AALWIJK ACHT. Zaterdag a. s. OPENING van de Autoshow van de N. V. A. DE GRAAFF Co's., Automobielhandel GROOTESTRAAT 109 7e huttr gevraagd li Modelleur. MODELLEUR. Hoek Zomerdijk. 38851 Concert. 't Is of er werkelijk een slechte genius op de concerten der Drunen- sche muziekgezelschappen rust. Had de .Volharding* al meermalen met slecht weer te kampen, moesten haar concerten al meermalen worden afgelast, der Harmonie van de Jongens- Congregatie ging het al niet beter.-' Den geheelen morgen stortregende het en 't bestuur van W. B. wachtte tot omstreeks 3 uur, maar meende ten slotte in 't belang van publiek en gezelschap te handelen, door het con cert niet te laten doorgaan. Toen was 't natuurlijk 's-avonds heel dragelijk weer om een concert te geven en waren velen, vooral van buiteH die de aanplakberichten niet gelezen hadden, teleurgesteld. Enfin we hebben 't nu nog te goed moge het in de a.s, week beter zijn 1 DRUNEN. Dezer dagen slaagde de heer joh, Jehoel voor het examen Hoofdacte. Geslaagde en familie proficiat! Door het bestuur der Gymnastiek vereniging „S. H. gevestigd in de Jongens-Congregatie, is een sport dag georganiseerd op Zondag 28 dezer. Op dien datum zullen onderlinge wedstrijden worden gehouden op het nieuwe speelterrein, waarvoor prach tige prijzen zijn beschikbaar gesteld. Deze wedstrijden zijn voor eenieder vrij toegankelijk, zoodat wij een groote belangstelling verwachten van sport- minnaars uit de gemeente en naaste omgeving. Moge het weer medewerken om het bestuur in zijn streven te doen slagen, want zeer zeker zal deze sportdag bijdragen tot verhooging der animo voor de edele gymnastiek-sport in en buiten de vereeniging. Op dan naar het speelterrein, om door uwe aanwezigheid te toonen dat gij het werk van „S. H. J." op prijs stelt, dat gij sympathiseert met een Roomsch Katholieke Vereeniging, die naast het aangename ook het nuttige beoogt. Hieronder volgt het volledig pro gramma der sportfeesten. 6'/a uur. Onder de H. Mis van 6'/2 uur alg. H. Communie der leden, l'/a uur. Turnmarsch door het dorp. 3 uur. Lof. Gereserveerde plaatsen middengang. 4'/2 uur. Gymnastiek op het nieuwe speelterrein. 1. Vrije oefeningen. 2. Brug, Rek, Paard-oefeningen. 3. Groep. Athletiek. Driekamp Midden-afdee- Hng. 1. Tremplin. 2. Los verspringen. 3. Driesprong. 100 M. Hardloop. Aspiranten. Blaasslaan. Vierkamp leden. 1. Kogelstooten. 2. Los hoogspringen. 3. Los verspringen. 4. Driesprong. 400 M. hardloop. Polsstokspringen. Leider der vereeniging is de heer M. Kuijs. Er schijnt eenige verbetering te zijn ingetreden in den toestand der schoenindustrie. De meeste fabrieken toch werken vrij regelmatig door, het geen voor dezen tijd van 't jaar wel haast een uitzondering is te noemen. Ter gelegenheid van de Kuiksche kermis had Maandagmorgen, begun stigd door prachtig weer, de jaariijk- sche prijswedstrijd plaats van de Handboogschutterij .De Wets Zonen" in de tuin bij den heer H. Pulles-de Wit, op de Drunensche Heide te Drunen. Nadat de Voorzitter, J. Wil- gers, dei aanwezigen het welkom had toegesproken werd na voorlezing van het reglement de wedstrijd begonnen, welke een aangenaam verloop had. Ongeveer 4 uur was deze ten einde en werden de prijzen onder een woord van dank uitgereikt als volgt L. de Gouw 1ste, H. v. Bladel 2e, C. Lambrechts 3e, L. v. d. Lee 4de, j. v. d. Brand Jz. 5e, N. Roestenberg 6e, J. v. d. Brand Wz. 7e, F.Heijmans 8e, A. v. d. Aa 2e, L. Keetels 