SE ECHO VAN HET ZUIDEN. WITTE BIOSCOOP waalwijk. „CIRCUS BEELY." A.s. ZATERDAG en ZONDAG für HARRY PIEL -» I g TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 20 Sept. 1927. De Kerkcansecratie in de Parochie van O. L. Vrouw. Men is thans druk in de weer om voorbereidselen te treffen voor de plechtige ontvangst van Mgr. Diepen, op a s. Zondag. Op verschillende pun ten der parochie zal men natuurlijk een passende versiering aanbrengen, of anderszins trachten 'n feestelijken indruk te wekken. Bijzonder veel werk wordt er ge maakt van de versiering van het Kerkplein. De heer Nic. van Dongen die op dit gebied reeds een gevestigde reputatie heeft, is met de uitvoering hiervan belast. Hier mogen we dus zeker wel iets moois verwachten. Voorts zullen nog een drietal eere bogen worden opge richt, een aan het Westeinde, een aan den ingang der parochie bij de Haven en een in de Besoijensche straat. Mgr. Diepen wordt in den Bosch door 'de heeren Kerkmeesters afge haald en zal hier aan de grens der parochie te ongeveer kwart voor 4 arriveeren, Te voren, dus ongeveer 3'/4 zal bij de Havende opstelling van den stoet plaats vinden. Bij aankomst wordt Mgr. door Be stuur en Comité en door den Heer L. Verwiel namens de parochie ver welkomd. Eenige Comite-leden zullen zich be lasten met de regeling van den stoet, die als volgt zal worden samen gesteld 1. Gardes d'honneur. 2. R.K. Waalw. Gymnastiekver. en Rijkscursussen. 3. Harmonie „St. Crispijn". 4. R.K. Werkliedenvereeniging. 5. R.K. Vakvereeniging van Leder bewerkers. 6. Kruisbooggezelschap „O O.G 7. Waalwijksche Pluimveeveree- niging. 8. R.K. Middenstandsvereeniging. 9. R.K. Kerkkoor. 10. H. Familie. 11. Harmonie „St. Jan". 12. Gilde „St. Crispijn". 13. Auto Comité. 14. Auto Heeren Kerkmeesters. 15. Auto Mgr. Diepen. 16. Autp Comité. 17. Gardes d'honneur. De stoet zal trekken door de ge- heele Parochie. De route is als volgt: Haven, Westeinde, Besoijensche straat, Grootestraat, ontbinding aan dc Na ontbinding van den stoet en een korte pauze, begeeft Mgr. zich naar de kerk die inmiddels gevuld is met geloovigen. Op het kerkplein wordt nog een kinderhulde gebracht door bruidjes. In de kerk zullen eenige comité leden voor een goede regeling zorg dragen. De verpachte plaatsen zijn alléén ter beschikking van de pachters. Vóór de banken gereserveerde plaatsen (stoelen). 't Zangkoor is uitsluitend toegan- kelp voor de zangers van het Pa rochiaal Kerkkoor. Pastoor van Riel. Naar wij vernemen, zal de ZeerEerw. heer pastoor van Riel a.s. Zaterdag van zijne zeereis in zijne parochie terugkeeren. Het doet ons genoegen te vernemen, dat deze reis van wel- dadigen invloed geweest is voor het herstel der aandoening zijner stem banden. Vergadering Kamer van K. en F. Op 29 Sept. a.s. des nam. 3uur zal de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Langstraat ten Raad- huize alhier eene vergadering houden. Openbaar Slachthuis. Zooals reeds vroeger werd mede gedeeld wordt het slachthuis a s. Zater dag olficieel geopend, zoodat te be ginnen met Maandag 26 September a s. alle bedrijfsslachtingen (dus niet de zuivere huisslachtingen) in he gem.