s Zomersproeten Klooster- balsem en de Fietser i kanten, 2 lederhandelaren, de directeur van de Rijksvakschool voor Leerlooiers en Schoenmakers en 1 geëmploieerde van een schoenfabriek, aldus het „Vakblad v. d. Schoenmakerij". Biljart-ver eeniging. J.l. Donderdag werd door de Biljart- vereeniglng „OnsGenoegen" gevestigd bij den heer Kemperman, een wedstrijd gespeeld met de Biljartvereeniging van den heer C. Herman uit Tilburg. De uitslag was als volgt: Tilburg. Waalwijk. Hazervinders 100 Pulles 61 De Beer 100 Massuger 72 Hermans 85 F. Slaats 100 De Leeuw 73 De Weert 100 v. Avendonk 63 G. Slaats 100 van Loon 100 Kemperman 63 Hoogste serie F. Slaats 35. Een goede daad. Dezer dagen trof Adrianus v. Delft, beter bekend als „'t Spinneke" het ongeluk dat plotseling z'n tweetal prachtige schapen stierven, wat voor hem een groote schadepost beteekende. Spoedig was het iniatief genomen en in eenige uren was door verschillende spontane giften een bedrag bijeen, vol doende om den goed gezienen man en z'n familie in staat te stellen zich een paar flinke plaatsvervangsters aan te schaffen. Plezierreisje per s.s. Thor. Tweeden Pinksterdag is er gelegen heid om per s.s. Thor een pleizier- tochtje te maken naar Rotterdam. De uren van vertrek zijn als volgt van Waalwijk 5 uur voorm. en 2 uur nam., uit Rotterdam 7 uur voorm. en 5'/a uur nam. Zooals we reeds schreven heeft de reederij ook een goederendienst ge opend van Waalwijk—G'berg—Dor drecht—Zaanstreek—A'dam v. v. en tusschengelegen plaatsen. Van Waalwijk vertrekt de boot Za terdagmiddag, van A'dam Donderdag middag 4 uur. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Waalwijk en de daaronder ressorteerende hulppost kantoren werd gedurende de maand Mei 1927 ingelegd f 46463.88, terug betaald f40509.77. Het iaatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt 't nummer 12476. Uit de Langstraat. De schoenindustrie en speciaal de Langstraatsche schoenindustrie heeft op 't oogenblik wel de belangstelling van de pers, ook van de groote pers. Het schijnt trouwens, dat de indu strieën in het Zuiden ook bij onze regeering langzamerhand belangstelling vinden, hoewel ze, met één uitzonde ring, in den schrijnenden nood, waarin zij verkeeren niet die maatregelen hebben zien nemen, die tot positief resultaat hadden kunnen leiden. Er is ééne uitzondering geweest. De schoen industrie immers heeft voor een paar jaar verkregen, dat een beschermende wet in het leven geroepen is, het be kende schoenenwetje, dat niet heeft nagelaten een heilzamen invioed uit te oefenen. Men wees ons dezer dagen op een maatregel, die door de Engelsche in dustrie genomen zal worden om bui- tenlandsche goederen van mindere kwaliteit te trachten te weren. Werkgevers en arbeiders uit de En- gelsche schoenindustrie hebben de Regeering verzocht de Merchandise Marhs Act 1926 van toepassing te ver klaren op schoenen. Bij inwilliging van dit verzoek zullen in de toekomst bui- tenlandsche schoenen, uitgezonderd die. afkomstig uit de Engelsche domi nions en koloniën, gemerkt moeten worden met „of Foreign Manufacture". Belanghebbenden in de Engelsche schoenindustrie beroepen zich voor inwilliging van dit verzoek op de om standigheid, dat in Engeland buiten- landsche schoenen (speciaal wordt Tsjecho Slowakije genoemd) van min dere kwaliteit tegen zeer lage prijzen worden aangeboden. Als voorbeeld geldt, dat