Fa- Joiian Smulders's nenbosch. Ifuglitersiraal 33 Magazijnkneclit, Marktberichten. •Mil, BvSCULRS. GRWICHTRN ALLFRLFI IJZERWAREN FN GFRRFD SCHxPPFN. LANDBOUW BIND FN PxKTOUW IN aLLR dIKTRN. Ve/loting G/oene Kruis Naar wij vernemen zal het Groene Kruis alh cr in de maand Augustus a s wederom een groote verloting or- ganiseeren mei het doel om hierdoor de laaiste gelden bijeen te krijgen voor de stichting van een Wijkgebouw Aan deze verloting zijn wederom prachiige prijzen verbonden oa een Vierlamps-radio-to»stel in salonkast, een Stofzuiger „Excelsior" enz enz. Wij twijfelen er niet aari of een leder zal tol steur» van 't goede do I en om de mooie prijzen gaarne een of meer looij s, die slechts 50 cent kosten, willen koopen De Provinciale Belastingen Het weggeld voor rijwielen kan volgens Ged. Staten niet gemist worden. welora de bouw eener tweede elee trische centrale zal noodig zijn. Of voor den ombouw der provinciale wegen, die op het provinciaal wegen plan zullen moeten voorkomen, vol doende kapitaal uit 's Rijks wegen fonds zal worden verstrekt, zal ook nog moeten worden afgewacht, zoo dat ook daarom een voorzichtig finan cieel beleid der provinciale geldmid d< len zeer gewenscht is. Eenige leden vroegen of het wel met een goed financieel beleid over een te brengen is om de Maasdijken vanaf d^ Limbmgsche grens tot aan de Dieze te verzwaren en te verhoogen, nu 's l^ijks regeering werkelijk voor nemens schijnt te zijn de rivier de Mias vanaf G^ave tot aan Lith te kanaliseerenv daar het. ingeval van Bij d^ algemeene be-ch. uw.ngen uitvoering van dat werk zou kunnen over de Provinciale Begrooting 1926 uitten eei.ige leden in dr aftitelingen de meening, dat de voorgestelde ver hooging der opcenten op de Pcrso- neele Belasting niet noodig zal blijken, daar de begrooting zoo is opgezet, dat in de toek >mst de uilgaven aan merkelijk zullen word* n ov*rtr< ffen door de inkom ten Bovendien zou volgens hen een herscha-ting der huurwaarde de inkomsten uit de Personeele Belasting wel zoodanig opvoeren, dat de verlaging, door het Rijk bevorderd, te niet wordt gedaan Ged Staten antwoorden hierop, dat door de laatste wetswijziging volgens schrtting van de Directeuren der directe belastingen de opbrengst van de hoofdsom voor deze provincie globaal f 296.000 minder zal opbren gen. Of te eenlger tijd werkelijk een herschatting der huurwaarde zal plaa*s hebben en zoo ja wanneer is Ged. Staten volstrekt onbekend. Eenige leden vroegen, of het niet geraden zou zijn om ook voor de Provincie een wegerfonds in te stellen met het oog op de oppositie die nog altijd tegen het weggeld voor rijwielen bestaat. Eenige leden bleken nog steeds sterk gekant tegen het weggeld voor rijwielen,, ómdat die h.i. te zwaar be last zijn in verhouding tot de motor fietsen en lichte automobielen. Som mige leden deden het denkbeeld aan de hand om inplaats van dit weggeld opcenten te htffen op de Wegen belasting Ged. Staten ach'en een wegenfonds niet noodig Er is gemakkelijk ger.oeg aan te toonen, dat de provincie het weggeld niet kan missen De onder houdskosten der wegen overtri ffen nu immers reeds de inkomsten met ruim l'/2 ton. Heffing van opcenten op de Wegen belasting achten G* d S'aten practisch niet mogelijk. De opbrengst der wegen belasting is voor het jaar 1927 door de Regeering geraamd op f4 660 000. Deze raming wordt in eik geval over troffenmogelijk kan de opbrengst wel gesteld worden op 6 millioen. Hoeveel van dit laatste bedrag in Noord-Brabant ontvangen zal worden, is ons niet bekend, doch wellicht zou het gesteld kunnen worden op rond 6 ton. Op deze f600.000 zouden dus eventueel