flinke DiensMe Nogmaals WASPIK. Aan J. de Bont, Th. de Bont en H. Smits, landbouwers alhier is vergunning verleend tot het op richten van een electromotor van 5 P.K. Door de biljartvereniging .Krijt op Tijd", gevestigd bij den HeerChr. Montens zal in de maand October een tourriooi worden gegeven, waaraan prachtige prijzen zijn verbonden. RAAMSDONKSVEER. Voor deZen- ding onder Israël werd in de Ned. Herv. Kerk gecollecteerd met nage komen gift een bedrag van ruim f71. Voor de federatie van Ned. Herv. Diaconiën werd alhier ruim f 13 ont vangen. Een dezer dagen zuilen door eenige personen uit de Gemeente gelden worden ingezameld voor alleen staande blinden te Wolfheze. MADE. In onsverslag van de gehouden vergadering van den raad der gemeente Made, wordt herhaaldelijk het woord gevoerd door den heer Verhagen, dit is een vergissing. Niet de heer Ver hagen maar het nieuwe lid W. de Weijs heeft in bedoelde vergadering gesproken. MADE. Bij de aanbesteding der nieuwe brug aan de Haagpoort was de minste inschrijfster fa. Blijlevens te Made voor f 40.600. MADE. Het door den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente van Made en Oud-Drimmelen uitgebrachte beroep op den Eerw. Heer J. W. H. Warners candidaat tot den H. Dienst te Haarlem is door dezen geweigerd. Zondag voorm. werd door Ds. Th. J. Mudde van den kansel bekend gemaakt, dat hij het voornemen heeft om des nam. op Zondag 9 Oct. a. s. zijn afscheidsprediking voor de Herv. Gemeente alhier te houden. Voor het examen R.K. Lyceum te Breda slaagde de jongeheer W. A. Laarakker, leerling van de O. L. School te Made. Een 4-tal bakkers alhier werden dezer dagen bekeurd wegens overtre ding van de Arbeidswet. EETHEN. De najaarskeuring van springstieren zal voor deze gemeente worden gehouden op 19 September a s. voor de voormalige gemeenten Genderen en Drongelen te Heusden des n.m. 1 uur en voor de voormalige gemeente Meeuwen te Almkerk des n.m. 4 uur. bewijs van. Op uitnoodiging werd deelgenomen aan de groote wedstrijden voor Politiehonden teSchaïk, waarvoor niet minder dan 13 dieren waren in geschreven. De club van Inspecteur Letschert kwam met 5 dieren uit. Met deze vijf honden werden vijf van de zes eerste prijzen behaald. Ie pr. behaalde agent Kuijpers uit Waalwijk, 2e pr. agent Driessen uit Waalwijk, 3e pr. Rijksveldwachter v. d. Griendt uit Waalwijk, 5e pr. Inspecteur v. Helsland, Kaatsheuvel, 6e pr. agent v. d. Pol uit Eethen. 'n Succes dat niet grooter had kunnen zijn. Onder voorzitterschap van Burge meester v. Besouw vergaderden Maan dagavond ten raadhuize de afgevaar digden der drie Bouwvereenigingen alhier, om nader de mogelijkheid eener combinatie te bespreken. Hadden oor spronkelijk de plannen, zooals ze ont wikkeld waren in den Haag geen kans van slagen, door de ijverige bemoeiin gen van ons Gemeentebestuur is het eindelijk mogen gelukken de mede werking van den Directeur-Generaal van de Volksgezondheid te verkrijgen. Hij deelde namelijk mededat hij zich met overdracht van de woningen aan een nieuwe vereeniging, wier statuten met wijkbelangen rekening houden, in beginsel zou kunnen vereenigen. Met deze toezegging als basis zal thans met bekwamen spoed worden gearbeid aan de formuleering der nieuwestatuten om te trachten zoo spoedig mogelijk de combinatie tot stand te krijgen. Zondag 18 Sept. om 4 uur nam. zal op het Voetbalterrein