Knagende pijoen Sanapirin-lablellen Overleersnüders ti Bijtuigers. loon Tielen. J. ELEKAN Laai al D*e aMalias Marktberichten. Gevraagd Notaris Middelkoop verhuren 2 maanden tuchtschool voorwaardelijk. A. P. KKaatsheuvel, diefstal. 4 mnd. tuchtschool voorwaardelijk. KUNST EN LETTEREN. Het is deze week juist een jaar geleden dat we met een paar kop stukken van „de Pelgrim", Felix Timmermans, Flor van Reeth en Ernest v. d Hallen, door 't zonnige Kempen- land trokken om te Averbode een steentje bij te dragen aan de huldi ging van zaliger Karei v. d. Oever. Dat was de eerste maal dat „De Pelgrim" naar buiten optrad. Maar 't stormt in Vlaanderen van initiatieven. Nu komt „De Pelgrim" in de stede lijke feestzaal, Meir, Antwerpen, met een groote tentoonstelling van plasti sche kunst. Deze Pelgrim—tentoonstelling is tevens te beschouwen als een Congres voor Katholieke kunst. De Pelgrims streven naar een kunst die een zui vere en directe reflectie is van hun overtuiging en hun leven, een uiting, die onder alle verscheidenheid van vorm, van temperament en van per soon, is en zal zijnéén kreet tot Ood. Aldus hopen de Pelgrims het hunne bij te dragen om de Katho- lieke kunst in Vlaanderen terug in hare normale bedding te brengen. In een volgend nummer hopen wij van ons bezoek aan deze tentoon stelling te gewagen. Wij geven hieronder 't programma van a s. Zondag en d.a.v. Zondag 18 Sept Plastiek—dag onder leiding van Dirk van Sina, in de stedelijke feestzaal. Morgenvergade ring 11 uur, Namiddagvergadering 3 uur. Sprekers L'Art religieux en France, door Mej. Valentine Reyre, secretaresse van L'Arche; De hedendaagsche Kath. Kerkbouwkunst in Nederland, door C. M. van Moorsel, bouwmeester; Het beeldhouwwerk en het schilderij in de hedendaagsche R K. kerkbouw in Nederland, door B. J Koldewey, bouwmeester; Godsdienstige kunst in Vlaanderen, door E. van der Hallen. Voordracht door Felix Timmermans. Zaterdag 24 Sept.: Opvoering door het Katholiek tooneel in de stedelijke feestzaal: „Maskaroen", van Gerard Walschap, Muziek van Arthur Meule- mans. Kaarten in Antwerpen te ver krijgen bij de boekhandelaren en in de feestzaal. Zondag 25 Sept.: Tooneeldag in de stedelijke feestzaal. Morgenvergadering 11 uur, Namiddagvergadering 3 uur. Sprekers: Causerie over „Maskaroen door Dr. C. Godelaine. Over Katho lieke regie, door E. H prof. Alois de Mayer; Over de aksie van 't Vlaamse Volkstoneel, door Paul de Mont; Over de Katholieke Vlaamsche Too- neelcentrale, door Jan Boon. Zelfde dag om 6'/2 uur: 2e opvoe ring van „Maskaroen" in de stedelijke feestzaal. Woensdag 27 Sept. te 7'/2 uur 3e opvoering van „Maskaroen" in de stedelijke feestzaal. Zondag 2 October: Muziekdag in de stedelijke feestzaal onder leiding van Marinus de jong, morgen— en namiddagzitting. Godsdienstige muziek door Renaat Veremans, Arthur Meulemans, |os. de Klerk en Marinus de Jong. Orgelconcert in de stedelijke feest zaal door Alex Paepen. De heer Paepen zal ook op andere dagen gedurende de tentoonstelling orgelconcerten geven. Op nader te bepalen datum voor dracht door Cyriel Verschaeve. Dr. Herman Gorter, f Naar wij vernemen, is de dichter Herman Gorter Donderdagnacht te Prussel overleden. Ingezonden Mededeelingen. in gewrichten en ledematen, alsmede hoofd- en kiespijn worden zeer snel verdreven door: In buisjes van 75 en 40 ct.; proefbuisje 25 ct. van 1530 September een expositie van zijn werken. K. 1. B. K. I B. is de verkorte aanduiding voor „Katholiek Indisch Brisland Door dit Bureau werd uitgegeven een toegewijzer voor Katholieken, die voornemens zijn naar Indië te ver trekken en voor hen die van Indië naar Holland komen. Naast het inleidende woord van W. Feber is in het boek ook