tegen den spotprijs van 8 a 9 sh. per paar damesschoenen wor den verkocht, die echter niet geheel uit leer, maar gedeeltelijk ook uit papier vervaardigd zijn. De gewone gang van zaken zal nu zijn, dat dit verzoek onderzocht wordt door de permanente commissie, welke alle dergelijke aanvragen voor toepas selijk-verklaring der nieuwe Engelsche Merkenwet behandelt. Een dergelijk onderzoek geschiedt door het houden van z.g. „hearings" waarin belang, stellenden in de gelegenheid worden gesteld hun wenschen te dier zake kenbaar te maken. Of navolging van dezen maatregel in Nederland eenigen invloed op het publiek zou hebben, is een andere vraag. Het Nederlandsche publiek is op dit punt vrij onverschillig en kijkt niet naar de herkomst. Of, als het dat wèl doet, laat het zich juist bij voor keur door buitenlandsche producten biologeeren De Engelschen zijn voor het meerendeel op dat punt verstan diger. T. C. Waalwijks Belang. In de Donderdagavond gehouden Bestuursvergadering van „Waalwijks Belang" werd o m. besloten het Ko- ninginnefeest dit jaar te vieren op Zaterdag 3 September en te doen be staan uit concerten, openbare gymnas- tiek-Hitvoeringen, kinderspelen, enz. De jaarvergadering van 't Operatie- kamerfonds wordt gehouden Vrijdag 10 Juni, terwijl het comité voor de Muziekschool dezer dagen zal worden geïnstalleerd. Luchlwacht. Wij vernemen dat met het oog op het slechte resultaat van de film avond „Leger en Vloot" de reis naar het vliegveld te Soesterberg niet zal door gaan. Omtrent de verbeteringsplannen van de Maas bij Grave en Heusden verneemt de Tel. het volgende: Het verbeteringsplan van den heer C. W. Lely, hoofdingenieur van Water staat te Zutphen, is reeds door het Departement van Waterstaat ter bestu deering aan verschillende hoofdinge nieurs rondgezonden. Nieuwe rivier- kaarten voor het werk zijn door den heer Hermanie te Arnhem geleekend en gedeeltelijk reeds gecarteerd en zullen dezen winter gereed zijn. Zoodra door de autoriteiten een definitief besluit zal zijn genomen aan gaande het plan en zijn financieele zijde, wordt wellicht in het komende voorjaar reeds met dit werk dat na de Zuiderzee-inpoldering wel het be langrijkste waterstaatswerk is, dat thans in voorbereiding is een aanvang gemaakt. Aangezien het een plan geldt, welks uitvoering tusschen de 30 en 40 miljoen gulden zal kosten, ligt het voor de hand, dat een nauwkeurige bestudee ring zal moeten volgen, opdat na de totstandkoming, geen schade bij hoog waterstand aan de geteisterde streken meer zal kunnen voorkomen. Bijzonder droeve plechtigheid. Wij lezen in de Bossche Courant Donderdagmorgen te 9 uur had in de parochiekerk van St. Antonius te 's Bosch de plechtige uitvaartdienst plaats voor het echtpaar Poulissen de Cortie, die juist met een dag verschil het tijdelijke met het eeuwige verwis selden. Terwijl de heer Poulissen reeds eenige weken ernstig ongesteld was, werd diens echtgenoote plotseling on gesteld en overleed Maandag, terwijl haar echtgenoot haar Dinsdag op het zelfde uur in den dood volgde. Het echtpaar Poulissen vierde in Februari nog zijn gouden huwelijksfeest. Daarom had Donderdagmorgen wel een bijzonder droeve plechtigheid plaats in onze Muntelparochie, nu ze beiden op één dag ten grave daalden De kerk was gevuld met vele belang stellenden, toen de beide lijkkisten voor 't hoofdaltaar werden opgesteld. De H. Mis van