ALLEGRO" Niet wegsmijten! Sproeten komen vroeg in Sprutol. Bij alle Drogisten, Slijp- en flaiuetmachine No. 37. Zaterdag 7 Mei 1927. 50e .Trg. DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 6 Mei 1927 PROGRAM DER ONTVANGST VAN MONSEIGNEUR DIEPEN, bij gelegenheid der Kerkconsecratie in de Parochie „St. Jan" te Waalwijk. Zondag, 3,30 uur, zal Mgr. per auto te 's-Hertogenbosch worden afgehaald door de heeren Kerkmeesters J. J. van Dooien, P. J. M. Sweens, J. van Iersel en Kapelaan Sanders. Even wordt ge stopt aan de pastorie van St. Clemens. Aan de grens der gemeente 4,30 uur zal bij de eerepoort aan de.i Hoek, Mgr. door hel Hoofdcomité ontvangen worden en door den Voorzitter den heer M. A. van Liempt namens de pa rochianen worden verwelkomd. Hier staat de stoet van vereenigin- gen opgesteld, die den Bisschop op zijn tocht door de gemeente zal verge zellen. De stoet is samengesteld: R. K. Waal wij ksche Gymnastiek- vereeniging. Rijkscursussen. Harmonie St. Jan. R. K. Hoogere Handelsschool. R. K. Middenstandsvereeniging. Wit-Gele Kruis. Prefecten der H. Familie m. vaandel. R. K. Zangkoor. Liedertafel „Oefening Vermaak". Harmonie St. Crispijn. R. K. Werkl. vereen, m. vaandel. R. K. Lederbewerkers m. vaandel. R. K. Werkmeestersver. m. vaandel. Gilde St. Crispijn, met vaandel en standaard. Zes-tal auto's Comité. Auto Mgr. Diepen. Auto Comité. De route door de versierde straten zal als volgt genomen worden: Hoek—Grootestraat—Haven, terug door de Mr. van CoothstraatBurgem. v. d. IvlokkenlaanStationstr.Markt naar de Pastorie. Bij het terugkeeren naar de Pastorie houdt het eerste nummer van den stoet halt voor de Pastorie en rijdt Mgr. langs den geheelen stoet. Na een korte pauze zal Z. D. H. zich in vol ornaat naar de kerk begeven op het Kerkplein begroet door een 100-tal bruidjes, onder leiding der Eer waarde Zusters en daar door de Eerw. Geestelijkheid liturgisch wor den ontvangen. De kerk zal intusschen met geloovigen gevuld zijn en de Zeer- eerw. heer Pastoor van Riel zal Mgr. het welkom toeroepen, waarna Z. D. H. de geloovigen toespreekt. De hoofdpoort der kerk blijft voor het publiek gesloten, dat alleen toegang heeft door de zijingangen. Op het kerk plein wordt niemand toegelaten Voor het Hoofd-Comité en de leden der Buurt-Commissies worden Zondag plechtigheid vóór en rondom de kerk meermalen te zien zal zijn. Eerst ten ongeveer 9 uur kunnen de parochianen in de kerk komen, nadat de reliquieën die in 't hoofdaltaar inge metseld worden, processiesgewijze zijn rondgedragen. Dan heeft de plechtige consecratie van het hoofdaltaar iplaats en de zalving der twaalf apostel-kruis jes. Van deze laatste plechtigheden mogen de parochianen getuigen zijn. Na deze ceremoniën draagt Mgr. ten ongeveer 10,30 uur vermoedelijk eene pontificale H. Mis op, waarmee de plechtigheden en ook de feeslelijk heden zijn afgeloopen. Het Bestuur van de R K Werk liedenvereeniging verzoekt al hare leden beleefd, doch met aandrang a s. Zondag bij de plechtige ontvangst van Z. D. H. Mgr. Diepen zich in den stoet achter de vaandels van de R K. W. V en Leerbewerkers