opgenomen de zeer belangrijke rede van Pater J. J. Hoevenaars S. J., Pastoor te Buiten zorg. Voor belanghebbenden is dit hand- boek werkelijk onmisbaar, 't bevat oa. gegevens over: „Betrekkingen in Indië. Vooruitzlch ten". „Algemeene wenken voor de reis" „Algemeene wenken bij aankomst in N-Oost- en West-Indië". „Reisbeschrijving naar Indië". „Bepalingen voor dienstplichtigen". „Bepalingen voor Indische Burge- lijke Ambtenaren". „Het Onderwijs in Indië". „Onderwijzers naar Indië". „Steun hoofdactestudie en uitzen ding". „De Inaologische Leergang" enz. Het boek is verkrijgbaar bij het K I. B., De Corpentiestraat 153, 's- Gravenhage. Expositie André Verhorst. In de Kunstzaal „Triborgh", Tilburg, houdt de kunstschilder André Verhorst, GEMENGD NIEUWS. In verband met den gisternacht plaats gehad hebbenden inbraak in het spoorwegstation te Hoogeveen kunnen we melden. Gistermorgen bij aankomst op het station merkten de beambten, dat er dien nacht ongewenscht bezoek was geweest. De brandkast was van het kantoor verdwenen. De chef werd direct met een en ander in kennis gesteld. Weldra bleek dat de brand kast was weggesleept met een zooge- naamfUsteekwagentje, bij het station in gebruik voor zwa-e vrachten. Deze kast werd teruggevonden in de nabij heid van de goederenloods aan westkant van het station, ingegrav. in den grond en bewerkt en openge slagen met mokers en kolbeitels. De spaden en gereedschappen lagen nog daarbij en waren gehaald uit een in de nabijheid staand loodsje, eigen dom van den heer S., waarin de inbrekers (men vermoedt dat er 3 zijn geweest) zijn gekomen door uitsnijding van een ruitje. Op eenigen afstand nabij de veelading trof men de geld- bakjes aan en hier en daar waren enkele dubbeltjes en kwartjes ver spreid. De groote buit een f 2000 was gis teren juist overgestort, terwijl zich thans een bedrag vaneen goede f800 in de kast bevond De kast is compleet uit elkaar gebeukt. De inbrekers zijn vermoedelijk de deur ingekomen, welke ze den vorigen keer hebben verlaten. Een paar wollen handschoe nen zijn achtergebleven en de gereed schappen zijn bij het werk gelaten. Het schijnt dat een jas van een der beambten is gebruikt, deze is in elkaar gefrommeld teruggevonden, met mod der besmeerd. Een lont met poeder was eveneens aanwezig. Bij het ver trek van de beambten om ll'/j uur gisteravond is er niets bijzonders door hen bemerkt. Enkelisdoor omwonenden geconstateerd, dat een drietal personen op den hoek van den Pesserstraatweg tegen het hek stonden geleund tegen den tijd dat het personeel van de S S. huiswaarts ging en hen moest passeeren. Zoodoende zouden ze op de hoogte zijn geweest, dat het terrein veilig" was. Gistermorgen is de subst. off. van justitie mr. H. A. Servatius, vergezeld van den heer van den Werff, rijksveldwachter te Assen met diens politiehond naar hier gekomen, doch door het slechte natte weer van gis ternacht kon de hond weinig uitrichten. Het onderzoek wordt naar alle zijden ijverig voortgezet onder leiding van den burgemeester dezer gemeente, mr. J. L Bouma. Naar Reuter d.d heden uit Tokio meldt, hebben de vliegers van de Pride of Detroit Schlee en Broek het besluit genomen, den tocht te staken. Gister nog waren zij voornemens de poging om den Stillen Oceaan over te vliegen, te wagen; maar de dringende verzoeken van vrienden en verwanten w o. een telegram van de kinderen van Schlee, die hun vader smeekten toch geen zelfmoordpoging te doen - bracht er hen ten slotte toe, af te zien van het aanvankelijke voornemen. De teleurgestelde vliegers zullen met de eerste de beste boot naar de Ver. Staten vertrekken. Inmiddels is wat deze vliegers ge presteerd hebben met hun Pride of Detroit toch wel enorm