der vereeni ging „Kaatsheuvel" aan den Horst een groote demonstratie gegeven worden met Politiehonden door de Eerste Loon-op-Zandsche Politiehondenclub alhier. Het programma dat uit minstens 15 nummers bestaat biedt een aange name afwisseling, zoodat de liefhebbers van een mooi staaltje dressuur volop zullen kunnen genieten. De oefeningen zijn geheel aan de practijk ontleend, zoodat men de dieren kan zien werken juist zooals ze in werkelijkheid hun meester als hulp zijn in de uitoefening van zijn functie. Destijds trokken de demonstraties der politiehondenclub alhier een enorm succes. We gelooven dat Zondag de belangstelling niet minder zal zijn, vooral als het weer eenigszins wil medewerken. NIEUWS UIT HEUSDEN» Heusden, 13 Sept. 1927. Mej Chr. Reas ontving deze week ook een benoeming tot onderwijzeres te Sleeuwijk. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL, Kaatsheuvel, 13 Sept. '27. (Vervolg Totaal gebruik particulieren 434055 M3 Openb. verlichting 13497 M3 Gem. Gebouwen 2577 M3 16074 M3 Openbare verlichting Sprang-Capelle 3462 M3 Eigen gebruik a. Verl. fabriek 3772 M3 b. Magazijn 100 M3 c. Kantoor 2292 M3 d. Woning 825 M3 e. Gasmotoren 16426 M3 Nouwens 521 M3 23936 M3 Nuttig afgegeven 477527 M3 De gasprijs voor gewone meters en muntmeters was als volgt: 14 ct. per M3 voor de eerste 25 M3 per maand. 12 ct. per M3 voor de tweede 25 M3 per maand. 10 ct. per M3 voor de rest. Voor kamerverwarming geldt een prijs van 6 cent. voor gasmotoren 22'/a ct. per M3. In totaal waren 10 motoren en 15 gaskachels aangesloten. Wordt vervolgd. De heer W. Roestenberg is ge kozen tot Vice-President der vereeni ging van den H. Vincentius k Paulo. In de vergadering van hetDage- lijksch Bestuur der gemeente van Vrijdag jl. is bepaald dat de Burge meester wederom als Voorzitter der Commissie der Gem. Lichtbedrijven zal fungeeren, terwijl Wethouder J. v. Lier zal optreden als Voorzitter der wegen commissie. Het ligt in de bedoeling dat Wethouder L. v. d. Horst zich speciaal zal bezig houden met de be hartiging der belangen het onderwijs rakende. Dat de 1ste Loon-op-Zandsche Politiehondenclub bij den heer J. v. Berkel alhier gevestigd, een der beste clubs uit het land is, is alom bekend. Er zijn weinig clubs die kunnen wijzen op een stel politiehonden zooals in de eerste Loon-op-Zandsche worden aan getroffen. De gepasseerde Zondag levert daar wederom een schitterend SPORT. Quick—Gudok 4—3. De laatste wedstrijd om den Miss- Blanche beker is zeer zeker één der beste welke Quick heeft gespeeld, doch ongetwijfeld de spannendste. Zooals wij in ons overzicht reeds voorspelden hebben de mannen van „San" van Dongen, tot het laatste oogenbiik met alle kracht geprobeerd aan de neder laag te ontkomen, doch de Quick- verdediging doorstond den druk der Tilburgers de laatste 10 minuten moedig. Als scheidsrechter v. Eggelen om precies halfdrie laat beginnen, verschijnt Quick met 2 invallers, terwijl Gudok 1 invaller telt. Van den aftrap gaan de gasten op het Quickdoel aan en reeds kort na het begin krijgen zij door toedoen van Jan van Bladel een doelpunt cadeau, als deze een bal tegen een tegenstander aan trapt en het leder buiten bereik van Trimbach in het Quickdoel rolt. Als Quick enkele tegenaanvallen heeft gedaan komen de gasten weer fortuinlijk aan een doel punt, als Bertens een schot lost, Trim bach