Irfrrriïrsrssa WAVI CHEVROLET COACH2300- CHEVROLET TRUC l'|.-2 TON I 1965.- w. s. c. w A A L W IJ K. in het Café van den heer A. Merkx, ziin' Nationaal Kring-Concours. Het weer was goed en vele zusterver- eenieingen waren opgekomen om een der prachtige prijzen te behalen. Er heerschte een gezellige drukie in den tuin en café onder de schutters en over het algemeen werd er ook goed geschoten. De prijzen werden behaald als volgt Korpspiijzen. 5t. Catnariria" Herpt le prijs met 19" punten; „St. biastus" Heusden 2e prijs met 17 punten; Juliana Vlijmen 3e prijs met 17 punten bi Jan Baptist" Kaatsneuvel 4e prijs met' 16 punten; „St. Joris" Nieuw- kuiK 5e prijs met 12 punten; „bt. Crisptjn" Waalwijk v.m. Besoijen 6e prijs met 11 punten; „Lieve Vrouw E,snout 7e prijs met 3 punten. Personeeie prijzen, j. Mommcrsteeg, Vlijmen le prijs, B. Kops, Kaatsneuvel 2, H. Jacoos, Kaatsheuvel 3, J. van rtuoren, Hcrpt 4, J. Kuipers, Hcuaden 5, Arn. de Kort, Herpt b. A. de Kort, Herpt 7, H. Kuis. Vlijmen 8, A. van Sprang, rieipi 9, C. üe Kort, Herpt 1U, M. van öuul, Vlijmen 11, J. v. a. Oever, Heusden 12, boom, Vlijmen 13, Eisnout, Kaats Heuvel 14, F. v. d. Oever, Kaatsheuvel 15 M. van Buul, iNieuwkuik 16, van Woensel, Kaatsneuvel 17, M. Bakkers, Waalwijk 18, W. Molenschot, Kaats heuvel 19, M. de Kort, Herpt 2Ü, H. Molenschot, Kaatsheuvel 21, v. Weijdenberg, Vlijmen 22, Pepping, Kaaisneuvei 23. A. van buul, Vlijmen 24, A. van Bladel, Heusden 25, J. Kuijs, Vlijmen 26, F. van Lnem, Heusden 27, A. van de Gouw, Waal wijk 28, J. van Siokkem, Vlijmen 29, A de Leeuw, Waalwijk 3U. M. Luijben, Vlijmen 31, C. van baaruwijk, Vlijmen 32, W. Pcijnenborg, Nieuwkuik 33, A.'Mommersiecg, Nieuwkuik 34, Ver hagen. Waalwijk 35, van Riel Waal wijk 36, F. van Noort, Nieuwkuik 37, M. van Falier, Vlijmen 38. Na afloop werüen door den heer de Pintn, de prijzen onder een harte- lijke toespraak uitgereikt. Dit concours neett een recht ge zellig en goed verloop genad. Voor de regeling van een en ander een woora van dank aan bestuur en leden van „Si. Joris", dat zulks ten volle heeft verdiend. De heer J. v. E., die verleden week met zijn duim bekneld geraakte tusscnen de deur van autobus „Cito vreest, dat deze zal geamputeerd moe ten worden. CAPELLE. J. 1. Donderdagavond gal het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" ainier bij de O. L. scnool aan de Nieuwstraat een concert, dat on danks net regenacntig weer nog een groot aantal belangstellenden trok. De verschillende nummers van het programma werden onder leiding van den heer A. Cnrist op verdienstelijke wijze uitgevoerd. Door Ds. G. H. de Jonge, eer tijds predikant bij de Geret Kerk alhier, thans te Luijegast, is voor het op hem uitgebracht beroep naar de Geref. Gem. te Nieuwerkerk Zbedankt. Het bouwen van een woonhuis met scnuur in de Molensteeg voor C. Sprangers is opgedragen aan den aannemer J. Quliyns alhier. bij het aan de Rijks H. B.S. te 's Boscn gehouden overgangsexamen werden uit deze gemeente bevorderd van de eerste naar de tweede klasse D. de bas en A. Z. v. d. Hoeven en van de derde naar de vierde klas W. benjaminse en 1 Gouda. A. s. Woensdag 27 dezer zal de bij de Ned. Herv. gem alhier beroe pen predikant Ds. Van Hoff te Wilnis een bezoek aan deze gemeente brengen. Door bijzondere omstandigheden is Zijn Eerw. verhinderd des avonds voor de gemeente een predikbeurt te houden. Het muziekgezelschap „Kunstna Arbeid" en de gemengde zangvereni ging „Hallelujah„ alhier, benevens de Chr. Zangver. te Waalwijk en de ge mengde zangver. „Excelsior" uit'sGra- vemoer zijn aangezocht hun mede werking te verleenen aan den op 20 Aug. e.k. te dezer plaatse te houden landdag van Ned. Herv. Jongelingen- vereenigingen. J.l. Maandagavond werd het zoontje van den landbouwer G. A. alhier in de Kerksteeg, terwijl hij van achter een hooiwagen kwam geloopen, aangereden door een juist passeerende auto Geneeskundige hulp was nood zakelijk, en werd door Dr. Köhler verleend. Bij de j.l. Zaterdag gehouden aanbesteding van het verfwerk in de O. L. in de Kom alhier werd als volgt ingeschreven J. Klaase te Sprang f160.— T. den Hollander te Capelle f138. Geb. Van der Waals te Capelle f 133.99 Het werk is opgedragen aan den laagsten inschrijver. Mej. Van der Leer. onderwijzeres aan de Chr school aan den Loonschen- dijk heeft haar benoeming als zooda nig te Raamsdonk aangenomen en zal 1 Sept. e. k. haar betrekking aldaar aanvaarden. VRIJHOEVE CAPPELLE Het Fanfare Corps „Sirena" zal Vrijdag a s met vereeniging „Hallelujah" en de gem. zangvereeniging De Heidebloem, een concert geven voor de school te Vrij hoeve— Cappel.- WASPIK. Zaterdagmiddag overleed na een korte ongesteldheid in den leeftijd van 50 jaren de Heer Waltherus Cornelis Klazen, in leven ruim 25 jaren lid der Vereeniging van den H. Vin- 1 centius k Paulo. Prefect der H. Famtlie- Secretarts—Penningmeester van he, Algemeen Burgerlijk Armbestuur en bij de laatste raadsverkiezingen gekozen tot lid van den gemeenteraad, begaafd met een groot verstand, was hij voor velen in de gemeente de raadsman tot wien men in vele moeilijkheden steeds zijne toevlucht nam. Zijne nagedachte nis zal dan ook door de gansche ge meente in eere worden gehouden. Hij ruste in vrede. Uit hoofde van het droevig overlijden is het feest van het 60 jarig bestaan der St Vincentiusvereeniging, hetwelk op Zondag 7 Augustus plechtig zou worden gevierd, voorloopiguitgesteld. Bij Koninklijk Besluit van 6 Juli is goedkeuring verleend aan het besluit van den raad dezer gemeente tot bepaling van den helfingstacior der plaatselijke inkomstenbelasting op 4 /0. RAAMSDONK. Openbare vergade ring van den raad dezer gemeente op Zaterdag den 30 Juli, des namiddags om zes uur. Aan de orde: 1. Onderzoek geloofsbrieven van de nieuw gekozen raadsleden. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om de door het bestuur van de bijzondere lagere school voor meisjes op het Dorp, gevraagde mede werking tot beschikbaarstelling van de benoodigde^gelden voor de bestrating van de speelplaats, niet te verleenen. 4. Voorstel van alsvoor tot aankoop strook grond van J. A. Lankhuijzen, ter verbreeding van den Merkweg op het Dorp. 5. Ontwerp-besluit tot wijziging Gcmeentebegrooting, dienst 19^7. 6. Bespreking plan van het bestuur van het Waterschap „de beneden - Donge" betreffende den waterstaats- toestand in deze gemeente. RAAMSDONKSVEER. Uit meer dan 50 sollicitanten werd aan de N.d. Herv. Schooi op 't Dorp benoemd Mej. v. d. Leer van den Loonschen dijk. Mej. v. Str. had het ongeiukvan de trap te vallen in den kelder en daarbij haar pols te breken. DeRij vereeniging Juliana behaalde op den wedstrijd te Hank een eersten en een tweeden prijs. Het huis van wijlen dhr. W. Zijlmans werd door dhr. W. v Gelder bij openbare verkooping gekocht voor 15950. Zaterdag