WITTE BIOSCOOP - WAALW11K. GROOTMOEDER" I Waarschuwing. A. Mulders-Sars, i ilinlte Dienstbode. Hel ruimst gesorteerd aUres fijn Gebak en Hoekjes. Pathé Journal No. 13. - Pathé Revue No. 3. Ham en Sam. Komisch 2 acten. De koe, de brandkast en de vrouw. (GRAND MÈRE.) Een Leerjongen, een Leerjongen Notaris K 5chaap Notaris Canters verkoopen - BROOD AL^KLEÏNGELD Metselwerken van Maurice Kerouu. Touw, Wagensmeer, Electromotor-olie, Cölling patentas-olie GEMEENTERAAD. WASPIK. Vergadering van den Raad dezer gemeente Woensdag 3 Aug. '27, des namiddags 6 uur ten gemeentehuize. Voorzitter Edelachtb. heer Dekkers. De Voorzitter opent de vergadering waarbij afwezig zijn de heeren A. Kamp. C. de Hond en A. Brokx. De notulen der vorige vergadering werden na voorlezing onveranderd vastgesteld. Hierna trekt de voorzitter als stem mingsnummer 7, aanwijzende dat de rondvraag begint bij den heer J. Kamp. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. Ingekomen is o.a. a. Nota van aanmerkingen van Qed. Staten op de gem.-begrpoting. Overeenkomstig aanwijzingen van Ged. Staten wordt de begrooting ge wijzigd. D. Schrijven van den voorzitter van het Hoofdstembureau ingevolge ait. 13 der Gemeentewet, houdende mede- deeling, dat wegens het overlijden van J. Ktaassen, in diens plaats tot lid van den Raad is gekozen, de heer A. G. Vloeimans. c. Mededeeling van den heer J. Smits, dat hij zijne benoeming tot lid der Schattingscommissie voor de R. I. B. niet aanneemt, d. Alsvoren van den heer D. Lan- gerwerf. e. Alsvoren, van den heer Adr. Brokx, dat hij zijne benoeming wel aanneemt. f. Alsvoren, van den Edelachtb. heer Dekkers. g. Mededeeling van den Raad van Beroep der Directe Belastingen te Til burg, dat het beroepschrift van v. d. Meer, niet ontvankelijk is verklaard. h. Goedkeuring van de Kroon dd. 27 Mei '27, op het raadsbesluit dezer gemeente waarbij het heffincspercen- tage voor de plaatsel. inkomstenbe lasting 1927—28, wordt bepaald op 4. i. Mededeeling van het Centraal Bureau voor Verificatie der Ver. van Ned. Gemeenten, dat op 27 Juli 1927, kasopname bij het gem. woningbe drijf heeft plaats gehad. Overeenkom stig de boeken was er f 246.23'/a in kas. j. Alsvoren, bij de woningbouwver- eeniging „Volksbelang", waar even eens alles in orde werd bevonden. k. Alsvoren, bij den gemeente-ont vanger, over het 2e kwartaal 1927. 1. Alsvoren, inzake centrale Admini stratie Burgerlijk Armbestuur. Voorzitter. Als straks de openbare vergadering is afgeloopen, dan stel ik er prijs op, over deze kwestie in geheime zitting nog eenige mededee- lingen te doen. Betreffende 't Armbestuur geeft spr. de volgende cijfers. Ontvangsten f 79478.46r' Uitgaven t 79179.165 Batig slot f - 316 30 Het Centraal Bureau voornoemd maakt voorts nog eenige opmerkingen. De heer Pruisers meent te weten dat de pachtvoorschotten van Notaris Middelkoop al binnen zijn. De Voorzitter beaamt zulks. Er is f 7000 ontvangen, maar in totaal moet f 12600 ontvangen worden. Spr. wil in geheime zitting echter een toe lichting geven. 2. Wijziging Bouwverordening. De wijziging wordt aangebracht naar aanleiding van eenige opmerkingen van h.h. Gedeputeerde Staten. 