Cabaret Hotel Gerris, voor oo a. s. msoap: TABAKSPIJPEN IN DE Eiken dag Matinée 6rOSSieÉri| „DE DRIE STERREN v./h. A. Verster-Duquesnoy mag nooit een stuk Karnemelkzeep van het Klaverblad ontbreken. KARNE MELKZEEP van (lit Festival en voor de hartelijke ontvangst en gezellig verblijf onder de burgerij. Direct na afloop van het festival had de verloting en uitreiking der prijzen plaats, ten overstaan van politie en eenige vertegenwoordigers van vcrec- nigingen. De uitslag was als volgt: J Harmonie -,„St. Cecilia", Haarsteeg 40,Mannenzangverecn. „Volhar ding in Toonkunst", Dongen (Vaart) 25,Kon. Erk. Harmonie „Concor dia", Loon op Zand 15,Harmonie „Deugd veredelt de Kunst", Lage Zwa- luwe 10,Mannenkoor „Oefening baart Kunst", Nieuwkuik 10,Man nenkoor „Uitspanning d. Inspanning", El shout 10, Hierna installeerde de Harmonie ,,St. Crispijn" alhier, zich op de kiosk, tot het geven van het Avond-concert. Gelijk \te reeds voorspelden bestond er groote belangstelling voor de ver richtingen van „St. Crispijn". Het was algemeen bekend dat deze harmonie den laatsten tijd er zeer op was voor uitgegaan en dat zij zich voor dit avond concert bijzonder had geprepa reerd. Waren dus de verwachtingen hoog ge spannen, wat dit corps Zondagavond gepresteerd heeft, heeft ieders ver wachtingen nog verre overtroffen, 't Was alles van een frappante zuiver heid, keurig geheel, vol bekoorlijke nuanceering en warm van kleur. Met bewondering en waardeering constateerden wij den laatsten tijd den :grooten vooruitgang op elk gebied van dit ons zoo bij uitstek intressee- rend muziekkorps, doch zooals Zondag hoorden wij haar nog nimmer en met groote voldoening zijn wij en ieder der talrijke aanwezigen die Zondagavond van deze bijzondere prestatie getuigen waren tot de overtuiging gekomen dat wij in „St4. Crispijn" een muziekkorps bezitten dat zich met de beste uit de omgeving meten kan. De uitnemende vertolking van dit veeleischende kern programma bewijst dit volkomen. „St. Crispijn' kan van haar kant ver zekerd zijn in den heer Duivelaar een directeur te bezitten, bij wien de leiding in uitstekende handen is. T Was Zon dag naar wij mecnen de eerste maal dat hij in een concert als dirigent op trad, doch hij heeft zich onverbeter lijk van zijn taak gekweten en een groot aandeel in het succes gehad. Hij had allerzijds complimenten in ont vangst te nemen. Nadat tijdens de pauze de voorzitter van het Uitvoerend Comité de heer W. v. d. Mee een speciaal dankwoord tot de concerteerende harmonie „St. Cris pijn" had gericht, werd zulks na af loop van het concert door den voorzit ter der Liedertafel, den 'lieer van Heesch, nog eens herhaald, die tevens met een dankwoord aan allen die aan de festiviteiten hunne medewerking hadden verleend het festival sloot. Zoo ligt dan dit uitnemend voorbe reide, goedgeslaagde muziekfeest weer achter ons, doch nog lang zullen inwo ners en bezoekers met genoegen terug denken aan deze mooie dagen. Hulde aan hel comité dat zich zoo uitnemend van zijn taak gekweten heeft en alle eer van zijn werk heelt gehad en vooral een goede daad stelde door hel feest een zoo algemeen plaat selijk karakter te geven. Hebben alle leden van hoofd en sub-comité's aan spraak op oprechten dank voor hun belangloozen arbeid aan hel welslagen van dit festival, speciaal mogen hier bij dan wel vermeld worden: de voor zitter van het hoofdcomité de heer W. v. d. Mee, die zich zoo correct van zijn laak gekweten heeft, bijzonder