Rangeboden f 950.- w. s. c. HoogEerw. Deken Gij sen en Jan van Loon een afd. in Drunen gesticht met 54 leden. 't Bestuur bestond toen uit: Deken Gijscn, adviseur. ,1. van Loon,-Voorzitter. G. Pijnenborg, Secretaris. J. van Elshout, en v. Huiten. 25 Aug. 1901 werd F. van Drunen gekozen tot secretaris. Deze functie vervulde hij tot 1920. Van Huiten werd in 1903 gekozen tol voorzitter en bekleedt deze functie nog tot op heden. Van 1901 tot 1910 was H. G. Klerx secretaris. Bij zijn vertrek naar elders werd hem 't eerelidmaatschap aange boden. Instellingen. De afd. Brandassurantie had tot op Oct. '20 te verzekeren tot een bedrag van 1.875.915. In 1902 werd de Boerenleenbank op gericht en in 1903 de onderlinge Paar- denverzekering, met 76 leden. Op 21 Mrt. 1905 werd opgericht de z.g. Room boterfabriek met slechts 9 deelnemers gezamenlijk bezittende 29 koeien. De onderlinge veeverzekering werd opgericht in 1913. In voorbereiding is nog de oprich ting van een varkensverzekering. Boerenleenbank. Deze werd 27 Febr. 1902 opgericht ten huize van Hamers, door J. Gij sen, H. Klerx; J. van Loon, M. van Loon, Bobhen, A. H. van Drunen en Fr. van Drunen. Een jaar na de oprichting had men de volgende cijfers: Spaargelden 17000.04 Voorschotten J 3159.80 Loopende rekening 11433.80 1926: Spaargelden ƒ3262795.11 Voorschotten 150535.50 Tegoed 256001.05 Schuld 54503.75 Res.-fonds 36999.43. Hierna werd begonnen met de af werking van het feestprogram. Dit alles memoreeren is onmogelijk. Volstaan we met te zeggen dat de avond een zeer prettig verloop had en dat er is genoten en gelachen. De liee- ren Th. v.. d. Wiel en M. van Halder hadden hier een groot aandeel, ja, naast de harmonie 't grootste aandeel in 't succes van dezen avond. En daarnaast noemen we dan nog de stille werker die dit program in el kaar zette, Leo Pijnenborg. Met een passend dankwoord werd deze allergenoegelijkste avond geslo- ten. Voorwaar, de Drunensche en Lls- houtsche boeren hebben waardig feest gevierd. Vandaag wordt hetzelfde program ma afgewerkt voor de stoere boerin nen, zooals ze terecht door Mr. Dr. Deckers werden genoemd. Wij twijfe len niet, of ook zij zullen een schoonen dag hebben. N1EUWKUIJK. Zondag j.l. hield het Kruisbooggezelschap „De Jonge Bata vieren" gevestigd in café van der Geld een nationaal concours. De prijzen werden als volgt behaald Afdeeling Korps le Zestallen. Ie prijs Rozenjacht, Vlijmen 102 p 2e prijs De Eendracht Waalwijk 101 p. 3e prijs Vooruitgang Vlijmen 94 p. 4e prijs Transvaalsche Boeren Nieuw kuijk 92 punten, 5e prijs Excelsior Elshout 92 punten, 6e prijs Juliana Vlijmen 88 punten, 7e prijs Godfried van Boullion Vught 87 punten, 8 prijs Wilhelmina Vlijmen 86 punten. 2e Zestallen. le prijs De Vooruitgang Vlijmen 91 punten, 2e prijs, Nooit Gedacht Waal wijk 87 punten, 3e prijs Transvaalsche Boeren Nieuwkuijk 87 punten, 4e pr. Godfried van Boullion Vught 87 punten, 5e prijs Rozenjacht Vlijmen 81 punten, 6e prijs Nooit Gedacht Waalwijk 80 p. Personeele prijzen, le prijs W. van de Ven Nieuwkuijk 23 punten, 2e prijs W. Coense Vlijmen 22 punten, 3e prijs G. van den Hout Vlijmen 22 punten, 4e prijs H. Braat Vlijmen 22 punten, 5e prijs M. Klerkx Elshout 21 punten. Afdeeling Geluk, le prijs C. van der Geld Elshout 35 punten, 2e prijs W. van Engelen Nieuwkuijk 35 punten, 3e prijs C. Heesbeen Vlijmen 34 punten. Het Koningskruis werd behaald door M. Klerkx Elshout met 20 punten. Het Eereteeken door Jos. de Folter Waalwijk met 20 punten. De prijs voor het verstkomend gezelschap werd toegekend aan God