„DE BUM VINK". Sollen Pakpapier, Inwikkels e. d., Backin 3 USAWQUE SIlOilH AMI IIELEI Y van Handen en Gelaaf verkrijgt men door Bakpoeder „De Blinde Vink" of VERSLAG Oetker-Cake INRICHTING VOOR DE VERVAARDIGING VAN DrOeU<er's DOOS MET 3 STUKS TOILETZEEP in massa. Raming perceel I f 17600, perceel 2 f 10 200, massa f27.800. Ingekomen 28 biljetten. Inschrijvers waren als volgt: Gebrs Hooijink, Arnhem f 29.432 H L Hendriks, Herwen en Aard„ 28 988 H Kanters, Raamsdonk 28 500 Mij. Wegenbouw, Utrecht 28 010 J. v. d. Heuvel, Made 27 950 P v. Geel, Terheijden 27 500 Nederl. Bazalt Mij., Zaandam 27.499 Nabuwat, Willemstad «27 147 F. H. v. d. Pluijm. Dussen 26.940 N.V. „Abtei", Made 26 440 J. J. Wilgers, Nieuwkuik 26.423 L. F. Kops, 's Bosch. 26.050 Aan de vele bestellers en aan vragers zij medegedeeld, dat Lief en Leed uit de Vogelwereld van A. C. v. d. Heijden is verschenen. Prijs f 0-65, gebonden f 1. YVaalwijkftcheStoomdrukkerij Antoon Tielen. Verschenen is het van den met de magistrale Rede van Dr. JAN WITLOX. Prlfs f 1.- Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. Een boekje over juliana. Vivat Oranje. H.K.H. Prinses Juliana viert op dezen dag haar !8en ver jaardag ze wordt daarmede zelfstandig gaat in haar eigen huis wonen en wordt in den vollen zin van het woord „Kroonprinses." De Uitgeversmaatschappij J. M. Breaée, te Rotterdam heeft ter gelegen heid van dien gewichtigen dag een boekje het licht doen ziennOnze Kroonprinses", door Betsy. De jeugd kan hierin in korte trekken de jonge levensjaren van Prinses |uliana leeren kennen. Voor Oranjeverenigingen een prachtboekje ter verspreiding onder de jeugd. Beisy houdt hen aangenaam bezig. De prijs is niet hoog. Per ex. 90 ct., 10 ex. a 75 ct., 50 ex k 60 ci. 500 ex. k 42'/a ct., 1000 ex. k 40 ct. De uitgeefster is gaarne bereid aan bevoegde adressen present-exemplaren te zenden. Ant. jurgens Ver. Fabrieken. De winst over 1927 bedraagt f21.1000 856. Het dividend 10 pCt. Door centralisatie werden de onkosten aanmerkelijk verminderd, terwijl de fabriek in Amsterdam werd stopgezet en de deelneming in zweden opgeheven. De heer Frans Jurgens zal als directeur aftreden. Kon. Mij. de Schelde, Vlissingen. De winst over 1927 bedraagt f 109.525 dividend 5 pCt. Geen erg bevredigende uitkomsten over het afgeloopen jaar. De loopende bestellingen geven nieP veel winst, hoewel er voldoende werk is. BUITENLAND. In verband met de ontdekking van een tegen de regeering gerichte samenzwering hebben in Griekenland talrijke arrestaties plaats gehad van aanhangers van Pangalos. In Bengalen heerscht een cholera- epidemie, welke in drie maanden 15.000 slachtoffers gemaakt heeft. Indische paviljoen uitgestald had. Waar hij gaat en staat vergezellen hem vier. steike Indiërs die met dolken gewapend zijn. Tot de steenen die hij bij zich heeft, om ze aan eenige vrienden en kenners te toonen, behooren o.m.de vermaarde Shah Jahan of Taj Mahal, een smaragden kleinood waarvan het middenstuk alleen 93 karaat weegt en de waarde op 720,000 gulden geschat wordteen saifier van 77 88 karaat, naar het heet de mooiste var. de we reld, ter waarde van anderhalve ton een halssnoer van 204 prachtig in groote opeenvolgende smaragden van 1 tot 8 