BEZOEKT LANDDAG ii K K Schoenfabrikanten plaatsing als Reiziger Te Koop of te Huur n.l. de Directeur der Gasfabriek Alhier) daar was het niet ongewenscht geweest wanneer hieraan meer deskundige waren toegevoegd, die geheel onpartij- digstaande, deze plannen mede had den kunnen uit werken. Zonder afbreuk te doen aan de prestatie der thans bestaande commissie was het in de huidige omstandigheden wenschelijk geweest,indien deskundigen als boven- aangegeven in deze commissie waren opgenomen, temeer daar den Gemeen teraad thans hoegenaamd g-en tijd wordt gelaten, zich van een en ander goed op de hoogte te stellen, wat toch zeer zeker van het grootste be lang is te noemen. Zou het niet mogelijk wezen dat alsnog stappen in die richting worden gedaan U Mijnheer de Redacteur dankend voor de plaatsruimte. Hoogachtend. Een Waalwijker. SPRANG-CAPELLE, (v.m Sprang) Vergadering van den Raad dezer gemeente te houden op Woensdag den 17 Augustus 1927, des namiddags drie uur. Agenda 1. Vaststelling van de notulen der vergaderingen van 21 en 29 Juni 1927. 2. Ingekomen stukkén. 3. Vaststelling van den staat van oninbare en nog te verhalen posten 1926. 4. Goedkeuring wijziging begrooting Burgerlijk Armbestuur Sprang, dienst 1926. 5. Goedkeuring der rekening van ontvangsten en uitgaven van het Bur gerlijk Armbestuur te Capelle over 1926. 6. Goedkeuring van de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur te Ca pelle voor 1928. CAPELLE. B',j de op 13 dezer ge houden lot;-v voor de lichting 1928 der gemeente Sprang—Capelle werden door de volgende lotelingen het ach ter hunnen naam vermelde nummer getrokken p. van Zeist 1, P. B. Zijlmans P. A. v. d. Louw 3. H. H de Roon 4, A. J. van Beek 5. A J. Hoffman 6 H. Spierings 7, T. Waarts 8, L. de Rooy 9. W. Tuit 10, A. van Dongen 11, A. Rempt 12. G J. v. d Schans 13, A Hoefnagel 14. M Vissers 15 P.'v. d. Hoven 16. Z Molegraaf 17, T, Blijleven 18.L. E. van Pelt 19. A. Hommel 20, A. O. van Dongen 21. D C. Quirijns 22, B L- v. d. Erve 23, den te 's-GREVELDUIN-CAPELLE. Aanvang half drie Bij ongunstig weer bijeenkomst in de Kerk. 38816 Op het vorige week Donderdag te Gorinchem gehouden Nationaal Muziek- en Zangconcours behaalde de Chr. Gem. Zangvereeniging „Halleluja" alhier, onder leiding van haar direc teur, den heer N. Snijers, een 2en prijs met 271 punten. J1 Vrijdag bracht Ds. A. F. Pop te Vaassen, beroepen predikant bij de Ned. Herv. gemeente a/d Loonschen- dijk, een bezoek aan die gemeente. Na kennismaking met kerk, bestuur en kerkeraad werden de pastorie en de kerk bezichtigd, waarna Z Eerw. des avonds 7 uur in het kerkgebouw een predikbeurt hield, welke door een groot aantal belangstellenden werd bijgewoond. Onze dorpsgenoot A. J. van Hooren, rijksambtenaar te Rucphen, slaagde bij het dezer dagen gehou den examen voor kommies le klasse bij de Rijks Directe Belastingen. In de plaats van Dr. Severijn te Dordrecht, die verhinderd is op den a s. Zaterdag 20 Augustus alhier te houden Landdag van Ned. Herv. Jon gelingsvereenigingen als spreker op te treden, zal een spreekbeurt gehouden worden door Ds. van Willigen te Woudrichem. Tot arbeider-telegrafist op het station Capelle—Nieuwevaar#t is aan gesteld de heer Rabee, thans te Nij megen. Groot Nationaal Concours Hippique te Raamsdonk [Dorp). Het