-slachthuis moeten geschieden. Muziekschool. In de vergadering van de Commissie voor de Muziekschool, die Maandag j.l. werd gehouden, werd besloten met ingang van 10 October a s. de school te heropenen. Begonnen zal worden met de lessen in algemeene muziekleer voor leerlin gen van 12 tot en met 16 jaren en van 17 jaar en ouder. Voorloopig blijven de lessen tot de algemeene muziekleer beperkt om te zijnertijd, rekening houdende met ge bleken behoefte, te worden uitgebreid met speciale cursussen voor zang en instrument. Het lesgeld zal bedragen f 1.— per vier lessen, dus f 0.25 per lesavond. De lessen zullen aanvangen voor de jongere leerlingen des avonds om zes uurvoor de ouderen om half acht. Tot Directeur der school is aange steld de heer Frans v. Amelsfoorto.a. muziekleeraar aan de Kweekschool voor Onderwijzers te 's Hertogenbosch en Directeur van verschillende muziek, gezelschappen te 's-Bosch, Zalt-Bom- mel, enz. De aanmelding der leerlingen kan plaats vinden aan het Bureau van de „Echo van het Zuiden" en bij ieder der leden van de Commissie. De namen der Commissieleden die 't voorloopig bestuur vormen zijn A. C. van der Heijden, A. de Leeuw, G. A. Duijvelaar, A. C. v. d. Meijden- berg, J. van Erp, Chr. Thijssen, N. Gragtmans. In den loop der volgende week zal een vergadering van belangstellenden in de muziekschool worden bijeen geroepen om te komen tot de stichting van Vereeniging „Waalwijksche Mu ziekschool". A s'. Jubileum. Donderdag 22 September zal het 25 jaar geleden zijn, dat dr. P. J. M. van Gils, inspecteur van het Bijz. Lager Onderwijs te Roermond, aan de Universiteit te Amsterdam promoveer de tot doctor in de klassieke letteren Alphen en Wagenmakers uit Ginneken. Elf stieren werden ter keuring aan geboden, waarvan slechts vier werden goedgekeurd van de volgende land bouwers: A. C. Groeneveld, Waspik; Gebrs. de Jong, WaspikC. A. Baijens, Waalwijk en A. v. Huiten, Oudheusden. Winterconcert Liedertafel Oefening en Vermaak Het le winterconcert van „Oefening en Vermaak" bij gelegenheid der feeste lijke heropening der concertzaal Musis Sacrum belooft schitterend te worden. Zooals reeds vermeld zal alsdan optreden onze in Hamburg en Weenen zoo gevierde stadgenoot de heer Jos Groenen. Nadat wij zijn prachtgeluid hier jaren hebben moeten missen, is het thans de Liedertafel gelukt haar oud-lid nogmaals naar Waalwijk te krijgen. De heer Groenen zal behalve enkele soli ook nog de baritonsolo zingen uit het groote koorwerk De Vrede van Hol, dat alsdan gegeven wordt. Wij komen nog nader op dit concert terug. nog een enkel woord was gesproken 1 als volgt: 1 Arn. de Kort, Herpt.2. H ten opzichte der goede verstandhou- Jacobs, Kaatsheuvel. 3 P. van Buul, ding welke er steeds tusschen beide gezelschappen heeft bestaan. Politie-diploma van den Ned, R.K. Politiebond „St. Michael". Geslaagd voor diploma met aantee- keningen, de politiebeambten: M. S. Jozen, Waalwijk. Geslaagd voor gewoon diploma H. Rijken, SprangCapelle. DRUNEN. Op Zondag 11 Sept. had de prijs-verschieting plaats onder de honoraire leden van het Kruisboog- gezelschapje Vriendschap" gevestigd bij der. heer M. v. d Westen. Om 5 uur werden de banen ge opend en onder groote belangstelling wisten onze honoraire leden, die nog maar zelden een Kruisboog hadden gehanteerd hunne pijlen als geoefende Kruisboogschutters op den geluks- blok af te sturen. Onder een gezelligen en spannen- den wedstrijd werden de prijzen be haald als volgt le prijs A. Knuppels met vertoonen wij de mooiste film ooit in