Notaris MidHoop HET ZUIDEN w. s. c. openbaar verAoopen A. P. C. Roothaert weerspiegeling van den verbeterden toestand is te vinden in de koersen op de wisselmarkt en in den rente stand in het interne /geldverkeer der landen. De bepalingen betreffende de discontabiliteit van bankaccepten konden worden verruimd. Mede gewerkt werd aan- het internationaal giro-verkeer. Het bruto-winstsaldo is bijna gelijk aan het vorig jaar. Het Fokkervliegtuig H. N. A. P. D. is vanmorgen van Bagdad vertrokken naar Bender Abbas, maar is door een defect aan de machine genoodzaakt terug te keeren. De landraad te Solo. (N. 0.1.) heeft wegens den moord op den rechercheur ven politie, in November gepleegd, drie personen ter dood, zes tot twintig jaar, tien tot vijftien jaar en vierendertig tot 8 jaar gevangenis straf veroordeeld. KUNST EN LETTEREN. Expositie Herman Moerkerk in Triborgh Herman Moerkerk exposeert van 20 juni tot 5 Juli a.s. met een 40-tal werken in de Kunstzaal „Triborgh", Stationsstr. 31, Tilburg. In ons volgend nummer hopen wij van ons bezoek aan deze tentoon stelling te gewagen. RECHTSZAKEN. Het Cyaankali-drama in den Haag Naar wij vernemen zal de Majoor J. C. G., dirigeerend officier^ van ge zondheid 3e klasse, die zooals bekend, den Kapt. Q. door cyaankali-injecties van hét leven beroofde, in September a.s, voor het Hoog Militair Gerechts hof terecht staan. Als verdedigers zul len optreden mr. Bourlier en mr. Mout. Uit het feit dat deze zaak voorden militairen rechter behandeld zal wor den, volgt tevens, dat tegen mevr. Q. geen termen van vervolging zijn ge vonden, daar anders deze affaire voor de Haagsche Arrondissementsrechtbank zou moeten worden gebracht. HERPT. De parochie Herpt vierde Maandag feest. Een harer zonen, de WelEerw. Heer |os. A. J. van Herpt, op den llen dezer door Z.D.H. Mgr. Diepen tot priester gewijd, droeg in onze parochiekerk zijne eerste plechtige H. Mis op. Voor het ouderlijk huis van den nieuwen priester was door de jongelui uit de buurt een eereboog opgericht waarin passende opschriften prijkten. Jammer dat het slechte weer een gedeelte der versiering had ver nietigd. Omstreeks kwart voor tien werd de Neomist en zijn familie door een stoet van bruidjes aan zijne woning afgehaald en naar onze kerk gebracht. Het kerkgebouw was door de ijverige en goede zorgen van onzen Herder in feestgewaad gestoken. Toen de stoet de kerk binnen trok zong het R.K. Zangkoor het Veni Creator Zijn Eerw. werd geassisteerd door den WelEerw. Heer L. E. J. van Herpt, broeder van den nieuwen priester, kapelaan te Nuland als diakan, den WelEerw. Pater Jozef van Grevenbroek, uit het klooster „Onzenoort" als Sub diaken; den Zeer Eerw. Heer J. Th. Buijs, pastoor te Besoijen alsPresbyier Assistens. Al deze Eerw. Heeren zijn priesters uit onze gemeente gesproten. Als Ceremoniarius fungeerde de Eerw. Heer Jos. v. Dal uit Drunen. Het zang koor zong op zeer verdienstelijke wijze de feestmis van Mitterer. Na het Evan gelie beklom de WelEerw. Heer L. E. j. v. Herpt den kansel tot het houden der feestpredicatie. Zijn WelEerw had tot tekst gekozen de woorden „Deze is de dag die de Heere gemaakt heeft, laat ons verheugd en blijde zijn". Spreker toonde aan de groote waardig heid van den priester en de groote macht hem door de H. Priesterwijding gegeven. Spreker eindigde met den wensch dat de jeugdige priester veie jaren moge arbeiden in den Wijngaard des Heeren. Na de H. Mis werd de nieuwe priester wederom door een stoet van bruidjes naar zijn ouderlijke woning gebracht, waar hij