang en voordrachten werd deze prettige avond besloten. JAARVERGADERING VAN DE R. K. WERKLIEDEN VEREENIGING. Voor de Maandagavond gehouden jaarvergadering van de R. K. Werklie- denvereeniging was maar een zeer ma tige belangstelling. Voorzitter Passier opende de verga dering met den Christel, groet en wees op het droevig verschijnsel van zoo weinig belangstelling, juist op een vergadering waar een uiteenzetting wordt gegeven van de verrichte werk zaamheden, over hel afgeloopen jaar. Spr. hoopt echter, dal de aanwezigen goede nota zullen nemen van hetgeen te berde zal worden gebracht. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing door den secre taris ongewijzigd vastgesteld. Jaarverslag van den Secretaris. Aan dit zeer uitvoerige jaarverslag de voorlezing duurde niet minder dan een half uur ontleenen wij het volgende Naar aanleiding %van een destijds door den Burgemeester gericht schrij ven 0111 't Koninginnefeest op den dag zelve te vieren, deelt de Voorzitter mede, dat zulks geen doorgang heeft kunnen vinden aangezien de fabrikan ten weigerden, hieraan mede te wer ken. Voorts deelt spr. nog mede, dat tengevolge van het a.s. Congres te Nij megen de jaarlijksche meeting niet in dit diocees zal kunnen plaats vinden. Overzicht ledental. Konden we in liet vorige jaarverslag melding maken van eene stijging van het ledental met 68. dit jaar is dit niet het geval en moeten we eene daling constateeren, wat hier naar onze mee- ning in hoofdzaak liet gevolg is van de geleidelijke weder-iuvoering van het wederzijdsch verplichte lidmaatschap der vakvereeniging. Op 1 Januari 1926 hadden we, blij kens liet vorige jaarverslag, in totaal 754 leden. Op 1 Januari 1927 was de stand aldus: 579 mannelijke leden. 38 vrouwelijke leden. 68 mannelijke aspirantleden. 23 vrouwelijke aspirantleden, alzoo een totaal van Tn den Bestuursraad hadden, be halve het bestuur, zitting de volgende afgevaardigden Ant. Verhoeven; G. de -Tong, C. v. d. Velden, H. Schapendonk, voor de af deeling Fabrieksarbeiders. .T. M. Didden, voor de afdeeling Ty pografen. Adr. de Vaan, voor de afdeeling Kleermakers. F. J. Weber, voor het Ziekenfonds. Adr. van Mier, voor de Steenkolen- inkoop vereen igi ng. P. Kelder, voor de ontspanningsver- eenigingen. Niet vertegenwoordigd waren de afdeelingen Bouwvakarbeiders en Me taalbewerkers, de eerste doordat in die afdeeling geen afgevaardigde was gekozen en de laatste wegens ophef fing der afdeeling in den loop des ja ars. Het werk der T. B. C.-bestrijding. De sepldjesdag voor Herwonnen Levenskracht, welke telken jare^met Waalwijksche Kermis gehouden wordt, bracht op 141,15. Het aantal leden van de z.g. vrijwillige Stuiversactie is van 52 gestegen tot 100. De opbrengst hiervan bedroeg 144.14. Andere Instellingen. Zooals gewoonlijk noemen we als de voornaamste daarvan ons Ziekenfonds. Het ledental vermeerderde in het af geloopen jaar met 16 en bedroeg op 31 December 1926 470. De uitkeering bij ziekte bedroeg in totaal ƒ3164.40 over een totaal aantal uitkeeringsdagen van 1642. Aan dokters- en Apothekersrekenin gen werd een bedrag van 1108,90 uitbetaald. Aan vergoeding bij opera- tie's ƒ387,70. Voor specialistische