I 1. 40-Jarig Bestaan Kon. Erk. Harmonie§!„APOLLO", 1 J ken, met zijn schoone gaven als kun stenaar en groot kind van God. Ja Heer, wil hem toch met Uw gena, 'l leven dat hij voelt en dat hij ziet, daar héél diep in zijn hart, helpen tor sen naar 't oppervlak. We hebben speciaal deze reproduc tie van Timmermans gekozen, omdat ze genomen is naar zijn laatste schil derij, geschilderd door onzen Waal- wijkschen kunstschilder Theo van Delft. Nu is Timmermans al door heel wat artisten geschilderd en geteekend, o.a. door Toorop, Jan Gregoir, Is. Op- zoomer, Tony van Osch e.a., maar geen dezer heeft ooit zoo'n treffende gelijkenis weten te bereiken als Theo van Delft. 'I Werk van den knappen Lierenaar Is. Opzooiner dat zich in 't moderne Museum te Brussel bevindt is ontegen zeglijk een artistiek product, maai de gelijkenis laat toch te wenschen over. Ook Toorop heeft wat dat betreft in zijn teekening gefaald. Bezie eens den vasten, fijnen kop van Timmermans! Daar zit een toets in waar,van Timmermans zelf getuigde: „Frans Hals zou 't ook zoo gedaan hebben, zoo fluitend geschilderd". Ja, daar zoudt ge Uwen hoed voor willen lichten. Theo van Delft heeft in dit schilderij die kalme beleving we ten te leggen die er van Timmermans uitgaat als ge hem iets gaat vertellen. Dan kijkt ie je aan zooals je hem hier ziet, met een klein, vaag lachje in zijn gezicht en nu en dan een guitige tinte ling in zijn oogen. Vriend v. Delft, ge hebt hier een waardevolle expressie bereikt, niet al leen wat betreft den kloek geschilder den kop, maar ook in de handen die klaar zijn en waaruit karakter spreekt Wij gaan groot op U. ED CUYPERS t In hel Roode Kruis-Ziekenhuis te 's-Gravenhage is aan de gevolgen van een maagaandoening op (>8-jarigen leeftijd overleden de architect Eduard Cuypers. Hij heeft in ons land en in Indië, waar hij ook een bureau had, zeer veel groote werken gebouwd. Wij noemen eenige van de voornaamste: het Ca- nisiusziekenhuis te Nijmegen, het Sa natorium Dekkerswald te Groesbeek, bet Gast- of Ziekenhuis te Dordrecht, de Ziekenverpleging te Dordrecht, het Sanatorium Hoog-Laren, het Roode Kruis Ziekenhuis te 's-Gravenhagc, ter wijl thans nog een ziekenhuis te Til burg en het Kinderziekenhuis te Den Haag in uitvoering zijn. Verder Stoop's Bad te Bloemendaal, bet Veiligheids museum te Amsterdam, het spoorweg station te 's-Hertogenbosch, bankge bouwen voor de Nederlandsche Bank te Zwolle, Maastricht en elders, R. K. gestichten te Druten, retraite-huizen te Venlo, Vught en Spanbeek, het groote administratiegebouw der Levensverze kering Mijv „Dordrecht" te Dordrecht en zeer vele particuliere woonhuizen. MAARTJE OFFERS. Maaltje Offers gaat van 18 Februari 1928 tol half Mei met Thomas Beecham en zijn orkest een tournée maken door Engeland, Schotland en Ierland en dan in de zomermaanden een reis door Britseh-Indië en Australië, waar zij ook. in de Opera op zal treden als Dalila, Amneris en Azucena (Trova- tore). GEMENGD NIEUWS. Hedenmorgen omstreeks 11 uur is onder Schipluiden nabij de Delftsche groentenveiling, een dochter van den landbouwer van Dijk, wonende te Schipluiden, aangereden door een motorrijder en ernstig verwond. Zij werd in bewustelooïen toestand per auto naar huis vervoerd. Gisterenmiddag is op den onbe- waakten overweg bij den Middelweg te Uithoorn een particuliere auto door den trein Aalsmeer—Uilhoorn gegre pen. De inzittende, 22-jarige heer Oudijk uit Waddinxveen werd op slag gedood, terwijl een dame, die zich eveneens in den auto bevond, ernstige verwondingen bekwam Zij werd per trein naar Amsterdam ver voerd, en aldaar opgenomen in het Wilhelmina Gasthuis. De auto werd vernield het trein verkeer ondervond uiteraard stagnatie. Voor het politie—hof in West minster is gisteren de behandeling begonnen van de strafzaak in verband met het in stukken gesneden en in een koffer gestopte lijk van Minie Bonatie. Als beklaagde staat terecht de 36 jarige kantoorbediende John. Robinson. De vertegenwordiger van het open baar ministerie las een mededeeling voor, welke Robinson bij de instructie gedaan heeft. Volgens die mededeeling, hadden Robinson en de vrouw twist gekregen op het kantoor van den eerste, om dat hij haar het geld niet wilde geven waar zij om vroeg. Hij diende haar een slag toe, zij viel achterover en sloeg or.der het vallen met haar hoofd tegen iets aan. Hij liet haar liggen zooals zij lag en ging heen. Dit was omstreeks half zes 's middags. Toen hij den volgenden dag op het kantoor terugkwam, was hij ver baasd te zien dat zij daar nog altijd lag. Zij was dood. Robinson zegt dat hij toen in zijn radeloosheid op het denkbeeld is gekomen het lijk in stukken te snijden en in pakpapier te doen. Geen raad wetende hoe hij zich van de stnkken moest ontdoen, had hij toen een koffer gekocht en alles erin geduwd. Later ontmoette hij een kennis, die hem hielp om den koffer naar beneden te