IÜCHW1 IflfflM. Fa. Man Smulflers, Uugtiterstraat 33, 's-HertogenDoscl, Iel. 659. Hei is een beM teil. J. v. Well-v, Doormalen No 55 Zaterdag IC Juli 1927. 50c Ji-g. DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 15 |uli 1927. Kermis Waalwijk. Ofschoon de kermis nog niet geheel ten einde is, kunnen we toch reeds op voorhand zeggen, dat ze geslaagd is. Wel zijn er dagen van slapte geweest, maar dat is ieder jaar zoo en over het geheel gelooven .we dat het zeker niet minder was dan anders. De traditioneele inzet op Zaterdag was al bijzonder goed en hield voor de komende feestdagen een goede be lofte in. Alle café's waren propvol en overal heerschte een prettige stemming. We mogen hier even een klein voor- val aanhalen, 't Gebeurde in hot ei Gerris. Daar zalen een aantal Waal- wijksche heeren, waaronder we op merkten onzen wereldbekenden Opera- zanger jos. Groenen. Plots maakt een dier heeren bekend: Jos. Groenen zal een nummerije geven, en mét knah er een applaus los En de beer Groe nen, die anders voor zwarl-gerokte heeren en bont-sjouwende dames zin^t, staat nu te midden van een gemengd publiek van vroolijke kermis gangers Maar Jos voelt zich als Waal wijker dadelijk thuis en zingt, zingt. Wat een stem, welk een gewéldige stem hebt ge toch. heer Groenen Met zoo'n dynamisch klankgehalte kunt ge een mensch kraken, wat een massaal, wat een heerlijk geluid Intusschen zijn we u dankbaar en hopen u spoedig weer in Waalwijk te hooren. ir A44Jrt het geneesmiddel voor Paarden en runderen t> 1 C K lil Ullil bij druk- of schrijnwonden. Proefdoozen GRATIS verkrijgbaar tegen vergoeding van porto bij de Zondag. Was het den vorigen dag één grauwe regendag, vandaag viel er geen regen wolkje aan de blauwe lucht te be speuren. Op den middag werd het een gewir war van drukke menschen, die ont spanning zochten in de matineé's, die op verschillende plaatsen werden ge geven, zooals in Musis, hotel Gerris, de Korenbeurs en de Gouden Leeuw. Het matinée der Liedertafel genoot een ongekend groote belangstelling. De prestaties van solisten en koren zijn hiervoor trouwens ook een waar borg. Niet minder belangstelling was ei voor 't Duo Polus in hotel Gerris, voor v. d. Maesen met zijn attractie kapel bij Govaerts, en de uitstekende The Blue jacket's Band hMlj| Verwiel. L ln den namiddag stroomde het kermisterrein al spoedig vol met vele vreemdelingen. Van de verschillende inrichtingen, als Stoomcaroussel, Beig netkraam, e.a. werd een druk gebruik uemaakt en natuurlijk waren duizenden beenen op de diverse dansbanen. Buiten het eigenlijke kermisterrein, op 't Laageind, staat een der mooiste inrichtingen, n.l. 't „danspaleis" van den heer Kunkeis. Ja. dat is t, een waar danspaleis. De roem hiervan was reeds lang vooruit gegaan, we wisten dat de heer Kunkeis met iets bijzondeis zou komen, maar zoo'n lüxeuse danssalon hadden we toch geenszins verwacht. 