P Y S Co. l'. FEUILLETON "buitenland. ehschenle* naar voren breng, daar U anders weer Uw hamer zult laten hooren. Maar.... Ik wil 't toch wel even zeggen. De vorige maal waren er hier vier verslaggevers van verschillende bla den; de verslaggever van 't Dagblad van Noord Brabant zie ik nu niet. Ik heb de notulen gehoord en de ver schillende verslagen gelezen, waarover ik zeer tevreden ben met uitzondering over 't verslag van 't Dagblad van Noord-Brabant. Nou heb ik later ver nomen dat 't niet afkomstig is van den plaatselijken reporter. Toen deze nl. zijn verslag had ingezonden kreeg hij bericht van de Redactie, dat men al een verslag had, met .leugens en bedrog" Voorzitter. Dan zou hier dus een stille kracht werken.... Jansen. Ja. In het .verslag" werd o.a. gezegd, dat ik tegen subsidie der concerten had gestemd, wat heelemaal niet juist is. En zoo werd er nog meer gesproken van „leugen en be drog". Dat de heer de Kroon de Godshulzen verdedigde is zijn recht, maar ik heb naar voren gebracht wat ik meende naar voren te moeten brengen. Ik behoef toch waarachtig niet aan 't Dagblad van Noord-Brabant te vragen wat ik zeggen mag of niet. Nu vraag ik U, Mijnheer de Voor zitter, of het niet gewenscht is om den verslaggever te weren van het blad dat dergelijke leugens durft te verspreiden. Voorzitter. Dat zijn van die dingen die men beter persoonlijk met de Redactie van zoo'n blad kan afhan delen. Maar ik keur 't toch ook af, wanneer men zoo iets doet. Ik vind 't ook niet goed als men boven een raads /erslag zulke sensationeele kopjes plaatst. Jansen.'Wanneer iemand als lid van den Raad gezworen heeft de belangen der gemeente naar recht en geweten te zullen behandelen, dan hoeft men toch waarlijk niet aan 't Dagblad van Noord Brabant te vragen „wat moet ik zeggen". Sassen. Ik onderschrijf gaarne de woorden van den heer Jansen. Een dergelijke handelwijze kan voor een blad ook niet bevorderlijk worden geacht en is een groote onvoorzich tigheid. Hebt U nog iets gehoord van de arbeiderswoningen De Voorzitter antwoordt ontkennend. Sassen. De leening bij de Gods huizen van f20.000 is die ook voor 't Grondbedrijf? Voorzitter. Ja, die gelden zijn uit sluitend voor 't Grondbedrijf bestemd. Sassen. Dan hoop ik, dat dit het laatste geld is wat we voor 't Grond bedrijf noodig hebben. Niets meer aan de orde zijnde sloot de Voorzitter de vergadering en ging men in geheime zitting ter behandeling van eenige Reclames. RAAMSDONK. Onder voorzitterschap van den EdelAchtb. Heer Moones, Burgemees ter, vergaderde de Raad dezer ge meente jl. Zaterdag, des nam. 6 uur ten Gemeentehuize. Bij de opening door den voorzitter zijn afwezig de leden Kanters en van Dongen-Torman. Van de ingekomen stukken maakt een punt van bespreking uit: Schrijven van de R.K. Werklieden- vereeniging .St. Joseph" om in ver band met de drukkende werkloosheid 't daarheen te willen leiden, dat door de gemeente eene gelegenheid wordt geschapen dat de werkeloozen in hun onderhoud kunnen voorzien. De Voorzitter acht 't verzoek vreeselijk overdreven. D'r zijn slechts 14 personen uitgetrokken, waarvan er nog pas weer een paar werk hebben gevonden. Dan heeft spr. ontdekt dat er onder de uitgetrokkenen personen voorko men van 60 jaar en ouder. Deze gron den overwegende achten B. en W. geen termen tot inwilliging van het verzoek aanwezig Mochten er onder de werkeloozen zijn die armoede krijgen zoo kunnen zij zich wenden tot 't armbestuur. Hoe meer steun men geeft, zegt spr. hoe meer werkeloozen we zullen krijgen. Wanneer men aan de werkeloozen steun zou verleenen, dan komen er de volgende week 20. Spr. wil nog een opgedane onder vinding ter tafel brengen. Aan een werkloos huisvader bood spr. bij de gem. werk aan tegen een weekloon van f 15. Maar de man bedankte er voor. De heer Lankhuijzen geeft over een dergelijk