DE BLINDE VINK of: ATTENTIE. ATTENTIE. Lief en leed In de Vogelwereld. oor CJw w. s. c. ceerd. 1" l l I l bloedeigen zusjes trad zij in het 18T7 yin het klooster, een wereld wel zeggend, waarin zij als weesje Ie, daar zij reeds op 9-jarigen jjjjd hare beide ouders verloor. Van religieus leven bracht zij ruim jaren in Kaatsheuvel door. Voor eerste maal van 18971902 en vanaf 1917 tot heden. Steeds was iCr Dorothea belast met het werk voorbereiding tot de Eerste pl. H. imunie. Honderden jongens en Bjes werden door haar voor den Iten dag klaar gemaakt. Alle mis- jaai's die in die jaren als hulp r den priester aan 't altaar optra- werden eveneens door Zuster Do- ea afgericht. Moest er voor feeste- gelegenheid voor zang of voor- t gezorgd worden, 't was weer Dorothea die de leiding nam. plechtigheid zal een heel eigen- ig karakter krijgen, doordat de meerfe Overste toestond, dat hare e zusjes Soeur Acpiina uit Vught Soè\}r Veridiana uit Meijl, even- op denzelfden dag hun jubilé zul- mnjen vieren, 's Morgens zal in de ePyvan het klooster een plechtige M-js met assistentie worden opge i-en/ Voor de schoolkinderen zal feest gehouden worden na beloken •hen. 't. Zal de vriendelijke Zuster, nog steeds vol ijver in de 5de klas- veiiczaam is, niet aan belangstel- ontbreken. Zondag a.s. viert de R. K. Werk- on-vereeniging haar vaandelfeest. prachtig nieuw vaandel zal dien worden gewijd en de vereeniging geboden. Na een algemeene H. imunie zal om 12 uur een vergade- gehouden worden, terwijl des ids de groote feestvergadering met mdel wij ding zal plaats hebben. - Maandagavond hield de Coüpera- e Vereeniging Broederhulp haar emeene Jaarvergadering. Is aftredende bestuursleden wer- herkozen de heeren J. Beerens en rabrie. De heer A. v. d. Hoven stel- zich niet weder beschikbaar, zoo- hierdoor een vacature is ontstaan. )o balans met winst- en verlies-re- iog werd overgelegd, sluitende met winst van 16,909.67\ De balans t in debet en credit met een totaal 08.813.50. Riet, F. Verhoeven (aftr.), P. Schmie- husen (aftr.) N. Vermeulen, J H. l^Le^er, F. Klijn en M. A. Laros. In de vergadering der Pluimvee- vereeniging gaf de Secretaris, de heer Geene een uitvoerig verslag over het in de vorige bijeenkomst verhandelde door den leeraar, den heer Willems uit Elshout. Vervolgens werd het regle ment artikelsgewijze herzien en daarna besloten tot een clubtentoonstelling, dit jaar te houden. De prijs der volle melk is j.l. Maandag hier van 11 cent per Liter gebracht op lü cent. Ten postkantore alhier is tijdelijk werkzaam gesteld als vervanger de heer Messing, ambtenaar bij de P. en T. te Eindhoven. Het gebouw ten dienste van de eiectnficatie der R.K. Kerk en het R.K. Gasthuis met annex Liefdege sticht is na aanbesteding opgedragen aan de Heeren Dankers en van der Staak. -^""Sedert Zaterdag zijn de ooievaars weer teruggekeerd op de Prol. Kerk, wel wat later dan andere jaren, doch de attache is er toch weer. Zaterdag liep in de Wittebrood straat een kleine jongen in zijn onbe suisdheid tegen een bus op met het gevolg, dat hij tegen een muur ge slingerd werd. Hij bracht het er met een paar flinke builen en schrammen gelukkig nog zeer goed af. ^Woensdagavond half acht ver gadert de Raad. Aan de orde komen o.m. Voorstel van B. en W. om den vermenigvuldigingsfactor voorde gem. ink, belasting, dienst 1927/28 te be houden op 1,5, Brief van Ged. Staten betreffende herzienning der jaarwedden van Burgemeesters, Secretarissen en Ontvangers, Voorstel van B. en W. tot verkooping van 28 kanadaboomen onder Oudheusden, Idem tot wijziging der gem.