Waalwijk vertoond, van den wereldberoemden fiilmartist in een zijner nieuwste en grootste succesnummers Deze film moet onze prachtfilm „DON Q" van 1.1. Zondag overtreffen 82 74 64 62 61 60 59 58 57 57 53 51 43 34 P- Bespreking. In verschillende bladen circuleert een bericht omtrent een vergadering die 't hoofd dezer gemeente Vrijdag a.s. met de schoenfabrikanten (lees schoen- en lederfabrikanten Red.) zal hebben omtrent het werkeloosheids- vraagstuk. Wij waren van t houden dezer bijeenkomst op de hoogte (waar ook deze aangelegenheid in W. B. ter tafel is geweest), doch wij meenden hiervan geen melding te moeten maken, wijl bedoeld schrijven van onzen bur gemeester „streng vertrouwelijk" was. De Huidenprijzen. Van bevriende zijde kregen we dezer dagen een Weekbericht van een der bekendste Huidenfirma's onder 'toog, waarin op duidelijke wijze de hausse van dit artikel gedemonsteerd werd. Wij ontleenen daaraan 't volgende staatje o 2 5 »- xz o o •- .E 55 .Sf.Sf.Sf .2^ *5^2255 a. E .2 o -J «J —J Men verlieze hierbij niet uit het oog dat in October 1926 de huiden in het algemeen reeds eene hausse ondergaan hadden varieerend van 10 tot 20 °/0 op de prijzen van April 1926, en ten slotte voegt het Weekbericht hieraan toe Niet gedraald heeren looiers, het moet erkend U mist de steun uwer regeeiing, doch daartegenover steunt elkaar, ten einde voor uwe beroemde energie en met uw goed kapitaal eene redelijke winst te verkrijgen. Breng uwe leerprijzen zooals in het buiten land, in harmonie met de prijzen der grondstoffen. Aanbesteding. Maandagmiddag werd door het Dag Bestuur dezer gemeente ten raadhuize de openbare aanbesteding gehouden voor het bouwen van 6 arbeiders woningen. Ingeschreven werd als volgt: Kersten, Verduijn en v. Ommeren, R'veer A. v. Huilen-Krol, Waalwijk Reegers en Rovers, Made J. Kooien, Waalwijk J. Wortel en Buijzing. Tilburg fa. H. Michael Zn., Tilburg Willems, Sprang Trompen, Waalwijk Gunning wordt in beraad gehouden tot na de goedkeuring van Ged. Staten. Stierenkeuring. Maandagmorgen werd alhier de provinciale stierenkeuring gehouden, waarbij als keurmeesters fungeerden de heeren v. Oers uit Wouw, Bax uit f 13.800 f 13.069 f 12.830 f12.600 f 11.950 f 11.870 f 11.651 f 11.640 Ford-film. Naar wij vernemen zal door bemid deling van de N.V. A. de Graaff en Co's Automobielhandel alhier, welke de officieele Fordvertegenwoordiging voor deze streek in handen heeft, Zaterdag a.s. in de Flora Bioscoop een filmvoorstelling gegeven worden van de enorme bedrijven van de Ford fabrieken te Detroit. Deze film geeft een volledig over- zicht van het bedrijf dezer wereldfirma. Behalve voor automobilisten zal deze film belangrijk zijn voor landbouwers en Industrieelen, daar getoond wordt wat met Ford-tractors op de boerderij en in andere bedrijven bereikt kan worden. „Alle Negen". In de vergadering der Kegelclub „Alle Negen" gevestigd in de „Twee Kolommen" alhier, werd gekozen in- plaats van den heer J. Pijnenburg— Hooymaijer, die naar Tilburg vertrok ken is, tot voorzitter de heer J. Vesters en tot vice voorzitter de heer Jos. van der Lee. Kruisboogsport. J.l. Zondag hield het Kruisboog schuttersgezelschap „Ons Onderling Genoegen" bij den heer Holtzer— Passier in de Besoijensche str. haar 2en vriendschappelijken wedstrijd. Ditmaal was het gezelschap „Nooit Gedacht" gevestigd