't Voorfront en entrée maken reeds een voortreffelijken indruk, die iot groote bewondering overslaat bij het binnentreden der inrichting. Allereerst wordt het oog getroffen door 't grootsche orgel dat met zijn weelde- rige ornamentiek en renaissancistische motieven een overweldigenden Indi uk maakt, 't Is een product van de firma Mortier uit Antwerpen en heeft een lengte van 9 cn een hoogte van 6 Meter. Des avonds maakt dit dans paleis een sprookjesachtigeri indruk als 't verlicht is met 2000 gloeilampjes en alles weerkaatst in de spiegel lambriseering De dansvloer met een afmeting van 18 x 9 M2 is van een bijzondere hout specie en spiegelglad. De heer Kun kèls heeft de zitplaatsen en passage zoo ruim mogelijk gehouden. Het is een waar genot om er een avond door te brengen. D belangstelling en bewondering was dan ook groot De heer Kunkeis zijn tijd en weet wat hij doet. et zijn inrichting nog geen ipaaVtte kunnen wij een bezoek en Men heeft er een heerlijk oede en goedkoope consumptie, ige muziek en een schitterende vloer. Circus Libot gaf Zondag de eerste orstelling, waarbij de belangstelling vrij goed was. Nu moge Libot al niet over een circus in stijl beschikken, de vertooningen en prestaties der artisten zijn beslist goed. Bijzonder noemen we hier een chineesch jong leur, die buitengewoon sterke staaltjes te zien geeft. Ook de komische ge deelten zijn aardig. De „Witte Bioscoop" draaide weer -mooie films voor volle zalen. Maandag. Matinée „St. Crispijn." Maandag heeft de harmonie „St. Crispijn" sedert vele jaren weer eens een Kermis-matlnée gegeven in de groote zaal van den Gildenbond, en dat uitnemend geslaagd is. De Gebr de Laat uit Tilburg verleenden hierbi hunne medewerking. Het muzikale gedeelte werd door de harmonie onberispelijk afgewerkt Van de uitgevoerde nummers noemen we vooral Poète et paysan, Maritana en Tannhauser. De humoristen-duet- tisten August en Koos de Laat uit afwisseling, zooals we dat van deze Tilburgers gewoon zijn. Matinée Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst". Oudergewoonte heeft het kermis- matinée van de Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" zich weer in een zeer groote belangstelling mogen verheu gen en zich weer door een allerpret tigst verloop gekenmerkt. De uitvoe ring der koren door de liedertafel werd met groote aandacht door de talrijke aanwezigen gevolgd en met een dankbaar welverdiend applaus beloond. De grootste attractie van het matinée was natuurlijk het optreden van het duo Gebr. Boesnach uit Rot terdam, die hier ook vorig maal zoo in den smaak waren gevallen en ook thans weer enorm succes hadden. Bijzondere vermelding verdient hun klucht: „Qe onzichtbare", waarmede zij het publiek onbedaarlijk hebben doen lachen. Voor een aardige verrassing zorgde mej. Th. v. Heesch, dochter van den president, die na afwerking van het programma nog een paar zeer mooie sopraan-soli ten beste gaf, die, met fraaie, goed geschoolde stem gezon gen en gevoelvol voorgedragen, een onbedaarlijk en welverdiend applaus verwierven. Een gezellig bal besloot dit pr?ttig uitnemend geslaagde matinée. Bal Liedertafel. De Liedertafel „Oefening en Ver maak" gaf Maandagavond 't vanouds bekende kermls-bal in Musis Sacrum. De bals van de Liedertafel genieten nog steeds een groote populariteit en kenmerken zich door een aangenamen toon. Dinsdag. Schouwtooneel. Naast 't gewone kermisprogramma kregen we vandaag een paar tooneel- uitvoeringen. In de groote Schouwburgloge gaf het Schouwtooneel een openingsvoor stelling met het klassieke treurspel van v. d. Vondel Joseph in Dothan". De belangstelling was slechts matig, wat we misschien moeten toeschrijven aan 'i feit, dat vroolijke kermismen- schen er niet toe kunnen komen om naar een treurspel te gaan kijken. Over de uitvoering hebben we alien lof. Trouwens beroepspelers als Ko