karaat elk, geschat op ruim 1 millioen gulden. Aan een journalist vertelde Ganeshi Lall dat hij de steenen nu al 25 000 mijlen in zijn zakken vervoerd had Toen zij in het Indische pa iljoen te Philadelphia lagen, bewaakten 30 man, die zich eiken nacht in de struiken verborgen hielden, de steenen. Zijn Indische speurders laten hem nooit alleen. Zelfs als hij 's nachts slaapt, zijn er altijd twee oogen op hem en zijn steenen gericht. Zijn bedienden dragen allemaal dolken, omdat zij daar vlugger mee kunnen werken dan met revolvers. Soms draagt een van hen de steenen bij zich, v/anneer Lall dat veiliger acht. Op de Maaskade, te Rotterdam nabij den verhoogden oprit aan de Van der Takstraat is gisteren een ernstig ongeluk gebeurd. Twee meisjes staken daar plotseling de brug over. Daar zij achter een rij voertuigen geloopen hadden, bemerkten zij niet, dat van de andere zijde een autobus van den dienst Bloemenhof— Vredenoordplein naderde. Eenverkeers- agent, die het ongeluk zag aankomen, kon nog een der meisjes naar zich toe trekken, doch het andere meisje, de negenjarige M. M. van Dijk, wonen de op het Prins Frederikplein, werd aangereden. Met ernstige hoofdwonden werd het kind in de kliniek op de Maaskade binnengedragen, waar de dood werd vastgesteld. ALVORENS UW elders te bestellen, gelieve U onze monsters en prijzen te vragen. U zult hiermee groot voordeel behalen. WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. GEMENGD NIEUWS. Ganeshi Lall, alias Birz Mohan, is te Londen aangekomen en in het Savoy-hotel afgestapt. Deze Indiër wordt de Diamant-koning genoemd, omdat hij voor 6 millioen gulden aan steenen bij zich draagt. Hij komt van de Anderhalfhonderdjarige Tentoon stelling te Philadelphia, waar hij zijn juweelen zeven maanden in het Fraai geïll. recepten-boekje ver krijgbaar bij Uw winkelier k 10 ct ADVERTEERT IN DIT BLAD. OPGERICHT 1872. van de meest gewone tot de fijnste kunst drukwerkenhandelsdrukwerk, couranten, vereenigingsorganen, periodieken, boekwer ken, catalogi enz. Uitgebreid personeel. Nieuwste machines. Mooie lettersorteerlng. Vraagt offerten of Reizigersbezoek. Agent te Kaatsheuvel A. VAN DER WEE-COOLS, Schoolstraat. ON S GESCHEN K! L BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Het Nieuwe Modeblad Heden beeft in de Commissie voor bui- tenlandscbe aangelegenbeden van de Bel gische Kamer de minister van Buitenland- sche Zaken, Vandervelde, een korte verkla ring gegeven omtrent den toestand, ontslaan tengevolge der verwerping van bet Neder- landsch-Belgische verdrag door de Neder- landscbe Eerste Kamer. Er is geen enkele mededeeling gedaan aan de pers, docb ik meen te weten, dat de Belg. regeering geen enkel initiatief zal nemen. Zij weuscbt een groote reserve in acht te ne men, docb intusscben biyk te geven van een ernstig verlangen naar goede verstandhou ding. De commissie keurde de mededeeling van den minister goed. I *'9 Qfdcp^* naar Oetkers Recept gebakken met rt #en voor direct gebruik gereed Gistpoeder. Backin vervangt de gi«t. Met Backin rijst het deeg onder het bakken. Benoodigdheden 500 gram meel f 0.18 250 gr. boter f 0.60, of marg. 0.35 200 gram suiker... 0.10 4 eieren0.24 1 pakje Backin0.07 1 citroen0.05 VI liter melk...,.....,,.. 