DE ECHO VAN HET ZUIDE N No. 36. Woensdag 4 Mei 11)27. 50e Jrg. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 3 Mei 1927 Ontvangst Mgr. Diepen. Voor de regeling van den stoet bij de ontvangt van Mgr. Diepen heeft elke buurt 2 orde-commissarissen aan gewezen. Voor deelname aan den stoet gaven zich nog op Prefecten der H Familie met vaandel. R K. Werkmeesters-vereeniging met vaandel. R. K. Werklieden- ereeniging met vaandel. R.K. Lederbewerkers met vaandel. Na afloop van de serenades des avonds voor de pastorie zal de har inoni^ St. Crispijn op uitnoodiging van „Waalwijks Belang" een concert geven. Zomer- concerten. Het programma van de concerten in den a s. zomer is door het bestuur van „Waalwijks Belang" thans alsvolgt vastgesteld, wijzigingen natuurlijkvoor behouden. 8 Mei. Concert der harmonie „St Crispijn", Waalwijk 22 Mei. Concert der harmonie „Apollo", Kaatsheuvel. 29 Met. Matinée der Liedertafel „Oefening en Vermaak", Waalwijk. 12 Juni. Concert der harmonie „St. Jan". Waalwijk. 26 Juni. Concert der harmonie „de Volharding". Drunen. 24 Juli. Concert der „Koninklijke Harmonie", Oosterhout. 2 Augustus. Concert der harmonie „St. Crispijn", Waalwijk. 7 Augustus. Matinée der Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst", Waalwijk. 14 Augustus. Concert der harmonie der Jongens Congregatie, te Drunen. 31 Augustus Concert der harmonie „St. Crispijn", Waalwijk. 2 Septémber. Concert der harmonie „Concordia" van Loonopzand. 18 September Concert der harmonie „St. Crispijn", Waalwijk. Bevordering. Bij het wapen der artillerie is met ingang van 7 Mei, bij den staf van dat wapen, benoemd tot majoor magazijnmeester der artillerie de kapi tein magazijnmeester van dat wapen J. S. C Rink. «/an dien staf. W. G. V. Betreffende de openlucht betooging en de athletiek-wedstrijden, georgani seerd door de RK Turnvereeniging „David", waaraan oa werd deelge nomen door de R.K. W G V.. welke zoo schitterend uit den strijd te voor schijn kwam, ontvingen wij van wel willende zijde een verslag, dat wij gaarne plaatsen. De marschwedstrijd door heteentrum van Tilburg naar het O D.'O -terrein, waar de betooging werd gehouden, trok. vooral in de Heuvelstraat, veel belangstelling. Een voordeel voor onze W.G.V. was het gemis van aspiranten, de opstelling en het kranige mar- cheeren, zoodat de turners reeds van te voren het gevoel van de over winning hadden. Dat dit gevoel niet bedroog, bewijst de uitspraak der jury (le prijs). Door inhouden van den loop bij het overgeven van het stokje (voor stellende een opgerolde missive) ver loor de flinke ploeg *j6 seconde en kwam daardoor op de tweede plaats tegen „Kunst en Kracht" uit Tilburg. Aangezien geloopen werd in zig zag baan van 4x100 M. is de gemaakte tijd van 502/5 seconde door de W.G.V.- ploeg toch nog schitterend te noemen. De hindernisbaan bestond uit het nemen van een brug op hoofdhoogte, twee loopsprongen van 1 M. hoogte dicht na elkaar, het oprapen van een korfbal, doelen door de mand, op vangen uit de lucht en rennen naar de eindstreep. Zonder fout werd dit uitgevoerd door E. van de Geer, waar door de overige deelnemers geen schijn van kans meer hadden, dus: eerste prijs Minder gelukkig waren de turners met de knotsoefeningen, die zij op de laatste uitvoering zoo correct hadden gemaakt. Vergissingen en slordig afwerken zijn oorzaak geweest, dat de W.G.V. in