de bovenbedoelde opcenten geheven moeten worden. Vermits nu het weggeld voor de rijwielen plm. 330.000 opbrengt, zouden dus om een dergelijke som bij wijze van opcenten %op de hoofdsom van f 600.000 binnen te krijgen, de aanslagen in de wegen belasting van de inwoners dezer pro vincie moeten worden verhoogd met ongeveer 55 zegge vijf en vijftig pro- centEen dergelijk percentage zou. meenen Ged. Staten, niet toelaatbaar zijn. Leening Provincie Noord Brabant Een tweede centrale voor de P M E M In de afdeelingen der Staten vroegen enkele leden, welke de gevolgen zuilen zijn van de leening van f 7 800 000, di- Ged. Siaten voorstellen tesluiien Zij wenschten volledig ingelicht te worden, niet alleen om'te kunnen beoordeelen of de financiën der pro vincie wel veroorloven de een of andere nieuwe subsidie-aanvraag nog in te willigen, waarbij zij in de eerste plaats dachten aan de aanvraag der gemeente Eindhoven om twee provinciale sub sidies, elk groot f 280.000 voor den aanleg van een scheepvaarikanaal en eene haven aldaar, maar ook om te kunnen nagaan of.de financiën der provincie zelfs veroorloven om al de werken uit te voeren, waarvoor Gede puteerde Staten gemeld bedrag van bijna acht millioen gulden wenschen te leenen. Te meer achtten deze leden thans voorzichtigheid ten aanzien van de geldmiddelen geboden, omdat zij meenden te weten dat de electrische centrale der P.N E M bijna niet meer voldoende capaciteit heeft om aan al de aanvragen tot levering van electri citeit te voldoen en dientengevolge gebeuren, dat vakken Maasdijk moe ten worden opgeruimd, nadat die krachtens het S'a'enbesluit zouden zijn verhoogd en verzwaard Zelfs gingen er stemmen op om bedoelde verhooging en verzwaring der Maasdijken niet te doen plaats hebben als de Regeering zich niei zou wllen vei binden om een derde in de kosten daarvan te betalen. In hun antwoord merken Ged Staten op. dat het ni*-t in de bedoeling ligt dadelijk een leening voor het volle bedrag te sluiten Er zijn gelden noodig voor reeds gevoteerde en dus met ruwe raming vaststaande buitengewone uitgaven, n. voor 't verhoogen en verzwaren van den Maasdijk (f 1 940 000) en voorde afwateringswerken in het waterschap „Het Stroomgebied van de Aa' (f 200 000), alsook voor het plan de r co structie der wegen waaraan reeds begonnen is. Berekend is, dat naar een voorloo- pig plan voor de naaste toekomst (de Hoofdingenieur meent voor de eerste 10 jaren) in totaal een bedrag van 5.691.000 noodig zal wezen. Het staat dus vast, dat in den loop der komende jaren pen totaal bedrag van pl.m f 7 800 000 moet opgenomen warden. Eene direct aan te gane leening tot het volle bedrag van f 7 800 000 zou volgens artikel 4 van het leenings besluit gpdur-nde 33 jaren eere jaar- Mjksche aflossing vragen van 3°/0 van f 7 800 000 f 234 000 plus eene rentrbetaling (gesteld dat 4'/2 het renteiype is) voor het eerste jaar van f 351 000 te zamen f 585 000 Volgei s de cijfers der begrooting bedraagt 1 opcent op bovenbedoelde Rijksbelasting» n te zamen f 89 389 80. zoodat om tot het bedrag van f 385 000 te komen, ruim 6.5 opcenten meer zouden moeten geheven worden. Zooals echter is opgemerkt ge schieden de geldopnemingen niet in eens, doch geleidelijk naarmate de uitvoering der werken voortschrijdt en nader te bepalen sommen worden op gevraagd Indien dus de reconstructie der wegen, geraamd op f 5 691 500 gedurende een 10 tal jaren betalingen zal vorderen en de betalingen ten behoeve van den Maasdijk enz. over 4 of 5 jaren zullen loopen, is aan te nemen, dat slechts een verhooging van aanvankelijk ongeveer 1 opcent zal noodig zijn. Uit het