ECHO Ui IET ZUISEN erft ch Fa- Johan Smulders 's Hertogenboscti, Uughterstraat 33. VIJFDE BLAD. bonneert U thans op dit blad dan nangt U de nummers tot 1 Oct. itis. it blad geeft van elke plaats in de gstraat en Omgeving het meeste tiet beste. straat thans ook ressorteert een persoon staat die nu wel niet zoo precies organisatorisch voelt, maar wij willen toch hopen dat degenen die de Langstraat moeten vertegenwoor digen op hun qui vive zijn en dan zal, mocht er een lagere landbouw- school komen, deze wel gevestigd worden te Waalwijk, want: Waalwijk is het centrum voor land- bouw en veeteelt in de Langstraat en het land van Heusden en Altena. X. n. ten i met "O" et is wel eigenaardig dat ik hier vraagteeken achterzet, maar du ft wel reden, immers wat mij op ogenblik ingegeven wordt zou ik arne geplaatst zien in de „Echo van 7 nf Zuiden" en nu wil het toeval, aai i II wel zal geschieden in een der Immers van de W. W. W., een ge enheid die zich nu wel niet zoo Ciaal er toe leent om over boeren ken te schrijven en daarom acht ik nu verplicht een vraagteeken te atsen.. as er iets anders op touw dan ii het uitroepteeken gerust geplaatst rden, immers gaat de gescniedenis i laatste jaren eens na en kijk eens t Waalwijk heeft laten zien ervoor er te hebben de verschillende tak- |n van het landbouwbedrijf werkelijk steunen. Gaai eens na wat moeite en tijd gekost heeft om de paardenkeu- gen m Waalwijk te brengen, a daar heeft Waalwijk voor ge- erd, uit eigen belang? foei 1 wat n veronderstelling, die wel op kan men bij minder nadenkende perso- C.iI Ên» maar van waaruit is de actie be- jU bnnen Van de belanghebbenden zelf, wisten dat Breda geen centrum [as voor tuigpaardfokkerij, die deden naar smachten de keuringen te ebben daar waar ze het meest tot n recht zouden komen en zochten arvoor uit Waalwijk, en wat heeft aalwijk daarvoor over gehad? Vraag dpt aan ingewijden in deze eschiedenis, de heeren tuigpaardfok- |ers, zij zullen stiekum lachen maar Waalwijkers weten wel wat geld IJK, iet gekost heeft en moeite, ja als ze als- de man aanzien en ge wilt als Joodanig uw stand ophouden dan |aat dat gepaard met kosten 1 Waal dijk heeft de keuringen, dan wel niet éTieel naar wensch, toch wel groo- tndeels gekregen, N.B. Wat is er van de keuringen Heusden overgeschoten Paardenkeuringen, ik geloof niet dat er nog gehouden worden, stieren- euringen, van 't voorjaar was ze ook niet in Heusden te zien, en dat oet dan nog wel door geboren iensdenaren ontnomen zijn En kijk eens naar Waalwijk! De stierenkeuringen behoudt zij Daarbij heeft Waalwijk reeds een paar eeren in 't najaar een wapenschou- Sjving gehouden van rundvee! I Daar had Waalwijk toch zelf ook iet om gevraagd, neen die keuringen aren ook in Waalwijk gehouden om- at men ze er thuis achtte en Waal- ijk die goede gastvrouwe die ont- angt de veefokkers, helpt ze en teunt ze! Welke plaats in de Langstraat of het and van Heusden en Altena zal dit na- oen? geen enkele, wel Waalwijk om- at zij weet een centrumplaats te zijn. Zoo is mij ook ingefluisterd geweest, of het waar is ik weet het niet, dat er plannen bestaan om in Waalwijk een lagere landbouwschool te krijgen. Die is daar juist op haar plaats! welke andere plaats in de geheele Langstraat of het land van Heusden en Altena kan er op bogen hiervoor de aangewezene te zijn. 