H de Waalwijksehe ii Antoon lieten. Zenuwstillend 445e Staatloterij. Drukwerk Bij de Consecratie werd Mgr. de volgende assistentie verleend Diaconus ecclesiae pastoor Buijs. Diaconus consecrationis Rector Hen driks uiti den Bosch. Sub Diaconus consecrationis Rector Surig uit Beek bij Nijmegen. Crucifer kapelaan Martens uit Waal wijk. Thureferarius kapelaan van Herpt uit Nuland. Cantores de WelEerw. heeren Kneg- tel uit Loon op Zand en Goijarts uit Kaatsheuvel. ,v Qui por tan t de WelEerw. heeren Sanders uit Waalwijk en Hoekx uit Kaatsheuvel. Minister ad Mitram ass. van Herpt uit Herptijj5>i.q> -»r Minister ad Baculum de WelEerw. heer Thomassen uit Waalwijk. Ad Aquam benedictam de WelEerw. heer Beekmans uit Waalwijk. Ceremoniaris de WelEerw. heerW. Mutsaerls, Secretaris van Mgr. Diepen Pontificale Mis. Als vierde'1 deel en slot der plech tige Consecratie werd als bekroning van hèT'Wërk door den ZeerwEerw. heer pastoor Buijs een H. Mis opge dragen met pontificale assistentie. Z Eerw. werd hierbij als volgt ge assisteerd Presbyfèr ass.: de ZeerEerw. heer Van Riel, pastoor te Waalwijk. Diaconus ad thronam a dexide HoogEerw. heer Deken Van der Vet* uit Geertruidenberg. Diaconus ad thronam a sinde HoogEerw. heer Deken Wouters uit Heusden. Diafconus missaeRector Hendriks. Subdiac. missae: Rector Surig. Ceremoniarus de WelEerw. heer Mutsaerts. Secretaris van Mgr. Diepen. Ministerj de mitramde WelEerw. heer V&n Herpt uit Herpt. Minis'er de baculokapelaan Hoekx Minister de libro: kapelaan Tho massen. J Minister de candelakapelaan de Vocht uit Drunen. Thureferarius: de WelEerw. heer Van Herpt uit Nuland. Cerdftïraiü: de WelEerw. heeren Knegtel en Goijarts. Ad funalia: vier misdienaars. Het parochiaal zangkoor zong ge- durende deze plechtigheid op zeer verdienstelijke wijze de St. Francis- cus Mis van Witt. Hiermede is dan de kroon gezet op het groole werk der stichting van den heerlijken Godstempel in de parochie van O. L. Vrouw. Over 't verloop der plechtigheden kan men uiterst tevreden zijn. Een ieder en alles heeft meegewerkt om den hoogen Kerkvorst een ontvangst te bereiden die waardig aansluit aan 't doel waarvoor Z.D.H. hier kwam. Aan 't Comité een woord van lof voor de uitstekende regeling en de keurige versieringen. Men had zoowel 't een als 't ander niet beter kunnen verwachten. Herder, Kerkbestuur en Parochianen bieden wij onze gelukwenschen aan met de voltooiing van dit Godshuis. BINNENLAND. dividend- en tantièmebelasting aanzien- ijk hooger kunnen worden geraamd. Het behoeft dan ook niet gezegd te worden,... dat de beslissing van de Kroon Den Haag, dat juist op dit oogenblik krap zit, in hooge mate1 gelegen komt. Uit het Drukkersbedrijf. 'Dé collectieve arbeidsovereenkomst opgezegd. De vier gezellenbonden hebben per aangeteekenden brief bericht ontvangen van de federatie van Werkgevers orga nisatiesin het boekdrukkersbedrijf, dat zij de tegenwoordige collectieve arbei- «Leesovereenkomst, eindigend ultimo Maart 1928. opzegt. De werkgevers hebben zich intus- schen bereid verklaard, te onderhan delen over een nieuw contract. Een schrijven van nDe Dageraad,, aan (fen President van Mexico. De Vrijdenkersvereenigin „De Dageraad" heeft zich met het volgende schrijven gericht tot President Calles van Mexico. „In Europa en speciaal in ons land, Nederland, wordt den laatsten tijd 'n reeks barbaarsche wreedheden gepu bliceerd door menschen die zich oog getuigen noemen wreedheden die in Mexico zich afspelen. En ofschoon