f tUv- H. H. Fabrikanten. """Mi F. van Wees Firma P. Odenkirchen Marktberichten. MIDDELKOOP SËN HUIS S. K. F. S. K. F. IJzeren- of „HEERKENS" Waalwijk 'i 't wrfxloei iedje/vzerh uit kaatsheuvel. des avonds 7 uur in de kerk een predikbeurt hield, die door een groot aantal belangstellenden werd bijge woond. Verschillende tuinders alhier zullen in den a.s. winter hun bedrijf weer aanmerkelijk vergrooten door het plaatsen van z.g. warenhuizen en door uitbreiding der platglascultuur. Wel een bewijs dat de tuinbouw te dezer plaatse nog steeds vooruitgaat. J.l. Dinsdagmiddag had op het kerkhof der Ned. Herv. Gem. a. d. LooHSChendijk de plechtige ter aarde bestelling plaats van het stoffelijk overschot van den vorige week Vrijdag te Vnjn.-Capelle zoo plotseling over leden J. Oerlemans, wethouder der gemeente Sprang-Capelle. De kist werd door het personeel der N.V. Adr. Oerlemans en Zn. graf waans gedragen en was geaeKi met prachtige bloemstukken. Aan hel giat werd het woord gevoerd door l»s. Jonkers, Ned. Herv. predikant te Was pik en door den heer A. Oerlemans, namens de N.V., waar de overledene tal van jaren in betrekking is geweest. Diep oewogen verlieten allen daarna het kerkhof, medenemende een wee moedigen indruk van deze plechtig heid. Zaterdag 1 Oct. zal een districts vergadering gehouden worden van Chr. besturenbonden te Dordrecht. Door het bestuur van den Chr. Be sturenbond Sprang Capclle zijn tot Naar de Borneo-Missie. In December a.s. gaan drie paters van het Missie huis „St. Antonius" alhier naar de Missie in Borneo. Een der missionaris sen, de ZeerEerw. Pater Vossen zal Zondag a.s. in de parochie-kerk van den Berkdijk een Missiepreek houden, waarna een collecte voor de Missie zal gehouden worden. Patronaat mSt. Jan." De Tooneelclub van ons Patronaat „St. Jan" gaat de reeks Winteruitvoeringen alhier ope nen. Zij komt Zondag 9 Oct. op de planken met het Drama „Robrecht van Vlaanderen" in 4 Bedrijven met voor spel, ee.i tooneelwerk van den beken den Vlaamschen schrijver Lod. Schelt- jes uit Rupelmonde, die aan ons patronaat het alleen opvoeringsrecht van dit werk verleende voor Kaats heuvel en omstreken. Volgende week hopen we iets naders omtrent het stuk te kunnen melden. Knipcursus. Mej. Emmers alhier en Mej Pessers te Loonopzand geven te Loonopzand een knip, naai- en bor- duurcurscus. Met de lessen is reeds aangevangen. Na afloop van den cur sus wordt de gelegenheid geboden een diploma te verwerven. Pluimveeteeltcursus. De heer J. Tuerlings zal bij vol doende deelname dezen winter een piuimveeteellcursus geven te Kaats heuvel. Deze cursus duurt slechts 10 lessen van 2 uur en is toegankelijk voor iedereen, die zich daar tijdig afgevaardigden benoemd om deze 00 M..( u/- kj; - voor aanmeldt. Wie zich nog niet vergadering bij te wonen de heeren on „.„„„„f, wordtgezond en sterk het krijgt mooier glans het wordt vrij van roos het blijft beter zitten P. Faro en C. v. Heijst en tot plaats vervanger de heer C. de Rooij. Vanwege de aid. Sprang-Capelle van den Cnr. Fabrieks- en Transport arbeidersbond zal in de tweede helft van October een groote propaganda vergadering worden gehouden in de Heistraat. Twee hooidbestuurders hopen dan als sprekers op te treden. Bij besluit van den voorzitter van het centraal stembureau te Sprang- Capelle d.d. 29 Sept. werden als iaads- leden benoemd de heeren J. Kraak en C. B. Timmermans. Eerstgenoemde ter vervuiling der vacature ontstaan door het overlijden van het lid J. Oerlemans en