Cabaret Hotel Gerris. Knagende pijnen Sanapirintabletten Eiken dag Matinee Hoogere Handelsschool. In plaats van mej M. v. Mackelen- bergh, die met ingang van 1 Sep tember a.s. het onderwijs gaat verla ten, zijn tot leeraressen Engelsch aan de R.K. Hoogere Handelsschool alhier benoemd: mej. L. van lerselte Waal wijk en mej. Dra. A. Sanders te 's-Hertogenbosch. Prov. NoordBrabantsche Electr. Mij. De toeneming van de afgele verde K.W U. heeft die van alle vorige jaren overtroffen. De N. V Prov Noordbrabantsche Electriciteits-Maatschappij deelt in haar verslag over 1926 o. m. mede, dat de toeneming van de afgeleverde K.W.U, zelfs die van alle vorige jaren heeft overtroffen en rond 11.2 millioen K.W.U bedroeg. In de gemeenten, welker electriciteits- bedrijven in den loop van dit jaar zijn overgenomen, gingen verschillende kleine industrieën tot aansluiting aan het laagspanningsnet over; met een groot aantal van deze afnemers werden speciale contracten voor verbruik van 1000 tot 10 000 K.W.U. gesloten. Van 21 gemeenten liep op 31 Decern ber 1926 't stroomleveringscontractaf maar werd met dezegemeenten'n nieu we stroomleveringsovereenkomst ge sloten. De contracten van 21 andere gemeenten, welke op 31 December 1928 afloopen, werden in verband met de invoering van de nieuwe algemeene voorwaarden, door de Mij. opgezegd. Van de mogelijkheid, welke voor de gemeenten is opengesteld om haar electriciteitsbedrijf aan de Mij. over te dragen, werd door een groot aantal gemeenten gebruik gemaakt, als gevolg waarvan in die gemeenten de tarieven voor licht en krachtverbruik werden verlaagd. Met den raad van bestuur der N. V Provinciale Zeeuwsche Electriciteits- Maatschappij te Middelburg werden de onderhandelingen betreffende stroomlevering aan Zeeland voor de electnficatie van de eilanden Schouwen, Duiveland, St. Philipsland en Tholen (Noordgroep) en Noord- en Zuid Be veland (Middengroep) voortgezet. Tot definitieve onderteekening van de con tracten kon nog niet worden overge gaan. Een gedeelte der electriciteitslee- ningen, rentende 6 pet., werd tot een bedrag van f 9,19.000 door de provin cie in een 4'/a pet. leening geconver teerd. In de electriciteitsiabriek te Geer- 800 K.W.U. (63.191,400) De in de centrale opgewekte energie vond, in procenten uitgedrukt, de vol gende bestemming: afgeleverd aan aan geslotenen in 't dlctrict Eindhoven 33.2 pet., Breda 18.5 pet., Helmond 11.1 pet., Uden 6 8 pet., 's Bosch 6 6 pet Tilburg 3.7 pet., Geertruidenberg 3,5 pet., Roosendaal 2.9 pet. Verliezen in de 10 K. V. kabelnetten 5.2 pet., ver liezen in de 50 K. V, -overbrenging 4.6 pet., eigen gebruik centrale 3.9 pet., Het 10 000 volt ondergrondsche ka belnet, voor zoover dit het eigendom der Mij. is, had einde 1926 een lengte van rond 10 76 K M. Voor nieuwe aansluitingen werden in het afgeloopen jaar 36 K M kabel aangeschaft, terwijl door overneming van gemeentelijke netten met een eigen hoogspanningskabelnet de vermeerde ring van de kabellengte pl.m. 11 K M. bedroeg. Onderhandelingen omtrent aanslui ting zijn nog gaande met de gemeen ten: Esch Herpen, Klundert en Roode Vaart, Oerle (gem. Veldhoven), Oploo, Reek, Schaik, Westerhoven en Oelelt. Verschillende gemeenten richtten tot de Mij. het verzoek haar electriciteits- bedrijven over te nemen; in bijna alle gevallen kon de Mij. met de desbe treffende gemeenten omtrent de over neming tot overeenstemming geraken en hebben de gemeenteraden tot over dracht van et gemeentelijk net aan