3 Onderzoek geloofsbrieven. De Voorzitter schorst de zitting en verzoekt de heeren Verschuren, v. d. Rijken en Ruitenberg de stukken te onderzoeken. Na heropening deelt de commissie mede, dat alle geloofsbrieven in orde zijn bevonden, waarna tot toelating wordt besloten. Rondvraag. Smits. Een aantal boeren van de Vaartkant hebben gevraagd om verbe tering van een stukje weg. De weg is er niet breeder als 2'/2 meter, waardoor 't niet mogelijk is elkaar met karren breeder zal worden. Voorzitter. Daar zal geen bezwaar tegen zijn. De brandput is er overbodig en de kosten van demping zullen ge ring zijn. Ruitenberg. Kunnen de boeren dat zelf niet? Voorzitter. Neen, dat is gemeente werk. Maar 't kost bijna niets, 't is een kwestie Vdn l'/a M3 grond Ruitenberg. Ik dacht, dat 't over de geheele weglengte was. Smits. Neen, .'t is maar een klein stukje. Voorzitter. Enfin, we zullen'top de meest voordeelige wijze uitvoeren. De kwestie van wegenverbetering zijn B. en W. nog aan 't onderzoeken. We denken in October met de plannen klaar te zijn. 'f Vraagstuk dat ons nog steeds bezig houdt is de financieering van een plan. We zijn echter voor nemens spoedig in overleg te treden met een deskundige om dan straks den Raad eenige voorstellen te kunnen doen. Maar ik vind 't niet noodig nu reeds hierover uitvoerige beschouwin. gen te gaan houden. Straks als een of meer plannen gereed zijn, kunnen we oordeelen wat voor onze gemeente het practische en meest voordeeligste is. Een plan van klinkerbestrating zul len we wel moeten opgeven, want naar schatting zou dit f 70 a f 80 000 beloopen. Onderzocht zal moeten of een weg van kiezel en teer ook voldoet. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de openbare vergadering en gaat de Raad in geheime zitting over. ZATERDAG 8 UUR. ZONDAG 6 en 8'/2 UUR. PROGRAMMA: Komisch met in de hoofdrol Harold Lloyd. (Karellje.) HOOFDNUMMER Groot Familie-Drama in 7 acten, naar het bekende boek „Grand-Mère" In de hoofdrolMelle Gcncvlèvc Félix, die den schoonheidsprijs als de Koningin van Montmartre met algemeene stemmen heeft verworven. Deze prachtfilm werd voor 't eerst vertoond in Amsterdam in 3 theaters tegelijkertijd UNION PASSAGE - R1ALTO. Explicatiede Heer H. VAN ENGELEN. Voorverkoop van kaarten en plaatsbespreking a 10 cent bij de Fa. Wed. TH. C. PULLES, Sigarenmagazijn. 3872 BINNENLAND. Luchtvaart. De heer Plesman, directeur der K.L.M. heeft voor de radio verteld over den tocht Amsterdam—Indië, over de ont zettende hitte, over de vreeselijke zandstormen, waardoor van piloten en mecanicien dikwijls bovenmenschelijke dingen gevergd werden. Uver de naaste toekomst een postdienst sprak hij als volgt Eenmaal per week kan uit Batavia en uit Amsterdam vertrokken worden. Voorioopig zou de route in 14 dagen kunnen worden atgelegd. In de eersie plaats zou zij moeten dienen voor ae post. In één Kilogram gaan gemiddeld 75 brieven. Een mail van 800 K G. zou het vliegtuig toch zeker kunnen meenemen. En wanneer de verztnder 50 cent extra op zijn brief plakt, dan zou hier alleen reeds een bate var. 30.000 gulden uit voortvloeien. Welke zakenman heeit er geen 50 cent voor over om zijn bnei binnen veertien dagen in lnüië te weten en binnen een maand antwoord te kunnen ontvangen Het briefverkeer zou spoedig groeien