Kantoor-, Schooi en StodieMen ii M li Laat uw DRUKWERK in Waalwijk vervaardigen schillende voorbijgangers door boeven en boefjes overvallen en beroofd Toen de politie kwam, werd deze eveneens aangevallen en ernstig mis handeld. Er moesten versterkingen worden ontboden, die va» de vuur-* wapenen gebruik maakten. Een tiental personen zijn gearres teerd. Na langdurig en fel debat heeft de Raad van Weenen tot 't instellen eener gemeentelijke veiligheidswacht besloten. De christelijk-socialen ver lieten vóór de stemming de zaal. De Oostenrijksche Bondsregeering heeft tegen het besluit geprotesteerd. Maandagavond is een man, die een diepe snijwonde in den hals had, het politieposthuis in de Dapperstraat te Amsterdam komen binnenloopen en daar eenige uren later overleden. Men wist aanvankelijk niet of men met een geval van moord of zelfmoord te doen had, daar het slachtoffer niet in staat was eenige inlichtingen te geven. Bij het politioneel onderzoek naar de doodsoorzaak, dat gisteren werd inge steld is het volgende komen vast te staan De overledene, v. K. genaamd, was een opperman, die herhaaldelijk mis bruik maakte van sterken drank. Hui selijke twisten waren aan de orde van den dag. Dit werd ten laatste zoo erg, dat de vrouw van den overledene, on geveer vijf maanden geleden besloot hem met zijn vijf kinderen te verlaten. Zij huurde toen een woning in de 2e van Swindenstraat. Eenigen tijd daar na kwam haar echtgenoot haar daar opzoeken en besloot ten slotte daar weer zijn intrek te nemen. Zaterdagnacht j.l. kwam de man op nieuw dronken thuis en de huiselijke twist brak opnieuw uit. "Ten tweede male verlieten vrouw en kinderen toen de woning. De twee oudste jongens echter, resp. zestien en dertien jaar oud, zijn daar Maandagavond terugge keerd. Toen zij echter zagen, dat hun vader zich nog in het huis bevond, was de oudste, volgens zijn verklaring aan de politie, onmiddellijk weer heengegaan. De jongste bleef alleen achter, doch waagde zich niet in het vertrek waar zijn vader zich bevond. Plotseling hoorde hij een schreeuw, doch sloeg daarop geen acht daar zijn vader, -wan neer hij dronken was, zulks wel meer deed. Eerst toen hij zijn vader had hoo- ren weggaan en op straat eenig ru moer ontstond, is hij gaan kijken. Overal in de kamer en op de trap, waren bloedsporen zichtbaar. Meer wist hij de politie niet mede te deelen. De wonde in den hals is blijkbaar toegebracht met een scheermes, dat den vermoorde toebehoorde. Het lijk is ter schouwing in beslag genomen. Nader vernemen wij nog dat gister middag de oudste zoon van den ver moorde door de politie is gearresteerd. Amsterdam, 2 Aug. De 16-jarige zoon van den opperman uit de Dapper- buurt, die, zooals wij gemeld hebben, ten gevolge van een met een scheermes toegebrachte wonde aan de keel over leed, is hedenavond op vrije voeten ge steld, aangezien niet voldoende termen aanwezig geacht werden hem in verze ker de.bewaring te houden. Naar aanleiding van dé door dr. Hammer verrichte sectie op het lijk moei, naar wij vernemen, tevens het sterke vermoeden gerezen zijn, dat men hier met een geval van zelfmoord te doen heeft. jaar verkeering heeft gehad, in het veld was gaan wandelen en toen ze daar even stonden te praten, hoorde hij een gesuis, waarop zijn meisje achterover vielen plotseling dood was. Heden zal vermoedelijk de sectie op het lijk, dat door de politie in beslag is genomen en