laatstgenoemde ter ver vulling der vacature ontstaan door ontslagaanvrage van het lid M. Zwart wegens vertrek naar De Bilt. De aan den Loonschendijk opge richte Hervörmde Jongeiingsvereeni- ging op üeref. grondsiag draagt den naam van „Gideon". Zij telt momen teel 16 leden. Het bestuur is samen gesteld als volgt: Ds. Slemper uit Waalwijk, voorzitterC. Haverhals, secr.J. Paans, penningm.P. Rijken, bibliothecaris en W. Haverhals, aigem. secunde. De bijeenkomsten worden gehouden iedeien Maandag des avonds 7'/2 hur m de consistorie der Ned. Herv. kerk aldaar. Het bericht in ons vorig num mer' over het aantreffen in desolaten toestand van een personenauto van den heer Max. Govaerts uit Waalwijk, hetgeen wij aan een aanrijding toe- senreven dient te worden gerectificeerd. Naar wij tnans met zekerneid verne men heeft er geen aanrijding plaats genad. Door een klein defect aan de achteras, hetgeen later spoedig ver holpen was, Kon de wagen niet verder. Er is dan oo* geen sprake van groote materieele schade. MADE. Mej. J. Segeren-Smits, die voor eenige dagen het ongeluk had met haar hand in een spijker te pakken en waardoor bloedvergiftiging is ont staan, ts Dinsdag l.l, dientengevolge overleden. Mej. J. S. S. bereikte den leeftijd van rmm 48 jaar. Een zekere v. had tijdens de kermis alhier, de aardigheid om een ijzeren staaf die 2 palen verbond, los te wringen en daarmede gevaarlijke toeren te maken. De caféhouder van het Hof van Holland, waar het gebeurde sprong toe om hem het ijzer te ontrukken. Dit lukte niet, doch plotseling doken twee survetlleerendc rijksveldwachters op, die 't kracht- mensch aanpakten en hem een plaatsje in de nabijheid zijnde arrestanten-lo kaal bezorgden, om hem van zijn krachttoer te laten uitrusten. Zondag 2 Oct. zal Ds. Vink te Drimmelen des v.m. 10 uur in de Herv. Kerk te Hooge-Zwaluwe een vacaturebeurt vervullen, Ds. Ph. J Mudde te Made zal eveneens om 10 uur alhier voorgaan tevens don H. Doop bedienen. NIEUWS UIT JgEUSDfiN. Heusden, 30 Sept. 1927. Over 't algemeen wordt hier langs de Maas in den laatsien tijd door de hengelaars menig vischje bemachtigd. buitengewonen dag had echter een zekere v. d. P., die er op een dag ruim 130 ving. NIEUWS Kaatsheuvel, 30 Sept. '27. H. vormsel. Aan ruim 600 kinderen en enkele volwassenen diende Woens dag morgen om half 10 Z.D.H. Mgr. ^pen in onze parochie kerk hi u 0rmsel loe- 0m eif uur ver- o Mgr. naar Loonopzand om ook daar te gaan vormen. a/J' Dal onze H. Familie een van bloeiendste is uit ons Bisdom, is van algemeene bekendheid. Bijzonder SO nf fin aantal leden, die reeds ren rJ 13ren bij de H' Fam,lle wa' diam,n,a -nJ? VOor deze g°«den en linp nn t" ,llarissen een eereafdee- "ng op te richten. De firma v-d- Linden- haar 7antS hoen,abrikante gaa» a-r *aak aanmerkelijk uitbreiden. heeft opgegeven en nog wenschtdeel te nemen moet zich nog voor Zondag a.s. bij den heer T. aanmelden. Tuinbouw cursus. Maandag 3 October om 6 uurn.m. zal ln de openbare school alhier een tuinbouwcursus geopend worden. Deze cursus wordt gegeven door den heer j. J. Leenaarts, voor wat betreft de theoretische vakken en door den heer J. J. Grift uit Udenhout wat betreft de praktische vakken van den tuinbouw. Voor velen, wier bedrijf de laatste jaren, geheel of gedeeltelijk in een tuinbouwbedrijf is omgelegd, voorziet deze cursus in een langgevoelde be hoefte. Cursus Veeverloskunde. Naast beide bovengenoemde cur- SHSsen bestaat het plan dezen winter ook nog een cursus te doen geven in veeverloskunde. De WelEd.