10e, L. v. Bladel lie, N. v. Bladel 12e. H. de Wit 13e, J. v. Drunen 14e, J. de Gouw 15e, J. v. d. Bosch Jz. 16e, A. Heij- mans 17e, Jos. Wilgers 18e, A. van Bladel 19e, C. v. Spijk 20e, W. Pee lers 2ie, H. Roestenberg 22e, Th. v. d. Bosch 23e, J. v. d. Bosch 24e, H. Pulles 25e, j. v. Loon 26e, G. v. Beurden 27e prijs. Prachtige prijzen werden hiervoor gegeven, voor welke een woord van dank aan de schenkers toekomt. Nog geruimen tijd bleef men gezellig bijeen. VLIJMEN, 22 Aug. Toen hedenmor gen de 70 jarige A. van de Lee, wijk A 5, zich met zijn buurman naar het dorp begaf om een boodschap te doen zakte hij, in de Korte Kerkstraat (of Akker) gekomen zijnde ineen en was een lijk. GORINCHEM. Aan de constructie werkplaatsen, alhier, heerscht onder het werkvolk een ontevredenheid over de lage loonen. In de laatst gehouden vergadering der arbeiders werd besloten oin Don derdag a.s. te staken. De eisch luidt: 7 cent loonsverhooging per uur en 15 premieloonsverhooging. Door de pa troons is 10 premieloonsverhooging toegezegd. De actie zal gevoerd worden niet 214 georganiseerde metaalbewer kers, waarvan er 12 buiten Gorinchem wonen. 's- HERTOGENBOSCH. Naar de B. Crt. verneemt zal mevrouw Brouns van Besouw gedurende den zitlingstijd van den nieuwen raad geen deel uitma ken van de R.K. raadsfractie. Dit uit treden is het gevolg van het feit, dat zij zich niet kan vereenigen met het voor de fractie ontworpen reglement. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 25 Aug. 1927. Vergadering van den Gemeente raad te houden ten Gemeentehuize al hier, op Zaterdag 27 Augustus a.s. des namiddags ten 3 ure, ter behandeling van 1. Onderzoek der geloofsbrieven van den heer L. van den Hoven, nieuw benoemd lid van den Gemeenteraad, in de vacature van wijlen den heer H. de Bresser. 2. Installatie van den heer L. van den Hoven. 3. Aanbieding Gemeenterekening, dienstjaar 1926. 4. Schrijven Gedeputeerde Staten in zake de algemeene plaatselijke politie verordening. 5. Vaststelling kohier straatbelas ting, belastingjaar 1927. 6. Besloten vergadering. De heer J. A. v. Tilburg, die voor eenige weken slaagde voor 't examen kommies is thans reeds benoemd tot kommies 2e klasse te Sittard. De heer J. Jehoel onderwijzer aan de o. 1. school alhier slaagde te Breda Zaterdag j.l. vor het examen Hoofdakte. De nieuwe school der Eerw. Zus ters zal Dinsdag 6 September plechtig worden ingezegend. Op Zondag 28 Augustus zal de aangekondigde vliegerwedstrijd van het Patronaat St. Jan plaats hebben. Even als het vorig jaar zal de wedstrijd be staan in 3 afdeelingen n.l. afd. I groote vliegers, afd. II hoogst staande vliegers. Alle vliegers moeten opgaan om in aan merking voor prijs te kunnen komen. Deze wedstrijd trekt ongetwijfeld we derom groote belangstelling. In plaats van den WelEerw. heer J. van Kemenade, zal de WelEerw. lieer J. Sanders, Kapelaan Parochie St. Jan, de redactie van het Kerk klokje mede voeren. De Vereeniging „Kaatsheuvels Belang" is bezig eenige feestelijkheden te orgauiseeren ter viering van Ko ninginnedag 1927. deel genomen. Ook onze geel-zwarten staat Zondag een zware wedstrijd te wachten daar Good Luck een sterken tegenstander is. Supporters, welke de reis mede willen maken, kunnen zich opgeven voor Vrijdagmiddag 12 uur bij den Secretaris Chr. van Herwijnen. De reiskosten bedragen 53 cent retour. DRUNEN. Vanwege het slechte weer kon de wedstrijd „Sporters"— „S. D. O." te