lot het dubbele van 800 K.G Dit alles is reeds in de naaste toekomst mogelijk. Richten wij onze oogen verder, denken wij vier oi vijt jaar verder, dan zal de reisduur geslonken zijn tot misschien 10 oi zelfs 8 en heel mis schien 6 dagen. Dan zou men dus in 14 dagen antwoord uit Indië kunnen hebben. Dan zal ook een regelmatig vervoer van reizigers mogelijk, zelis noodzakelijk worden, aldus de heer Plesman. In dezen korten reisduur schuilt niets verwonderlijks. Van der Hoop vloog met een gemiddelde snelheid van 120 K M. per uur, Geysendoiffer maakte een gemiddelde van 164 K M. De toe komst zal een gemiddelde uursnelheid van 200 K.M. brengen. De tweemoto rige F Vlia kan deze snelheid leeds op vol vermogen halen. In de toekomst denkt de heer Ples man zich de route als volgt. Om de 600 K M. een landingsterrein, benzine aan boord voor omstreeks vier uren vliegen Dagelijks moeten twee étappes van 600 K.M. gevlogen worden, mo gelijk zelfs drie. in de tropen kan overdag nog moeilijk gevlogen worden. Daar zal men dus om vier uur moeten vertrekken, vliegen tot omstreeks 7 uur, dan om 20 uur weer starten en vliegen tot 23 uur. Onder gunstige omstandigheden zou thans reeds in acht dagen gevlogen kunnen worden met de volgende route: Amsterdam—Sofia, Sofia—Aleppo, Aleppo—Bender, Bender—Abbas, Ab bas—Karachi, Karachi—Calcutta, Cal cutta—Bangkok, Bangkok—Medan, Medan Batavia. Reeds een voorstel aan de regeering. De K.L.M. heeft zich reeds met voor stellen tot de Nederlandsche Regeering gewend. Uitstel beteekent het laten voorbjj gaan van een prachtige gele genheid om op deze route het priori teitsrecht te verkrijgen. Dr. Ir. de Groot f Aneta meldt uit Batavia: Dr. Ir. de Groot van Malabar is aan boord van de „J. P. Coen", waarmede hij op reis was naar Europa, in het Suez kanaal aan 'n hartverlamming overleden. Dit bericht doet tragisch aan. Ir. de Groot was er juist in geslaagd de eerste, nog gebrekkige telefonische gesprekken te houden tusschen Eind hoven en Malabar. Hij had zijn verblijf in Nederland dienstbaar willen maken aan een grondige bespreking der radio- telefonische verbinding Nederland- Indië en aan de bevordering van het spoedig instellen van een geregelden dienst. Te midden van zijn veelbelc- "pn dremDel Moederland en kolonie, waarvoor hij jaren lang heeft gewerkt, heeft een onverwachte dood hem weggerukt Het is een tragisch sterfgeval Red. De Luchtvaartverbinding met Duitschlund. De besprekingen, die burgemeester Wytema en de voorzitter van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Rotterdam, ae heer j. C. Veder, te Duisburg gevoerd hebben, hebben naar Woiff meldt, lot resultaat gehad, dat uiterlijk 1 September de K.L.M. haar vliegrooster tezamen met de Lufthansa zoo zal vaststellen, üai de te Rotter dam van Keulen over Duisburg aan komende luchipassagieis onmiddellijk aansluiting vinden op Londen. Later hoopt men te kunnen komen tot een dienst zonder overstappen van Keulen over Duisburg naar Rotterdam en Londen. Zoo mogelijk zal met het be gin van den zomerdienst van hei volgende jaar met twee machines ge vlogen woraen. Nieuwe vliegtuigen voor de K L.M. Naar wij vernemen, heelt de K.L.M bij de N.V. Nederlandsche Vliegtuigen- iabriek een bestelling geplaatst op vijt toestellen van het nieuwe type Fokker F. Vili, dat uitgerust is met twee „Ju- piter"-motoren, serie 6. Deze belangrijke uitbreiding van de K.L M.