geweest. Een vliegtocht van Detroit over den Atlantischen Oceaan en Europa en Azië tot heel in Tokio was nog nooit vertoond. En de tijd, dien zij er over hebben gedaan, was ook feno menaal kort. De vliegers hebben c.a. 12.250 mijl afgelegd, waarvan, naar zij verklaren, de etappe Omoera-Tokio de gevaar lijkste geweest is. Zij waren 22 Augustus uit Detroit vertrokken, maar rekenen zelf, dat zij feitelijk te Harbour Grace (Newfound land) den tocht aanvingen, n.l. op 27 Augustus. Gisteren (locale tijd van Tokio) waren zij te Kasoemiga-oera aangekomen. Gistermiddag te half vijf is een 34-jarige Duitsche dienstbode te Amsterdam op het Rokin nabij den Dam door een auto overreden- Het meisje liep met een vriendin op het trottoir aan den waterkant en stak den rijweg over. Halverwege den rij weg gekomen keek ze om naar haar vriendin die uit vrees voor het drukke verkeer op het trottoir was blijven staan. Toen het meisje bij het over steken stilhield en omkeek, werd zij door een auto aangereden, waarbij een der wielen haar over het hoofd ging- Zij werd per auto van den G. G en G. D. naar hel binnengasthuis ge bracht waar zij echter spoedig na aankomst is overleden. Te Slaperstil (Hoogkerk, Gron.) is Dinsdagavond de 16-jarige dienst bode E. S. door een melkvrachtauto, waaraan zij zich fietsende vasthield, overreden en op slag gedood. Het hoofd was verbrijzeld De bekende danseres Isidore Duncan is te Nizza het slachtoffer van een eigenaardig auto-ongeluk gewor den. Bij het instappen in haar auto was een punt van haar sjaal in het achterwiel van den auto verward ge raakt. Toen de wagen zich daarop in beweging stelde, werd de hals van de danseres dichtgesnoerd, zoodat zij geworgd werd. Voordat iemand hulp kon verleenen, werd de ongelukkige ten slotte uit de auto getrokken en op straat geslingerd. Toen men haar te hulp snelde, was de danseres reeds overleden. Isidore Duncan, die in 1878 te San Francisco geboren werd, was op jeugdigen leeftijd naar Europa geko- ?n, waar zij in de buurt van Darm- staut een dansschool oprichtte. Na het uitbreken van de Russische revo lutie werkte zij ook te .V >u. Een tragische bizonderheidis.dat ook haar beide kinderen inder tijd het slachtoffer van een auto-onge- luk zijn geworden. Zij kwamen met hun auto in de Seine terecht en ver dronken. Op de kermis te Rosmalen kwa men meerdere vecht- en snijpartijen voor. Woensdagavond is een moord aanslag gepleegd op den 69 jarigen G. van Lijssel, een oppassenden man, die des avonds om 9 uur na het ver laten van het café Voets op het Kerk plein van achteren werd aangevallen. Met een mes werden hem drie groote wonden aan den hals en schouders toegebracht. Bewusteloos zeeg hij ineen. Toen men hem vond, heeft men hem naar zijn woning overgebracht. Zijn toestand is levensgevaarlijk. Hij kan geen enkele aanwijzing doen om trent den dader. Men vermoedt, dat deze den verkeerden persoon heeft voor gehad. d<»n Wijngaard. Gerardus z.v. Cor nells IJpelaar en Anna M. Heijens. Overleden: Johanna Verbunt, wed. van Willem F. A. H. van Alphen, 89 .1- Petronella W. Eijkhout, eclitgen. van Andreas van Kuijk, 24 j. Hu- bertus C. Broeders, 11 j. Dirkje Boer, echtg. v. Pieter A. Snijders 58 j. GetrouwdAdriaan C. Ouborg 27 j. en Hermina van Dongen 23 j. Air tonius 1'. van Seters 24 j. en Johanna H. van Strien 20 j. Johannes C. in '1 Groen 31 j. en Maria W. Kamp 29 j. Adrianus C. in 't. Groen 28 j. en Huiberdina C. S. Kamp 24 j. Ondertrouwd Roclius Kieboom G5 j. en Geertruida de Jong 64 j. Pe trus .1. Koreman 31 j. en Dymphna M. van Onzenoort 32 j. Ingekomen: Petrus .J. Koreman van j Oosterhout. Mathijs L. Savelkouts van Gilze. Jacoba C. de Graaf van Made. Hermina van Dongen van