de P.N.E M. besloten. In totaal zijn thans 50 distributiebedrijven in gemeenten eigendom der maatschapij. Meteenige gemeenten zijn nog onderhandelingen voor overdracht loopende, terwijl nog geregeld verzoeken om overneming binnenkomen. Bond van Werkmeesters. De Kring Waalwijk-Tilburg van den Internationalen Bond van Werkmees ters In de Schoenindustrie hield in de zaal van het Hotel Verwiel een goed bezochte vergadering. Besproken werd de deelname aan het internationaal congres van werk meesters in Augustus in Keulen te houden en waar zeer interesaante vraagstukken zullen worden besproken. De heer A. Stutz, eere voorzitter, hoofdleeraar aan de Rijksvakschool voor Schoenmakers, thans benoemd tot directeur van de Vakschool te Pirma- sens, nam van de leden een hartelijk afscheid. (Prov. Crt.). Dezer dagen heeft de secretaris van den R K. Algemeenen Midden- standsbedrijfsraad de heer A. C. de Bruijn, den bedrijfsraad voor het schoenm. bedrijf geïnstalleerd. Deze raad wordt gevormd door de heeren W. Pelser te Nijmegen enj. Schlaghecke te Arnhem, vertegenwoordigende den Nederl. R.K. bond van schoenwinke liers- en schoenmakerspatroonsveree- nigingen, en de heeren P. Kleijs, den Haag en C. Roestenberg. Kaatsheuvel vertegenwoordigende den Nederl. R.K fabrieksarbeidersbond, waarbij de schoen- en lederbewerkersgeztllea zijn aangesloten. Tot voorzitter van den bedrijfsraad is gekozen de heer W. Pelser, tot secretaris de heer C. Roestenberg. Letterkundige Voordrachten. De werkzaamheden van het ComÜé voor Letterkundige voordrachten zijn thans zoover gevorderd dat volgende week reeds 't programma voor a s winter kan worden bekend gemaakt. Zoo er zich geen bijzondere om standigheden voordoen krijgen wi aanstaand seizoen de volgende heeren te hooren. Fr. Bouwmeester, voordrachtkunste naar, Amsterdam. Koolewi^ architect, Wassenaar. Antoon van Duinkerken, letterkun dige, Bergenop-Zoom. Herm Post, letterkundige, Groningen Herman Moerkerk, kunstschilder, 's Bosch. Hub. Luns, Dir. Teekenacademie, Amsterdam. WAALWIJKSCHE WINKELWEEK. Over Kleinhandel. I)e taak van den handelaar komt,in het kort hierop neer: koopen om te verkoopen. Hij moet een degelijk arti kel zien te krijgen, aan billijken prijs, en dan dit artikel op de best en goed koopst mogelijke wijze in handen van het publiek brengen. De handelaar moet derhalve keuze doen tussclicn de offerten, die hem van verschillende zijden gedaan wor den, zijn waar op de goedköopst mo gelijke wijze thuis zien te krijgen en met een billijke, zoo laag mogelijke winstberekening verkoopen. Vooreerst dus in het algemeen geno men een goed artikel, wijl hij daarmee alleen het publiek in werkelijkheid dient. Is er evenwel vraag naar een mindere kwaliteit van het een of an der artikel," dan moet hij ook daarvoor kunnen zorgen, maar dan moet de prijs daarmee in evenredigheid zijn. De handelaar moet dan keuze doen, maar wijl zijn keuze niet allemans keuze en smaak is, moet hij er naar streven in zijn artikel een zoo ruim mogelijke sorteering te hebben. Het publiek, dat hij moet helpen, vraagt er naar. Als men in de een of andere zaak komt en vindt daar zoo goed als geen sorteering, dan is men onvoldaan, wijl men in zekeren zin in zijn keuze ge forceerd wordt en dat wil niemand. Een volgenden keer gaat zoo iemand daar niet meer heen, dat is het gevolg ervan. •Om de klanten, goed le kunnen be dienen, is derhalve na degelijkheid van artikel een ruime sorteering een eerste vereischte. „Ruime