Pijnlijke Voeten een ware zegetocht. Des avonds werd een feestmaaltijd aangeboden. Nederland hetft weer eens getoond wat het ook op 't gebied van *t vlieg- wezen vermag ONZE ROEM Wat wij er uit kunnen leer en. De Minister van Koloniën noemde Zaterdag op den feestmaaltijd der K. L. M. vier groote feiten van den laatsten tijd, waardoor NederlanO op den voorgrond is geplaatst; de Leid- sche hoogleeraar prof Keesom heeft het helium gedwongen een vasten vorm aan te nemen de onderzeeër K VIII reisde cp z'n eentje door het Panamakanaal naar Indië en deed overal peilingen voor de wetenschap van groot belang; een Nederlandsche vinding draagt onze stem tot in onze verste koloniën en thans zijn wij het, die den eersten passagiersdiénst heb ben geopend tusschen de kolontë in Azië en het moederland. In het buitenland wordt tegenwoor dig met veel lof over Nederland ge sproken men koestert er bewonde ring voor h t kleine landje aan de zee. De doorsnee Nederlander staai daar misschien het meest verbaasd van. Voor hem is het buitenland aliijd een trede hooger dan het eigen vaderland. Wat uit het buitenland komt is altijd veel mooier en beter, daar denken wij ineens aan hetgeen Minister Kan en de heer Polak in de Eerste K-imer hebben verteld van den klaarbtijkelij ken tegenzin welke de Rotterdamsche deskundigen koesterden tegen de bin nenlandsche industrie. Dr Konmginne brug moest uit het buitenland komen het buitenland heeft de voorkeur van den Nederlandschen burgerman. Als wij dit nu eens leerden, dat het niet per se beter is, wat uit het bui tenland komt, dan hadden wij uitdun laatst verworven roem van Nederland een goede les getrokken. De onbewaakte overwegen. Een in practijk te brengen uitvinding Vrijdag werden op een der emplace menten der Staatsmijnen te Heerlen op de lijn Hoensbroek-Nuih eenige interessante proefnemingen gehouden met een alarmtoestel, dienend ter voorkoming van ongelukken bij onbe waakte overwegen. De uitvinder, de heer Joh Putman een ondergrondsch mijnwerker van de Dom. Mijn te Kerkrade, alsmede de heer P H. Rtngelberg een gepen- sionneerd ambtenaar, die alles wat tot het administratieve gedeelte behoort behandelt, hebben twee jaar aan deze uitvinding gewerkt en niet zonder succes, want de proefnemingen mogen zeer goed geslaagd heeten. Daar geen van beide heeren over voldoende middelen beschikte, wendde de heer Ringelberg zich tot den Minis ter van Waterstaat, ter verkrijging van den noodigen steun en medewerking voor de proefnemingen. De Minister stelde echter als eisch, dat de com plete teekeningen zouden worden overgelegd. Na doorzage daarvan zou dan eene beslissing worden genomen Men ging echter op een dergelijken eisch niet in doch wendde zich tot de Directie van de Staatsmijnen te Heerlen, welke aanstonds bereid was personeel, locomotief en verder mate riaal beschikbaar te stellen De proefnemingen hadden Vrijdag dan ook in tegenwoordigheid van verschillende ingenieurs der Staats mijnen plaats. Op 500 meter van den onbewaakten overweg bevindt zich op de rails een apparaat, hetwelk reeds bij de eerste aanraking van het wiel van de loco motief een bel in werking brengt en een roode lamp doet branden (dag en nachtsein). welke geplaatst zijn in een mast bij den overweg. Wanneer de trein den overweg is gepasseerd, wordt door een dergelijk apparaat op dezelfde wijze zoowel bel als lamp weder buiten werking gesteld Aangezien het zou kunnen gebeuren, dat men b.v. door het geronk van een motor de bel niet