door zijn uitnemend verzorgde toespraken, die aanstonds een gunstigen indruk op de bezoekers moesten maken. Verder de algem. secretaris de heer J. Thijssen, die reeds maandenlang met werk is overladen geweest en in alle beschei denheid, op perfecte wijze alles in de puntjes verzorgd heeft. Niets is hem te veel geweest en de uitstekende orga nisatie is grootendeels aan hem te dan ken. Ten slotte mag de vol-ijverige secre taris van „Financiën en Vermakelijk heden" de heer P. Dupont niet onver meld blijven, die een activiteit heeft ontplooid en een accuratesse en zorg voor „de duiten" heeft aan den dag gelegd die hem niet ten onrechte den naam van „financieele expert" bezorg den. Ook dc Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst", met haren eminenten voorzitter den heer W. van Heesch, kan met trotsch op de waardige viering van haar 40-jarig bestaan terugzien, terwijl de beide jubilarissen de heeren L. van Cromvoirt en L. Burmanje, nimmer deze dagen, die hunne ver diensten, door de hun eigen beschei denheid tot nog toe te weinig naar bui len bekend, in een juist daglicht heb ben gesteld. Speciaal de jubileerende directeur heeft met zijn goed geslaagde feestmarsch „Souvenir de Baardwijk" weer de aandacht op zich gevestigd, nemen treft den chauffeur noch fiet- doordat deze, evenals zoovele andere scr schuld. werken van zijn hand zoo'n goed ont- MADE. Tot heemraad van het water- haal in muziekkringen heelt gevonden, schap „De Emiliapolder" alhier is be- geineenüebestuur, noemcj de heer a. Dilven. Hulde aan het aan Waalwijks Belang en andere De heer A Snemaat slaagde vooraanstaande personen voor hunne 1 dezer dagen voor het examen acte medewerking op welke wnze ook aan king op welke wijze dit festival, aan het politiecorps voor het uitstekend toezicht, aan de harmo nie „SI. Jan" die iederen dag klaar stond de feestelijkheden belangloos mede op te luisteren, alsmede aan de directie der Hollandsche Buurtspoor wegen, die aanstonds bereid was eiken dag na afloop van het festival een ex tra tram fle doen loopen. Aan het einde van ons verslag der feestelijkheden bieden ook wij aan co mité, liedertafel en jubilarissen onze beste gelukwenschen aan 'met het wel slagen er van. Wij verheugen ons mede in het succes, waaraan wij, door het beschik baar stellen van onze kolommen door het opnemen van tal van artikelen gaarne naar de mate onzer krachten hebben' medegewerkt. Prov. *S'tuten van Nooid-Brabant. Ouder voorzitterschap van Mr. J. Baron van Voorst tot Voorst werd Dinsdag de zomerzitting van de Prov. Staten geopend. In zijn openingsrede memoreerde de Voorzitter, dat door den uitslag der verkiezingen 14 nieuwe leden hun in trede in de Staten doen. Aan de afge treden leden, die allen niet eere hun ambt hebben vervuld, bracht spr. een eeresaluut. De Voorzitter wees er voorts op dat de gang van zaken in het gewest geen opwekkend beeld toont. In onze nij vere provincie gaat de industrie nog veelal niet naar wenschhet bekende a^dres van de negen Kamers van Koop handel in het Zuiden des lands aan den Voorzitter van den Raad van Mi nisters spreekt dienaangaande boek- deeleit. Spr. hoopt (lat spoedig afdoende verandering in den industrie-arbeid moge volgen. Na aanwijzing der Commissies daar toe werden de geloofsbrieven der le den onderzicht en tot toelating der le den besloten. Daarna werden de Staten beëedigd. Eenige leden leden legden de belof ten af. Volgde afdoening van enkele zaken. Brief van Gedeputeerde Staten van 3 Februari 1920 G. Nr. 245 ten gelei de van een ontwerp afwijzende be schikking op ebt verzoek van het ge meentebestuur van Hodikhnixen om overneming van het beheer, onderhoud en eigendom van den kunstweg Vlij menHerpt. Het lid Mr. van Ommeren betoogt dat de weg dringend voorziening be hoeft. Ged. Staten wachten te lang en j sturen adressanten maar met. 