staat gereed den bal op te vangen, doch via Verhelst z'n rug springt de bal in den anderen hoek van het doel 2-0. Dit vinden de gastheeren toch wel wat bar. Met veel geestdrift werpen zij zich in den strijd en zij oefenen dan een geweldigen druk uit op de Tilburgsche veste. Huigevoort weert zich geducht, doch als hij gevallen is denken we Quick te zien doelpunten doch tot driemaal toe werkt aanvoerder van Dongen den bal uit het Gudok- doel. Als zij eindelijk weer een alge- meenen aanval opzetten, lost v. Delft een hard laag schot, doelman Huige voort stopt het schot wel vallende, doch eer hij het leder kan wegwerken jaagt Harry Snijders den bal in zijn heiligdom, 2—1. Luide aangemoedigd spelen de Waalwijkers verder en de Gudokverdediging heeft handen vol werk, en hoe zij ook werken, zij kunnen niet verhinderen dat Nil Beerens van dichtbij den gelijkmaker scoort, 2—2. De blauw-witten hebben den weg thans gevonden en zweven onophoude lijk voor het Gudok doel. De Quick- voorhoede speelt een mooi samenspel en v. d. Beek, welke tot nu toe er nog niet in heeft kunnen komen, gaat ook nu zijn talenten toonen. Prachtig verdeelt hij het spel, hij lost enkele schoten welke Huigevoort geen moeite bezorgen, doch even voor de rust krijgt hij een seconde den bal vrij en met een zuiver geplaatst schot geeft hij z'n club de leiding 3-2. Hiermede komt ae rust. Direct bij de hervatting pakken de gasten weer geweldig aan, terwijl de Quickers zich voorloopig weer onbe tuigd laten althans de voorhoede. Diverse harde en gevaarlijke schoten door de Gudok voorhoede op het Waalwijkscne doel gelost worden door Dorus Trimbach resoluut onschadelijk gemaakt en telkens klettert een luid applaus op voor den Quickdoelman die in waarlijk grootschen vorm z'n doel verdedigt. Langzamerhand komen echter ook de Waalwijkers weer los en eenmaal ontkomt Gudok's doel als door een wonder aan een doorboring als tweemaal achtereen de bal via Huigevoort's handen tegen den paal weer in 't veld ketst, doch een minuut later voorkomt de Tilburgenaar een zeker schijnend doelpunt als hij een „kei" van v. d. Beek op meesterlijke wijze stopt. Eindelijk worden de „Gudokkeis" voor hun zwoegen be loond als Donders met een onhoud baar schot den bal langs Trimbach jaagt 3—3. Er ontstaat thans een ge weldige strijd tusschen beide ploegen om de overwinning en de spanning neemt met de minuut toe, het geheel heeft niets meer van een seriewedstrijd 't lijkt veel meer op een competitie maich. Reeds denken we Quick te zien doelpunten als Nic. Beerens plot seling een geweldig hard diagonaal schot lost in vliegende vaart, doch als een tijger heeft Huigevoort zich op den bal geworpen een redt keurig. Een oogenbiik later reeds staat Donders alleen voor Dorus, hij zendt op enkele meters afstand een hard schot in, doch ook de Waalwijksche doelman stopt fraai. Ais eindelijk een kwartier voor 't einde de bal van het Quickdoel wordt uitgetrapt neemt de blauw witte voorhoede het leder over, mooi combineerend gaat zij op het Gudok doel af, op het juiste moment geeft Snijders mooi door naar v. d. Beek en kalm en zuiver jaagt deze den bal langs Huigevoort in het Tilburgsche doel 4—3. Nog geven de gasten zich niet ge wonnen. Met man en macht komen zij opzetten, zij trachten het spel te forceeren doch de Quickverdediging houdt stand. En als scheidsrechter v. Eggelen die