Hill KI ZUIDEN. B.H. Miilileltiare ilanilelsavonilcursns der Opleiding Practiikexamens No. 72. Woensdag 14 Sept. '27. 50e Jrg. DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 13 Sept. 1927. Geslaagd. Op 't dezer dagen te Amsterdam gehouden examen ter verkrijging van het politie-diploma slaagde onze plaats genoot dhr. J. Joozen. Geslaagde ge noot zijne opleiding aan den politie- cursus onder leiding van inspecteur Letschert alhier. Concert mW. B.u Hoewel de weersomstandigheden Zondagavond niet gunstig waren, was er toch veel belangstelling voor he concert dat de Harmonie derjongens- Congregalie te Drunen op uitnoodi- ging van „Waalwijks Belang" op de kiosk gat. En werkelijk het concert dat ver- moedelijk als het laatste der groote reeks in dit seizoen beschouwd mag woiden, is een waardig slot van het vele goede dit jaar geboden. Deze harmonie staande onder de be kwame leiding van den heer Brok, geeft uitstekend verzorgde muziek en durft al is zij niet zoo heel groot in omvang aan stukken die respect af dwingen ook om de wijze waarop zij worden uitgevoerd, wij noemen o.a. in dit verband „Der Calif van Bagdad. Een woord van lof aan directeur en leden en niet minder aan 't Be- stuur van Waalwijks Belang voor de organisatie van deze pracht-reeks openbare uitvoeringen. Moge het volgend seizoen belang stellenden haar in staat stellen op deze wijze voort te gaan. Verplaatsing ontvanger Bij beschikking van den minister van financiën is de ontvanger der registratie en domeinen B H. Vaags verplaatst van het kantoor Schagen naar het kantoor Waalwijk. Uitslag Etalagewedstrijd W.W.W. Onder groote belangstelling were Zaterdagnamiddag in, de groote zaa van Musis door het bestuur van de W.W.W. onder toezicht der politie de uitslag bekend gemaakt van den gedurende de W.W.W. gehouden etalagewedstrijd. Zooals bekend had elk winkelier een aantal bloempjes in zijn etalage liggen en moest door hei publiek hei totaal dier bloempjes worden geraden. Bij het nazien der biljetten bleek, dat velen met ernst aan 't werk zijn geweest, en er niet klakkeloos geraden werd. In totaal werden 1730 biljetten verkocht en ook weer even zooveel ingeleverd. Bij telling bleek, dat er oorspron kelijk 3548 bloempjes waren geëta leerd, maar doordat gedurende de W.W.W. de winkel van bakker van Rooij afbrandde moest dit getal met 23 worden verminderd, 't Bestuur heeft bij de bepaling en toekenning der prijzen hiermede rekening gehou den. Zij die dus hun opgave inzonden vóór den brand werden geacht de bloempjes in de etalage van v. Rooij te hebben meegeteld en gold hier als crondslag het totaal van 3548. terwijl dit voor de anderen met 23 werd ver minderd. Wij laten hieronder den uitslag volgen: Eerste prijs bureau-ministre, A. Janson, Besoijensche straat 2e pr. etui met Alpacca zilver, Wed. Burmanje Antoniusstraat3e pr. vloerkleed, A. Pennings-Snaphaan, Stationsstraat; 4e pr. electrische lamp, P. Span-de Peffer, Chrispijnstraat; 5e pr petroleumkachel, M. Snijders, Antoniusstraat; 6e pr. porte monteau, Jan Verwiel, Groote straat, 7e pr. aquarium Fr. Knepflé, Grootestraat8e pr. 3 stel Delftsch aardewerk, Corrie Schuwen, Putstraat; 9e pr. electrisch strijkijzer, Jan Bou- man, le Zeine; 10e pr. talelkleed, J. Peijnenburg, Hoekeinde. Koninginnedag v.m. Besoijen. Met gedurige regenbuien zag 't er Zaterdagnamiddag maar triestig uit en het had allen schijn dat de Koninginnefeesten te voorm. Besoijen, de derde viering in onze gemeente, in 't water zouden vallen. Maar al was er in 't begin een gedrukte stem ming, toen later op den avond het weer wat opknapte, kwam er een goede en passende feestvreugde. De aanhoudende regen maakte het onmogelijk dat de schoolkinderen op de kiosk konden zingen. Op voorstel van den leider verzamelde men zich toen op de overdekte speelplaats der Christel. School, alwaar de kinderen onder leiding van den heer v. Kempen op keurige wijze een viertal liederen ten gehoore brachten.Na afloop hiervan werd het jonge volkje getracteerd