Degelijk pension aankonde Meisjes HUIS UflR BUIDEL. .0 i u bemint. De Voorzitter der processie J. Haslie sprak een woord tot de aanwezigen waarbij hij in herinering bracht, dat voor vijfjaren deze plaats werd bezocht door de processie uit Tilburg met ongeveer 100 pelgrims, en thans on geveer 800 pelgrims. Het ledental bedraagt 662. Hij bracht dank aan den HoogEerw. Prelaat voor zijn Vaandel wijding, den Z.Eerw. Heer Pastoor voor zijn schitterende ontvangst, de muziek en zangvereeniging met hun Directeurs voor hun opluistering en den Eerw. Heer van Oirschot als directeur en bestuursleden voor hun ijver. Daarna werd een plechtig lof ge celebreerd. Om 6 uur werd in de kerk de afscheidsoefening gehouden en het afscheidslied gezongen, de medailles gewijd en begaf men zich per tram huis waarts om bij aankomst te Tilburg in lampion-stoet naar de kerk van het H. Hart te trekken en de processie te ontbinden. CAPELLE. De biljartclub «Het Kalme spel" alhier zal a.s. Woensdagavond in haar clublokaal bij mej. de Weduwe A. v. d. Haart een vriendschappelijken wed strijd spelen tegen de biljartclub „Hotel Gerris" uit Waalwijk. Door de gemengde zangvereeni ging „Het Rozeknopje" te dezer plaatse te besloten aan het op 10 en 11 Aug. a.s. te Gorinchem te houden Nationaal muziek-en zangconcours deel tenemen. Door de Reederij Arie Smit te Slikkerveer wordt gedurende de zomer maanden op een drietal dagen in de week en wel op Maandag, Donderdag en Zaterdag op het traject Rotterdam- Waalwijk een extra boot in de vaart gebracht. Deze boot vertrekt des mor gens 7 uur uit Rotterdam en des nam. 2 uur uit Waalwijk. Gedurende de maand April wer den voor den Vleeschkeuringsdienst aangegeven 23 runderen, 60 varkens en 9 geiten. Bij de j.l. gehouden keuring voor den dienstplicht werden van de 58 ingeschrevenen der lichting 1928 in deze gemeente 33 afgekeurd. - Ds. Van Willigen. Herv. pred. te Woudrichem heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. gem. a. d. Loon- schendijk bedankt. WASPIK. Voor een eivolle zaal had Zondagavond bij den Heer H. van lersel de uitvoering plaats van de Liedertafel „Aurora" uit Oosterhout. Opgevoerd werd de operette in 3 bedrijven van M. J. H. Kessels „De Meikoningin van Geleen", met bege leiding van het O.SO. Symphonie- orkest en met medewerking van Ooster houts' gemengd koor. De uitvoering mag in alle opzichten schitterend ge slaagd heeten. De korte inhoud der operette is als volgtle Bedrijf Telken jare op den len Zondag in Mei is het in het dorpje Geleen in Zuid-Limburg gebruikelijk, dat de jonge mannen onder aanvoering van hun hoofdman zich ter kerke begeven. Voor de kerk wordt halt gehouden en de hoofdman de Meikoning spreekt zijn mannen toe. Ook de Geleender meisjes komen op - het kerkplein en als het kerkklokje begint te luiden, knielen allen neer en zingen hun Ave Maria, 'tis in de maand Mei 1813. Zuid-Limburg is door de Franschen bezet de vreemde indringers spelen heer en meester en worden als geweldenaars gehaat. De hoofdman waarschuwt zijn makkers om geen omgang met de vreemdelin gen te hebben. Dan deelt hij mede, dat er een lid van de gilde geweigerd heeff het hem door het bestuur toe gewezen Mei lief aan te nemen. Dat lid heeft nu met den hoofdman op den stok moeten vechten en is voor een jaar van de gilde uitgesloten. Als- nu verklaart de hoofdman het belasterd meisje als zijn Mei-liet aan te nemen en het bijgevolg tot Meikoningin te benoemen. Nadat de Meigilde de kerk is ingegaan, komt Lemmens de hoofd man met een zijner vertrouwelingen Heuts* naar bulten en deelt hem zijn geheimen mede, dat de beschuldiging van Vleugels tegen Angela „dat zij iemand des nachts in haar huis had gelaten" waarheid is, maar dat die persoon Hendrik haar broeder was, die het leger van Napoleon in Rusland was ontvlucht om zijne zieke moeder te bezoeken. Na een duet waarin Lemmens en Heuts elkander trouw beloven