- Heer Spierings, Dierenarts te Waalwijk heeft zich voor dezen cursus disponibel gesteld, 't Lijdt geen twijfel of de heer Spierings, die als bekwaam dieren arts in zijn rayon hoe langer hoe meer naam maakt, zal op een druk gehoor kunnen rekenen. Pater M. v. d. Wee. Reeds 't vorig jaar gingen geruchten, dat de ZeerEerw. Pater M. v. d. Mee uit de Afrikaansche Missiën naar Holland zou overkomen, om eenigen tijd van den zwaren Missie arbeid uit te rusten. Thans kunnen we mede- deelen, dat zijn Eerw. reeds op reis naar Holland is en binnenkort wordt thuis verwacht. LOONOPZAND. De uitbreiding der schoenfabriek Neerlandia te Loon op Zand is opgedragen aan C. van Hest aldaar voor f 11633. BURGERLIJKE STAND. Waalwijk, 29 Sept. 1927. eieren 9—10 cent. varkens f 10—f 14. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 4 uur. Verplichte korfbal oefening W.E.K. Zaterdag 8 uur. Flora Bioscoop, „Helden van het Vuur". Zaterdag 8 uur. Witte Bioscoop, „Wat de Zee nam". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oetening en Vermaak", Mannenkoor, om 1 uur Gemengd Koor. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/2 uur. Witte Bioscoop, „Wat de Zee nam". Zondag 6 en 8'/2 uur. Flora Bioscoop, „Helden van het Vuur". Maandag 8 uur. Concert Liedertafel „Oefening en Vermaak". Maandag 8 uur. Repetitie Waalw. Veteranen Gymn. vereeniging, gem. Gymnastieklokaal. Dinsdagavond 8'/2 uur. Repetitie Waaiwijks Gemengde Zangvereeniging voor dames en heeren, Hotel Verwiel. GEMENGD NIEUWS. In ons blad van 20 |uli is mel ding gemaakt van een sutkersinokkel- atlaire, waarbij een schip was aange houden, dat onder veevoeder, suiker uit België ons land binnen smokkelde. In deze zaak waren enkele arresta ties gedaan, maar veel voortgang zat er niet in, wijl het niet gelukte de hand te leggen op zekeren B in deze zaak betrokken, wiens uitlevering aan de Belgische regeering was gevraagd maar wiens spoor men bijster was geraakt. De vorige week nu is deze B. zich bij den Officier van Justitie met deze zaak belast, mr. E. D. H. Schutter, komen melden, doende alsof er geen vuiltje aan de lucht was en vragende, waarvoor hij gezocht werd. Mr. Schutters moet B. niet veel ex plicatie hebben gegeven, maar B's arrestatie hebben gelast en zijn opslui ting in het huis van bewaring. In B. toch zag hij den vertegenwoordiger van een Nederlandsche combinatie, die gevormd was met geen ander doel dan het uitoefenen van den smokkel handel, te Antwerpen. Deze B. was de ook in de vorige groote suikersmok- keizaak, voor de rechtbank te Rotter dam behandeld, waarbij onder meer zekere v. K., en een firma, die v. K. haar cautie bij de belastingen van f25 000 ter beschikking had gesteld, betrokken waren, gezochte, maar niet te voorschijn gekomen F. W. Deze B. nu, overgebracht naar het hoofdbureau van politie te Rotterdam, heeft na een langdurig en scherp ver hoor een volledige bekentenis afgelegd. Als zijn lastgever noemde hij v. K. Ook deze is aangehouden en heeft toegegeven met zekeren H. en zekeren H. een handelszaak te hebben opge richt. waarin elk van de deelgenooten f 5000 stortte, met de bedoeling sui ker uit Antwerpen naar Nederland te smokkelen, v. K. kende uit de vorige zaak alle trucs en knepen van 't vak. v. K. is, daar het voor hem niet anders dan een fiscale zaak betreft, op vrije voeten gesteld. Maar hij en zijn compagnons zullen zich te zijner tijd voor den rechter hebben te ver antwoorden en zeker boeten tegen zich