op Maandag .15 Augustus j l. door de Rij-vereeniging „Juliana" op het Dorp gehouden concours hippique op het terrein van den heer M. de Roon, nabij het station, is schitterend geslaagd. Liet het weer zich des mor gens niet mooi aanzien, omstreeks den middag brak de zon door de wolken en op een paar buitjes na van enkele minuten slechts is het verder den ge- heelen middag door droog gebleven. Grootsch was de opzet van dit concours doch onze verwachtingen zijn verre overtroffen. Van neinde en verre kwamen de be langstellenden toegestroomd. Bij den aanvang van het concours, circa twee uur, was op de overdekte tribune geen plaatsje onbezet, terwijl een dichte haag toeschouwers langs de overige zijden van het terrein had plaats genomen. Het aantal bezoekers kan op ruim twee duizend worden geschat. De harmonie „de Eendracht" van Raamsdonksveer was bereid gevonden het concours hippique met hare muziek op te luis teren. Het bestuur was samengesteld uit de volgende heerenM de Roon, Eere-vborzitter. G. van der Werf, Voor zitter. P Timmermans, Vice-voorzitter. A. A. Schoenmakers. Secr.-penningm.. P. van den Heuvel, instructeur en W. D. Knaap en H. C. J. de Bont, als eden. Als jury leden fungeerden voor No. de heeren: M. van Baaien, Asperen A. Kooy, Kedichem C M. van Rooyen, Boxtel. Voor de nos 2. 3 en 6: Adr. M. 4elemans, Moerdijk; L. van Dongen, Zevenbergschen Hoek en M.van Baaien, Asperen. Voor de nos. 4 en 9; H de Bruijn Tengbergen, Velp; Mr J. B. Tim mermans, Waalwijk en A. Kooy, Kedichem. w Voor de nos. 7 en 8Luitenant Stoffels, Tilburg; J. Uitendaal. Breda Res-luitenant Slob. Hoofddorp, die de volgende uitslagen vaststelden: Nummer 1. Verrichtingsproef voor fokpaarden van het type tuigpaard. ingeschreven in het N S Tg af te leggen aangespannen of onder den man 8 K.M in 30 minuten, waarvan 15 minuten draf, 5 minuten stap. 10 minuten draf. A. Z Snoek, Almkerk. met Irelonia. le prijs f40— met verg. Zilv. Med., aangeboden door de Afd. N Br. van het N S. Tg.; Gebrs Smits, Waspik met Aranka 2e pr. f 35 - H. Wijtvliet, Zevenbergen, met Idorata 3e pr. f 30.— Adr. M Nelemans. Moerdijk, met Egima 4e pr. f30 Gebrs. Oerlemans, Dus- sen, met Carita 5e pr. f25—, A. Z. Snoek, Almkerk met Iriana 6e prijs f 20. J. de Waal Az.f Wijk, met Julita 1, 7e pr. f 20.— Nummer 2 Eenspannen type land bouw tuigpaard (hengsten en paarden die reeds een eersten prijs hebben gewonnen uitgesloten) Adr. van Wezel van Roosendaal, met Hilta, le pr. f 15 - met verg zilv. med.. Gebrs. Smits, Waspik, met .Aranka, 2e pr. f 10.— P. Stevens. Dussen met Daalma 1, 3e pr. f7 50 C. L Punt Lz., Klundert, met Klaviera, 4e pr. f5—, J. de Waal uit Wijk, met Jelita 1, bestuursprijs. Nummer 3 Eenspannen, type land bouw tuigpaard, uitsluitend N. S. Tg merriën. Adr. Nelemans. Moerdijk, met Egina, le pr. f35 met verg. zilv. med., Gebrs. Smits. Waspik, met Lera, 2e pr. f 20 D. H. Middelkoop, Lage- Zwaluwe met Hodari 3e pr. f 10 Gebr. Oerlemans, Drongelen, m. Carila bestuursprijs, Adr. van Wezel, Roosen daal. met Hilta, bestuursprijs. Nummer 4a Luxe eenspannen (open klasse) beneden 1.55 M stokmaat De eerste prijswinnaar uit dit nummer moet kampen met die van 4b om den wisselprijs. J. F. Vos, 's-Hage, met Prinses Juliana, le pr. f50 A. J.M. lansen, Waalwijk, met Belzize Beauty, 2e pr. f25.