overgebracht naar het R K. Gasthuis alhier, worden verricht. De verdachte is in verzekerde bewa ring gesteld. Het onderzoek zal worden voortgezet. Een ieder is diep begaan met het treurige lot van het brave meisje en ook met de brave familie. Zondagnamiddag omstreeks 7 ure heeft zich te Berlicum een drama afge speeld, dat een jong meisje, genaamd Geerdina Teraa, oud 28 jaar, het leven heeft gekost. Deze was met haar verloofde C. v. d. M. uit Schijndel gaan wandelen in het veld en aldaar heeft zich het treurig drama afgespeeld, althans daar werd het meisje levenloos gevonden. Onze gemeente-veldwachter alsmede de Burgemeester en dokter Trugg, waren spoedig ter plaatse, welke laatste den dor 3 constateerde, die reeds een heel poosje was ingetreden. Het lijk lag op den rug op den grond en in het achterhoofd was een wond, welke wond de doodsoorzaak zal zijn geweest. Onze veldwachter L.Smeekens heeft als verdacht van deze misdaad ten huize van de ouders van het slachtoffer voornoemden jongeman aangehouden. Het parket uit 's-Bosch, dat namens den Burgemeester was gewaarschuwd, was ook spoedig ter plaatse in bijzijn van den opperwachtmeester der Kon. Mar. e.a. die het onderzoek op last der Justitie overnamen. Ook de brigadier der rijksveldwacht J. M. Seuren was met zijn rijkspolitie hond spoedig aanwezig om te zoeken naar het voorwerp waarmede de mis daad gepleegd werd. Het is thans nog niet vastgesteld waarmede de misdaad is gepleegd óf wel met een revolver óf met een scherp voorwerp. De verdachte verklaarde, dat hij met zijn meisje, met wie hij ongeveer twee Omtrent het gebeurde te Berli cum meldt het V.D.-bureau nog het volgende Hedenmiddag werd het sectie-onder zoek verricht op het stoffelijk over schot van de 29 jarige mej. D. Traa uit Berlicum. Het onderzoek had tot resultaat, dat bij het oog een stuk van een kogel werd gevonden, waaruit echter niet viel op te maken uit welk wapen het afkomstig was. De marechaussee heeft toen een onderzoek ingesteld op de schietbaan St. Joris, waar op den avond van het ongeval met scherp geschoten is. Vermoedelijk is het meisje door een verdwaalden kogel, welke tegen het doel versplinterd werd, getroffen. In verband met deze vermoedelijke oplossing is C. van M., die als ver dachte in deze zaak was gearresteerd, op last van de justitie weer in vrij heid gesteld. Zaterdagavond omstreeks 7 uur moest de heer Gooszens uit Rotterdam met zijn auto, waarin ook twee dames gezeten waren, op den Rijnsburgerweg nabij de Duifhuislaan te Oegstgeest in een bocht uitwijken voor een, die van den anderen kant kwam. Hij kwam daarbij in een hoop grint terecht, waar door hij zijn stuur niet meester bleef en tegen een telefoonpaal opreed. De twee inzittende dames werden zwaar gewond. De auto werd geheel vernield. De inzittenden van den anderen auto hebben assistentie verleend. Door den eersten hulpdienst uit Leiden zijn de gewonden naar het diaconessenhuis aldaar overgebracht. Ongeveer terzelfder tijd kwam de driejarige P. B. van den Duinstraatweg te Oegstgeest, die voor de deur aan het spelen was, met de stoomtram, die pal voor de deur loopt, in aanraking. Door de politie werd het knaapje per auto naar het academisch ziekenhuis te Leiden overgebracht; zijn toestand is zorgwekkend. Gisterochtend is de 41 jarige riet dekker W. de Vletter te Oegstgeest door de tram overreden en gedood. Hij laat een vrouw met vier jonge kin deren