sorteering", moet ge goed verstaan. Dat wil niet zeggen, dal ge van uw zaak een soort bazar moet maken en daarin allerlei soort van artikelen te koop aanbieden. Dat juist niet, integendeel! In dit geval toch zal gewoonlijk wegens de beperkte finan- cieele draagkracht een heel kleine sor teering van elk artikel aanwezig zijn. Men heeft dan van alles te zamen niets. Met een beperkt aantal artikelen, maar dan daarin goed gesorteerd, zal men 't publiek hel best kunnen dienen en daar gaat het tocli tenslotte over. Al heeft men in een plaats maar één zaak van een bepaald vak, maar met een flinke sorteering, dan weet het publiek: als ik een dergelijk artikel noodig heb, behoef ik niet naar elders te gaan, want daarin, vind ik hier .vol doende keuze. Dit zal men evenwel niet kunnen zeggen, al heeft ïhen in die plaats 10 of meer van diezelfde soort zaken, maar zonder ruime sor teering. Of een sorteering voldoende is, hangt af van de vraag vai\ het pu bliek. Toch doet zich dit laatste verschijn sel in verschillende plaatsen voor. Hoe zou dat toch komen? Let eens op, hoe het gaat, wanneer deze of gene winkelier een ander soort artikel, dat strikt genomen in zijn zaak niet thuis hoort, er bij neemt. Hoe gauw doet zijn concurrent hem na, om toch maar niet, zooals hij meent, bij hem ten achter te blijven. Zoo moet het evenwel juist niet gaan. Deze wij ze van doen is voor een groot gedeelte de schuld, dat de winkelstand in ver schillende plaatsen niet voldoende voorzien kan in de behoeften van de plaats en de omgeving. De grondoor zaak van dit verschijnsel is, dat men niet het dienen van het publiek, maar het persoonlijk gewin als eerste doel nastreeft. Dit zelfde komt dikwijls ook tot uiting bij het vaststellen der prij- in gewrichten en ledematen, alsmede hoofd- en kiespijn, verdrijft men met Proefbuisje 25 et. Bij Apoth. en Drog. zen, waarbij men te veel rekening houdt met zich zelf en te weinig met het publiek, waarvoor men toch eigen lijk is. Zoodra men zich de beteekenis en het doel van den handel beter bewust is, zal daarin verbetering komen. Comité Pers en Reclame. met medewerking van alle Arlisten. FESTIVAL 1927 WAALWIJK. Een waardig slot. De dagen van het groot nationaal Festival, bedoeld als een waardige vie ring van het 40-jarig bestaan onzer Liedertafel „Tol Bloei der Toonkunst" liggen dan weer achter ons en wan neer we thans een terugblik werpen op die pas voorbije dagen en een alge meenen indruk willen uitspreken, dan moet het deze zijn: Hel Festival is uit nemend geslaagd. Wij hadden in de talrijke artikelen die wij voor en na in ons blad aan deze bijzondere gebeurtenis wijdden reeds volop gelegenheid te wijzen op de aan leiding tot en de beteekenis, de orga nisatie, enz. van dit grootsche muziek feest. Wij mogen dus onze lezers na deze uitvoerige voorafgaande beschou wingen volkomen met alle bijzonder heden op de hoogte achten en zullen hierbij thans niet verder stilstaan, doch ons bepalen verslag te'geven van het waardig slot van deze uitnemend ge slaagde festiviteiten. Zaterdag. In afwijking van het aanvankelijk vastgesteld programma, was ook Za terdag het feestterrein geopend en had men speciaal gereduceerde tarieven vastgesteld, teneinde elkeen gelegen heid te bieden alsnog een bezoek le brengen, speciaal hen die vorige dagen door het slechte weer of door hoogere tarieven waren weerhouden. Ook thans wilde echter het weer zijne medewerking niet verleenen. Had hel zich den ganschen dag tamelijk goed