eerst werd toegesproken door een bruidje. Daarna door mej. P. de W. namens de buren en werd een bouquet aangeboden De WelEerw. Heer v. Herpt dankte voor de hulde aan hem als priester gebracht. Om drie uur werd de feest stoet wederom opgesteld om den nieuwgewijden wederom naar de kerk te begeleiden, alwaar een plechtig Lof werd gedaan. Onder het Lof werd het Te Deum gezongen om God dank te brengen. Bij het Lof zoowel als heden morgen onder de H Mis was het kerk gebouw tot in de uiterste hoeken ge vuld met geloovigen. Des avonds om 7 uur bracht de harmonie .De Eendracht1' onder groote belangstelling een sere nade. Bij monde van den president der harmonie werd Z.Eerw. hulde ge bracht en gefeliciteerd. De WelEerw. Heer v. Herpt dankte voor de hulde hem gebracht. Hij ziet hoe hier de sympathie voorden priester nog steeds groot blijft, ja nog vermeerdert. Spreker zegt dat het niet zijn persoon is die thans gehuldigd wordt, dan wel de priesterlijke waardigheid die hij van God ontvangen heeft. Ook zegt spreker nog dank aan het R.K. Zangkoor. Met de beste wenschen voor den groei en bloei der harmonie eindigde spreker en bood den president een couvert aan. Herpt heeft wederom een feest dam. gevierd dat zal worden opgeteekend in de annalen der parochie. Moge de goede God aan den nieuwen priester en aan alie uit Herpt afkomstige Eerw. Heeren Zijd rijksten Zegen schenken. Door den ZeerEerw. Heer. Pastoor werd hedenmorgen aan de geloovigen medegedeeld dat de prachtige marme ren vloer die in het priesterkoor ligt een geschenk is van den WelEerw. Heer Jos A. J. van Herpt, bij gelegen heid zijner plechtige eerste H. Mis. Bij het onweder dat heden hoe wel kort boven onze gemeente woedde sloeg de bliksem in den gemeentetoren. Er werd echter geen schade veroor zaakt, 's-HERTOGENBOSCH. Eenige inge zetenen hebben het initiatief genomen om den burgemeester, uitsluitend na mens de ingezetenen, een eenvoudig blijk van waardeering aan te bieden voor hetgeen hij na zijn radio-omroep in het belang der stad heeft gedaan. De verdere uitwerking van het plan is over gedragen aan de vereeniging Bosch' Belang. CAPELLE. Na een ziekteverlof van eenige maanden heeft Mej. A. v. Cam- pen onderwijzeres aan de Chr. school a/d Loonschendijk, haar betrekking weer aanvaard. Den landbouwer A. S. trof het ongeluk, dat een in de weide loopend veulen zich dermate aan het prikkel draad verwondde, dat het dier moest worden afgemaakt. Voor genoemden landbouwer een schadepost Tijdens het onweer van Vrijdag werd op de Nieuwevaart een boom door den bliksem getroffen. Bij het vorige week te Eindhoven gehouden examen slaagden de heeren M. de Rooy en C. Haverhals, leerlingen der R. N. L *te 's Bosch voor onder wijzer. Op 27 dezer zal langs de huizen der ingezetenen een collecte worden gehouden voor den gewapenden dienst. De j. 1. Zondag in de Ned.Herv. kerk a/d Loonschendijk gehouden col lecte voor het studiefonds van den Geref. Bond heeft circa f 40.—opge bracht.' Op 25 dezer des voormiddags te 10 uur zullen Burgemeester en Wet houders dezer gemeente een aanbe steding houden voor het schoonhouden van gebouwen en terreinen der O. L scholen. WASPIK. Door Ged. Staten is de begrooting voor het dienstjaar 1927 goedgekeurd in ontvangst en uitgaaf op f 68.328.52 voor den gewonen dienst en f40.078.81 voor den kapl- taaldienst. Door de harmonie «Volksvlijt en Volksvermaak" en door de Zang vereniging „St. Caecilia" zal worden deelgenomen aan het op a s. Zondag te Waalwijk te houden Festival. De verkoop van bloempjes ten bate