'n kluitje in 't riet. De Voorzitter protesteert. Ged. Sta ten behandelen iedere zaak met den noodigen ernst. Het adres kan onmo gelijk in der haast worden afgedaan. Tegen 15 Oct. a.s. zullen de Staten de voorstellen van Ged. Staten herei ken tot vaststelling van het provinci aal wegenplan, waarover dan in een buitengewone zitting spoedig de be slissing zal vallen. Tof zoolang mod het adres voormeld op afdoening- wachten. Adres van den gemeenteraad van Woudrichem, houdende verzoek om toekenning van een provinciaal sub sidie in de op 38.000,;geraamde kosten van restauratie van den toren der Nederlandseli Herv. Gemeente, j De Voorzitter stelde voor eerst eens af te wachten wat de Regeering inzake subsidie beslissen zal, om daarna het verzoekschrift in behandeling te ne men. i Aldus besloten. i Adres van de dagelijksche besturen der waterschappen de Polder van Wijk, de polder van Veen en de Bics heuvel, houdende verzoek om toeken ning van een provinciaal subsidie in de kosten van oprichting eener sluis in den Hoogen Maasdijk te Wijk tot inlating van water in voormelde pol ders. Gerenvoyeerd naar Ged. Staten. De vergadering wordt heden Woens dag, voortgezet. L. O. Bij H. v. d. Heijkant is een voetbalclub opgericht onder den naam van „Hercules" BestuurG. Franssen, voorzitter; J. v. d. Biggelaar, secre taris en H. v. d. Hijkant, penning meester. Bij J. v. D. vond men bij het opruimen van een strooschelf twee bunsings, die door een hond werden gedood. De heer P. Joosen te Geertrui- denberg is aangesteld tot volontair bij de R.K. Jongensschool alhier. De Ned. Herv. Pred. Ds. Mudde alhier heeft het beroep naar Mussel- kanaal (2de Exloermond) aangeno men. met medewerking van alle Arlisten. DRUNtN. Zondag werd het Natio naal Concours van de Kruisboog schuttersgezelschappen, uitgeschreven door de „Vriendschap", Drunen, op de doelen in den versierden tuin bij M. v. d. Westen voortgezet. Toen het uur van begin van den wedstrijd was aangebroken, was er een groot getal belangstellenden op het terrein aanwezig om den strijd te volgen. Vele gezelschappen waren aanwezig; er heerschte den geheelen middag een gezellige drukte. De wed strijd had een keurig verloop. Er is dan ook kranig gescholen. De prijzen werden behaald als volgt: Eerste zestal: le pr. „De spruit wordt een boom", Oisterwijk, met 103 p.; 2e pr. „De Eendracht". Vlijmen, 100 p.; 3e pr.-„Godfried van Bouil lon", Vught. 100 p.; 4e pr. „De Park- schutters", Tilburg, 100 p.5e pr. „De Vriendschap", Boxtel, 97 p.6e pr. „Nooit gedacht", Waalwijk, 95 p.; 7e pr. „De Ontsproten Roos", Tilburg, 93 p.; 8e pr. „De Eendracht" Waal wijk, 93 p.; 9e pr. „Excelsior", Els- hout, 88 p. 2e zestal: le pr. „De Spruit wordt een boom" Oisterwijk, 94 p.2e pr. „Nooit gedacht", Waalwijk, 92 p.; 3e pr. 3de zestal „De spruit wordt een boom", Oisterwijk, 88 p.4e pr. 2 zestal „Rozenjacht", Vlijmen, 85 p. 5e pr. „Godfried van Bouillon". Vught, 84 p.; 6e pr. „De Eendracht", Waal wijk, 83 p 7e pr. „Nooit gedacht", Waalwijk, 3e zestal, 82 p. Het Koningskruis werd behaald door Duits, lid van Godfried van