zou hooren, is het de bedoeling, dat de lamp ook op den dag ontbrandt Binnen niet al te langen tijd kunnen verdere proefnemingen en publicaties worden verwacht. Op de uitvinding werd reeds octrooi aangevraagd De Ned delegatie ter achtste Volkenbondsvergadering. De Nederlandsche delegatie naar de achtste Volkenbondsvergadering, welke op 5 September te Ger ève zal aan vangen zal zijn samengesteld als volgt Jhr Mr. F Beelaerts van Blokland Minister van Buitenlandsche Zaken. Jhr. Dr. Loudon, gezant te Parijs. Oud Minister van Buitenlandsche Zaken, Prof. Jhr. mr. W. M v Eysinga, hoogleeraar te Leiden, Mr. Dr F A C. Graaf van Lynden van Sandenburg, Oud Commissaris der Koningin in Utrecht Oud Lid van de Tweede Kamer. BUITENLAND. De Meenen poort In het wederopgebouwde over vloedig met Belgische en Britsche vlaggen versierde Ieperen, is gisteren het reusachtige Britsche monument onthuld, aan de Meenen-poort opee richt ter herinnering aan 56 000 Britsche militairen die tijdens de ver woede gevechten, rondom deze stad va» 1914 tot 1918 geleverd, verdwenen zijn en waarvan het stuff:lijk overschot niet kon teruggevonden of gtïdenlifi crerd worden. Zaterdag reeds waren ongeveer 15 000 Engelschen te leperen aange komen en gisteren kwamen er nog verscneidene duizenden bij. Ook van wege de bevolking der Vlaamsche fronisireek was de oelangsielling zeer groot. Uit Brussel was etn regiment karabiniers wielrijders met de regi mentskapel van het achiste regiment infanterie aanwezig om te zamen met een detachement van de York and Lancaster Light Infantry en Bag Pipers van de Schoische Garde de militaire eer te bewijzen aan koning Albert, den Britschen ambassadeur te Brussel. Laming Wortington Evans, Britsch minister van oorlog, maarschalk Plu mer. de Belgische ministers Baels, de Broqueville en Hijmans. Delegaties uit Canada Zuid-Afrika Indië. Australië en talrijke Britsche en Belgische generaals uit den groeten oorlog, zevenhonderd vrouwen en moeders van Britsche vermiste militai ren benevens zeer vele oorlogsweezen begaven zich met hen stoetsgewijze van het raadhuis naar het monument Daar hief de menigte begeleid door de kapel van het York and Lancaster regiment de hymne „O God, our help in ages past" aan welke evenals het vervolg der plechtigheid, dank zij een menigte luidsprekers, de heele stad door kon gehoord worden Vervolgens bad dr Gwynne. bis schop van Eeypte en gewezen alge- meen aalmoezenier der Britsche legers aan het Westerfront, luide voor de dooden. Het was een indrukwekkend oogenbhk dat op de duizenden aan wezigen een diepen indruk maakte Minister Laming Worthington-Evans die.de rij der sprekers opende, zeide dat het monument opgericht was door de regeeringen van al de onderdeden van het Britsche rijk, in samenwerking met de commissie voor de oorlogs graven en aldus voor eeuwig hulde is gebracht aan den heldenmoed van de 250 OCObij leperen gesneuvelde Briische militairen. Maarschalk Lord Plumer herinnerde- aan de tragiek der onmetelijk lange Britsche verliezerilijsten waarachter duizenden namen „vermist" en „ver mocdeliik gesneuvJd" moest worden geplaatst. Daarop viel het doek van de gedenk platen op het monument, waarna koning Aibert eveneens in deEngelsche taal op de beteekenis van leperen wees. Bij dit „Verdun van het Noor den", prees hij den heldenmoed van de Britsche legers in dienst van het ideaal van rechtvaardigheid en vrijheid Daarop zette het koor weer een hymne in en werd de „Lasi post" geblazen. De