't Is wel jammer, dat het bestuur van den thans ter ziele zijnden kring Waalwijk van den N. C. B. deze zaak niet goed heeft aangepakt; wil deze zaak nu nog vlotten dan zal ditover- geleverd worden aan een of airderhalf man, maar enfin laten wij hopen dat dit ook nog in orde komt, want zoo iets is van het allergrootste belang voor een geheele streek. Kijk eens naar Schijndel en Antho- nis die deze instellingen ook hebben, kijk eens wat schitterende tentoonstel-- lingen ze thans jaarlijks organi- seeren en wanneer dit gaat door de oud-leerlingen dier scholen en daar 'is dan de steun en medewerking bij der anderen, dan is dit een niet in jpijfers uit te drukken voordeel voor He geheele streek. Nu zou ik voor mij, het is mis schien wel ondeugend om het te zeg den, er sterk voor zijn, dat, zoo er Sen lagere landbouwschool komt, ■Jeze geschoeid is op R.K. grondslag, S^e leven in een tijd dat we kleur -Roeten bekennen en dan'is ook in dit 1 eval de eenigste oplossing een ^ioomsch Katholieke school en ik ver hoed, indien men niet te veel op eeft met eigen belang, dat zij er wel omen zal ook, daar men in dit geval É.;an ook organisatorisch te werk vaat; het is wel jammer dat aan het ioofd van den kring den Bosch van fe, N. BUITENLAND, Sacco en Vanzettl. De N. Rott. Crt. schrijft't volgende Maandagnacht even na twaait uur Amenkaanschcn tijd, zijn de beid^ Italianen terecntgesitld. OolcMadeiros. In Massacnuseis gescniedt de ter doodbrenging dooj electrocutie. De veroordeelde wordt op een stoel vast gebonden en met voeten en armen in contact gebracht met geleidend metaal. Dan wordt de stroom ingeschakeld en deze neemt zijn weg door het levende lichaam en doodt het. Er zit in deze technisch-wetenschappelijke wijze van executie iets dat revolteert. Het is zoo noog wetenschappelijk, zoo kil tech nisch. En dat doet dan voorbijzien, dat het als middel van terdoodbren ging wellicht toch nog humaner, min der stootend is dan de valbijl, de strop en de kogel. Want er zijn in de wijze om den evennaaste te dooden toch nog grada ties. Wij herinneren ons de prakiijk bij volken, welker godsdienst verbiedt een medeschepsel te dooden, maar waar lastige medeburgers eenvoudig in een diepen kuil worden gegooid en aan hun lot overgelaten. De blan ken in het Zuiden van de Ver. Siaten weten er ook van mee te praten, in dien het geldt om een neger levend te braden. En een ander hoogtepunt van geraffineerde beestachtigheid werd bereikt dooreen groepje stakers-ook in de V. St. toen een z.g. stakings breker op een kruiwagen werd vast gebonden en in een open beerput werd verstikt. Tenslotte zijn al deze dingen verschrikkelijk^de zindelijke electrische stoel, de onzindelijke beer put. En het rechtsgevoel van allen die al jarenlang zich hebben vertrouwd gemaakt met de werking en de resul. taten van een strafrecht dat de dood straf niet erkent, zal door de voltrek king van de drie doodvonnissen pijn lijk zijn getroffen. Er is iets beangstigends in de onstuitbaarheid van het doodvonnis, in gevallen als dit. Men mag, dunkt ons, niet aannemen dat Sacco en Vanzetti onschuldig zijn geweest. Of liever: men moet het er voor houden dat jury en rechters bij de behandeling die tot het doodvonnis leidde, overtuigd zijn geweest van de schuld van de beklaagden. Voorts moet men aannemen dat de z.g. nieuwe feiten, die sindsdien door de verdedi ging naar voren zijn gebracht, als zoo danig niet van gewicht zijn geweest. Men heeft verder niet het recht om van hieruit zonder persoonlijk onder zoek van alle Stukken, zonder direct verkeer met alle hoofd- en bijperso nen in het drama, vol te houden, dat er bij rechter of gezworenen bevoor- oordeeldheid heeft bestaan. Niet een van de rechterlijke hoogere instanties van den staat Massachusetts of van de Ver. Staten heeft twijfel getoond aan de rechtvaardigheid.en de recht matigheid van het vonnis. Noch de drie goede mannen, die te elfder ure op verzoek van Fuller de zaak nog eens ampel onderzochten, noch Fuller, de gouverneur van Mas sachusetts, die over de bevoegdheid tot gratieverleening beschikte, en een eigen ernstige enquête verrichtte, von den bewijzen of aanduidingen voor een gerechtelijke