hooren eischen, die in de honderddui zenden zullen loopen. Immers naar ons ter oore kwam, zou de combinatie niet minder dan 17 of 18 reizen heb ben laten maken, waarbij ze telkens, in gehuurde schuitjes, die bovenop 'n laag veevoeder in hadden, eenige honderden zakken suiker smokkelden. Het bedrag van den ontdoken accijns hebben we op ongeveer 21/2 ton hoo ren schatten. Met v. K. en de twee deelgenooten zullen dan tegelijk een aantal schip- pers, die van de ontduikingen moeten hebben af geweten, terecht moeten staan. Meer dan boete hebben echter de cargadoor S., zijn compagnon K. en den kommies-verificateur B. te wachten. Na de bekentenis van v. K. zijn zij aangehouden, de eerste twee wegens valschheid in geschrifte en omkooping van een ambtenaar, de laatste omdat hij zich als ambtenaar heeft laten omkoopen. S. en K. toch zorgden voor de noodige papleren voor den invoer van het veevoeder. B. was de belastingambtenaar, dien de smokkelaars noodig hadden om hier de generale verklaring, waarop de suiker was binnengesmokkeld, te zuiveren. Met deze aanhoudingen heeft de politie wel een bijzonder goeden slag geslagen. B. was een ambtenaar, die het tot den hoogst bereikbaren rang voor een kommies van de belastingen gebracht had. Op last van den Comm. v. Politie te Eindhoven zijn gisteren de gebroeders J. en P. Z., wonende te Eindhoven, gearresteerd in verband met mishan deling, den dood tengevolge hebbende van den 32 jarigen gehuwden grond werker G. van der Wal uit Eindho ven. Van der Wal was op den 18en dezer bij een vechtpartij met genoemde twee gebroeders met een mes in den linkerbovenarm gestoken, terwijl zijn onderkaak gebroken bleek te zijn. Hevig bloedend was hij naar het zie kenhuis overgebracht. Aanvankelijk liet de toestand zich niet ernstig aan zien, doch gisterochtend is de man overleden. J. Z., oud 22 jaar, is als vermoede lijke dader gearresteerd zijn 21 jarige broer is wegens medeplichtigheid aan gehouden. Vandaag zal de sectie op het lijk worden verricht. Een oude vete schijnt de oorzaak van deze vechtpartij ge weest te zijn. Er waren verschillende personen bij betrokken. De vrouw van den verslagene moet men bedreigd hebben. Aan den weg van Eelde naar de Punt (Dr.) is, naar het N. v. h.N. meldt, Dinsdagavond, badende in zijn bloed, gevonden de landbouwer B., uit Eelde, Vermoedelijke daders van deze mishandeling met een mes zijn G. V. en A. S. v. B., uit Eelde. De politie doet verder onderzoek Gisteren heeft de kantoorbedien de H.N S. op het postkantoor aan den Coolsingel te Rotterdam een chéque groot f1000, geïnd. Het bedrag werd hem in één bankbiljet uitbetaald. Hij heeft het biljet in den zak gestoken en is daarna naar een bank aan den Noordblaak gegaan. Toen hij daar was aangekomen, bleek het biljet te zijn verdwenen. De politie stelt een onderzoek in. Tusschen Oudewater en Haast- rect is eergisterenavond de heer Van S. uit Gouda, die zich per auto huis waarts begaf, door een auto aangere den, tengevolge waarvan de auto van den heer van S. van den dijk stortte en ln een sloot terecht kwam. De auto werd zwaar beschadigdde heer van S. kwam er ongedeerd af. De andere auto reed met groote snelheid door. Telefonisch werd dé politie van de omliggende gemeenten om aan houding verzocht, echter zonder resul taat. De 52 jarige schipper A. K. uit Hardinxveld, is aan boord van een in de Koningshaven te Rotterdam varen den lichter, met het linkerbeen be kneld geraakt tusschen een staaldraad en een bolder. Zijn voet