v. Dijk, Co Balfoort. Carel Rijken e.a. zijn boven onzen lof verheven. Ko. v. Dijk gaf een ongemeen krach tige uitbeelding van Ruben, in een stijl ais figuren van een Michel Angelo. De expressie was buitengewoon leven dig. Direct sluit hierbij Carel Rijken aan, die recht warm de rol van Joseph speelde. Daarnaast hebben we dan nog de goed berekende figuur van Co Balfoort (Simeon) die zóó speelt dat er geen vinger tusschen is te krijgen. Ook de spelkwaliteiten der overige artisten loopen hiermede parallel. DAT DE MEESTE GEKOCHT ZIJN BIJ Grootestraat 207, WAALW1|K. ftoy enkele ssuks voorradig tegen zeer Bagen prijs. De Schouwspelers. Van een geheel ander soort bleken de Schouwspelers in Musis Sacrum. Hier werd opgevoerd „Kermisklanten", spel uit net cirsuslevcn, bewerkt naar de Opera Paljas met zang en muziek door G. Goes Jr. Het geheele spel was soepel en werd prachtig gesteund door den voortreffelijken baritonzanger Albertini. De heer Albertini beschikt over een zeer heldere en goed beheerschte stem. Een hartelijk applaus viel hem telkens Woensdag. Matinée Gilde St. Crispijn Dezen morgen bood de Schutters vereniging „St. Crispijn en Crispinia- nus" aan hare leden en donateurs een kermis matinée. aan ten herberge van den heer j. v. d. Meijs. De belang stelling was zeer groot. Onder leiding van den heer de Graaff werden een drietal komische terzetten opgevoerd, die bij het publiek zeker in den smaak vielen. „Een toffe jongen Met dit uitstekend gespeeld tooneel- stuk. vol geestige zetten waarom har telijk moest worden gelachen, namen de Schouwspelers in Mus<s Woens dagavond afscheid. Ofschoon de belangstelling niet groot was, dat zeer te betreuren is omdat artisten als Helleman. Mevr. Rens, Albertini e.a. om hun prestaties recht hebben op een volle zaal had men een dankbaar publiek. We gelooven echter dat na deze eerste en gunstige kennismaking de „Schouwspelers" een volgende maal r-r* P"n H-Vvol'c 7-»M kifflT-n r^f^en. „Dokter Klaus". Ie hebt oude menschen die graag gezien worden in kringen van jongelui en zich daarin heel gemakkelijk be wegen. Zoo zijn er ook oude tooneel- stukken, in leer of perkament als u wilt, die staande blijven tusschen heel den modernen rommelpot. Welnu, Dokter Klaus is zoo'n stuk, zoo'n oud—jong stuk, waarnaar zelfs de meest moderne menschen nog met plezier gaan kijken Dit pleit zeker voor den auteur A. L'Arange, maar toch niet minder voor de artisten van het Schouwtooneel, die Woensdag avond in de groote Schouwburgloge dit stuk met jong leven voor 't voet licht brachten. D'r werd gul en hartelijk gelachen en menigeen zat zich te verkneukelen om de komische conflicten waarmede de typische families Klaus en Grie- singer werden geteisterd. Maar 't iachstuk bevat ook hier en daar een wijs levenslesjedat een man ook man kan zijn, ja een achtens waardig man, zooals Dr. Klaus scherp zegt, zondei dat hij aan „charleston en ander dansgedoe doet. Natuurlijk was het spel onberispe lijk, zoowel in de hoofd- als bijrollen Van wie 't meest op den voorgrond traden noemen we Ko van Dijk, Co Balfoort, Jetty van Oijk-Riecker, M. V. d. Lugt—Meistri, Hesje Rijken- van Rijk en Ezerman. De aanwezigen hebben heerlijk genoten. Donderdag. Ofschoon de morgen met regen buien opende, werd het op den mid dag weer goed kermisweer, evenals de overige dagen. Des voormiddags gaf de tooneel- vereeniging „Ons Onderling Genoe gen" in de concertzaal „De Linde boom" van den heer C. v. Sebille een groot matinée. De zaal was vrij goed bezet en het matinée had een uitnemend verloop. Met genoegen constateerden we dat de leden van O O G onder de goede leiding van den heer v. Engelen flinke vorderin gen hebben gemaakt. De verschil lende komische scenes werden zeer goed gegeven en verwierven telkens een dankbaar applaus. Met een gezel lig bal werd dit matinée besloten. Bal Liedertafel. Des avonds om 8 uur gal de Lieder- tafel wederom een Ba! in de zaal Musis Sacrum Dit bal was zeer ge animeerd en goed bezocht. „Om 10 000 Dollar." Het Schouwtooneel dat reeds een paar looneelavonden had gegeven die op bijzonder hoog peil stonden, nam hedenavond van ons afscheid met „Om 10.000 Dollar", een alleraardigst Atnerikaansch blijspel ir» 3 bedrijven, door James Montgamery. Bob Bennet (Lou Ezerman), com pagnon van E. M. Ralston, effecten makelaar (Co Balfoort), ontvangt van zijn verliefde Gwen Ralsion (Jetlie v. Dijk-Riecket) 10.000 dollar met het vriendelijke verzoek dit bedrag zoo danig te beleggen, dat zich binnen een week zal verdubbelen. Bob ziet er een zwaar hoofd in. Maar plots doet zich een gelegenheid voor, een weddenschap met E. M. Ralston, Dick Donnelly (Carel Rijken) en den goeden (sic huisvriend Clarence Duser, (joh. Sternheim) De goede Bob wil om 10.000 dollar wedden, dat hij gedu rende 24 uur de waarheid en niets dan de waarheid zal zeggen. Welke conflicten hietuit voortkomen, valt wel te gissen. Men stelt Bob allerlei vra gen die hem soms zeer in 't nauw brengen. Maar zijn tegenstanders wor den van Bobs oprechtheid ook menig maal 'i slachtoffer, 't Komt zoover dat 't op groote levensvraagstukker uit loopt, maar Bob blijft de waarheid zeggen en wint. Dit is, héél in 't kort, 't hoofd gebeuren van dit knap geschreven maar nog knapper gespeelde blijspel, waar Lou Ezerman in 't centrum staat en de kranige regie van Ben Groene- veld sterk op den voorgrond treedt. Ezerman is een buitengewoon ge routineerd speler, met een stellige be lijning, hij is gul en positief. In één adem zouden we nog willen noemen Co Balfoort, Ben Groeneveld, loh. Sternheim en Carel Rijken Trouwens 't spel van alle artisten was af, absoluut at, met een soepel gebaar zooals we hier nog niet zagen. Zooals de artisten van het Schouw tooneel speien ziet men een stuk groeien en de gewenschte meeleving met het spel tusschen speJers en toeschouwers. Ook de dames Hesje Rijken—van Rijk, Jettie v. Dijk—Riecker, jelly Cremer. Stine v. d. Gaag en M. v. d Lugt—Melsert, deelen hier in't groote succes. Jammer dat de Schouwburgloge zoo karig gevuld was. De vele thuisblijvers hebben heel wat gemist. Waar blijven nu de menschen die er nogal eens 't mondje naar hebben staanJm, je krijgt hier eens nooit goed tooneel te zien". Ja, en als er eerste klas artisten komen dan blijft men verre Ewel, al was de belangstelling niet groot, 't publiek was voor het gebo dene zéér dankbaar. Aan 't applaus kwam bijna geen einde en herhaalde lijk moest „het doek gaan". De toe juichingen groeiden tot een ovatie en men was niet eerder tevreden of de goede Bob (Ezerman) moest nog vont 't vnpiVrhf karnen Maar wat graag willen we het schouwtooneel wetr hier terugzien. Watt en l/a Watt". Hedenavond draaide de „Witte" den prachtige film van „Watt en 2 Watt" als „de Molenaars". Om