dwaling. En zoo bleef dan tenslotte van alle excepties die waren opgeworpen, in diverse richtingen door de verdediging gedaan, niets tastbaars ten gunste van de veroordeelden over. Slechts het gratierecht van Fuller bleef. Hij heeft er geen gebruik van willen maken, of zooals hij zelf het zal hebben gevoeld, geen gebruik van kunnen of mogen maken. Toch zou een zuivere daad van clementie hier - naar wij gelooven - niet enkel beter recht maar ook betere politiek zijn geweest. Beter recht om dat Sacco en Vanzetti en Fuller gelooft oprecht aan hun schuld reeds een bange en harde gevangenis straf van zeven jaar na hun veroor deeling hebben ondergaan. Betere po litiek, omdat er in de onherroepelijk heid van de executie, in de onherstel baarheid van de terdoodbrenging, een element ligt, dat wrevel en wrok moet doen aangroeien bij anderen en dat zijn er niet weinigen, wijzelf behooren daar niet toe die de schuld van Sacco en Vanzetti niet aanvaarden. Zeker, Fuller behoefde en mocht ook voor dreigementen en daden van ter rorisme van die zijde niet wijken, maar het recht van gratie wordt aan een regeerder geschonken om het, waar het kan, te gebruiken. Wij bedoelen hiermee nist een blaam te werpen op Fuller. Hij was de ver te brengen. Hij had nog op andere zaken te letten, dan op de quaestie van leven en dood voor de beide Italianen. Daar was het Recht dat zijn loop moest heb. en. Daar waren de levens van behoorlijke, hun plicht doende menschen, die beschermd moesten worden. Daar was de hoogheid van het gezag, de autoriteit vap justitie en bestuur die moesten worden gehand haafd. Daar was de plicht om de in-i menging van onbevoegden en eigen-1 baaizuchtigen binnen de perken terug te dringen. Maar toch, maar toch huiveren wij voor éen Recht, dat, een maal in beweging gebracht, met de onfeilbaarheid, de onbestuurbaarheid, de onverzettelijkheid van het Noodlot zijn baan beschrijft Minder Recht ware hier misschien meer Recht geweest, De relletjes tengevolge van be toogingen voor Sacco en Vanzetti nouden overal aan. In Amsterdam, Den Haag en speciaal in" Rotterdam gaat het warm toe. -Hier zijn tal van ruiten'vernield en meermalen is door de politie gechargeerd en geschoten Voortdurend wordt met alle projec tielen naar de politie geworpen Gisteravond vooral was de toestand nogal kritiek. In Hamburg is een wachtmeester der' politie uit de tram gesleurd, op onmenschelijke wijze mishandeld en ten slotte met een mes doodgestoken. Ook uit Parijs Brussel, enz. komen berichten van ernstige woelingen. Een gedenkfeest ie Dinant. Te Dinant is de deitiende verjaardag van de vernieling der stad door de Saksische regimenten van generaal Van Hausen plechtig herdacht. Te dezer gelegenheid werd op het binnenplein van het raadhuis een moment onthuld ter herinnering aan de ruim 6U0 ge- fusileerde inwoners, de in het Belgi sche leger gesneuvelde Dianteezen en de te Diant gevallen Fransche soldaten. De plechtigheid vingaan met een üre- goriaansche openluchtmis op de Groote Markt, gecelebreerd door mgr. Heylen, de bisschop van Namen, waarna door de Souvenier Dinantais op de plaatsen waar de gefusileerden zijn gevallen, gedenkplaten werden onthuld. Bij de onthulling van het groote monument, dat het werk is van den te Brussel wonenden Vlaamschen beeldhouwer Huygelen, waren de Fransche minister Louis Marin, maarschalk Franchet d'Esperey, Dc Broqueville, de Belgi sche minister van landsverdediging, en andere autoriteiten aa-nwezig. Ook de Belgische kroonprins Leopold ver scheen bij de plechtigheid. De prins de ministeis De Broqueville en Louis Marin en verscheidene gedelegeerden voerden het woord en brachten eer biedige hulde aan de'gefusileerden en gesneuvelden. DeBroqueviliebetoogde dat het Duitsche gevaar