gehouden, tegen liet openingsuur werd de lucht steeds dreigender en spoedig was hel weer het oude liedje: het regende, zij 't dan ook niet veel, toch voldoende om het publiek den lust te ontnemen op het muziek-ler- rein plaats te nemen en naar de ver richtingen der concerteerende gezel schappen le luisteren. Gelukkig voor het comité was de danssalon van Jacobs en Frenken voor velen nog een aantrekkingspunl. Daar in heerschte weer spoedig een gezellige drukte en stemming. Hel jongere element vooral laat muzikaal genot gaarne aan anderen over; voor deze categorie vormt het dans vermaak de grootste attractie van het festival. Op de kiosk concerteerde de Lieder tafel „Tol Bloei der Toonkunst" en de Harmonie „St. Jan" die resp. onder leiding/van de heeren L. v. Cromvoirt en J. Thijssen een goed verzorgd pro gramma op uitnemende wijze vertolk ten al genoten hunne verrichtingen vanwege het minder aangename weer niet de publieke belangstelling die ze verdienden. Zondag. Zou dan eindelijk, op dezen laatsten dag, het weer eens willen medewerken; zouden ditmaal de festiviteiten eens door een zomersch zonnetje worden opgevroolijkt? Hel weerbericht in de couranten, door de comité-leden da gelijks met spanning tegemoet gezien, deed het tegendeel vreezen, doch het koesterende zonnetje dat reeds vanaf den vroegen morgen, aan den blauwen wolkeloozen hemel straalde, deed daarentegen de beste verwachtingen koesteren. Tegen den middag dreigde Pluvius echter weer als spelbreker te zullen optreden; grauwe wolken kwamen herhaaldelijk het zonlicht verduiste- en, pakten zich tenslotte tol één somber dreigend uitspansel te samen, doch Goddank is het bij drei gen gebleven en mag deze laatste festi valdag door fraai weer begunstigd heeten. Omstreeks één uur was het in de Grootestraat weer een heele drukte, vooral in de buurt van de Mr. van Coothstraat. Een groote menigte be langstellenden, uit hunne huizen ge lokt door de vroolijke loonen der mu ziekgezelschappen die zich onder het spelen van opgewekte marschen naai de verzamelplaats begaven, verdrong zich in de straten. Alles liep weer keu rig van stapel en spoedig zette de stoel zich in beweging door' de met een dichte haag van toeschouwers afgezette Grootestraat, naar de markt. Officieele ontvangst. De vertegenwoordigers der diverse gezelschappen werden op het gemeen tehuis wederom officieel door het ge meentebestuur ontvangen. Behalve de edelachtb. sheer Burgemeester waren ook weer de beide wethouders en <lc gemeentesecretaris aanwezig. Nadat de champagne was geserveerd richtte burgemeester Moonen zich als volgt tol de aanwezigen: I)e heer M. v. d. Mee, voorzitter van het Uitvoerend Comité hierna 't woord verkrijgende houdt de volgende toe spraak Nadat nog een glas op hel welslagen van het Festival was geledigd, namen de aanwezigen afscheid en begaf men zich naar de kiosk op de Markt, waar omheen zich de verschillende muziek corpsen hadden gegroepeerd voor de uitvoering der festiyalmarseh „Souve nir de Baardwijk" van den heer L. v. Cromvoirt. Uitvoering festivalmarsch. Onder leiding van den heer A. Stra- vers uit Kaatsheuvel en ten aanhoore van een duizendkoppige menigte werd deze fraaie opgewekte compositie, op uiterst correcte wijze uitgevoerd, wel een bewijs dal deze technisch lang niet eenvoudige marsch met groote ambitie door alle corpsen was ingestudeerd. Nadat componist en dirigent met hun succes waren gecomplimenteerd, door de oj) de kiosk aanwezige bestuurs- en