be handeling werden 37 uitkeeringen ver strekt tot een totaal bedrag van 172,45. Voor tandheelkundige be handeling werden 37 uitkeeringen ver strekt tot een bedrag van 69,00. Uit het aan het Ziekenfonds verbon den Steunfonds werd uitgekeerd aan 9 leden 'n totaal bedrag van 1572,03. Steenkolen-inkoop-vereenigiïig. Het ledental is iets gedaald. Dit be droeg op 31 December 1925 375 en op 31 December 1926 358, dus eene ver mindering van 18. Het laat zich echter aanzien, dat het aantal leden dit jaar weer in stijgende richting zal gaan. In totaal was den omzet dezer ver eeniging 7530 H.L. steenkolen. Centrale Volksbank. In 1926 is ingelegd in de Spaarkas 11085,54. Tn 1926 is ingelegd in de Beleggingskas 2250.00, Totaal 13335,54. Totaal terugbetaald 10723,29. Meer belegd dan terugbetaald 2612,25. De Voorzitter dankt den secretaris hartelijk voor het uitvoerige jaarver slag. Jaarverslag van den Penningmeester. Hieraan ontleenen we het volgende: Bondskas: De totale uitgaven bedroegen 4381<585 De totale inkomsten bedr. 4996,55® 285,03 708 leden, of eene vermindering van 46. De ledentallen der verschillende vak afdeel ingen bleven vrijwel stationnair. In den loop van het jaar ontvielen ons 3 leden door den dood, namelijk: J. van Huiten, M. van Zon, Marie, Pulles. Van Bestuur en Bestuursraad. Het Bestuur werd door ontslagname der 2 vrouwelijke leden met 2 vermin derd en bestond dus in het afgeloopen jaar uit: F. Passier, Voorzitter, L. Leijten, Vice-Voorzitter, C. P. Didden, le Secretaris, A. Stokwielder, 2e Secretaris, F. Smolders, Penningmeester, Jac. Fransen, 2e Penningmeester, P. van Brunschot, Commissaris. Per 1 Januari 1927 heeft wegens drukke werkzaamheden nog ontslag genomen de Vice-Voorzitter, L. Leij ten, zoodat er momenteel één vaca ture is. Nadeelig slot Buffet-kas: De inkomsten en uitgaven sluiten met een gelijk bedrag van 7611,58. Voor 1927 sluit de begrooting met een bedrag van 6900,aan inkom sten en uitgaven. De Voorzitter dankt den penning meester voor het uitgebrachte verslag. Namens de Controle-commissie deelt dhr. Verhoeven mede, dat boeken en bescheiden in orde bevonden zijn. Spr. wil er nog iets aan toe voegen, waar niet een ieder gegeven is om boeken na le zien en gebleken is dat de heeren Bataille en Van Oudheusden zeer ge schikte personen hiervoor zijn, vraagt spr. om deze personen tegen een kleine vergoeding voor vast te benoemen. Voorzitter. Wat u zegt is zeer waar- deerend voor die leden, maar 't bestuur meent toch hierop niet te kunnen in gaan. Het is een reglementaire bepa ling dal er elk jaar een lid moet aftre den en elk lid 't recht heeft om de boe ken na te zien. De genoemde personen hebben wel kennis van zaken maar d'r zullen er toch ook wel meer zoo zijn. Om 't vertrouwen te kunnen besten digen is het niet goed dat er altijd de zelfde personen de boeken nazien, vooral waar de vereeniging zoo een groot aantal leden heeft. Wat Verhoe ven dus voorstelde is niet in het be lang van de vereeniging. Dan breng ik een hartelijk woord van dank aan den penningmeester die zeer juist en accuraat zijn functie heeft vervuld. Ik hoop, dat én secreta ris én penningmeester nog vele jaren aan de