en weder in de kerk zijn verdwenen komt Vleu gels op het tooneel en verkondigt zijn wraakplannen, terwijl hij de gendarmen die den deserteur komen zoeken zijne hulp toezegt om Hendrik Tummers op te sporen. De kerk is uit en de Meigilde komt terug op het plein om bij het uitko men der meisjes ieder zijn hem toe gewezen Mei-lief het Mei-takje aan te bieden. De hoofdman sluit dan de samenkomst en de eerste akte beëindigt onder zang en dans. De Tweede akte speelt in de onder- aardsche grot te Valkenburg, 't Is Vleugels gelukt de schuilplaats van Hendrik Tummers op te sporen en hij heeft volmacht gekregen den deserteur gevangen te nemen. Angela en haar vader zijn eveneen^ in de onder- aardsche grot gevlucht. Lemmens, die hun levensmiddelen wilde brengen, wordt op een dezer tochten door Vleugels gevangen genomen.'De drie vluchtelingen zitten nu reeds den der den dag zonder levensmiddelen en zijn op het punt te verhongeren. Men begint moed en hoop te verliezen en men zoekt troost in het gebed. Van verre worden stemmen gehoord en men veronderstelt dat dit de vrienden zijn. Men wordt vreeselijk teleurgesteld want het is Vleugels hun vijand rnet de gendarmen, die hen hebben ge vonden. Vleugels viert nu zijn triomf, maar wordt eensklaps door Heuts en diens Geleender vrienden overrompeld en gevangen genomen. Derde akte. Twee jaren zijn voorbij. De oorlog is geëindigd en Napoleon andermaal gevangen genomen. Er is feest in Geleen, want de Meikoning viert zijn huwelijksfeest met de Mei koningin „Angela". Er komt een brief van Hendrik Tummers en Heuts, die in het Nederl. leger dienen en den veldtocht tegen Napoleon hebben mee gemaakt, hij bericht, dat zij het brui loftsfeest zullen bijwonen. Men trekt hen tegemoet en komt weldra met beiden terug. Vleugels de verrader verschijnt eensklaps komt berouwvol over zijne slechte daden vergiffenis vragen en vaarwel zeggen. De uitvoering mag in alle opzichten schitterend geslaagd heeten. Het spel, de zang en de costumeering waren in één woord subliem. Het langdarig applaus hetwelk den spelers na afloop der bedrijven ten deel viel was, dan ook welverdiend. Bij het einde der uitvoering bracht de Heer van Schijndel voorzitter der Waspiksche Harmonie een woord van dank aan „Aurora*" voor het prachtige spel dat werd ver toond. nie" te Egmond. Bq acclamatie werd de heer Hilwig herbenoemd als be stuurslid, terwijl als nieuwe werden bijgekozen de heeren A. de Roon en Dr. van Gulick. Hierna werd het woord verleend aan Dr. Niemeijer, arts te Utrecht, die het onderwerp: „Ziekenverzorging in het huisgezin" besprak, op aangename en j tevens zeer leerzame wijze, zoodat zijn j voordracht met belangstelling werd j gevolgd. Op 58-jarigen leeftijd overleed de lieer K. Hoekstra, die na nagenoeg 36- jarigen dienst bij het wajien der Kon. Maréchaussée, met 1 Jan. 1923 op ver zoek werd op pensioen gesteld. Het grootste deel van zijn diensttijd ver toefde hij bij deze brigade, eerst als wachtmeester, later als opper wacht meester, en was steeds een zeer gezien politie-man. Doordat hij voor 4 jaren op de lijst kwam der candidaat-ge- meenteraadsleden, had hij ïils zoodanig in '25 zitting kunnen nemen (vacature Ulil), doch hij bedankte voor de functie. In hem verliest de gemeente een zeer geacht medeburger. Evenals elders ging de verjaar dag van onze kroonprinses ook hier niet ongemerkt voorbij. Van vele hui zen woei de vlag, terwijl een extra carillon-bespeling plaats had rond den middag en des avonds de R. K. Fanfare en de Heusdensclie Harmonie op de Vischmarkt een concert aanboden, dat door velen met belangstelling werd ge volgd. De opbrengst der collecte voor het Drentsc-he veen-kind bedroeg 79.79. Tot lid van het R. K. Armbestuur zijn herbenoemd de heeren L. de Mol en F. H. Verhoeven. Bij de Miiandag gehouden keu ring voor de Nat. Militie, zijn, naar men ons mededeelt, slechts 6 jongelui geschikt bevonden. verdeeld