nog steeds bestaat en Duilschland nog niet ont wapend is. Wij dienen er voor te zorgen, 'zeide hij, dat de gruwelijke oorlog nooit meer ons land kome teisteren. Een koor zong het bekende treurlied Ceux qui pieusement soit morts pour la patrie, en vervolgens Turenaitras, waarna de Belgische regimcntskapel de Marseillaise en de Brabangonne uitvoerde. Tot slot brachten prins Leopold en maarschalk Franchet d'Es perey een bezoek aan verschillende gedenkplaten, op heel hun doortocht door duizenden op donderende ovaties onthaald. B ASCULES, GEWICHTEN, ALLERLEI IJZERWAREN EN GEREED- SCHAPPEN, LANDBOUW-, BIND EN PAKTOUW IN ALLE DIKTEN. schade uit van f 1Ü731. Boeren- en Tuinaersonderlinge had in 259 afdeelingen aangesloten 10171 werkgevers, verzekerd leen 11Ü.U70 500. in behandeling werden genomen 971 ongevallen, kostende f67990. Loöp. HandelsverenigingDeze had een omzet van ruim 2i649 wagons ter waarde van f 15.291.169, een ver meerdering in omzet van ruim 2700 wagons. ZaadtelersvereenigingenDeze had den een omzet van 342.344 K.G. goedgekeurd zaad- en pootgoed ter waarde van f52926; gekeurd werden 446.4 H A. gewassen aan Maasklaver zaad werd verhandeld 3416 K.G., aan Roosendaalsch klaverzaad 3135 K.G. PlulmveehuudersbondDeze telde 192 afdeelingen met 16652 leden, een vermeerdering van 32 atdeelingen met 4067 leden. Coöp. Roermondsche Eiermijn Hier werden veihandeld 128 683 539 kippen en 2.617.841 eendeneieren, een aan voer van 40 pCt. meer dan in 1925. Het aantal afdeelingen bedraagt 263. Bredasche Eiermijn: Deze telde 45 afdeelingen met 2118 leden en had een omzet van 8.855.472 eieren voor f 2202 aan levend pluimvee. De gouverneur-generaal van Ned.- Indië heeft drie doodvonnissen, die door den landraad van Tjiamis tegen communisten waren uitgesproken, be krachtigd. RECHTSZAKEN. ATTENTIE. De aandacht wordt gevraagd voor de advertentie der Cambreurfabriek A VAN GENT Co. te Waalwijk voor komende op de achterzijde van het le blad Wirkelweek-nummer. af- het tot BINNENLAND. Jaarverslag Noord Br. Chr. Boerenbond. Aan het zoo juist verschenen jaar verslag over 1926 van den Noord brabantschen Christelijken Boeren bond ontleenen wij de volgende ge gevens, De N. C. B. zag het aantal deelingen stijgen -met 5 tot 269 aantal leden steeg van 37731 38967. De tuinbouwkundige Dienst gaf 24 lezingen, 41 snoeilessen, 3 entlessen, 9 verpakkingscursussen, leidde 63 excursies en gaf 27 verkorte cursussen in groenten- en fruitteelt. Verder zijn door de anderediensten nog tal van lezingen gehouden en adviezen verstrekt. Verscheiden proef velden zijn met subsidies gesteund. Het onderwijs aan de mannelijke en vrouwelijke jeugd-verheugde zich in groote belangstelling. De R.K. Jonge Boerenstand, opge richt in 1922, telde eind 1926 reeds 143 ^plaatselijke vereenigingen met 4864 leden. Het boekhoudbureau voerde de boekhouding voor 72 landbouwbe drijven en gaf aan meer dan 400 boeren hulp. Brandassurantie Hierbij was ver zekerd voor bijna 169 millioen gulden antwoordelijke man, niet wij. Hij was J op 30780 polissen; aan brandschade in het bezit van de feiten, van alle werd uitgekeerd f 200 390. feiten, wij niet. Hij was in, contact met allen die over de zaak van Sacco an \/in7otti ïptc hartrtpn in het midden HagelverzekeringDeze sloot op 5016 polissen af een verzekerd bedrag van f 5 736 693 en keerde een hagel- Een uur van onbedachtzaamheid. J. B. v. H Schoenmaker te Tilburg stond terecht wegens diefstal subs, heling van contreforts en wat spijkers, alles samen ter waarde van een gulden, ten nadeele van zijn patroon F. W. de Wert te Hilvarenbeek. „Hoe kom je er toch toe, man" vroeg de president. „Wat haal je toch uit, om voor zoo'n kleinigheid vhier voor altijd als dief te staan ingeschre ven. En je werk ben je