bij den heer J.v. Helvoirt, Putstraat alhier haar gast. Dit gezelschap hetwelk een schitterend seizoen achter den rug heeft liet zich ook nu weer van een goede zijde zien, door al hare schutters werd zeer goed geschoten. Ten half een opende de voorzitter van „0.0 G." meteen welkomstwoord dezen wedstrijd en sprak daarbij de hoop uit dat deze tweede vriend schappelijke wedstrijd weer een even gezellig verloop zal hebben als de eerste van vorigen Zondag en het zijne zal bijdragen tot meer bloei en am bitie voor deze mooie sport. De uitslag der geschoten partijen was als volgt: le Zestallen. le serie Nooit Gedacht 71 punten. Ons Onderling Genoegen 59 p. 2e serie Nooit Gedacht 74 p. Ons Onderling Genoegen 53 p. 2e Zestallen, le serie Nooit Gedacht 66 punten. Ons Onderling Genoegen 42 p. 2e serie Nooit Gedacht 74 p. Ons Onderling Genoegen 47 p. Zoodat „Nooit Gedacht" met haar le zestal totaal 145 en het 2e zestal 140 punten behaalde waartegen „O. O. G." respectievelijk 112 en 89 punten schoot. De serieprijzen werden behaald door de heeren P. van Bavel en A. Rombouts met 26 punten en H. van Helvoirt en C. v. d. Wiel met 25 pun ten, allen leden van „Nooit Gedacht". Na afloop vereenigde zich alle schutters in het mooie zaaltje van den heer Holtzer—Passier, waarna de heer P- van Huiten een woord van dank tot de aanwezigen sprak, waar bij hij vooral liet uitkomen der. vriend schappelijken geest welke er gedu rende den wedstrijd heeft geheerscht en deed de toezegging dat bij een verzoek van „Nooit Gedacht" ze gaarne bereid waren om een tegen bezoek te brengen, waarna allen vol daan huiswaarts keerden, nadat door den Secretaris van „Nooit Gedacht" J. van Wezel 3e H. v. Ravesteijn 4e W. v. Giesbergen 5e W. Heijmans 6e N. Boom 7e H. v. d Wiel 8e H. Velthuijzen 9e J, v. Iersel 10e A. v. d. Geld lie G. Verhoeven 12e A. v. Zeist 13e H. Kalus 14e O. Herweijnen Na 't uitreiken der prijzen heerschte er nog lang een gezellige drukte. Tijdens den wedstrijd gaven zich nog verschillenden als Donateur op. Door het Tooneel gezelschap van de Jongens-Congregatie is in studie genomen, het drama in drie bedrijven, getiteld „Samuël" de marte laar van het H. Sacrament. DRUNEN. Het handbooggezelschap „De Vriendschap", gevestigd bij den heer M. v. d. Westen, heeft in hare jongste vergadering besloten een prijs- verschieting te houden onder de leden en donateurs op Zondag 2 Oct. a.s. Zondag 25 Sept. hoopt voornoemd gezelschap deel te nemen aan het nationaal concours te Tilburg. DRUNEN. Maandag had de arbeider J. van Gisbergen werkzaam aan de tramremise alhier, het ongeluk bij het rangeeren van de machine te vallen, waarbij hij zijn enkel brak. Dr. Seters verleende eerste genees kundige hulp. HAARSTEEG. Zondagavond gaven onze zangvereening „Vriendenkring en de harmonie „St. Cecilia" samen een concert in den tuin van café Achten, alwaar de zangvereeniging ge vestigd is. De opkomst van het publiek was, het slechte weer in aanmerking geno men zeer talrijk, zoodat de tuin goed bezet was. Men trof gelukkig dat het droog weer bleef. De liefhebbers van zang en muziek hebben weer volop kunnen genieten, want de talrijke nummers, welke op het program stonden, werden zeer correct uitgevoerd en oogstten dan ook veel succes bij het publiek, zoodat het met alle recht een welgeslaagd concert genoemd kan