en.... "met de pret van de jeugd kwam er de stemming voor goed in. Hierna kregen we de Gemengde Zangvereeniging „Vooruitgang zij ons doel" te hooren, onder leiding van den heer J. Nelissen. Het programma, 't welk een viertal dankbare stukjes bevatte, werd goed afgewerkt. Het applaus bewees telkens wel de volle nstemming met de uitvoering. Vervolgens beklom directeur v. d. Kolk met de Chr. Gem. Zangver. Halleluja" de kiosk. Met bizondere belangstelling werd er naar de prestaties van dit koor geluisterd. „Halleluja" heeft een vol en zuiver klankgehalte en beschikt over goed geoefend materiaal. Tot een waardig slot van deze eesten werd het concert gegeven door de harmonie „Sophia's-vereeniging" Loonopzand, Dir. C. Cornelissen. Het programma was met alle zorg samengesteld en werd op onberispe lijke wijze afgewerkt. Na elk nummer brak een spontaan applaus los. Bijzondere waardeering hebben wij voor de uitvoering van het vierdealig „Ballet Egyptiën van Liguini, dat aan dilettanten zware eischen stelt. Werkelijk hadden we hier weer te doen met een keurkorps, vooral het houtwerk was schitterend. Het wil heel wat zeggen dat het betrekkelijk kleine Loonopzand over twee prima corpsen beschikt of liever de gemeente Loonopzand telt er vier 't Was een lust in elk opzicht haar e hooren en gaarne ziet men haar zeer zeker terug. De belangstelling was meer en meer gegroeid en bereikte haar toppunt toen een muzikale rondgang door dit deel der gemeente gemaakt werd. Hoewel het weer niet meewerkte kan een en ander goed geslaagd ge noemd worden. W A f. W IJ K. WAALWIJ K. 2 jarige cursussen uitgaande van de R.K, MIDDELBARE HANDELSAVONDCURSUS. Aanmelding zoowel voor het eerste als 2e jaar ten spoedigste bij den Directeur 's avonds half 7—9 uur. 3«yzö FRANSCH. DUITSCH. ENGELSC». in het buitenland De Schoenindustrie Volgens het „Berl. Tagebl." hebben de verschillende organisaties voor de schoenindustrie in Duitschland een verzoek ingediend bij den economi- schen Rijksraad om een aanzienlijke verhooging van de invoerrechten op schoenen. De voorgestelde maatregel zal niet nalaten van funesten invloed te zijn op den export uit Nederland naar Duitschland en wekt verontrusting bij verschillende groote export-firma's in de schoenenbranche. Dat kwam er nog maar tekort, dat Duitschland in den tijd der economi sche conferenties te Genève. na de Ned. aardappelen en suiker, nu de Ne- deriandscne schoenen er uit tracht te houden; zoo gaat het eene land na het andere voor onze schoenindustrie als afzetgebied verloren. En hier komen honderdduizenden paren maar bin nen R.K. Statenkieskring Heusden. In Hotel Noord-Brabant had Zater dagmiddag te 3 uur eene vergadering plaats van de afgevaardigden van den R, K. Statenkieskring Heusden. Wegens verhindering van den voor zitter werd de vergadering geleid door den vice-voorzitter, den heer W. Eibers uit Waalwijk. Aan de orde was de behandeling van het nieuwe reglement van den Statenkieskring, hetgeen geschiedde aan de hand van een concept dat voor alle statenkieskringen in den Rijkskieskring 's Hertogenbosch ge ll^ BijS de artikelsgewijze behandeling werd slechts eene kleine wijziging voorgesteld en aangenomen, waarna het g'eheele reglement zonder hoofde lijke stemming werd goedgekeurd. Mededeelingen werden gedaan be treffende verschillende regelingen der Rijkskieskringorganisatie. Voorstellen voor de Bondsvergade ring werden niet ingediend- De aandacht werd er op gevestigd de reglementen der locale kiesveree nigingen spoedig ter goedkeuring in te zenden daar de uiterste termijn op 1 Jan. 1928 is bepaald. Bij de rondvraag ontspon zich nog een zeer geanimeerd debat over in terne aangelegenheden de locale kies- vereenigingen betreffende, uit welke gedachtenwisseling door vele afge vaardigden nut kan worden getrokken. Ongeveer vijf uur sloot de voorzit ter de goed geslaagde vergadering. „Prov. Ct. Politiehondendemonstratie. Ofschoon het Zaterdagnamiddag een „honden—weer" was, heeft de demonstratie vsn politiehonden op het W.S.C.