er zeker door kwijt geraakt? „Ja" antwoordde verdachte verlegen „lk hf.b er spijt genoeg van". Als getuige werd gehoord F. W.de Wert, schoenfabrikant te Hilvarenbeek. Op de desbetreffende vraag van den presidentantwoordde getuige: „Hij was een goed werkman, ik had veel met het ventje op". „Waarom hebt ge hem dan niet in t werk gehouden", vroegde president. „Neen, dat gaat niet", aldus getuige. Als ik dat toelaat, dan heb ik niets a *r in m'n bedrijf te zeggen, lk heb hem nog 14 dagen in dienst gehou den, om henr zoo de gelegenheid te geven aan den slag te komen". En je kunt geen werk krijgen?", vroeg de president aan verdachte. Neen", antwoordde het manneke dof. Het O. M. vond dat De Wert groot gelijk had. Verdachte was op weg van het werk gefouilleerd geworden. Het Rn laste gelegde was overvloedig bewezen. Eisch: 14 dagen gevangenisstraf. Verdachte vroeg geldboete. „En je hebt niets om je boete te betalen", merkte de president op. lk ben in Tilburg al naar de re- classeering geweest", begon verdachte te verhalen. „Nu,' ga er dan nog eens vlug heen", adviseerde de president. nEn vraag in Tilburg aan het bestuur der reclas- seering ons een rapport in te zenden over je, 't zij goéd of kwaad, in ieder geval een rapport. Ik zal intusschen aanhouden tot 19 Sept". Weer vroeg verdachte om geldboete. „Neen", besloot de president, „lk vindt beter dat er over U eens een rapport komt. Ik weet wat ik daaraan heb". Uitspraak 19 September a.s. POLITIE-RECHTBANK. Verlaten kinderen. N. N„ arbeider te Heusden, moest terecht staan terzake dat hij hulpbe hoevenden onverzorgd heeft achterge laten. Vermits het onderzoek nog niet volledig was werd de behandeling der zaak uitgesteld. Zedenmisdrijf. Pi. v. T., landbouwer te Dussen. was beklaagd van openbare schennis der eerbaarheid. De zaak werd met gesloten deuren behandeld. Verdachte werd veroordeeld tot f 25 boete. Oplichting. Pi. Ch. v. W. schilder te Nijmegen, moest zich verantwoorden wegens oplichting te Heesbeen gepleegd, doch was niet verschenen. Verdachte zou schoolborden schilderen. Het hoofd der school gaf hem een briefje mee naar 't gemeentehuis te Drongelen Daar was 't de gemeente secretaris D. A. van der Schans, die 't goed vond dat de gemeente de kosten zou voldoen De schilder werd betaald, doch trok er met het geld van door, zonder het aangenomen werk te leveren. Wegens oplichting of verduistering van werd verdachte conform den eisch veroordeeld tot één maand gevange nisstraf. Buren-oorlog. 't Strijdperk was 'n buurt in Wou- drichem. En de oorlog duurt er al 10 jaar! Op 20 Juni had er een nieuwen aanval tusschen de vijandige partijen plaats in dezer voege, dat A. C. V. visscher te Woudrichem, naar Louisa Baks was gegaan, terwijl deze aan de waschtobbe stond en haar twee maal met z'n vuist onder de kin had ge stooten. De visscher moest nu voor den strafrechter verschijnen wegens mishandeling. Louisa kwam als getuige, schudde bolde en was buitengewoon breed- sprakig. Ze dikte den oorlog nog al aan en werd daarom door den president ge wezen op de beteekenls van den eed dien ze had afgelegd om niets dan de waarheid te zeggen. Verdachte ont kende. Maar 't Was allemaal eerlijk de waarheid En ook het buurmeisje D. Schriek verscheen als getuige. Het meisje aarzelde op de vragen van den president. „Toe, vooruit nu!" aldus de rech ter „je staat onder eede". Getuige verhaalde dat er vaak ruzie was, en zoowel Louisa als verdachte ruzie maakte. Maar op dien 20en Juni had Louisa nergens niks geen schuld aan. De visscher was haar aangevallen en had haar tweemaal raet de vuist 'n stomp gegeven. „Zoo? Was er geen ruzie ge weest? vroeg de president. Hoe weet je dat? Wat versta je onder ruzie?" „Sla je er altijd op als je ruzie hebt Getuige kon