overzicht betreffende de N.V. P N E M hetwelk in het provinciaal verslag 19-6 is opgenomen, blijkt, da momenteel nog eene niet onbelang rijke capaciteit der cenlrale beschik baar is om aan aanvragen tot levering •van electriciteit te kunnen voldoen De toekomst is echter niet vooruit te' loopen. In het plan tot verbetering der rivier de Maas voor groote afvoeren, neer gelegd in het rapport van Dr. C W Lely. wordt aangenomen dat de dijken, volgens de thans bij de Provincies aanhangige plannen, zoodanig zijn verbeterd, dat zij In staat zullen zijn bij den bestaanden toestand van de rivier den hoogsten stand bij maximum afvoer der rivier met voldoende over hoogte te keeren. De dezerzijds te verzwaren Maas dijken komen volgens genoemd plan niet in aanmerking om in de toekomst te worden opgeruimd. Overleg met den Rijkswaterstaat vindt plaats en zal ook In de toekomst niet worden achter wege gelaten. NEDERHEMERT De Gemengde Zangvereeniging „Nut en Genoegen" alhier gaat 11 Augustus a.s een plezier reisje maken naar Amsterdam. 's BOSCH. De rechtsche fractie van den nieuwen gemeenteraad (waartoe de 13 leden behooren, die op de lijst der R. K kiesvereeniging gekozen zijn) heeft voor de verkiezing van wethou ders in den nieuwen raad aangewezen de heeren A Houtman en M K'ijgs- man, beiden aftredend wethouder Volgens dit besluit zou dan de aftre dende kath. wethouder F. van Meer wijk uitvallen. De derde plaats wordt overgelaten aan het comité van Hoeckel c,s.. dat bij de verkiezingen eigen kath. candidaten gesteld had en er 5 van gekozen zag Dit comité kan nu voor weihouder een kath lid aan wijzen, dat buiten de rechtsche fractie staat Aangezien het aantal leden 25 is, vormen de 13 leden der rechtsche fractie juist de meerderheid. Tot leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Den Bosch en omstreken, afdeelir.g Groot bedrijf (vacature M. E B Regouin en W. H. M Lutkie) werden gekozen d* heeren A P. A. M. Stokvis te 's Her togenbosch met 119 stemmen en P P. L. J Regouin te Cuijk met 6 stemmen SPRANCKCAPELLE. (V.m. Sprang Dezer dagen slaagden te Eind hoven voor het examen nuttige hand werken L. O. de dames D. Vos Jd. en E. Vos Dd. alliier. A'.s. Zondag des voorm. 9.30 uur en des n.m. 5.30 uur hoopt in de Geref Kerk alhier op te treden Ds. Thielen van Maasland. In de Ned. Herv. Kerk hoopt a.s Zondagmiddag om 2 uur op te treden Ds. Schlemper van Waalwijk. enbroek, de 3-jarige bruine Limora van G. van Everdingen te Heusden, een één-jarige bruine van denzelfden, een van J. de Wael te Wijk, de 1-jarige br. merrie Nolara van G. J. W. Brander- horst te Eethen, de 1-jarige bruine ruin Nolando van denzelfden, de 2-ja- rige zwarte hengst Modulus van den zelfden, de 2-jarige zwart-bruine mer rie Malanda van denzelfden, de 2-ja- rige zwarte merrie Melanda van Wed. A. Straver te Babiloniënbroek, de 2- jarige merrie van G. -T. Hartgers te Doeveren, een* 1-jarige merrie van den zelfden, een veulen van denzelfden, een 1-jarige merrie van A. v. Bergeijk AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 8 uur. Witte Bioscoop Het Bandietenkind". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel Oefening en Vermaak", Mannenkoor Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/2 uur. Witte Bioscoop „Het Bandietenkind". Maandag 8 uur. Repetitie Waalw Veteranen Gymn vereeniging, gem Gymnastieklokaal. Dinsdag 8 uur Groot concert op de kiosk op de Markt door de harmonie „St Crispijn" alhier. Woensdagavond half acht verplichte oefening Korfbalclub W E.K Waalwijk 28 |u!i: 1927. eieren 6—7 cent. varkens f 10—17 RECHTSZAKEN. BURGERLIJKE STAND. Aangeboden werdeij aan de M- C.