vakafdeeling te willen aansluiten. Nieuwe kerk O. L. Vrouw. Naar wij vernemen wordt de mooie nieuwe kerk in de parochie van O. L. Vrouw binnen een dag of 14 door den ZecrEerw. Heer Pastoor ingewijd en alsdan in gebruik genomen. De plechtige Consecratie door Mgr. Diepen zal plaats hebben op 4 en 5 September a.s. Kiezerslijst. Op de kiezerslijst voor deze ge meente, dienst 1927-1928 komen voor 4953 kiezers. A.s. Kermis. Voor de a.s. kermis zijn de volgende standplaatsen toegewezen A. H. Gerssen, Gebakkraam. A. J. Janssen-v. Giessen, Suiker- kraam. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren: Petrus H.' M. z. v. Th. H.. v. Mierlo en M. J. v. d. Werff. Jo anna M. E. d. v. A. v. d. Bruggen en A. J. v. Delft.iTheresia A. d. v. G. de Jong en G. M. Rcmie. Henricus G. z. v. H. Th. C. Mulders en C. v. d. Het Hamburger „Fremdenblat" geeft hiervan het volgende relaas: Aan de kunst alle eermaar daaren boven is hij (jos, Groenen) een geest j Wij verzoeken onze corresponded driftig automobilisiEn reeds raadt ten van belangrijke gebeurtenissen, men, buiten beschouwing latend hoe grns/igeongevallen e.d onssteedsdirect zijn opwindend avontuur aan 't Stads- f lc|onigc|l of telegrafisch kennis te theater ook geloopen mag zijn, dat b - zijn optreden als Hans Soeks bij de geven» ook 200 mogelijk op Zondag. Ven Elisabeth Th. M. d. v. A. C. v. heropeningsvoorsteilingvan het nieuwe I daar wij deze dan direct aan onze Brunschot en A .Weide. Hamburger Operahuis, natuurlijk van- lijdingzaal kunnen publiceeren. Huw.-Aangifte»: Marinus Leijtjens, zelf spanning bracht. 30 j. en Cornelia M.» K-I ij berg 24 j. Daar zit hij nu als hoogepriester Petrus-N. v. Bilst -2? j. en Elisabeth van Dagon in zijn garderobe en heef V°or dit blad wordt gevraagd een,p£jders 05,.j. Garacdus.^L» C. A. een bedrijf lang de handelingen van j ijverig en goed ingelicht correspondent Herman. 30 j.,,en,. Wilhahmna J. M. Samson en Dalila gadegeslagen en voor 't westelijk deel onzer gemeente Cooymans 425 j.Adriaan M voor de toegezongen. De gekrulde zwarte wol- m ROCniiPfG 1 Poorte 24 j.en Elisabeth.Kuysten, w -M arte wo»- (v<m Besoijen). lokken hangen hem om den Holland- schen blonden kruin. Met zijn klank- volle stern, die de enge ruimte dreigt Wij deelen mede dat wij nog deze te doer» springen, gaat hij vertellen week bestellingen afwachten op het van zijn duivelsrit naar Bremen. Na- m00ie kleuren-portret van H. K. H. iuurlijk 't Rotenburger traject 1 prinses Juliana, zooals in onze vitrine doen!/!.3Qroenen stuurde ver 1 e d°n I geëtaleerd. Voor abonné's kost deze •herfst zijn Flat met een gangetje van schitterende groote afbeelding een sre- 100 K.M naar Bremen; rust daar en raad voor huis en kantoor slechts wil in den namiddag, zoo tegen 5 50 cent. uur, terug naar Hamburg. (de administratie). Om half acht is Bohème aangekon- digd. Marcel: Jos. Groenen. t in de omgeving van Zewen verrijdt noode is te missen en hij^vanaf de hij zich; raast een paar zijstraten af, oprichting een trouw lid is geweest, toert een beetje in een kring, landt die ook advies kon uitbrengen omdat in een straat die dood loopt, terug.. een andere straat is afgesloten Het wordt brandend met dén tijd, zeer brandend 1 't Puccinisch rhythme klopt in zijn kop. de kilometerteller tiki hier en daar reeds weer aan de 100.... Zoo, God zij dank, daar is de goede weg Voorwaarts, tempo, tempo! Hamburg! 