en herhaaldelijk brachten de toeschouwers den spelers een warme ovatie, door hun uitbundig gelach. We verwachten dat O. K. ons nog vele en kunstzinnige avonden zal verschaffen. Op Donderdag 28 April was het groot feest voor de kinderen van de meisjesschool. Zuster Dorethé werd gehuldigd niet haar gouden klooster- feest. Door de onderwijzeressen aan de school verbonden, werden de kinderen reeds lang voor dezen dag in hun vrije uren liedjes en voordrachten geleerd, die op dezen dag schitterend werden uitgevoerd. Door de onderwijzeressen en schoolkinderen werden aan Zuster Dorethé prachtige loopers voor de kapel aangeboden. Al de kinderen wer den door de Eerw. Overste getrakteerd op een paar reepen chocolade en spe culaas. Om 4 uur keerden alle kinderen zeer voldaan over dit feest huiswaarts. De onderwijzeressen hebben hier voor al eer van hun werk gehad in dit zoo schitterend geslaagde feest. te Deptford het leven geschonken aan een vierling, drie jongens en een meisje. Zij zijn allen volmaakt gezond. Het meisje zal Betty heeten naar de hertogin van York, een jongen Edward, naar den prins van Wales, een tweede Albert, naar den hertog van York, en het vierde kind Leonard. Men meldt uit Valkenswaard, d. d. 1 Mei: Gister-avond kregen alhier de twee vrienden Verbeek en Verrijken ruzie over het betalen van een paar potjes bier Nauwelijks waren ze buiten het café of de laatste kreeg een diepe steekwonde in den buik, waarbij naar men mededeelde de ingewanden te voor schijn kwamen. Verrijken strompelde nog een naburig huis binnen en zeeg daar neer, den naam Verbeek stame lende. Onmiddellijk werd Dr. Dagoo geroepen die onverwijlde overbrenging naar 't Gasihuis te Eindhoven gelastte en de steekwonde levensgevaarlijk achtte. De politie legde spoedig de hand op den dader Verbeek. GEMENGD NIEUWS. Vrijdagmiddag heeft een ernstig auto ongeval plaats gehad. Een der bedienden van de N V. IJsco uit Til burg had het ongeluk van de tree plank v.d, auto te vallen, waardoor hij het achterwiel over het lichaam kreeg. In deerniswekkenden toestand werd de ongelukkige bij de Wed. S. binnen gedragen. Dr. Wijffels was spoedig ter plaatse en achtte overbrenging naar het St. Theresia gesticht noodzakelijk. De WelEerw. heer kapelaan van Riel verleende geestelijken bijstand. RAAMSDONK. Dezer dagen is alhier een nieuwe tooneel- en zangvereeni ging gevormd uit de leden van het R.K. zangkoor. Het bestuur er van is samengesteld als volgt: A. van Rijs wijk, voorzitter; G. van der Plas, secr.-penningm.J. de Bont, biblio thecaris; J. Snijders, directeur. Wij wenschen de nieuwe vereeni- ging veel voorspoed en hopen dat ze ons in de wintermaanden menig ge zellig zang- en tooneelavondje zal bezorgen. DUSSEN. De toestand van het doch tertje van den Heer A.P., hetwelk vorige week werd aangeredendoor een motor en daardoor een hersenschudding be kwam is gelukkig vooruitgaande. Zondagmorgen vloog alhier de auto (Overland) no. N 573 en toebe hoorende aan den Heer V. uit Wer kendam, plotseling onder het rijden in brand. Door spoedig stoppen en te begieten met emmers water was men het vuur spoedig meester De auto was op weg naar de kerk, met den Eerw. Heer Ds. de Jong eveneens uit Werkendam, welke in de kerk in den Hoek den dienst zou verrichten. Ds. de Jong moest verder te voet gaan en de auto welke nogal beschadigd is, moest worden achter gelaten. De Fanfare „Wilhelmina" alhier maakte Zondag om 6 uur een muzi kale wandeling door de gemeente ter eere van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana, wat heel wat volk op de been bracht. Namens de gemeente zal aan Dr. B. G. de Groot bij zijn vertrek vanuit deze gemeente als dankbaarheid voor de zooveel bewezen diensten een geschenk worden aangeboden. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 3 Mei 1927. De heer Mr. C. W. van Ommeren, alhier, is benoejml tot gecommitteerde bij de eindexamens van de R. K. Hoo- gere Handelsschool te Waalwijk, spe ciaal met het oog op de rechtskundige vakken. Na opening der alg. ledenvergade ring van ,,'t Groene Kruis" door den Voorziter, den heer Van Eggelen, werden de notulen gelezen, mededee- ling gedaan van enkele ingekomen stukken en bracht de secretaresse, mej. .T. Kramer, het jaarverslag uit, dat een goeden kijk gaf op den toestand der vereeniging. Aan de centrale afd. van het Groene Kruis werd een subsidie toegekend van 10, evenals aan de stichting: „Kinder- en vacantie-kolo- NÏEUWS ;TTT KAATSHEUVEL Kaatsheuvel, 3 Mei 1927. Behalve de gouden bruiloft van het echtpaar van Wezenbeek-Jansen, in de Gasthuisstraat, viert de heer L. Ligtvoet met zijn ega, in de Molenstr., eveneens Zaterdag 7 Mei gouden brui loft. De Buurtcommissie Gasthuisstr. is reeds druk bezig met de voorberei- dende werkzaamheden om het feest waardig te vieren en de oudjes een ge noeglijken dag te bezorgen. Ook de buurtcommissie in de Molenstraat heeft zich opgemaakt om Ligtvoet. met echtgenoote naar waarde te huldigen. Beide jubileerende echtparen zullen met een H. Mis, resp. om half 9 en 9 uur, den dag beginnen. - Zaterdag gebeurde aan liet tram station Jan van Berkel, een ernstig ongeluk, iets wat daar al lang eerder verwacht kon worden. Het tram-empla cement aan den Horst is en blijft voor de jeugd een aantrekkingspunt. De le dige of half ledige wagons op den wis sel worden als uitstekende verstopper tjesplaatsen opgezocht, terwijl de be weging bij het vertrek en de aankomst der trams, het lossen en laden der goe deren, steeds een attractie vormen. Dat bij 'teen en ander de noodige voorzich tigheid door de onbezonnen jeugd niet steeds in acht genomen wordt, zal een ieder die het kinderleven kent, duide lijk zijn. Zaterdag heefti deze kinderlijke licht zinnigheid een slachtoffer geëischt. Het 5-jarig zoontje van v. H.-v. W. uit de Telefoonstraat, was met 'n paar broertjes en eenige vriendjes bij den wissel aan 't spelen. Toen de tram zich reeds in beweging zette, wilde de klei ne nog op de treeplank wippen, doch stapte daarbij mis. De kleine hield daarbij den wagen vast, kwam daardoor te vallen en werd door de wielen van den volgenden wagen gegrepen. Een der beentjes werd op de knie bijna ge heel af gekneld, terwijl het andere iets lager deerlijk gekneusd werd. Dr. Ilue- ber bracht den kleine direct naar het St. Elisabeth-gasthuis te Tilburg, doch niets heeft mogen baten. Maandag avond overleed de kleine. De pas opgerichte tooneelclub „Onderling Kunstgenot", gaf Zondag avond in de zaal van den heer Joh. Smit een avond. De goede opkomst van het publiek was een bewijs dat iets goeds van O. K. verwacht werd en dat de eischen hoog gesteld waren. O. K. heeft ten volle aan de gestelde ver wachtingen voldaan. De heer E. Hol- lants leverde als „Graaf de Vildac meesterlijk spel, hierin bijna geëven- naard door den heer Gerrit Lips als Adolf de Vildac. Ook de heeren H. Lips, Jan Jansen en W. Span gaven een alleszins verzorgd en kunstig spel te genieten, om van de kleine rollen, door de heeren J. van Rooij, J. Steen bergen en A. v. d. Heijden vertolkt, nog te zwijgen. Het mooie tooneelspel „Vildac" liet diepen indruk achter. In de klucht „De Wonderdokter", speelde Nojleke van der Heijden met veel zwier 'i de rol van gewaanden wonderdokter. Ook de overge rollen waren uitstekend In het ziekenhuis te Tilburg is gisteren overleden het 5-jarige zoontje van den heer van Woensel uit Kaats heuvel. dat Zaterdagmiddag door een tram van de Holl. Buurtspoorweg is overreden. Het zevenjarige dochtertje van den landbouwer J. Topper te Krops- wolde is daar Zondagmiddag spelende onder een auto gekomen. Haar toestand is ernstig. Uit Dusseldorf wordt gemeld, dat een kano op den Rijn, waarin een man en een vrouw zaten, te dicht bij een stoomboot gekomen en omgesla gen is. De vrouw is verdronken, de man werd gered. Een