pijoers speelden het aangrijpende „Flowers of the Forest", er volgde nog een minuut van stilte en plotse ling weerklonken bij den aanvang van de reusachtige bloemenhulde de Bra bangonne en vervolgens God Save the King. Om half een eindigde de plechtig heid Na den middag werden bij de hoofd kerk de eerste steenen gelegd van een Anglikaansche kerk en een Memorial School De trein met het stoffelijk over schot van Koning Ferdinand kwam gistermiddag om drie uur te Curtea de Arges aan. De geestelijkheid, de plaatselijke autoriteiten, delegaties van alle gemeenten van het land waren aanwezig. Na een ommegang van een uur bereikte de stoet het klooster, waar de kist werd geplaatst bij die van Koning Carol en Koningin Elisabeth Onder de tallooze kransen en bloem stukken, bevond zich ook een krans van den afwezigen Prins Carol, be staande uit leliën, verbonden door een karmozijnen lint, met de inscriptie „voor mijn vader". De centrale afdeelir.g van de statistiek te Moskou deelt de cijfers mee van de volkstelling in de Sovjet Unie in 1926 De totale bevolking is circa 146 200 000 Volgens de ver schillende republieken verdeeld Russische socialistische federatieve Sovjet-republiek 100.5 Oekraine 28 9 Transkaukasië 5 8. Wit Rusland 4.9, Oesbekië 5.1, Turkmenië 1 miilioen, De Boeren in Swazieland hebben zwaar te lijden van eert inval van ongeveer 30 000 „wilde beesten" (gnoes of Zutd-Afrikaansche antilope- die in kudden van ongeveer 2000 stuks uit de door droogte geteisterde streken van Lebombo zijn gekomen. Zij verwoesten alles op hun weg. De jagers schieten hen bij honderden dood KERKNIEUWS. Monseigneur J Pompen Vicaris Generaal van het Bisdom 's Hertogenbosch. Het bisdom van 's Hertogenbosch verheugt zich heden over het feest van niet minder dan vijf jubilarissen, die zich het hoofd mogen sieren met de gouden priesterkroon. Onder hen behoort ook de thans 76 jarige vicaris- generaal van het diocees, de Hoogeerw. Heer mgr. J. Pompen, Protonotarius Apostolicus, proost van het kathedraal kapittel en deken van 's Hertogen bosch. De gewichtige diensten, door dezen eminenten priester aan de Kerk bewe zen, deden hem de hooge onderschei ding van het Protonotariaat verwerven En toch is hij steeds stil en bescheiden zijn weg gegaan, zoodat zijn invloed op het geestelijk leven alleen bekend is aan de meer ingewijden, bij het bes'uur van het bisdom. Thans even wel mag over dit welbesteed leven een feller licht schijnen, want al heeft deze met goud gekroonde jubilaris slechts weinige jaren zijn krachten en talenten aan de practische zielzorg mogen wijden, toch heeft hij zich een onvergankelijk monument van liefde en dankbaarheid gesticht in de harten der Bossche geestelijkheid en van het Brabantsche volk. Meer dan een kwart-eeuw lang heeft mgr. Pompen als vicaris-generaal mede het bestuur gedragen van 't dooi godsdienstzin zoo bloeiende bisdom van den Bosch Vicaris Pompen is het geweest, die onder het episcopaat van Z D.H. mgr. W. v. d. Ven de groote sociale werken mede hielp tot stand brengenvarf vicaris Pompen is ook mede de stuwkracht uitgegaan van den verderen uitbouw van het R K Bijzonder Onderwijs, zooals men dit zich heeft zien ontplooien onder de zegenrijke leiding van Z D H. mgr. A F. Diepen. Op deze twee factoren vooral, die het geestelijk leven in het bisdom van Den Bosch in de laatste kwarteeuw zoozeer hebben btï tvloed, mag bij dit feest gewezen worden Want al heeft vicaris Pompen zich zelden op den voorgrond geplaatst, toch