handelwijze zijn afkeuring te kennen. Voorzitter, Volgens de gegevens zouden er maar twee personen voor steun in aanmerking komen. Op de lijst staan er ook die nog werk hebben De -Jong. Ik heb ook van deze fraude gehoord, 't Is niet in den haak wanneer iemand aangeboden werk niet wil aannemen. Dit is niet goed te praten. Persoonlijk vind ik f 15 niet te veel en ik zou een dergelijk loon niet gaarne als maatstaf zien aan gegeven, maar in de gegeven omstan- heden had de man 't aanbod moeten accepteeren. Voorzitter. En dan is 't een groote fout dat er een controleur is die even hoog staat als de uitgetrokkenen die komen teekenen. Dat is een misverstand ten platte- lande. Wanneer iemand komtteekenen die er geen recht op heeft, dan moet zoo'n contoleur durven optreden en zeggenje hebt geen recht om te teekenen. Maar dat durven ze niet en daarom moeten de goeden voor de kwaden 't loodje leggen. 't Is ook opmerkelijk dat altijd de zelfde personen zijn uitgetrokken. De heer van Rijn meent, dat 't dit maal niet zoo is. Voorzitter. De menschen die op de lijst staan zijn personen welke niet buiten zouden gaan werken. Lankhuijzen. En dan zijn er nog die maar opgeven en denken, wat ik krijg dat heb ik. Besloten wordt het verzoek voor kennisgeving aan te nemen. 2. Voorstel van B. en W. tot ver koop aan H. C. de Bont, te Raams- donk, van een uitweg naast zijne woning. Wordt besloten te verkoopen voor f 25,—. 3. Voorstel van B. en W. tot open baren verkoop van de woning met school en tuin, gelegen aan de Mo- lenstraat op het Dorp. Na een losse gedachtenwisseling wordt tot verkoop besloten. De volgende punten werden zonder meer overeenkomstig het ter tafel ge brachte goedgekeurd. 4. Vastelling der gem. vergoeding ex. art. tot den L. O. Wel 1920, aan de besturen der bijzondere scholen over het jaar 1925. 5. alsvoor, van het voorschot op de gem. vergoeding ex. art. 101. 6. Ontwerp besluit tot wijziging der gem begrooting dienst 1927. 't Bezwaarschrift van J. de Reijer tegen den aanslag in het vergunnings recht Drankwet, werd niet ontvanke lijk verklaard. Rondvraag. De heer van Woerden wijst op 't gevaarlijke verkeer bij 't pakhuis van den heer Klijn. Doordat haag de zoo hoog is, is 't uitzichtop d en weg benomen. Weth. Klijn beaamt dit en zegt toe de haag te zullen laten snoeien. De Jong. Lag 't niet op den weg de politie er eens op te wijzen, dat: er wat meer toezicht werd gehouden 1 op de muziektent, 't Is ergerlijk te zien hoe de tent aan de vernieling der jeugd blootstaat. Voorzitter. D'r is al meermalen op- dracht gegeven, maar de politie kan i er altijd niet bijstaan. Maar we zou den er een waarschuwingsbordje kun nen laten hangen. De heer Lankhuijzen acht zoo'nmaat- regel wel gewenscht. Spr. zegt eens gezien te hebben dat er een partij kinderen op de tent zaten terwijl de politie er met den rug naar gekeerd stond. De Voorzijter oppert 't idee om in deze ook de hulp van de hoofden der scholen te vragen. In elk geval zal er strenger op worden gelet. Zijlmans. Hebt u ook al iets om trent de woningen gehoord? De Voorzitter antwoordt ontkennend. Op een vraag van den heer Schoen makers hoe hoog de huur is, ant woordt de voorzitter dat deze f 3.75 per week bedraagt. De heer Schoenmakers meent, dat indien men de huur verlaagde ook wel meerdere huurders zouden komen opdagen. De Voorzitter zegt dat men nu een maal tegen die woningen een zekere antipathie heeft. Wanneer men de huur verlaagde, zouden de kosten voor de gemeente hooger worden dan die welke thans ontstaan doordat een aantal woningen niet verhuurd zijn. De heer Lankhuijzen wijsl er op hoe de maximum snelheid dikwijls~worden overtreden. Spr. heeft meer dan eens gezien hoe men met een vaartje van 80 K.M. door het dorp komt snorren. Aan de maxi mum-snelheid van 15 K.M wil spr. zich niet scherp houden, men