vereeniging verbonden zullen blijven, (applaus). Bestuursverkiezing, wegens perio dieke aftreding van A. Stokwielder en ter voorziening in de vacature, ontstaan door de ontslagname van L. Leijten, terwijl het bestuur bovendien met 2 leden moet worden uitgebreid. Candidaten zijn: J. M. Didden, N. van Gorcum en A. Stokwielder (aftr.) De Voorzitter zegt, dat de vele werk zaamheden uitbreiding van het Be stuur noodzakelijk maken. Waar door de leden geen candidaten zijn gesteld heeft het Bestuur den heer Bataille als bestuurslid aangezocht. Namens het Bestuur dankt spr. het aftredend lid Leijten, welke steeds geweest is een goed en ijverig bestuurslid. De nieuw benoemde leden nemen dan aan de Bestuurstafel plaats. De Voorzitter wijst op het a.s. groote congres le Nijmegen, waaraan ook de harmonie zal deelnemen. Spr. vraagt om voor deelname aan dit con gres zooveel mogelijk propaganda te maken en hoopt dat zich zeer velen zullen opgeven. Herwonnen Levenskracht. Spr. moet tot z'n spijt te kennen geven, dat de contributie van de 5-cents-aclie zoo slecht wordt opgehaald. Het comi té wenscht nu dat er zich hiervoor een paar actieve meisjes zouden beschik baar stellen. Het Bestuur zal dan ook zeer erkentelijk zijn indien zich voor 't ophalen der gelden, een paar meisjes disponibel stelden. Spr. vraagt of men zich hiervoor zoo spoedig mogelijk wil opgeven. Nog deelt de Voorzitter mede, dat a.s. Woensdag een vergadering zal worden gehouden ter bespreking van hel doktersfonds. Een deskundig spr. zal deze kwestie dan nader uiteen zetten. Tot slot spoort spr. aan om de Volkskrant le lezen. Rondvraag. De heer Dekkers kan het niet goed keuren dat er een paar gebroeders in het Bestuur zitting hebben. -De Voorzitter antwoordt dat men hier niet in den gemeenteraad zit. Spr. ziel hiertegen geen bezwaar; bovendien hebben de leden dit zelf zoo gewild en is dit niet met het reglement in strijd. Waarom stelt men dan geen andere candidaten? waarom is er. dan niet meer ambitie? vraagt spr. De heer Schambergen zegt, dat 't hem ter oore is gekomen, dat er vele huis vaders zouden zijn, die zich voor even- *tueele werkloosheid bij een of andere werkloozcnkas hadden gedekt. Was een bepaalde uitkeeringstermijn ver streken dan zouden deze menschen echter op het Armbestuur zijn aange wezen. Spr. vindt zulks niet goed. De Voorzitter zegt, dat men zulks niet aan Schambergen maar aan het bestuur moet komen zeggen. Bovendien hoort deze kwestie niet op de vergade ring van de werkliedenvereeniging. De heer Schambergen vindt het toch niet goed dal men de menschen direct naar 't Armbestuur wijst en vraagt of men zich in deze nieinot het gemeente bestuur kan wenden. De Voorzitter antwoordt dat hem hiervan niets bekend is. Laat men met feiten komen, zegt spr. nu tast men in het donker. De heer van Gorcum zegt, dat er zich vorig jaar wel bij hem hebben aange meld, nu echter niet. Die zich aanmel den worden ook uitbetaald en niet naai de Armenkas verwezen. Maar men heeft zich nog niet eens de moeite ge troost om zich even aan te melden. De heer Elshout haalt een gezegde van den heer Verhoeven op: vergoe ding controleurs. De Voorzitter zegt er wel iets voor