de oer komische Deensche Komieken is er gelachen.... gelachen.... gebruld. De geheele zaal was uitverkochten dat zal wel zoo blijven, nu circus Pommel met „Maciste" komt. Vrijdag. Het oude Vrijdagsche bal was niet zoo druk bezocht als in vroeger jaren daarentegen was het bezoek aan het matinée in Café restaurant „De Twee Kolommen" zoo overstelpend, dat men de bezoekers bij partijtjes kon toe laten. Trouwens de geheele kermis- week hebben hier de attracties onder leiding van den heer de Winter eiken avond een bijzonder volle zaal ge trokken en dat zal er Zaterdag en Zondag niet minder op zijn; 't is er dan ook zeer leuk en gezellig Ook in de Korenbeurs was het steeds over vol, en the Blue jacket Band in hotel Verwiel weet 's avonds zijn publiek volop te trekken. De verschillende dansgelegenheden, verder hebben natuurlijk hun men schen, al moet de groote verscheiden heid 't aantal bezoekers natuurlijk ver- deelen, zoodat het niet steeds overal druk zijn kan. mobielhandelaar uit een naburige ge meente. een flink pand in onze ge meente aangekocht, om daarin een garage en show room onder te bren gen, om. van de merken Ford, Essex, Hudson enz. Concert Kon. Muziekvereniging HarmonieOosterhout N.B De Kon. Muziekvereeniging „Har monie" te Oosterhout zal daartoe uit— genoodigd door de vereenlging „Waal- wijks Belang" een groot concert geven op de kiosk op de Markt op Zondag 24 Juli des avonds ten 8 uur. Het programma luidt als volgt: 1. 2 3. 4 5. Rousseau. De politie heeft een betrekkelijk makkelijke taak gehad, al werd er al eens'n kermisklant opgeborgen om er ger te voorkomen en al moest er hier en daar eens een buitengezet worden. Het optreden onzer politie, die met zulke dagen iets door de vingers zien kan, heeft onze volle sympathie. Haar op treden is tactisch en werkt preventief. Examen. Voor het examen Fransche Handels correspondentie Vereeniging van Leet- aren slaagde dezer dagen o.m. de heer A. van den Broek alhier. Hij genoot zijne opleiding van Ds. Gerard van Imbeeck, leeraar Hoogere Handelsschool. Uitslag van het Toelatingsexamen der RK Hoogere Handelsschool Waalwijk Aangemeld: 14 candidaten. Niet opgekomen 1 afgewezen 1. Geslaagd: A. van Delft, E. v. Hel den, P van Mierlo, H. van Mil, C Siaats, J. Trimbach cn Vesters te Waalwijk, H. Gubbens, M. v. Nieuw- stadt, L. Roestenberg (voorw) en Chr. Suöss te Kaatsheuvel en A. Veltman te Drunen. Uitslag Overgangsexamens 1927 der R K. Hoogere Handelsschool te Waalwijk. Bevorderd van Klas I naar Klas II: H. Bergmans, C. Eibers, F. Eibers, G. van Huiten, A. de Jongh, Cnr. Klerkx, A. Mombers, Chr. Tijssen, F. Trommelen A. Verhulst en A. van Zeist te Waalwijk'. J. v. d. Hout te Elshout, H. Dekkers te Sprang- Capelle, G. Snels te 's Gravemoer en J. Roestenberg te Kaatsheuvel. Voorwaardelijk bevorderd: J.Marks te Waalwijk en A. v. d. Linden te Kaatsheuvel Afgewezen2. Bevorderd van Klas II naar Klas 111 Th. van Delft, G de Jongh. G Klerks. G. Knepfle, A. Sars te Waalwijk, P. v. d. Hoven te Hooge Zwalxwe, J. v. Mierlo te Kaatsheuvel, C. Rijken te Sprang—Capelle, A. Snijders te Dus- sen en P. Werther te Geertruidenberg. Voorwaardelijk bevorderd A. Schil ders te Kaatsheuvel. Afgewezen 1. Bevorderd van Klas 111 naar Klas IV: P de Boeck. J Eibers, G. Schoe- mans, J. Siaats en A. Spapens te Waalwijk, Th. van Delft te Drunen, A. Duysters te Heusden, N. Meijers en