is op hem het getuigenis van toepassing: „quorum pars magna fui" Doch de erkentelijkheid voor dezen jubilaris van geestelijken en geloo vigen, wordt niet alleen bepaald dooi hetgeen door hem als vicaris-generaal werd tot stand gebracht Alvorens mgr. Pompen tot deze verantwoorde lijke functie werd geroepen de hoogste waardigheid in het diocees na het bisschopsambt was hem vele jaren als professor der theologie de opleiding toevertrouwd van den clerus. Van zijne hand verschenen een aantal weiken op theologisch gebied, die gedurende geruimen tijd klassiek zijn geweest op het Seminarie van den Bos.ch. Enkele jaren is mgr. Pompen ook belast geweest met het bestuur der parochie Meerveldhoven. Als vicaris generaal was mgr. Pom pen tevens belast mef het bestuurder Congregatie van de Zusters „In Om nibus Charitas", waarvoor hij gioote verdiensten verwierf. Ook de Regeering erkende het vele wprk van den jubilaris door hem in 1909 te benoemen tot ridder in de orde van den Ned. Leeuw. Kroningsfeest te kapel in 't Zand Roermond. Het 50 jarig jubilé van de kroning van het Wonderbeeld aan de Kapel in 't Zand te Roermond zal. naar wij vernemen, feestelijk gevierd worden. Op den dag zelt. 19 Augustus, zal Mgr. Schrijnen, Bisschop van Roer mond een Pontificale Hoogmis opdra gen. De Kapel zelf wordt prachtig versierd. Eveneens is men reeds druk bezig in de zoo bekende, mooie Kapelier laan een versiering aan te brengen, die gedurende den geheelen zomer voor de pelgrims de stemming zal verhoogen. Verder wordt op 3 7, 19 en 2i Augustus in den tuin van de Kon. Harmonie het Maria Oratorium „Ave Maris Stella" uitgevoerd Dit Orato- torium, van den componist Jos. Schma- lohr, is geschreven voor soli en ge mengd koor met orkestbegeleiding en illustratie door levende beelden. Diri gent is de heer P. Penn van het St. Alfonsuskoor aan de Kapel in 't Zand. terwijl de regie in handen is van den bekenden kunstschilder al daar ter stede, den heer Paul Wind- hausen. Eindelijk zal op 15 Augustus een luisterrijke ommegang gehouden wor den door het Rectoraat, waaromtrent 'nog nadere bijzonderheden volgen. Ingezonden Mededeelingen. Stukgeloopen, Geblaard of Branderig, verzacht en geneest men met PUROL INGEZONDEN STUKKEN Sprang Capelle, 25 Juli 1927 Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding van het commentaar dat uw berichtgever uit Sprang levert op een beslissing der Kroon, in uw blad van 20 dezer, verzoek ik beleefd plaatsing van het navolgende. In de eerste plaats was bedoelde post geschrapt op initiatief v. B. en W. de schrapping is door den Raad goed gekeurd en ook door Gedeputeerde Staten. Uw correspondent zal toch de colleges,van B en W. en Ged Staten wel niet verdenken dat zij „de idee der gelijkstelling niet volkomen tot de hunne kunnen maken". Ten tweede wil Ik uw correspondent verzoeken feiten te noemen waaruit blijken kan dat het schoolbestuur te Sprang steeds te kampen heeft met het gemeentebestuur. Ik meen n 1. dat de Raad meerdere malen gelden ge voteerd heeft voor de Ch. School te Sprang zonder wettelijke verplichting Bij voorbaat mijn dank voor de plaatsing. Hoogachtend X RECHTSZAKEN. DRUNEN.