te voelen en vraagt 't oordeel der ver gadering. (Algem. instemming). De heer Smolders deelt nog mede, dat de Dioc. Bond een vergoeding geeft van 1,per controleur. Onder dankzegging sloot de Voor zitter deze vergadering. JAARMARKT TE WAALWIJK OP DONDERDAG 14 APRIL 1927. DRUNEN. Gisteren zijn bij den burgemeester onzer gemeente de vol gende candidatenlijsten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing ingediend: Een lijst voor: R v. Drunen, H Knippels. Een lijst voor Ch. Muskens, M, Vrijhoeven" Een lijst voor: A. G. Verhoeven, J. H. Velthuijzen. Een lijst voor: B. v. d. Wiel, Petrus Smits, Adr. v. d Wiel. Een lijst voor: joh. v. d. Ven. Een lijst voor: M. C. van Halder, Antoni van Speijk, A. van Bladel. M v. Noort, A. Brok, A. C. v. Rooij, H. A. J. Klein. Een lijst voor: L. C J. Pijnenborg. A. Th. van Huiten, W. Klerks, Ant. v. d. Wiel. Th. Elshout, W. v. d. Sanden, L. Th. v. Drunen. DRUNEN. In de bestuursvergade ring van den R.K. Werkliedenbond, gehouden op 11 ApriJ in de zaal der Jongens Congregatie, werd besloten a.s Maandag een algemeene leden vergadering te houden in de zaal der Meisjes-Congregatie. Aanvang half 12 uur. Alsdan zal het Congres Nijmegen worden besproken en tevens ge tracht worden een reiskas op te richten. Verder zullen alsnog verschil- lende mededeelingen worden gedaan. Trouwe opkomst gewenscht. Zondag hielden de afgevaardigde leden der aangesloten vereenigingen der Handboogschutterijen „Gezellig Samenzijn" in het Calé van den heer Pulles-de Wit, eene vergadering onder voorzitterschap van hun President den heer W. van Heesch uit Waalwijk. Besloten werd om dit jaar 3 con coursen te houden waarvan het eerste zal worden gehouden op Zondag 8 Mei bij Pulles-de Wit, op de doelen der „De Wet's Zonen" alhier, alwaar prachtige prijzen aan verbonden zui len zijn. N1EUWKUIJK. Hoewel op een der in te dienen candidatenlijsten voor den Gemeente raad als no. I geplaatst, heeft het raadslid de heer van Mierlo zich daar- van nog ter elfder ure teruggetrokken en wenscht hij bij de a.s. verkiezing niet meer als zoodanig in aanmerking te komen. Door B. en W. is bepaald dat de gemeenteraadsverkiezing alhier zal plaats hebben op Dinsdag 17 Mei a.s. Voor de a.s. geineenteraadsver- kiezing alhier zijn 4 candidatenlijsten ingediend met de volgende heeren Een lijst mei als candidaten als volgt j. van bon. aftr., A. de Gouw, H. van Engelen, J. C. Wilgers en G. Brok. Een lijst met de heeren A. H. Mos- termans aftr., Hub. Mostermans aftr., M. v. d. Ven, N. van Baardwijk Pzn., A. C. van den Brand en L. van Baard wijk. Een lijst met de heeren Th. van den Besselaar, j. van Eggelen, H. C. B. van Drunen, Joh. Siegers en H. G. van Wijk. Een lijst met den heer J. J. van Baaien. VLI|MEN. Zondag had de eindwed- strijd plaats van het nationaal concours voor Kruisboogschuitersgezelschappen, hetwelk op Zondag 3 April een aan vang nam, 22 zestallen hadden aan het concours deelgenomen. De prijzen werden behaald als volgt le prijs Geen schot verloren, Til burg met 93 punten in 4 pijlen, zijnde een gouden medaille met 6 gouden draagmedailles. 