comité-leden, kwam een deputatie uit het bestuur van Waalwijks Belang, be staande uit de heeren M. A. J. van Liempt, voorzitter en Jan Tielen, secretaris, namens de burgerij de feest vierende Liedertafel huldigen. Huldiging Waalwijks Belang. De heer van Liempt hield bierbij op de hem eigen manier de volgende wel verzorgde toespraak De president der Liedertafel de lieer W. van Heesch, dankte in welgekozen woorden voor deze huldebetuiging. Spr. achtte zijn bescheiden krachten ontoereikend om een waardig ant woord te geven op deze keurige toe spraak, zijn dankwoord zal echter, hoe wel kort, toch oprecht gemeend zijn. Namens de Liedertafel dankt hij Waalwijks Belang en daarmede de ge- j heele bevolking voor de gebrachte hul- de en de betoonde belangstelling. Met trots zal de Liedertafel deze fraaie her- inncringsmedaille aan haar vaandel hechten; zij zal een blijvend aanden- ken zijn aan de thans ondervonden sympathie en op dit gedenkwaardig oogenhlik geeft spr. de verzekering dat de Liedertafel Tot Bloei der Toonkunst steeds gaarne bereid zal zijn hare me dewerking le verleenen voor het alge meen belang. Muzikale wandeling. Na deze plechtigheid formeerde zich wederom de stoel en werd de muzi kale wandeling door de gemeente voortgezet. Hij bood een schitterende aanblik deze lange stoet van gezel schappen met hun fraaie, zwaar met medailles behangen vaandels voorop, omstuwd door een ontelbare menigte en op het rythine van de lustige mar schen, die onafgebroken, soms op meerdere plaatsen tegelijk uit den stoet opklonken, zich door de straten te zien voortbewegen. De belangstelling was enorm en de opzet van hel Uitvoerend Comité, dat vooral door dit onderdeel van hel festival n.l. de officieele ont vangst, de uitvoering feestmarsch op de markt, de muzikale wandeling door de Gróotestraat, enz., het festival lol één feest voor geheel groot Waalwijk heeft willen stempelen, mag uitnemend geslaagd heeten en deze sympathieke daad verdient dan ook alle waardee ring en hulde. Nadat de tocht ook door geheel v.m. Baardwijk gehouden was, werd voor het voormalig raadhuis- wederom de feestmarsch uitgevoerd met niet min der succes als even te voren op de Markt. Dat men de ingezetenen op deze wijze ook gratis van dit muziekfestijn laat genieten en dat men daarbij ook de uitvoering van den feestmarsch tot een zeer belangrijk onderdeel van het program maakt achten wij van het comité goed gezien en een gunstige uitzondering bij andere festivals. Bij deze laatste gezamenlijke uilvoe ring dankte de voorzitter der Lieder- tal'el de heer W. v. Heesch den dirigent den heer A. Stravers uit Kaatsheuvel, onder wiens kundige leiding de compo sitie van den jubileerenden directeur v. Cromvoirt zoo succesvol was uitge voerd. Het Festival. Te 3 uur_werd het festival door de feestvierende Liedertafel geopend, waarna' achtereenvolgens de volgende gezelschappen van hun beste kunne op muzikaal gebied deden genieten: Mannenkoor „Echo van hel Zuiden", Tilburg. Harmonie „Deugd veredelt de Kunst", Lage Zwaluwe. Mannenzangvereen. „Volharding in Toonkunst", Dongen (Vaart). Harmonie „St. Cecilia", Haarsteeg. Mannenkoor „Merode", Tijburg. Harmonie Jongenscongregatie, Dru ilen. Zangvereeniging „Werkmanskring", Vuelit. Harmonie „De Volharding", Drunen. Liedertafel „Oefening en Vermaak", Waalwijk. Fanfare der H. Familie, Heusden. Gemengd Koor d. Liedertafel „Oefe ning en Vermaak", Waalwijk. Mannenkoor „Oefen, haart Kunst", Nieuwkuik. Het weer, aanvankelijk nog drei gend, werd allengs gunstiger en het publiek steeds talrijker. Er heersehte een gezellige stemming op het muziek- terrein, waar geen plaatsje onbezet was en waar men met spanning en aan dacht de verrichtingen der gezelschap pen volgde en hunne prestaties met elkander vergeleek. De danssalon trok natuurlijk ook een groot deel der bezoekers tot zich. 