der tuberculosebestrijding bracht alhier f83.45 op. RAAMSDONKSVEER. Tot predikant bij de Ger. Kerk werd alhier beroepen de Eerw. Heer Goossen van Amers foort. RAAMSDONK. Voor het te 's Bosch gehouden examen van onderwijzer slaagde onze plaatsgenoot de heer |an Nollen. Dinsdagmorgen is door den trein, die 9.47 uur binnenkomt, op den onbewaakten overweg bij den nieuwen weg, een kalf overreden. Tengevolge hiervan heeft de trein tusschen Raamsdonk en Waspik, daar een koppeling aan de machine was gebroken, nog een kwartier oponthoud gehad. Naar we vernemen zijn de laat ste dagen nog verschillende inschrij vingen voor de kermis ingekomen. Toegewezen zijn nu nog plaatsen aan 2 danstenten, het vergenoegenspaleis van Janvier, zweefmolen, fiets-parade- tent, Wild—West kindervermaak, en de noodige kramen. RAAMSDONK. De intronisate van het H. Hart-standbeeld en de plechtige toewijding der parochie aan het God delijk Hart van Jezus, is nu bepaald op Zondag a. s. Dien dag is er een H. Mis om 7 uur voor de Parochie en om 10 uur een Solemneele Hoogmis met assistentie. Om half drie plechtig lof, waaronder feestpredikatie van Pater Hildebrand, oud kapelaan der parochie. Na het lof wordt in optocht, met toepasselijke zang en muziek van uit de kerk naar het H. Hart-standbeeld getrokken, bij welken stoet de geloo vigen zich kunnen aansluiten. Na de zegening van het H. Hartbeeld heeft een kinderhulde plaats, waarna de toewijding van de parochie aan het H. Hart van Jezus. Vervolgens zal een toespraak worden gehouden en na het zingen van het lied „Wie kan Uw Hart aanschouwen" wordt teruggegaan naar de kerk om de plechtigheid te besluiten met het Te Deum, een dankwoord er. lied: «Aan U, o Koning der Eeuwen." Op Maandag 27 Juni a. s. om 7 uur, tijdens de kermisdagen, zal de Zang- en Tooneelvereeniging „Laetitia" in het Leogebouw eenige voordrachten geven. Op Woensdag 29 Juni zal door de Harmonie „De Eendracht" hier waar schijnlijk een concert worden gegeven. Woensdag a. s. zullen de leer lingen van de N. H. bijz. school alhier een schoolreisje maken naar Amster- Dhr. J. C. A. M. Nollen leerling der Bisschoppelijke Kweekschool slaag de voor het Onderwijzers examen. Geslaagde en familie proficiat. Naar wij vernemen gaat mej. Friedii onderwijzeres aan de Chr. School op 't Dorp, het onderwijs ver laten en heeft tegen 1 Sept. eervol ontslag aangevraagd. Zondag zal er in de Herv. Kerk gecollecteerd worden voor het Zieken- huistonds. GEERTRUIDENBERG. Naar we ver nemen, zal op verzoek van het bestuur v.d. kring „Geertruidenberg" van het Ned. R.K. Werklieden Verbond, op 17 Juli a s. een extra trein rijden van Lage—Zwaluwe naar Nijmegen, om ieder, die belangstelt in het werk van dat „Verbond", in de gelegenheid te stellen tegen zeer gereduceerden prijs (pl.m. f2.60 a f2 80) een bezoek te brengen aan het groote Congres, dat op genoemden datum te Nijmegen ge houden zal worden en waar o.a. door Monseigneur Diepen, Bisschop van 's Hertogenbosch, in de open lucht de H. Mis zal worden opgedragen. v oorts zal daar o.a. het woord worden gevoerd door den bekenden Dr. Poels die niet alleen het groote nut van het Verbond zal aantoonen, maar die zelfs zal aantoonen, dat in de tegenwoordige tijdsomstandigheden het werk van het Verbond in het belang van Kerk en Maatschappij onmisbaar geworden is. Een ieder, die van de voordeelige reisgelegenheid wil profiteeren kan zich te Geertruidenberg vóór 30 Juni opgeven bij den heer W. Sassen, Eere voorzitter, terwijl elders wonen den zich daartoe kunnen opgeven bij