mager ook gerust 30 K.M. van maken. Verschillende leden beamen zulks. Na eenige bespreking zegt de Voorzitter te zullen onderzoeken welke oplossing hiervoor gevonden kan worden. De heer van Rijn zegt de toekomst der gemeente donker in te zien, nu 't zich laat aanzien dat de werkloosheid gaat toenemen. De gemeente krijgt een opbloeiende jeugd waarvoor straks echter geen arbeid te vinden is. Spr. dringt er ernstig op aan mid delen te beramen voor een goede op lossing van dit klemmende vraagstuk der toekomst en doet de mogelijkheid aan de hand om te adverteeren met gem. industrieferreinen De Voorzitter zegt, dat men al in tal van groote bladen geadverteerd heeft, maar zonder eenig tastbaar resultaat. Al heeft men goede indu strieterreinen men beschikt nog niet over geschikte arbeidskrachten. Zonder geschoolde werklui kan zich hier ook geen industrie vestigen. Wil de Raad echter een crediet geven zoo kan men 't nog wel eens met adverteeren beproeven. De heer de Jong merkt nog op hoe tal van gem. reclame maken voer in- dustriegrond. Voorzitter. We- kunnen gerust adver teeren, maar men mag er geen hoog verwachtingen van hebben. De heer van Woerden vraagt of de pacht-commissie al eenig voorstel heeft wat er straks met de gronden gedaan moet worden. De heer Schoenmakers antwoordt dat de commissie deze vraag nog in overweging heeft. De Voorzitter deelt mede, dat de hooiopbrengst dit jaar zeer goed is. De jongste verpachting heeft f 1800 opgebracht. Hierna sluiting. Z. H. de Paus heeft Maandagochtend een geheim consistorie gehouden, waar in Mgr. Van Roey, aartsbisschop van Mechelen, en Hlond, de aartsbisschop v.Gnesen(Posen) tot kardinaal benoemd zijn. De Paus heeft een allocutie uit gesproken, waarin hij eraan herinnerde dat de gruwelen van den Chineeschen burgeroorlog veel minder te wijten zijn aan het Chineesche volk dan aan de van buitenaf ingevoerde doctrines. De Paus beloofde, het Chineesche volk een nieuw blijk van achting en genegenheid te geven en hield een lofrede op de Chineesche nationalisten. Het parket heeft gisteren een inval gedaan in het gebouw waar zich het centrum der activistische politiek bevindt (bedoeld is waarschijnlijk het partijgebouw der Vlaamsche frontpartij, welke in de Fransgezinde berichtgeving steeds activistische partij genoemd wordt). Het gebouw werd door de politie aan alle zijden omringd. Deze inval schijnt het gevolg te zijn van een brief van een activist aan een Antwerpsch blad, waarin de schrijver er zijn vreugde over uitsprak, dat hij de Belgische vlag had zien verscheuren en dreigde, zoo Borms vermoord werd, op zijn beurt den Koning en de leden der Koninklijke familie te vermoorden. Naar aan de „Soir" wordt gemeld, zal d2 bezoldiging der Belgische mi nisters gebracht worden op 4'/a het bedrag, dat in 1914 werd genoten en op ongeveer honderdduizend francs per jaar worden vastgesteld. De bezol diging der Kamer afgevaardigden zal op 25.000 francs per jaar worden ge bracht. gapantip BINNENLAND. Do Nederlandsche Spoorwegen hebben bepaald, dat do geldigheids duur van de ééadaagsche gozelschaps- biljettea voor afstanden boven 150 K.M tot 2 dagen uitgebreid wordt, zulks ingaande 20 Juni j.l. De Dally Telegraph verneemt dat de Engelsche minister van Buitenland- sche zaken, Chamberlain tegen de sluiting van de zitting van den Volken bondsraad te Genè^e achtereenvolgens met de vertegenwoordigers van België c:a Nederland onofficieel over de f'chelde gesproken heeft. Het blad segt, dat hij de hoop uitgesproken heeft, dat Brussel en Den Haag spoedig de onderhandelingen zullen willen en kunnen hervatten. Het tiende slachtoffer van de jongste stormramp, de echtgenoote van den landbouwer Klmmels te Avest bij Groenlo, wien9 boerderij ook geheel verwoest werd, is in het St. Vincentlus- Gasthuis aldaar overleden. De »Gfoudwet» te