is afgekneld. De man is daarna te water gevallen. Zijn zwager, de 50 jarige I. N is hem gekleed nagesprongen en heeft hem weer op het droge gebracht. K is in het ziekenhuis aan den Coolsingel ter verpleging opgenomen. Dinsdagavond omstreeks 7 uur zou de zweefmolen van den heer Dobbers ter gelegenheid van de a. s. kermis te Volendam aldaar proef draai en, de kinderen mochten hier gratis gebruik van maken. Dit verheugde het 15 jarig dochtertje van den heer P. Bond zoo, dat zij bij het betreden van de zweefmolen in elkaar zakte. Onmiddellijk droeg men haar naar de naastbijzijnde woning waar de Inmid dels ontboden geneesheer den dood constateerde. DOOR EEN AUTO OVERREDEN Een bejaarde man aan de gevolgen overleden. Men meldt uit 's-HeiTogenboseh Gisterenmiddag is de 84-jarige J. Holstein, wonende aan de Lautsche Poort, in aanraking gekomen met een wielrijder. Beiden vielen op den grond en werden toen overreden door een passeerende auto. I)c heer Holstein is aan zijn bekomen verwondingen be zweken. De wielrijder kwam er goed af. Verduistering van f 20,000. Omtrent de verdwijning van f 20,000 van de Haagsche Tramwegmij. wordt nader gemeld, dat de employé A. C. O. G. gisteravond van Leiden naar den Haag is overgebracht en door de poli tie is verhoord. Hij verklaarde, dal hij op weg van het bankierskantoor naar het hoofd bureau der tram bemertc, dat hij f 15,000 verloren had. Hierdoor was hij zeer geschrokken en hij durfde niet naar zijn chef terugkeeren.Niet we tende waarheen te gaan, liep hij het bosch door. Naar zijn zeggen, zou hij uren gedwaald hebben, totdat hij ein delijk laat in den middag te Leiden aankwam. Toen begreep hij, dat hij zich onverwijld hij de politie moest aanmelden. Hij ging naar het hoofd bureau en vertelde daar wat hem overkomen was. Ogenblikkelijk stelde toen de Leid- sche politie de Haagsche politie van liet geval in kennis. De politie stelt thans een onderzoek in naar de waarheid van de verklarin gen van G., die in voorloopige politie- bewaring is gesteld. Het bedrag van 20.000 was aan den bediende uitbetaald in 15 biljetten van 1000 en 50 biljetten van 100. De bil jetten van 1000 heeft hij volgens zijn verklaring verloren. Van de overige 50 biljetten heeft hij onderweg cén gewis- j seld om zijn vertering in een café te betalen. De politie heeft den weg, waarlangs G. geloopen heeft van de Parkstraat naar het Bezuidcnhout, nauwkeurig la ten afzoeken, echter zonder eenig re sultaat. De overstroomingen in het Zui den van Tirol en in het Noorden van Italië nemen steeds grooteren omvang aan. Door het losraken van de rails heeft op de lijn naar Bozen een spoor wegongeluk plaats gehad, waarbij 30 personen om het leven zijn gekomen. In de Italiaansche provincie Sondrio heeft een bergbeek, die door de hevige regens van de laatste dagen sterk ge wassen was, over een lengte van 150 meter den dijk weggeslagen. Ook bruggen zijn vernield. De Adda is buiten haar oevers ge treden, waardoor veel schade aange richt is. De provinciale straatwegen en de spoorlijn bij Castione staan ge deeltelijk onder water, zoodat het ver keer onderbroken is. Verscheidene personen moeten om het leven zijn gekomen. In de Bergamasker Alpen zijn aardverschuivingen voorgekomen, waarbij drie personen het leven heb ben verloren. In den trein, die om 12 uur 47 uit Amsterdam te Amersfoort aankomt, werd een man in bewusteloozen toe stand gevonden Hij had een plaats bewijs Amsterdam—Weesp 3e klas, bij zich. In zijn vestzak zaten 2 kwartjes