achter. Er zijn in de afgeloopen week te Oegstgeest dertien ongelukken gebeurd. Maandagavond is de 10 jarige D. Gijbels. gewoond hebbende in de Broeilandstraat te Schiedam, in een put gevalllen aan den Keileweg bij de plaats waar vroeger de watertoren stond toen hij daar aan het spelen was. Het lijk werd na eenigen tijd opgehaald Dr. Koene kon slechts den dood con- stateeren. Te Etterbeek bij Anderlecht heeft een gruwelijkfamiliedrama plaatsgehad. Een bankwerker, die vijf weken zon der werk was. heeft met zijn gezin den verstikkingsdood gezocht. Toen de buren geen teeken van leven in het huis ontwaarden, kregen zij argwaan en trachtten binnen te komen. Een jongen, die door een raam kroop, vond het echtpaar en hun beide kinderen bewusteloos. De gaskraan was opengedraaid. De politie, die dadelijk gewaar schuwd werd, brak de deur open Alleen bij den kleinen jongen konden door middel van kunstmatige adem haling de levensgeesten weer worden opgewekt. t M n hoopt hem in het leven te houden. Op tafel vond men een briefje aan den commissaris van politie, waarin de ongelukkige mededeelde, dat ellende de drijfveer van de daad is. den controleur en bonden hem vast. Daarna werd de brandkast door hen geforceerd en de inhoud mede ge nomen. Nader wordt nog gemeld Uit de geforceerde brandkast zijn ook drie spaarbankboekjes gestolen. De 78 jarige vader van den controleur was om half elf uitgegaan, de woning onbeheerd achterlatende. Toen hij om ongeveer half twaalf thuis kwam. ging hij zich ultkleeden in de huiskamer. Plotseling kreeg hij met een vuist een harden slag op zijn rechteroog. Het licht was even te voren uitgegaan. De oude heer was versuft geraakt, zoodat de individuen hem gemakkelijk konden meenemen naar de keuken, die aan de huiskamer grenst. Daar bonden zij den ouden man vast op een stoel, ge deeltelijk met'n touw. gedeeltelijk met 'n gordijn dat van het keukenraamVerd afgerukt. Ook zijn mond werd dicht gestopt en de kerels hoeveel het er waren kon de man niet opgeven beduidden hem, dat zij hem verder niets zouden doen mits hij geen leven maakte. Naar zijn schatting had de oude vader een kwartier vastgebonden ge zeten, toen hij de huisdeur hoorde dtcht slaan. Intusschen was hij erin geslaagd de prop, die in zijn mond geduwd was. weg te werken. Hij be gon nu te schreeuwen, waarop een buurman kwam aanloopen om hulp te bieden. Intusschen waren ook politie mannen binnengekomen, die hem uit zijn benarde positie verlosten. De brandkast stond boven op de slaapkamer. Het is waarschijnlijk, dat de dieven reeds eenigen tijd bezig waren geweest*, toen de oude heer thuis kwam Op grond nu van een nauwkeurige bestudeerlrg dezer vragenlijst, samen met andere stukken, dte op deze ge heimzinnige affaire betrekking hebben, is de Fransche rechtbank van instruc tie tot de overtuiging gekomen, dat miss Mc Carthy meer van de zaak moet weten, dan zij voorgeeft. De rechter heeft derhalve besloten, miss Carthy in staat van beschuldi ging te stellen en haar uitlevering te vragen wegens moord. Gratis gas Allen te Heerlen, die vóór 1 Sept. a s. aanvrage doen tot aansluiting aan het gemeentelijk gasnet, ontvangen één maand gratis gas, van den dag -af der aansluiting. Gisternacht omstreeks half twee, is door de politie uit het Wilhelmina- kanaal te Tilburg opgehaald het lijk van den 53 jarigen W. Schuurmans, wonende aldaar. Een stuk zeep en een handdoek lagen bij 's mans