§ Zooais gemeld zal het 25-jarig bestaan van de harmonie „De Volharding" op zeer grootsche wijze gevierd worden, door het geven van een festival. Ze zal ook hiermee toonen, dat ze is geweest de bron, waar de bevolking haar vermaak zocht en vond, de vereeniging die met het volk samenleefde, om daarmede geheel op te groeien tot een steeds hooger peil. Zij heeft tevens aan vele jonge mannen de gewenschte ontwikkeling gebracht die in de muziek ontspanning en vermaak zochten. Het resultaat is gebleken op wedstrijden en concoursen door het behalen van eerste en eere- prijzen. De jeugd heeft hier nog na volbrachte dagtaak en arbeid, de schoone kunst blijven beoefenen onder leiding van vele muziekkenners en vooral onder leiding van den ambitie vollen directeur den heer A. v. Huiten die er zeer veel heeft toe bijgedragen om dit gezelschap zoo hoog op te voeren, wat ook door ons ten volle gewaardeerd wordt, temeer waar onze harmonie ook steeds bereid is elk feest op te luisteren. Het kan dan ook niet anders of wij moeten onze dankbaarheid betuigen bij dit heugelijk feest. Dit zullen ook toonen de talrijke gezelschappen welke zullen deelnemen aan 't festival. Naar wij vernemen zullen niet min der dan 20 Harmoniegezelschappen en ongeveer even zooveel Zangvereeni gingen deelnemen aan het festival. Ook de autoriteiten van Drunen toonen door zitting te nemen in de verschillende comité's hun sympathieke gezindheid. Moge het weer medewerken dan za dit feest schitterend slagen en zal de deelname ook van onze inwoners groot zijn. Van buiten zullen velen opkomen daar men gaarne naar een Drunens feest gaat. De Processie Heusden-Kevelaar waaraan onze gemeente aansluit za te Drunen-Heusden vertrekken op Maandag 15 Augustus om 9 59. Zij zal worden opgeluisterd door de Harmonie van Elshout en onder leiding staan van den HoogEerw. Heer N Wouters, Deken van Heusden. Zij die wenschen deel te nemen kunnen zich aanmelden bij de Broeder Begunstigd door een prachtig Juli weer had Zondagmiddag het groot BonGsConcours plaats van het Hand- boogschuiteiij gezelschap „Gezellig samen zijn" op de doelen van „De Wets Zonen" gevestigd in den prachtig veisierden tuin bij den heer H. Pulles- de Wit (Heide.) Nadat des middags door de afge vaardigden een kleine bijeenkomst was gehouden, werd om ruim drie uur door den President, den heer W. van Heesch uit Waalwijk, de schietwedstrijd geopend. Alles had een uiistekend verloop.'t was er gezellig en de belangstelling was groot. Na afloop hield de Voorzitter tot de deelnemende vereenlgingen een toe spraak, waarin hij de scnutteis geluk wenschte mei nun behaalde prijzen en de slechte schutters even opwekte tot steeds meer ambitie en oelemiig om bij den volgenden wedstrijd ook een noogen prijs te behalen. Hij deelde verder mede dat door „De Volnaiding" uit Amerzoden een groot concouiszal gegeven worden en hij alle vereeni- gingen aanspoorde hieraan deel ie nemen, ofschoon hij hel betreurde dat deze vereeniging thans zelt niet present was. De prijzen werden behaald ais volgt Eere-pnjs „Constaniia" üiunen 83 punten; Kampioensprijs, 1ste zestal, een Lauwerkians „Consiantia" Drunen 42 pumen. Deze werden overhandigd aan den heer M. Elshout die een woord van dank bracht en mededeelde dat „Consiantia" dit jaar, Dij gelegen heid van naar 75 Jarig beslaan een concours zal geven met scnaierende pi ijzen. Hij hoopte dat allen hieraan zuilen deelnemen, hetwelk met genoe gen werd aanvaard. iste prijs lsie zestal, „Eendracht maakt maent" Waalwijk 78 punten 2e prijs „Ons Genoegen" Heipt 73 p. 3e prijs „Builen Verwachting" Vlijmen 67 punten; 4e prijs „De Wets Zonen" Drunen 57 punten5e prijs „Ons gezellig Tenuis" Waalwijk 53 punten; 6e prijs „Victoria" Elshout, 45 punten; Tweede Zestallen. Lauwertak, kam pioensprijs, „Eendracht maakt macht" Waalwijk 