wij de pogingen van elke regeering toejuichen, om den Staat te zuiveren van kerkelijke overheersching, moeten wij, indien de bovenbedoelde berichten juist zijn, er tegen protesteeren, dat in den strijd tegen deze kerkelijke over heersching aanslagen worden gepleegd op de gewetensvrijheid der burgers, en nog wel op zulk een barbaarsche manier, als hier wordt gepubliceerd Wat die „overheersching" der Kerk in Mexico aangaat, de „Dageraad" weet misscchien niet beter! Wij ver melden zijn protest volledigheids- en eerlijkheidshalve. Red.) Nederlandsch schip aan Turkije verkocht. Het ss. Kawi van de Rotterdamsche Lloyd is aan de Turksche Staatsstoom- vaartmaatschappij verkocht. Uitvoer van tuinbouwproducten. in Augustus is voor f 245,000 meer dan in 1926 uitgevoerd. Sterk is de uitvoer van aardappelen afgenomen. Ook de uitvoer van druiven neemt gestadig toe.De uitvoer van kool ver mindert dagelijks. Een Meevaller voor Den Haag. Over 1926 en '21 een vermoedelijke 'bate van ruim een millioen. De Haagsche wethouder de Wilde N. R. Crt. verneemt, GEMENGD NIEUWS. Een bankwerker te Blanmesnil heeft zijn huwelijksongeluk gewroken door een der minnaars van zijn vrouw te dooden en een anderen en haarzelf levensgevaarlijk te vrwonden. Een poging zelfmoord te plegen mislukte. Al eerder had een 19 jarige jongeman zich terwille van de vrouw het leven benomen. Bij een vliegdemonstratie te Paderborn is gisteren de bekende parachutist Kleynenberg uit Bielefeld van een hoogte van 700 M. uit een vliegtuig gesprongen. De parachute ging niet open, zoodat Kleijnenberg ter aarde stortte en onmiddellijk dood was. De echtgenoote van den onge lukkige, die in het vliegtuig zat, viel in onmacht toen zij zag wat er ge- beurde. Bij een wedstrijd voor motor fietsen bij Frankfort a. d Oder botste de renner Tauer na het passeeren van de eindstreep tegen een motorrijder, VriWaeocMendVde^vergadering van I uit de tegenovergestelde richting kwam. het college van B. en W. meegedeeld,|Deze laatste werd dood opgenomen. dat volgens door hem ontvangen in lichtingen, de Kroon het sedert gerui- men tijd tusschen Rotterdam en Den Haag hangende geschil over de ver- deeiing van de opcenten op de divi dend* en tantième-belasting (dat in den loop van dezen zomer voor den Raadvan.State is behandeld) ten gunste van Den Haag heeft beslist. Het ge ding liep - over het dividend van de Koninklijke Petroleum Maatschappij in Verband- met de vraag of deze maatschappij te Rotterdam een bedrijf in den zin der wet uitoefent. De Rotterdamsche stelling was, dat dit inderdaad het geval is. Van de Haagsche zijde werd dit betwist onder aanvoe ring,- dat 'de Koninklijke zuiver een „holding company" is, en het petro leumbedrijf te Rotterdam dan ook ni door haar, maar door de Bataafsche Petroleum- Maatschappij word uitge oefend. Als gezegd heeft de Kroon Den Haag in het gelijk gesteld. De kwes tie is voor de financiën van Den Haag zoowel als voor die van Rotterdam van groot belang, daar zij over een groot, bedrag, naar alle waarschijnlijkheid meer dan een millioen gulden, loopt, die Den Haag nu nog uit de dienst- jaren*1926 en '27 te goed heeft. Be halve echter, dat de genoemde jaren van dezen meevaller profiteered wat vanzelf het algemeen aspect van den financieelen toestand ten goede komt, zal nu ook de voor 1928 geraamde opbrengst van de opcenten op de Tauer en de duorijdster van de andere fiets zijn levensgevaarlijk gewond. Zaterdagochtend beeft men aan de zuivelfabriek De Prinses te Ursens (N.