zijn portemonnaie was leeg. Hij is 30 a 40 jaar. Op last van een dokter werd hij per politiebrancard naar het ziekenhuis gebracht. De politie te Amsterdam is met het geval in kennis gesteld. Weesp was wegens sluiting van het kantoor niet te bereiken. Sporen van uiterlijk geweld werden niet aangetroffen. Er werd niets ge vonden, waaruit zijn identiteit kon blijken. Van andere zijde meldt men ons, dat de man 's avonds tot bewustzijn is gekomen en zich toen niet kon her inneren hoe hij heette en waar hij vandaan kwam. Hij is ter observatie naar Utrecht overgebracht, maar men denkt ook simulatie. Omtrent het ongeval bij sluis O in de Zuid-Willemsvaart deelt de po litie nog het volgende mee: Van der Burgt had wacht bij een door benzine gedreven waterpomp welke een terreinstrook, in behande ling voor havenaanleg en reserve-kanaal bij de Zuid-Willemsvaart aan de grens van Den Bosch, van water vrij moet houden. B. is bij den uitlaat van den motor gevonden. Vermoedelijk is hij door kou of slaap bevangen, daar gaan liggen of zitten en is hij door de uit den uitlaat ontsnappende ver brandde gassen bedwelmd en gedood. De motor was in orde. Niemand treft schuld. De Parijsche politie staat voor een mysterie door de verdwijning van een 16 jarig ateliermeisje, zekere Jeanne Louise Deri, in een dorp bij Gent woonachtig. Het meisje was bij haar grootmoeder te Gent opgevoed, maar bracht telken jare haar vacantie bij haar moeder te Parijs door. Dit jaar besloot de moeder, het kind voorgoed bij zich te houden en deed het, opdat het werk om handen zou hebben, in de leer opeen atelier in de hoofdstad. Deze verandering was de grootmoeder in ieder geval ver van aangenaam, en het kind zelf werd geslingerd tusschen aanhankelijkheid jegens haar moeder en erkentelijkheid voor wat groot moeder steeds voor haar gedaan had.' Dezer dagen bleek het meisje Deri opeens van atelier verdwenen. Men had een bejaard heer boven zien komen, die Jeanne Louise uit naam van haar moeder had willen spreken moeder had zich n.L, zei hij, bij een val van de trap ernstig gewond. Het meisje volgde den bezoeker onmid dellijk en sindsdien mist men ieder spoor van haar. De moeder had gee nerlei ongeval gehad en heeft haar kind ook niet weergezien. Men vraagt zich in spanning af, of het meisje in handen van lichtschuw gespuis is gevallen, of dat men met een minder tragische ontvoering misschien vanwege de grootmoeder te doen heeft. De juryrechtbank te Fürth heeft den 25 jarigen knecht Emil Ehrlinger, die op 15 April j.l een alleenwonende vrouw, om luttel gelds, op ellendige wijze in haar huis heeft vermoord en beroofd, ter dood veroordeeld. Zijn meisje, dat wegens begunstiging te recht stond, omdat zij door verkeerde inlichtingen de aanhouding van den man vertraagd heeft, is vrijgesproken Maandagavond werd de sein- wachter Jules Chossenotte, chef van het stationnetje Prunay aan den spoor weg van Chalons naar Reims, toen hij de lampen op het perron was wezen aansteken, door een passeerenden trein verrast en gedood. Zijn 15—jarige dochtertje Renté, dat het ongeluk zag gebeuren en de eenige was, die wist hoe met het seintoestel moest worden omgegaan, nam toen dapper de plaats van haar vader in en heeft langer dan 5 uur den dienst onderhouden en daardoor ongelukken voorkomen. Uit Trentlno in Zuid Tirol wordt gemeld, dat gisteren op de spoorlijn Trente-Brenner nabij Franzensfeste 'n trein met spoorwegpersoneel in de rivier de Eisach is gestort. Een inge- neur en twaalf