63 punten, lsie prijs „Con- slaiilia„ urunen 54 punten2e prijs Eendracht maakt macht" Waalwijk 49 punten 3e prijs „Ons Genoegen" Herpt 49 punien 4c prijs „De Weis Zonen" Drunen 39 punien 5e prijs Buiten Verwacnting" Vlijmen 29 p.; 6e prijs „Ons Gezellig Tehuis" Waal wijk 23 punien. De besiuursprijs werd behaald door A. van Deilt-v. Loon van „Consiantia" Drunen met 14 punten. Het eere-kruis van het eerste zesial wist H. van Kuijk van „Buiien Verwachting" Vlijmen te othalen met 13 punien. Tweede 6 tal Eere-ktuis hoogste schutter A. van Lieshout Herpt, met 12 punten. Bij het overhandigen van het eere- kruis aan H. van Kuik werd deze ais veteraan door den president gefelici teerd, en stelde hij hem aan de jonge schutters ten voorbeeld. Hij dankte tot slot allen voor de gezellige uurtjes nier door gebracht. DRUNEN. Dinsdag had de verkoo- ping plaats van den inboedel uit de nalatenschap der Wed. v. Loon-van Mierop. Er neerschte gedurende den geheelen dag een enorme drukte en van heinde en verre waren kooplustigen toege stroomd. Onderscheidene waardevolle antiquiteiten w o. een prachtige oud Friesche klok gingen aan zeer hooge prijzen van de hand. Naar wij vernemen is het bekende café Brok a. d, tramremise onderhands verkocht aan den heer J, Klerks te Elshout. Door den heer G. v. Huiten, gemeente-opzichter te Waalwijk, is dezer dagen de fabriek der firma v. Gorcum en v. d. Lee door toepassing van een nieuw procédé geheel gezui verd. Het resultaatwaszeer bevredigend. HERPT. Gemeenteraadsvergadering van Herpt en Bern. Deze vergaderde Maandagavond alle ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen de ge meente-rekening over 1926 werd aan geboden, nagezien en voorloopig vast gesteld, waarna de raad uiteengingen vermoedelijk wel niet meer zal terug- keeren voor den eersten Dinsdag in September, in welke vergadering niet meer zal terugkeeren het lid A. J. van Bokhoven, die ongeveer 6 jaren op buitengewone wijze voor de belangen der gemeente gestreden heeft. Zijne plaats zal worden ingenomen door den heer Joh. M. Buijs, iemand die, alhoewel nog jong in jaren, doch reeds rijp in ervaring is om de belangen d^r ge meente te dienen. Zijn verleden getuigt er reeds van. Maandagmiddag brachten eenige heeren uit Westfalen, vergezeld van den heer Schroder, vee-inspecteur in Duitschland, een kort bezoek aan het veehoudersbedrijf van den heer Chr. A. J. van Herpt alhier. Deze leidde de heeren rond en gaf eenige inlichtingen omtrent afstamming en productie van zijn vee. De heeren waren zeer voldaan over hetgeen hier bereikt was, niettegen staande den organisatorischen tegen spoed waarmede de laatste jaren hevig gekampt was. NIEUWKUIK. Zondag j.l. gaf het Dinsdag 26 Juli had dc plechtige viering plaats van het gouden priesterfeest van Mgr. J. Pompen, prot. apost., vic-gen. van het bisdom 's Hertogen bosch. In do kloosterkapel van den Carmel celebreerde de hooge jubilaris, die ook zijn zilveren jubilé vierde als vic-gen. van het bisdom, de ponti ficale H. Mis van dankbaarheid. Ter receptie verscheen Z. D. H. Mgr. A. P. Diepen, bisschop van 's Hertogenbosch vergezeld van liet Kathedraal Kapittel en Mgr. dr. B. Eras. Z. D. H. hield een treffende toespraak tot den jubilaris en deed hem de medcdeeling dat voor de te noemen „Vicaris J. Pompcn-beurs" als hulde blijk van het bisdom een bedrag van 5700 was bijeengebracht. Ter receptie verschenen de geestelijkheid dei- stad, bet gemeentebestuur, de oud-burgcineester der stad Jhr. van