Hoor-, Schooi en Slndieboehen ill Ejctra-feestnummer der W.W.W. NU OF NOOIT RECLAME MAKEN. Heeren Winkeliers van Groot Waalwijk, ■HESSfiHanHHHIl Carmelieten uit Geleen, in de St. Theresiakerk te Waspik-Boven, zijn eerste plechtige H Mis op. geassisteerd door den Zeereerw. Pater Rector Gabriël als diaken en den WelEerw. Pater Canisius als subdiaken. WASPIK. Uitslag van het op j 1. Zondag gehouden concours gegeven door de kruisboogschutterij „Willem Teil", gevestigd bij den heer J.Vloei- mans alhier. Korpsprijzen. lè pr. „Geen schot verloren", Dongen 84 punten. 2e pr. „Oefening kweekt kunst" Gilze, 83 punten. 3e pr. „La bonne esperance" Rijen, 82 punten. 4e pr. „Jonge Germanen" Dongen, 80 punten 5e pr. „Strijdlust" Rijen, 80 punten. 6j pr. „Eensgezindheid" Oost- eind, 78 punten. 7e pr. „Eendracht zij ons streven" Groenendijk, 78 punten. Rozenprijzen. Ie pr. „Eendracht zij ons streven" Groenendijk. 8 2e pr. "Vriendenkring" Dongen, 8. 3e pr. „St. Joris" Ooster hout, 7. 4e pr. „D E.S." Teteringen, 6. Kampioensprijzen. Ie prijs A. Biemans, Rijen. 2e prijs J. de Beer, Gilze. Eereprijs. J. Emmen, Dongen. Konirigskruis. M. van Dongen, Dongen. Meeste zestallen. Ie prijs „Genoegen en Eendracht", DongenT Verstkomend gezelschap. „Oefening kweekt kunst", Gilze. Bijdoel. Ie prijs F. de Hoon, Rijen. 2e prijs A. van Dongen, Dongen. 3e prijs J. van Vught. Oosteind. 4e prijs J. Broers, Dongen. Wegens het slechte weder was de Harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak" niet ter opluistering van het concours aanwezig. RAAMSDONK. In onze gemeente zijn twee gevallen van Febris typhoidea geconstateerd. Een der lijders is aan deze besmettelijke ziekte overleden. Op het Veer is een damestaschje gevonden. Verdere inlichtingen ver strekt de politie, alwaar hei is terug te bekomen. Van de Bataafsche Import-Mij. voorheen Acetylena te 'sGravenhage is bij het gemeentebestuur een ver zoek ingekomen tot oprichting eener benzine-installatie met ondergrondsch reservoir en bovengrondsche aftap inrichting bij H. P. Dijkzeul alhier. Bij H F. alhier is door de gemeentepolitie een tweeloops geweer in beslag genomen. Op de plaatselijke arbeidsbeurs stonden vorige week alhier ingeschre ven 5 grondwerkers geheel en 3 ge deeltelijk werkloos en een metselaar. Enkele weken geleden is men begonnen met de restauratie der Ned. Herv. Kerk op het Dorp De eerste weken heeft men noodig gehad om het groote steigerwerk rond den toren te plaatsen. MADE. Nabij het „Withuis" werd dezer dagen nabij den bocht een meisje dat verkeerd moet zijn uitge weken, aangereden, waardoor haar schouder ernstig werd geblesseerd. Den autobestuurder zoo zegt men treft geen schuld. Een driejarig kind van den landarbeider Hub. Ligtvoet, wonende in de Zandstraat, dat te dicht bij een paard van den voerman A. Segeren kwam kreeg van 't dier een trap tegen haar gezicht Het liet zich aanvanke lijk zorgelijk aanzien. Hoewei ern stig gewond, valt het toch nog al mee. Het kind is onder behandeling van Dr. J. H. Klijn gesteld. Op de Scheepswerf alhier van Gebr. Gelens te Roode Vaart, werd voor rekening van schipper D. Koster te Drimmelen gemaakt een ijzeren motorschip, draagvermogen 60 last. Dezer dagen liep 't van stapel en werd naar Drimmelen opgesleept, waar door den heer J. van Beek, machine exploitant, een Duitsche Dissel motor van 55 P.K. werd aangebracht. Het schip trekt om zijn pracht honderden nieuwsgierigen. LOON-OP ZAND. Op 1 September a s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer H. van Veldhoven, kantoor houder P. T. aangesteld werd als postbode. Het zal den welwillenden, gedien stigen ambtenaar op dien dag zeker wel niet aan belangstelling ontbreken. EETHEN. Door de gemeente politie alhier is Maandag j.l. een zwart bonte koe gekooid. Er is nog geen eigenaar komen opdagen Het beest liep inden „Korten