requiem werd opge dragen door Pater Trimbos, een neef van een der familieleden, geassisteerd door de kapelaans van Laarhoven en Verhoeven. Het parochiaal koor, versterkt met eenige vooraanstaande Bossche koor zangers, zong zeer verdienstelijk de Mis van Reinierse, Na den lijkdienst ging de droeve stoet met de twee lijkwagens voorop naar Orthen, alwaar de begrafenis plaats had. Aanrijding. Donderdagmiddag vond aan't Hoek einde eene aanrijding plaats tusschen een wagen van de „Cito" en een vrachtauto van een kermisexploitant uit Drunen. De bestuurd r Verhagen van de „Cito" reed met een splinternieuws wagen van de Maatschappij Beide auto's werden nogal beschadigd. Naar men ons mededeelt, is de schuld ge legen bij den bestuurder van den vracht auto, welke niet voldoende naar rechts uitweek. Door de politie is proces verbaal opgemaakt. Ingezonden Mededeelingen. ver- dwijnen spoedig door een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. DRUNEN. In de dezer dagen ge houden jaarvergadering der Veiling te Drunen werd door den heer Pijnen burg, directeur der Veiling een keurig verslag uitgebracht over het afgeloo- pen boekjaar 1926 waaraan wij het volgende ontleenen Verlies en Winst. Onkosten f 15538.84 Div. Afschr. f 2255 47 f 17794 31 Balans. Kas f 139 18 Div. Debiteuren f 270.— Koopers f 7944.10 Emballage f 19838 Gebouwen f 26281.45 Terrein f 1975.25 Invent. f 1.— f 5644898 Landbouwbank Div. Crediteuren Onkosten Aand. Veiling Afs. Deb. Bijs. Afs. geb. Bijschr. 1588 03 761.99 8080.09 1201.36 15270 04 6648.34 329.95 1175 f 2350.02 f 9281.45 Afs. Emb. Bijschr. Reserve 4888.54 111.46 5000.- 16394 18 f 56448.98 Van den aanvoer van groenten in 1926 geven we hier een klein over zicht alleen van de voornaamste hier en in de omgeving te teelen producten o.m. snijboonen 231295 Kg., Duitsche boo- nen 236572 Kg., Princessen 31603 Kg., erwten 302337 Kg. Van fruit appels 150228 Kg., peren 427715 Kg., zwarte bessen 116299 Kg., frambozen 104484 Kgaardbeien 163726 Kg., perziken 157642 Kg. Het bestuur meende goed te doen de heffing van 5 pCt. van den prijs der producten te handhaven waarmede de vergadering accoord ging. De Voorzitter brengt hierna een woord van dank aan den heer Peijnen borg voor zijn keurig uitgebracht ver slag en zijn duidelijke uiteenzetting over de werking aangaande de veiling gedurende 1926. Verder herinnert de voorzitter de vergadering aan hetgeen, en zeer te recht door den directeur in zijn ver slag werd opgemerkt, vooral vooreen goede verpakking der producten te zorgen hetgeen een hooge vereischte is en hetwelk aan de te maken prijzen zeer zeker zal ten goede komen. Uit de vergadering wordt de op merking gemaakt of het niet gevonden kan worden dat er een verbetering wordt gebracht in den toevoer van verpakkings-materiaal. De Voorzitter zegt dat deze opmer king niet ten onrechte is gedaan en eene betere regeling hierin wel te wenschen is. De directeur zegt dat er aan de veiling steeds genbeg voorraad aan verpakkings materiaal aanwezig was. Dat er aan de opslagplaatsen geen voorraad genoeg was, is dan dus in hoofdzaak aan de opslaghouders te wijten daar zij toch het materiaal aan de veiling kunnen mede nemen. Hij zal er echter de opslaghouders spe ciaal op doen wijzen hiervan goede nota te nemen. Nog werd uit de vergadering den wensch te kennen gegeven of het niet gevonden zou kunnen worden dat hier in