7 uur 10! Nu nog een oponthoud de bot geworden Gilettemesjes. Ze zijn 6 maanden bruikbaar, als ge ze slijpt of laat slijpen op de 99 PRIJS 17.50. 38239 FIRMA JOHAN SMULDERS, 's Heriogenbosch Vughierstraat 33 Wed. G. F. de Leeuw, Suikerkraam. B. M. Giezeu, open draaimolen. B. Lahnstein, Werptent. P. Trommelen, Galanteriekraam. P. J. Hollander, Galanteriekraam. G. W. Jacobs, Danstent (op de Markt). Leon Dassie Theater. J. Kunkels, Danstent (Laageinde, ge dempte wiel). Victor Consael, Beignetkraam. Gebr. van Bergen, Stoomcaroussel. J. IvaIter, 2 Palingkramen. Emma bloempje. De verkoop van het Emma-bloempje stoelen geplaatst vóór de banken, die I braChft 1.1. Zondag in onze gemeente dus uitsluitend voor deze heeren be- f 166 g5 Qp Qe ijtf8rjge verkoopstertjes voor de Elbebrug, en tijdige aankomst is buitengesloten. De zenuwen jagen. Gas! „Donnerwetter", dat is geluk: geen wagen op 'de ElbebrugVooruit, vooruit.... en als 't een strafmandaat geeft.... Stop 7 Minuten voor half acht springt hij hij met tal van zaken op de hoogte is, De heer Klerkx dankt den voorzitter voor diens waardeerende woorden, maar wil bij zijn besluit blijven. De voorzitter stelt voor om de vaca ture van Klerkx' niet meer aan te vul len, aangezien men reeds eerder van 't Hoofdbestuur een aanmerking ont ving over 't groote aantal bestuurs leden. Dit is nu reeds van 14 terug gebracht op 8, nl. 5 bestuursleden en 3 van den raad van Toezicht. I Met groote meerderheid werd Adr. v. d. Broek herkozen. l)e Voorzitter hoopt, dat v. d. Broek nog vele jaren in 't belang van de bank mag werkzaam zijd. Benoeming van een Lid van den Raad van Toezicht, wegens periodieke aftreding van den heer Ant. van Hui ten, die terstond herkiesbaar is. De heer van Huiten werd met bijna algemeene stemmen herbenoemd. Benoeming van den kassier, wegens aftreding van den heer W. v. d. Mee, die terstond herkiesbaar is. De voorzitter stelt voor, 0111 den heer v. d. Mee bij acclamatie te herbe noemen. Algemeene instemming. De voorzitter wonscht hem geluk. De heer v. d. Mee dankt voor 't in hem betoonde vertrouwen. Goedkeuring van de besluiten, ge nomen in de vergadering van 24 Mei 1920. (Deze vergadering was ongeldig, in de garderobe, probeert zich in te zingen, kleedt zich om en weg naar wegens het niet tijdig oproepen). «Lnoai Fm nno inist vindt hii ere» De kassier leest de voornaamste be stemd zjjn. De deelnemers aan den stoet, die hun vaandels tegen den muur achter in de kerk kunnen zetten, kunnen plaats ne men in de kinderkapellen ter weerszij den van 't Priesterkoor. De middengang in de kerk moet ge heel vrij blijven. Er zal TEN STRENGSTE op gelet worden dat ieder van zijn eigen ge pachte zitplaats kan gebruik maken, dus dat deze niet worden ingenomen door niet-rechthebbenden of vreemde lingen. (Men gelieve goede nota te nemen van