fried van Boullion Vught. De prijs voor de meeste zestallen aan Rozenjacht Vlijmen. Het concours was zeer druk bezocht en heeft een gezellig en aangenaam verloop gehad. in den avond werden door den secretaris den heer F. de Man de prijzen uitgereikt met een toepasselijke toespraak. De Jonge Batavieren kunnen trotsch zijn met het welslagen en het behaalde succes met dit concours. Gedurende de maand April werd aan het postkantoor alhier voor de Rijkspostspaarbank ingelegd f 11020,35 terugbetaald f5806.04. Onze H. Familie zal dit jaar ter bedevaart gaan naar O. L. Vr. van Elshout, niet zooals reeds gemeld des morgens doch in den namiddag van Zondag 15 Mei a.s. De harmonie zal de processie opluisteren. Oudergewoonte maakte onze harmonie Zundag jl. als le Zondag van Mei een muzikale rondgang door het dorp. Een en ander bracht veel volk ter been. RAAMRDONKSVEER. Naar aanlei ding van 't bericht in ons vorig num mer betreffende de opgerichte fietsclub, deelt de heer Joh. Tigcnelaar ons mede, dat hij met deze aangelegenheid ab soluut mets uitstaande heeft. GEERTRUIDENBERG. Aan het postkantoor alhier werd gedurende de maand April op de Rijkspostspaarbank ingelegd f 6817,21; terugbetaald f 6653,03, terwijl het laatst uitgegeven boekje No. 7051 draagt. De Heeren M. de Jong -en J. Zijlmans resp. Penningmeester en Com- missaris der R.K. Kiesvereeniglng al hier hebben voor deze functies bedankt. Aan den Heer A. Draaier alhier, is namens de Directie der Neder landsche Spoorwegen opgedragen het «eggen van een waterleidingsnet ter lengte van 3000 Meter, vanat Station Lage Zwaluwe tot aan de Moerdijksche brug. Gedurende de maand April pas seerden de rolburg alhier 1991 vaar tuigen, met een gezamenlijke inhoud van 203219 ton. MADE. Aan de firma's A. Verhagen, J. v. d. Elshout en A. Rovers is gegund net verzwaren en verhoogen van de Maasbanddijken enz. voor resp. perc. 1 f 114,500, perc. 2 en 3 f 109.400 en perc. 4, 5 en 6 voor f 165,980. Op het dezer dagen gehouden examen „van de vee-artsenijkundige Hooge school te Utrecht slaagde onze dorpsgenoot de heer C. P. Loose Pzn. voor het Rijksdiploma Hoefsmid. SPORT. Het Nederlandseh elftal. Een spelkiekje. Quick—Boxtel 2—2. Doordat deze wedstrijd in 'n gelijk spel eindigde en beide elftallen een punt bemachtigde, zijn zij beiden üuiten degradatiegevaar gekomen en beide ook voor de 2e klasse behou den. Het is een zeer spannende wed strijd geweest en beide ploegen heb ben gespeeld voor wat zij waard wa ren. Als om half drie scheidsrechter v. d. Wijgerd het beginsignaal geeft, verschijnen beide elftal met 1 invaller. Alvorens te beginnen biedt de Quick- voorzitter aan Jan van Lier, welke zijn laatste wedstrijd speelt voor Quick, onder enkële waardeerende woorden een fraai bewerkte cigarettenkoker met inscriptie aan namens de vereeni- ging. Spr. brengt aan v. Lier een woord van dank voor al hetgeen hij in de twaalf jaren voor de vereeniging deed, speciaal als speler, daar hij immers 12 jaren onafgebrokcriwoor het eerste elftal heeft gespeeld. Spr. eindigde met v. Lier het allerbeste toe te wenschen in zijn nieuwe woon plaats en werkkring. Ongetwijfeld hebben de Quickers in hem een zeer goed speler, maar bovenal een joviale c.ubmakker verloren. Met enkele goed gekozen woorden dankt scheidende de Quickers voor het aangeboden souve nir met de verzekering dat „blauw wit" bij hem onuitwischbaar is de herinnering zal blijven, een herinne ring die hem steeds aangenaam zal zijn. Hierna vangt de wedstrijd aan. Er wordt, met groote geestdrift be- gonnen en