zal de afdeeling Raams donk van den Cnr. Nat. Werkmans bond een vergadering houden. MADE. Dezer dagen slaagde de volontair ter gemeente secretarie de heer Loosen te 's Hage voor het examen gemeente-administratie. Vrijdag werd per vrachtauto van wege de heeren Koonings &Co. con servenfabrikanten te Geeitruidenberg de eerste lading uitjes alhier aange— voerd om gepeld en schoongemaakt te worden, waarmede een 150 a 2UU gezinnen werk vinden. De werkman Jos. van Diepstraaten had op het werk te ljmuiden het on- geluk eenige omvallende spoorstaven 3p zijn been te krijgen waardoor du lichaamsdeel ernsug gekneusd werd. Na aldaar voorloopig te zijn verbonden is hij per auto naar Made vervoerd, om zich alhier onder geneeskundige hulp te stellen. Op Zondag 31 Juli a.s. zal alhier in de Herv. Kerk des voorm. 10 uur door Ds. Mudde, worden voorgegaan, om des nam. 2uur te Dongen voor te gaan. GEERTRU1DENBERG. Onze plaats genoot de heerE. Jonker slaagde gis- feren te Breda op het gehouden examen ter verkrijging van de Mulo-acten A en b De bediende der luchtschommel C Z had op de kermis alhier het ongeluk een der bootjes van de schom mel tegen het hoofd te krijgen. Hier door zwaar verwond, werd hij naar het ziekenhuis overgebracht. Het zo.ontje van den heer 5. alhier viel Zondag uit de stoomcarrousel en verwondde zich daarbij zoo ernstig, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen EETHEN. Bij besluit van.Gedepu- teerde Staten dezer provincie d.d. 12 |uli 1927, zijn voor goed vrijgesteld van den dienstplicht wegens broeder- dienst G. A. Branderhorst, L.deFijter en B. A. Versteeg. Ingeschrevenen voor den dienst plicht 1928, worden er opmerkzaam op gemaakt dat de loting voor deze gemeente zal plaats hebben op 5 Aug. a s. des v.m. 11.30 te Drunen (raad zaal gemeentehuis.) om het weer niet meewerkte, zoodat het aantal toehoorders zeer gering was. Op 79 jarigen leeftijd overleed Zondagochtend de WelEd. Heer Jan van Dieten- Tot voor zeer kort was hij kerkmeester, lid schoolcommissie der R.K. Scholen en bestuurslid van de vereeniging St Vincentius. in welke kwaliteit hij zich zeer verdienstelijk maakte. Gezegd, moet van hem worden, dat hij een zeer hoogstaand ingezetene was. die zich in ieders achting ver heugde. Tot de le klasse R. H. B. S. te 's Bosch is toegelaten de jongeheer Jos. Swagemakers alhier. Woensdagavond half acht komt de Raad in openbare vergadering bij een. De te behandelen punten zijn Notulen; ingekomen stukken; aan bieding gemeenterekening en rekening van het vleeschkeuringsbedrijf, beide over 1926; voorstel van B. en W. tot wijziging der gemeente—begrooting dienst 1927. Op nader te bepalen datum in Augustus wordt hier een bespreking gehouden om in hetland van Heusden In Altena een drinkwaterleiding tot stand te doen komen waarvoor reeds e«n ontwerp in kaart gebracht is. Ter conferentie worden uitgenoodigd behalve de betrokkengemeentebesturen enkele Statenleden en geneesheeren. de gezondheidscommissie, zetelend te Heusden. i Bij de verloting ten bate van de Harmonie is de prijs gevallen op No. 14 Onze stadgenoote Mej. J. van Everdingen behaalde het einddiploma der Huishoudschool v. h. dep. van het „Nut"' te Breda. Maandag slaagde voor het Mulo diploma B de jongeheer G. baaijens. SPORT. Om den Miss Blanche beker. Quick 1—Eendracht 1 1 1. Onder matige belangstelling had j 1. Zondag de eerste onimoeling plaats om