-H.) ontdekt dat iemand, vermoe delijk met gebruikmaking van een valschen sleutel of een looper, het kantoorgebouw is binnengedrongen. Daar is gestolen het weekloon van het personeel benevens een bedrag van f 270, totaal ongeveer f 750. De brand kast is weer netjes op slot gedaan. Er zijn geen vingerafdrukken gevonden. Êen bedrag van f 17,000 had de direc teur daags te voren weggebracht. Een 72-jarige gepensionneerde ambtenaar heeft bij de politie te Leiden aangifte gedaan van vermissing van een bedrag van f 500, dat hij onder zijn berusting had. Over de wijze, waarop hem dit bedrag afhandig is gemaakt, last hij in het duister. Vannacht heeft een inbreker zich toegang verschaft tot de woning van den heer J. A. B. in de Kaapstraat in Den Haag. De heer B. heeft de ge- woonte, in zijn slaapkamer onder zijn bed een geldkistje te plaatsen. Deze gewoonte was klaarblijkelijk aan den inbreker bekend. Toen de heer B. wakker werd en uit zijn bed sprong, struikelde hij over een man, die on der het bed vandaan kroop en zich hals over kop uit de voeten maakte. De heer B. deed nog pogingen, den inbreker te grijpen, maar dit gelukte hem niet. s Het drie-jarig zoontje van J. Goor té Otterlo is spelenderwijs onder:l> het achterwiel van een wagen geraakt en daardoor zoo ernstig verwond, dat het spoedig overleed.^ Den voer man W. treft geen schuld. - Te Winschoten is de bejaarde Eppo Eefring verdronken. Dinsdagmiddag is op een in aanbouw zijnd pand aan de Arie Noordduynstraat te Nijmegen, de 40- jarige gehuwde metselaar L. Vergeer van een stijger gevallen. In ernstigen toestand is de man naar het R.K. Ziekenhuis aldaar vervoerd, waar hij eenige uren later aan de bekomen verwondingen overleed. Hij laat een weduwe en zeven nog zeer jeugdige kinderen achter. Aan het strand nabij Kijkduin heeft mevr. A. W. IJzerman, echtge noote van het Tweede Kamerlid, gisterenochtend half twaalf een flesch gevonden, welke een briefje bevatte, vermeldende, in blauwe inkt: _Nous (volgt een onleesbaar woord, waarvan de uitgang is „ons") Phare de Calais sommes amerris dans La Manche. Nungesser et Coli a bord de l'Oiseau blanc." Een datum was niet te onder scheiden. Flesch en briefje zijn door mevrouw IJgedeponeerd aan het hoofdbureau van politie te 's-Gravenhage, terwijl van een en ander een foto is ge nomen, waarvan een exemplaar werd gezonden naar Parijs. Omtrent de aanranding, die Zon dagavond in het Liesbosch is gepleegd, kunnen wij nog mededeelen, dat na een zeer scherp verhoor de beide verdachten hebben bekend het plan van te voren te hebben beraamd. De aanranders zijn op last van den officier van justitie gevankelijk naar Breda getransporteerd. De politiehond van den majoor-brigadier der rijks- veldwacht gestationneerd te Hoeven, den heer C. van Rossum, heeft on danks den grooten regenval de porte- monnaie in het Li sbosch terugge vonden, nadat hem lucht aan de pet van den bestolene C. N. was gegeven. Een handelaar uit Peypin in het departement Bouches du Rhone reed met zijn vrachtauto bij St. Zacharie (Var) toen een gewone auto hem wilde passeeren. Om de een of andere reden duurde het een oogenblik voor de vrachtauto kon uithalen. Dit scheen den bestuurder van de andere auto zoo buiten zichzelf gebrachtte hebben, dat hij in het voorbijrijden verscheidene revolverschoten op de vrachtauto loste Deze troffen een bediende van den handelaar, die ernstig aan den rechter- schouder verwond werd. De politie tracht den dollen automobilist