CIGARETTES Slapeloosheid 2 crt. ORANGE R O U G E 3 ct. 3LEU 21 ct. l/ERT 3i Ct. Mijnheer de Redacteur, Verzoeke beleefd opname van 't vol gende, waarvoor bij voorbaat mijn welgemeenden dank. Als man tbans de nieuwe R. K. Kerk te Waalwijk (voormalig Besoijen) aanziet, maakt men zicli onwillekeurig wel eenigszins bezorgd of er wel iets van de voorstelling van den Raad, aangaande de klok (het uurwerk) te recht zal komen. Toen destijds n.l. in den Raad be sloten werd om een uurwerk in dezen toren te hangen, werd daarbij ook aan genomen dat alsdan de hangklok voor het oude raadhuis wel zou kunnen, ver vallen. Wie nu echter eerlijk en onbe vangen den toren aanziet, zal moeilijk kunnen ontkennen dat men sterk den indruk krijgt, dat het aantal bewoners die van dit nieuwe uurwerk zullen kunnen profiteeren, wel heel bitter klein zal zijn, terwijl het verkeer op straat er vermoedelijk ook niets aan heeft, omdat de kerk zoo ver achter uit staat en bovendien de toren niet buitengewoon hoog is. Het moet natuurlijk nog even af gewacht worden, maar het kan er mo gelijk nog om houden of deze wijzer plaat voor 't publiek en verkeer wel zoo opvallend en doelmatig bangen zal als in de oude R. K. Kerk dit het geval was. Het staat te vreezen dat, als de hangklok weggenomen wordt er prac- tisch niets, maar dan oók heelemaal niets voor terugontvangen wordt. Dat deze hangklok duur aan reparatie is, behoeft toch niet te blijven duren. Er is tenslotte toch wel iemand te vinden die een electr. klok afdoend maken kan. Waar zou het anders met alle electr. klokken lieen moeten, die in ons vaderland geplaatst zijn. Is deze klok niet meer te maken, dan moet er even tueel maar een nieuwe en betere voor komen. Bij de royaliteit die de Raad den laatsten tijd inzake het hangen van klokken betoond heeft, is het toch niet toelaatbaar dat deze klok, zijnde een gemeenteklok, uit bezuinigings- overwegingen zou moeten verdwijnen. Wij vertrouwen dan ook ten volle, dat de bewoners van 't Westeinde en Groote straat, aan wien in de eerste plaats wel deze klok gegeven is, maar waar wij allen, èn verkeer èn publiek werkelijk van kunnen profiteeren, deze klok ook niet klakkeloos zullen afge ven, zonder de wetenschap dat er iets beters voor teruggegeven wordt, waar minstens ook zooveel bewoners, èn pu bliek èn verkeer mee gebaat zullen zijn. Hoogachtend, X. Prinses Suleika en de Witte OlIIant. Een Indisch sprookje door LILY. (Slot). Het volk is dankbaar en heeft nieu wen moed, doch de oude Sultan is radeloos. .Alles heb ik verloren", klaagt hij, „Regengeest geef mij mijn dochter weer". En terwijl het volk weer hoopvol aan den arbeid gaat, ijlt Suleika voort, altijd maar voort. Ze heelt het pad reeds lang verloren en nu baant ze zich een weg dwars door de struiken heen. in ieder voorwerp ziet ze een booze boschgeest en iederen keer uit ze een kreet van angst als de doornen haar kleed vasthouden. Het gouden net is van haar haren gegleden, die nu los en vrij over haar schouders vallen. Zoo snelt ze voort, altijd maar voort, tot ze zich eindelijk neer laat vallen en met haar hoofdje tegen een boom geleund 't uitschreitvan smart. Vadertje, och vader dan toch", roept ze zonder ophouden. Doch 't is alleen de echo die haar antwoord geeft en heel, heel in de verte huilen de wilde dieren. Dit geluid doet haar kreunen van angst. Dan springt ze weer op en voort gaat ze weer, struikelend en vallend, tot het morgenlicht flauw door de boomen schijnt. In een diepe greppel valt Suleika uitgeput neer en slaapt ze on middellijk in. Zoo vast is haar slaap dat zij het onweer, dat tegen den mid dag losbarst niet hoort, en den regen niet voelt. Arme Suleika. Weldra zal het water de greppel vullen en wat zal er dan van haar worden Een olifant met geweldige slagtanden