spoorwegarbeiders waren met een hulptrein uitgezonden om maatregelen te nemen ter beveili ging van den spoorweg, die door de overstroomingen tengevolge van het hooge water ondermijnd werd. De spoorbrug over de rivier is bij het passeeren van den trein bezweken waardoor de trein In de rivier stortte. Elf personen zijn om het l?ven ge komen De spoorweg is over 'n groot gedeelte weggeslagen. r Op den spoorweg, nabij het station Bitschwiller in den Elzas heeft men de lijken gevonden van een jeugdig echtpaar, een man van 19 en een vrouw van 18, met hun pasgebo- ren kindje. De man, in dienst bij de marine te Toulon, vertoefde met verlof bij zijn vrouw. Het paar schijnt zelf- moord gepleegd te hebben uit wanhoopt over het feit dat zijn betrekking hun verbood geregeld samen te leven. Te Kindviller in den Elzas is een boer van 51 jaar door zijn vrouw en zijn schoonzoon verinoord, waar- schijniijk met behulp van zijn beide dochters. De man moet dronken thuis zijn gekomen en zijn vrouw hebben lastig gevallen, waarop deze hem van een trap gegooid heeft. Toen de man gekwetst terneer lag moet de schoon zoon hem met een schop hebben afge maakt. Het bebloede werktuig is ge vonden en de vrouw en de schoon zoon zijn in hechtenis genomen. De 28 jarige timmerman H. G. F. die verschillende pensionhouders te Utrecht en Amersfoort voor geldsbe dragen had opgelicht, stond gister- morgen voor de rechtbank te Utrecht terecht. Verdachte heeft reeds vijftien veroordeelingen achter den rug. In Juli j.l. is hij uit de gevangenis ont slagen en kort daarna begon hij weer met verschillende pensionhouders te benadeelen. De officier van Justitie eischte tegen verdachte twee jaar gevangenisstraf. De 14 jarige slagersjongen van R. te Katwijk a. d. Rijn, reed naast een met aardappelen geladen wagen van M. Aanhape op een rijwiel en hield den wagen vast. Op zeker mo ment kwam de wagen in aanraking met het rijwiel, de jeugdige wielrijder viel en kwam onder den wagen terecht, met het gevolg, dat een der wielen over den hals van Van R. reed. De knaap was onmiddellijk dood. ADVERTENTIE Eau (o^ncJa/zcLLC Opwekkend en verfrisschend Parfumerie Joyzelle. Haarlem. NOTARIS te Capelle, 39019 bericht, dat de ONROERENDE GOEDEREN, geveild ten ver zoeke van de erven van den heer C.- A. BOEZER aldaar in bod staan als volgt: Koop 1 op f 1500. Koop 2 op f 1210. Koop 3 op f 1000. Koop 4 op f 520. Toeslag Donderdag 6 Oct. a.s., 's avonds 6 uur ten herberge van JOOST QU1RIJNS te Capelle. UIT DE HAND TE KOOP met erf. schuur en tuingrond, beplantmetvruchtboomen, bessen en frambozen, gelegen te Vrijh.- Capelle, geheel groot. 98 A. 25 cA., thans in gebruik bij den heer Vorsterman-van Oijen aldaar. Het huis kan desverkiezend ook voor een gedeelte worden ge huurd. 39020 Te bevragen bij den heer: VORSTERMAN-VAN OIJEN te V rij h o e v e C a p e 11 e. Wilt gij eene enorme be sparing op Uwe bedrijfs kosten, laat dan Uw bedrijf monteeren met zelfinstellende kogel lagers. 38027 houten rtemschijven. GEBRUIKT VRAAGT OFFERTE. Tel. 159. Opticiën. 