den wisselbeker en wist de jonge Quickploeg zich ongeslagen te hou ücn en hebben zij het tourr.ooi al heel aardig ingezet. Als om halt drie IJpelaar beginnen blaast, verschijnen beide elftallen met 1 invaller, daar bij Quick de hack Jos Trimbach nog niet meespeelde. Direct ontwikkelt zich een snelle strijd en binnen de minuut moet doel man Trimbach al in actie komen, ter- wijl hij een seconde later een schit terend schot van Monsees fraai keert. Als dan de Quickers eveneens tot den aanval overgaan denken we Nic. bee- rens direct te zie« doelpunten, hij glipt door de Arnhemsche verdedi- j ng heen, komt alleen voor den kee per doch als hij wil schieten taalt hij jammerlijk. Direct hierna nemen de Gelderschen den aanval over; de Quick- verdediging waarin de oud-aanvoerder Verhelst een soliede backpartij speelt moet alle zeilen bijzetten om onheil te voorkomen, en Dorus moet al z n talenten in het werk stellen wat hem prachtig afgaat. Als bij een algemeen opbrengen Jan van Kuik een prachtig schot lost wordt dit door den Arnhem- schen doelman even fraai gekeerd. Dan heeft even later Qüick een fortuinlijk moment als een schitterend schot van Snelders van den paal afketst en via de doellijn weer uit het doel springt. In deze periode zijn de Arnhemmers veel sterker dan de gastheeren en men verwacht elk oogenblik een doelpunt, de schoten op het Quickdoel zijn on telbaar, doch Trimbach speelt in grootschen vorm en retourneert alles. Als dan IJpelaar de rust aankondigt, is de stand nog dubbelblank. Direct na de thee pakken de Arn hemmers weer stevig aan en met mooi open spel trekken zij telkens ten aan val doch zonder succes. De Quick voorhoede kan maar niet op dreef komen, wat voor een groot deel ligt aan de slechte spelverdeeling van den midhalf Geer, 'n enkele maal plaatst hij het leder voor de vleugels, steeds komt de bal recht in het binnentrio terecht zoodat de backs van Eendracht zeer gemakkelijk werk hebben. Toch hebben de Waalwijkers nog het eerste succes. Als de bal bij Nic. Beerens belandt passeert hij handfg een tegen stander, geeft mooi door aan z n broer die met een schitterend schot in den uitersten linkerhoek onhoudbaar doelpunt 1—0. Niets ontmoedigd spelen de Arn hemmers verder en driemaal kort achter elkaar lost de centervoor WU- Iemsen geweldige schoten doch Doru- is onverbiddelijk. Het zit de Arnhenv mers trouwens niet mee ook. Toch komen zij nog fortuinlijk aan hun doelpunt want als een tam scnot De bestuurder van de auto de reizi ger A. K. uit Hillegersberg, is metz'n hoofd door de voonutt gevallen en heeft een snijwond gekregen. Beiden zijn naar het ziekenhuis aan den Cool- singel vervoerd. De auto is voorloopig in beslag genomen. Zaterdagavond omstreeks zes uur heeft te Riddeikeik een treurig onge luk plaats gehad. Het negenjarig dochtertje van W. Vlasblom alhier reed per rijwiel langs den Kerkweg. De autobus van de Ridderkerksche Auto bus Mij die via Rijsoord naar Rot terdam rijdt, naderde en reed volgens ooggetuigen slechts met een snelheid van hoogstens 15 KM. per uur. bij het passeeren reed het meisje op on verklaarbare wijze tegen den auto aan, waardoor zij met hel rijwiel daaronder viel en het achterwiel haar over het lichaam ging. De geneesheer K. was terstond ter plaatse, die den dood constateerde. De chauffeur staat bekend als een uiterst kalm rijder. Een verschrikkelijk ongeluk is Vrijdagnamiddag gebtuid