2e pr. Rozerijacht Vlijmen een zilveren beker met 90 punten, 3e pr. Parkschutters Tilburg, 4e pr. de Vooruitgang Vlijmen met 89 punten, 5e pr. de Eendracht Waalwijk, be pr. de Vriendschap Drunen, 7e pr. Nooit Gedacht Waalwijk, 8e pr. God fried van Bouillon Vught, 9e pr. de Transvaalsche Boeren, 10 pr. Wilhel- mina Vlijmen. N Tweede en derde zestallen: le pr. Nooit Gedacht Waalwijk, 2e Rozenjacht Vlijmen, 3e Vriendschap Drunen, 4e Nooit Gedacht Waalwijk, 5e Godfried van Bouillon Vught, 6e Rozenjacht Vlijmen. Het eereteeken werd behaald door P. Heijinans Drunen met 19 p. Het koningskruis door J. Knops met 17 punten. De prijs voor hel verst komend gezelschap door Geen Schot Verloren Ttlburg. Personeele prijzen: le prijs W. Hartogs Helmond met 24 punten, 2e H. Robben Tilburg, 3e W. Coensen Vlijmen, 4e J. Wijkmans Vlijmen. Ge- luksprijzen: le pr. J. van der Schoot Waalwijk, 2e K. van Helvoirt Waal wijk, 3e L. Bruurmijn Vlijmen. De prijzen werden alle met een toespraak uitgereikt door W. L. van Sprang uit Vlijmen. Het concours had een aangenaam verloop. HERPT. Voor den gemeenteraad zijn candidaat gesteld een lijst bevattende de namen van de zes aftredende raads leden van Bokhoven J. C., Verhoeven A. W., van den Broek P. jKouwen- berg A. Th., van Herpt Chr. A. J. en de Wilt J. met nog van Bokhoven A. M. en van Buijs A. J. Een lijst van Grevenbroek C. J. en van Baardwijk G. Een lijst Verhoeven Jac. A. en Buijs J. M. A. J. v. Bokhoven wenscht niet meer in aanmerking te komen. Alhier is opgericht in het Café jan Verhoeven een kruisboog schut- tersvereeniging onder den naam „Al- doende leert men". Het bestuur is samengesteld Bertus de Wilt, voorzit ter Adr. de Kort Nzn., ondervoorzitter Joh. v. Sprang, secretaris; F. Fitters, penningmeester; Jac. Verhoeven en Joh. van Hoven, commissarissen. De stemming voor leden van den raad zal plaats hebben op Donderdag 19 Mei. SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang). Evenals op den avond der opening was de belangstelling voor de bazar ten bate der Chr. School alhier ook Vrijdag en Zaterdag enorm groot Zaterdagavond ten omstreeks 10 uur werd de bazar door den heer C.Tim mermans, secretaris der Schoolvereen., gesloten. Deze noemde de bazar boven verwachting geslaagd. Tot dit goed slagen heeft veel bijgedragen het pret tig en kalm verloop gedurende de 3 bazardagen. Hij bracht dank aan het bazar-comité. de dameskrans, het per soneel der school en allen die verder hebben bijgedragen tot het welslagen van deze bazar. Na het zingen van Ps. 75 vers 1 werd de bazar met dankgebed geslo ten. De netto-opbrengst is nog niet bekend, doch zeker is dat men ten oozichte daarvan ook tevreden mag zijn. De uitslag der verloting is als volgt le prijs no. 591, 2 788, 3 231, 4 396. 5 208. 6 473, 7 467, 8 102, 9 369, 10 300. 11 247. 12 852, 13 917, 14 261, 15 599, 16 89, 17 412, 18 733, 19 71. 20 166, 21 631, 22 761, 23 956, 24 19 25 263, 26 551, 27 581, 28 130, 29 526, 30 91. De prijzen kunnen worden afge haald bij de penningmeesteresse van het dames comité mej. Zwart Suiker. Een woord van dank aan het adres van het actieve dames comité, dat tijd noch moeite gespaard heeft om deze bazar te doen slagen, mag ook hier niet achterwege blijven. Bij de gister plaats gehad heb bende candldaatstelling voor den Ge meenteraad voor de gemeente Sprang- Capelle zijn de volgende lijsten met candidaten ingediend A. R. Sprang: 1. G. J. v. Willigen- burg, 2. M. Zwart, 3. G. Vos, 4 C. Timmermans, 5 C. Klootwijk, 6. W. M. Dalmaijer, 7. C. v. Heijst. C.