der Does dc Willebois en vele andere autoriteiten en nolabelen. De beminde jubilaris ontving een rijke bloe menhulde en mocht zijn dubbel jubilé vieren onder algenieene deelname. Luisterrijk was ook liet gouden priesterfeest van Mgr. Pli. van den Heuvel. Hegent van liet Seminarie „Beekvliet" te St. Michiels-Gestel. Twee dagen werden aan de feesten gewijd, waaraan ook rijkelijk en spontaan deel genomen werd door de studenten, die allen den gevierden Regent schitterend gehuldigd hebben. Ook hier verscheen Z. D. II. Mgr. A. K Diepen persoonlijk ter receptie eveneens begeleid door het Kathedraal Kapittel waartoe ook de jubilaris behoort. Ook deze receptie werd enorm druk bezocht en er werden zeer prachtige geschenken aangeboden. Deken Sanders uit Tilburg bood in een huldi gingstoespraak weer een gilt aan van ,su, bestemd voor twee studie-beurzen, terwijl ook dc familie van den jubilaris als fonds voor een studiebeurs een bedrag van 4500 offreerde. In de gemeente Oss waren alle straten bevlagd voor .het gouden priesterfeest van Mgr. G. van den Boer, Deken van Oss. Z. I). H. Mgr. A. F. Diepen kwam den jubilaris op den vooravond van zijn feest geluk wenschen. in de parochiekerk celebreerde dc jubilaris de plechtige H. Mis van dankbaarheid. Ook door generale H. Communie vierde de parochie het jubilé mede. Vele huldeblijken werden aangeboden en er had een openbare bloemenhulde plaats. Zeer talrijke armen en alle schoolkinderen wer den door den jubilaris mild onthaald. Mgr. Van den Boer ontving de Koninklijke on derscheiding van Officier in de Orde van Oranje Nassau. (Bulten verantwoordelijkheid der Redactie.) BELASTINGZAKEN. C. II. v. E. te Ncdcrhmiert was onder Oud- Heusden bekeurd ter zake. dat liet niet de aan gifte van zijn paard niet in orde was. Conform den eisch veroordeeld tot 5,boete. C. H. te Vlijmen peddelde zonder rijwielplaatje aan zijn fiets. De afwezigheid van het ding kost hem 5,boete. VECHTPARTIJ TE HAARSTEEG. Morgen, Donderdag moet terecht staanW. A. van O. 22 jaar, landbouwer te Haarsteeg, dat hij op 28 Maart 1927 te Haarsteeg opzettelijk ge welddadig: le A. v. d. Pol met een mes heeft gesneden waardoor deze bloedend werd verwond en een zwaar lichamelijk letsel uitmakende ver wonding bekwam; 2e C. v. d. Pol met een mes heeft gesneden waardoor deze bloedend werd ver wond en een. zwaar lichamelijk letsel uitmakende verwonding bekwam. Vanwege het O. M. zijn vier getuigen gedag vaard. Raadsman Mr. E. van Zinnicq Bergmann. EEN KERKDIEF. Th. J. 20 jaar, knecht in liet gesticht der Broe ders van St. Joannes de Deo te 's Ilertogenboscli, thans gedetineerd, was vroeger wegens misdrijf veroordeeld, tot zes maanden tuchthuisstraf voor waardelijk. Vanwege den Voogdijraad werd het boefje" toevertrouwd dan dc verceiiiging „Pro Juventute", die voor hem goedtj verzorging vond bij dc Eerw. Broeders. Docli in zijn liefderijk tehuis zette hij zijn stre ken voort en gapte voor en na zonder dat het hem.kon bewezen worden. Voor kort greep hij naar een steenen offerblok, welke in de kerk van St. Antonius te Den Boscli bij het beeld d#r II. Theresia stond. Hij brak liet offerblok open en nam den inhoud mede om den volgenden dag weer terug te komen. Docli toen werd hij door den koster afgekeken. Reeds eenigen tijd werd bevonden, dat er telkens zeep aan de offerblokken was. x Het O. M. laakte streng dc ondankbaarheid van verdachte en eischte 12 maanden gevangenis straf.

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 2