plaats van een, twee opslagplaatsen werden aangewezen en dat deze aan wijzing per inschtijving zou geschie den. Door den directeur wordt uiteenge zet dat het z. i. niet altijd de voordeeligste weg zou zijn hiermede telkens te veranderen. Bovendien is het voor den opslaghouder niet plei zierig wanneer deze in de werkzaam heden hieraan verbonden zich eenigs- zins heeft ingewerkt en dan het vol gend jaar wanneer er iemand de op slagplaats misschien voor een halven of een kwart cent minder zou willen houden, deze weer moet afgeven. Wanneer echter een afdeeling perti nent 2 opslagplaatsen wil, kan dit door de afgevaardigden op de vergadering naar voren worden gebracht en zal volgens zijne meening het bestuur niet onwillig zijn hieraan ge volg te doen gevenmits er voor de veiling geen finantieele, technische of administratieve bezwaren zijn. DRUNEN. De kermis lieeft zich als steeds weer in een groote belangstel ling mogen verheugen. Niet alleen Zon dag, maar ook Maandag en Dinsdag was er, dank zij 't mooie weer, een in de zaal van den heer Th. Elshout een groot matinée. Ook bier had alles een buitengewoon prettig verloop. DRUNEN. Het .door de harmonie en tooneelvereeniging der jongens-Con gregatie gpgeven kermis-matinée is buitengewoon geslaagd. De belang stelling en opkomst van bet publiek was verbazend groot. De meer dan 700 zitplaatsen waren allen bezet. De har monie bracht een aantal keurige stuk ken ten geboore, waaronder de verle den week op bet muziek-concours te Amsterdam met den 2en prijs in klas se „Uitmuntendheid" bekroonde num mers. De bij afwisseling gegeven komische scènes voldeden uitstekend, benevens de twee kluchtspelen: Hercules en Een uurtje wonderdokter, zoodat al len hoogst voldaan huiswaarts keerden, verlangend een soortgelijke uitvoering tegemoet ziende. Aan het station Drunen-Heusden is met ingang van heden overgeplaatst de beambte der Nederlandsche spoor wegen van Eist naar Drunen, de heer Tb. v. Hubeis, wegens de groote druk te aan de Groentenveiling alhier. De Handboogschutterij „de Wet's Zonen", zal deelnemen aan het Kring- Concours van den Oranje-bond en Gezellig samenzijn, 't welk gehouden wordt te Vlijmen op Zondag 12 Juni. Ook zal zij deelnemen aan het Na tionaal concours op 19 en 2(5 Juni te Boxtel. Veel succes zij haar toege- wenscht. VLIJMEN. Met de Pinksterdagen zal in Vlijmen iets zeldzaam moois te zien zijn op Missie-gebied. Wij bedoelen niet op de eerste plaats de missie- naaikringtentoonstelling, ofschoon die ook weer wel, zooals vorige jaren keurig zal zijn. Maar wij bedoelen vooral de tentoonstelling van allerlei curieuse, vreemde dingen uit de missie landen door de Paters van Steyl-Uden. Zij hebben, naar men zegt de mooiste en wonderbaarste verzameling op dit gebied. Op het oogenblik zijn reeds een groot aantal kisten aangekomen, die al die curiositeiten bevatten en die met de Pinksterdagen twee groote schoollokalen bij de eerw. Zusters zullen vullen. De Paters-missionarissen hebben er alles opgezet om hier eens flink voor den dag te komen en alles te laten zien wat ze van dien aard hebben. Een viertal missionarissen zal voortdurend uitleg geven van een en ander. De tentoonstelling wordt Zon dag 5 Juni plechtig geopend om half twaalf en blijft geopend tot half negen. Ook op 2en Pinksterdag is de tentoon stelling te bezichtigen. Bovendien zal op den 2en Pinkster dag ook