-begrooting voor 1926, Voor stel van B. en W. om de kermis in 't vervolg te houden van Zondag vóór Hemelvaartsdag tot dezen dag. I NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 12 April '27. Na afloop van de tentoonstelling teekenschool, die een prachtige lonstratie gaf van den vooruitgang leerlingen, werden Zaterdagavond tegenwoordigheid van vele belang- lenden* door den Voorzitter dier ooi na een kernachtige toespraak, araan ook de heer Burgemeester in [telijke bewoordingen het zijne toe- fcgde, de diploma's en prijzen uit reikt. Getuigschriften verwierven W. Colet void.), A. v, Bergeijk (goed), G. v. Iden (goed), J. v. Eggelen (r. v.), Redert (z g.) en C Garstman (z g Als volgt werden de prijzen uitge- [kt: Bouwk. teekenen KI. II 3e pr. G. tbo, v. d. Zalm, v. Wijk. KI. III. 2e pr. D. Colet, 3e pr. A. d. Wiel. Machine- en Smidsteekenen KI. I. pr. B. de Waal, 2e pr. A.v. Beers, pr. L. Maas. kl. II. Ie pr. F. v. Diem, 3e pr. Schreuder. Kl. III. Ie pr. J. Verzijl. Scheepsteekenen. Kl. I. Ie pr. H Waal, 2e pr. H. van Loon en W. Raad, 3e pr. J. Verschure. Kl. II. Ie pr. P. Smits, 2e pr. J. v. flden, 3e pr. P. v. Rijswijk en A.v. Kolk. landteekenen. Kl I. 3e pr. J. Verschure. Kl. II. Ie pr. J. Hobo, 2e pr. F. hreuder. 3e pr F. van Diem. KI III. Ie pr. J. Deurloo, 3e pr. B. bberdink. Een prijs voor de minste verzuimen volledig onderricht verwierven F. n Diem en A. v. d. Wiel. De volgorde op de R.K. Candi- ten-lijst voor den Gemeenteraad is stemming vastgesteld als volgt b. Verhoeven (aftr.). L. M. de Mol tr.), S. W. A. Metselaar, M. J. van Haak tijdig Uwe adver tentie gereed voor het a.s. Paaschnummergeen enkele firma mag achterwege blij ven. Overal in de Langstraat, 't Land van Neusden Aitena en omgeving moet men Za terdag, Zondag en Haandag de naam Uwer firma, Uwe artikelen, Uwe mededeelin- gen kunnen lezen. Het is voor U van groot belang. Zorgt tijdig voor Uwe ad vertenties; wij zorgen voor een Paaschnummer vol at tracties. en ofschoon in het veld heel goed wordt gespeeld, zijn de blauw-witten voor het doel vrij ongevaarlijk. Zoo zien we Wiin Pot in een korte spanne tijds vier fraaie voorzetten geven, doch even y.oo dikwijls worden deze door het binnentrio verknoeid. Als ook de Ge'deischen enkele aan vallen hebben geforceerd volgt weer een snelle Quick aanval, de bal belandt bij Pot, hij zendt en liard laag schot in, doelman Schelle stopt onvoldoende Frans v. Delft stormt op den goal aan en met een harden trap geeft de lange Quicker zijn clul de leiding onder luid gejuich, 10. De gasten pakken nog steviger aan doch voor doel zijn ook zij niet productief. Na 10 minuten staat hun rechtsbinnen Uak voor doel man Trimbacli en ook hij mist de kans van den dag door in handen van Dorus te schieten. Als het rusten is, is de stand nog 10. Direct na de hervatling forceert Quick een hoekschop, welke keurig door Wim Pot gen»innm door do gasten wordt weggewerkt. Kort hieiop een corner op het Quickdoel en als Verbeek de hoekschop opvangt zorgt hij met een schitterend onhoudbaar schol voor den