P. Smolders te Gsertruidenberg, H. Piir.sen te Haarsteeg en P. van Berkel te Kaatsheuvel. Voorwaardelijk bevorderd: W. van Hilst te Waalwijk. Bevorderd van Klas IV naar Klas V: C. de Jongh, A. Klijn, J. v. Mil en L. Mombers te Waalwijk, R. ter Berg en J Dupont te Geertruidenberg en W. van Raamsdonk te Raamsdonks veer. Voorwaardelijk bevorderd: J. v. d Aa te Waalwijk. Afgewezen3. Geslaagd. Met goed gevolg slaagde dezer dagen te Arnhem voor het examen Commies 2e klas voor de belastingen de heer J. v. Lange alhier. Als standplaats werd hem toege wezen Putte (bij Bergen-op-Zoom). Eveneens slaagde te Arnhem voor het examen Commies 2e klas de heer Ant. v. Oudheusden alhier, met stand plaats voorloopfg Breda. Beiden zuilen 1 Augustus a s. hun toegewezen standplaatsen betrekken. Diploma. Door den heer André var. Dongen Nzn. werd behaald het Diploma voor tuin architectuur. Hij genoot zijne op leiding van het bureau voor Tuin architectuur te Rijswijk (Z. H onder leiding van den heer S. S. Lantinga, tuin-architect. Dit diploma is een bewijs voor het zelfstandig samenstellen van tuin ontwerpen in diverse stijlen en het zelfstandig maken van teekeningen en begrootingen daarvan. Wij feliciteeren hem gaarne met dit diploma, dat hem ongetwijfeld in zijn bedrijf in de toekomst van groot be lang zal zijn. Autohandel. Naar wfl vernemen heeft een auto- Marche des Federés, La Princesse enchanteé Grande Ouverture, Langlois. 11 Bacio, valse de Concert Robini. Nora, Polka pour cornet, Merisson. Pauze Grande Fantaisle de l'opera Thanhauser, Richard Wagner. I 6. Mosdique de l'opera Macbeth Verdi. 7. Van den Hak op den Tak, groote potpourri, Zoekman. 8. Finale, - Eervol ontslag. Bij Kon. Besluit van 11 Juli is aan den reserve eerste luitenant J. P.J M. van Besouw, van het 17e R 1-, eer vol ontslag verleend uit den militairen dienst. Rijksvakschool. De sluiting van den cursus der Rijksvakschool 1926/1927 zal plaats hebben op Donderdag 21 juli des morgens kwart voor elf Op dien dag en ook Vrijdag d.a v. tot 12 uur zal het werk der leerlingen te bezichtigen zijn, waarvan naar wij hopen velen gebruik zullen maken Wenschelijk was het misschien dat ook in de avonduren gelegenheid daartoe gegeven werd, na afloop van den fabrieksarbeid. Wij geven dit idee der directie gaarne in overweging. Festival. De Liedertafel „Tot Bloei der Toon- kunst" gaat morgen (Zondag) deel nemen aan het Festival te Vught. Ongeval. De heer Harry Maas. werkzaam op onze diukkerij begaf zich Zaterdag naar Poeldijk. Hij reed per autobus van den Haag, toen deze up een dijk omkantelde en in een sloot terecht kwam. De meeste passagiers kwamen met den schrik en een nat pak vrij. Maas echter kreeg twee snijwonden aan been en arm, zoodat hij mintens kerkje van O. L. Vrouw en noemde het een juweeltje van architectuur. Hij roemde 't geheel en de devote stemming door den grooten bouw meester Bellol hier uitgewerkt. Ook bracht Mgr. nog een bezoek aan de kerk van St. Jan, waarvoor hij eveneens groote bewondering toonde. In alle stille is Mgr. is Mgr. Dros- saertn Woensdag wederom vertrokken. Het verblijf van Mgr. binnen de gastvrije muren van pastoor Buijs, droeg een hartelijk en intiem karakter. Prijsverschieting. Woensdag hield het handboog schuttersgezelschap „Eendracht maakt Macht" gevestigd in 't caié „'t Vosje" van den heer Pullens alhier, haar jaarlijksche kermis