de secretarissen der betrokken afdee- lingen. welke gevestigd zijn te Zeven- bergschenhoek, Made Raamsdonksveer Mariapolder (gem. Dussen) en Waspik. - Onze stadsgenoot de Heer P. de Wit slaagde te Breda op het dezer dagen gehouden examen L. O. MADE. Met ingang van 1 Juli wordt het postkantoor alhier omgezet in een hulp kantoor. De directeur, de heer j. Leenen is henoemd tot Commies te den Haag. terwijl de ambtenaar, de heer W. Kooi man is benoemd tot kantoorhouder alhier. Zondag werd alhier een ouders- avond gehouden. De groote vergader zaal was geheel gevuld met belangstel-1 lende ouders. De heer A. van Delft, hoofd der R. K jongensschool hield een lezing over „Opvoeding tot Waar heidsliefde". Op tal van fouten in de op voeding werd gewezen, zeer veel prac- tische wenken werden gegeven. Door eenige leerlingen der R. K. jongens school werd een tooneelstukje„Aan de Hemelpoort" heel aardig opgevoerd. Het kan niet anders of zulk een avond is van groot nut voor de samenwerking tusschen school en huis. in café «Hof van Holland is een rijvereeniging opgericht „De Harddra vers". 26 leden traden toe. Het be stuur werd als volgt samengesteld: J SegerenAz., voorzitter J. Simons,secr. A. P. de Jong, penningm. C. v. d. Made en S van Dongen, commissaris sen. HED1KHUIZEN. Aangezien de Raad volhard heeft bij zijn weigering, een bedrag van f1150 als jaarwedde voor een ambtenaar ter gemeentesecretarie en f40 als toelage voor onderhoud van een rijwiel van den gemeentebode op de begrooting 1927 te brengen, hebben Ged. Staten krachtens het be paalde in art. 212b der Gemeentewet de gemeentebegrootingin den door hen gewenschten vorm vastgesteld. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). De heer D. Smits, kantoorhouder alhier, is met ingang van 16 Juli a.s. in gelijke betrekking benoemd te Vlijmen. Velen zullen dezen behulpzamen beambte noode zien vertrekken. Gedurende het kortstondige on weer van Zaterdagmiddag sloeg de bliksem op de molen van denn heer V. Hoewel aanvankelijk niets buitenge woons opgemerkt was, bemerkte zekere v. B. een half uur na de bui, dat er een begin van brand was, die gelukkig spoedig bedvvohgen werd, dank zij de hulp van velen, die spoedig ter plaatse waren. Pij gunstig weer bood de Fanfare der H. Familie Zaterdagavond een Zomerconcert aan op de kiosk. Als naar gewoonte werden de verschillende nummers zeer verdienstelijk gespeeld, zoodat de luisteraars inderdaad volop genoten. Onze stadgenoot J. F. Bouman, leerling der Rijksnorm. school te 's Bosch, slaagde j.l. Zaterdag te Eind- hoven voor onderwijzer. N. v. D., inwonende in het St. Antoniusgesticht, begaf zich schijnbaar gezond naar de W.C. Toen hij niet terugkeerde, ging men eens kijken en vond men hem dood liggen, 't Geval verwekte veel consternatie. BURGERLIJKE STAND. MADE. Burg.stand. Geboren: Petrus z. van AdriaanAvontuur van der Veeken Petronella j. d. van Johannes van Gils den Ridder. Huwelijksaangifte: Antonius C. van Alphen 24 jaar en Maria de Wijs 24 jaar. Overleden: Antonius van Dongen. 4 dagen; Petronella Thijsen 18 maanden Ingezonden Mededeelingen. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 21 Juni 27. Vrijdag vierde het echtpaar J.Verhey- Smits zijn gouden huwelijksfeest. Door een buurtcommissie was aan de woning een aardige versiering aangebracht, terwijl in de naaste omgeving van alle huizen de vlaggen wapperden. Omstreeks 1 uur kwamen de kinde ren uit de buurt een lief, toepasselijk lied zingen, terwijl het in de bedoeling lag der Heusdensche Harmonie een serenade te brengen, wat op verzoek der familie met het oog op den ge zondheidstoestand van Mej. V. S achterwege bleef. SPORT. Het schijnt dat de voetbalsport den laatsten tijd de gemoederen van de ouderen in beroering brengt, althans er zal a.s. Donderdagavond om half 8 uur op het WSC-terrein een wedstrijd ge speeld worden tusschen de getrouw- den en ongetrouwden van de vereeni ging WSC. De laatste dagen wordt er geducht door de verschillende spelers ge oefend en kan men thans reeds na afloop van de oefeningspartij genieten van pijnlijk verwrongen gezichten en huppelende bewegingen om een rust plaatsje te bemachtigen. Het is niet tegen te spreken dat ook een dergelijke wedstrijd zeer zeker veel belangstelling zal trekken, daar iedere voetballiefhebber de ve teranen wil zien spelen en wil genie ten van de prachtige spel-kwaliteiten die dan aan den dag gelegd zullen worden. De volgende spelers komen in he veld Getrouwden l J. Pulles, N. Gragtmans, P. Dekkers, Keylard, Jos de Folter, Collard, H. de Ruyter, H. v. Laarhoven, M. Kleyn, Jac. Moonen. Scheidsrechter M. van Vugt. Oude Vrijers..Red.) C. Vissenberg. N. Vermeer, V. van Laarhoven J. Wanten, A. Zeckendorf, P. v. d. Loo, J. Klerkx, Ger. v. Loon, J. Wiesman, L. Moonen, J. Plevier. Zooals uit bovenstaande blijkt ko men er van beide zijden verschillende namen in voor die ook de laatste jaren de voetbalsport terdege beoefend hebben, maar ook van spelers die reeds sinds jaren geen voetbal meer aangeraakt hebben. Maar dit is nog te meer een aan sporing om veel publiek te trekken. Het Bestuur van de vereeniging WSC hoopt dat dergelijke wedstrijden de voetbal animo van de jeugdige spelers nog meer zal aanmoedigen, daar dit toch op de eerste plaats van belang is voor de vereeniging WSC, maar nog te meer om de voetbal liefhebberij aan te moedigen. De wedstrijd vangt aan om half acht en staat onder leiding van den heer M. van Vugt. De entrée-prijs is gesteld op 15 ct. W. E. K. Vergadering van Waalwijks Eerste Korfbalclub gehouden op Zaterdag 18 Juni 1927 in de achterzaal van Hotel Gerris. Om 5 uur opende de Voor zitter de vergadering, welke goed bezocht was, en heette alle aanwe zigen welkom. Ie punt der agenda was stemming 13 nieuwe leden, welke allen op één na als lid werden aangenomen. Verder eenige wijzigin gen in de statuten welke in de prac- tijk noodig bleken en benoeming eener twaalftal commissie bestaande uit 2 heeren en 1 dame t. w. de heeren A. v, d. Broek en J. Verwiel en Mej L Verhagen Na eenige besprekingen werd besloten de uitnoodlging der Sprang- sche Korfbalclub N E. O. om Zater dag 'n vriendschappelijken wedstrijd tegen hen te spelen, aan te nemen. Daar- na rondvraag, waarbij niemand meer het woord vragende, de voorzitter de vergadering sloot met de leden, voor al de nieuwe leden, aan te moedigen hun beste krachten aan de club te wijden en vooral voor het verkrijgen van do- nateuis pogingen te doen. JULIANA. R. W. B. De 2e ronde van de seriewedstrijden heeft mede door het zeer slechte weer niet zoo'n regelmatig verloop gehad. WSC 3 won na verlenging met 1—0 van Tilburgia3. Patronaat Baardwijk won met 4—0 van Drunen. Eindstrijd Patronaat wint met 2—0 van WSC 3. 