gelijkmaker 11. Dit geeft de gas ten moed en enthousiast spelen zij verder, v. Lier onderneemt dan een ren doch juist als hij wil schiete.i werpt een Zalt-B. back zich voor den bal, bewerkt dezen met^ cie hand hetgeen den arbiter ontgaat. Ook de Quick-ver- dediging met tien jongslen Tiimbach aan het hoofd moet thans allo. zeilen bijzetten. Als de mld-half der gasten zich met de leiding inlaat wordt hij van het veld gezonden, v. Lier is ge blesseerd geraakt on speelt thans rechtsbuiten op halve kracht. Aanval op aanval volgt dan van de blauw- witten, welker voorhoede goed ge steund wordt door do schitterend spe lende kant-halfs J. v. Kuik en 1'. Ver- helst. Als eenmaal de Zalt-Bcmmel- doelman is uitgeloopen schiet v. Lier op grooten afsiand langs het ledige doel. Een prachtige corner wordt door Beerens juist over do lat gekopt, ter wijl een geweldig schot van Wim Pot rakelings langs Schellens heiligdom vliegt. Hoe de Quickers ook zwoegen, niets wil meer lukken on met 11 breekt het einde aan. Na deu wredstrijd neemt op een protest Adr. Trimbacli nog een strafschop welke Schellen stopt. A.s. Maandag 2en Paaschdag voor de 3e ronde om den N. V. B.-beker Quick Dosko. AGENDA. WAALWIJK. Donderdagavond 7 uur. Cursusles „Eerste Hulp bij Ongelukken" in de Openbare School Stationsstraat. Donderdagavond 71/, uur repetitie voor de adspiranten en 8'/a uur voor de leden van „Kunst en Kracht". Donderdag 81/, uur repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Donderdag 8*/a uur repetitie Tavenu. Vrijdag Viool- en Cellocursus Waal- wijksche Muziekschool. Zaterdag 8 uur .Witte Bioscoop, „De Ontbladerde Roos". Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Mannenkoor. SPORT. De voor a.s. Maandag (2en Paasch dag) vastgestelde promotie-wedstrijd PopeW.S.C. is door den N.V.B. lot nader datum uitgesteld. Er zal getracht worden voor dien dag een vriendschappelijken uit-wed- strijd te spelen en komen we dan a.s. Zaterdag hierop terug. QUICKZALT-BOMMEL. Ten aanschouwe van een zeer tal rijk publiek werd Zondag deze wed strijd gespeeld en na een forschen, stevigen, doch niet altijd fraaien strijd in een draw geëindigd, zoodat mede doordat Zalt-Bommel óén punt meer bemachtigde door tcewriing van hun protest tegen Helmond de spanning om de laagste plaats in deze afdeeling nog spannender is geworden. Als even over half drie scheidsrechter Scholte beginnen blaast, Ijlijkt het dat Quick het doet zonder de gebr. van Stippent en dat de oud-aanvoerder Piet Ver- helst wederom het Quickelftal comple teert en tevens aanvoert. De gasten zijn volledig. Direct wordt door beide partijen met veel geestdrift begonnen, de eerste gevaarlijke aanval kemt van de gastheeren en al direct voorkomt doelman Schellens een zeker schijnend doelpunt als hij met een geweldigen trap den bal op het nippertje door uit- loopen kan wegwerken. Ook de gasten ondernemen een aanval doch de jong ste Trimbach zuivert het terrein. Weer een hachelijk moment voor liet Zalt- Bommel doel, doch thans brengt Stee man redding. Na een kwartier spelens denken we Quick de leiding te zien nemen als Frans van Delft met een fraaien voorzet den bal voor het doel plaatst, van Haaften raakt de hal maar half en het leder belandt voor de voe ten van invaller van Veldhoven en deze mist de kans van den dag door op de doellijn