PUROL De componist-dirigent werd na zouden deelnemen tot het maken van menigmaal zult mogen terugdenken, deze uitvoering door cojnitéleden e.a. een muzikale wandeling door de ge- met genoegen en voldoening, aan het gecomplimenteerd met zijn succes. Hterna nam het festival een aan vang. Achtereenvolgens traden op: 1. Fanfarecorps „Sirena", Vrijhoeve- Capelle, directeur P. B. Bisselink. Nummers: Fant. sur l'opéra .Les Dragons de Villars" van Millart. Theoludo Ouverture van L Langlois. 2. Gem. Zangver. „de Heidebloem Vrijhoeve-Capelle, directeur A. v. d. Kolk. Nummers: De Nederlandsche Vlag van J. H. B. Spaanderman Sr. Bruidsvaart in Hardanger van Half- dan Kjerwlf. 3. Harmonie „De Volharding Drunen, directeur Ant. van Huiten. Nummers: Ouverture Symphonique van Maquet. Robert Diable van Meyerbeer arr. Muldemans. 4. Euterpe Fanfare "s-Gravemoer, directeur Alb. Christ. Nummers: Antigone Ouverture van Fern. Rousseau. Mosaique de l'opera Nabuchodono sor van M. J. H. Kessels. 5. Harmonie Jongens-Congregatie Drunen, directeur H. Brok. NummersThe Bronze Horse, Ouver ture van Auber. Le Pardon de Ploerinel van G Meyerbeer. De Fanfare „Nooit Gedacht" uit Almkerk was niet verschenen. Wij kunnen volstaan met te ver melden dat de afwerking een vlot ver loop had, dat elk gezelschap zijn beste beentje voorzette en het geheel een edele wedijver was, een meten van eikaars krachten op instrumentaal en vocaal gebied. Een voor den Zaterdagmiddag zeer talrijk publiek was aanwezig, dat festival te Kaatsheuvel en aan zijne i nijvere en muzikale bevolking. van J. van Tricht. De harmomie „Vlijt en Eendracht' Reijen, was niet verschenen. R.K. Vereeniging Liedertafelen Fan- meente. Door de Hoofdstraat werd naar het Gemeentehuis gemarcheerd, a^iJrh?«nn6Slmi E" hiermede heet ik U nogmaals van f*re »St- Qregoriüs, Haaren, directeur gezelschappen met de^comHédeden j harte weikom en drink op den groei M^d;Ve„: en den bloei Uwer vereenigingen. Een hartelijk applaus volgde op deze van zooveel waardeering getuigende toespraak. gemeentebestuur Als allen in de zijn houdt de Hoofdcomité de Wee de vol- het hoofd der zeer officieel door het werden ontvangen, raadszaal aanwezig voorzitter van het heer M. A. van del gende toespraak tot gemeente Het hoofdcomité voor de luisterrijke viering van het 50-jarig bestaan van het Koninklijk Muziekgezelschap „Eup- honia" en het 40-jarig bestaan der Koninklijk Erkende Harmonie .Apollo*' stelt het in hooge mate op prijs door U te worden ontvangen aan welke ontvangst U tevens de begroeting der deelnemende gezelschappen hebt wil len verbinden. Wij vermogen daarin te zien het levend bewijs dat het streven der muziekgezelschappen Uw volle sym phatie heeft, hun ontwikkeling op muzikaal gebied Uw waardeering weg draagt. Wanneer dit zoo in den loop der jaren reeds zoo bij herhaling is gebleken, dan wenscht gij daarvan ook thans wederom uiting te geven door Uw officieel woord te hechten aan de festiviteiten welke voor de luisterrijke herdenking dezer jubilea zijn opgezet En ongetwijfeld zal het ook U to; genoegen hebben gestemd dat de har- monieuse gedachten welke onze har monie» aan haar instrumenten in een passend ensemble weten te onttokkelen dat deze harmonieuse gedachten ook in de feestviering haar weerklank hebben gevonden. Daarbij doel ik meer eigenaardig op de samenwerking welke hier is verkregen, welke aile beide harmoniën in narmonieusen gang doen opgaan tot dit feest om een Hierna werd de eerewijn rondgediend Namens de deelnemende gezelschap pen sprak de heer v. d. Heuvel voorzitter der K. E. Harmonie Sophia's vereen, uit Loon-op-Zand een hartelijk woord van hulde tot de jubileerende gezelschappen en tot Kaatsheuvels Belang, door wier initiatief deze luis terrijke feestviering is opgezet. Als voorzitter eener harmonie wist spr. uit ervaring welke offers er van bestuur en leden geeischt