prijsverschieting op het gelukspapier. Een flink aantal prijzen was beschikbaar ge steld bestaande uit fraaie luxe- en gebruiksvoorwerpen. De uitslag was als volgt: Rozenprijs gewonnen door Niemans uit Amsterdam. Ie prijs Fr. van Dalen, 2e H. van der Mee, 3e Joh. van Bijnen, 4e J. van Houten, 5e Chr. van den Hoven, 6e Chr. van de Hoven |r.. 7e C. Maas, 8e L. van Bladel, 9e J. de Vries, 10e M. v. d Heuvel, lie P. van Balkum, 12e W. Pulles, 13e P. van de Hoven, 14e Niemans, 15e A. dc Vries, 16e W. van Heesch, 17e P. van Dijk, 18e M van Drongelen, 19e J. v. d. Mee, 20e Jac. Maas donateur, 21e J. van den Hoven donateur. Ook de haridboogschutterij „Ons Gezellig Tehuis" gevestigd in café van den Heer W. van Helvoirt, hield Woensdag haar kermisprijsverschie- ting. Hier was de uitslag als volgt: le prijs J. Krol, 2e D v. d. Boom gaard, 3e J. van Helvoirt, 4e M van Gelder, 5e N. van Gelder. 6e G. van Helvoirt, 7e W. van Helvoirt, 8 H. Maas. 9e K. Leijtens, 10e J. van Gel der, 11e Chr. Maas. le Rozenprijs N. van Gelder. 2e Jos Krol. Kermispot Zekere v. V. had een z.g. Kermis- spaarpot in beheer met een totaal bedrag van pl.m. f 600 Hiervan heeft hij ongeveer f 300 voor eigen gebruik aangewend, vermoedelijk voor z'n huishouden. Van V. "t netelige van zijn positie ziende is toen Zaterdag naar Rotterdam gevlucht. De politie kwam een en ander ter oore en gaf V., toen een waarschu wing. Bij een voorlonpig verhoor een week volslagen rust moet houden I |Pg(5C \jm een volledige bekentenis af. Bevorderd. Aan het Maria-Lyceum (afd. gym nasium) te 's-Bosch werden o.m. 11. Dinsdag bevoiderd van de le naar de lie klas, Janny Kalis en Mies Tielen te Waalwijk. De heer Jan Plevier legde aan het St. Jan's Lyceum (afd. H.B.S met gunstig gevolg het eindexamen H B S. af. Patronaat. Woensdagnam. gaf de goochelaar Boesnach voor de leden van het Jongeiispatror.aat uit de parochie St. Clemens in de patronaatszaal eene uitvoering aie zeer goed geslaagd is Jammer genoeg was de opkomst zeer gering De sportwedstrijden moesten Don derdagavo: d in verband met het slechte weer werden afgelast. Ver moedelijk zullen ze nu 23 Juli worden gehouden. Een ongeluk dat goed afliep. Donderdagmiddag kwam het iuim iwee jarig zoontje van den agent Tekstra uit den dam de straat opge- loopen en bevond zich plotseling voor de wielen van een vrachtauto van de firma Teurlings. De chauffeur had de groote tegenwoordigheid van geest om 't stuurwiel nog een halven slag om te gooien en wist daardoor te voorkomen dat het kind onder de wielen kwam. Tegelijkertijd remde de bestuurder uit alle macht. Ofschoon het kind nog onder het voorste gedeelte van de auto kwam, kon het er toch ongedeerd onderuit 't Ontbrekende bedrag is echter in middels weer aangevuld. Ongeval. De weleerw. heer van Oirschot. kapelaan Goirke Tilburg, was bezig met eenige versiering In zijn patro naat. Hij viel van een ladder en kre g een hersenschudding waaraan hij spoe dig overleed. De Eerw. heer van Oirschot. eerst 32 jaar, een voorbeel dig priester, was een broer van kape laan van Oirschot van de parochie van 't H. Hart te Tilburg, vroeger te Waalwijk. Onder zeer groote deelne ming werd Z Eerw. ter aarde besteld. Kruisboog. Hedenmiddag ten 5 uur houdt het Kruisboogschuttersgezelschap „Nooit Gedacht" gevestigd bij d?n heer J.v. Helvoirt. Putstraat hare jaarlijksche prijsverschieting. Telken