deze orde-maatregelen, die stipt ge handhaafd zullen worden). Na afloop keert Mgr. naar de Pasto rie terug om 11a eenigen tijd van rust zich wederom in gewone toga naar de kregen voor haar goed werk elk een .,Lief en Leed uit de Vogelwereld" cadeau. Een goed idee! Extra nummers van 't Kerkklokje ter gelegenheid der plechtige Kerk consecratie 25 cent aan ons Bureau verkrijgbaar. Waalwijksche Zwemvereeniging. Het Bestuur der Waalwijksche Zwem vereeniging verzoekt ons, de aandacht te vestigen op de opening van de Zweminrichting op 15 Mei a.s. Ouders worden er nog eens opgewe- zen, dat het gebruik maken van de in richting voor hunne kinderen afdoende veiligheid voor gevaar biedt. Onthoudt 't tooneel. En nog juist vindt hij ge- legenheid om zijn inzet te vatten, sluiten voor, nl. vaststelling dei Ba- Maar wat is dat! Hij speelt toch de lans en Verlies- en Winstrekening en rol van Marcel? En Marcel draagt om over 't gedeelte van de winst te toch een baard?.... beschikken; wijziging rente- En de schrijver besluit heel geestigvoet: voor met-leden te brengen van 4 Ach so das war also das schwarze op -31/* en voor leden van 3'/2 op 3, Gefaser, mit dem er sich in der Gar- j voorschotten van 5 op 4debet loo- derobe noch einmal über die Stiefel pende rekening van 5 op 4>h en credit van 4 op 3'/2. Voorts werd nog J 2o Uwe kinderen niet van de bij uitstek kerk te hegeven tot het verrichten van 1 gez0nde zwemsport. eenige, voorbereidende ceremoniën Bestuur heeft Uwe hulp noodig. voor de plechtigheid van Maandag. Draagt ieder belangstellende een weinig Er wordt met de twee luid-klokken van den toren geluid vanaf het oogen- blik dat Mgr. de parochie betreedt, tot Z. D. H. de kerk gepasseerd is. Ook Maandagmorgen wordt geluid, zoodra de parochianen ter kerke kun nen komen, als de ceremonieën begin nen, die door allen kunnen worden bijgewoond. Des avonds om half acht zullen de Harmonie St. Crispijn en de Lieder tafel „Oefening Vermaak" een sere nade brengen. Daarna wordt een concert gegeven op de Markt, aangeboden door Waal wij ks Belang. Iedereen wordt voor de goede orde verzocht, gedurende den stoet op de trottoiren te blijven en algemeen te vlaggen. De eigenlijke consecratie der nieuwe kerk heeft Maandag plaats en begint reeds ten 7,30 uur. Het eerste gedeelte, waarbij Mgr. geassisteerd wordt door hiertoe bij, dan kan er voor ieder meer gedaan worden. Het Bestuur verwacht op de Jaarlijk- sche Algemeene Vergadering, welke Maandag 9 Mei des avonds 8 uur in de achterzaal van Hotel Gerris zal worden gehouden, groote opkomst. Punten van behandeling: Opening. Notulen der vorige vergadering. Jaarverslag van den Penningmeester. jaarverslag van den Secretaris. Verkiezing bestuursleden wegens periodieke aftreding. Rondvraag en sluiting. /os. Groenen. Onze bekende plaatsgenoot Jos. Groenen heeft bij zijn optreden ter gelegenheid van het 100 jarig bestaan van het Hamburger Operahuis „Aufre- gende" oogenblikken gehad, zooals hij zelf schreef was deze dag voor hem 't meest „aufregend" in zijn een twintigtal geboren Waalwijksche J0 jarig engagement aan het Theater geestelijken, is