te Leetdael, op den weg van Brussel naar Leuven en dit in bijzondere tragtscne omstan digheden. Emite Clapuyt, 30 jaar oud. wissel- ageni te Dour, reed per auto naar Leuven, waar hij Zaterdag in het hu welijk zou treden met mej. Marie Louise Raes. Hij was vergezeld van zijne ouders en van zijn broer Maurice. Te Leetdael is de weg heel smal en 't is daar dat de auto botste op den motorvrachiwagen eener melkin richting met het gevolg, dat de auto der familie Clapuyt met alle geweld tegen een boom geslagen werd. Emile Clapuyt weid om zoo te zeg gen op slag gedood. Mevr. Clapuyt, zijn moeder, werd doodelijk gewond opgenomen en naar eene kliniek van Brussel overgebracht. Zijn vader en zijn broer werden gewond, doch min der erg. 4 Intusschen was men te Leuven de bruidstafel aan 't gereedmaken en stroomden de bloemen toe. Toen de aanstaande het nieuws vernam overviel haar een crisis, die twee uren geduurd heeft en sedert dien is zij in een staat van volslagen we zenloosheid. Mejuffrouw Raes is de dochter van „Hoiel de Royale Marte- larenplaats en Mgr. de Cioy zou hun huwelijk inzegenen. Het ongeluk heeft te Leuven groote verslagenheid verwekt. Naar uit Moskou wordt gemeld, zijn volgens een meaeelirig van het commissariaat voor de volksgezond heid te Jaroslawa 25 personen ziek geworden. Zij lijden aan een tot,.nu loe onbekende soort van darm^.'iSrt:- ki.ig. Veimoedelijk heelt men met de Siderische pest te dJeil 18 personen zijn reeds overleden. De laatste dagen hebben zich g^ en nieuwe gevallen voorgedaan. Terwijl de kermisreiziger J. bmit uit Den Haag te Goor bezig was niet een viachiauto waaracnier met een staaldraad een pakwagen was beves- ngd. zijn gebakkraam te vervoeren, Diak plotseling de staaldraad, zoodal de pakwagen dwars sloeg, bmit kreeg hierdoor een slag van de disselboom tegen 't lichaam en sloeg mei het noutd tegen den muur van een huts. In hel ziekenhuis te Hengelo (U) IS hij aan de gevolgen overleden. Twee veldwachters te Oss heboen A. v. d. H., echtgenoote van J. v. V., gearresteerd en voor den Otücier van lusiilie te 's Hertogenbosch gebracht. Zn had haar „echtvriend" in n strooien schuurlje, waar hij lag te s,«*Pen' °P gesloten en daarna het schuurlje in brand gestoken. Van V. kon zich echter nog bijtijds redden, door een gat in den wand te maken en er door te kruipen. De aanhouding vanmej.v.d. H. is geschied op grond van poging tot moord en brandstichting. Op het vootbalcon van een bij wagen van lijn 1 op het traject Over toom— Centiaalsiation te Amsterdam, is iemand een portefeuille inhoudende ongeveer f 1000 ontrold. Het lijk van den notaris Sanders Uit Groningen is Zaterdag door den majoor der rijksveldwacht en den chef van de gemeente politie nabij Hooge- veen, hangende aan 'n boom gevonden. Het werd naar de begraafplaats te Hoogeveen overgebracht. Men meldt uit Tilburg: Bij een twist heeft Zondagavond ongeveer 8'/a «ur een zekere j" wonende Hoeksche s.raa. zijn echge- u nnote zoodanig mishandeld, dat zt) n wendige kneuzingen en'n hoofdwond, arresteerd. wordt gelost, grijpt Trimbach naar den bal, welke mei eenig effect weer aan zijn hauden ontglipt en via z'n aimcn kalm in het duel rolt 1—1. Werkelijk jammer voor de- Quicker daar hij een zijner fraaiste wcdsliij- den speelde. Hoe van weerszijden ook wordi gezwoegd, hel winnende doel punt woiüt niet gescooid en met ge lijken stand 1 1 komt hel einde. Scneidsrechter