motorfiets met zijspan, bemand door drie Engelsche soldaten, reed gistermorgen te Wiesbaden een arbeider omver, die op slag gedood werd. De fiets sloeg op het trottoir over den kop waarbij de bestuurder een schedelpreuk opliep en een voor- bijganger levensgevaarlijk gewond werd De beide inzittenden van het zijspan kwamen er met lichte verwondingen af. De fiets is geheel vernield Omtrent de inbraak bij de firma van der Zande Leeuwen-Beneden ver nemen wij nog. dat de oude brand kast. waarin zich een aanzienlijk be drag aan geld bevond, door de die ven ongemoeid is gelaten. Een zware nieuwe brandkast werd met zuurstof apparaat bewerkt, doch hierin bevon den zich slechts boeken en postzegels, waarvan die van 10 cent werden mee ADVERTENTIëN. De Heer en Mevrouw A. LEEMANS-WERNERS geven met vreugde kennis van de geboorte hunner dochter ELLA. St. Michiels gestel, 4 Mei 1927. 38309 Heden ontsliep tot mijne diepe droefheid, zacht en kalm. mijn innig geliefde Echtgenoot, de Heer Cornells Marinas Sagt, in den ouderdom van ruim 71 jaar. A. SAGT van der Hoeven. Raamsdonksveer. 30 April 1927. 38302 genomen. In den nacht van Zaterdag op Zondag is, naar het U. D. meldt, te Papekop ingebroken in het station van de Ned. Spoorwegen en werd daaruit ontvreemd een brandkast, bevattende een waarde van ruim f 1000. Zaterdagnacht is ingebroken ten huize van de familie B. aan den Martenssingel te Gouda. De bewoners waren Zaterdagmiddag op reis gegaan en vonden bij hun terugkomst alle kasten overhoop gehaald. Er wordt een aantal gouden en zilveren voor werpen vermist. Zondagmiddag is ingebroken in het gebouw van de arbeidsbeurs te Arnhem. De brandkast is geforceerd. Een bedrag van f2100 wordt vermist. in een kolenmijn te Everttsville heeft een ontploffing plaats gehad, waardoor de ingang der mijn vernield is, 75 mijnwerkers zijn in de mijn opgesloten. De kracht der ontploffing was zoo groot, dat twee arbeiders, die op de kolentip aan het werk waren, gedood werden. Naar gemeld wordt kregen vijftien anderen verwondingen Eéfl mijnwerker wist van de plaats des onheils te ontkomen. Volgens latere berichten is het lot der 75 mijnwerkers nog steeds onzeker, doch staat het reeds vast dat vijftien gedood zijn en negen ge wond, van wie eenigen doodelijk. Vandaag is al het reddingswerk stop gezet, terwijl het personeel bezig is het vuur in de brandende en vernielde mijnen te bestrijden Volgens de mijn- directie kan geen redingswerk plaats hebben, terwijl het vuur nog steeds woedt. De oudere mijnwerkers koeste en slechts weinig hoop op een redding Ier zich nog in de mijn bevindende mannen. De eigenaar van 'n jongen kost baren Airedale-terrier wachtte aan het station te Barry (Zuid Wales) op een binnenkomenden trein, toen het dier op de spoorstaven sprong. Vergeefs trachtten de omstanders het dier weg te tronen. Zijn eigenaar wist geen anderen raad dan het toe te roepen „Dood liggen, Wolf!". Het dier gehoorzaamde, de trein deer de hem niet en de hond lag nog doodstil toen zijn baas hem floot en hij naar hem toe kwam springen. De 34 jarige vrouw van een be ambte van de Southern Railway heeft Hiermede vervullen wij den treurigen plfchtU kennis te geven van het plotseling overlijden van onzen har telijk geliefden Broeder, Zwager en Oom, den Heer Willem Johannes Zillmans, in den ouderdom van bijna 80 jaar. Uit aller naam. A. J. KNAAP. Raamsdonksveer, 1 Mei 1927. 38303 aangeboden in klein gezin. Centrum Waalwijk. Brieven onder No. der advert, aan het bureau van „De Echo van het Zuiden". 38307 Bij Firma Wed. A. M. J. VAN DELFT is plaats voor en 38301 W A AL WIJK Telefoon 114, LEVERING VAN BLOEM- WERKEN VAN KUNST EN SMAAK. Verzending van deze naar alle plaatsen. Tijdige aan komst gegarandeerd. 37812 Bekroond te Haarlem 4 Febr jl. Aanbevelend. ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN.

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 3