1ste Prijs, Beker, Patronaat S. V. laardwijk, 2e Prijs, Lauwertak WSC 3. Een combinatie van RWB genaamd „De Zwaluwen" heeft 1.1. Zondag met veel succes deelgenomen aan de serie wedstrijden van „Uno Animo" Loon- op-Zand. De eerste wedstrijd tegen «De Zwervers" werd met 3—1 ge wonnen. De finale tegen Olsterwijk werd ook met 31 gewonnen, zoodat wederom een 1ste prijs, een mooie beker gewonnen werd. Dit is reeds de 3e beker, levens 1ste prijzen, in 4 weken lijds behaald. Zondag 26 Juni wordt de laatste ronde gespeeld van de seriewedstrij den. DRUNEN. Zondag j.l. hebben onze „Sporters" geen succes kunnen boeken. Het eerste elftal verloor tegen P. S. V. te Baardwijk met 4—0 en het 2e elftal met 1—0 tegen het 3e van Quick te Waalwijk. WASPIK. Zondagmiddag hadden alhier de openingswedstrijden plaats van de op gerichte voetbalvereeniging „Braban tia". Ondanks het minder gunstige weder was een talrijk publiek aanwe zig, Ongeveer half vier ving de wed strijd van nl. Brabantial Waspik tegen D.V.C. uit Dongen aan, na 'n openings- rede van den Edelachtbaren heer bur gemeester. De wedstrijd die zeer goed gespeeld werd. werd gewonnen door D. V. C. met 5—2. Daarna kwam Brabantia II in't veld .Good Luck" uit Geertruidenberg om te bekampen. Deze wedstrijd die we gens den neerplassenden regen moest worden onderbroken, eindigde met 4—1 in 't voordeel van Good Luck. Na afloop der wedstrijden werden door den voorzitter van .Brabantia" den heer van den Broek, met eenige toepasselijke woorden herinnerings medailles uitgereikt. De wedstrijd Good—Luck I Berg- sche—Boys (Bergen op Zoom) moest wegens het slechie weer worden uit gesteld. Good—Luck II speeldeeenoefenings wedstrijd tegen Brabantia II uit Was pik met uitslag 1—5 en behaalde hier mede een mooien prijs. GEMENGD NIEUWS. Telefoneer en ij onweer. De laatste dagen zal menigeen zich wel hebben afgevraagd of het tele- foneeren tijdens een onweer als ge vaarlijk moet worden beschouwd. Ter geruststelling kunnen wi) mededeelen dat het telefoneeren op volledig onder- grondsche geleidingen In het algemeen, ook bij heftig onweer, geen gevaar oplevert. Indien echter In een verbinding een bovengrondsche geleiding voorkomt, kan tijdens een onweer, niettegenstaande In dergelijke geleidingen veiligheids toestellen zijn aangebracht, gevaar ont staan voor deagene wiens toestel rechtstreeks aan de bovengrondsche geleiding is verbonden, terwijl ook de andere telefoneerende persoon, al is diens aansluiting ondergrondscb, zeer onaangename knallen in de telefoon zou kunnen waarnemen. Abonné's, die met een bovengrond sche geleiding zijn aangesloten, moet derhalve het telefoneeren bij onweer worden ontraden. Indien men zelf ondergronds is aan gesloten, zal het telefoneeren bij on weer zeer weinig kans op gevaar op leveren. Te Venlo kwam Zaterdagmiddag de 7-jarige Jos. V., toen hij op den Veldenschenweg op een in beweging zijnden kolenwagen wilde klimmen te vallen. Het linkerwiel van den wa gen ging den kleine over het lichaam. Hevig bloedend aan het hoofd en in bewusteloozen toestand werd hij naar het Gasthuis overgebracht, alwaar hij eenige uren nadien overleed. ADVERTENTIëN. De eind-finale der Bekerwedstrijden welke Zondag 1.1. gespeeld moesten worden konden wegens terreinafkeu ring geen doorgang vinden. Wanneer deze wedstrijden nu plaats vinden zal nader worden bekend gemaakt. te Capelle, zal op Donderdag 23 Joni 1927, des v.m. 10 uur, ten ver zoeke van CORNEL1S F. DE ZEEUW te Waspik, ten woon- huize van J. P. DE ZEEUW, aldaar, om contant geld in het Een Kalf, twee Varkens. Ploeg, Egge, Melkkannen, Karn,Tonnen, Mest, Gier, Slaghekken, Palen, Hout, Broeiramen, Boonstaken, diverse Huis-meubelen, Bussen, Bakken, Kisten en wat verder zal worden aangeboden. StoombilJartfabrieK TILBURG 38, Doos30-60,Tube 80ct.Bij Apoth.en Drogisten. GEERTRUIDENBERG.

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 3