deze afdeeling (vrije oef. in standen met of zonder handgereedschappen) werd uitgeschakeld. De jury liet zich niet misleiden door het applaus van het publiek. De tweede prijs voor vereenigings- turnen was wel verdiend. Jammer dat enkele mislukkingen, zelfs een val van de brug de turners naar de tweede plaats drongen. Voor beide pyramiden behaalde de W.G.V. een negen en kwam daardoor op de eerste plaats onder hare tegen standers. Moge vrouwe Fortuna onzen turners even gunstig gezind zijn op 15 Mei a.s., den Bosschen bondsdag. Maar dan moet er nog wat geschaafd en gepoetst worden Turners, denk nog eens aan wat ge zingt in uw W.G.V-lied: Geen zucht tot roem of baat, noch [ijdel zelfverioon, Heeft ons te saamgebracht, maar, [blanker idealen Van blijden arbeidslust, van durf en [nimmer falen. O. ja, dat laatste Maar dit ideaal is niet onbereikbaar. Ongeval. Tijdens den voetbalwedstrijd Quick- Boxtel, even voor de rust, kwam de linksbuiten W Pot dusdanig te vajlen, dat hij met kracht op z'n hootd terecht kwam Nadat hij eenige oogenblikken gelegen had, kon hij zich naar de kleedkamer begeven, maar werd daar zeer duizelig. Naar huis vervoerd dacht men eerst aan een lichte hersen schudding. Gelukkig was dil niet het geval en is de vlugge Quick-man thans weer in orde. Louis Madiol. De heer Louis Madiol te Maywood (lilonze vroegere plaatsgenoot, van wiens succes als bariton zanger wij reeds vroeger mededeelden, heeft 30 April wederom een concert gegeven met de sopraan Johanna Doke. Dit programma zal .17 Mei a.s. per radio worden uitgezonden over W L. S. Sears Roebuck-station 9 p.m. Chicago- tijd. Jammer dat we het niet eens hooren kunnen Bedevaart naar Elshout. Onze R K. Werklieden-vereeniging handhaafde dit jaar niet hare oude gewoonte om den eersten Zondag in Mei met harmonie en vaandel, met bruidjes enz. ter processie te trekken naar Elshout. Haar plaats werd blijkbaar dit jaar ingenomen door een groote processie uit Tilburg, die hier des morgens in extra trams passeerde600 a 700 personen namen er aan deel. De plechtigheden te Elshout werden opgeluisterd door de zangvereeniging La Renaissance" en met gezangen door eer» gelegenheidskoor onder leiding van Frater Leonardo. Verder luisterde de harmonie „Ons Geno gen van Huize Nazareth de processie op. Deze processie trok ditmaal voor de vijfde maal. In verband hiermede werd te Elshout een vaandel onthuld en gewijd, waarbij de ZeerEerw. heer pastoor Willems de Vaandelrede uit sprak. De leiding van deze processie was bij den WelEerw. heer van Oirschot. Zangtournooi. Het zangtour ooi te 's Bosch ge arrangeerd door Bosch' Gemengd Koor heeft groot succes gehad. Er werd uitnemend gezongen en er was veel belangstelling. In Central werden de autoriteiten en de besturen der deel nemende vereenigingen ontvangen en het tournooi werd in 't Concert gebouw door den heer W. H. Nijsten geopend. De Liedertafel „Oefening en Ver maak" en haar Gemengd Koor ver trokken per extra tram en hebben hun goeden naam in den Bosch hoogge houden. De Prov. Bossche Crt. zegt om.: „Van de Gemengde Koren had dat „der Liedertafel „Oefening en Ver- „maak" ons zeer bekoord door zijn „vlotte gezonde „Vlaamsche Kermis „met frissche en zuivere vrouwen stemmen". „Toen wij dan na de pauze de „Liedertafel „Oefening en Vermaak" „uit Waalwijk onder Jac. Sars te „hooren kregen, trof deze ons zeker „niet minder door geoefenden zang „en goede leiding. Waalwijk is zeer „goed te voorschijn gekomen". Wij mogen dus weer tevreden zijn wat onze vereenigingen 1.1. Zondag in den vreemde hebben gepresteerd Kerkklokje. Wij wijzen er nogmaals op dat a.s. Zaterdag van het „Kerkklokje" een feestnummer verschijnt. Dit zal een aantal schitterende foto's van onze kerk enz. bevatten, naast belangrijke artikelen, het programma der feeste lijkheden enz. Wij maken heeren adverteerders attent op deze bijzondere gelegenheid voor eene doelmatige en weiriig kost bare reclame, te meer waar boven de groote oplaag een 1000 tal exemplaren wórdan gedrukt en verspreid. Ook ter gelegenheid der feesten in de St. Antonius-parochie zal een feest nummer verschijnen met tal van foto's op dat feest en de parochie betrekking hebbende. Postpersoneel. L.l. Zondagnamiddag hield de afd. St. Jan van den Ned R.K. Bond van Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel een goed bezochte vergadering in den Gildenbond alhier, waarop vertegen woordigd waren Kaatsheuvel, Drunen, Geertruidenberg, Waalwijk. De heer De Beer presideerde als nieuwe voor zitter de vergadering. Na een dringend verzoek van den voorzitter aan de leden om het bestuur zooveel mogelijk ter zijde te staan, werd door den penningmeester een financieel verslag uitgebracht, waaruit bleek, dat de inkomsten bedragen hebben over 1926 f 151.90, de uitgaven f 120.05. Ingekomen is nog een achter stallige contributie f 14.65, batig saldo is f 50.— De heeren Van Hullen en De Rouw zullen de bescheiden van den penningmeester controleeren. Met algemeene stemmen wordt be sloten aan den Landdag deel te nemen, terwijl de heer De Beer uit Geertrui denberg aangewezen wordt als lid van het Landdagcomité De eerstvolgende vergadering wordt gehouden te Geer truidenberg of Raamsdonksveer waar op tevens besproken zal worden het te vieren 2de bestaanslustrum der afdeeling. De Eerw. heer adviseur Kapelaan MSrtens hield een rede over „Aan den leiband loopen", die warm werd toe gejuicht. De deelname aan den stoet ter ont vangst van Mgr. Diepen bij de Kerk- consecratie zal afhangen van het tijdig aankomen van het Bondsvaandel. Daarna werd de vergadering gesloten met den gewonen groet. Verjaardag Princes Juliana. Zaterdag ter gelegenheid van den 18en verjaardag van H. K. M. princes Juliana wapperde van de openbare gebouwen en tal van particuliere woningen de nationale driekleur. Bij deze bijzondere gebeurtenis, de meer derjarigheid der kroonprinces, zagen we heel wat meer vlaggen dan anders, maar toch begrijpen we niet dat niet veel meer ingezetenen onzer plaats eene dergelijke gelegenheid aangrijpen, om uiting te geven aan hunne ge voelens tegenover ons Vorstenhuis, tegenover het symbool onzer nationale eenheid. We hebben het hierover al her haaldelijk gehad en zullen maar af wachten tot onze menschen ten deze zelf begrijpen wat zulks beteekent, vooral in onze dagen. Er mag van onzen kant toch werkelijk wel eens iets gedaan worden, ook in 't open baar. Anderzijds steekt men zijne gevoelens niet onder stoelen of banken Des namiddags werd door de harmonie „St. Crispijn" een concert gegeven op de Markt, dat in weerwil van het koude weer, veel belang stelling trok. De harmonie speelde als naar gewoonte uitstekend en hare repetitiën in het winterseizoen hebben haar uitwerking niet gemist, er