0.02 1 theelepel zout Bereiding: f 1.011/, Men roert de boter tot room, voegt hieraari suiker en eieren toe en ten slotte roert men het zout en de bloem, waardoor men eerst de Backin vermengd heeft, er door, onder toevoeging van een. weinig melk, Ten slotte mengt men de geraspte citroen» schil en het sap van den citroen er door en doet dit mengsel in een met boter inge» smeerden vorm en wordt dit bii een matige hitte */4 uur in den oven gebakken. Men lette vooral op Backin van Dr. Oetker, en dat op elk pakie als Eenige Importeurs E. Ostermann Co„ A'dam, vermeld zijn. Waar niet verkrijgbaar wende men zich direct tot deze Importeur^ Rrccmen. Adriana J. A. d. v. C. J. van Duijl en M. J. van Broekhoven. Johannes J. H. z. v. W. Mutsaers en C. v. d. Pennen. Hcndrikus A. z. v. G. W. v. d. Broek cn L. Harmellng. Anna G. d. v. C. H. Hamers en G. A. van Drunen. Cornells J. z. v. C. J. Couwenberg en A. J. A. Kappen. Huwelijksaangiften: Johannes de Haan, oud 22 j. en Aldcgondn H. Snijders, lfl j. Martlnus M. van Bentem 30 j. en Anna M. Hoffman, 29 j. Adrianus de Folter 21 j. en Grada C. de Haan 26 j. Huwelijken: Hendrik Versteeg 37 j. en Wilhel- mina W. Opliorst 28 j. Arinus C. van den Els- hout 27 j. en Elisabeth J. de Werd 25 j. Overleden: Cornells van Tuijl 51 j. eclitgen. van Adriana Vermeulen. Ilendrika Heijnen, 75 j. wed. van H. van Delft. Johanna C. Klerkx 60 j. echtgen. van A. L. Peters. Petronella J. Ver hoeven, 9 mnd. Theodora Maas 77 j. echtgen. van J. Schilders. Ingekomen personen: E. K. Kuijpcrs van Dru nen. A. M. v. d. Zande van Loon op Zand. M. W. van Oers van Oss. J. Snijders cn gez. van Loon op Zand. A. A. Varossicau en gez. van Sprang-Capelle. J. J. v. d. Sangen van Berlicum. C. M. van Kempen van 's-Graven- liage. P. Munnik van Vlijmen. Vertrokken personen: W. Meeuwls naar Holten. C. M. van Helvoirt naar Loon op Zand. J. J. M. Triinbacli naar Groesbcek. J. M. Laros naar Loon op Zand. J. A. van Lier naar Lich tenvoorde. D. C. Goedhart cn gezin naar Rot terdam. A. M. A. L. van Santen naar Tilburg. W. Grootliuijs naar Rotterdam. M. van Loon, wed. A. Toen naar Gouda. A .W. Maas naar I.oon op Zand. M. A. Achten naar Vught. M. F. M. Somcrs naar Tilburg. RAAMSDONK. Van 1—15 April 1927. Geboren Cornelia M. d.v. Joh. A. Marcelissen en Adriana H. Joore. Johanna C. d. van Adrianus J. Buflks en van Iluiberdina van Strien. Pieter z.v. Jan Noorlander en Aaltje Danens. Anna C. M. d.v. Corne lls A. B. de Bont en Maria G. Haagh. Adrianus J. z.v. Johannes A. van den Kie- boom en Maria A. de Wit. Dirkje T. H. d.v. Gerrit M. Ribbens en Janna T. Krom- ziek. Adriana C. M. d.v. Johannes J. de .Tong en Petronella W. J. Tak. Adrianus J. z.v. Adrianus Baardemans en Helena .T. van Strien. Cornelia M. d.v. Johannes N. Kriesels en Maria J. Kieboom. Elisabeth C. C. d.v. Adrianus W. van Strien en Anna C. Batfks Cornelia P. d.v. Pieter J. van Strien en Jacoba P. Konuners. Overleden Huibert van Strien. wedn. van Antonetta Blom 87 jaar. Ondertrouwd Cornelis A. Schelle 28 jaar en Johanna G. Tempelaars 23 jaar. Gerardus van Baal 21 jaar en Antonia E. Smulders 23 j. Ingekomeu Bernardina B. Schieffer van Strien. Catbarina C. van den Kieboom van Ooster bout. Franciscus