stapt de greppel in. Hij voelt iets vreemds in zijn nabijheid en zoekend gaan zijn oogen rond, tot hij 't kleine hulpelooze wezentje ziet, dat daar neer ligt in haar loodzwaren slaap. Lang zaam komt hij naderbij en betast Suleika met zijn slurf. Wat zal het groote wouddier, dat nooit een mensch zag, doen? In de verte hoort men't ruischen van water, dat snel naderkomt Het groote dier flapt met de ooren. Dan slaat hij zijn slurf om Suleika heen en draagt haar zoo weg. Wel een uur lang doet hij den grond onder zijn zwaren stap dreunen. Nu en dan stil staande alsof hij luistert naar het water. Ein delijk op een hoogen heuvel legt hij zijn last neer en Suleika ontwaakt. Zij schrikt hevig bij het zien van het groote dier, wel ziet zij wat het is, doch zij kent alleen de kleinere bruine olifant. Dit groote dier heeft zij nooit gezien. Met groote angstoogen volgt zij het beest dat naar een boom toe gaat en er eenige groote langwerpige vruchten afrukt. Hij legt ze bij Suleika neer en gaat dan weg. De broodvrucht kent Suleika wel en gretig hapt ze in het weeke vruchtvleesch. De regen houdt op en weldra schijnt de zon. Suleika slaapt weer in en als zij tegen den avond wakker wordt, voelt zij zich beter en zijn haar kleeren droog. Suleika zoekt nu den olifant weer op. Zij weet dat zij van hem niets te vreezen heeft, dat zij hulp en bescherming zal vinden. Weldra heeft ze hem gevonden. Met haar handje streelt zij zijn huid en nu gaat de olifant langzaam den heuvel af, telkens omziende of Suleika hem wel volgt, en als zij door een omgevallen boom niet verder kan draagt hij haar er over heen. Bij een heldere bron houdt hij halt en Suleika plast vroolijk in het frissche water en drinkt met gretige teugen. Zij is haast vroolijk en praat tegen het groote dier alsof het een mensch was. Als zij klaar is wil de olifant verder gaan, doch Suleika wil liever gedragen worden en doet alsof zij niet verder kan. Het dier be grijpt haar en draagt haar verder, tot hij haar neerlegt in een rots op mos 'en blaren, waar zij beschermd is tegen wilde dieren, de kille nachtlucht en de natte dauw en weldra slaapt Suleika, terwijl de olifant over haar waakt... De oude Sultan heeft een eenvoudig huis betrokken. Zijn paleis wil hij niet meer opbouwen en alleen omdat zijn volk dat zoo wil, blijft hij zijn land besturen, maar liever nog had hij zich teruggetrokken om te treuren over zijn verlatenheid. In de morgenuren zit hij in de raadszaal en luistert daar naar diegenen, die hem hulp en raad vragen. Nu is het een gezant uit een der naburige kantons, die komt verhalen dat de bevolking in angst verkeerd over' iets vreemds. Het is een groot, heel groot wit dier en iets geels met zwarte haren is altijd bij hem, loopt of springt, of zit op zijn rug. Het groote dier komt inden nacht of vroeg in den morgen en steelt allerlei vruchten De bevolking denkt dat het een booze geest is en vraagt nu toestemming voor een drijfjacht. Spoedig kan de gezant terugkeeren met de belofte, dat de Sultan zelf komen zal. De Inboorlingen zoeken hun wapenen bijeen Zij zetten een wacht uit die weldra komt berich ten dat het groote dier komt. Dan gaan zij met den Sultan in hun midden het dier in het woud tegemoet. Uiterlijk zijn zij vol moed, maar hun hart klopt angstig.. De booze geest moest hen eens dooden of hun vee ziek maken. Zacht sluipen zij tusschen de boomen door en op een open plaats zien zij een reusachtig grooten witten olifant, terwijl een klein meisje met lange zwarte haren, die haar geheel omhullen, tegen hem aanleunt. Zij eet vruchten die voor haar op den grond liggen en telkens stopt zij het dier kleine stukjes toe, terwijl zij voortdureud tot hem spreekt. Een geritsel trekt haar aan dacht en zij wendt het hoofd naar de plaats vanwaar het