niet voor de geloovigen i aldaar, toegankelijk, hoewel Mgr. tijdens die I fuhr Boerenleenbank. De onlangs uitgeschreven vergade- ring van de Boerenleenbank die we gens onvoltalligheid geen doorgang kon vinden, werd Donderdag voort gezet. De edelachtb heer v. Heijst opende de vergadering met den Christel, groet en gaf zijn spijt te kennen over de geringe opkomst. De notuien der vorige vergadering werden door den secretaris voorgele zen. Van de balans en verlies- en winstrekening gaven wij reeds eerder een overzicht. Waar de* laatste vergaderingen zoo slecht bezocht zijn, vraagt de heer Klijn, hoe 't komt dat er maar f 9 75 voor boeten is aangegeven. Spr. vraagt of hieraan wel de hand wordt ge houden. groet. De administrateur antwoordt, dat men niet op alle afwezigen boete kan toepassen. Zij die bericht van verhin dering zenden, worden naar 't oordeel van het bestuur niet boetplichtig ge steld. De voorzitter zegt nog, dat men met een en ander rekening zal houden. Voorstel van het bestuur om over >/4 gedeelte van de winst over 1926 te mogen beschikken. De kassier deelt mede dat van de afd. Onderwijs van den N.C.B. een verzoek om subsidie is ingekomen. De voorzitter stelt voor om f 10 te geven. Wordt goedgevonden. Benoeming van 2 leden van het bestuur wegens periodieke aftreding van de heeren Adr. v. d. Broek en Willem Klerkx, die terstond herkies baar zijn. De voorzitter zegt dat de heer Klerkx niet meer voor herbenoeming in aan merking wenscht te komen. Spr. vindt dit jammer, daar de heer Klerkx slechts bijgedragen voor 't Pater van Deltt- monument. Wordt goedgekeurd. Rondvraag en sluiting. De kassier deelt mede, dat door de Coöp. Centrale Boerenleenbank in overweging werd genomen om deposi to's in te voeren met 1 jaar opzegging tegen een rente van 4 De heer Klijn wijst er op, dat er geen besluit mag worden genomen omtrent een voorstel dat niet op de agenda voorkomt. Men zou anders in strijd komen met de statuten. De vergadering kon zich wel met de strekking vereenigen, waarom de voorz. zegt, dat men 't gevoelen van de afd. zal kenbaar maken, dan kan men in Eindhoven verder zelf beslissen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorz. de vergadering met den Chr. Biljartmatch. Gisterenavond werd te Tilburg een competitie gespeeld tusschen de biljart- vereeniging van den heer C. Hermans aldaar en „Ons Genoegen" gevestigd bij den heer Alb. Kemperman, alhier. De uitslag was als volgt Waalwijk; Tilburg. B. van Engelen 100 H. de Leur F. Slaats 80 G. Slaats 100 Th van Weert 92 G. Pullens 37 H. Slaats 54 28 C Hermans 100 van Loon 78 A. v. Donk 100 Hazewinden 100 J. de Beer 100 463 Ingezonden Mededeelingen, het voorjaar, koop tijdig een pol abonneert u op ADVERTEERT IN DIT BLAD. 25 j. Huwelijken^ Johannes- L, Emmers 22 j. en Adriaua Mv C. v. Ea 20 j. Hendrious A. v, d. Eerdeni 27 j. en Theodora Mi Kolster 25 >j. Adrianus Kieijaseiv wede. v. Gerdina v. Delft, 43 j. en ,Jacoba M. Kipping, wedu v. Hendrious v. Zon, 37 j. Martinus J. de Haan:-25 j. en ïAdriana G. M. van 1 Huiten 20 j. Hendricus Blom 43 j. en Catharina Kuysten 43 