't Was er spoedig stampvol en steeds kwamen er nieuwe danslustigen bij. Door den vice-voorzitter van de fan fare der H: Familie te Heusden den heer F. van Bladcl, alsmede door den voorzitter der Harmonie „St. Cecilia" uit Haarsteeg den heer P. Prinsen werd vanaf de kiosk het woord gevoerd tot de jubileerende liedertafel. Naast de gelukwcnschen met het 40- jarig jubileum en de beste wenselien voor de toekomst, werd speciaal waar- deering geuit voor de goede organisatie truideuüerg werden opgewekt 74 £68, Mijne Hoeren, l)e Besturen der Vereenigiiitfen, welke op den -en Zondgg liet festival van de Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" luister /uilen bijzetten, roep ik namens liet Gemeentebestuur een harte lijk welkom toe. (jij zult ongetwijfeld Uw beste beentje voor zettenen ten'gehoorc brengen -het schoonste, waar toe gij in staal zijt. Gij zult daarmede niet alleen voor U zelf lof inoogsten maar tegelijk eeren de jubileercnde Vereeniging, Gij zult daarmede tevens den smaak verfijnen van degenen die naar U zullen luisteren en daarmede indirect de jubile rende vereeniging en de andere vcrcenigingcn te dezer plaatse, de toonkunst beoefenende, tot grooter ijver prikkelen om U te evenaren en zoo mogelijk te overtreffen. Ik hoop van harte, dat Gij allen dit groote be lang, naar dc maten Uwer krachten zult dienen en wanneer een volgend festival of concours en kelen Uwer te zamen /al brengen, Gij dan de gunstige resultaten-van dit festival zult kunnen waarnemen en als dan met voldoening zult terug denken aan dezen dag, hier in Waalwijk doorge bracht. Ik ledig dit glas op liet welzijn der vertegen woordigende vereenigingen. Mijne Heeren, Mochten wij verleden Zondag het genoegen sma ken tegenwoordig te zijn bij de plechtige ont vangst van de afgevaardigden der toen deelne mende zustervereenigingen, door het dagclijksch bestuur, namens de gemeente, andermaal mogen wij getuigen zijti, van de officieele ontvangst, na mens de gemeente, der thans deelnemende ver eenigingen. -Ms voorzitter van het Uitvoerend Comité van het festival, gevoel ik mij ook thans gedrongen hiervoor dank te brengen. Dank aan U edelachtbare Heeren voor den steun dien wij van L' hebben ontvangen. U kunt er van verzekerd zijn, dat wij ïiQoit 'zuilen vergeten, de groote belangstelling die door U hij dit festival is aan den dag gelegd. De Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" zal hij voorkomende gelegenheden we ten te waardecren, de medewerking die zij van alle zijden, maar vooral van het gemeentebestuur, heeft ondervonden. Door eendrachtig samenwer ken hoopt zij steeds in de toekomst haar beschei den krachten mede beschikbaar te stellen, voor het algemeen belang. Wij van onzen kant durven dan ook onze ver eeniging in Uwe hooggewaardeerde belangstelling blijven aanbevelen. Kdelnehtbare Heeren, namens het Uitvoerend Comité, nogmaals hartelijk dank. Ook tot U Hee ren afgevaardigden der deelnemende vereenigin gen wil ik een kort woord richten en U een wel kom toeroepen namens het festival-comité en de jubileercnde vereeniging. Uwe komst wordt door ons zeer op prijs