kleeren rian den waterkant. Men vermoedt der halve. dat hij bij het baden is verdronken. Brutale diefstal te Den Haag. Vrijdagavond tussehen 11 en 12 uur heeft in perceel Hoefkade 176 te Den Haag een brutale diefstal plaats gehad In genoemd perceel woont een con troleur-betaalmeester der Haagsche Tramweg Mij., die belast is met het uitbetalen der loonen aan het tram personeel. Dit geschiedt altijd op Vrij dag, doch het is mogelijk, dat de controleur dien dag met de uitbetaling niet geheel gereed komt, zoodat hij daarmede 's Zaterdagochtends moet doorgaan. In dat geval worden de nog niet uitbetaalde gelden in een brand kast in de woning van den controleur gesloten. Ook Vrijdagavond was dit het geval en de brandkast bevatte toen ongeveer f 6000. Op een oogenblik. dat de controleur niet thuis was, drongen drie onbeken de plannen de woning binnen. Zij bedwelmden den bejaarden vader van De spiritusmannen hebben, naar de „N. Tilb. Crt." meldt, hun tenten elders opgeslagen. Zaterdagmorgen kregen zij bezoek van den Commissaris van Politie, die zich van den toestand op de hoogte kwam stellen. De visite kwam hun waarschijnlijk van wat te officieele zijde en het gevolg was, dat de spiritus mannen den kant van de Beeksche bergen optrokken. Doch hier verbleven zij slechts kort. De belangstelling die hier de politie voor hen aan den dag legde, werd hun spoedig te lastig. Voor het loopen over verboden terrein maakte de politie tegen een tiental van hen, dus tegen ongeveer allen, proces-verbaal op en verder nog tegen één hunner proces-verbaal wegens schennis der openbare eerbaarheid. Kort daarop hebben zij de Beeksche bergen verlaten, en Tilburgscg grond gebied den rug toegekeerd, zijn zij naar de gemeente Goirle afgezakt. In den nacht van Zaterdag op Zondag, om half twaalf, is de 38 jarige huisvrouw van den landbouwer A Damen te Velp (N.-Br.). terwijl zij op weg was naar huis. even buiten Grave op den Rijksstraatweg Grave—'s Bosch aangerand met onzedelijke bedoelingen De vrouw was tot het donker was be zig geweest met het schoven te binden en was daarna naar Grave gegaan om boodschappen e doen. Op haar hulpgeroep kwamen eenige bewoners uit het woonwagenkamp te Grave haar te hulp. Een der daders, die met een groot mes een der woonwagenbewoners aan viel, kreeg van dezen een geduchten slag met den knuppel waarmede hij gewapend was, tegen het hoofd. De woonwagenbewoners kwamen met de boerenvrouw te middernacht aan de marechaussee kazerne te Grave. Nog in den zelfden nacht werden onder leiding van den wachtmeester Martens de 38 jarige ongehuwde Th. T. en de ongehuwde 35 jarige T. H. als de vermoedelijke daders gearresteerd. Beiden hebben reeds een volledige bekentenis afgelegd en zullen naar 't huis van bewaring te 's Bosch worden overgebracht. De moord op Miss Daniels. Wij hebben indertijd melding ge maakt van de geheimzinnige verdwij ning te Boulogne-sur-Mer van de Engelsche verpleegster miss Daniels, wier lijk later gevonden werd onder zoodanige omstandigheden, dat aan een gewelddadigen dood gedacht moest worden. De vriendin van miss Daniels, de verpleegster miss Mc Carthy, die miss Daniels naar Boulogne vergezelde, weigerde op een desbetreffend ver zoek der Fransche justitie naar Frank rijk over te komen om inlichtingen te geven. Tenslotte werd haar langs diploma- tieken weg een vragenlijst toegezon den, die door haar werd beantwoord. Zaterdagmidöag kwart