- Commissie, de hengsten Custos van Gebrs. Oerlemans-van der Schans te Drongelen, met 24 afstammelingen en Gregulus van O. van de Werken te Nederhemert, met 13 afstammelingen. De uitslag' omtrent deze keuring wordt later bekend gemaakt. Voor de keuring tot toekenning van het Militair Certificaat aan merriën werden 69 stuks aangeboden. Goedgekeurd werden 39 stuks n.l. de 5 jarige zwarte Giedinda v. Caladijn van G. J. W. Branderhorst te Eethen, de 14 jarige zwarte Agrita v. Ehrenberg van denzelfdcn, de 11 jarige zwarte Do- rena v. Ehrenberg van denzelfden, de 8 jarige bruine Giwanka v. Iwan van denzelfden, de 15 jarige bruine Wera v. Ehrenberg van J. W. Burghout te Eethen, de 8 jarige bruine Garda v. Gar dist van BI. Branderhorst te Eethen, de 13 jarige zwarte Balbine I v. Cicero van G. J. Hartgers te Doeveren, de 4 jarige Fos Kenora v. Caladijn van denzclfden, de 11 jarige bruine Divina v. Ehren-" berg, van G. B. Straver te Babyloniën- broek, de 5 jarige br. Jicota v. Fiscus van denzclfden, de 3 jarige bruine Le- pika v. Holand van denzelfden, de 6 jarige zwarte Jeramina I, v. Bavus van Wed. A. Straver Wz. te Babiloniën broek, de 14 jarige bruine, Aakje v. Ehrenberg v. D. v. Buren te Meeuwen, de 5 jarige bruine Jorilla v. Florus van denzelfden, de 4 jarige bruine Kebina bruine Makda v. Holand, van denzelf den, de 5 jarige bruine Jacadia v. Bal- dur van H. A. van Casteren te Schaijk, de 3 jarige zwarte Letha van L. v. d. Beek Jz. te Genderen, de 10 jarige Vos SPORT. DUIVENSPORT. Uitslag van den gehouden wed vlucht vanuit Ottignies, door de Ge combineerde Postduiven vereen. 1, 2 J. Donders, 3, 16 A. Hendriks, 4, 5, 6, 28 A. van Moergestel, 7, 12 C. de Rooij, 8, 11, 13 Ch. van Wanrooij, 9, 34 Emmers, 10, 14, 31, 37 M. Snoe- •en, 15 H. van Boxtel, 18 W. v. Best, 17 Sehaafstra, 19, 27 Ch. v. Heeswijk, 20 W. Kemmeren, 21 H. Dekkers, 22 'Efia v. Rinaldo van G. van Everdingen J. van Boxtel, 23 Couwenberg, 24 W. i te Heusden, de 4 jarige zwarte Khera I v. d. Ven, 25 M. van Wanrooij, 26, 29, jv. Ericus, van denzelfden, de 3 jarige 39 J. van Dongen, 30 P. Nieuwenhui- bruine Limora v. Holand van denzelf- zen, 32 M. van Boxtel, 33 H. Rozen-'den, de 5 jarige Vos Jelita v. Caladijn brand, 35 N. v. d., Velden, 36 M. Glou- van J. de Waal Hz. te Wijk, de 14 jarige bruine Albona I van Adr. van der Beek Mz. te Babyloniënbroek, de 16 jarige br. Polli van Adr. de Haan te Drongelen, de 7 jarige Juliana v. Custos van M. van Mersbergen te Drongelen, Je 14 jarige Aranka v. Cicero, van Gebrs. Smits te Waspik, de 6 jar. bruine Stopia v. Si- gismund van denzelfden, de 18 jarige Nelly v. Cicero van A. van Bergeijk Jz. te Wijk, de 3 jarige zwarte Lakastra v. Holand van denzelfden, de 9 jarige bruine Fatuba v. Belfried van H. van den Heuvel Jz. te Genderen, de 12 jarige di, 38 Th. v. Boxtel, 40 A. Versteeg. De Olympische Spelen 1928. Nieuws uit Kaatsheuvel. PATRONAAT. Het R. K. Jongens-patronaat bruine Carila v. Ehrenknabe van Gebr. maakt Zondagmiddag een bedevaart Oerlemans-Van der Schans te Dronge- naar Elsbout. len, de 17 jarige bruine Dina III, v. Indertijd hebben wij een en ander Cicero van denzelfden, de 11 jarige medegedeeld omtrent de feestelijkhe- Zwarte Dot v. Utz, van denzelfden, de den die in de kermisweek in 't patro- 8 jarige Vos Gienetje v. Caladijn van naat werden gehouden. Daarbij was denzclfden, de 8 jarige bruine Gea v. ook een ballonwedstrijd. Thans is be- Iwan, van denzelfden, de 2 jarige kend waar die gevallen zijn, de eerste Zwarte Maline v. Ebert, van denzelfden, in Jupille, Recheim en Rothem in de 16 jarige zwarte Anlje II van M. W. België. De prijzen