—terrein door de Eeiste Loonopzandsche Politiehondenclub toch doorgang gevonden. Begrijpelijker wijze was de belangstelling onder zulke slechte weersomstandigheden zeer gering. Toch werden alle num mers van het program correct afge werkt. We kregen keurige siaaltjes van hondendressuur te zien, waarvoor we gaarne een woord van lof hebben. Zondag wordt eenzelfde demonstratie te Kaatsheuvel gegevenhopen we dan op beter weer. Rundvee-fokkerij. Het Dag. Bestuur van het N. R. S. verleende officieele erkenning aan de volgende fokvereenigingen o m. „Veeverbetering van den N. C. B." te Princenhage, „Land van Heusden en Altena" te Eethen, „De Vooruit strevende Boer" te Boekei, „St. Ber- nardus" te Rijsbergen. Uitstapje. Zondag maakten de leden der Sociëteit .Ons Genoegen" per autobus „Lux" een uitstapje naar Antwerpen. Reeds te 10 uur in den morgen arriveerde men in de beroemde Scheldestad, zoodat men een ganschen dag en avond kon besteden om de verschillende bezienswaardigheden der stad te bezichtigen. Achtereenvolgens werd een bezoek gebracht aan het bekende Museum Plantijn, waar men de geheelein 1576 Waalwijk en werden behaald door den agent A. Kuijpers (le pr.). G. Driessen (2e pr en den rijksveld wachter L. v. d. Griendt (3e) pr., I, van Helsland, Inspecteur van politie te Kaatsheuvel, behaalde den 5en en W. v. d. Pol, veldwachter Drongelen, wist beslag te leggen op den 7en prijs. De Eerste L o.Z. behaalde als club den len prijs met 't hoogst aantal punten. Sluiting Zwembad. Het Bestuur der Waalwijksche Zwemvereeniging verzoekt ons mede te deelen, dat vanaf 15 Sept. de zwem- gelegenheid gesloten is. Heropening Hotel nDe Twee Kolommen Waar bij overdracht van het Café- Restaurant „De Twee Kolommen" aari den heer Max Govaerts, de zaak ge woon doorgang bleef vinden, oor deelde de nieuwe eigenaar 't niet noodig om na de inwendige verande ring welke j.l. Zaterdag gereed was, een z.g. officieele opening aan te kondigen. Buiten verwachting van den heer Govaerts heeft men er toch een officieel tintje aan gegeven. Meer dan twintig prachtige bloemstukken werden hem Zaterdagmiddag geboden, bij de heropening van zijn gerestaureerd hotel café restaurent. We hebben ook eens een kijkje ge nomen in de vernieuwde zaak en stonden werkelijk een oogenblik per plex over de grondige verandering van het café. 't Geheel lijkt ons nu ruimer en lichter. Vroeger had dit Kruisboogschieten. Zondag 11 Sept. j.l. werd op de banen van het kruisbooggezelschap Ons Onderling Genoegen gevestigd bij den Heer Holtzer-Passier Besoijensche straat een wedstrijd gehouden, tusschen het kruisbooggezelschap Ons Onder ling Genoegen en het kruisbooggezel schap Eendracht gevestigd bij den Heer Leijtens Grootestraat Waalwijk. Om 12'/a UUI opende de Voorzitter van Ons Onderling Genoegen dezen wedstrijd, heette de deelnemers welkom sprak zijn vreugde uit over de groote opkomst en deelde mede dat deze wedstrijd de eerste was van een reeks te houden wedstrijden in den komenden winter. Verder zette hij uiteen, dat het niet alleen de bedoeling was, deze wedstrijden te houden voor oefening in het schieten, maar dat het tevens ging om de kameraadschap van de deelnemers onderling hechter te maken en vereenigingën in nauwer verband tot elkaar te brengen. Door beide gezelschappen werd aan dezen wedstrijd deelgenomen met 2 zestallen en het was de Eendracht die in beide serie's en met beide zestallen het hoogste aantal punten wist te behalen. Na afloop werd er nog langen tijd onderling geschoten en de deelnemers spraken den wensch uit, dat de be sturen het onderling met elkaar eens mochten worden over de in dezen winter te houden wedstrijden. door dezen beroemden meester ge- café 't nadeel, dat t er steeds wat Oneerlijke verpleegsterenz. Voor eenige weken werd alhier de aandacht van de politie gevestigd op de verpleegster v. A., afkomstig uit Heusden, welke zich op een minder eerlijke wijze van goederen poogde te voorzien. Mej. v. A. vertrok toen naar Drunen, waar