Bouil lon, met 19 p. De personeele prijzen werden be haald als volgt le pr. Aug. v. Bladel, Waalwijk, 24 p.; 2e pr. W. Coensen, Vlijmen, 23 p.; 3e pr. H. van Moutum, Vught, 22 p.; 4e pr. W. v.Son Nieuwkuik,22 p. Geluksprijzen werden behaald door F. de Bresser, Oisterwijk, le pr., 34 p.2e pr. Fr. v. Engelen, 3e pr. M. Boom, ieder 33 p. Ongeveer 7 uur was de wedstrijd ten einde en werden de prijzen uit gereikt door den heer B. v. d. Wiel, die bij elke overhandiging een korte toespraak hield. Onder de prijzen was een schoone beker, welke door G. Verhoeven alhier was geschonken. Deze viel ten deel aan „De spruit wordt een boom" uit Oisterwijk, welk gezelschap ook met zijn tweede zestal den eersten prijs wist te behalen en het derde zestal den derden prijs. Een woord van lof aan „Godfried van Bouillon" voor zijne prestatie, welke met het Koningskruis werd vereerd. Allen keerden voldaanmethun prijzen huiswaarts. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 5 Juli '27. In de Jaarvergadering van de K- K. Tooneelvereeniging ..Kunst en Vermaak werd door den penningmeester rekening en verantwoording gedaan en na inzage der bescheiden door de leden .T. Engelen en i Duflsteré, die alles in orde bevonden, werd XTIT--I ih'I'itvt' ia- i .I, „i den penningmeester voor zijn accuraat be- NILUWKUYK. Dinsdagnamiddag - bracht- IIet Bestuur; J. v. SPORT. w. s. c. Het is W.S.C. wederom gelukt a.s. Zaterdagmiddag een interessante ont moeting te organiseereneen zéér sterke Longa combinatie heeft n.l. toe zegging gedaan een wedstrijd te komen spelen en zal alsdan zeker trachten revanche te nemen voor de 2—1 nederlaag, welke het zomerelftal van W.S.C. hen enkele weken geleden heeft toegebracht. In het nummer van Zaterdag zullen we de opstelling van Longa in z'n ge heel publiceeren; wel kunnen we reeds meedeelen, dat de internationaal L. Gehring ditmaal definitief van de partij zal zijn. DRUNEN. Zondag werd op het terrein van „Sporters" een seriewedstrijd gespeeld. Het eerst had een ontmoeting plaats tusschen ;Vlijmensche Boys" en „Vi tesse" uit 's Bosch, waarin Vlijmen won met 4—1. Daarna speelde „H.EC." Waalwijk tegen „Juliana" Heusden en was de eindstand 2-2. Bij loting won „Juliana" die ten slotteuitkwam tegen„Vlijmen- sche Boys". De laatste club wist de overwinning te behalen met 5—3 en ontving een prachtigen beker. De 2e prijs, een zilveren lauwertak, werd aan „Juliana" uitgereikt. HEUSDEN. Bij den seriewedstrijd van Zondag te Drunen behaalde onze club Juliana den 2en prijs. Den revanche-wedstrijd van Zaterdag tegen Wilhelmina te Wijk verloor zij met 2 1. DUIVENSPORT. KAATSHEUVEL. Uitslag van de gecombineerde P.V. te Kaatsheuvel van Zondag 26 Juni van Montargis 1, 4, 9 W. Kemmeren, 2 M. Snoeren, 3, 7 P. v. d. Velden, 5 A. Hendriks, 6. .8 A. v. Moergestel, 10. 12 Chr v. Heeswijk, 11 M. v Boxtel, 13 H. v. Dongen, 14, 21, 25 W. v. d. Velden. 15 P Snoeren, 16 Th. v. Boxtel, 17 A. Pijnenburg, 18, 26, 28 H Dekkers, 19 P. Wagemakers, 20 P. Pijnenburg, 22 C. d. Rooij, 23, 24 J. v. Dongen, 27 W. v. Best. Om de „Modern" en „Beurs" Bekers Marathon te Breda. Internationale Ontmoeting. De organisatie van bovengenoemd sportevenement vordert uitstekend. De route is thans definitief vastgesteld en wel als volgt Start Cafe Restaurant „Modern" in de Veemarktstraat, Groote Markt, Ridderstraat.Eindestraat, Ginnekenstr,, v. Coothplein, Nieuwe Ginnekeustraat, Brug, Wilhelminastraat, Baronielaan, Engelbracht van