geen definitie „ruzie" geven schuldig. Het O. M eischte f 20 boete. „Ge tuige Schriek heeft óók verklaard ge zien te hebben dat verdachte sloeg", aldus de Officier. „Maar er zijn er volop die 't niet gezien hebben", meende verdachte er snugger aan te moeten toevoegen. En van de publieke tribune werd hij zoo daverend uitgelachen, dat de deurwaarder stilte commandeerde. „Als die Louisa Baks niet veranderd dan kom ik in de gevangenis" aldus verdachte. „Best! Dat moet je zelf weten Als jij je eigen rechter blijft spelen dan kom je natuurlijk in de gevangenis", bevestigde de president, die tevens den verdachte adviseerde daar maar te gaan verhulzen. „Oa's makkelijk praten", sputterde verdachte tegen „ik heb daar een ge riefelijk huisje en ik woon er al 16 jaarl" Nu was 't den president welletjes en hij besloot: „In naam der Koningin wordt A. C. V veroordeeld tot f 20 boete Je hebt 14 dagen tijd „om 't hooger op te gooien", als 't je niet aanstaat, hoor Een incident in de rechtzaal. Bij het beëindigen der trafzlt lcg van de rechtbank kwamen i als naar gewoonte de landloopeis aan de beurt. M. V. een smid, die al 22 maal veroordeeld Is en als oude klant van v »de schans* niet veel hoop geeft op beterschap, hoorde opnieuw opzending .cuu. "aar d® Rijkswerkinrichting tegen zich de zaak elschen. Op «en gegeven oogenbltk werd de kerel woest en vloog vap de bank der verdachten naar het rechterlijk podium, waar hij den Officier van Justitie te lijf wilde. De Officier sprong van zijn zetel achteruit, terwijl Marechaussée en Deurwaarder den landlooper bij zijn kraag grepen en naar de cel der ge vangenis'voerden. Het telefoontoestel was er bij tegen den vloer geslagen, maar daar bleef het ook bij. Brutale diefstaf. Terecht stond A. A. v. d. een jonge metselaar uit Herpt, beklaagd ter zake, dat hi] op 5 Mei 1927 te Heusden, met het oogmerk van weder rechtelijke toeëlgenlng heeft wegge nomen een bedrag aan geld, eigendom van de R.K. Kerk aldaar, zulks nadat geld onder zijn bereik te hebben ge bracht door middel van een valschen sleutel en daarmede de buffetlade te openen waarin dat geld zich in het Patronaatsgebouw te Heusden bevond. Als getuigen waren gedagvaard H. v. d. Staak, A. van Beurden, M. van Sprang, J. Smits en A. M- Keerkx, allen te Heusden. Verdachte ontkende. Hij was niet ter plaatse geweest. Man en vrouw die het gebouw onderhouden' haddea leven gehoord In de hulskamer zaten. Ze korte, eerst voor het gebouw zien staan en vervolgens daar de lange naar binnen zien gaan. Getuige zat voor het raam van haar huls en kon alles zien in het licht van den lantaarn. De lange kwam spoedig weer het gebouw uit, sprak even met den korte, die blijkbaar op den uitkijk stond of tenminste op den lange wachtte. Getuige dacht de lange is oiet Antoon van der S. De ander, genaamd P. werd door getuige goed berkend. De lange verwijderde zich ia de richting der marechausséekazerne, de korte kwam langs het huls van getuige. Getuige zag zeer spoedig daarna van der Staak, verlolhouder van het Patronaat, naar de marechausrée- kazerne gaan. Getuige vond 'c vreemd, terwijl ze zoo toezag, dat op dat uur iemand zoo gemakkelijk in korten tijd in en uit het patronaatsgebouw kon gaan Getuige C. Smits, smid te Heusden, 32 jaar, kwam met zijn vrouw voorbij het patronaatsgebouw en zag daar P. staan In gebukte houding. Verdachte kwam uit het patronaatsgebouw. Niet vermoedende dat er onheil was gaf getuige, zich verder geen rekening van de ontmoeting. Ook de vrouw van Smits voormeld als getuige gehoord heeft P. gezien in 'n houding alsof hij zijn schoen vastbond. Getuige heeft evenmin als haar man den verdachte zeer juist herkend. Verdachte bekende heel den avond met Polders te zijn uitgeweest. Het O.M. memoreerde dat