j. Lauren- tius F. Siaats 30 j. en Catharina de Vaan 31 j.,Hendricus A.. Sprangers 1 j. en Johanna A. Pullens 29 j. Overlijden: Geeno. Ingekomen Walter Schulz van Heinsberg (Duitschl.) G. de Roon van Sprang-Capellej A. Klerks en gezin van Heusden. Martinus A. de Brouwer van Amsterdam. Johanna M. v. Kasjeren van Helvoirt. P. J. v. Hogerlinden en gezin van Mierlo. Anna M. Hoffman van Groenlo, G. Marinus van Amersfoort. Vertrokken: Adriana v. Oers naar 's-Hage. Hendricus J. M. Vink naar Oosterhout. Catharina P. M. van Doorn naar Breda. Wed. H. Henkes en gezin naar Valkenswaard. Anto- netta J. M. Leijtcn naar Oisterwijk. Wed. M. Schonk naar Dordrecht. Wed. W. Schippers naar 's-Bosch. Martinus G. J. v. Pinxteren naar Naaldwijk. Franciscus J. Verhoeven naar Dongen. Laurentius F. Slaats en eehtg. naar Haarlem. Hermanns J. Sleenhoff en gezin naar Oisterwijk. D RUN EX. Over de inaand April 1927. Geboren Theodoras z.v. Johannes de Laat en Woutrina v. d. Lee. Johanna O. d.v. Oer. v. d. Leest en Lucia van Giers- bergen. Wilhelmus M. z.v. Marti nus Klerks en Cornelia Smits. Cqv- nelis .1. z.v. Marinus Smits en Maria v. Heeswijk. Petrus Allegondus Petrus van Drunen en Allegonda J-hnits. Marinus Ant. z.v. Ant. v. d. Leur en Wilhelmina v. d. Lee. Cor nelia Johanna d.v. Adrianus van dei- Staak en Geertruda M. Verhoeven. Adrianus z.v. Engelbert Rrekel- mans en Petronella van Nieuwburg. Wilhelmus A. z.v. Petrus Smits en Anna Elis. Kris. Adrianus M. z.v. .Johannes de Hart en Wilhelmina .M. Hamers. Overleden Adrianus v. d. Hoven 74 j., wedn. van Wilhelmina v. d. Wiel. SPRANG—CAPELLE. Over de maand April 1927. Geboren Wilhelmina Johanna d.v. P. Bogers ^11 G. W. Hoogendoorn. Pieter Cor nells z.v. A. van Tilborgh en G. dé Jong. Albertus z.v. A. Faro en A. Kruis. .Tan Hendrik z.v. D. Hoef nagel en M. M. Spierings. Anna Nieta d.v. J. Netten en .T. van Zeist. Willem Adriaan z.v. A. v. d. Schans en A. Paans. Johanna Maria Pe tronella d.v. P. A. Smits en M. Akker- mans. Huwelijken •T. P. L. Sterrenburg oud 24 jaar en A. Hoefnagel oud 23 jaar. H. van Zeist oud 39 jaar en P. Daansen oud $2 jaar. A. de Jong oud 26 jaar en C. van Zeist oud 26 j. A. W. Kuijs- ten oud 29 j. en D. v. Tilborgh oud 23 jaar. H. Werther oud '35 jaar ,en H. Oekers oud 25 jaar. Overleden Govert de Rooij oud 77 jaar z.y. .T. He Rooij en J. v. d. Leij. WASPIK. Over de maand April 1927. Geboren Maria Christina d.v. Leonardus Fit ters en Maria A. Vos. Cornelia An- t.onia d.v. Johannes C. de Wijs en Ma ria W. van Strien. Hubertus z.v. Adriaan Rosenbrand en Antonia Qui- rijns. Rika Adriana d.v. Sebastiaan Miateijsen en Petronella G. van der Linden. Antonius Cornelis z.v. Jo hannes Fijneman en Gerdina van den Broek. Christina d.v. Hendrikus v. Turnhout en Cornelia C. Meeusen.^ Marinus Cornelis z.v. Martinus v.an Etten en Anna Kouwelaar. Antopia d.v. Johannes Kramer en Wilhelmina I van Etten. Getrouwd: Antonius H. van den El shout 33 j. en Johanna P. E. Vermeeren, 26 jaar. Overleden: 1 Elisabeth Mathon echtg. van Chris- tiaan Mutsaers 78 jaar. Adriana v. 506

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 9