Roosendaal meldt nu omtrent deze processie Gelijk zulks in tal van plaatsen ia het Zuiden gebeur», waar het Katholieke volk te bukken heeft voor een processie-verbod, dat Indruischt tegen volksziel en volksaard, houden ook de Steenbergsche Katholieken hun H. Sacraments-processie in het kerk gebouw en op het kerkelijk terrein. Mocht die terrein op de een of andere wijze in communicatie staan tot open* baar terrein, dan worden de toeg&ogs wegen formeel afgesloten. Zoo trekt men te Steenbergen van uit de kerk door de kerkdeur aan de Marktztjde, waarna de processie over het kerkplein naar het schoolplein trekt en meu de kerk weer door de deur aan die zijde betreedt. Beide pleinen zija kerkelijk terrein, omgeven door hekken. De openbare toegangswegen worden gedurende deze processie afgesloten, waardoor dus aan de wet voldaan wordt Naar het Ned. Cor. Bur. meldt, ïeeft de „N. V. Aandeelen Exdl. Mij. )e Eenheid" te Amsterdam de N.V. Drukkerij Jacob van Campen gedaagd om op 28 Juni a s. te verschijnen ter terechtzitting van de rechtbank te Am sterdam. De eischeres stelt, dat zij met den A. N. R. O. is overeengekomen, dat aan haar, met uitsluiting van ieder ander, (iet recht is verleend om uit te geven en te exploiteeren het programma van den A. N. R O. en de buitenlandsche programma's waarover de A. N.R.O. de beschikking krijgt of zou verkrijgen De A N. R O. heeft zich slechts het recht voorbehouden uittreksels van zijn programma aan derden af te staan, voor zoover daardoor eischeres aangegane financieele verplichtingen niet worden geschaad. Desnielegenstaande heeft de N. V. Drukkerij Jacob vaif Campen deze pro gramma's gepubliceerd in „Re Radio Luistergids", ondanks het feit, dat zij te voren bij deurwaarders exploit was gesomeerd deze publicatie na te laten. Eischeres vordert een scbadevergoe ding van f. 200 000 of zoowel minder als de rechtbank zal bepalen. Naar verluid, heeft mr A K. Zimmerman, oud-burgemeester van Rotterdam en oud commissaris-generaal van den Volkenbond in Oostenrijk, het voorzitterschap aanvaard van den Alg. Ned. Radia-Omroep. Het ontwerp-Kiesreglement. Voorgestelde Amendementen. De Partijsecretaris, mr. Frans Teu- lings, heeft aan de leden van den Partijraad en aan de Pers de inge diende amendementen op 't ontwerp- Kiesreglement toegezonden. De voornaamste amendementen zijn die welke op de kwaliteitszetels, de plaatsvervangers en de Kiescomité's betrekking hebben. Er zijn echter ook amendementen die uitdrukkelijk in het Kiesreglement willen zien vastgelegd, dat èn bij de kwestie van samenvoeging van Rijks kieskringen èn bij de verdeeling der kwaliteitszetels over de Kieskringen, het advies der Kringbesturen zal wor den ingewonnen, en niet de advisee- rende, maar de stemgerechtigde leden van den Partijraad beslissende stem hebben. Het verslag der Nederlandsche Bank in 1926—'27, zegt o.m. dat een van „DE ECHO VAN EET ZUIDEN OP 68) XXI. Terwijl Louis in Oloron de wacht hield, had Raoul, trouw aan het hem voorgeschre ven programma, alles aangewend om het vertrouwen van mevrouw Fauvel te her winnen en haar gerust te stellen. Die zaak was moeilijk, maar niet onuit voerbaar. Mevrouw Fauvel, die over Raouls dwaas heden verschrikt was, had hem daarom echter geen oogenblik minder geacht. Men moet weten dat geen ergere ge veinsdheid. gepaard met de grootste onbe schaamdheid kon bestaan dan by RoauL Onder den schyn. van de grootste oprecht heid verborg die doortrapte schurk een bui tengewoon bespiedingstalent. Hy kou naar willekeur over zyn talenten beschikken, en zich tevens zoo onnoozel mogeiyk voordoen, dat de schranderste menschen door hem bedrogen werden. Gedurende de maand dat Louis afwezig was, vervulde hy mevrouw Fauvel met een ongekend geluk. Daar zfj buiten woonden en haar man 's morgens vroeg vertrok, had zy den gehea- len dag tot haar