zit veel ambitie in dit gezelschap, dat ziet men ook aan 't groote succes door hare solisten en kwartetten Zondag te Rotterdam behaald. De harmonie St. Jan deed een goed werk met een muzikale wandeling op Zondag, waarin zij thans voor de eerste maal ook het oude Waalwijk betrok. Dit werd zeer op prijs gesteld en deze daad valt o.i. zeer te loven, door het goede voorbeeld en de goede bedoeling, die er bij voorzit. De harmonie, al is zij nog niet zoo sterk, maakt uitstekende muziek, waarvoor een woord van hulde aan den directeur, den heer Thijssen. Zij bracht tevens eene aubade aan den Burgemeester. Wij hopen ook in dit seizoen haar eens een concert te hooren geven op de kiosk en meenen dat daarvoor alle kans bestaat. fubiieum. De heer Abr. de Geer herdacht 1 Mei 1.1. den dag waarop hij voor 40 jaren in dienst trad bij de Ned. Staats spoorwegen. Van deze 40 jaar bracht hij 25 jaar te Waalwijk door. Terwijl wij hem van harte felici- teeren met dit zeer bijzondere jubileum, brengen wij hem gaarne den dank van ingezetenen voor de bijzonder voorkomende en welwillende wijze waarop hij in al die jaren het publiek tegemoet trad, en op alle mogelijke wijze van dienst en voorlichting diende. Harmonie „St. Crispijn Zooals we terloops elders zeiden hebben de solisten en kwartetten onzer harmonie op het groot concours te R'dam een uitbundig succes gehad. Het pleit wel voor de goede krachten die deze vereeniging telt en voor de groote muzikale kennis en ambitie van verschillende leden. Wij feliciteeren hen van harte met dit succes en eveneens de harmonie, waarvan ze zulke puike leden zijn en welk succes ook haar bij het pogen naar beter, zeer te stade komt. De uitslag is als volgt: C. Didden, trombone, len prijs', met 154 punten; J. Didden, bariton, 2en prijs, met 145 punten G. Couwen- berg, piston, 3en prijs met 114 punten J. de Grauw, saxophoon, tenor, len prijs met 154 punten; J. Klein, clarinet, len prijs met 156 punten. Kwartet No. 1. J. Klein, N. v. Gorcum. J. de Vaan en J. de Graauw met het nummer Le calif de Bagdad", len prijs met 166 punten. Kwartet No. 2. J Korthout, G. Couwenberg, J. Didden en C. Didden met het nummer Fantaisie sur l'opera Martha" van Flotow, len prijs met 155 punten. Bevordering. Onze plaatsgenoot de heer Adr. Joh. Klijberg, thans als onder-officier in dienst bij de 3e Comp. van de school voor verlofs officieren te Breda, kan binnenkort zijne bevordering tot officier verwachten. Nieuwe Schoenfabriek Naar wij bij geruchte vernemen bestaat de mogelijkheid dat binnenkort in onze plaats een geheel nieuwe schoenfabriek zal worden in werking gesteld aanvankelijk met een productie van 1000 paar per week. Waar de onderhandelingen hier omtrent nog loopende zijn, willen wij voorloopig geen verdere aanduidingen doen, doch hopen spoedig definitieve en gunstige mededeelingen hierom trent te kunnen brengen. A. C. v. d. Heijden. De heer A. C. van der Heijden, de schrijver van „De Blinde Vink" of Lief en Leed in de Vogelwereld" is wederom door de H.D.O. uitgenoodigd een vogelpraafje voor de microfoon te komen houden op Donderdag 19 Mei a.s. tusschen 4 en 5 uur. De heer van der Heijden zal aan deze uitnoodiging gevolg geven. Dit is reeds de derde maal dat hij hiervoor gevraagd wordteen bewijs dat zijne verhandelingen op dit terrein zeer op prijs gesteld worden. Aanvragen om vrijstelling. Tot