direct zijn beide doelen in gevaar. Doelman Trimbach heeft direct al een hard schot te verwerken, doch een moment later is zijn collega v. Beek eveneens in actie. Als er tien minuten is gespeeld ontstaat er een misverstand in de Quick-verdediging en v. Velsen schiet een enorm hard schot net naast. Langzamerhand komen de gastheeren in de meerderheid en de Quick-verdediging blijft slechts met groote moeite^meester van haaf terrein. Talrijke goede schoten worden door de Boxtelnaren gelost, doch Trimbach houdt alles. Met groote moeite werkt de Quick-verdediging zich los, als zij een kwartier ruim is ingesloten ge weest. Als de bal op den linkervleugel der gastheeren komt, gaat Wim Pot er snel van door, hij lost een hard diagonaal schot dat doelman v. Beek al vallende nog keert, een moment later een snelle aanval van rechts, v. Lier lost een geweldig hard schot dat tegert de lat knettert. Als een corner niets heeft opgeleverd, zendt v. Lier een harden schuiver in, welke v. Beek op sublieme wijze onschadelijk maakt. De Quick-voorhoede strijdt hardnekkig tegen de soliede Boxtel verdediging en eindelijk na een half uur hebben zij succes. Als N. Beerens den bal fraai krijgt toegespeeld, wringt hij zich door de verdediging der gast heeren en met een hard laag schot scoort de kleine centervoor in den uitersten rechterhoek. 1—0. Fanatiek vallen de gasten wederom aan en als Voets plotseling door alles heen is staat hij vlak voor het Quickdoel. Wij denken dat de gelijkmaker er is, doch v. Bladel redt op resolute wijze. Met 1—0 komt de rust. Na de thee zijn de-gasten weer direct in den aanval. Wim Pot is door een val onklaar geworden en is uit gevallen. Berkelmans komt hem ver vangen. Als de tweede helft een kwar tier oud is, ontstaat een scrimage voor het Quickdoel. De bal gaat hoog in de lucht en doelman Trim bach door de zon gehinderd ziet het leder via zijn handen in het doel verdwijnen. 1 1. Direct hierna vallen de Quickers weer hardnekkig aan. v. Beek wordt uit zijn doel gelokt, doch op den grond liggende weet de Boxtelkeeper nog fraai te redden. Het is echter uitstel van executie, want enkele mi nuten later dringt de voorhoede tot vlak voor het doel der gasten door, Nic. Beerens maakt het leder handig vrij, geeft door naar zijn broer, en met een geweldig hard schot jaagt hij den bal onhoudbaar langs van Beek. 2-1. Dan is het weer de beurt van Box tel, doch zij kunnen de Quick halflinie niet van het lijf geschud krijgen. Hard wordt er door de blauw—witten ge werkt om den voorsprong te vergroo- ten doch dé Boxtel-achterhoede met Langenberg aan het hoofd werkt dat het een lust is. Vlak buiten het be ruchte gebied nemen de gasten een vrije trap. Van Uden zendt een keurig hard schot in dat Dorus meesterlijk stopt. Even later weer een vrije trap op het Quickdoel |het leder belandt bij Velsen en met een mooi schot scoort de gelijkmaker 2—2. Fanaiiek strijden beide teams thans om de overwin ning. Er heerscht de laatste 10 minu ten een geweldige opwinding, beide doelen zijn telkens nog in gevaar, doch gedoelpunt wordt er niet meer en als het einde komt zijn de punten gedeeld een uitslag die de verhouding goed weergeeft. Scheidsrechter v. d Wijgerd leidde dezen wedstrijd zooals hij dat gewoon is te doen, op kalme doch correcte wijze, en in Waalwijk begint hij een graag geziene gast te worden. W,S C. verliesi in Venlo tegen Pope. Het loopt W.S C. in de Promotie wedstrijden niet mede. Zag zij de vorige week, zij het ook in een door haar minder vlot gespeelden wedstrijd eene haast zeker gewaande overwin ning in een gelijk spel ontgaan, j.l. Zondag in Venlo ging Pope met de overwinning strijken, in een wedstrijd, waarin W S C. voor driekwart aan het woord geweest was. In tegenstelling met den wedstrijd op eigen terrein, kunnen wij ditmaal ver melden, dat er door de W S.C.