bescliikking, dien zy bij Raoul in Veniset doorbracht. En dikwyis, als zy 's avonds nog niet van hem scheiden kon, drong zy er op aan dat hy moe eten ging en den avond by haar zou doorbrengen. Zy vergaf hem nl zyn vroegere fouten, of liever gaf de schuld daarvan aan Clame- ran, daar zy wist, dat deze afwezig was. Nu Raoul niet meer door zyn oom gera den wordt, dacht zy, geeft hy zich, zooals hij is, edel en oprecht, zooals zyn vader was. Dat leugenachtige leventje verveelde Raoul in het geheel niet. Hy speelde zyn rol goed en bezat die bekwaamheden, welke de grofste schurken vormen, hy geloofde langzamerhand zijn eigen leugens. Soms wist hy niet meer of hy de waar heid sprak of wel een scliandelyke komedie speelde. En welk succes had hy niet! Madeleine, de voorzichtige en wantrouwige Madeleine, bekende, zonder bepaald op 'zyn hand te zyn, dat zy te veel op den schyn was af gegaan en onrechtvaardig jegens hem was geweest. Over geld werd niet gesproken. Die voor-^ beeldige jongeman leefde zoo zuinig moge- lyk. Raoul zegevierde dus volkomen toen Louis van Oloron terugkeerde. Deze had tyd gehad een plan op te ma ken. Hoewel hy nu zeer ryk was, wilde hy zyn gedrag toch niet veranderen, tenminste niet voor het uiteriyke. Even als vroeger nam hy zyn intrek in het Hotel du Louvre. zyn eenige buitengewone uitgave was een i-ytuig, dat Manuel, de vroegere be diende van Gaston, onderhield, die in zyn dienst was overgegaan, niettegenstaande een legaat van Gaston hem, hoewel niet ryk gemaakt, toch verre boven het uoodige voor zien had. Louis' droom, het doel zy'ner eerzucht en van al zyne pogingen was nu onder de eer ste industrieelen van Frankrijk te behooren. Nog meer dan zyn titel van markies, liet hy dien van fabrieksbezitter weerklinken. In zyn avontuuriyk leven had hy zooveel markiezen en baronnen ontmoet, dat hy niet meer aan den invloed van den adeiyken titel geloofde. Hoe moet men den waren van den val- sclien adel onderscheiden? Hy vond, dat hetgeen men zoo gemakkeiyk verkreeg, geen groote waarde had. Zooals hy zelf ook ondervonden had, hecht onze weinig romantische eeuw wei nig waarde aan een wapen, al laat de eige naar het nog zoo fraai op zyn rytuig schil deren. Men kan zich zeer goed markies noemen zonder een markiezaat, maar men kan on- inogelyk fabrieksbezitter lieeten zonder een fabriek te hebben. Louis dorstte nu naar aanzien. Ily had zooveel geleden, zooveel verachting onder vonden, dat hy nu van verlangen brandde, zich over»dat alles te wreken. Zyn verleden verontrustte hem niet. Ily had genoeg wereldkennis om te weten, dat het rallen van zijn rytuig over de straat, de stemmen van zijn vroegere kennissen zou overschreeuwen. Zoo liet hy zyn gedachten dwalen, terwyi hy twintig uren spoorde, om van Pau naar Parys te gaan. Over Raoul maakte hy zich niet in het minst ongerust, daar hij hem nog noodig had, zou liy van diens knapheid gebruik maken, maar nam zich voor. al was het ten koste van een groote opoffering, zich van hem af te maken. Al deze gedachten kan men in een notitie boekje lezen, dat Louis op die reis by zich droeg. In het hotel du Louvre ontmoetten die twee elkaar weer voor het eerst. Alles bc- wyst, dat het by die ontmoeting stormach tig moet toegegaan zyn. Raoul, een practisch mensch, beweerde, dat zy reden hadden, zich over de verkre gen uitkomsten te verheugen en dat nog meer geluk najagen, groote onzin zou zyn. Wat ontbreekt ons nog, vroeg hy aan zyn oom, en hetzelfde schreef hy hem eeni ge dagen later. Wat hebben we nog te wenschen? We bezitten meer dan een ruil- lioen. Laat ons deelen en ons stilhouden. We hebben geluk gehad, geloof rny. laat ons het geluk niet uitdagen. Maar die matigheid beviel Louis niet. Ik ben ryk, antwoordde hy. maar ik heb nog andere wenschen. Meer dan ooit verlang ik Madeleine tot myn vrouw. Ten