Nassauplein, aldaar rechts terug, Baronielaan, Parkstraat, Wilhelminapark, Wilhelmina Singel, Teteringenstraat, Teteringsche Dijk, Driesprong, Dort, Tilburgscheweg tot viersprong Gilze-Rijen, Rijen, Wilhel- minakanaal, Dongen, Tramlijn volgen tot Oosterhout, Driesprong, Tetering sche Dijk, Teteringensstraat, Nieuwe Boschstraat, Catharinastraat, Groote- Markt, Veemarktstraat naar „Modern" (Finish). Wat de prijzen betreft kunnen we mededeeelen, dat behalve de 6 Modern en Beursbekers nog een viertal bekers zijn geschonken benevens eenige medailles en andere prijzen. Behalve in Breda is ook in de andere te pas- seeren gemeenten de volle medewer king toegezegd der autoriteiten, terwijl alles in het werk zal worden gesteld door officieele personen om bij bruggen en overwegen de Marathon zoo gunstig mogelijk te doen verloopen. Reeds is de volle medewerking toegezegd door J Nariën uit Brussel, den winnaar van den Marathon te Parijs, Sprong uit Rotterdam, den winnaar van den Marathon te Amsterdam, Broers (B), Latheuwer (B) Langenus (H) en Ver biest (B) respectievelijk 1.2.3.4. en 5 in den wedloop „Dwars door Rotter dam". De juiste datum moet alsnog wor den vastgesteld, deze is in geen geval 24 Juli in verband met groote wed strijden in het buitenland. Gevraagd is den Marathon op 7 Augustus te willen vaststellen. Dit antwoord wordt verwacht, teneinde de inschrij vingsbiljetten te kunnen rondzenden. AGENDA'g. WAALWIJK. Donderdagavond 7'/2 uur repetitie voor de adspiranten en 8'/2 uur voor de leden van „Kunst en Kracht". Donderdag 8 uur. Bestuursvergade ring Liedertafel „Oefening en Vermaak" Donderdag 8'/2 uur repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Donderdag 8'/2 uur repetitie Tavenu. Zaterdag 6'/2 uur verplichte oefening Korfbalclub W.E.K. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Musis Sacrum. Zondag 12'/^ uur. Volksmatinée der Liedertafel „Oefening en Vermaak", Musis Sacrum. EEN REUZEN-COLLECTIE van de bekende SCHALTUS-Fabrieken aan uiterst lagen prijs, worden verkocht onder volle garantie Aanbevelend, GROOTESTRAAT. W A A L W IJ K. J heer hulde gebracht. Laarhoven, Voorz., Ant. v. Delft, secr., J. v. (1. Staak, penningm., J. Engelen en M. v. Hooft commissarissen, werd herkozen. De kwam de wielrijder d. G. uit Drunen uit de St. Jorissteeg. Juist bij het af draaien n&ar de richting Drunen, --- 4 7 Tllli i ,fi ioarliiksche feestdag werd gesteld op Juli kwam uit dezelfde richting een auto j ^erwijl be9ioten werd medio November van de firma Mol-Pauwels. Daar de j (le je uitvoering te geven, vaart van auto en fietser le groot was j Gedurende het jongste onweder, dat althans te groot om in dien korten j zee* hevig was, werden hier op de,Wal een i „11 A«in.noHon I boom en op de Waard 1 koeien getroffen, draai waar ze ei kaai oi.lmoeücn, le j jjej. H Vormsel zal in deze parochie stoppen, was een aanrijding niet lc j voorkomen. Geheel buiten bewustzijn werd de jongen in het liefdegesticht opgenomen. De direct ontboden ge neesheer Dr. v. Seters uit Drunen con stateerde lichte hersenschudding. Hel rijwiel werd verbrijzeld. Naar we ver worden toegediend 10 Juli e.k. des voor middags om half tien. Nu de WelEd. heer J. van Dieten ont slag nam als penningmeester van de St. Vincentiusvereeniging, is (le heer F. S. Sclireuders lijdelyk met de waarneming (lier functie belast. HET MELKMEISJE' No. 340 ZEEPFABRIEK HET KLAVERBLAD HAARLEM WilNS

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 7