nog de heerlijke Floris film worden vertoond in het Patronaat en wel om 2 uur voor de dames en om 7 uur voor de heeren Het duidelijkst bewijs dat deze film iets buitengewoon is. is wel dat deze in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, weken aaneen meermalen daags, volle zalen trok en tenslotte aan het Hof voor H. M. de Koningin is moeten vertoond worden. Wij raden dan ook iedereen uit Vlijmen. Haarsteeg en Nieuwkuijk aan, zich tijdig van kaarten te voorzien, die recht geven op een vaste plaats. Die kaarten zijn te verkrijgen bij de zelatricen van den Missie-naaikring en in verschillende winkels. Niemand ver- zuime voor den luttelen prijs deze film te gaan zien in het Patronaat en gratis de tentoonstelling te gaan be zoeken bij de Eerw. Zusters. NIEUWKUIJK. Zaterdag j.l. hield liet onlangs opgerichte kruisboogge- Met voldoening ziet dè huis vrouw terug op het resultaat van den Rinso waschdag. Gewasschen gestreken gaart de stapeltjes linnengoed in de kast. Keurig hel* der en frisch is alles geworden in een minimum van tijd. Volg ook de Rinso waschmethode I Koop nog heden een pakl aangename drukte. Een belangrijk deel van het kermis- program zijn wel de matiné's. Ook dit jaar had men weer een paar mooie programma's samengesteld. Naast de uitvoering van het muzikale gedeelte hadden de komische voordrachten niet minder succes. Vooral de nummers van de heeren Th. v. d. Wiel en A. v. Dru nen werkten onbedaarlijk op de lach spieren. Mtet het zoo gunstig bekend staande duo, de Gebr. Lips uit Zevenbergschen zeischap „De Transvaalsche Boeren" voor 'teerst haar Koningschieten. Na een lieftigen strijd werd deze eere- titel behaald door den heer Joh. van Engelen, met 85 punten in 20 pijlen. Na afloop vereenigden de leden zich in het clublokaal van de Wed. Frans Brok en werden ze op een lekker glaas je bier onthaald. Men besloot nog, op 14 en 35 Aug. a.s. een Kring-concours te doen organigeeren en hiervoor ver schillende prachtige prijzen beschik baar te stellen. Een cn ander" zal later per circulaire breedvoerig worden bekend gemaakt. Tijdens liet onweer van Woens dag j.l. sloeg de bliksem in bet huis van M. van Schijndel. Een begin van brand ontstond, doch werd spoedig ge- bluscht. Gedurende de afgeloopen maand Mei, werd aan het postkantoor voor de Rijkspostspaarbank ingelegd 2858,07, terugbetaald 1873,92. HERPT. Het schuttersgilde St. Ca- tharina hield j.l. Zondag Koningschie ten met daaraan verbonden prijsschie ten. Heeft, dit gewoonlijk nogal eenige attractie, dit jaar was dat erger, daar de strijd nogal tamelijk lievig was. Na veel kampen mocht bet eindelijk aan Adr. de Kort gelukken zich Ko ning te zien met. 19 punten. 2e werd Mart. de Kort met 19 punten, 3e Ni- colaas de Kort met 18 p., 3e Arnold de Kort 17 p., 5e Johan van Haren 10 p., 6e Jac. Kuijs 15 p., 7e Johan van Sprang 14 p., 8e Adr. van Sprang 13 p., 9e Corn, de Kort 9 p.,alles in 20 schoten. Nog zijn de jubelkreten van liet zilveren priesterfeest van Pastoor Tim mermans niet verstomd, of Herpt be reidt zich opnieuw voor. Zoo zal Za terdagavond de Herptsche kermis ge opend worden met. bierdrinken van de liandboogscliutterij „Ons Genoegen", dat wil zeggen, dat op dien avond de leden en honoraire leden dier ver- eeniging gjetracteerd worden, Maan dagmiddag om 5 uur, zonnetijd, zal in den tuin van het café Jan Verhoeven de feestelijke opening