geluid komt. De oude Sultan is naar voren gesprongen en nu kijkt hij in 't lieve gelaat zijner dochter. .Suleika", klinkt het van zijn lippen. „Vader", en snikkend van vreugde werpt Suleika zich in haar vaders armen. Welk een vreugde heerscht er nu. Wel is Suleika zwak, doch zij zal weldra geheel hersteld zijn. Telkens weer moet zij vertellen hoe zij behouden bleef en zij voert het groote dier in den kring harer vrienden waar het rustig blijft, de oogen steeds op Suleika gericht. In triomph voert de Sulan zijn dochter mee. Hij laat een nieuw paleis bouwen en een kamp aanleggen voor den witten olifant die zijn kleine vriendin niet wilde verlaten. Weldra werd Suleika's redding door het land bekend. Ieder die maar kon, kwam het wondere dier zien en wel dra richtte men tempels op ter zijner eere en nu nog vereert het volk van Voor- en Achter-lndië de witte olifant; wordt hij als heilig beschouwd en ver- •lïjrflijjgjma? :,.i i telt men 's avonds fluisterend van den moed en de redding eener konings dochter. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A.s. Zondag des voormiddags 9.3C uur en des nam. 5.30 uur hoopt in de Geref. Kerk alhier op te treden Ds. Bavink van Rotterdam. Van den landbouwer J. v, d. Sch. alhier werd tijdens het onweder in den nacht van Vrijdag op Zaterdag jl. een paard in de weide aan den Kanaaldijk, door den bliksem getroffen en gedood. J.l, Zaterdagavond speelde de Korfbalclub N. E. O. alhier een vriend- schappelijken wedstrijd tegen de Korf balclub Quick uit Tilburg, welke wedstrijd eindigde met 3—2 voor N. E. O. A,s. Zaterdag gaat N. E. O. naar Tilburg bij Quick op bezoek. De In onze gemeente gehouden collecte voor den stormramp heeft f 943.72 opgebracht. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. gemeente alhier hoopt a.s. Zondag des namiddags half drie op te treden Ds. Louwe Kooijmans uit Waalwijk. Ds. A. M. van den Oudsten te Middelharnis heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te dezer plaatse bedankt, Tot afgevaardigde naar de in het begin van Augustus te Leeuwarden te houden Algemeene Vergadering van het Nederlandsch Onderwijzersgenoot schap is door de afd. Waalwijk dezer vereeniging benoemd.de heerE. Colet hoofd der O. L. school in de Kom alhier. De landdag van Ned. Herv. Jongelingsvereenigingen die op Zater dag 20 Augustus e,k. alhier zal plaats hebben wordt gehouden op een wei land van den heer Adr. Verhoeven aan de Hoogevaart, Bij het dezer dagen gehouden examen slaagden de jonge dames A. Mouthaan, M. v. d. Schans, A. v. d. Schans, N, Paans en L. van Ommeren uit deze gemeente voor het diploma costuumnaaien, Zij genoten haar opleiding bij de Eerw. Zusters te Waspik. Voor de Ned, Herv. gemeente aan den Loonschendijk zal a.s. Zondag des namiddags 2 uur optreden Ds. Schlemper uit Besoijen. Bij de Ned Herv. gemeente alhier is tot predikant beroepen Ds. van 't Hof te Wilnis. Op Woensdag 20 dezer zullen de leerlingen uit de hoogste klassen der O. L. School in de Kom onder leiding van hel onderwijzend personeel een Schoolreis naar Rotterdam en Scheveningen maken. Een in den Buitenpolder alhier in de weide loopend paard van de kinderen v. d. S. uit Sprang werd een dezer dagen door den bliksem getroffen en gedood. WASPIK. Maandagavond had in het café van den heer C. Roovers de aan besteding plaats van het bouwen van een woonhuis met café nabij de nieuwe kerk te Waspik Boven, voor rekening van den heer J. van de Ven te Geertruidenberg. Ingeschreven werd door Timmerwerk. A. de Graauw, Waspik f 2865. J. Blom 's Gravemoer f2780.— Gebr. Boom, Raamsdonk f27251— A. Roovers, Waspik f2345.— Metselwerk. J. van den Broek, Waspik f3061.— Kleinloog en Oversteeg Vrijhoeve-Capelle f2494.