25 Vuchterstraat 25, VHERTOGENBOSCH. Tslêfom Interéommnnnêt 17#, JTabrisk tas &tms*LBDBKA'rK3, BmUK- BR JtUDOARIHEH, jRbcbtboubrrb, Plattobtrolb» Spreekdag alle Dinsdagen. i 1 i 1 indien gij het des morgens inwrijft met een weinig Purol Dameu, oud 54 jaren, echtgenoote van Jo hannes van Wanroojj. Andreas Mickiel Marie Coomans, oud 2} maand, kind van J. P. Coomans en A. G. Jansen. Epje Ma ria van Boxtel, oud 8 mud. d.v. H. C. van Boxtel en G. .Jue. Karolug van Corstanje oud 71 jaren, echtgenoot van G. Briool. HuwelijkenAndreas Adrianus Maria Didden oud 22 jaar te Tilburg en Catliariua Maria van de Louw oud 22 jaar te Loonop zand. Johannes Dameu oud 28 jaar te üongen en Wilhelmina van der Linden, oud 24 jaar te Loonopzand. Antonius Maria üieltjens oud 2S jaar te Loonopzand en Jo hanna Cornelia van, Breugel, oud 28 jaar te Loonopzand. MADE. GeborenMarinus Th. J. zv. J. Timmer- mans-Lommers. Gerardus zv. W. Maas- Biemaus. Petrus C. zv. S. Wagemakers- Buser. Wilhelmina dv. Ant. v. Hamltul- lcns. I Johanna A dv. J. Mutsaars-Hessels. GehuwdBastiaan Willemse 27 jaar en Iluberdina Weiten 29 jaar. WAALWIJK. Geboren: Geertruida H. d.v. Th. Lef tens en P. A. M. Knuiver. Wilhelmus C. z.v. G. Rombouts en Fr. P. Beerens. Corne lls M. 7..x. B. A. van den Berg en J. W. Massar. Johannes W. Th. z.v. A. J. van Gorcum en C. C. van Meeuwen Elisa beth M. d.v. J. Brekelmans en J. M. de Graaff. Anna M. d.v. J. van der Wef en E. M. Delft. OverledenRachel Fry da, 56 jaar, eelitg. van I. van Leeuwen. Theodorus Pulles 70 jaar, echtg. van A. M. van Esch. Iïuwelf ksaangiftenIlenrieus van Lieshout 20 jaar en Hcndrika J. van Brunscliot 28 j. Adrianus van Lefden 26 jaar en Jacoba L. de Kort 24 jaar. Hendrik de Kort 30 jaar en Cornelia Dam 30 jaar.. Gehuwd: Antonius Merks 25 jaar en An na M. de Leeuw 21 jaar. Petrus J. van Drunen 31 jaar en Lucia J. M. Foof 30 j. Antonius A. Hurkmans 30 jaar en Maria A. Adriaansen 24 jaar. Ingekomen personenJ. E. M. van den Berg van Engelen. M. Brokken van St. Mich.-Gestel. E. A. A. Grothe van Den Haag. A. Bosch van Der^ Haag. W. J. van Weerden van Dongen. H. J. Goed hart van Rotterdam. G. M. van Df k van Waspik. Fr. Heussels van Vlfmen. D. Rozenbrand van Sprang-Capelle. A. J. J. van Defl van Uden. J. Nagengast van Bemmel. W. M. van Sprang van Tilburg. Vertrokken personenA. Hommel naar Den Haag. J. van Tilborg naar Bladol. J. W. Berkelmans naar Tilburg. G. M. van der Wef naar Zaltbommel. M. J. Bosch naar Oss. J. P. Passier naar Ois- terwfk. P. P. de Hoog naar Breda. A. M. van den Broek naar Tilburg. W. II. van) den Dungen naar Tliburg. A. La ponder naar 's Bosch. M. Of ens naar Oudheusden. LOON—OP—ZAND. 1—15 Sept. 1927. GeborenCornells Johannes zv. J. P. Bink en C. M. van Oers. Lambertus Ma rinus zv. H. van der Linden en Joh. van Gulik. Petronella Johanna Wilhelmina dv. M. J. Snoeren, en J. F. van Veen. Ge rardus Johannes zv. J. Damen en Adr. Netten. Alphonsus Maria zv. P. B. Bis- selink en J. W. Ivleinpenning. Adrianus Bernardus zv. J. J. Heuer en Am. L. Bee- rens. Wilhelmina Jacoba Petronella Ma ria dv. P. J. M. van Leest en A. M. Paay- mans. Gertrudis Adriana dv. Adr. Ivleyn- geld en M. A. L. Geybels. Petronella Ma ria dv. P. W. Damen en Joh. C. van Wan- roof. Johannes Adrianus zv. G. W. Mo lenschot en Adr. F. Damen. Wilhelmina Gerardina dv. Mart, van Loon en Corn. Vermeer. OverledenJan Smits, oud 87 jaren, we duwnaar van Dingeua Hufsman. Anna Maria Dekkers, oud 89 jaren, wed. W. H. de Brosser. Cornelis Toorians oud 75 ja ren. Hendrikus Adrianus Marinus Lug- ters, oud 5 maanden, kind van A. P. M. Lugters en M. van Boxtel. Francis Vic tor Vloemans, oud 57 jaren, weduwnaar van C. Fr. Kemmeren. Adrianus van den Broek, oud 68 jaren, echtgenoot van Joh. Damen. Marfuus van Wanroof, oud 56 jaren, echtgenoot van. J. M. Snoeren. IV- trus Joseph us Hornman, oud 71 jaren, we duwnaar van M. Ch. Brands. Mariauna 4

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 10