Bruggert". Ten gemeentehuize is een ge vonden rijwielplaatje gedeponeerd. Gegadigden kunnen zich vervoegen bij de gemeente politie. Nu hebt ge de beste gelegenheid om reclame te maken. Zulk een gelegenheid wordt zelden geboden. Verspreiding van-het Huis aan huis in de geheele Langstraat en 't Land van Heusden en Altena en omgeving. Zorgt tijdig voor Uwe advertentie Bijzondere verzorging vandit uitgebreide feestnummer DUSSEN Gisteren reed de voer man B. tegen een stilstaande auto. De auto schoot van den dijk en werd aan de Slikborden beschadigd. Op 5 Sept. hoopt het echtpaar R. van Moergestel-Donkersloot zijn gouden huwelijksfeest te vieren. Naar wij vernemen zal de fanfare Wilhel- mira een serenade brengen. GEERTRUIDENBERG. Onze plaats genoot de heer A. Jonkers, kommies der directe belastingen der 2e klasse, werd bevorderd tot ie klasse. Gevonden voorwerpen Paar zwart lederen.beenkappen, een houten achterbord van een vrachtauto en een bos sleutels, welke terug te bekomen zijn bij de Gemeentepolitie. Zondagavond 1.1. werd door de Gemeentepolitie alhier een hond van den heer K. doodgeschoten. Het beest leed aan hondsdolheid. Door den architect F. Renniers alhier, werd namens den heer A. Auerijnen bij onderhandsche aanbeste ding aan dhr. Mertens, timmermans en den heer Lodewikes, metselwerk op- gedragen, het bouwen van een nieuw winkelhuis met bakkerij aan de Zuid- wal alhier. Met de werkzaamheden werd direct aangevangen. Maandagmiddag j.l. had de heer A. Jansen, werkzaam aan de Centrale der P N.E.M. alhier het ongeluk, een slag met een voorhamer tegen het hoofd te krijgen. Na geneeskundige behandeling bleek de verwonding ge lukkig niet van zeer ernstigen aard te zijn. De werkman A S., werkzaam op de Scheepbouwwerf van de H.H. Gebr. Nederlof alhier had het ongeluk van een z.g. bok te vallen en bekwam daardoor een ernstige hoofdwonde, terwijl ook zijn heup hierbij ernstig bezeerd werd. Na verbonden te zijn, werd hij per brancard naar zijn woning te Made vervoerd. NIEUWS UIT HEUSDEN. de 24 jarige verzekeringsagent B. doordat 'n band van zijn motorrijwiel sprong, tegen een talud van de Mare- singel gereden, over den kop geslagen en in 't water terecht gekomen, waar hij onder zijn motorrijwiel kwam te liggen. Na ongeveer 5 minuten is hij opgehaald. Hij was toen bewusteloos. Nadat met zuurstofapparaten ongeveer 3 kwartier vergeefs kunstmatige adem haling was toegepast, is de man naar hetacademischziekenhuis overgebracht waar men tot ongeveer 5 uur bezig is geweest ée levensgeesten op te wekken, echter zonder resultaat. Heusden, 24 Aug. 1927. De maréchaussée Veendaal dezer brigade werd verplaatst naar die te Budel, terwijl in zijn plaats kwam maréchausée van der Ham van het depót te Apeldoorn. Zondagmorgen circa 8 uur ver trok van hier per autobus een processie ter eere van Sint Bernardus raar Uiicoten, om zich verderop aan te sluiten bij die vari Drunen en Loonop- zand. Van hier en de omgeving namen slechts een twintigtal personen deel, wat denkelijk daaraan is toe te schrij ven, dat in jaren geen begankenis derwaarts werd gehouden van uit onze parochie. GEMENGD NIEUWS. Zondagavond is a. d. Naarderstraat- weg bij de Hakkelaarsbrug een onge luk gebeurd, 'n Wielrijder werd door dè Gooische Stoomtram aangereden, waardoor de man vrij ernstige ver wondingen opliep. De ongelukkige werd een boerderij binnengedragen. Volgens bericht van de National Automobile Chamberof Commerce zijn er in de laatste acht jaar in de Ver- eenigde Staten meer menschen door automobielen gedood dan het totaal aantal Amerikaansche soldaten, dat tijdens den oorlog gedood werd. Van 1 Januari 1919 tot 31 December 1926 bedroeg het aantal dergenen die door auto's omkwamen 137 017; het aantal gesneuvelden der Amerikaansche troepen was 120 050. Sedert den wa penstilstand zijn 3'/2 millioen menschen door auto's