van der Steende Bodt en gezin van Dussen. Antonia E. Smul ders van Breda Geerdiena van Rixtel van Eindhoven. Johanna G. Tempelaars van Rotterdam. Vertrokken Eligius van Dongen naar Geertruiden- berg. Jolian J. Waas naar Breda. Cor nelia M. A. Kessen naar Eindhoven. Ma- rinus F. de Beervan Meeren en gezin naar Oss. Adamina E. Bul uaar Oosterbout. Huibertje Schouten naar Breda. Johan van Sujjlekom naar Rotterdam. Johan nes M. de Graaf naar Brunssum. Gerar dus A. Rollenberg naar Beverwijk. Mar- tinus J. Snels naar Udenliout. Pieter H. van Raamsdonk naar Vught. UITSPRAKEN KANTONGERECHT WAALWIJK VAN 28 APRIL 1927. F. L. en A. J. P. beiden te Drunen, beiden overtr. straatschenderij, ieder 1 maand tucht school met proeftijd van 1 jaar; J. C. R. cn P. D. v. P. belden te Sprang-Capelle, beiden overtr. pol. verord. beide teruggave aan ouders zonder toe passing van straf; C. M. B. te Drunen overtr. vei ligheidswet 3,of 1 week tuchtschool; J. J. S. te Waalwijk overtr. visscherijwet 3,of 2 da gen; J. C. E. te alvoren, overtr. mot. en rijw.wet 25,of 12 dagen met toewijzing civiele eisch; M. K. te Dongen; overtr. alsvoor, vrij; J. L. te Turnhout; J. P. H. J., zwervende; J. J. K. W. v. D. beiden te Kaatsheuvel en A. J. C. te 's-Bosch, allen overtr. pol. verord. ieder 3,of 2 dagen; F. A. v. T. te Loon op Zand, overtr. veiligheids wet 5,of 3 dagen; E. T. te Drongelen, overtr. alsvoor 0,50 of 1 dag; H. G. te Raamsdonk, overtr. mollenwet 5,of 3 dagen; J. v. d. G. te Vlijmen, overtr. waterschapreglt. 10,of 5 dagen; M. K. te alsvoor, overtr. invaliditeitswet 5,of 3 dagen; C. H. P. te Waalwijk, overtr. alsvoor 21 Maal 0,50 of 21 dagen; H. C. d. R. te alsvoor, overtr. alsvoor 20 maal 0,50 of 20 dagen; J. R. C. d. R.; H. v. d. S. en J. K. allen te Kaats heuvel, A. W. te Capelle, allen overtr. vcldpol., ieder 1,of 1 dag; C. M. d. J. en A. d. R. beiden te Kaatsheuvel en T. B. te Sprang-Capelle, allen overtr. alsvoor, ieder 1,of 1 week tuchtschool; J. A. M. te Udenliout; overtr. prov. pol. regit 0,50 of 1 dag; G. V. te Andel, overtr. alsvoor 2,of 2 dagen; P. N. te Kaatsheuvel; overtr. mot. en rijw. regit, 3,of 2 dagen; 1.. v. R. te alsvoor openb. dronkenschap le lierli. lö,ol" 10 dagen; C. G. P. te alsvoor, openb. dronkenschap 10,of 5 dagen; J. G. te alsvoor, dier noodeloos pijn veroorzaken 10,of 5 da gen; G. R. te Sprang-Capelle, overtr. leerplichtwet 8,of -I dagen. ALLE DRUKWERKEN. I G«bor«n: Jan z. v. M. Wijnandsen en W. van Aan elk der verste 3000 nieuwe abonné*s, die zich nanaf I April 1927 eo zulks vóór 15 Mei a.s. abomieeren op HET NIEUWE MODEBLAD, voov minstens 2 kwartalen, zenden wij een eéèr fraaie laferikaat der welbekende firma C. J. E. REDELÊ, EINDHOVEN. Deze doos wordt zoo 6poedig mogelijk toegezonden, indien men een postwissel zendt van f 1.90 (voor 2 kwartalen) aan de uitgevers dezer courant en daarop vermeldt „voor 2 kwartalen Modeblad met doos toilet zeep". Bij niet vooruitbetaling van het abonnement kan toezending eerst geschieden, nadat twee kwartalen zijn betaald. verschijnt 2 maand. Prijs; 95 cents per kwartaal. In plaat sen waar deze cou rant uitsluitend post komt kwartaal. per per H.25 per

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 10