over twaalf reed de heer T. Z. uit Bodegraven met zijn twee zoontjes op den Amster- damschen straatweg In de richting Muiden. Ter hoogte van de stoommaal- derij „Ons Belang" naderde de Gooische Stoomtram. De vader waarschuwde de kinderen om uit te wijken, doch de 12-jarige Arie.die hem verkeerd begreep sloeg plotseling rechts af en werd door de tram .gegrepen en eenige meters meegesleurd. Het vreeselijk verminkt lijkje is naar 't lijkenhuisje te Naarden overgebracht. De 19-jarige T. V. te Rotterdam, speelde Zaterdagavond voor de eerste maal in een voetbalelftal mee. Vermoe delijk is hij door de warmte bevangen want plotseling zakte V. in elkaar en voor zijn medespelers hem in de kleed kamer hadden gedragen was hij reeds overleden. In de Boudewijnstraat te Rotter dam stoeiden gedurende den schafttijd twee timmerlieden met elkaar. De 28- jarige W. L. uit de van Speykstraat zat op een „Lange Jan" en zijn vriend F. B. probeerde htm daar af te gooien. Hij pakte daarlj den boom op deze gleed hem uit de vingers, en sloeg over op het hoofd van L. Met een ernstige schedelbreuk moest de man naar het ziekenhuis vervoerd worden, waar hij kort naar aankomst is over leden. De tövee gebroeders Meens te Merkelbeek-Douveiade (L.) kwamen Vrijdagavond vrij laat thuis. Ze hadden reeds een woordenwisseling gehad en toen een der bro rs, de ongehuwde naar boven ging en zijn bed niet op gemaakt vond, ontbrandde de twist op nieuw. De woordenwisseling liep zoo hoog. dat M die boven stond een jachtgeweer greep, en een schot loste óp zijn broer. Deze was op slag dood. De vrouw van den getroffene kwam op het schot toegeloopen en begon hevig te gillen, toen ze haar man op den grond zag liggen. M. loste toen ook een schot op de vrouw dat geluk kig miste. Een buurman, die beide schoten hoorde, kwam achter het huis inge- loopen cn kreeg met het geweer een slag op het hoofd. Hij werd niet ernstig gewond. M. ging intusschen de straat op en is gevlucht Politie, pastoor en dokter waren on middellijk ter plaatse. De dokter kon niets anders dan den dood constateeren. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag 1 uur arriveerde het parket uit De 10-jarige jongen G. v. d. H. was Donderdag op den Rijnsburger weg te Leiden achter op een rijdende tram gesprongen. Hij kwam te vallen en kreeg oogenschijnlijk onbeduidende 9 hoofdwonden. Een slagersknecht nam hem mee naar het academisch zieken huis. Daar werd geconstateerd, dat hij ook zijn sleutelbeen gebroken had. Vrijdag is de jongen overleden, Zaterdagmiddag is te Tilburg 't tweejarig meisje Arnolda E. M. van Oudheusden, wonende Enschotsche straat 226, onder een ledige kolenkar geloopen het kind kreeg het wiel over het hoofdje heen en werd bloedende door den geneeskundigen dienst opge nomen en naar het gasthuis getrans porteerd, waar het bij aankomst bleek overleden. Den voerman treft in het geheel geen schuld. SPORT. Voetbal. DRUNEN. Zondag speelde het le elftal van onze voetbalvefeen. „Sporters" op eigen terrein tegen het le van H.V.V. uit Haarsteeg. Na een mooien kamp wonnen de onzen mei eindstand 4—3. Het 2e van .Sporters" is op bezoek geweest bij het le van S. D. O.,te Nieuwkuijk. Eindstand 1 1. DUSSEN. De nog pas kort opgerichte voetbal club „Dussensche Boys" alhier, wist Zondag te winnen van „De Pereboom" (Hank) met 4—2. De wedstrijd van Zaterdagmiddag tussehen Juliana I en Wilhelmina uit Wijk, alhier gespeeld, werd door de laatste gewonnen met 3—2, zoodat die met den zilveren lauwertak ging strijken. Zondag speelde hier Juliana 11 tegen D.V.O. uit Haarsteeg, de eerste won met 3 1. Duivensport. WAALWIJK. Zondag 30 Juli hield de postduiven vereniging de Jeugdige Vliegers" en „Eendracht" een gecombineerde wedvlucht vanuit Jemelle, (België). Afstand 180 K M, De prijzen werden behaald als volgt le prijs -Th. van der Geld. 2e J. Verwiel, 3-7 J. van Veldhoven, 4—11 —13 H. Broumels. 