-luchtvloot, betrekkelijk kort na de vervanging van het oude Fokker F. 'lil- materiaal door een aantal vlieg tuigen van het zeer moderne type Fokker Vila, mag als een nieuw bewijs gelden voor de krachtige ontwikkeling van het internationaal luchtlijn-bedrijt der Koninklijke Luchtvaart Maat schappij. De vijf nieuwe F VIII toestellen zullen behoudens kleine verbeteringen, geheel gelijk zijn aan het eerste exem plaar van deze nieuwe serie, dat twee maanden geleden door de K.L.M. op haar Amsterdam—Londen route in dienst werd gesteld. Het vermogen om met volle belasting van het vliegtuig op één motor te kunnen doorvliegen, werd gedurende dezen proeftijd bij herhaling gedemonstreerd. Goedkoop. Sterk. Uw adres voor alle soorten is bij 38727 Stationsstraat 95 WAALWIJK, Prima kwaliteit. Duurzaam. ADVERTENTÏëN. Mevr. H. MINKE, Waalwijk vraagt tegen 15 Sept. a s. een 38729 Kan geplaatst worden op de Steenhouwerij A. L. VERAPPE Waalwijk van 14 tot 16 jaar. Alleen een jongen die zeer ijverig en flink van gestel is komt in aanmerking. Hiervoor zijn mooie vooruit zichten. in 't begin wordt weinig verdiend. 38724 te Waalwijk, zal op Woensdag 10 Augustus 1927 des nam. 2 uur ten huize van den heer D. VAN DER ZAKEN te Waalwijk publiek verkoopen: te Drunen, zal bij inzet op Vrijdag 19 Augustus 1927, ter heroerge van uüRUS ELSHOUT teDrunen en bij toeslag op Vrijdag 26 Augustus 1927, ter herberge va MART. VISSERS te Drunen telkens nam 3 uur in het openbaar Voor de Erven van Mej de Wed. fan van Loon-van Mierop. Onder de gemeente BAARDWIJK. KOOP 1. Hooiland over de eerste Brng, Sectie B No. 203, groot 9710 aren. In huur tot 11 Nov. 1929, voor f 100.— per jaar, bij Mej. de Wed. Ger. Pijnenborg-Buijs te Drunen. Onder de gemeente DRUNEN. KOOP 2. Wei en Bouwland in de Voorste Vennen, Sectie E Nos. 193 en 194, groot 49 90 aren. In huur bij Leon. Brok-van der Krabben tot 11 Nov. 1929, voor f 50,— per jaar. Dit perceel ligt ten Oosten van koop 3. KOOP 3. Wei- en Bouwland in de Voorste Vennen, ten Westen van koop 2, Sectie E No. 186, groot 49 00 aren. In huur bij Mathijs van Haider tot 11 Nov. 1929, voor f 50. per jaar. KOOP 4. Een perceel Hakhout op het Sempke, nabij den Dijk, Sectie C No. 654, groot 05 60 aren. Dit perceel is gelegen ten Zui den van C 653, land in huur bij Bart Smits. KOOP 5 Een perceel Heide, van het Kanaal tot de oude Bossche Baan, Sectie D No. 1631, groot 99 20 aren. Dit is het Westelijk gelegen perceel. KOOP 6 Een perceel Dennenbosch van het Kanaal tot de Oude Bossche Baan, Sectie D Nos. 1626 en 1493 groot 1.15.60 H.A. als: Tafels, Stoelen, Glas- en Aardewerk, Spiegels, KOOP 7. Een perceel Dennenbosch van de Oude Bossche Baan, in de richting naar de Duinen, Sectic D No. 873, groot 1.05.10 H.A. De koopen 4, 5, 6 en 7 zijn niet verhuurd en kunnen dadelijk na betaling der kooppenningen aanvaard worden. De pachtpenningen over 1927 worden door.de verkoopers ge reserveerd. Grond- en polderlasten zijn voor de koopers van 1 januari 1928 af. Betaling der kooppenningen 6 weken na den toeslag, alzoo op 7 October 