worden om een harmonie tot bloei te brengen. Daarvoor is tevens waardeering van buiten noodig en deze valt hier in Kaatsheuvel zoowel bij het hoogste gemeentegezag als bij de geheele be volking in ruime mate te constateeren. Met de hartelijkste gelukwenschen met het 50 en 40-jarig bestaan van Euphonia en Apolio sprak hij de hoop uit dat het in hun muzikale prestaties steeds cresendo zou gaan. De krachten om het hoogste op muzikaal gebied te bereiken zijn in de gemeente aanwezig zij hebben slechts flinke vereenigingen en finantieelen en moreelen steun der gemeente noodig om tot ontwikkeling te komen. Mogen zij die kunnen geven, toch steeds met milde hand de muziek gezelschappen in hunne plaats geden ken. Spr. eindigde met namens alle aan wezige gezelschappen dank te zeggen voor de hartelijke ontvangst e met genoot van de prestaties der drachtig de gevoelens te doelen welke nogmaals de beste wenschen uit te verschillende gezelschappen of (en dit waren vooral de kinderen die dezen middag vrij entreé hadden en dus in grooten getale aanwezig waren) zijn Ontspanning zocht in de talrijke kermisattracties. Te circa 8 uur ving het groot feest- concert aan aangeboden door de beide jubileerende corpsen. lste deel Kon. Muziekgezelschap „Euphonia", Directeur A. Stravers. 1 Groet aan Kaatsheuvel P. B. Bisselink. 2 Pax et Labor G. Parès. 3 Gloria Victus L. Langlois. 4 Grande Fantaisiesur l'Opera Macbeth G. Verdi. 5 Jubileum Marsch A. Stravers. Pauze. 2e deel: Kon. Erk. Harmonie „Apollo", Directeur; P. B. Bisselink. 1 Apollo's Jubilé Marsch P. B. Bisselink. 2 Treue Waffenfahrts. Marsch H. Blankenburg. 3 Grande Marche Solemnelle L. Langlois. 4 Doice far niente, Grande Valse P. B. Bisselink. 5 Fantaisie dramatique sur l'Opera „Les Hugenots" G. Meyerbeer. Onnoodig te zeggen dat de uitvoe ring dezer speciaal gekozen nummers, door deze uitnemende en populaire gezelschappen een massa luisteraars en bewonderaars trok. De wijze waar op zij werden uitgevoerd deed den goeden naam dezer corpsen alle eer aan. Vele anderen brachten den avond genoegelijk door in de feëeriek ver lichte Caberet-zaal waar een „avond van vroolijke kunst werd gegeven door het Variété Gezelschap „Paul Duval", Rotterdam en het Jasz Band Ensemble „The Jolly Fellow Band" Band Master Th. de Haas. De verschillende artisten alsMevr. Saltoni, zangeres en soubretteAnnie van Eyckeren, InstrumentalisteCobi van der Velde, de gevierde Cabaretière; Duo Divance, Origin. Volendam Sin- ging Act.; Frans Stoel, Humorist en Levensliederen zanger wisten er de stemming wel in te brengen en te houden. Vooral het optreden van de instrumentaliste Annie v. Eijckeren mag hier speciaal vermeld Wat zij op alle mogelijke instrumenten presteerde, wekt hier bij de vele aanwezige beoefenaars en kenners van de instrumentale kunst terecht ieders bewondering, terwijl haar geheele optreden sympathiek aandeed. Zondag. Het weer, in den morgen een beetje dreigend, hield zich goed en was evenals bij de opening uitnemend te noemen al stond er dan ook een vrije stevige bries. Het was dus te voorzien dat deze tweede dag in alle opzichten slagen zou en het is dan ook inder- daad een succesdag geworden. Te circa 12 uur stelden zich in de Verlengde Hoofdstraat de gezelschap pen op die dien dag aan hel Festival huldebetuiging zijn ver- aan deze bonden. Deze eendracht hebben wij in ons Hoofdcomité ten volle en zoo gaarne overgenomen. Daardoor toch vermochten wij ons feest meer luisferijk, meer overeen komend met de energie en de muzikale kracht welke van onze harmoniën uit gaat, op te zetten terwijl de samen- werking niet minder gelegenheid biedt om de hulde te veroveren welke wij aan onze muziekgezelschappen ver plicht zijn. En staande daardoor ook achter ons de geheele bevolking welke in haar muziekgezelschappen ^opgaat hebben zich daarbij ook meerdere gezelschap pen van buiten gevoegd, die