dragen. Hij deponeerde hem aan het Charing Cross-station. Hij beweert het regu dat hij ontving, bij ongeluk verloren te hebben. De zaak is tot Woensdag verdaagd. Terwijl Zaterdag de duiker Hook in de Puget Sound (staat Washington) op zoek was naar verloren vischnet- ten, kwam een reuzenpoliep op hem afglijden, met het lijk van een man in zijn armen. Met enkele daarvan het lijk vasthoudend trachtte de octobus met de andere Hook bij de beenen te grijpen. Met zijn met ijzer beslagen stok en zijn zakmes stelde de duiker zich te weer en hij slaagde er niet slechts in zich het ondier van het lijf te houden, maar het, door zijn J vangarmen af te snijden, onschadelijk te maken. Toen hij met de prooi van de poliepaan deoppervlakteverscheen, bleek deze een matroos te zijn, die enkele uren te voren van een sleep- boot overboord was gevallen. Gisterenavond is de werkman j. bij het hijschen van een zware kast met balcon en al van een huis aan den Berg- en Dalschen weg te Nijme gen neergevallen. De man werd zwaar inwendig ge kneusd. Men vreest voor zijn leven. Bij het uitspannen der paarden, welke gespannen waren voor eenige trouwkoetsen, heeft de boerenarbeider S. de Jong op de hofstede van den heer A. W Zuidbroek te Stolwijk een zoodanigen slag gekregen van een der dieren, dat hij spoedig daarna aan de bekomen verwondingen is overleden. Hedenmorgen is te 's Hertogen- bosch, de 22 jarige stoker van de hei machine bij de heiwerken aan sluis 1, J. van Osch, te water geraakt en ver dronken. Leest en verspreidt het tegenwoordig prachtig Geïl lustreerde Sportblad „ONS ZUIDEN". Het Hoofd-Comité der Feestelijkheden. Kaatsheuvel maakt zich op ter feest viering. En terecht. Waar zal zich het feit voordoen, dat in een betrekkelijk kleine plaats, twee muziekkorpsen van den eersten rang tegelijk jubileeren, hel een z'n veertig en 't ander zijn vijf-, tig-jarig bestaan herdenkt, waar zal het mogelijk zijn dat die twee concur renten of liever evenknieën in de kunst, zulk een bijzondere gebeurtenis broederlijk te samen vieren, in één feest, zoodat het ook vanzelf een feest is van de geheele bevolking, spontaan, unaniem. pagina's open en men zie daarin het ongekend groot aantal aan 'l festival deelnemende gezelschappen, bijna 50 in getal. Zij alle komen door hun deel name hulde brengen aan de jubilee- rende gezelschappen, die zij zeer zeker en terecht beschouwen als de beste onder hen, waardeeren hoe Euphonia en Apollo steeds bereid zijn deel te nemen aan festiviteiten elders, maar speciaal wat zij gedaan hebben voor de instrumentale kunst in het Zuiden. De gezelschappen komen dus van 't Cabaret-Duval enz., kortom van liet zoo ruimschoots gebodene. Het comité heeft maanden van drukken ar beid achter den rug, maar plukt nu ook de voldoening een uitnemend feest-programma te hebben saamge- steld, dat „elk wat wils" bffedt en waar mee het succes moet hebben. Wij wen schen dit der Commissie in elk opzicht in de guootste mate toe. Moge Kaatsheuvel een drukbezocht prettig en waardig feest vieren. Ten slotte een woord van hartelijke felicitatie aan de beide jubileerende Het Muziekgezelschap „Euphonia" dat zijn 50-jarig jubilé viert. Het is de groote roem van Kaats heuvels Belang dat het hiertoe 't initia tief nam, welk initiatief door de jubi leerenden in denzelfden gedaehtengang ontvangen, door het hoofd-comité en de sub-commissies der G.I.M.K. in een grootsche daad is omgezet. En ziedaar dan de dagen, waarvoor zoo ontzettend hard is gewerkt, waar naar zoo met verlangen is uit gezien. En met welk succes is er gewerkt? Men sla daarvoor den feestgids, een respectabel boekje van meer dan 100 groofeii getale, een paar duizend mu zikanten nemen deel aan 't festival. Mogen heel veel duizenden bezoekers opgaan in deze dagen naar Kaatsheu vel, om mede de jubileerende gezel schappen te huldigen, maar tevens om deel te nemen aan de groote festi viteiten door het Comité georgani seerd, te genieten van de heerlijke mu ziek der concerteerende gezelschappen, der deelnemende vereenigingen aan 't festival, van de amusementen op het smaakvolle feestterrein, van de soirée amusante et dansante, van de variété's gezelschappen „Euphonia" en „Apollo" den roem van Kaatsheuvel, maar ook den roem der geheele Langstraat. Mogen zij met liet klimmen hunner levensjaren hunne gloriezon aan den muzikalen hemel steeds in glans zien toenemen. Euphonia en Apollo onze gelukwen- schen en onze hulde! Niet minder hulde aan 't feest comité, speciaal aan den volijverigen secretaris den heer J. Tuerlings. Het Muziekgezelschap „Apollo" dat zijn 40-jarig jubilé viert. I Groote Inl MozMtti te Raotshiuvel. j 99 K I - 4 7 - Vnn links naar rechts. Zittend: L. .1. v. d. HORST, M. A. VAN DER WEE.M. VAN NIEUWSTADT, .1. TUERLINGS. Staande: G. WIJDEMANS, W. L. M. DE BOTH, A.SCHALKEN, J. SNOEREN Pzn.,* C. VLOEMANS. in 1

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 6