-spelers hard gewerkt is gewordende achter hoede was wederom vin prima vorm en moest de Venlosche voorhoede, welke vorige week zoo gevaarlijk optrad, het thans tegerj de W.S.C.- verdediging afleggen. Aan de beide doelpunten had de W.S.C. achterhoede direct geen schuld en op meer dan fortuinlijke wijze kwam Pope hieraan. Het eerste doelpunt ontstond een vijf minuten na rust uit een harden schuiver op doel. Mathijsen wierp zich op den bal, doch op hetzelfde moment kreeg de bal door een oneffenheid van het terrein een zoodanige wending, dat 't leder over den doelman in het doel terecht kwam. Zoo gemakkelijk het Pope ging, zoo onfortuinlijk verliep het voor W.S.C. De eerste helft, waarin W.S C. het voordeel van den wind gekozen had, werd behoudens enkele gevaarlijke uitvallen der tegenpartij, uitsluitend op het terrein van Pope gespeeld. Telkens werd de voorhoede der zwarthemden in staat gesteld om aan te vallen. Diverse corners werden genomen en dat in deze periode niet gedoelpunt is geworden, is haast onbegrijpelijk. Enkele opgelegde kansen gingen door onbesuisd schieten van den midden voor verloren, terwijl v. d. Pennen, die ook dezen middag de stuwkracht vormde der voorhoede, tweemaal kort achter elkander den bal tegen den paal zag afspringen. Juist in deze periode had W.S C. doelpunten kunnen en moeten maken en achteraf bleek, toen Pope na de rust het voordeel van den straffen wind kreeg hoe noodlottig dit uitkwam. In de tweede helft werd de strijd wederom fel voortgezet. Onverwachts nam Pope, na circa 5 minuten de lei ding op de boven omschreven wijze, doch W.S.C liet zich niet hierdoor ontmoedigen. Tot een kwartier voor het einde handhaafde W. S. C. zich volkomen en Simons kreeg zelfs eene schitterende gelegenheid om gelijk te maken, door talmen werd deze prachtige kans ontnomen. Tien minuten voor het einde ontstond Pope's tweede doelpunt. De linksbuiten plaatst den bal laag voorhet W S.C doel Mathijsen van meening zijnde, dat de bal door een partijgenoot zal worden weggetrapt blijft een moment wachten en van deze gelegenheid maakt de Pope- middenvoor gebruik om het leder in het zoo goed als verlaten doel te plaatsen. W.S C. ziet geen kans meer om in den resteerenden tijd den achterstand in te halen en Pope komt op meer dan geflatteerde wijze in het bezit van deze beide belangrijke winstpunten. Alhoewel W SC. door deze neder- een gevoelige achterstand gekregen heeft zoo mogen de spelers den moed niet laten zakken. Het voetbalspel is zoo onderhevig aan verrassingen, wie weet wat de nog volgende wedstrijden brengen kunnen. JULIANA. Iers. De Juliana-reserves wonnen van H. E.C. 2 met 3—2. R. W. B. Het 2e elftal heeft tegen W.S.C. 3 slechts 22 gelijk gespeeld. Gelukkig verloor de grootste concurrent, n.l. Heusden op eigen veld, zoodat nog 2 punten voorsprong blijven bestaan. Er is echter bar slecht gespeeld, wellicht de slechtste wedstrijd van het seizoen. Ook de opkomst was verre van schitte rend; zoo wordt ge geen kampioen. We vertrouwen, dat onze reserve's zich a.s. Zondag zullen herstellen. 