verdachte ongunstig bekend staat en reeds vroeger tot 3 maanden gevaugenlsatraf werd veroordeeld. De eisch luidde 6 maanden ge vangenisstraf. Verdachte bleef ont kennen- Hij zou van een veroordeelend vonnis in hooger beroep gaan. Uitspraak 8 Sept. a.s. GEMENGD NIEUWS. Hedenmorgen is op het badter- rein van de Maatschappij Zeebad te Scheveningen een treurig ongeval ge schied. Ondanks de vele waarschuwin- én bleef '1 antwoord gen van het badpersoneel aan de tal met het feit toen ze hebben niemand gezien, doch bi) bun onderzoek in het gebouw bemerkten zij dat de buffetlade in het Patronaats gebouw met een valschen sleutel moest geopend zijn. Uit een slgarenkls'jr- was ruim drie eulden ontvreemd. Een buurvrouw als getuige gehoord had twee personen, een lange en een rijke baders, in verband dat de zee de laatste dagen sterke stroomingen vertoonde, begaf een ge zelschap van 7 personen zich te ver in zee. Toen aan hethaalde aanma ningen der badlieden geen gehoor werd gegeven, achte men het nood zakelijk in te grijpen. Een 3 tal zwemmers begaf zich, voorzien van een lijn, in zee en slaagde er, schoon niet zonder moeite, in, 6 der 7 personen op het droge te bren gen. Een evenwel, den 23 jarigen V. uit Rotterdam heeft men niet kunnen vinden. Men vermoedt dat hij of door den sterken stroom in een z.g. gat is ge trokken of dat hij, daar hij zwak van gestel was. onwel is geworden en in de diepte is verdwenen. Pogingen om den verdronkene te vinden bleven tot dusverre vruchteloos. Te Notre Dame de Bondeville, in de buurt van Rouaan, heeft een jongen van zestien jaar in een twist zijn vader, die een woesteling en een dronkaard was, en vrouw en kinderen mishandelde, met messteken vermoord. Na den moord is de jongen zich bij de politie komen aangeven. De laatste dagen heeft een jeug dige oplichter o m. te Enschede en te Zwolle op behendige wijze van men schen, bij wie hij een kosthuis zocht, geld weten los te krijgen. Te Ruurlo heeft hij het volgende brutale stukje uit gehaald: Hij meldde zich daar ter secre tarie en deelde mee, dat hij, uil Ahaus komende, van Groenlo naar Ruurlo was geloopen en onderweg zijn portemon- naie had verloren. De jongeman zag er netjes uit zoodat men geen argwaan kreeg. Op zijn vraag, of men hem niet kon voorthelpen, deelde de ambtenaar hem mee, dat er geen ondersteuning werd verleend; alleen werden desge vraagd een boterham en logies ver schaft' Neen, dat was de bedoeling niet Als hij maar even mocht telefo- neeren naar Ahaus aan een vriend om een telegrafischen postwissel. De amb tenaar verwees hem naar het postkan toor. De ambtenaar aldaar geloofde zijn verhaal, ging met hem naar de spreekcel, waar hij per telefoon de mededeeling kreeg, dat erdadelijk,een postwissel telegrafisch zou worden verzonden. Doch toen de postwissel wat lang uitbleef, kreeg hij honger en vroeg hij den ambtenaar, of deze hem niet een voorschot kon geven op den wissel. De ambtenaar liep er in en gaf het jongemensch f 5. Laatstge noemde heeft zich niet meer laten zien. Overmatig gebruik van alcohol. Woensdagochtend zagen eenige voor bijgangers een man in de Musscher- broekstraat in Den Haag in zwaar beschonken toestand op de trottoir liggen. Zij waarschuwden de politie en onderwijl had een der omwonenden den bejaarden man met behulp van anderen op een stoel gezet De man rook sterk naar spirilus, en In zijn zak werd nog een t esch ge vonden, welke bijna vol was. De agenten zagen, dat hgt onmoge lijk was, den man loopende naar het politie-bureau over te brengen. Tran sport met de politie-aulo was nood zakelijk. De man, die niet in staat was, een been te verzetten, werd ge bracht naar het Zaterdag 27 Aug. 1927. 50e Jrg. :rk. "f llllll

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 17