Nieuwkuijk, niet doorgaan. DUSSEN. Zondag won de Voetbalclub „Dus- sensche Boys" met 2—0 van „Be Raedy" uit Hank (gemeente Dussen). KORFBAL. Waalwijksche Eerste Korfbalclub. De Waalw. Eerste Korfbalclub heeft groote seriewedstrijden uitgeschreven op a.s. Zaterdag 27 Augustus op het ter rein gelegen aan den Parallelweg nabij het Iverkpad. Om 3 uur le wedstrijd: B.L.E.I. I Geertruidenberg contra O.N.A. I Til burg. Om 4,30 uur 2e wedstrijd: QUICK I Tilburg contra N.E.O. I, Sprang. Om 6 uur Finale. SPRANG. Onze Korfbalclub N.E.O. neemt a.s. Zaterdagmiddag deel aan de Seriewed strijden uitgeschreven door de Korf balclub W. E. K. te Waalwijk. N.E.O. zal spelen tegen Quick uit Tilburg. Waar N.E.O. van deze club kort gele den tweemaal heeft weten te winnen, twijfelen wij er niet aan of N.E.O. zal zich, wanneer allen opkomen en vanaf 't begin flink aangepakt wordt, in de finale weten te plaatsen. DUIVENSPORT. KAATSHEUVEL. De Combinatie gevestigd bij den heer Jan v. Dun hield Zaterdag een Kas- en Derbyvlucht met jonge duiven van uit Luxemburg. Uitslag: 1 N. Brokken, 2 en 3 P. Kemmeren, 4 en 14 G. v. d. Ven, 5 A. Vrinten, 6 en 15 Jan Stokkermans, 7 A. v. d. Ven, 8 Hugo Esch, 9 en 10 H. Damen, 11 en 20 Jan van Dun, 12, 16, 17, 18, 19 en 22 Joh. v. Riel, 13 P. Lugters, 21 H. de Leeuw, 23 G. Damen, 24 Jan Opperman, 25 Zeebregts. le overduif P. Stokkermans, 2e over- duif A. v. d. Ven, 3e en 4e overduif A. Vrinten. ELSHOUT. Zondag hield de Postduivenvereeni- ging „De Snelvliegers" een wedvlucht vanuit Lage-Zwaluwe. Aantal deelne mende duiven 69. De prijzen werden behaald als volgt: Gebr. Verhoeven 1, 12 en 13, R. G. Sluimers 2, 7, 9, 16, 18 20, 21 en 22, P. v. Leeuwen 3 en 4, M. van Huiten 5, 6, 8, 10, 11 en 23, A. Duisters 14, 15, 17 en 19, De eerste duif kwam aan met een gemiddelde snel heid van 1600 M. per minuut. Om 7,30 werden de duiven losgelaten. SPORT. R. W. B. Wegens het slechte weer zijn de atletiekwedstrijden 1.1. Zaterdag niet doorgegaan, terwijl zij ook Zondag we derom wegens het slechte weer geen doorgang kon hebben. Deze wedstrijden zijn nu vastgesteld op a.s. Zaterdag 27 Augustus 3 uur. JULIANA. Zondag a.s. speelt het le Elftal van Juliana voor het Bascotournooi een wedstrijd in Geertruidenberg tegen Good Luck. Verschillende sterke ver- eenigingen hebben aan dit tournooi AGENDA'S. WAALWIJK.. Donderdagavond 7 uur cursus E.H. B O. onder leiding van Dr. Lange- meijer in het Gymnastieklokaal Open bare school. Donderdag 7'/2 uur. Repetitie voor de adspiranten en 8'/2 uur voor de leden van „Kunst en Kracht". Donderdag 8'/2 uur. Repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Donderdag 8 '/2 uur. Repetitie Tavenu. Zaterdag 7'/2 >mr. Jaarvergadering v. d. Ned. R.K. 'Fabrieksarbeidersbond „St. Willebrordus" afd. Baardwijk. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Max Govaerts. GEMENGD NIEUWS. Zaterdagmiddag is te Alphen aan den Rijn 'n motorrijder uit Rijnswoude toen hij een voor hem rijdende auto wilde passeeren in botsing gekomen met een van den tegenovergestelden kant komenden auto. De motorrijder werd over den auto heengeslingerd en kwam in een sloot terecht. Hij bleek verschillende verwondingen te hebben opgeloopen. 