heden zijn ter secretarie alhier 9 aanvragen om vrijstelling van den dienst wegens broederdienst inge komen en 1 om vrijstelling wegens studie fn de Godgeleerdheid. Dengenen, die eveneens vrijstelling wilden verzoeken, doch zulks tot heden verzuimden, wordt aangeraden dit spoedig te doen. Vee-uitvoer. Behalve in België en Spanje is ook thans wederom de invoer van Neder- landsch vpp fn Italië toegestaan Arhr id ft hem idde lin g. Naai* het Correspondentschap der interc. Arb. Bem. alhier ons mededeelt worden nog 4 schoenstikstors gevraagd tegen een salaris van ƒ20 per week. Aanmelding bij gemeld correspon dentschap ten raad huize alhier. Festvral 1927. Hoewel van enkele personen nog ;een antwoord op het desbetreffende verzoek is ingekomen, achten wij het wel van belang, reeds te publiceeren welke personen hebben toegestemd zit ting te nemen in het eere-comité voor het. op 25 en 26 Juni en 3 Juli a.s. te houden Festival van de Liedertafel ,.Tot Bloei der Toonkunst." Het zijn (in alphabetische volgordt de volgende heeren: E. C. Moonen, burgemeester van Waalwijk, voorzitter. H. G. Donkers, beschermheer dei liedertafel. W. Eibers, wethouder van Waalwijk. A. J. Foov, oud-president der lieder tafel. J. A. .T. vaij Heijst, oud-burgemeester van Baardwijk. Aug. v. d. Heijden, musicus, Waal wijk. Ml. A. J. van Liempt, voorzitter van Waalwijks Belang. Mr. P. H. Loeff, Vice-president van het Gerechtshof te 's Bosch. •los. Loeff, lid v. d. Gemeenteraad. F. C. Smolders, wethouder van Waalwijk. Mogelijk wordt deze lijst dus nog nader aangevuld. Met de inschrijving voor het Festival gaat het zeer naar wensch, althans kan gerust op een groote deelname ge rekend worden. Het schijnt echter voor vele vereenigingen een heele toer te zijn even het inschrijvingsbiljet in te zen den. want verschillende gezelschappen dié mondeling hunne toezegging gaven, bleven nog in gebreke dit schriftelijk te bevestigen. Men bespaart het comité veel moeite zoo men hiervoor thans spoedig wil zorg dragen. O tub'rscheid i ngen De burgemeester van Lage Zwaluwe heeft bronzen medailles, beschikbaar gesteld door het. Carnegie en Helden fonds, uitgereikt aan: W. de Graaf: A. de Graaf Wz., A. de Graaf, A. A. de Graaf, C. de Graaf en A. de Graaf, al len wonende te Lage Zwaluwe, voor hun koene redding van schipper -1. Zandvliet en zijn knecht Millv Zerr, van de Onderneming III, die op 29 Januari op het Hollandsche diep in grooten nood verkeerden. Boerenleenbank. Vergadering van de Boerenleen bank Baardwijk, op Donderdag 5 Mei a.s. des avonds om half acht in den Gil- Ingezonden Mededeelingen. Zenuwachtig, Overspannen en Slapeloos Mijnhardts Zenuwtabletten zullen Uw zenuwen kalmeeren en sterken en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. Rij Apoth. en Drogisten. denhond te Waalwijk, 1. Opening en aanwijzing secreta ris en 2 stemopnemers. 2. Voorlezing notulen en vaststel ling der Balans en Verlies- en Winst rekening over 1926. 3. Voorstel van liet Bestuur om over 4 gedeelte van de winst over 1926 te mogen beschikken. 4. Benoeming van 2 leden van het bestuur wegens periodieke aftreding van de heeren Adr. v. d. Broek en Wil lem Klerkx, die terstond herkiesbaar zijn. 5. Benoeming van 1 lid van den Baad van toezicht, wegens periodieke aftreding van den heer Ant. v. Huiten. die terstond herkiesbaar is. 6. Benoeming van den kassier, we gens aftreding van den heer W. v. d. Mee, die terstond herkiesbaar is. 7. Goedkeuring van de besluitén jenomen, in de vergadering van 24 Mei 1926. (Deze vergadering was ongeldig, wegens hel niet tijdig oproepen). 