op te sporen. Een correspondent meldt: Te Chèvremont is de mijnwerker F. G. door vooralsnog onbekende daders, doch naar alle waarschijnlijkheid door Brabantsche polderwerkers, ernstig mishandeld. G. kreeg met een bierglas verschillende harde slagen op het hoofd, waardoor een 4 tal ernstige en bloedende wonden ontstonden, die door een uit zijn bed gehaalden ge neesheer moesten gehecht en verbon- den worden. G. zal geruimen tijd niet kunnen werken. De politie zet het onderzoek voort. Een correspondent meldt: in de nabij de Nederl. grens gele gen mijn Anna kregen twee op één post samen werkende mijnwerkers twist over eene kleine oorzaak, die weldra in een vechtpartij ontaarde. Ze sloegen en stieten mekaar met allerlei mijnwerkersgereedschappen. Plotse ling sloeg een hunner zijn kameraad met een mijnlamp zóó op het hoofd, dat hij bewusteloos ineen zonk. Met een zwaren schedelbreuk werd het slachtoffer spoedig naar boven ge bracht, voorloopig verbonden en naar het hospitaal gebracht. De man ver keert in levensgevaar. De dader is naar de gevangenis overgebracht. Zaterdagmiddag heeft op de Theems een geheimzinnig gebeuren plaats gegrepen, waarin men nog geen licht heeft kunnen brengen. Een 50 jarige man huurde bij de Kewbridge een boot en roeide met zijn twee kinderen van 7 en 9 jaar stroomopwaarts tijdens een lichten vloed. Twee uur later vond men een paar honderd meter verder bij het Brent ford meer een lege boot drijven met vlak er naast op het water een man- nenhoed, een meisjesmuts en een jongenspet. De veerman vertelde, dat hij de leege boot opmerkte, toen hij „man overboord" hoorde roepen. Een voorbijkomende plezierboot bracht de boot naar den oever. Zij was volkomen droog van binnen en op de kussens was zelf geen spatje te o,ntdekken. Niets wees er op, dat den, inzittenden een ongeluk was over komen. De man was twee jaar werkloos. Zijn vrouw gelooft, dat hij met de kinderen zal terugkomen. Twee jaar geleden verdween hij ook met hen en werd toen op de Kanaaleilanden gevonden, hoewel hij daar geen ken nissen had. Men heeft den omtrek afgedregd, echter zonder resultaat. Ingezonden Mededeelingen. en Zennwsterkend is de werking van fllijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. RECHTSZAKEN. Doodelijke aanrijding. De chauffeur C J J te Helmond had aldaar in woeste vaart twee kin deren aangereden. Eender kleinen werd gedood. De Rechtbank te Roermond had verdachte veroordeeld tot zes maanden gevangenistraf.-ln hooger beroep werd hij thans door het Bosche Hof ver oordeeld tot zes weken hechtents. Dood door schuld. Het gerechtshof, te 's-Hertogen- bosch heeft in hooger beroep den 22-jarigen student M GJ.B., geb. te Lobiih, wonende te Vught, veroordeeld ter zake van dood door schuld tot drie maanden hechtenis. De verdachte had, na een avond en een nacht ge fuifd te hebben, op een mlstigen morgen met een razende vaart per auto langs den weg van Den Bosch naar Vught gereden. De landbouwer Bax, uit Boxtel, werd daar omver geworpen. De man had zoodanige verwondingen gekregen, dat hij spoe dig overleed. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 27 Sept. 1927. Tegen 1 Oct. e.k. werd benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. School te Eijbergen mej. N. Friedli alhier. Zaterdagavond bood de Heus- densche Harmonie haar laatste zomer- concert aan voor dit jaar opdeVisch- markt. Hoewel er als naar gewoonte goede muziek werd ten gehoore gebracht, was het luisterend pu- bliek niet in groote getale opgeko men; nu, het was er dan ook geen weer naar. Na afloop begaf het gezel schap zich onder een paar opgewekte marschen terug naar het repititie- lokaal. Algemeen is de klacht hier over de opbrengst der aardappelen, 't Be schot is niet al te groot, terwijl een vierde of meer verrot is. De prijzen stijgen dan ook geweldig. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Door den bouwkundig J. A. Prins alhier werd Maandag avond voor re kening voor den heer A. Vugts alhier aanbesteed het bouwen van een woon huis in de Telefoonstr. Uitslag: C. B. Timmermans Sprang f 7200,— C. F. Mutsaers, Loonopzand f 6974,—A. H. Willems, Sprang-Capelle f 6567; Gebr. v. d. Hoven, Kaatsheuvel f 6335-; L. v. Luxemburg, Kaatsheuvel, f 6300.-; M. A. Zwaans, 6200,—. Gunning aan gehouden. ST. JOACHIMSMOER. Donderdag gaven de dames Pessers en Emmers, gediplom. leeraressen v.d. E.N.S.A.I.D. haar gratis demonstratie van de prac- tische leerwijze in het knippen, naaien en garneeren. Begrijpelijk waren vele dames aanwezig Een 12-tal maakte van de gelegenheid gebruik zich in te laten schrijven als deelneemster aan den a.s. wintercursus van 25 weken. En terecht, want nu de oprichting van een afdeeling van den N.C B. geen feit is geworden, zal de mogelijkheid, om hier de practische lessen der land- bouwhuishoudcursussen van denN.C.B. eenmaal te kunnen volgen, er niet grooter op geworden zijn. se 5e Klasse. 5e Lijst. Trekking van 26 September. f50.000. No. 2421. f 2000. No. 456. f 1500. No. 8438. f 1000. No. 13408, 15792. f 400 No. 6554, 10395, 19192. f 200, No. 9604, 8128, 9412. 12431, 15464, 19927. f 100. No. 2808, 3389, 5600, 8810, 9182, 11354, 13796, 16348, 16447, 17881, 18004, 18911, 20190. 5e Klasse. - 6e Lijst. Trekking van 27 September, f 1000 No. 10417, 11125, 14115. f 400. No. 4079, 4402, 16379. f 200. No. 361, 7117, 14158. 20227. f 100. No. 1314, 2179, 2300,. 2724, 3708. 7262, 11003. 12514, 13383, 13974, 15386, 16258, 20268. Kaatsheuvel, 28 Sept. '27. Zondagavond omstreeks half tien werden bij Café de Bondt in de Markt straat de ruiten ingedrukt. De dader vluchtte na 't bedrijven van zijn hel dendaad weg, doch men meent vol doende aanwijzlging omtrent zijn per soonlijkheid in handen te hebben. KOSTPRIJSBEREKENING. In het boekjaar werd aan gas geleverd Laat daarom uw in WAALWIJK vervaardigen. Het geeft aan vele handen werk. Bestelt prima drukwerk bij Omschrijving Berekende prijs. Aantal M3 Gewone Meters Kaatsheuvel Sprang-Capelle Muntmeters Kaatsheuvel B Sprang-Capelle Straatverlichting Kaatsheuvel Sprang-Capelle Gemeentegebouwen Kaatsheuvel Motoren Kaatsheuvel Sprang-Capelle Gaskachels Kaatsheuvel 14-12-10 id. id. id. 12 per uur 12 12» 12» 6 136126 45071 178366 43174 13497 3462 2577 20666 1754 8898 453591 Minder voorraad dan op 1 lan. 1926 515 453076 Omschrijving Totaal Bedrag Per 100 M3 in °/0 v. d. •Kostprijs per 100 M3 Algemeene kosten Productiekosten Distributiekosten Rente Afschrijvingen Rente in Rek. Courant 11972.255 17912.85» 11297.83» 7204.12» 10500 93.08 264 3 95 2.49 1.59 2.32 0.02 22.34 33.42 21.07 13.45 19.62 0.17 58980.15 13.01 110.07 In mindering komt Huur gewone Meters Huur muntgasinstallaties Batig saldo fitterij Diverse ontvangsten Pensioen bijdragen 1172.88 2305.50 696.39» 353.66» 861.14 0.26 051 0 16 0.07 0 19 2.20 431 1 36 059 1.61 5389 58 1.19 10.07 Uitgaven Ontvangsten Kostende prijs 58980.15 5389.58 1301 1.19 110 07 10.07 53590.57 11 82 100.-

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 3