't Motorrijwiel en de auto werden aanmerkelijk be schadigd. Uit Breda wordt gemeld: Gisteren liepen te Breda geruchten als zouden Zaterdagavond in de Chassé-kazerne van 't 6de regiment infanterie ernstige relletjes hebben plaats gehad, waarbij zelfs schoten zouden gevallen zijn. De hardnekkig heid, waarmee deze geruchten aan hielden, deden ons besluiten, een onderzoek in te stellen. Dank zij de voorkomendheid van den overste, werden wij in staat gesteld, den be trokken majoor en kapitein te hooren. Ze zeiden dat er naar aanleiding van de voeding, gemopperd is, dat er dien avond een minder prettige geest onder de mannen heerschte, en dat er ook bij of in de tent door een tot heden onbekend gebleven man schoten gelost zijn. De ontevreden heid was ontstaan onder de mannen van het 14de regiment infantarie dat op 't oogenblik te Breda is gedetacheerd Deze ontevredenheid uitte zich naar aanleiding van minder smakelijk op- gedischte aardappelen, hachée en vochtig brood. Het 14e regiment infanterie was n.l. Zaterdag een half uur te laat van een oefening teruggekeerd. Dientengevolge zag het eten er minder smakelijk uit, en de mannen weigerden, dit tot zich te nemen. Er werd toen een half rant soen brood gegeven. Daarmee was natuurlijk eenige tijd gemoeid. Toen het brood kwam, viel dat echter ook niet in den smaak, omdat het te versch en te vochtig was. De majoor heeft daarop de mannen toegesproken en hen gekalmeerd. Wat de schoten betreft, deelde men ons mee, dat een paar losse patronen werden afgeschoten. In de keuken hebben we ons van de kwaliteit van het eten overtuigd. Dit is over het algemeen uitstekend. De tenten zijn zeer ruim. De mannen zijn gelegerd in 20-mans-baraktenten voorzien van electrisch licht. Zij slapen in kribben, en ieder heeft een plank te zijner beschikking om er een en ander op te leggen. Waarin ons kleine land groot is Uit Zurich wordt d.d. 20 Aug. aan de Tel. gemeld De Donderdag in verband met de ongunstige weersgesteldheid afgebro ken Alpenvlucht is heden herhaald. De vlacht voor verkeersvliegtuigen werd gewonnen door den eenigen mededinger, den junkerspiloot Waide- mar Roder. Kort na het vertrek van den Duit- schen verkeersvlieger startte ook de eerste militaire piloot, en wel de win naar van 1922, kapitein Baetsch, op een Fokker. Hem volgden de overige vijftien deelnemers aan den strijd om de „Coupe Echard". De vlucht bestond uit drie trajecten en wel van Dübendorf naar Thun, van Thun naar Bellinzona en van Bellinzona naar Dübendorf, in totaal een afstand van 367 K.M. Aan den strijd werd deelgenomen door Neder landers, Italianen, Joegoslaven, Polen, Zweden, Tsjechen Franschen en Zwitsers. Van den aanvang af was de vlucht een dueltusschen den Nederlandschen eerste-luitenant Scbott en den Pool Cichoiki, voor welken laatste de Zwitsersche kapitein Burchhard op zijn beurt een gevaarlijk concurrent was. Maar de Nederlander behield zijn voorsprong tot het einde toe en kon na een totale vlucht van 101 min. 8.4 sec. als snelste het eindpunt be reiken. De Pool had ongeveer 4 min. meer noodig en de Zwitser, die als derde eindigde, circa 9 min. Vierde werd de Tsjechische militaire vlieger Snasel in 111 min. 22 sec., vijfde de Italiaan Baldi. De winnaar der eerste Alpenvlucht, kapitein Baetsch, eindig de thans als laatste. Het resultaat was door niemand verwacht en levert een schitterende getuigenis op voor de uitnemende vliegkunst van den Nederlander, die ook des middags door voortreffelijke vliegdemonstraties uitblonk. De machine va.a den winnaar was een 450 P.K. Fokker, de tweede een 450 P.K, Spad, de derde een 450 P K. Fokker, de vierde een 300 P.K. Hisp'/ino