zijn behaald respec- Van der Schans te Bovenkerk, de 15 tievelijk door N. v. d. Heijden, C. v. d. jarige Vos Bertha XIX van A. A. Ver leiden en J. Balvers. hoeven te Dnssen, de 5 jarige bruine v. In Augustus wordt weer als 't vorig Custos van M. Millenaar te Dussen. jaar een Vliegerwedstrijd georgani seerd. ADVERTENTIEN. LAATSTE BERICHTEN. PA ARDENKEURING. Heden werd alhier een paardenkeu- ring gehouden, waar ongeveer 150 merriën en veulens werden aangebo den. Op de keuring vanwege de Prov. Re gelingscommissie voor de Paardenfok kerij van hengsten met afstammelin-1 gen, werd aangeboden de hengst Wo- land van de Coöp, Ver. tot bevorde- ring der Paardenfokkerij in het land 1 van Héusden en Altena, met 48 af stammelingen. Hiervan werden 15 bekroond met prijzen ïi f 10.n.l. een éénjarige br. merrie van D. van Buuren te Meeu- De verband met de Inkomstenbelasting had on- wen' 3-jarige zwarte Loeva van Jac. i derzocht. Verhoeven te Dussen, de 3-jarige br. I Getuige C. v. d. Pol, 37 jaar, de zoon, Lijnka van G. H. Straver te Babiloni- DONOEN vraagt voor spoedige indienst- treding voor hare expeditie af- deeling, flinke 38702 op de hoogte met pakkerij, zeer accuraat kunnende werken en dui delijke hand kunnende schrijven. Zonder goede referenties on- noodig zich aan te bieden. vroeg eveneens 150 schadevergoeding toen hij gehoord werd. Getuige verklaarde vervolgens, dat hij reeds wakker was. toen zijn vader aan zijn bed kwam zeggen, dat er buiten gerucht was. Hij is met vader, die de lamp droeg, naar buiten gegaan. A'ader droeg geen wa pen, getuige echter nam een stuk hout mee. Hij zag verdachte, die door getuige's vader werd aangesproken. Verderop bevonden zich de anderen uit het gezelschap van verdachte. Getuige zag dat verdachte den vader met een mes in den rug stak, na eerst hom de lamp uit de handen te hebben geslagen vervolgens werd ook liij, getuige door ver dachte met het mes gestoken. Verdachte beweerde opnieuw, dat hij was aangevallen geworden en zich toen met zijn mes heeft verweerd. MISHANDELING MET HET MES. W. A. van O. 22 jaar, landbouwer Haar steeg, had zich te verantwoorden ter zake dat hij op 28 Maart 1927 te Haarsteeg op zettelijk gewelddadig: le. A. v. d. Pol met een mes heeft ge sneden waardoor deze bloedend werd ver wond en een zwaar lichamelijk letsel uit makende verwonding bekwam. 2e. C. v. d. Pol met een mes heeft ge sneden, waardoor deze bloedend werd ver wond en een zwaar lichamelijk letsel uit makende verwonding bekwam. Vanwege het O. M. zijn 4 getuigen gedag vaard. Raadsman Mr. E. van Zinnicq Bergmann. Verdachte bekende, doch verontsclnildig- de zich in een verhaal, waarhij hij naar voren bracht, dat hij eerst was overvallen en mishandeld aan den arm. Hij is toen zóó zenuwachtig geworden, dat hij zijn mes greep en links en rechts om zich heen zwaaide om te ontkomen. Iiy heeft zich voorts laten verhinden door den dokter. Getuige A. v. d. Pol vroeg een schadever goeding ten bedrage van 150.—. De schade was echter grooter geweest. De rechtbank kan geen hooger bpdrag toewijzen. 'Van ci viele vordering voor het Kantongerecht tot verkrijging van het volle bedrag zag getuige liever af. Getuige verklaarde nopens de mishande ling, dat hij reeds te bed was, toen hij ru moer rondom zfln huis hoorde. Hij stond op, ontstak een lampje en ging er mee naar huiten om eens polshoogte te nemen. Er lie pen daar eenige jongens w.o. verdachte, G. van der Linden, zoon van vorigen getuige. Vader en zoon gingen verder zien en de vader maakte tegen verdachte de opmer king wat l»ij en z'n gezelschap daar kwa men doen met hun nachtelijk rumoer. Daar heb je