—. J. F. Vos. 's-Hage, met Gfenovon Mignon, 3e pr. f 10 H.J. v. d. Laak, Tilburg, met Sublime, bestuursprijs Nummer 4b. Luxe eenspannen (open klasse boven 1.55 M. stokmaat), 1. F. Vos, 's-Hage, met Gentlem Horace le pr. f50.-. J. van Rooy. Tilburg, met Koka, 2e pr. f25.-, P. Bastiaanse, Tilburg, met Boy, 3e pr. f 10 ,C H. Heynen, Hillegersberg, met Prins, Be stuursprijs met Gentium Horace. De wisselprijs behaalde na kamping J. F. Vos, 's-Hage. De heer Jac. Rijks, Nijmegen, was voor beide nummers met twee paarden niet opgekomen. Nummer 6 Tweespannen voor oogst wagen. (Type Landbouw Tuigpaard). C. L. Punt LzKlundert. met Klaviera en Dentiene le pr. f20met luxe zweep. H. C. J. de Bont, Raamsdonk, met N. N. 2e pr. f 10—A.A v.Vugt, Dussen met Diska en Horantia 11 3e pr. f5.—, Gebrs. Smits, Waspik, met Itopia en Lera, bestuursprijs. Nummer 7. Springconcours voor Onderofficieren op dienstpaarden. Di nummer liep vlot van stapel, ondanks het glibberige terrein bleef het bi enkele buitelingen. De ruiters bleken hun paarden meester, enkele onwilligen die driemaal hadden geweigerd, werden van het terrein gewezen. Voor de eerste maal stond dit nummer in Raamsdonk op het program. Prijzen Kunstvoorwerpen. Wachtmeester Bak ker le pr., Wachtm Deurlo 2e pr., Adj -Instructeur de Vogel 3e pr., Wachm Karreman 4e pr., Wachtm. van Santen 5e pr., Wachtm. Dumernit 6e pr. en Wachtm. Biekens 7e pr. De hengst ter opluistering Ebalt van M. van Gastel uit Zevenbergschen Hoek muntte uit in stand en gang. Nummer 8 Carousselrijden voor leden van de Federatie van Landelijke Rijvereenigingen Er wordt gereden met 8 ruiters en commandant. De Rij- vereeniging „Juliana" van Raamsdonk met le pr. voor eerSte groep f20 en 2e pr voor tweede groep f 15 de Rijver. „Het land van Heusden en Altena" 3e pr. f 10.— en de Rijver, „de Polder Vooruit" uit Hank de 4e pr. f5 Nummer9 Eenspannen gereden door dames. De wijze van rijden komt in de eerste plaats in aanmerking Prijzen Kunstvoorwerpen. Mej G. Nelemans, Moerdijk le prMevr. v. d. Laak. Tilburg 2e pr Mej. Van Rooy uit Tilburg 3e pr., Mej. van der Schans, Meeuwen 4e pr. en Mej. Kamp te Raamsdonksveer 5e pr. Demonstratie van enkele leden der Rijvereeniging „Juliana" alhier. Flesch- rijden. prijs Electrische lantaarn, A. Zijlmans, alhier. Nummer 10. Humoristische wedstrijd door de leden der Rijver „Juliana", Poprijden. Dit nummer bracht onder de toeschouwers de lachspieren danig in beweging. Een woord van dank aan allen die tot het welslagen van het concours hebben medegewerkt, maar in het bij zonder aan den instructeur onzer Rij ver. Van den Heuvel, die geen tijd of moeite ontzien heeft en er ook wer kelijk in geslaagd is onze Rijvereen. tot zoo grooten bloei te brengen. De heer G v. d. Werf. de groote stuw kracht onzer Rijvereen. komt ook een speciaal woord van dank toe Hij heeft moeite noch inspanning gespaard om het concours hippique van Raamsdonk tot zulk een hoogte op te voeren Steeds stond hij gereed om als Voor zitter met eenhartelijk woord van geluk- i wensch de winnaars toe te spreken en de prijzen uit te reiken. Ook nog een woord van dank aan den heer A Schoenmakers en de overige leden van het bestuur, die veel tijd en arbeid aan de voorbereiding van dit prach tige concours hebben