Suissa-Lettow S. 20, de vijfde een 500 P.K Fiat A 20. Zaterdagavond om half 12, toen de gebroeders V. stonden le praten vóór het café van den heer v. S. op den Hof, kwamen, naar de Crt. meldt, de gebroeders B. uit het café naar buiten. Een hunner maakte ruzie met den jongsten V. err bracht hem met een mes een diepe wonde toe over het hoofd, terwijl de andere V. tegen een hek geworpen werd. Juist passeer den een drietal militairen, die meenden aan V. hulp te moeten verleenen. Doch de B.'s vonden dat niet gewenscht en één hunner stak naar den grootsten militair, zekere K. uit Rotterdam. Deze ontweek den stoot, welke nu den linkerarm trof van zijn kameraad S. uit Schaarsbergen. De wond was zóó diep, dat de noofdzenuw is doorge sneden. Inmiddels \kreeg de derde mi litair van den anderen B. een messteeek in den buik. De gewonde V. werd door de poli tie in het café voorioopig verbonden en later door dr. Morren verder be handeld. De gewonde militairen liepen over den Hof naar de Langestraat, waar van Z., die de buikwonde had, in el kaar zakte door bloedverlies. Twee passeerende militairen hielpen toen den gewonde naar het politiebureau brengen. Ongeveer kwart voor twaal ven legde dr. van Enst daar het eer ste noodverband. Op telegrafisch ver zoek van den inmiddels ontboden militairen arts dr. Tak kwam een hos pitaalsoldaat met een rijwielbrancard naar het politiebureau. Deze hospitaal soldaat deed pas veertien dagen hier dienst in het hospitaal en stond nog zeer vreemd tegenover zijn werk. De beide doctoren oordeelden in tusschen chirurgische hulp voor Van Z. beslist noodig en aangezien zulks hier in het hospitaal onmogelijk is, liet dr. Tak een militaire ziekenauto voorkomen. Doch eerst moest van hooger hand permissie gevraagd wor den voor het vervoer naar Utrecht. Degene, die deze permissie moest ver leenen, was afwezig, waarna dr. Tak den patiënt na overleg met dr. v. Enst. naar Utrecht liet brengen, ongeveer een uur nadat de wond was toege bracht. De gebroeders B. bekenden,terstond nadat zij door de politie waren aan gehouden. de steken te hebben toege bracht. Geyssendorfer en Scholte zijn weer op reis met den heer Van Laer Black. Dezer dagen bevonden ze zich te Parijs. Weber, de mecanicien, die de reis naar Indië heeft meegemaakt en die op reis geducht gewerkt heeft, wat hem niet in zijn kouwe kleeren is gaan zitten, had van de K. L. M. eenigen tijd verlof gekregen. Zijn vacan- tie bracht hij door in Brunswijk. Een andere werktuigkundige had zijn plaats in het toestel, dat ter beschikking van den heer Van Laer Black staat, inge- nomen. Doch dat zinde den Amerikaanschen luchttoerist in 't geheel niet. Hij wilde geen andere gezichten om zich heen zien dan die van de drie mannen, die met hem naar Batavia waren geweest. En zoo kreeg de K. L. M. een tele grammetje uit de lichtstad, dat ze Weber moest sturen. En de K. L. M. was niet zoo goed of ze moest Weber terughalen en hem naar Parijs sturen, opdat mr. van Laer Black zijn ver trouwde gelaat weer in zijn nabijheid zou zien. •ONDERTROUWD38853 NORD VERMEER en MIEN KEMPERMAN. Huwelijksvoltrekking 14 Sept.a.s, Waalwijk, 24 Aug. 1927. Binnenkort te aanvaarden, Brieven onder No. der adv. aan het Bureau van dit blad. 38850 Op groote Schoenfabriek WORDT GEVRAAGD een prima 38852 Brieven onder No. der adv. aan het bureau van dit blad. ADVERTEERT IN DIT BLAD. W v, w w

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 6