staande te missen en den hal te laten wegtrappen. In deze perio de zijn de Quickers in de meerderheid R. W. B. Het 2de elftal moest zich te Kaats heuvel tegen K. S. W. II met een gelijk spel 00 tevreden stellen. Volgens het V. V. „Ons Zuiden" is den op 6 Februari gespeelden com petitiewedstrijd Heusden 2R. W. B. 3 ongeldig verklaard en zal op nader te bepalen datum op het terrein van R. W. B. worden overgespeeld. DRUNEN. Zon .lag speelde onze voetbalvereen „Spurters" een wedstrijd tegen D D C Zaltbonimel Ofschoon de onzen zich kranig hebben geweerd verloren zi met 4—1. HEUSDEN. De vriendschappelijke match Zondag hier gespeeld tusichen D. V. O. uit Bommel en Juliana I alhier werd door de laatste gewonnen met 41. Later werd nog gespeeld tegen D. F. C. uit Drunen en ook deze wedstrijd werd gewonnen door Juliana en wel met 73. Gebeurtenissen uit plaats en omgeving, berichten en foto's uit Binnen- en Buitenland worden steeds aan O 11S BÜreaU Grootestraat 205, gepubii* ADVfiRTSNTiSN. Heden overleed tot onze diepe droefheid, plotseling, nog voorzien van het H. Oliesel, onze lieve Echtge- noote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mevrouw ANNA ADR1ANA HUBERTA VAN RLESSEL, geb. Van Sprang, in den ouderdom van 74 jaar. Wij bevelen de dierbare overledene in uwe gebeden aan. Namens de familie, A. H. VAN ROESSEL. 's-Hertogenbosch, 12 April 1927. De plechtige Uitvaart wordt gehouden den 19den April e.k. in de kathedrale kerk van St. Jan om 10 uur. 38190 In geen HUISGEZIN, SCHOOL, BIBLIOTHEEK ontbreke IN 5 AFDEELINGEN OF BEDRIJVEN door A. C. VAN DERHEI|DEN. Oud Hoofdonderwijzer, Waalwijk. Hier volgen in verkorten vorm enkele der zeer vele beoordeelingen Met bijzonder genoegen las ik tijdens mijn vacantieverblijf in het Gooi uw even aantrekkelijk als fraai dichtwerk, waarin ernst en luim op behoorlijke wijze elkaar afwis selen. Diep troffen mij daarin, evenzeer de liefde tot de vogels, als het medelijden, de vergevingsgezindheid e. m. a. deugden en eigenschappen, die wij zoo gaarne het eigendom van het opkomend geslacht wenschen. Een werk van dusdanigen aard en strekking moet wel succes hebben en algemeene verbreiding vinden. Jan Ligthart. „Lief en leed in de Vogelwerejd" is wellicht de schoonste voordracht, die ik ooit op eenige arrondissements-vergadering van onderwijzers gehoord heb. Afr. G. v. Zinnicq-Bergman, oud-arr. Schoolopz., Vught. In denzelfden zin uitte zich eveneens Mr. F. v. Lanschot, id. 's-Bosch. Ginds de heer A. C. v. d. Heijden een deel van zijn prachtig werk inzake vogelbescherming voordroeg, ontving onze Redactie van alle zijden het verzoek tot publicatie dezer voordracht. Wij hopen, dat het diepgevoelde dichtwerk, de radio-rede en de schoone verzen rijpe vruchten mogen afwerpen. Radio-Luistergids No. 7 en 9. Ik had het voorrecht te hooren reciteeren door den auteur zeiven een gedeelte uit zijn Vogelgedicht. Dit werk heeft op mij en alle luisteraars een diepen indruk gemaakt. Het goede zaad daardoor uitgestrooid, zal gewis t.z.t. rijke vruchten voortbrengen. De Burgemeester van Waalwijk in zijn rede, uitgesproken bij de opening der Nationale Pluimvee-Tentoonstelling in Musis Sacrum. Als Luistervink nam ik kennis van uwe leerrijke en schitterende voordracht over „Lief en leed in de Vogelwereld". Gelieve mij te melden, waar het