gewond. Van de dooden en gewonden waren 16 pet. kinderen onder de 15 jaar. Verleden jaar werden 23.000 menschen gedood of 1000 meer dan in 1925 en het grootste aantal in een jaar tijds. Een Engelsch blad wijst er ter ver gelijking op dat 't aantal ongelukken met doodelijken afloop in Groot— Brittanië van 1 Jan. 1919—31 Dec. 1926 ongeveer 21.000 was. Omtrent het verdrinkingsgeval te Leiden ontvangen we nog de volgen de bijzonderheden Gistermiddag omstreeks 2 uur is Zaterdagavond heeft op den Heidscheweg ie Monster een ernstig ongeluk plaats gehad. Een 13-jarige jongen J. V. geheeten, was op een vrachtauto van v. d. H. geklommen met de bedoeling een ritje mee te maken. Toen de vrachtrijder hem een paar keer aanmaande zich te verwijderen, gaf de jongen daaraan gevolg. Daarna werd de motor aangezet en kwam de auto in beweging, waarbij de jongen de gelegenheid te baat nam wederom op het voertuig te kiimmen. Bij den uitgang van het erf moest de vracht auto een draai nemen en passeerde rakelings den muur van 't huis; toen de vrachtwagen daarna even werd achteruitgezet, geraakte de jongen beklemd tusschen huis en lastauto, met het gevolg dat de borstkas totaal werd ingedrukt. De jongen werd op genomen en naar het huis van zijn ouders te Terheyde vervoerd. Dr. T. verleende de eerste hulp. De toestand van den jongen is zeer ernstig. Gistermorgen omstreeks 11 uur geraakte de 10 jarige A. Luyben inde Leeghwaterstraat te Hilversum bij het spelen onder 'n autobus van de Gooi- Express. Ernsiig gewond werd het knaapje naar de ouderlijke woning vervoerd. Bij aankomst aldaar bleek het kind overleden. Den chauffeur treft geen schuld. Gisteren is te Zuidhorn de 16 jarige melkrijder A. Pietens, vermoe delijk in slapenden toestand van zijn wagen gevallen en overreden. Hij is een half uur later aan de gevolgen overleden, 't Lijk werd naar de ouder lijke woning te Surhuisterveen over gebracht. Zaterdagmiddag, toen dr. J. H de W. te Hillegom met zijn auto op weg was naar de woning van M.,om daar een zieke te bezoeken stak plot seling het 3 jarig dochtertje van M., dat uit een poortje kwam geloopen, den weg over en geraakte onderden auto. Met inwendige kneuzingen is de kleine naar het Academisch Zieken huis vervoerd waar het kind in den afgeloopen nacht is overleden. Op den Woldweg tusschen Sid- deburen en Veendam is Zaterdagavond een auto in snelle vaart tegen een boom gereden. De chauffeur G. Maat huis, wonende te Appingedam, werd zoo ernstig gekwetst, dat hij aan de gevolgen overleed. De vijf inzittenden kregen allen min of meer ernstige hoofdwonden. Een van hen, de heer Kamminga, moest naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen worden overgebracht Zijn toestand is vrij goed. De overledene was gehuwd en vader van vier kinde ren. blik vol was geloopen en de inzitten den, op geen onneil verdacht, in het water lagen, op en onder het zeil. Wie redden kon stak de behulpzame hand uit, eerst naar de kleine jongens. Daar kwam redding, althans hulp. Een bejaard man, met één arm te zijner bescnikking, kwam inei een kleine scnouw aangeroeid. Gezien de geringe „lonnenmaat" kon het vaartuigje niet meer dan twee personen bergen. Bij tweeën werden de drenkelingen aan wal gebracht. Toen de redder zijn mensctienplicht gedaan had roeide hij verder. Doch nu stonden de geredden op den verkeerden wal. Gelukkig naderde een andere boot en met deze kwam men aan den overkant. Allereerst ging het op Hempens aan; bij een woning naast de kerk zag men draden naar het dak loopen. Men dacht dat het telefoondraden waren, dan zou er gelegenheid zijn naar Leeuwarden te teletoneeren. Doch het bleken gelei draden voor de radio te zijn. Men beproefde toen zijn geluk bij een nabijgelegen boerdeiij en daar was juist een automobilist aanwezig, die de familie naar de stad terugbracht. Hofman en Touwen hielden