plaats hebben van de Kruisboogschutterij. Door den burgemeester, de Edelachtb. lieer II. J. van Eggelen, zal deze plechtige ope- ning geschieden, terwijl door de har monie „de Eendracht" alsdan een con cert zal gegeven worden. Dan zal. Dins dag de geheele dag aan de kermis ge wijd zijn, met deze bijzonderheid, dat wij 's morgpns lijet traditioneele vogelschieten zullen hebben van .het schuttersgilde „St. Catharina". Ge woonlijk arriveert men dan omstreeks 11 uur aan den vogelboom met muziek en de burgemeester opent deze plech tigheid met den vogel enkele veeren uit zijn schitterend pak te jagen. Is de vogel dan af, dan trekt men weer huiswaarts en de geheele dag wordt dan aan de kermis gewijd. DUSSEN. De Fanfare „Wilhelmi- na" alhier is voornemens op 2en Pink sterdag de gekozen raadsleden te Hank eene serenade te brengen. Mej. Wed. H. kreeg dezer dagen een klap van een paard boven op haar hoofd, waardoor een bloedende won de ontstond. CAPELLE. Gedurende de maand Mei werden ter gemeentesecretarie al hier voor den Vleeschkeuringsdienst aangegeven 21 runderen, 03 varkens en 6 geiten. Voor de Ned. Herv. Gemeente al hier hoopt a.s. Zondag des nam. half drie uur op te treden Ds. Jonkers uit Waspik. In de Rijkspostspaarbank op het liulppostkantoor alhier werd geduren de de vorige maand ingelegd 4582.08 en terugbetaald 2625,99. Het aan tal inlagen bedroeg 50, dat der terug betalingen 21. Onze dorpsgenoot A. Christ zal op Maandag 0 dezer (2en Pinksterdag) met de Chr. Gemengde iZfongvojreen. „Excelsior" uit 's Gravemoer, van wel ke vereeniging hij Directeur is, deelne men aan het Nationaal concours te Rotterdam. Naar men ons mededeelt 'zal 2en Pinksterdag in deze gemeente weel een openluchtsamenkomst vanwege het Heilsleger gehouden worden. A.s. Zondag des nam. 2 uur zal in de Ned. Herv. Kerk aan den Loon- schendijk optreden Ds. Ewoldt uit Raamsdonk. j Bij de j.l. Woensdag van gemeen tewege gehouden aanbesteding van baggerwerk der Labbegatsche haven, werd dit opgedragen aan T. Kluijte- naar alhier. WASPIK. De leden der Waspiksche Eiervereeniging maakten Donderdag j.l. een uitstapje naar Horst (Lim burg) ter bezichtiging van liet, Fok- station voor Pluimveeteelt der C. R. E. voor Limburg en Noord-Brabant. A.s. Maandag zal de wijding plaats hebben der 3 nieuwe klokken der St. Tlieresiakerk te Waspik-Boven. In de gehouden vergadering van het alhier gevestigde Varkensfonds werd in plaats van den heer J. M,ateij- sen, die wegens lioogen leeftijd ont slag had genomen, tot commissaris be noemd de lieer S. Mateijsen. RAAMSDONKSVEER. Gedurende de maand Mei werd aau.het Postkan- EEN PRODUCT DE» SUNLIOHT ZEEP FABRIEKEN R 312-23 Hoe heerlijk om met mooi weer langs de wegen te rijden, alle beslommeringen te vergeten en te ge nieten van de mooie natuur en de ge zonde buitenlucht Maar elke medaille hebben last van Wist U niet, dat heeft zijn keerzijde. Velen zadelpijn en stijve spieren. Kloosterbalsem ook daarvoor prachtig en afdoende helpt7 Neem een pot Akkers Kloosterbalsem (60 cent) mee in Uw zadeltaschjc cn Uw fietstocht wordt een ongestoord genot. En als ge het ongeluk hebt U te bezeeren of te verwonden, doe er dan dadelijk wat Kloostcrbalsem op, die de wond zui vert en geneest. Dan zult gij begrijpen, waarom men van Klooster- balsem reeds QWft gQUd ZOO jaren lang zegt;

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 10