zij haar kwade praktijken voortzette. Door de politie aldaar werd tegen haar ten overvloede nog procesverbaal opgemaakt wegens handelingen vallende onder art. 251 bis van het B. W. Naar we vernemen houdt genoemde verpleegster zich momenteel in Nieuw- kuijk op. stichte drukkerij nog aantreft, 't Be hoeft geen betoog dat men toen nog met uiterst primitieve hulpmiddelen werken moest, doch de resultaten waren niet te min bewonderens waardig. Verder vragen vele antieke interieurs, schilderwerken van Rubens, pen ningen, enz. uwe aandacht. De beroemde O.L. Vr. kerk met haar fraaien, hoogen toren en haar cunstvol interieur, waarin men o.a. vele schilderstukken van Rubens aantreft (b.v. zijn beroemde kruisafneming) wekte niet minder ieders bewondering °P- u Ook aan de havens werd een be zoek gebracht, waar men groote gevaarten van zeeschepen kon be wonderen, waarna men een kijkje ging nemen in het historisch kasteel 't Steen", thans tot museum inge- richt. Na nog een wandeling door de voornaamste straten te hebben ge maakt ging men in het bekende „Grand Hotel" aan de Keyzerley dineeren. Hoewel de roep over de Belgische keuken in het algemeen niet groot is, was men over de bereiding en ser veering van het omvangrijke menu in „Grand Hotel" uiterst tevreden. Maar men scheen met den Hollandschen smaak en goeden eetlust te hebben rekening gehouden en niet minder met de in Holland geldende diner- mjzen In den namiddag werd lang in Antwerpen's beroemden Dierentuin ver wijld en 's avonds werd in den Kon. Nederlandschen Schouwburg het too- neelspel „Josephine" bijgewoond. Nadat men hierna nog eenigen ijd gezellig samen was uitgegaan, werd wederom de terugtocht aan vaard, om bij het krieken van den dag, uiterst voldaan over het heerlijke uitstapje, hier te arriveeren. Waarschuwing. De inspecteur van politie te Waal wijk, geeft een ieder in overweging alvorens handelsrelaties aan te gaan met de firma Luijn Zoon, lederbe werkers, voetbalmakers, fabrikanten van sportschoeisel en sandalen, Engel- sche steeg 6—8, Amsterdam, bij hem inlichtingen in te winnen. Concours hippique te Oirschot. Notaris Jansen alhier behaalde op het concours hippique te Oirschot in de afdeeling luxe eenspannen met Bel- size Beauty den tweeden prijs. Politiehondenwedstrijd. Op de Zondag te Schaijk gehouden wedstrijden voor politiehonden, be haalden de leden van de Eerste Loon- op-Zandsche Politiehondenclub een mooi succes. Er waren 13 deelnemers en 3 clubs, aan concurrentie ontbrak het dus niet. De eerste drie prijzen gingen naar gedrukt en donker uitzag. Maar de heer Govaerts heeft op eenvoudige doch alleszins practische en doel treffende wijze het lichtvraagstuk weten op te lossen zonder eenige ver bouwing. Zoo heeft hij 't oude en grauwe interieur geheel laten ver anderen. 't Entiée is nu een lichte smaakvolle rietbewerking, 't Eertijds donkere plafond is nu mooi licht ge schilderd en 't oude buffet, dat met zijn ver uitstekende donkere houtbe werking geen kleur gaf is nu vervan gen door een buffet van spiegelglas met koper-montuur. In plaats van hou ten stoelen heeft de heer Govaerts lichte smaakvolle rietmeubelen aan geschaft, die zeer gemakkelijk zitten. En dan mogen we vooral de schitte rende verlichting niet vergeten. Zoo wel met 't een als met't ander werden prachtige effecten bereikt. Voor de bewerkers hiervan, met name den schilder-decorateur W. Hens, die het aardig idee ontwierp en uitvoerde, H. Meeth en C. J. Marks, electriciëns en de N.V. Rietmeubelfabriek „Industria", allen alhier, moet dit voorzeker ook eroote vol-doening hebben geschon ken. De heer Govaerts geeft in'usschen blijk zijn tijd en zaken te verstaan. We bieden hem onze beste wenschen aan en hopen, dat 't hotel-café-restau- rent, „De Twee Kolommen" zal wor den' voortgezet in den geest, zooals bij den opzet bepaald. Heropening Flora-Bioscoop. In aansluiting op voorgaand bericht kunnen wij nog mededeelen, dat op Zaterdag 24 September a.s. door den heer Govaerts de Flora-Bioscoop