IJpelaar leidde op de hem eigen kalme wijze zelIDewust en correct. De Arnhemmers hebben hier een zeer goede ïndiuk gtmaakt en zij ble k«n zeer sympailiieke icgenstandeis ie zijn. Wij nopen hen nog eens terug le zien in Waalwijk, Wat hel Quickeliial betreft viel hun spel eenigszins tegen, althans zekei van de voornoede. Meer geestdnlt tui 1 in de komende wedsliijdenjelui kunt stukken beiet 1 De hailtinie speelde een zeer goeden wedsirijd üoch.zij lette ecntei eens speciaal op üe spelverdeeling. Het achteisiel met Dorus als uiiDtinkcr voldeed eveneens neel goed. De Quickeis mogen met de 1 1 zeer tevreuen zijn. Het 2e elitai speelue zeer verdien slehjkjammer dat hun doelman een at-dag had waai door zij van de Bos- scne boys met 4—6 veiloren. A.s. Zondag om 12 uur Quick 11 legen Zigo 1 uit TtLur& en om hall drie speelt Quick 1 tegen den steiken Westelijken ile klasser „Steeds Hoo- ger l" uit Rolterdam. A.s. Zaterdagmiddag om 5 uur komt een sierk elti«l van de scneidsrtcn tersvereenigiiig uil Tilbuig een vnend scdappehjkcn wedstrijd spelen tegen net le eitial van W.S.C. Aangezien onder oovengenoemde vereeniging zeer goede kracnien schui len kan men van een aardigen span neriden suijd overtuigd zijn. Wy hopen hieromtrent a.s. Zaterdag nog iets naders mede te deelen. DRUNEN. Zondag speelde het 2e elftal onzer voetbaivcreeniging „Sporters" tegen het 3e elttal van „Juliana" te v.m. Baaidwijk. Etndsiand 5—3 voor „Spor ters". duivensport. WAALWIJK. Zondag 17 lull hield de Postd Verg. „De Jeugdige Vliegers" een wed vlucht van uit Maastricht De prijzen werd behaald als volgt: 1, 6 en 14 Verw.el, 2 en 5 H. v. Corstanje, 3 en 4 Th. v. d. Geld, 7, 8. 9 en lü J v. Veldhoven, 11 H. Knip peis, l2 J. Kipping, 13 W. v. bok hoven, le Overduit J. Kipping Zondag 24 juli hield oovenstaaridc vereeniging een wedvlucht van uil Ourgnies ibclgië), De prijzen werden behaald als volgt: 1 en 15 Th. v. d. Geld, 2 en 9 J v. Veldhoven, 3 en 13 A. v. Ree, H. v. Corsianje, 5 K. Broumels, 6 en 14 L. Verhoeven, 7 en 12 J. Verwtci, 8 H. Knippels, 10 en 16 A. Stam, 11 J Kipping. le Overdut K. broumels. CAPELLE. De in het caté van Mej. Wed A. v. d. Haart alhier gevestigde post duivenvereniging „De Lucnivaan houdt as. Zondag een wedvlucht van uit Jtmelle. BURGERLIJKE STAND. MADE. Geboren: A. I. z. v. J. van Schendtl Braat - A. A. d. v. N. A.de Vries- v. Alphen. Getrouwd: A. Anemaat 22 j. en J. v d. Veeken 19 j. H. Akkermans 22 j en C. van Gils 21 j. OverledenC. Mekes 20 j. Ant. Ligthart 85 j. wed. v. A Thijssen. GEMENGD NIEUWS. Te Zaandam worden sedert Zaterdagochtend de 17 jarige K. en de 18 jarige S. vermist. Het vermoeden bestaat dat zij zich op het stoomschip Rosa Luxemburg hebben verstopt om de reis naar Rusland mee te maken. Eenige dagen voor het vertrek van het stoomschip hebben zij er een bezoek gebracht, doch zijn toen door den kapitein weggestuurd. Een der jongens die op een fabriek te Zaandam werkt, heeft Vrijdag j.l. zijn loon opgevraagd en is niet meer teruggekeerd. Het te Rotterdam op het schip inge stelde onderzoek heeft geen resultaat NIEUWS uit HEUSDEN. Heusden, 26 Juni 1927. Van het 3e Zomerconcert der R. K. Fanfare, Zaterdagavond op de Visch- markt aangeboden, valt niets dan goeds dat weder- Wi| hebben aangekregen de nieuwste typen: en noodtgen U beleeld lot bezichtiging uit. QUICK.

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 3