Groot-Ammers. Maria A. de Wit van Den Haag. Lucia .T. de -Tong van Rotterdam. Cornelia H. E. Bouwens van Spanbeek. Hermina van den Berg van Rotterdam. Cor- lia M. Snoeren van Dongen. Helena A. Rutten van Loonopzand. Maria 1'. Verhagen van Breda. Pieter de Rooij van Pijnacker. Adrianus Guntlisbergen van den Bosch. Cor- lia J. Hofmans van Dussen. Cor nells J. Vermeulen van Gaasterland. Antonetta van Tuijl van Waalwijk Adamiua E. Bul van Oosterhout. Kommertje H. A. van der Leer van Sprang. Leendert Heurter-van .Gils en gezin van Geertruidenberg. Jo hanna M. van Tiel van Made. Jo hanna A. van Strien van Den Haag. Dymphna A. Riool van Den Haag. Anna -T. Miolewijk van Geertruiden berg. Johanna M. Christiaansen van Geertruidenberg. Waalwijk, 16 Sept. 1927. eieren 7'/2—8'/, cent. varkens f 10—f 15 AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 8 uur. Witte Bioscoop, Don Q". Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Mannenkoor. Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Mannenkoor. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/2 uur. Witte Bioscoop, „Don Q". Maandag 8 uur. Repetitie Waalw. Veteranen Gymn. vereeniging, gem. Gymnastieklokaal. Dinsdagavond 8'/2 uur. Repetitie Waalwijks Gemengde Zangvereeniging voor dames en heeren, Hotel Verwiel Woensdagavond half acht verplichte oefening Korfbalclub W E.K. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren: Petronella A. dv. C. Kroot en .T. F. v. Wel. Petronella H. d.v. W. I\ Swinkels en M. C. van Huiten. Johanna M. d.v. Th. C. Lommers en ,T. M. Kuijten. Johan L. z.v. J. L. van Kempen en J. Wendte. Huwelijksaangiften Bartholomeus van Dongen 46 j. en Walthera M. Du- quesnov 47 j. Jacobus Th. Mahieu 52 j. en Joanna A. Levens 43 j. GehuwdD. Rozenbrand 25 j. en T). van Heijst 22 j; L. C. Vermeer 25 j. en W. P. Kemperman 24 j, L. .T. v. BIadel 33 j. en A. H. v. Mierlo 26 j. Vertrokken personenP. A. Auée naar Amsterdam. H. M. Willems naar 's-Bosch. A. Scheij naar 's- Bosch. M. J. C. Hendriks naar Ze venaar. H. van Giersbergen naar Denj Haag. H. .T. v. d. Sanden1 naar Engelen. B. C. Ebben naar 's-Bosch. -T. -T. A. Marks naar St. Michiels- Gestel. H. de Laat naar Zaandam. M. A. M. Schippers naar Oudheus- (h>n- -I- A. v. Heesch naar Heeswijk. H. V. C. .T. Hoffmans naar St. Mi chielsgestel. W. Ophorst naar Eind hoven. - P. .T. H. Lal feu naar 's-Boscli. Ingekomen personen.T. P. Passier van Oisterwijk. G. N. Nelemans van Zevenbergen. H. A. C. de Groot van Tilburg. A. v. d. Heijden van Was pik. W. v. d. Berg en gezin van As- sen- B. J. Knippenberg v. 's Bosch. C. .T. Levering van 's Bosch. M. J. Rozendaal van Nieuwkoop. P. H. Bosman van Woensdrecht. A. v. Helvoirt van Nieuwkuijk. C. J. Mustert van Lichtenvoorde. Vertrokken: Antonia E. M. Bou wens naar Roosendaal. Geertruida M. Maton naar Herpt. Gijsbertus •T. van Onzenoort-van Strien naar Oosterhout. Huberta J. en Maria A. A. van Dongen naar Breda. Adrianus M. Vermeer naar Geertrui denberg. Johannes C. van den Big gel aar naar Ginneken. Cornelia J. Konings naar Pernis. Roclius J. v. Seters naar Rotterdam. Jacoba J. Kieboom naar Oosterhout. Adriaua van Helvert naar Schijndel. Adri anus J. van der Loo-Raymakers en gezin naar Den Bosch. Adriana v. d. Pol naar Loonopzand. Nelly W. Friedli naar Heusden. Willem C. de Jong-Koevoets en gezin naar Heer len. Cornelia P. van Onzenoort naar Waspik. Johannes L. Ver schuren naar Etten. Pieter Bonis naar 's-Gravenmoer. Andries L. Hooymayers naar Geleen. Huber- tus C. Pols naar Brielle. Petrus A. de Bont naar Terheijden. Hendri- kus B. C. A. van Beek naar Vught. Adriana M. A. J. van Beek naar Zwa- luwe. Goverdina Vermeeren naar Oosterhout. Cornelis G. Hitters-v. Mil en gezin naar