gesteld, en wij zien daarin een bewijs, dat Gij Uwe plicht als vereeniging tegen over een zusterverecniging goed begrijpt. Wij dan ken U daarvoor. Moge door dit bezoek de goede verstandhouding tussclicn Uwe en onze vereeni ging bestendigd blijven. Mijne Heeren ik moet kort zijn. Wij hopen dan dat gij, evenals Zondag Uwe zustervereenigingen, Uw best zult doen tot welslagen van liet fesiival, dat de lijd die gij onder ons zult doorbrengen voor U aangenaam zal zijn en dat, door het wel slagen van liet festival, «1e jubileercnde vereeni ging „Tot Bloei der Toonkunst" moge groeien en bloeien. Mijnheer de President, Heeren Leden van de Licdertafel tot Bloei der Toonkunst. Uwe vereeniging heeft gemeend haar 40-jarig jubileum niet beter te kunnen vieren dan door het houden van een festival. Zooals is aangekon digd in den gids voor dit feest heeft zij daarmee op de eerste plaats de toonkunst willen dienen en is daarmede tegelijk liet duidelijkste bewijs ge leverd, dat het door Uwe vereeniging gekozen de vies voor U volle beteekenis liceft. Zonder twijfel zal tie wijze waarop dit zeldzame jubileum wordt gevierd de algemeene sympathie wegdragen, niet alleen om tie vele aantrekkelijk heden die daarmede het publick wordt aangebo den en de groote propagandistische waarde voor de toonkunst, doch ook en niet minder om het blijk van bescheidenheid dat van de, zijde van het jubilerende gezelschap wordt gegeven. Al wordt dit feest gehouden ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Licdertafel, spreekt het vanzelf dat het festival dermate op den voor grond treedt dat daarmede de aandacht wordt afgeleid van het merkwaardige jubileum dat men daarmede wenscht te vieren. ik stel het dan ook op lioogen prijs dat mij de gelegenheid wordt geboden, juist dit jubileum nog eens in het licht te stellen en Uwe vereeniging namens Waalwijks Burgerij oprechte en hartelijke gelukwcnschen aan te bieden. Voor eene vereeni ging die hare leden geen stoffelijke voordeden kan aanbieden, doch alleen een idëeel doel na streeft, dat daarenboven nog alleen te bereiken is met offers van allerlei aard van Bestuur en Leden, is dit jubileum inderdaad zeer merk waardig. Het getuigt op sprekende wijze hoe het enthousiasme, waarmede de stichters de Licder tafel hebben opgericht in U is opgenomen en be vestigd, het getuigt van Uwe' onverflauwde lief de voor de kunst, het getuigt van gemeenschaps zin en van opofferingsgezindheid. Het zou daarom zeer jammer zijn dat juist voor de jubileercnde vereeniging de herinnering aan het jubileum tegelijk met die aan het festival zou vervagen en heeft dit het Bestuur van Waal wijks Belang op het denkbeeld gebracht het feit van deze feestelijke herdenking vast te leggen ln de inscriptie van een heriimeringsmedallle, die ik U thans aanbied. Mag deze medaille, bevestigd aan Uw vaandel niet alleen bij U levendig houden de herinnering aan dit feest, maar ook aan liet feit, dat Waal wijks Burgerij niet dit huldeblijk, zij liet al een huldeblijk in bescheiden vorm, uitdrukking heelt willen geven aan oprechte gevoelens van erkente lijkheid en hoogachting. Moge het besef, dat het streven hunner vereeni ging wordt gedragen, door ons aller groote be langstelling, voor U blijven een voortdurende aan moediging, dan zal dit jubileum een mijlpaal zijn op den weg die U nader zal brengen tot het doel dat gij U voorstelt en wat wij U van harte toe- wcnsclien. (applaus).

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 6