opgëofferd. MADE. B. en W. zijn voornemens om het vischwater der haven te Drim melen voor den tijd van 5 jaar te verpachten, waarvoor door gegadigden een inschrijvingsbiljet ter gemeente secretarie tot 1 Sept. as. wordt inge wacht. De heer G. Ligthart,onderwijzer aan de R K. Jongensschool, slaagde dezer dagen voor akte Landbouw kunde L O. Ds. Vink, Herv. Predikant te Drimmelen, ontving dezer dagen een beroep naar de Ned Herv. Gemeente Renesse-Noordwelle (Zl.) Ds. Th. J. Mudde te Made en Ds. Vink te Drimmelen zullen op Zondag 21 Aug. a.s. des vcorm. 10 uur in de Herv. Kerk ter hunner plaatse een preekdienst doen. DRUNEN. Bsgunstigd doo' moot weer trok Maandagmorgen om 10 uur de Processie Dunen-Heusden naar Kevelae', onder gelelde van den Hoogeerw. heer Deken Wou'ers, Direc teur vaa de P.ocessle H?usden-Keve laer, opgeluisterd door de Ha monic van de Congregatie van Elsbou Bij de heenreis bleef het weer gunstig, doch bt) aankomst te Keve- laer viel de regen bij stroomen neer. Ia de kerk aangekomen sp-ak de Hoogeerw. Heer Deken Woters eeDige hartelijke welkomstwoorden tot de bedevaattgangers, waarna ee lof werd gecelebreerd, opgeluisterd met muziek en zang. Na het Lof werden de Medailles gewijd en aan Antonia Rommen te Raamsdonk, F. v. d Lee te E'sbout ea aan J- Muskers te EUhout uitgereikt, de laatste was wegens ziekte afwezig. Daarna sprak de Hoogeerw. Heer Deken de jubilarissen toe. De WelEerw. Heer J. Meijs, Kape laan van Haarsteeg hield toen een treffende predikatie met als tekstwoor den Sancta Maria, Mater, Mlsericordla. Om 8 uur waren allen weer present aan de kerk van oud-Kevelaer om biddend en zingend door de straten te trekken tot aan de genadekapel. Dinsdagmorgen naderden allen ter H Tafel om 7 uur w«rd door dea H.E. Heer Deken een H. Misopgedragen voor de overleden ledeD. Om 9 uur werd door de Zeereerw. heer Pastoor Bellaerts uit Marlapolder een plechtige Hoogmis opgedragen, geassisteerd door den Weleerw. Heer Kapelaan Beekman» uit Waalwijk en den Eerw Heer van Herpt. thaos te Herpt, tot intentie van Z H. den Paus. Na afloop van deze plechtigheid werd de terugreis aanvaard, om 4 uur waren allen wederom bij het station aanwezig en werd wederom in gezang en gebed huiswaarts gekeerd. NIEUWKU1K. Op 14 en 15 Aug. hield het kruisbooggezelschap „De Transvaalsche boeren" gevestigd in het café van de Wed. F. Brok zijn eerste nationaal concours. Vele gezelschappen waren opgeko men en er werd flink gestreden om een der prachtige prijzen te behalen. De prijzen werden als volgt behaald le Zestallen, le prijs De Spruit wordt een boom, Oisterwijk 80 punten. 2e prijs Nooit gedacht, Waalwijk 75 punten. 3e prijs Geen moed verloren, Os 75 punten. 4e prijs Wel tevreden. Os 74 punten. 5e Ons genoegen, Boxtel 73 p. 6e Rozenjacht. Vlijmen 73 p. 7e Godfried van Boullion Vucht 72 punten. Si prijs De Jonge Batavieren Nieuw- kuik 70 punten. 2e Zestallen, le prijs Godfried van Boullion,Vucht 67 punen. 2e prijs Rozenjacht. Vlijmen 74 p. 3e Vrienden kring. Boxtel 71 p. 4e Aldoende leert men, Herpt 71 punten. 5e prijs De Vriendschap, Drunen 69 punten. 