dezen mooien wedstrijd keurig leidde het einde aankondigt heeft Quick welverdiend gewonnen Hiermede is het Miss. Blanchebeker. tournooi weer geëindigd en" heeft M. U. L. O. uit Helmond den beker voor een jaar gewennen. A.s. Zondag wordt het officieele seisoen begonnen en is voor Quick vastgesteld de competitie-wedstrijd Waalwijk-Helmond. W. S. C. Zondag a.s. de eerste competitie wedstrijd van het nieuwe seizoen WSC zal op eigen terrein alhier de Bredasche vereeniging „Wapen van Breda" ontvangen, eene geheel onbe kende voor onze plaats. Overigens zijn alle vereenigingen in de afdeeling, waarin WSC dit seizoen is ingedeeld! geheei onbekenden voor haar, be houdens TSC uit Oosterhout. Wij laten hierbij de nieuwe tegenstanders volgen Mevo uit Bergen op Zoom. Hero uit Breda. Wapen van Breda uit Breda. Internos uit Breda HKI uit Breda. Boeimeer uit Breda. TSC uit Oosterhout. Broekhoven uit Tilburg, alsmede wellicht nog eene Roosen- daalsche vereeniging, in totaal eene afdeeling van 10 vereenigingen. HEUSDEN. De match Zondag hier gespeeld tus schen Juliana en Neerlandia, Sprang, werd door de laatste gewonnen met 2—0. Duivensport. CAPELLE. De in het café van Mej. Wed. A. v. d. Haart alhier gevestigde post duivenvereniging .de Luchtvaart- hield j.l. Zondag in combinatie met de in het café van den heer P. Wage- makers te Kaatsheuvel gevestigde postduivenvereniging een wedvlucht met oude en jonge duiven van uit Hall (B.) met den volgenden uitslag: A. Versteeg 1, 2, 6 en 7; v. Don gen 3 en 8; A. v. Moergestel 4, 5 en 10; P. Wageinakers 9J. Donders 11; H. Rozenbrand 12; C. de Rooij 13; B. v. Breukelen 14, 22 en 25; Th v' Boxtel 15, 16 en 26; G. v. Wanrooi! 17 en 20; H. Dekkers 18; H. Snoe ren 19; J. Zwart 21 P. v. d. Velden 23 H. van Campen 24. KAATSHEUVEL. „De Combinatie", gevestigd bij den heer Jan v. Dun, hield Zondag jl. een wedvlucht van uit Halle. Uitslag: 1—17—24 J. v. Heesch, 2-12-14-25 G. v. d. Ven, 3—4 Zeebrechfs, 5 8- 10-15—16—20 Joh v. Riel, 611 M. Soeterboek, 7 J. Opperman, 9-22 A. v. d. Ven, 13 M. Zacht, 18-23 J. Stokkerman, 19 P. Lugters, 21 H. 9 29 1SlC dU,f 9,19,50 Laatste duif Korfbalver. N.E.O., Sprang. Ondanks het slechte weer werd j.l. Zaterdag de vastgestelde wedstrijd PhilipsN. E. O. in 't sportpark van eerstgenoemde vereniging te Eindho ven gespeeld. Deze wedstrijd leek, tengevolge van het natte terrein, meer op een waterpolo dan op een korfbal- match en het was dan ook vermakelijk te zien hoe verschillende spelers ge dwongen waren een bad te nemen. Over den wedstrijd zelve het volgende N.E.O. verschijnt met 8 invallers in t veld terwijl Philips volledig is tn tevens nog is versterkt met den inter- nationaal Sporenberg. Tengevolge van het gladde veld wordt er in 't begin voorzichtig gespeeld, doch allengs weet men zich beter aan de terrein-omstan digheden aan te passen en krijgt men ook beier spel te zien. Beide korven verkeeren om beurten in gevaar, doch N.E.O. weet het eerst met een zuiver schot de leiding te nemen (1-0) direct gevolgd door nummer twee (2 0) Dan gaat Philips tot den aanval over en scoort een tegenpunt (2-1), waarop N.E.O. de score verhoogt (3-1). Ver volgens is het weer de beurt van Philips die den stand op (3-2) brengt Daar men voor een stortbui naar 't clublokaal moet vluchten wordt meteen maar gerust. Na rust begint Philips fanatiek aan te vallen maar