wat, gaf verdachte ten ant woord en gaf den vader een steek met een mes. De twee anderen dreigden op een afstand. Als je hier komt, dan steken we je kapot. De dochters van den getroffene kwamen toegesneld en droegen hem naar binnen. Dokter Pollée verleende geneeskundige hulp. De president vond het wel onvoorzichtig om er zoo 's nachts ongewapend met een brandend petroleumlampje op uit te trek ken om te zien wat er te doen was. Getuige antwoordde bevestigend en voeg de er aan toe, dat hij het er voortaan ook niet meer op wagen zou als er weer eens iets mocht gebeuren. Hij en ook zyn zoon moesten eenige we ken tengevolge der verwondingen het bed houden. De verdediger Mr. E. van Zinnicq Berg mann deelde mede een schrijven van den dokter te hebben ontvangen, houdende me- dedeeling dat de verwonding geen nadee- lige gevolgen had achtergelaten. De verdediger heeft alle moeite gedaan om de schadevergoeding te regelen, doch er was niet met van der Linden te handelen. Vader en zoon vroegen ieder 200 schade vergoeding en weigerden de bemiddeling van den Kapelaan. De president merkte op dat het gevraag de bedrag niet te hoog was. Voor het Kan tongerecht zouden ze heb»volle bedrag kun nen vorderen. Dat wil ik wel eens ziqnj aldus de ver dediger, die deze aangelegenheid ook in op dat verdachte in den nacht niets op het erf van een ander te maken heeft. Er had den. doodslagen kunnen vallen. Nog werd gehoord getuige W. vau Bok hoven. Het gezelschap was laat uit geweest, doch niemand had op het erf van van Pol op dat uur stoornis te brengen. Ze hadden er niets te maken. Getuige dokter A. A. R. Polee was niet verschenen. Wegens afwezigheid van getuigen werd de verdere behandeling der zaak uitgesteld tot' 29 Sept. a.s. WAALWIJK. Geboren Henriette G. M. d.v. H. van Loon en G. M. Knippels. Michiel J. W. z.v. J N Hooflmatjer en J. M. H de Groot. Petro- nella R. M. d.v. J G van Hoorn en A J Vul- lings. Johannes P z.v. W Th. van der Mee en M W van Heesbeen. Elisabeth Chr. d.v. J J Lommers en C P Leijtens. Cornelis A z.v. G C van der Sanden en O Bergmans. Overleden Johannes Klerx G4 jaar. Geertruida A van Riel 71 jaar wed. van Fr. Moonen. Huwelijksaangiften Leonardus Fr. M. de Wit 24 jaar en Jo hanna W. Berkelmans 28 jaar. Huwelijken Cornelis J. van Herpt 37 jaar. en Anto- netta M. Pullens, 28 jaar. Vertrokken R. Jëzek naar Holice. II. Schohl naar Franken thai. J. A. Pullens naar Loon- op-Zand. H. Gouda naar Sprang-Capelle. A. M. Smits naar Waspik. W. A. C. Brekelmans naar Weseke. A. Stiitz en gezin naar Pirmasens. A. Grosze Kracht naar Osnabrück (D.). Ingekomen A. L. J. Verwiel van Culemborg. A. Scheij, van Hedikhuizen. A. J. v. d. Ven van 's Bosch. I. van Diemen van Sprang- Capelle. J. Paans van Sprang-Capelle. H. A. M. Surig van 's Bosch. L. van Gestel van Herpt. President en rechters wezen er ernstig Jzn. te Wijk. dat verdachte in den nacht niets on het l Door de eigenaresse van Woland wa ren 10 prijzen uitgeloofd, eveneens voor afstammelingen van dien hengst. Deze werden toegewezen aan 10 der bovengenoemde afstammelingen, n.l. die van D. van Buuren te Meeuwen, G. II. Straver te Babiloniënbroek, 3 van G. van Everdingen te Heusden, 3 van G. J. W. Branderhorst te Eethen en één van G. J. Hartgers te Doeve ren en één van A. van Bergeijk Jzn. te Wijk. v. Ebei t, van d-ctizclfdcn, de 2 jarige Het N O C. deelt mede. da* de deel- mers aao de O ymplscbe Spelen Ie 9?8 op de Belgische Spoorwegen en rodactle zullen genieten van 35 pet Deze bepaling geldt zoowel voo» het BelgischNederlandsch vetkeer, vnn' h*t transito —verkeer.

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 10