— Voor het examen costuum naaien is alsnog geslaagd Mej. J. Biemans. alhier die hare opleiding genoot bij Eerwaarde Zusters, alhier. A s. Zaterdagavond zal het nieuw- verbouwde café van den Heer Chr, Montens feestelijk worden geopend. Een Jaszband orkest zal ter opluiste- rieg aanwezig zijn, terwijl aan de bezoekers een verrassing zal worden uitgereikt. RAAMSDONK. Bij het heden in Den Haag gehouden examen slaagde voor candidaat-secretaris, de heer A. Kieboom, ambtenaar ter secretarie alhier. RAAMSDONKSVEER. De dames- missiekring zal op 14, 15 en 16 Aug. a.s. een verloting houden ten bate van de missie. Dhr. V., kwam in de papierfa briek te vallen zoodanig dat hij per auto naar huis moest worden ver voerd. Met zware inwendige kneuzin gen werd hij in het ziekenhuis opge nomen. H. van Dongen A.Wz. slaagde voor het eind examen H.B.S. 5 jarigen cursus. Geslaagde en familie proficiat. De oude heer de R., viel in een diepe kolk. Spoedig toegeschoten hulp wist hem van een gewissen verdrin kingsdood te redden. Voor de Herv. Gemeente treedt Ds. Ewoldt Zondagmorgen om 9*/a op in de Dorpsche kerk; des mid dags zal er leesdienst zijn. GEERTRUIDENBERG. Dinsdag 19 Juli a.s. zal de R. K. Meisjesbond alhier een reisje gaan maken naar 's Hertogenbosch en Vught en omstre ken. Met ingang van 15 Juli a.s. wordt te Geertruidienberg en Raamsdonks- veer een ambtshalve besteldienst van de Ned. Spoorwegen ingevoerd. De voerman Adriaanse, die tlians voor eigen rekening' de bestellingen uit voerde, is met ingang van dien datum aangesteld tot besteller van de Expe ditieonderneming van Gend Loos H. Colignon Cie. Bij dq op Woensdag j.l. gehouden aanbesteding wegens liet doen van voorzieningen aan Militaire gebouwen en werken te Geertruidenberg, werd als volgt ingeschreven: Van Oosterhout, Breda 3027. C. Timmermans, Dubbeldam 2920. Gebr. Naglé, G'berg 2810. A. C. Krols, G'berg 2800.— C. v. d. Ploeg, G'berg 2800. N.V. „Abtei", Made 2740.— Fa. v. Ree v. d. Berg, Breda 2083. Gebrs. du Pont, G'berg 2487. Aan laatstgenoemde werd behou dens nadere goedkeuring door den Mi nister van Oorlog het werk gegund. MADE. De timmerman J. van B., alhier, had bij zijn werkzaamheden het ongeluk met een scherpen beitel in zijn linkerhand een zeer diepe steekwond toe te brengen. Dr. Klijn verleende hem geneeskundige hulp. De klompenmaker H. Merkx, „Hillekant", had het ongeluk met een cirkelzaag twee vingers af te zagen. Dr. Houpst verleende de ongelukkige geneeskundige hulp. MADE. Met dankbaarheid kan men berichten dat de ziekte van den Zeer Eerw. heer L. v. Doremaïen zeer ten gunste is verbeterd, 'zoodat Z.Eerw. zijn herdersambt weer heeft hervat. De Herv. predikanten Ds. Th. J. Mudde te Made en Ds. Vinck te Drim- melen, zullen op Zondag 17 Juli a.s. des voorm. 10 uur ter hunner plaatse voorgaan. In het café van den heer Ch. Heij- kant is opgericht de voetbalvereen. „Hercules". Tot bestuursleden zijn ge kozen de heeren G. Fransen, Voorzit ter; J. van den Biggelaar, Secretaris; H. van den Heijkant, Penningmeester. Men verneemt dat dit jaar 6 pel grims, waarbij vier zieken, een pel grimstocht naar Lourdes zullen doen, onder geleide van, als 7e pelgrim, den WelEerw. heer Klerks, kapelaan. LOONOPZAND. Hedenmorgen werd Corn. B meer dan 40 jaren trouwe huisknecht van Mej. B. Villa „Castel- laine" alhier door zijne meesteres dood in de keuken gevonden. Hij had zijne eerste morgen bezig heden nog verricht en zat dood op z'n stoelzijn pijp nog versch gestopt lag naast hem. Hoogstwaarschijnlijk had eene hartverlamming plotseling een einde gemaakt aan zijn leven. ST. JOACH1MSMOER. Dinsdag 19 juli zal des namiddags te 6 uur de heer v, Tuijl, Ambtenaar van den N. C. B. voor de landbouwers een be spreking houden in verband met de opening van het nieuwe pakhuis dat Vrijdag 22 Juli zal worden opengesteld. Als beheerder