zal worden heropend met het grootsche filmwerk Beau Geste", een verhaal van het Vreemdelingen Legioen. Ook het muzikale gedeelte zal goed verzorgd zijn, want de heer Govaerts heeft voor het geheele seizoen 't be kende strijkje van v. d. Akker uit 's-Bosch geëngageerd. Voor nadere bijzonderheden zie men binnenkort de advertenties in ons blad. Nieuwe Naamlooze Vennootschap. Naar we vernemen is alhier opge richt de „N. V. Lederfabriek v/h. Van Iersel-Witlox Co. Waalwijk". President-Commissaris is de heer J. v. Iersel, directeuren zijn de heeren Cor. Witlox en Jos. Müssgens, allen alhier. Op de statuten werd bereids de Koninklijke goedkeuring aangevraagd. Teekenschool. De opening der Gemeentelijke Teekenschool cursus 1927/1928 zal plaats hebben Maandag 3 Oct. a s. Men kan zich vanaf heden tot 1 Oct. ter secretarie aanmelden. Ingezonden Mededeelingen. Overwerkte Zenuwen kalmeeren en worden gesterkt door de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Milnhardt's Zenuwtabletten. SPRANG CAPELLE. (Voorm. Sprang) J.l. Zaterdagavond kwam de Aid. Sprang van het Ned. Werkl. Verbond „Patrimonium" in vergadering bijeen. Na opening door den Voorzitter, den heer J. J. Dalmaijer, kwam aan de orde: Bespreking der Agenda voor de Jaarvergadering van het Verbond, welke op Woensdag 21 en Donderdag 22 September a.s zal worden gehouden in het gebouw voor Chr. Sociale Belangen te Utrecht. Tot afgevaardig den naar deze Jaarvergadering werden benoemd de heeren C. Klootwijk en J. W. Genuït Jr. en tot secundes de heeren W. M. Dalmaijer en H. Chabot. Op den vooravond dezer Jaarvergade ring zal ter herdenking van het 50- jarig bestaan van het Verbond van Patrimonium in de Domkerk te Utrecht eene wijdingssamenkomst worden ge houden, waarin een drietal sprekers het woord zullen voeren. Besloten werd nog te trachten deze wijdings samenkomst welke per radio zal worden uitgezonden, alhier te volgen, waartoe men voornemens is een ontvangtoe stel in de zaal van den Chr. Volks bond te plaatsen. Na nog eenige huishoudelijke zaken te hebben besproken werd deze goed bezochte vergadering door denVoorz. gesloten, waarna de heer C. Klootwijk in dankgebed voorging. CAPELLE. Bij onderhandsche aan besteding is het bouwen van een woonhuis op de Hoogevaart voorden heer P. de Bruijn alhier opgedragen aan den heer C. Michaël, aannemer te Vrijhoeve-Capelle. Tijdens het concert j.l. Zaterdag avond op de Nieuwevaart werd van het rijwiel van den muzikant J. v. d. S. een pas nieuwe electrische lantaarn ontvreemd. Het aantal sollicitanten voor de betrekking van tijdelijke onderwijzeres aan de Bijzondere School aan den Loonschendijk, dat, zooals we vorige week meldden, 50 bedroeg,' bedraagt thans een 70tal. In den loop dezer week heeft de benoeming plaats. J.l. Zaterdagavond 10 dezer om zeven uur gaf het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" te dezer plaatse onder leiding van zijn directeur, den heer A. Christ, in samenwerking met onze gemengde zangvereeniging ,'t Rozenknopje" onder leiding van haar directeur, den heer N. Snijers uit Raamsdonksveer, een concert op de Nieuwevaart bij het café van Mej Wed. A. van der Haart, dat in alle opzich ten uitstekend geslaagd mag heeten. De verschillende nummers van het welverzorgde programma, zoowel die der muziekvereniging als van de zangvereeniging, werden opverdienst- lijke wijze 'uitgevoerd en ieder num mer oogstte dan ook een welverdiend applaus der talrijke aanwezigen. In den loop dezer maand hopen beide vereenigingen nogmaals gezamenlijk een concert te geven, doch dan op het plein voor het voormalig raadhuis in de Kom van het dorp, waarbij de De jaarlijksche tentoonstelling van belangstelling, indien het weer dan werkstukken der leerlingen wordt ge- eveneens medewerkt niet minder groot houden Zondag 2 October. zal zijn. p antun. waar men ue ycuceic ui ioiw ïuuuwi w.. - Glazen Buisje 75 ct, Bij Apoth. en Drogisten. ICiailb UOIIIIIV.UW... MW - -

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 5