zich in- lusschen bezig met het klaren van de bootde weggedreven plankjes wer den verzameld, het zeil en touwwerk in orde gebracht en des avonds ell uur lagen ze voor de spoorbrug. Donderdagmiddag is bij Huis ter Heide (gemeente Zeist) een militaire vracht-auto van het korps luchtdoel- artillerie met militairen, die voor een jongetje, gezeten op een rijwiel, moest uitwijken, tegen een particulieren auto, welke den militairen auto wilde pas- seeren, aangebotst. De bestuurder van den militairen auto verloor daardoor zijn stuur, waardoor de auto tegen een boom terecht kwam, waarbij de dienstplichtige sergeant Unkraut zwaar werd gewond. Hij is per auto naar het militaire hospitaal te Utrecht ver voerd. Van den particulieren auto, waarin acht personen gezeten waren, werden een heer en een dame zwaar gewond. De motor van den particu lieren auto was totaal versplinterd. Woensdagochtend om half zeven ging, naar de „Leeuw. Crt meldt, de familie v. d. Schoot met twee goede kennissen Hofman en Touwen scheep om een zeiltochtje te maken. De be manning bestond uit vier mannen en vier jongens. Touwen, een bevaren schipper, zou de leiding hebben. Er werd koers gezet naar de Grouwster wateren. Met een mooie koelte ging het er vlot over. Des middags op de Grouwster wateren stond er een ste- vige koelte en men ging aan wal. Zoo tegen vijven, toen de wind was be komen, werd besloten de terugreis te aanvaarden. Alles ging voorspoedig. Ongeveer zeven uur was men in he Deel, bij Altenburg: met gereefd zei losse schoot en het stormfokje dree men gezellig verder, toen geheel on verwachts en op nog niet te verklaren wijze de boot kapsijsde, in een oogen Bij de K.L.M. werd gister bericht ontvangen, dat het nieuwe Fokker verkeersvliegtuig de H.N.A.D.U., uit gerust met twee Jupitermotoren, bij Sevenoaks, 10 minuten vliegens van Croydon, omstreeks 8.40 uur, vermoe delijk tengevolge van het breken van het richtingsroer, een noodlanding heeft moeten maken. De machine is ernstig beschadigd De vliegende werktuig kundige J. L. A. M. Brunklaus uit Sittard kwam daarbij om het leven. Het slachtoffer was ongehuwd. Van de 9 passagiers zijn er 7 heel licht gewond. De bestuurder van Dijk bekwam *een letsel. Uit den aard der zaak heeft hij deze noodlanding onder zeer moeilijke omstandighedenmoeten uitvoeren, daar zijn vliegtuig nog slechts onvolledig Ijestuurbaar was. Het vliegtuig, dat zeer ernstig is beschadigd, was op weg naar Amster dam. Naar nader wordt gemeld zijn er zeven van de negen passagiers ge wond. Onder hen zijn vier Nederlan ders, nl. de heer A. H. J. Odding uit Meppel, mej. Dijkstra uit Meppel, de heer A. Broek uit Zwolle en de heer Den Hartog uit Alphen a.d. Rijn. —Omtrent het ongeluk met de H-NADU verneemt de Koninklijke Luchtvaartmaatschappij van haar com- mercieelen vertegenwoordiger te Lon den, den heer Kauffmann, die zich aan boord van het vliegtuig bevond, het vol gende Het toestel vloog laag over het park van een groot Engelsch buiten bij Seven Oeks, toen het richtingsroer afbrak en het toestel stuurloos werd. De vlieg- tuigbeStuurder Van Dijk wist met groote vaardigheid het vliegtuig in de kruinen der hoornen neer te zetten. Daarbij raakte de rechtermotor een zwaren boom en werd naar binnen ge drukt, waardoor de rechts naast den bestuurder zittende werktuigkundige Brunklaus werd gedood. De inzittende passagiers zijn er allen met zeer lichte snijwonden afgekomen, zoodat het eerste bericht omtrent twee ernstig gewonden gelukkig niet be waarheid is. De inzittenden waren: De heer en mejuffrouw Odding uit Meppel (snijwonden). De heer Den Hertog, Alphen aan den Rijn (blijkbaar ongedeerd). De heer Broek uit Zwolle (liehte snij wond). De heer Kauffmann, K. L. M. (liehte kneuzing). Al deze Nederlanders hebben reeds telefonisch hun familie ingelicht. De heer en mevrouw Lengerke, En geland (lichte snijwonden). De heer Mac Fadyen uit Schotland (ongedeerd). De bestuurder Van Dijk kreeg eenige lichte snijwonden op het gelaat. De passagiers werden gastvrij op het kasteel opgenomen en konden, na ver bonden te zijn, naar Londen terugkee- ren. Allen waren vol lof over het koel bloedige optreden van den bestuurder Van Dijk, die ook terstond na de lan ding alle noodzakelijke maatregelen nam. Het vermoeden bestaat, dat de meeste verwondingen zijn ontstaan door het inslaan van de triplex-ruiten in den eersten schrik en de haast om het toe stel te verlaten. Onder zand bedolven. Drie dooden. In een zandgroeve bij Nossen (Sak sen) had een instorting plaats, waar door een echtpaar uit Kassenberg en een schooljongen uit Saultitz bedolven werden. Na een inspannenden arbeid van verscheidene uren kon men de lijken bergen. Het echtpaar laat negen kinderen onverzorgd achter. Zijn huisbaas doodgeschoten. Uit Offenbach wordt een vreeselijke moord bericht. Adam Adler, een werk- looze, had zich naar de „Montag" mede deelt, wegens een tegen hem uitgevaar digd gerechtelijk vonnis tot ontruiming van zijn woning, zeer opgewonden. Tij dens een woordenwisseling schoot hij zijn huisbaas, een zekeren Friedrich Weiier, met wien hij in onmin leefde, dood. De moordenaar vluchtte, doch meldde zich later bij de politie. Te Roermond is gistermiddag de 28-jarige gehuwde arbeider H., uit Maasniel, op de binnenplaats van de meelfabriek van de firma Smeets door uitglijden onder een achteruitrijdende beladen vrachtauto geraakt en gedood. Gisteren is een 23-jarige koksleer ling te Zeist op het kruispunt van Hoo- geweg en Donkere Laan op zijn rijwiel door een autobus aangereden. Hij werd dusdanig verwond dat hij bijna oogen- blikkelijk daarna overleed. In de Vecht, nabij Nederhorst-den- Berg, is het driejarig dochtertje van den heer De Klerk verdronken. Te Naaiden is een tweejarig knaapje, v. E. verdronken in den sloot, die achter het land van zijn vader loopl. Donderdagmorgen is door de recherche der gemeentepolite te Kerk- rade naar Uirecht overgebracht en aldaar ter beschikking gesteld van den commissaris van politie in de 2de afdeehng, zekere J. A. Sch. te Kerkrade wonende, ongehuwd, wiensaanhouding Woensdag telefonisch verzocht was, S. verbleet in de ouderlijke woning, hij wordt verdacht onder den naam Jonkheer van Lennep in Utrecht en Amsterdam, ot in de omgeving dezer steden, diefstallen en oplichtingen te hebben gepleegd. Te Utrecht vertoefde S.f die door zijn voorkomen en kleeding weet te imponeeren, in een pension aan den Weerdsingel. Met medeneming van een porteieuille met circa f 100, is S. verdwenen. De politie te Kerk rade nam reeds in de woning van S. een radio-toestel in beslag. S. staat hoogst ongunstig bekend. Ondanks zijn jeugdigen leeftijd, hij is in 1901 geboren, heeft hij reeds jaren in de gevangenis doorgebraeht, Wegens diefstallen vertoefde hij reeds in de tuchtschool. Toen hij op vrije voeten was, was S. plotseling verdwenen. Later schreef hij brieven van het oorlogsfront te Dixmuiden, waar hij als vrijwillig cavalerist streed in het Belgische leger. Hij ontving zelfs een oorlogs-onderscheiding, doch werd uit den militairen dienst onslagen, wijl hij te jong was. In zijn geboorte plaats en in andere deelen van ons land pleegde hij later verschillende diefstallen. Als vrijwilliger bij de Nederlandsche artillerie behaalde hij den graad van sergeant. Wegens ge pleegde diefstallen werd hij door den krijgsraad veroordeeld en zijn ontslag uit den militairen dienst volgde. Nog vernemen we, dat ook de politie te Breda den pseudo jonkheer van Lennep zoekt. BESTELT UWE BIJ ONS. U is dan verzekerd van directe en juiste bediening. ABONNEERT U op dit Blad, dat U het nieuws uit de Lang straat en Omgeving het UIT GEBREIDST geeft

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 3