Grave. Nicolaas van Schijndel-Leemans en gezin naar Dongen. Hendrikus D. v. Alphen naar Teteringen. Christophora A. Jansen naar Roosendaal. Petronel la H. Zijlmans naar Geertruidenberg. Lina Vetter naar Solingen (Duitsch- land). Catharina C. Verschuren, wed. E. A. Zijlmans en gezin naar Rotterdam. MADE. Geboren: Henrika J. d. v. G. van Oorschot-de Laat. Christina C d.v. -lob. de Bok-Godsehalk. Adriana P. d.v. P. Verhoeven-Spuijbroek. OverledenG. Waltherus van Turn hout, wedn. van Anna Thinners 73 j. Politieberichten. Waarschuwing. De C. v. P. te Wageningen waar schuwt leveranciers, geen goederen zonder betaling te verstrekken aan Meijer Platvoet, zich noemende Max Meijer, geb. 10 Dec. 1901 te Amster dam, koopman en Petronella Kniese, geb. 20 Nov. 1895 te Amsterdam, handelaarzter in damesmode-artikelen, alvorens inlichtingen bij hem te hebben ingewonnen. Overneming in de nieuwsbladen is gewenscht. Waarschuwing. De C. v. P. te Zutphen deelt mede, betreffende zijn bekendmaking, voor komende in het Algemeen Politieblad van 25 Augustus 1927, omtrent Jo hannes Hermanus Peters, wonende te Zutphen, dat bij nader onderzoek is gebleken, dat de klachten, als zoude Peters zich vervoegen bij hotelhouders voor het leveren van tariefkaarten, waarvan in den regel niets komt, hoe wel hij de kosten der advertenties int, niet geheel gegrond bleken te zijn. Opname in de plaatselijke bladen wordt verzocht. Waarschuwing. De burgemeester der gemeente De Rijp (N. H.) waarschuwt tegen de prac- tijken van een tweetal sigarenventers, waarvan een zich noemt Netten. Deze lieden trachten onder valsche voorwendsels sigaren aan den man te brengen, weike in verhouding tot de qualiteit veel te duur zijn. Bekendmaking in de nieuwsbladen is gewenscht. ADVERTENTIEN. voor directe indiensttreding enkele Aanmeldingen38951 Helland-Amerika Schoenen Mij. Dongen. te Capelle, zal op Donderdag 22 Sept. 1927 des namiddags om 5 uur ten herberge van L. F. VAN DONGEN te Capelle in het openbaar Voor de Herv. Kerk van Capelle. ONDER CAPELLE: Voor 7 jaren 1928 tot en met 1934: „Voorland 10 geerden" in Nederveen, groot 4 H.A. 43 A. om grootendeels te scheuren. Laatste huurder W. de Rooij. Voor 4 jaren 1928 tot en met 1931 Het voorste ot Zuidelijk deel van den Aanwas Sectie A. No. 17, groot 46 A. 90 c. A. 38950 Laatste huurder Stefanus Smits. RAAMSDONK. Van 1 tot 15 Sept. 1927. Geboren: Josephus A. C. z.v. Anto- nius J. Magilsen en Cornelia A. M. de Wilde. Hendrikus A. z.v. Adrianus P. M. de Ruijter en Johanna P. Groe- nendaal. Geertruda A. d.v. Johan nes de Meijer en Johanna M. J. van ALLE DRUKWERKEN, van de meest gewone tot de fijnste; speciaal ook GROOTE OPLAGEN EN BOEKWERKEN. Schitterende reclame vloei-cartons. Algemeen Advertentie Bureau. Abonnementen op alle bladen. Boekwerken op elk gebied. Kantoor-, School- en Studieboeken. Pakpapier aan rollen, vellen en inwikkeipapier. £AN¥OOB VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUR. Hatutsteaat 6 (uolH 't Station) '■-HnvoonraoBCB. Aévieeen «i tij tiend lut be- ekkinp tot processen, straf Jeen, faillieaementea, nalaten schappen, boedelscheiding, voog dij, curateele, echtacheiding, ar- beidecontract Behandeling van alle voorko mende Recktsmken, ooowei bf Rechtbank ale bty Kantongerecht, innen van BokuUvorêerinfen, repeünp maken van debitenrm met hunne echaldeiechere, makes van contracten, rtqncsHn ena. Degelijke en prompte merking, Billijke oonéitiitn. ZONDAGS NA 1 UUR KANTOOR GESLOTEN. groot of klein, plaatsen door onze bemiddeling. Het bespaart U kosten en moeiten en kost U geen cent meer. Bij contracten zelfs minder I Waalwijksehe Stoomdr. Antoon Tielen.

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 10