toch is het wederom N. E. O. die de score vergroot (4 2) dit is de Eindhovenaren te kras en goed samenspelend gaan ze op 't N.E.O. doel af en daar één onzer verdedigers slechts op halve kracht kan spelen tengevolge van een val, weet Philips gelijk te maken (4-4). Thans zien wij een inzinking bij N. E. O., welke hun noodlottig wordt en Philips brengt den stand op (10-4). Dan weer een opleving bij N.E.O. in welke periode zij twee doelpunten weten te maken (10 6) Met dezen stand in 't voordeel van Philips komt het einde. N. E. O. heeft alzoo van 't Philips twaalftal dat zich, zooals in een rond schrijven aan de spelers werd mede gedeeld voor haar verschrikkelijke nederlaag te Sprangmoest wreken, verloren, doch eervol. En ware het terrein niet in zoo'n deplorabelen toe- stand geweest, dan zou de uitslag waarschijnlijk wel anderszijn geweest. GEMENGD NIEUWS. KERKNIEUWS. In het provinciaal Kapittel, dat te s-Hertogenbosch gehouden wordt, werd tot Provinciaal gekozen, de Hoogeerwaarde Pater Stanislaus van Harderwijk. TotProvinciale Definitoren de Hoog- eerwaarde Paters Silverius van Veghel Robertus van Kerkdriel, Anastasius van Houten en Albertus van Waalwijk Tot Generale Custoden de Hoog eerwaarde Paters Vitus van Bussem en Anastasius van Houten. INGEZONDEN STUKKEN Geachte Redactie. Die „Opmerker" in uw laatste num mer is toch wel een echte leeperd. Wist hij niet dat het toch overal het gangbare gebruik is, of liever vanzelf sprekend, dat de Wethouders uit de meerderheid van den raad gekozen worden, uit de meerderheid die toch de duidelijke uitspraak der kiezers is; daaraan is nu eenmaal niets te doen en dat is maar goed ookhoe zou men anders kunnen spreken van de uiting van den volkswil. We zullen eerst eens afwachten wat de nieuwe Wethouders ons brengen; kunnen zij 't werk doen in minder tijd dan de afgetredenen, zooals Op merker schrijft, welnu des te beter, als ze het maar goed doen, nietwaar Opmerker en de capaciteiten hebben zij er wel voor vindt U niet, met alle respect voor de afgetreden Wethouders. Vriend „Opmerker" wat hebt ge aan die critiek of liever die uitingen van «wrevel enz. voordat de heeren in de gelegenheid geweest zijn te latc-n zien wat ze willen en kunnen. Wacht dat eerst eens af en oordeel dan met recht en reden 1 X. Sprang—Capelle, 10 Sept. '27. AGENDAS WAALWIJK. Woensdag 7'/2 uur. Alg. vergade ring korfbalclub W.E.K. bij den heer Speckenbrink. Donderdagavond 7 uur cursus E.H. B O. onder leiding van Dr. Larige - meijer in het Gymnastieklokaal Open bare school. Donderdag 7'/2 uur. Repetitie voor de adspfranten en 8'/a uur voor de leden van „Kunst en Kracht". Donderdag8'/2 uur. Repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Donderdag 8 uur. Repetitie Tavenu. Vrijdag 8 uur. Repetitie Tavenu, hoofdpersonen. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Mannenkoor. Weer is Japan door een ernstge ramp getroffenDe omgeving van Nagasaki is door een typhoon, die met een vloedgolf gepaard ging, ge- teis.erd en vooral de nabij genoemde stad gelegen plaatsjes Kojima en Naka- rnoera hebben zwaar geleden. Het aan tal dooden wordt voorloopig op 1000 geschat. De vloedgolf, welke de meeste schade aanrichtte, werd voorafgegaan door een zwaar geroffel, als van een onderzeesche aardbeving. Een water muur van drie meter hoogte stortte zich vervolgens in de straten van ge noemde