in cor diale gevoelens van hun symphatie voor hun zusterverenigingen kunnen doen blijken. En aldus vereenigd in een gemeen schappelijke gedachte mogen wij dit festival als een blijvende herinneiing aan onze jubileerende harmoniën aan bieden en hopen wij dat zij daarin een stimulans voor haar verdere ont wikkeling en hun toenemenden voor uitgang mogen vinden. (Applaus.) De edelachtb. heer Burgemeester v. Besouw spreekt hierna als volgt Mijnheer de Voorzitter, Jubileeren de Harmonieën, Geachte Vertegen woordigers In het jaar 1925 herdachten onze beide muziekgezelschappen van Kaats heuvel, namelijk de Koninklijke Har monia „Euphonia" het 50 jarig en de Koninklijk erkende harmonie „Apollo* het veertig jarig bestaan hunner ver eeniging In intiemen kring werd dit door de Besturen en de werkende leden herdacht doch tevens werden er plannen beraamd, om dit heuglijk feit op grootsche en luisterrijke wijze te vieren. De leiding hiervan kwam in handen van Kaatsheuvels Belang en gezamen lijk werd er besloten om met Pinksteren 1927 een groot festival, gepaard met verschillende vermakelijkheden en at tracties, te houden. Men ging uit van de gedachte dat het moest zijn een volksfeest omdat onze harmonieën bestaan in en door het volk en de bevolking gedurende die lange reeks van jaren steeds het lief en het leed der vereenigingen gedeeld heeft, De burgerij was hiermede ten zeerste ingenomen, want zij gaat inderdaad groot en is trotsch op hare beide roemrijke muziekcorpsen. En zoo vieren we dan heden feest. Doch wij doen dit niet alleen voor ons zelve doch wenschen dat de ver- schillende zustervereenigingen, die dezer dagen naar Kaatsheuvel zijn ge komen en morgen nog zullen komen, deelgenooten zullen zijn in onze feest vreugde. Het Gemeentebestuur rekende het zich dan ten plicht om de vertegen woordigers dier vereenigingen in het huis der gemeente een hartelijk welkom te moeten toeroepen, hetgeen ik dan ook bij deze zeer gaarne doe, in de hoop dat wanneer ge naar uwe haard steden zult zijn teruggekeerd, later nog spreken voor den groei en bloei van Euphonia en Apollo. Met spontaan applaus gaven alle aanwezigen hun instemming met deze kernachtige toespraak te kennen. Daarop werd de muzikale wandeling weer voortgezet en trok de stoet door Hoofdstraat, Peperstraat, Markt, Gast huisstraat, Telefoonstraaten Hoofdstraat naar het feestterrein, alwaar de ver schillende muziekcorpsen zich om de kiosk groepeerden en onder directie van den componist, den heer Bisselink, de festivalmarsch uitvoerden. Niette genstaande de circa 400 executanten gevormd weiden rfuit een 9 tal gezel schappen. vormde het een frappant, massaal geheel, wel een bewijs dai de fraaie marsch met veel ambitie en waardeering was ingestudeerd De voorzitter van het hoofdcomité wil hierna even melding maken van een heugelijk feit, nl. dat de heer Jac. v. d. Brand, een der grondleggers van de thans jubileerende harmonieën, heden zijn Sisten verjaardag viert. Ter eere van den jarige die op de kiosk aan wezig was werd een „lang zat hij leven" geblazen, waarop deze de aanwezigen eveneens zoo'n 8lsten verjaardag toe wenschte. Hierna marcheerden de diverse ge zelschappen naar hunne aangewezen lokalen en kon men overal in de straten de lustige toonen der harmonieën hooren weerklinken, wat heel wat volk naar buiten lokte. Te ruim 3 uur ving het Festival aan' waaraan dien dag niet minder dan 17 gezelschappen zouden deelnemen. Achtereenvolgens traden op: Kon. Erk. Harmonie „Apollo", Kaatsheuvel, directeur P. B. Bisselink. Nos. Grande Marche Solemnelle van L. Langlois. Fantaisie dramatique sur l'Opera Les Hugenots" G. Meyerbeer. Fanfarecorps „Prinses juliana", Moergestel, directeur J. v. d. Wouw. Nos. Les Esprits de L'Atre, Ouver ture van G. Tack. Theolude, Ouverture van L. Langlois. Gemengde Zangvereen. „Volhar ding", Tilburg, directeur P. v. Berkel. Nos