8. Rondvraag en sluiting. 11 'rui 1 irijksch e Ch room Ir derf a brick. In vervolg op ons vroeger bericht omtrent het inwerking stellen der fa- Kriek Delhaye, vernemen wij thans dat «1e overplaatsing van een gedeelte en daardoor tevens uitbreiding van de Chroomlederfabriek v.h. .T. -T. van Dooren-de Greeff. naar bet. fabrieksge bouw in de Stationsstraat, zal plaats hebben in de 2e helft van Juli. Het ver vaardigen van technisch leder zal daar hoofdzaak zijn. Geleidelijk wordt thans reeds het personeel uitgebreid, zoodat in de nieuwe afdeeling een 50 man ar beid zullen vinden. 't Is aangenaam onder de vele klaag tonnen ook eens een ietwat beter ge luid te kunnen doen hooren. Fluim vee-vereen iging. De Waalwijksche Pluimvee-vereeni- ging heeft inplaats van den heer J. C. v. d. Geld, die vanaf de oprichting secretaris geweest is, en die als zoo danig zijn ontslag heeft genomen, tot bestuurslid gekozen de heer J. Timmer mans-Verhoeven. Mén zal binnenkort een gecombineer de vergadering der pluimvee-vereen, en de duiven-vereenigingen trachten te beleggen, om deelname aan de Zater- dagniiddagiuarkt te bevorderen, spe ciaal voor sierduiven en konijnen. Zilveren Feest Boerenbond. DRUNEN. Dat de herdenking van het 25 jarig bestaan van den Boeren bond en de Boerenleenbank van de afd DrunenElshout een feest zou worden was voor ons buiten twijfel. Toch heeft 't onze verwachtingen nog overtroffen en terecht kunnen we hier aanhalen de woorden van Rector v. Kessel: „ln Drunen kan men feest vieren; in Drunen is nog nimmer een feest mislukt." Heel Drunen stak gisteren morgen al bijtijds in vlaggetooi en toen wij arriveerden wist men ons te vertellen dat de klokken al heel vroeg over 't stille dorpje hadden geluid bij 't aan breken van den nieuwen schoonen dag. Om half zeven werden in de beide parochiekerken H H. Missen opgedra gen voor de afgestorven leden van den Boerenbond en de Boerenleen bank, waaronder algemeene H. Com munie. Begeleid door de Fanfare trok de afd. Elshout te half negen naar Drunen ten einde de solemneele Hoogmis te kunnen bijwonen die te 9 uur In de parochiekerk van Drunen werd opge dragen door den Z Eerw. Heer Advi seur pastoor Th. Goossens, geassis teerd door de Z.Eerw. Heeren Willems. pastoor van Elshout en Adr. Goossens, oud adviseur,1 Kapelaan Goossens hield hieronder een toespraak, waarbij spr. als tekst koos: wij willen handhaven 't erfdeel onzer vaderen. Dit erfdeel noemt de gewijde spr. de boodschap des heils die Jezus Christus zelf op de wereld kwam bren gen. Dan wijst spr. op het hechte ge loof van het oude Brabant, waaraan men ondanks alle knechting en ach teruitzelting trouw is gebleven. Om t erfdeel onzer vaderen te behouden zijn vele offers gebracht, zonder deze was dit niet mogelijk geweest. De woorden van den H. Paulus „Het geloof is tot alles dienstig", kan men bevestigen in de geschiedenis van Brabant. Aan dit oude geloof heeft Brabant zijn ontwikkeling, zijn geestelijke en stoffelijke welvaart te danken. De kuituur van Brabant is ontstaan onder 't zegenrijke werk der Roomsche kerk. 't Was ook pater v. d. Elzen

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 5