1927. Voor den Heer Corn. Wagemakers te Kaatsheuvel. Onder de gemeente BAARDWIJK. Brug, kadaster Sectie B Nummers 87 en 88, samen groot 73 25 aren. Aanvaarding bij de betaling der kooppenningen. Betaling der kooppenningen 6 weken na den toeslag. Grond- en polderlasten zijn voor de koopers van 1 januari 1928 af. Voor de Eerw. Broeders teDrunen, Onder de gemeente DRUNEN. L Het perceel Bouwland gelegen langs de Torenstraat, vanaf den achtersten Dwerg tot aan den Dijk, Sectie E Nummer 280, groot 67.10 aren. 2. Het perceel Heide, vanat den Dijk tot aan de Vaart, Secde E Nummer 281, groot 23.50 aren. Deze perceelen worden geveild «eerst in massa, terwijl het perceel Sectie E nummer 280, vanaf den achtersten Dwerg tot aan den Dijk, daarna wordt geveild in vijt perceelen, genummerd 1, 2, 3, 4 en 5, zeer geschikt voor bouw terrein, elk groot ongeveer 13,40 aren, ter plaatse afgepaald en aangeduid. Pij perceel 5 behoort ook het perceel Heide, vanaf den Dijk tot aan de Vaart, Sectie E nummer 281, groot 23.50 aren. Perceel 1 is het Noordelijkste perceel en de andere perceelen achtereenvolgend van Noord tot Zuid. Al de koopen zijn te aanvaar den 11 November 1927. Grond- en polderlasten zijnvoor de koopers vanaf 1 Januari 1927. Betaling der kooppenningen 6 weken na den toeslag. 38728 voor De beste kwaliteiten onder voortdurende strenge con trole van het Station voor Bakkerij te Wageningen. Bij vooruitbestelling dagelgksch alle soorten Fransche, Duit- sche en Hollandsche ge vulde en luxe broodjes. Meermalen bekroond. 38725 Aanbevelend, PULLES HEESBEEN Tel. 99. Elec Luxe Bakkerij. lste Zetne 9 WAALWIJK beveelt zich beleefd aan voor alle voorkomende prfls volgens liet oude- en ook volgens liet nieuwe bedrijf, en niet de levering door de gemeente Tilburg. Met inbegrip van verlies en liet eigen benoodigd gas (waarvan geen inkomsten vloeien) komt de kostprijs van Tilburg op 5,48 cent per M3 en de eigen fabycage-köstprijs op 4.09 cent per M3. Dit aanmerkelijk verschil maakt, de aanbieding van Tilburg op zich zelf reeds onaanneme- lijk. Daarna vindt in het rapport de andere mogelijkheid eene bespreking, die dan In drieën is onder te verdeelen, n.l. de dooi den directeur geschetste plannen A, B en C. In liet kort hebben we dus: le. het bouwen .van een geheel nieuwe fabriek op hot bestaande terrein, de be slaande machines en toestellen worden ge demonteerd en na grondig te zijn nagezien opnieuw opgesteld en aangevuld tot dubbel- stellcn voor reserve, plan A, raming 157.774.22. 2e. het bouwen van een nieuwe stokerij op het bestaande terrein,- herstellingswer ken aan bestaande gebouwen en eenige aan vulling van de toestellen, plan B, raming 113.000. 3e. het bouwen van een geheel nieuwe fabriek aan de Haven, waarin bestaande machines en toestellen worden overgebracht en aangevuld tot dubbelstellen voor reserve plan C, raming 23G.261. 4e. aankoop van gas van de fabriek te Tilburg, dus een distributiebedrijf, is om den gevraagden prijs reeds niet te aanvaar den. Plan C komt, om de belangrijk hoogere bouwkosten niet aannemelijk voor. Plan B is niet afdoende en zoo komt de commissie na rijp, beraad om de voorkeur te geven aan plan A. B

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 7