5 C. Witlox, 6 Stam, ÉT—-14 Lamb. Verhoeven, 9-10 J. Kipping, 12—15 A. van Bel. 16 Leijtens. 1ste overduif Lamb. Verhoe ven. 1ste geconstateerde 10—6—28. Laatste duif 10—21—36. MADE. Zondag hield de postduivenvere niging „Oranje Boven", gevestigd te Stuivezand alhier, een onderling con cours vanuit Ottignies waaraan door 170 duiven werd deelgenomen. Er waren prachtige prijzen uitge loofd en werden behaald als volgt H. Weiten Pz. 1ste prijs, Jac. Hoe- venaar 2e, J. de Jong 3e, Geb. de Reijer 4e, B. J. Broeders 5e, P. v. d. Korput 6e. Door M. Broeken werd een prijs behaald voor de meest gezette duiven in het concours. Een eere-prijs gegeven door den heer C. Stoop, Marktstraat alhier, werd ge- wonnen door G. van Gils met de twee kort op elkaar getoonde duiven. CAPELLE. Bij de j 1. Zondag ge houden wedvlucht van uit Noyon door om - Maastricht. Het lijk van den verslagene werd naar het gemeentehuis overge bracht, waar Zaterdagmorgen de lijk schouwing plaats had. De politie zoekt i ^g"p~s'tdui"venvereenigirg „De Lucht naar den moordenaar. Het jachtgeweer gevestigd in het Café van Mej. is in een stuk tarwe teruggevonden. de wed*we A%# d Haart alhier wer den de prijzen verdeeld als volgt: 1, 2, 3, 16 en 24 prijs A. Emmers; 4 en 6e pr. M Snoeren5e pr. H. Dekkers7e pr. W. v. d. Ven8 en 20e pr. A. Hendriks; 9 en 19e pr. N. Nieuwenhuijzen 10e pr. J. Donders; lie pr. Chr. van Heeswijk; 12en 23e pr. J. v. Boxtel; 13e pr. M. v. Wan- rocy14, 15 en 21e pr. G. v. Wan- rooy17e pr. Chr. van Wanrooy; 18 en 26e pr. A. v. Moergestel22e pr. v. Dongen en 25e pr. M. Gloude. Zondagavond omstreeks half tien is de 32 jarige mijnwerker L. Meens uit Merkelbeek, die zijn broer met.een jachtgeweer heeft doodgeschoten te Maastricht in de Stationsstraat aange houden. Het was de politie opgevallen, dat de man er zoo haveloos uitzag, om welke redenen zij hem aanhield, hoewel het signalement van den moor denaar niet bekend was. Ziende, dat hij zich in de handem van de politie 'bevond heeft de man toen zijn euvel daad bekend. Zaterdagochtend passeerde een zwaar met hout beladen wagen van den houthandelaar G. Wijma en Zn., met twee paarden bespannen, den be waakten overweg bij de spoorbrug te Apeldoorn, toen de sneltrein van De venter, welke om 10 u. 32 daar moet aankomen in aantocht was. De boomen bleken niet tijdig genoeg gesloten te zijn geweest. De achterzijde van den wagen werd door de machine gegrepen en de versplinterde stukken hout vlo gen ver in het rond, schade toebren gende aan enkele seintoestellen en de trap van het wachthuis. De voerman H. J. Albers en de paar den brachten het er goed af. De heer I. W. uit Castricum, die Woensdag te Heiloo met zijn motor in botsing is gekomen met een vracht auto, is Vrijdag in het Elisabeths- gesticht te Alkmaar overleden. BESTELT UWE BIJ ONS. U is dan verzekerd van directe en juiste bediening. HEUSDEN. in

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 3