van dit pakhuis is door de Directie te Veghel aangesteld de heer H. Jacobs alhier. DRUNEN. Hevig onweer. Donder dagavond tusschen half acht en 8 uur woedde er boven onze gemeente een hevig onweer. De bliksem is ingeslagen in de woning van landbouwer v. Noord. Er ontstond een begin van brand die met behulp van buren gelukkig werd gebluscht. In de woning van H. Spree heeft het hemelvuur de electrische leiding vernield en een stuk van het behang weggerukt, zonder verdere schade te doen. van Son en zijn zoon, beiden op een karretje gezeten werden getroffen. Van Son klaagt over pijn in armen en beenen, terwijl de zoon de eerste uren stokdoof was. Verder zijn nog op verschillende plaatsen de electrische lampen vernield o.a. bij de fa. Sikkers en bij vele bewoners van de Torenstraat. Genoemde straat stond ruim 20 c M. onder water. ELSHOUT. Onder buitengewone groote belangstelling herdacht men gisteren alhier den feestdag der H. Martelaren. Na de H. Mis van 10 uur trok men in processie naar den doo* denakker, alwaar door pastoor Wil- lems een toespraak werd gehouden, 't Kerkkoor en de Harmonie luister den de processie op. 't Geheel is schitterend geslaagd. Ingezonden Mededeelingen. tengevolge van de zomerwarmte, overwint men spoedig door het gebruik van een paar Mljnhardt's Zenuwtabletten Glazen buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 14 Juli '27. Voor het toelatingsexamen voor de R. K. Hoogere Handelsschool te Waalwijk slaagden de jongeheeren Chr. Suos, L. Roestenberg en M. van Nieuwstadt, leerlingen van de O. L. School No. I alhier. De eerstgenoemde slaagde als nummer één van 't examen. 26 Juli is het 65 jaar geleden, dat de vereeniging Amoenitas alhier werd opgericht. Feitelijk bestaat Amoenitas reeds ruim 75 jaar, doch na een tien jarig bestaan werd de vereeniging op geheven, om in 1862 andermaal opge richt te worden. Was 't oorspronkelijk doel der vereeniging de beoefening dei- handboogsport, in later jaren werd de club gereorganiseerd en werd de be oefening der kegelsport geprefereerd. Vanaf hare oprichting, bleef de club bij denzelfden hospes of diens nazaten thuis, momenteel nog bij den heer A. Snoeren, naast de R.K. Kerk. Dat er in de oude club nog jeugdig leven zit, bewijst wel het feit, dat het jubileum op grandiooze wijze zal herdacht wor den. Op 30 Juli zal de club gelegenheid geven tot recipieeren om 5 uur n.rn., terwijl om 6 uur, n.m. een groot plaat selijk Jubileum-concours zal gehou den worden, waarop zoowel van kegel aars als niet-beoefenaars der kegel- sport, het meesterschap van Kaats heuvel zal vergooid worden. In 't voorjaar 1928 zal daarenboven de Tilb. Kegelbond, waaronder Amoe nitas resorteert, een groot nationaal kegelconcours, ter viering van 't zeld zaam jubileum op de banen van boven genoemde club organiseeren. Dat het Amoenitas bij deze gelegenheden niet aan belangstelling zal ontbreken, hier van zijn we ten volle overtuigd. Door-'t bekomen van een kleine verwonding aan de hand, kreeg M. uit de Telefoonstraat alhier bloedvergif tiging. Spoedig medisch ingrijpen wist de loop der vergiftiging te stremmen. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 14 Juli 1927. De heer Hesselmans behaalde niet zijn postduiven weer zijn ouden roem. Vijf der zijne namen deel aan den wedstrijd vanuit Bordeaux, waar zij Zondag om 10.40 werden losgelaten. De eerste werd hier reeds geconsta teerd Maandag om 11 uur 2 min. en 10 sec., waarmee hij den lsten prijs won; verder behaalde hij nog den 5den en den 8sten prijs. Den heer J. van Mersbergen is bericht, dat hij is aangesteld tot amb tenaar bij de Rijksbelastingen, met standplaats Roosendaal. Tot lid der hier zetelende Ge zondheidscommissie is benoemd de LAURENS

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 6