werk verkrijgbaar is. Ik zóu het zoo gaarne mijn kinderen e. m. a. personen eens voorlezen. B. V., Apeldoorn. Met groote belangstelling hoorden wij uwe lezing Over „Lief en leed in de Vogel wereld". Ik wensch, in overleg met de schoolhoofden, het werk in de klassen te doen behandelen en breng gaarne hulde aan uw streven. Burgemeester van Maarssen. Uw werk heeft mij door vorm en inhoud dermate getroffen, dat het mij nog dikwijls zal doen denken aan hem, die er de schrijver van was. A. de J., Oud-veearts, Amstelveen. Met klimmende belangstelling hoorde ik uwe prachtige voordracht. Is het niet mogelijk er een afschrift van te bekomen ik zal U gaarne alle kosten per keerende post overmaken. Mevr. Z. K., Beekbergen (Geld.) Ik betuig U mijn hartgrondigen dank voor de genotvolle oogenblikken ons op 5 Januari geschonken. Namens een massa luisteraars verzoek ik UEd. beleefd, nog meermalen over het onderwerp „Vogelbescherming" in de H. D. O. te willen optreden. G. O., Alkmaar. Proficiat met het uitnemend resultaat uwer zoo interessante voordracht voor de Radio te Hilversum. Mr. L Burgemeester Drunen. U hebt ons ten zeerste getroffen door uw innig schoon Vogelvers. U hebt daar mede een heerlijk werk gedaan. Zou ik die voordracht niet kunnen hebben Kosten maken geen bezwaar uit. V. d. M's Hoender- en Eendenpark, Wijk en Aalburg Hoe mooi beschreef U het leed van dien blinden vogel. Misschien is het een les voor de menschen. Wij hopen U nog menigmaal door de Radio te hooren. Een Luisteraarster, Amsterdam. Is uw „Lief en leed in de Vogelwereld" in den handel Ik zou dit na lezing gaarne in de hoogste klasse als leesboek invoeren, daar er hier nog al ruw met de vogels wordt omgesprongen. G. v. O., Hoofd der School, Overberg. Wij vonden uw Vogelgedicht buitengewoon prachtig. Gelieve ons te melden, waar het verkrijgbaar is. r^aar'em- Met ontroering luisterde ik naar uwe voordracht. Ik maak U mijn compliment over de mooie poëzie, de fijn-gevoelde inhoud en de boeiende voordracht. Gelieve mij even titel, prijs en uitgever te melden. Het werk lijkt me geschikt voor de leerlingen mijner zesde klasse. P. li., Onderwijzer, Leeuwarden. Uwe lezing op 5 Jan. voor de H. D. O. heeft dermate onze aandacht getrokken, dat wij gaarne het boekje in ons bezit zouden hebben. Gelieve even te berichten, waar het verkrijgbaar is. G- 7- 7- 's-Gravenhage. Ik gevoel behoefte U mede te deelen. dat ik Uwe voordracht met klimmende belang stelling gevolgd heb. Ik vind deze een meesterstuk van gevoeligheid. Door dergelijke poëzie moet zelfs de meest versteende vogelkwelier nog vermurwd worden. E. E., Amsterdam. Bovenstaand werk van circa 100 pagina's ligt ter perse bij de Waalwifksche Stoomdrukkerij Antoon Tieten te Waalwijk. De piijs is f 0.65 gebonden 11.— terwijl de gewone korting bij bestellingen van grooter aantal wordt toegestaan. Wij wachten gaarne bijgaande bestelkaart. Gelieve onderstaande strook op te zenden aan de WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKI ANTOON TIELEN. den M. Ondergeteekende wenscht te ontvangen exempl. jonden van LEED IN VOGELWERELD'', door A. C. van der Heijden, Oud Hoofdonderwijzer te Waalwijk. Adres Handteekening LLE GERO-ARTIKELEN verkrijgbaar bij: VAN LEEUWEN-FRIJDA WAALWIJK. l t l I I t l

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 7