worden. Vrijdag overleed alhier na een kortstondige ziekte onze gemeente veldwachter, de heer Karei van der Griendt, op 52-jarigen leeftijd. Met hem is heengegaan een plichts getrouw ambtenaar, die zoowel bij zijn meerderen als bij alle inwoners der gemeente in hoog aanzien stond. Dat hij ook bij zijne collega's goed gezien was, bleek op den morgen van de uitvaart, waarbij behalve de familie leden en naaste vrienden, ook een veertigtal politiebeambten uit den om trek aanwezig waren, om hem de laatste eer te bewijzen. Twee prachtige kran sen, een van den R.K.' Politiebond St. Michael en de andere van den Alg. Politiebond, dekten de kist. Hij ruste in vrede. ELSHOUT. Onder zeer groote be langstelling werd Zondag het najaars bondsconcours gehouden, gegeven op de schutsboom van 't O. L. Vrouwe- gilde, gevestigd bij den heer H. van Hoorn alhier. Vele zusterverenigingen waren opgekomen om een prijs machtig te worden. Er werd kranig geschoten en alles had een goed ver loop. De laatste 16 prijzen moesten verloot worden daar de tijd voor het verder verloop van den wedstrijd te kort was. Door de zangvereeniging „Uitspanning na inspanning" van het Jongenspatronaat werd onder leiding van den heer G. de Gouw uit Nieuw- kuik een concert gegeven, dat vee succes had. De prijzen werden behaald als volgt Van de gezelschappen Korpsprijzen 1 St. Jan, Kaatsheuvel, 20 p. 2 Princes Juliana, Vlijmen, 19 p. 3 St. Cathrien, Herpt, 15 p. 4 O. L. Vrouweschuts, Elshout, 15 p. 5 St. Crispijn, Waal wijk, 14 p. 6 St. Blasius, Heusden, 12 p. 7 St. Joris, Nieuwkuik, 12 p De prachtige zilveren beker, ge schonken door den schuttersbond, werd behaald door „Princes Juliana te Vlijmen, voor de meeste punten behaald gedurende de vele concoursen 1927. Personeele prijzen werden behaald Vlijmen. 4 Adr. de Kort, Herpt. 5 Adr. v. Sprang, Herpt. 6 F. v. d. Wiel, Elshout. 7 A. v. d. Oever, Heusden. 8 J. Mommersteeg, Vlijmen. 9 C. v. Baardwijk Nieuwkuik. 10 W. Molen schot, Kaatsheuvel. 11 Basje v. Sprang, Heipt. 12 H. Molenschot, Kaatsheuvel. 13 M v. Falier, Vlijmen. 14 J. v. d. Wiel. Elshout. 15 D. Kops, Kaatsheu vel. 16 J. v. d. Meijs, Waalwijk. 17J. v. Hooren, Herpt. 18 C de Kort, Herpt. 19 W. Luiber, Vlijmen. 20J. Kuijpers, Heusden. 21 Hub. Kuijs, Vlijmen. 22 S. Pipping, Kaatsheuvel. 23 Th. Merks, Vlijmen. 24 G. v. Riel. Kaatsheuvel. 25 A. Mommersteeg, Nieuwkuik. 26J. Boom, Vlijmen. 27 N. v. d. Horst, Waalwijk. 28 N. de Kort, Herpt. 29 P. v. d. Oever, Heusden. 30 J. v d. Weijenberg. 31 B. Baaijens, Heusden. 32 J v. d. Lee, Vlijmen. 33 M. Bak kers, Waalwijk. 34 M. v. Buul, Vlijmen. 35 J v. Buul Pzn., Vlijmen. 36 W. v. Diem, Heusden. 37 Christ Klerks, Els hout. 38 J. v. Buul, Vlijmen. 39 A. v. Buul. Vlijmen. 40 A. v. d. Gouw, Waalwijk. 41 G. Stokkermans. Kaats heuvel. 42 M. Verhagen. Waalwijk. De mooie prijzen bestonden in luxe- en huishoudelijke artikelen en een prachtigen beker. Deze werd behaald door P. v. d. Oever te Heusden voor het hoogst aantal behaalde punten gedurende dit seizoen 1927. Na afloop nam de heer F. v. Bladel, voorzitter van „St. Blasius", 't woord, en sprak namens allen o m. als volgt Geachte sportbroeders, bondsvrienden. Ik meen op de eerste plaats een woord van hulde te moeten brengen aan de Elshoutsche schuts voor het succes dat wij hier bij de O. L. Vrouwe- gilde hebben gehaald. Ik