eerste bemin ik haar, ten tweede neem ik door de nicht van een der rykste bankiers ALLE GERO-ARTIKELEN verkrijgbaar bij: I. VAN LEEU WEN-FRIJDA WAALWIJK. te trouwen dadeiyk een belangryke positie in. Madeleine dwingen zou gevaarlyk zyn. Het zy zoo ik tart bet gevaar. Myn voornemen is met u ta deelen, maar pas op Den ochtend van myn liuwelyk zal Made leines bruidschat uw deel zyn. Raoul zweeg. Clamerau, die het geld in handen had, was meester van het terrein. Plotseling zei hy echter: Ge zyt voor niets bang, maar hebt ge u wel afgevraagd hoe ge dien plotselingen rykdom verklaren zult? By mynheer Fauvel weet men dat. er een Clamerau dien gy niet kent zooals ge zelf beweerdet in de nabyheid van Olo ron woont. Hy heeft zelfs gelden by het huis Fauvel gedeponeerd. Wat zult gy antwoorden, als men u vraagt, wie die Clamerau was en door welk toeval gij wettige erfgenaam zyt geworden? Louis trok zyn schouders op. Om liet eiiul van het slot te zoeken, neef wordt ge wel wat erg onnoozel. Verklaar u dan O. hiets liever dan dat. Voor den bankier, voor zyn vrouw, voor Madeleine, zal de Clameran van Oloron een natuurlyke zoon van myn vader zijn dus myn broeder in Hamburg geboren en tydens de emigratie herkend. Is liet niet verklaarbaar, dat liy onze familie verryken wilde? Dit moet ge reeds aan mevrouw Fauvel vertellen. Het is gevaarlyk. Waarom? Men kan de zaak onderzoeken. wie? De bankier? Met welk doel? Wat kan het hem schelen of ik al of niet een natuurlyken broeder heb. Ik erf, mijne pa pieren zijn in orde, hy betaalt me, daarmee uit. Ja, van dien kant. Denkt ge dan dat die twee vrouwen een onderzoek willen instellen? Waarom De minste poging zou haar compromittee ren. Hoewel zy onze geheimen kennen vrees ik haar niet, omdat zy er zich niet van kunnen bedienen. Raoul dacht even na. Ily zocht tegen werpingen, maar vond ze niet. Zooals gemeld heeft het Christ. Hist. Kamerlid Krijger aaa de minister van Justitie eenige vragen gesteld naar aanleiding van de te Steenbergen gehouden Sacramentsprocessie, waarbfl hij den minister verzocht te bevorderen dat hier niet wordt gehandeld in strijd met het bepaalde in het 2s lid van art. 171 van de Grondwet. Hot zy zoo, zei hy. ik zal gelioorza- men, maar kan niet meer op de beurs van mevrouw Fauvel speculeeren. En waarom niet? Welnu, als ze weet dat gij ryk zyt, oompje Welnu, riep Louis zegevierend, wy zyn immers boos, hebt ge niet genoeg kwaads van my verteld, 0111 met recht myn onderstand te kunnen terugwyzen? Ja, ik heb over alles nagedacht, on als ik u myn gelieele plan onthuld heb, zal u met my uitroepen wy zullen, slagen. Dat plan was zeer eenvoudig en had daar om ongelukkiger wy ze veel kans van slagen. Laat ons nu alles eens nagaan en onze balans opmaken; als ge tot nu onze ver richtingen nog niet begrepen hebt, zal ik ze u, nu verklaren., Ik luister. Ik ben liet geweest, die het eerst naar mevrouw Fauvel toegegaan ben om haar te zeggen, niet alleen uw geld of uw leven, maar uw geld of uw eer. Dat was hard. Ik heb haar zooals ik dacht, verschrikt en haar een vreeseiyken afkeer voor my inge boezemd. Afkeer is te zwak, oom. Dat weet ik. Toen heb ik u op het tooneel geschoven. Nu, ik wil niet veinzen. Ge hebt dndelyk succes gehad. Achter een portière verborgen, was ik getuige van uw eerste onderhoud. Ge hebt u in een woord prachtig gedragen. Zy heeft u gezien en be mind, gy hebt gesproken en haar hart ver overd. En zonder uw hulp. Laat ine uitspreken. Dat was de eerste akte van onze komedie. .Nu komt de tweede. Uw dwaasheden, uw uitspattingen heb ben onze respectieve verhoudingen ver anderd. Mevrouw Fauvel is bang van u, zonder u er minder 0111 te beminnen, ge gelijkt zoo veel op Gaston. Zoo bang, (lat zy myn bystand ver zocht heeft. Arme vrouw. (Wordt vervolgd.)

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 2