jare heeft dit gezelschap voor hare leden met kermiszaterdag deze verschieting op het program staan en eenieder die het al eens bijgewoond weet hoe recht gezellig het er dan naar toe gaat. AFSCHEID MEJ. MACKELENBERGH AAN DE R. K. HOOGERE HANDELSSCHOOL. Donderdagmiddag had in de R. K. Hoogere Handelsschool het afscheid plaats van Mejuffrouw T. van Macke- lenbergh, leerares Engelsch, die we gens haar voorgenomen huwelijk met ingang van 1 September a.s. ontslag verzocht en op de meest eervolle wijze heeft verkregen. De heer G. J. de Vries, directeur der school dankte haar voor de lessen vol ge geven. Hij is er van overtuigd, dat ieder die deze lessen heeft gevolgd het hem zal nazeggen: ze waren een succes voor de jongelui, voor de school en daar door ook voor U zelf. Uw positie, zoo vervolgde liij, als eenige dame tusschen zooveel heeren, was niet gemakkelijk, maar U hebt die moeilijkheden glansrijk overwonnen. Mag ik U als blijk van sympathie uit naam van alle leeraren een pasteltee- kening aanbieden van de hand van onzen kunstzinnigen collega van Delft? Dc teekening stelt voor een vriendelijk Waalwijksch poldergezicht beglansd door een verrukkelijk zonnetje. Dat dit zonnetje een symbool moge wezen van een gouden gelukszon, die Uw ver deren levensweg bestrale, geve de goede God. De heer Van Liempt, die met den heer Tielen het Plaatselijk Bestuur vertegenwoordigde de voorzitter er van was verhinderd sprak woorden van erkentelijkheid voor de goede lei ding, die de Waahvijksche jongelui bij hun studie van mej. v. Mackelenbergh mochten genieten. Hij hoopt en is ervan overtuigd, dat de partij, die nu deze leiding, al is 't in geheel anderen zin te beurt valt, er even gelukkig mee zal wezen als de R. K. Hoogere Handels school het was. Lambert Mombers, leerling der 4e klas dankt namens de leerlingen der school en biedt als stoffelijk bewijs dien dank een kapstokkleed en worden gehaald. Aan de oplettendheid van den chnuf-j feur is hel zeer zeker te danken dat toewijding gedurende ujna Jj L di? ongeluk Zoo goed afliep. H« 'sg gjertu,«d> "at St. Ambrosius.Gilde. De leden van 't St. Ambrosius Gilde kwamen Donderdagmorgen ten huize van café 't Vosje bijeen, voor de ge wone jaarlijksche optocht. Met tam bour en vendels werd een rondgang gemaakt. Des middags werd er prijs gescho ten met 't volgende resultaat: le prijs jan Schilders, 2e prijs Jos. v. Huiten-Krol, 3e pr. Th. Pullens, 4e C. de Jong, 5e W. de Jong, 6e H. Maas, 7e J. Baijens, 8e H. Pullens, 9e A. Schuurmans. Extra treinen Congres Nijmegen. In verband met het op Zondag 17 Juli a.s. in Nijmegen te houden Con gres van het R.K. Werkliedenverbond zullen er dien dag extra treinen loo pen. Vanuit Waalwijk vertrekt trein no. 7479 om 9.09 uur. Aankomst Nij megen 10.46 uur. Vertrek Nijmegen 20.32 en aankomst Waalwijk 22.01. Bisschoppelijk bezoek. De ZeerEerw. heer Buijs, pastoor der parochie van O. L Vrouw, had deze week de groote eer een hoogen kerkvorst voor een paar dagen als gast te hebben, n.l. Z. D. H. Mgr. A. Drossaerts. Aartsbisschop van bt. Antonio (Texas). Mgr. kwam van zijn reis uit Rome en arriveerde hier Maandag. De Aartsbisschop is een studie en klasgenoot van jasloor dQor de jongclui ze]f Buijs, van Mgr. bezichtigde hel picturale divankussen aan, -y v ,.-v J v "- r "(VO- i ,„M- p. ten *-

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 9