8 Mei R. W. B.Good Luck en R. W. B. 2—W. S. C. 3. Holland—België 3—2. Holland heeft revanche genomen voor de smadelijke 1 5 nederlaag verleden jaar in hetzelfde Stadion ge leden en tegelijkertijd voor het échec van zeven weken geleden te Antwer pen, waar wij met 0—2 de meerder heid der Belgen moesten erkennen. Wellicht zullen er zijn die, meteen blik op de inderdaad weinig overtui gende cijfers, 3—2, even hun schou ders ophalen en vragen of „revanche" hier niet een al te dik woord is? Parbleu neen Dit wès revanche in de beste beteekenis van het woord, niet in de eerste plaats om de cijfers, welke inderdaad bescheiden zijn, maar wél om de schitterende wijze waarop zij werd bevochten. In geen jaren hebben onze Oranje vertegenwoordigers zóó gezwoegd, zóó energiek gestreden als dezen middag tegen de eminent spelende Belgen en eerlijk gezegd, hadden wij onze ploeg niet meer in staat geacht tot zoo'n prestatie. Wél wisten wij dat alleen een enorme dosis geestdrift haar tegen de Belgen een flink stuk op weg zou helpen maar de strijd zélf heeft ons toch de overtuiging geschonken, dat onze ploeg er met haar geestdrift alleen toch niet zoude zijn gekomen, wanneer zij niet tevens een technisch hoogstaand partij voetbal had ont wikkeld. Vooral dit laatste hoe verrassend overigens ook zal menigeen, die het spel der Hollanders de laatste jaren met aandacht heeft gevolgd, raadselachtig voorkomen. Waar haalden zij dan nu zoo eens klaps die technische vaardigheid, dat snelle tempo en die vlotte combinatie vandaan Geestdrift is veel geestdrift is de kern van al wat strijd is, geestdrift heeft Nederland Zondag doen zege vieren en op onvergetelijke wijze revanche doen nemen op de kloeke Belgen. Zeker is het dat de beste ploeg gewonnen heeft, ook volgens't oordeel der Belgen. Het zal niet noodig zijn 't geheele verloop nog eens hier weer te geven, alleen willen we vermelden dat bij de rust de stand was 2—dat Tap en Massy de sterren van 't veld waren, maar dat alle Hollanders uitstekend waren. Een incident deed zich tijdens den wedstrijd voor, doordat een deel van het publiek op 't grasveld werd toegelaten. Toen drong men algemeen op, zoodat politie-ruiters moesten ko men om de menigte terug te drijven De belangstelling, maar ook de geest drift was enorm 1 AGENDA. WAALWIJK. Donderdagavond 7'/2 uur repetitie voor de adspiranten en 8'/a uur voor de leden van „Kunst en Kracht". Donderdag 7l/2 uur. Vergadering Boerenleenbank in den Gildenbond. Donderdag 8'/2 uur repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Donderdag 8'/2 uur repetitie Tavenu. Vrijdag Viool- en Cellocursus Waal- wijksche Muziekschool. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Mannenkoor. ADVERTENTIEN. Zondag had de wedstrijd Juliana— H.E.C. plaats. Direct na den aftrap wordt door beide partijen flink aange pakt. Na een kwartier een H. E. C.- aanval, een Juliana-achterspeler komt als hij wil wegwerken te vallen en H. E.C. weet te doelpunten; even'voor rust brengt de .Tuliana-linksbinnen de partijen op^elijken voet.. Na rust zijn de aanvallen van H.L. C. gevaarlijker en wanneer in de Julia- na-achterhoede niet op tijd wordt aan gevallen weet H.E.C. hiervan gebruik te maken om binnen korten tijd nog tweemaal te doelpunten. De Juliana- voorlioede krijgt ook verschillende prachtige kansen, welke jammerlijk worden gemist. Bij een volgende H.E. C.-aanval wordt de stand op 4—1 ge bracht, waarmede het einde komt. Bei de elftallen speelden met enkele inval- GEBOREN GOVERT PIETER Zoon van PETER v. D. SCHANS en CATHAR1NA v. D. SCHANS- Geenen. Vrijh.-Capelle, 3 Mei 1927. 2 pers. Geheel Electr., in staat als nieuw, jaar 1925 F. H. LATHOUWERS, 's BOSCH. Ford Coupé I

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 7