6e prijs Ons genoegen, Boxtel 68 p. Personeele prijzen C. Verhoeven, Os 22 punten le prijs. A. Hendriks. Os 22 2e H. Braat, Vlijmen 22 3e W. Venus, v lijmen 22 4e Geluk M. van Slotte le prijs. L Vrijhoeve, 2e W. Boere 3e Het eerekruis werd behaald door Ons Genoegen" Boxtel met 15 punten. Het koningskruis door „Rozenjacht" Vlijmen met 15 punten. Tijdens het concours heerschte op de schietbanen alsmede in het cafe Brok een gezellige drukte. Het geheel heeft een aangenaam en gunstig verloop gehad zoodat „De Transvaalsche boeren" met trots kun nen terugzien op deze dagen en op hun succes. Het bestuur van het Wit-Gele Kruis alhier besloot op een nader te bepalen dag een verloting te organi- seeren ten bate der vereeniging. Hier voor zijn verschillende prachtige prijzen beschikbaar gesteld. De prijs per lot is 50 cent. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 17 Aug. 1927. Het bestuur der R K Fanfare, welke vereeniging in Oct. 25 jaren bestaat, heeft besloten tot het houden van een intern, wedstrijd op 9 en 16 Oct. e.k. voor solo's, duetten, terzetten en kwartetten. Gelegenheid tot deelname bestaat, mits belanghebbenden zich aanmelden voor 1 Sept a.s. Totvoorz der commissie, samen gesteld met betrekking tot de voor ziening van goed drinkwater in het Land van Heusden en Altena, is be noemd de Edelachtb, Heer H. J. v. Eggelen, onze burgemeester. Op 't concours te Ammerzoden behaalde Zondag het R. K. Mannen koor, directeur de Heer Chr. Merkx jr. in de 2de afdeeling een eersten prijs: een kranige prestatie. En gisteren ver wierf de Heusdensche Harmonie al daar een 3den prijs, doch in de afd. Uitmuntendheid. Bij het spelen had K. S. het ongeluk van den schouder van zijn vriendje te vallen en wel zoo, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, 't Bleek, dat hij den bo venarm had ontwricht^ GEMENGD NIEUWS. Gistermiddag half vier surveil leerde een agent in burgerkleeding in het Haagsche Bosch, toen hij proces wilde opmaken tegen een man en een vrouw die zich op andermans grond bevonden. De man was daarvan echter niet gediend en wijgerde zijn naam op te geven. Bovendien onstak hij zoo danig in woede, dat hij den agent te lijf ging en hem een stomp tegen de neus gaf De politieman trok zijn dienst revolver om schrik aan te jagen waar op zijn tegenstander met beide handen den revolver wist vast te grijp n. Een schot ging af en trof den wildeman in den'bulk. Hij bleek te zijn den mijn werker H. J. W. B.. zonder vaste woon- plaats. B is naar het ziekenhuis ge- bracht, waar zijn toestand niet ernstig bleek. Bij zijn ouders te Delft is bericht ontvangen, dat de 15-jarige J. K. F Braskamp in dienst op het stoomschip Zijldijk te Santos door een na'ar bene den stortenden laadboom doodelijk is getroffen. Zaterdagmiddag werd op den Noordlandschen weg te Rotterdam een fietsrijder door een auto aangereden. De jonge man M. van den Hoek van Holland, werd naar het Ziekenhuis te Rottérdam, overgebracht. Te ongeveer half tien. werden op denzelfden weg aangereden door een auto de wed. O. en haar 84 jarige vader. Gisternacht is die vrouw over leden. Zaterdagmorgen is de 20 jarige T. T. uit Amsterdam bij het baden in zee te ljmuiden verdronken. Het jongmensch was gaan baden bij den Zuidpier, of schoon daar een bord is geplaatst met de waarschuwing: gevaarlijk te zwem men. Hij geraakte in den stroom en verdronk. Zaterdagavond is het lijk nog niet aangespoeld. Bij het uitleiden van een stier werd Zaterdag te Laren (Gdderl.) een