stadjes en in de aangrenzende velden. Bootjes werden op het land en in de rijstvelden geslingerd en het wrakhout der ingestorte huizen werd door het water mijlen ver meegevoerd. Te Kojima en Nakamoera zijn duizend huizend huizen vernield en te Naka- jima 500. De gewijzigde houding, welke de Sovjetregeering tegenover de ortho doxe kerk heeft aangenomen, heeft niet al te lang geduurd. Men heeft getracht, met haar samen te werken, daar de politiek van verdrukking immers slechts de macht der kerk versterkte. Den kerkelijken autoriteiten werd derhalve medegedeeld, dat zij onder eede moesten beloven op loyale wijze met de Sovjets te zullen samen werken. Als tegenprestatie zouden zij dan hun ambt ongestoord mogen uit oefenen, maar tegen allen, die zouden weigeren den eed af te leggen, zouden maatregelen genomen worden. Thans wordt gemeld, dat 117 Grieksch katholieke bisschoppen, die den eed niet wilden afleggen, bijeen- voudig administratief besluit en zonder eenigen vorm van proces naar afge legen districten zijn verbannen. De verbannen kerkvorsten mogen de hun aangewezen plaatsen niet ver laten, terwijl ze eiken dag op een voorgeschreven uur bij het bureau der Gepeoe moeten verschijnen. Voorts worden velen gedwongen werkzaam heden als kok, nachtwaker, en derge lijke, te verrichten. Alles tegen het geweldig tractement van drie a zes roebel per maand, dat uiteraard onvol doende is en bovendien maar al te vaak niet eens wordt uitbetaald. Omtrent de veroordeelng der 26 beklaagden in het spionnageproces te Petrogad wordt nader gemeld dat de negen doodvonnissen een halfuur na de voorlezing van het vonnis, voltrokken zijn. Men meldt nader uit Londen De correspondent van den interna tionalen nieuwsdienst te Petersburg meldt, dat de veroordeeling der Rus sen, die van spionnage ten gunste van Groot Britannië waren beschul digd, een hartverscheurend schouwspel opleverde, De 70-jarige Russische vrouw, die tot de veroordeelden be hoorde, wilde geen gratie aannemen toen haar beide zonen den rechter bezwoeren haar leven te sparen. De zoons werden ter dood veroordeeld en de moeder tot 5 jaar eenzame opsluiting. Een vrouw van 19 jaar, die op haar 15de jaar gehuwd was, trachtte haar leven te redden door haar man te beschuldigen. De man werd ter dood veroordeeld en de vrouw kreeg eveneens 5 jaar opslui ting. De officier van justitie zeide Engeland heeft nota's geteekend, waarin het protesteert tegen Russische propaganda, maar zelf zend het een leger van spionnen op ons af om de sovjet te vernietigen. Gistermiddag is op een onbe- waakten overweg te Friezenveen een met paard bespannen wagen dooreen trein gegrepen. De twee inzittenden werden uit den wagen geslingerd. Een 5 jarig zoontje van den arbeider Lucas te Friezenveen werd op slag gedood de bestuurder bleef bewusteloos lig gen. Zijn toestand is niet ernstig. Als U zich tegen October op dit blad abonneert, dan krijgt U alle tot dien datum verschijnende nummers gratis. En gij krijgt in den a.s. winter het blad dat ge hebben moet, dat U alles geeft uit plaats en streek wat Ge verlangt. ADVERTENTIEN. Om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden wordt een gevraagd. Zich aan te melden bij I. VAN LEEUWEN—Frijda ^8927 Waalwijk. WAALWIJK. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie).

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 6