Jesu dulcis Memoria van Bern. Kathe. Die Vesper van L. van Beethoven. Fanfare „Onze vrije Uren", Wagen berg (Gem. Terheijden), directeur J. W. Alphen. Nos. Dans La Bruyère, Ouverture van A Govaert. Le Serment, Ouverture van Verhuyser. Mannenzangvereeniging - „Volhar ding in Toonkunst" Dongen (Vaart), directeur W. Kuppens. Nos Domine salvam fac van Giessen. Ecce quomodo moritur van Handel» Fanfare „Oefening kweekt Kennis", Zevenbergen, (Zevenb. Hoek), direc teur C. de Jong (Breda). Nos. La Petite Duchesse van Rec- cins. Echos de Bois van Martin. Muziekver. van Post-, Telegraaf- en Telephoon—personeel „de Postfanfare", Tilburg, directeur J. de Maar. Nos. L'Aurore d'un beau Jour, Fan- tasie van J. Martin. Simple comme bonjour, Ouverture Nos. Le val de l'Amblève van D. D. Belleflamme L'Aurora d'un beau Jour van J. Martin. Koninklijke vereen. Harmonie Aste rius, Oisterwijk, directeur P. v. Abeelen. Nos. Ouverture Soarnicum van Preckker, La Villa des Roses van J. Martin. Harmonie der R.K. Werkliedenver. „St. Crispijn", Waalwijk, directeur A. Stravers. Nos. Le Cariiionneur de Bruges, Potpourri van Grisar. Suite de Ballet de l'Opera Comique Marion van Sam Vlessing. Liedertafel „Oefening en Vermaak Waalwijk, directeur jac. Sars. Nos. Ruïne van Brandts Buys. Minnezangersmeilied van I. Olman. Harmonie „Virtus Nobilitat Artem Waspik, directeur C. KuyteR. Nos. La Porphyrure, Fantasie van J. Schweinsberg. La Muette de Portici, Ouverture van 3. E. F. Auber. Kon. Muziekver „Harmonie" Oos terhout, directeur J L Kroes. No. La princesse Enchanté van L Langlois. Grand Fant. sur l'opera Tannhauser van Wagner-Kessels. Liedertafel en Muziekkorps „L'Echo des Montagnes Harmonie', Tilburg, directeur P. van Abeelen. Nos. Tantalusqualen Ouveiture van F. von Suppé. Caprice Militaire Ouverture van Herzeelen. Koninklijke Harmonie „Musis Sa crum" Dongen, directeur C. van der Sluys. Nos. Fantaisie Ouverture „Firenza van Gabriel. Grande Fantasie „Freischutz" van F. Dunkier. Kon. Erk. Harmonie „Sophia's Ver eeniging" Loon-op Zand, directeur P. J. van Abeelen: Nos. Festival Ouverture van Leutner. „De Freischutz", Grande Fantaisie sur l'opera de Weber van F. Dunkier. Dank zij het fraaie weer, was het bezoek aan het festivalterrein zeer druk. Het aantal bezoekers liep dien dag over de 6000. Nog zeiden zal Kaats heuvel een dergelijke drukte in zijn stra ten hebben aanschouwd. De grootsche opzet van de festiviteiten en de doel treffende reclame- compagne onder leiding van den Alg. secretaris, den heer J. Tuerlings gevoerd, hebben duizenden vreemdelingen naar Kaats heuvel weten te trekken, waarvan ook verschillende ingezetenen hebben ge- profiteeid. Hulde aan K. B., dat het initiatief tot deze feesten nam, die door de eendrachtige samenwerking van de geheele bevolking zoo schitterend konden, ja moesten slagen. Het ging er op het feestterrein gezellig toe. Voor zoover de bezoekers niet genoten van de ver richtingen der diverse muziek- en zang gezelschappen, vermaakten zij zich in de talrijke kermisattracties die er stand plaats hadden. Toen te circa 6 uur de groote dan cingtent geopend werd, stroomden de danslustigen in zoo grooten getale binnen dat er spoedig geen plaatsje meer onbezet was. Het prima Jasz- Band Ensemble „The Jolly Fellow Bond" voldeed uitstekend. Te 8 uur ving net cabaret aan, af gewisseld door dansen. Niettegen staande de groote tent ruim 700 be zoekers kon bevatten, moesten nog vele liefhebbers worden teleurgesteld, omdat geenplaats meer te krijgen was. Vooral voor het dansen bleek de animo bijzonder groot, waardoor vaak aan de verrichtingen der cabaret-artisten niet voldoende aandacht werd geschonken, uitgezonderd de bewonderenswaardige muzikale prestaties van Annie van Eyckeren. Een hevige regenbui ontlastte zich te circa 8 uur boven het feestterrein, waardoor de bezoekers in allerijl zoo goed en zoo