landbouwer op den stalvloer doodge drukt. Zaterdagavond omstreeks tien uur wilde mej G. d. K. den weg 's Graven- zande—Hoek v. Holland oversteken, toen een vrachtauto passeerde, die zij niet had opgemeikt Zij werd gegrepen en met ingedrukte borstkas opgenomen. Hedennacht is zij aan de bekomen verwondingen overleden. Een aardbeving heeft de streek van Ferghana in Turkestan geteisterd. Namangan is het zwaarst getroffen. Twee opeenvolgende bevingen hebben ongeveer 100 huizen verwoest Er zijn 15 menschen omgekomen en 25 Hepen zware verwondingen op. Op een af stand van 10 K M. van Namangan ontstond-een spleet in de aardkorst, waaruit het water omhoog spoot. Ook in Andijan, ook in het district Ferghana zijn de schokken gevoeld. Te Wessinghuizen gemeente Onstwedde, is vanmorgen de echtge- noote van den landbouwer Jan Wilzing bij het kersenplukken van 'n trap ge vallen. Aan de gevolgen daarvan is zij overleden. Gisteren Is 'n 27-persoons autobus op weg van Apeldooin naar Hellen- doorn wegens defect aan de stuurin richting nabij de buurtschap de Kar op den weg Apeldoorn—Voorst tegen 'n boom gereden. De chauffeur vloog door de voorruit en verwondde zich vrij ernstig. Een kind kreeg een ge scheurde tong en een blessuur aan de kin. Een man liep door glasscherven ernstige hoofdwonden op. Alle overige passagiers van de volle bus werden eveneens door glasscherven verwond. De autobus was ernstig beschadigd. Met een andere bus moest de reis worden voortgezet. Te Heijen bij Gennep heeft een 4-jarig kind van zekeren H., terwijl de vader aan het maaien was, zoo veel korrels graan opgegeten, dat een inwendige gisting ontstond, aan de ge volgen waarvan het kind overleden is Door het te ruim nemen van een bocht in de Voorstraat te Wijk aan Zee botste een motorrijder uit Bever wijk Maandagmiddag in volle vaart tegen een uit tegengestelde richting komenden auto op. De riider sloeg van den motor en werd bewusteloos met een ernstige open dijbeenbreuk opgenomen. Hij werd ters'ond naar een der Haarlemsche ziekenhuizen overgebracht. Het motorrijwiel werd totaal vernield. De autobestuurder treft geen schuld. Hij week zoover mogelijk uit, doch kon den aankomenden motor niet meer ontwijken. Te Harfsen is de landbouwer T, die een stier uit den stal wilde halen, door het dier zoodanig verwond, dat de dood onmiddellijk intrad. Gistermorgen omstreeks zes uur is uit het Wilhelminakanaal aan den Beekschen dijk te Tilburg opgehaald 't lijk van den 22-jarigen H. J. Melis, wonende Voetbalweg aldaar. De jonge man is vermoedelijk in den nacht van Zondag op Maandag te water geraakt en verdronken. Gisterenavond is door een wiel rijder zekeren G. de H., afkomstig uit Westdorpe, onder de gemeente Sas van Gent een 18-jarige arbeider aangereden, die op weg was naar de kermis. De jongen is eenigen tijd later aan de bekomen verwondingen over- eden. Het lijk en de fiets ziin beide in bestag genomen. ADVERTENTIëN. een goed beklante gelegen op 1 en stand en welke een rijk bestaan oplevert. Te bevragen onder No. der adv. aan het bureau van dit blad. 38817 Vertegenwoordig m. succes v. eenige buitenl. schoenfabr. werk zaam, z. d. omstandigh. bij 1ste kl. fabr. 38818 Brieven onder No. der adv. van het bureau v. d. blad.

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 3