-H. en A.-R. Vrijh. Capelle1. j. v d. Hoeven, 2. H Kerst, 3. J. Huis man, 4. K. Alblas, 5. A. J. Verhoeven, 6. A. Millenaar, 7, C. Vos, 8. W. Kuipers. Staatkundig Geref1. A. Ros, 2. A. C. v. d. Esch. Arbeiderspartij: 1. j. Vos, 2. H. v. Dongen, 3. L. Heurter, 4 P. Wage- makers. C-H. Sprang: 1. J. v. Beek, 2. W. N. Kuijsten, 3. C. J. Werther. Neutrale lijst voor Capelle, Vrijh.- Capelle en Sprang: 1. R. Middelkoop, 2. J. Oerlemans, 3. A. M. Verheijden, 4. Jac. Rijken, 5. A. L. Sneep, 6. C. de Rooij Mzn, 7. J. Michaël, 8 J. Haverhals Jaczn., 9. J. Kraak, 10. G. Dekkers, 11. j. C. Dekkers, 12 Vos- terman van Oijen. NIEUWS IJIT KAATSHEUVEL Kaatsheuvel, 12 April '27. Heden, 12 April, werden de can didatenlijsten ingediend voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen. Ingediend werden 12 lijsten, n.l.: C. Dingemans, M. v. Rooij, uit St. Joachimsmoer. H. van Bommel Kaatsheuvel. J. van Lier, Chr. Maas, J. D. E. v. d. Heuvel, J. B. Verschuren, J. B. v. Rooij, Loon-op-Zand. M. J. Snoeren, P. A. v. Beers, Th. A. Aarts, P. v. Nieuwenhuijzen, Loon- op-Zand. C. Roestenberg, J. C. de Wijs, A. M. J. Vrinten, J! C. Beerens, A. J. Klijn, C. M. van Dongen, A. Kops, J. v. d. Heijden, Kaatsheuvel. A. Snaphaan, A. Hendriks, Th. C. Ligtvoet, Kaatsheuvel. W. F. C. .Brok, Kaatsheuvel. J. A. Rijken, A. Dekkers, A. Smits, A. Mayers, Loonschen Dijk. W. N. v. Kuijk, J. v. Amelsfoort, M. v. d. JEoven, Kaatsheuvel. W. I. Vloemans, Kaatsheuvel. L. J. v. d. Horst, G. C. Wijdemaus, M. W. J. M. Swagepmakers. L. v. d. Hoven, C. P. Snoeren, M. J v. Nieuwstadt, J. C; Frederiks, L. J. Schraauwers, C. P. Vloemans, Kaats heuvel. L. J. v.- d. Horst, A. Schalken, L. v. d. Hoven, Kaatsheuvel. Bij 't Hoofdstembureau kwamen ver klaringen bipnen van de heeren L. J. v. d. Horst en L. v. d. Hoven, dat zij zich van laatstgenoemden lijst terug getrokken hebben. Het Kaartconcours der Kaart club „Initia" gestigd bij den heer Jan van Dun, is verlengd tot 24 April a.s. Zuster Dorothea in de wereld mej. Henrica v. d. Boomen, in het klooster Bethlehem alhier, hoopt Dins dag 19 April den dag te herdenken dat zij. 50 jaar het kleed der Orde van den H. Franciscus draagt. Met nog 1 Yjr fl Hoe heerlijk om met 1^ I f\Cf/)!*- mooi weer langs de lYlDUOlV/l wegen te rijden, alle beslommeringen te natuur en de ge- li IPfCPI* zonde buitenlucht Maar elke medaille heeft zijn keerzijde. Velen hebben last van Zadelpijn en stijve spieren. Wist U niet, dat Kloosterbalsem ook daarvoor prachtig en afdoende helpt' Neem een pot Akker's Kloosterbalsem (60 cent) mee in Uw zadeltaschje en Uw fietstocht wordt een ongestoord genot. En als ge het ongeluk hebt U te bezeeren of te verwonden, doe er dan dadelijk wat Kloosterbalsem op, die de wond zui vert en geneest. Dan zult gij begrijpen, waarom men balsem reeds GCCSV §0U(i ZOO $02(1 jaren lang zegti

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 6