kwaad als het ging onder de verschillende tenten beschutting moesten zoeken, die echter niet overal waterdicht bleken. In de cabaretzaal althans zag men spoedig vele bezoe kers de parapluie opsteken vanwege het doorlekken, wat natuurlijk tot heel wat hilariteit aanleiding gaf. Na een goed half uur was het echter weer droog en bleef het den ganschen avond door, zoodat op de kiosk het groote feestconcert, welwillend aan geboden door de alombekende Kon. Erk. Harmonie Sophia's Vereen, van Loonopzand, doorgang kon vinden. Honderden hebben genoten van het wei-verzorgd programma dat dit keur corps op onverbeterlijke wijze uit voerde. Het volgende programma werd onder leiding van den heer P. J. v. Abeelen afgewerkt. Programma 1. Marche du Progrès Aug. Eenhaus. 2. Festival Ouverture Leutner. 3. De Freischufs, Grande Fantaisie F. Dunkier. PAUZE. 4. Ouverture de Concours F. van Herzeele. 5. Jeunesse Poudrée, Valse Prosper Francois. 6 Ballet Egyptien A. Luigini. 7. Finale. Stormschade. Gedurende den nacht en in den vroegen morgen woedde er een hevige storm gepaard met stortregens, die aan het feestterrein heel wat schade berokkenden. Het bood des morgens een droevigen aanblik. Van de fraaie luchtschommel was de geheeie overdekking afgerukt, twee groote consumptietentèn waren weggeslagen waarbij voor een groote waarde aan buffetgerief vernield werd, het „Hoofd van Jut" lag tegen den grond enz. Een strop voor de betrokken exploitanten en een belangrijke schade post voor het Festivalcomité. (Vervolg verslag van den laatsten dag in ons volgend nummer). Ingezonden Mededeelingen. Doorzitten Stukloopen BUITENLAND. Te Warschau (Polen) is een moord aanslag gepleegd op den Russischen gezant. Deze werd zwaar gewond en is later in het hospitaal overleden. De dader is een Russisch monarchist. Er heerscht ernstige spanning tusschen de Engelsche en Egyptische regeering. De gezant van Servie in Albanië is teruggeroepen, zoo ook omgekend. Waar de toestand zich ernstig Iaat aanzien, hebben Engeland en Frankrijk hun bemiddeling aangeboden. De vlucht van Chamberlin. New York—Eisleben. Ongeveer 46 uur uur in de lucht. Door benzinegebrek niet naar Berlijn gekomen. Zooals wij Maandagmiddag reeds per bulletin bekend hebben gemaakt zijn Chamberlin en zijn passagier Levine, na bijna 46 uur vliegens te Eisieben in de provincie Saksen, op ongeveer 30 K.M. afstands van Hatle en 150 K.M. van Berlijn, veilig neer gedaald. Gebrek aan benzine had hun belet verder te vliegen. Een poging om van Eisieben naar Berlijn door le vliegen is mislukt. Te Cottbus is de vlucht voorloopig geëindigd. Er kwamen succievelijk tal van be richten binnen, waar de machine was gezien en men begreep niet wat men er van denken moest, toen men van 1 tot ongeveer 4 uur niets meer van hem vernam. Toen werd hij gesigna leerd boven Crefeld, vervolgens te 4 20 uur boven Dortmund en te 9 20 uur moest hij na veel omzwervingen en zoeken te Eisieben, wegens ben zinegebrek een noodlanding maken. Hij steeg ten 9.55 uur weeï op, maar moest voor hij zijn doel bereikte, op 14 K.M. afstand van Berlijn wegens 't breken van de schroef, te Cottbus landen. Direct werd van het Tempel hofterrein te Berlijn een toestel gezon den om hem af te halen. Hoe groot precies de afstand is, dien Chamberlin en Levine hebben afgelegd, is ons nog niet bekend. Vast staat echter zeker, dat zij Lindbergh's record verbeterd hebben met eenige honderden kilometers. Hij is minstens 46 uur in de lucht geweest. Hij is gisteren weer opgestegen en onder grooten geestdrift te Berlijn geland. Hij werd namens de rijks- regeering ontvangen. BINNENLAND. Stormramp. Uit Indië kwam een gift in van f 50.000 H. M. de Koningin schonk illanHa rro-rnlc^h annon aI ar\ rl i I 4 il J-L-i..' jI ALLE GERO-ARTIKELEN rerkrü*baar bü: VAN LEEUWEN-FRIJDA WAALWIJK. I.

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 2