mag gerust zeggen dat dit concours is geslaagd. Ook wil ik dank brengen aan de ver eeniging voor de schoone en vele prijzen die ze heeft geschonken. Wij stellen er ook prijs op en geven U de verzekering dat deze zullen zijn een blijvende herinnering aan onder ling kunstgenot. Ik wil ook tevens een woord van dank brengen aan den heer H. v. Hoorn, voor alles wat hij heden heeft gedaan voor dit concours. De heer J. v. d. Wiel dankte den vorigen spreker. De heer v. Bladel dankte de Lieder tafel voor hare medewerking. ELSHOUT. Op Zaterdag 17 Sept. j.l. behaalde onze vroegere dorpsge noot den heer A. v. d. Wiel 't Politie- diploma te Amsterdam. SPRANGCAPELLE. (V.m. Sprang). In dè vacature M. Swart is tot lid van het bestuur der school voor Chr. Volksonderwijs alhier gekozen Dr. Waardenburgh. CAPELLE. Tot predikant bij de Ned. Herv. Gem. a. d. Loonschendijk is beroepen Ds. J. H. Koster te Mont- foort. Onze vroegere dorpsgenoot de heer N. Pols, agent van politie te Breda, behaalde bij het dezer dagen te Amsterdam gehouden examen het politiediploma met aanteekening. Tengevolge van het regenachtig weer van den laatsten tijd beginnen verschillende laag gelegen weilanden _n den Buitenpolder veel last van het overtollige water te krijgen, zoodat de landbouwers genoodzaakt zijn hun aldaar loopend vee over te brengen naar de hooger gelegen landen bin nendijks. Naar men ons mededeelt zal in een in den loop van eenige weken te louden openbare vergadering derafd. Sprang—Capelle en Omstr. van Volks onderwijs als spreker optreden Prof. 3. D. Eerdmans te Leiden. Als verbruiker van koffie der firma Mol—Pauwels kwam P. Wage- makers aan de Nieuwevaart in het bezit van een nieuw rijwiel, terwijl mej. Wed. Wijnands aan de Recht vaart door het gebruik van Ravens- waaijs koffie eveneens in 't bezit van een nieuw rijwiel kwam. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de school met den Bijbel a. d. Loon schendijk is benoemd mej. de Water te Hapert. Door eenige jongelui te dezer plaatse is een spaarvereeniging op- gericht onder den naam „Vele klein tjes maken één groote". met aanvan- kelijk 18 leden. Tot voorzitter en secretaris zijn resp. gekozen de heeren A. Versteeg en A. v. Moergestel. Op het plein voor het voormalig raadhuis in de Kom alhier gaven j.l. Zaterdagavond het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid", onder leiding van zijn directeur de heer A. Christ, en de Gem. Zangvereen. „'t Rozeknopje", onder leiding van haar directeur de heer N. Snijers, gezamenlijk een con cert, dat in alle opzichten uitstekend geslaagd mag heeten. De verschil lende nummers, zoowel van muziek als zang, werden verdienstelijk uitge voerd en oogstten een welverdiend applaus. Een groot aantal belangstel lenden woonde dit concert bij, zoodat den heelen avond een groote drukte ter plaatse heerschte. RAAMSDONK. Zaterdag 24, en Zon dag 25 Sept. a.s. wordt in het St. Leo- gebouw alhier een groote fancy-fair gehouden, waarvan de opbrengst komt ten bate van de op te richten Harmonie. No. 74. Woensdag 21 Sept. 1927. 50e Jrg. O 00 O co ID w CN O) CO --bó'fnooooio -tr i vO ON »o co co co w CO ri v» 1 So t-f-00 f n Zi O O O N o OJ CA O O JK CA O O O ÖJ3 O OA CA H xz <u O CA CA O ca ai •a <r k. u t. u h o ca ca <a ca ca CQ O Qi Q* O* Cl*

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 5