dnlpon lielen. 1 GEDENKBOEK SCHOEI- El LEOEHIHDISIIIE Muziekschool. Men verzoekt ons te melden, dat de opening der Muziekscnool zal plaats hebben as. Maandag, ten 7 uur Alle leerlingen, van eiken leetiijd worden voor ditmaal op dit uur in de Muziekschool (binnenplaats O. L. School) verwacht. Aanmelding kan geschieden tot Maandagavond. Een goede slag. Door de goede zorgen van den Voorzitter van Waalwijks Belang is ten behoeve der Oudneidkamer in onze gemeente precies op tijd beslag ons mededeelt, heeft zij wederom de Aan belangstelling zal het beide geldprijzen wist zij dus den 4en en hand weten te leggen op drie groot- Zondagen wel niet ontbreken. Het sche filmwerken, nl „An den Schonen blauwen Donau", „Hotel Imperial" en „Het Kruis overwint". Dit laatste film werk staat onder dezelfde regie als „Credo". Liedertajel Tot Bloei der Toonkunst. Zooals van ouds gebruikelijk is, geeft de bovengenoemde vereeniging op den laatsten Zondag voor den advent, 20 November, haar eerste winteruitvoering Wij vernemen dat de gevierde zanger Tom Burmanje, die hier en elders reeds zoo vaak en met gelegd op het vaandel, de zilveren zooveel succes optrad op deze uitvoe- emblemen enz. van de oude Gilde ring zijn medewerking zal verleenen St. Crispijn en Si. Crispinianus alhier, en verschillende van zijn mooiste juist op het oogenblik dat deze kost- succes-nummers zal uitvoeren, bare herinneringsstukken naar elders Verder heeft de tooneelafdeeling der dreigden te verhuizen. Liederafdeeling een alleraardigst blij Door circulaires, door berichten is spel in studie en zal ook het man toch zoo vaak gewezen op de in te nenkoor met een bijzonder verzorgd richten Oudheidkamer en iedereen programma komen, uitgenoodigd om bij 't bestuur van Ongeiwijfeld zal de medewerking W. B op te geven of men iets heefu van den heer Burmanje en het verdere en wat men heeft en toch nog zouden aantrekkelijke programma veel publiek dergelijke zaken voor een appel en trekken en zal de zaal van den heer een ei voor goed naar buiten ver- P. van Cromvoirt wel weer te klein dwijnen! blijken. Nogmaals doen wij een beroep op Wij breven hierboven dat de a le ingezetenen, vooral degenen die zaa| wej weer te k|ein zou zijn Qat mogelijk nog zaken onder huni be rus- hs gewoonlijk zoo het geval en het ting hebben van oude gezelschappen, zou voor eerl veej talrijker bezoek aan we noemen b.v. .Reent door Zee de uitvoeringen en aan den bloei der .Oranje Doelen e.a, om den ouden Liedertafel zeer bevorderlijk zijn in inventaris eens na te gaan en ai oi dien zij in een meer naar de ej£chen niet tegen vergoeding te doen gewor- des Iijds ingerichte zaal was onder den aan W. B. voor de Oudheidkamer, gebracht Gedenkboek voor de Schoen- Met groot genoegen heeft men dan en Lederindustrie. vernomen dat er door den eigenaar Zooals onze lezers zich herinneren van het verenigingslokaal reeds plan- zullen werd tijdens de Internationale nen in overweging zijn tot verbouwing Tentoonstelling 1925 door den Ned. en uitbreiding van de achterzaal. Bond van Schoenmakerspatroons- en Laien wij hopen, dat deze plannen Schoenwinkeliers Vereenigingtn een Pok inderdaad verwezenlijkt zullen Gedenkboek aangeboden aan den R K. w°rdenhet zal ten zeerste in het Ned. Bond van Schoenfabrikanten ter belan£ ziJn van de liedertafel en niet gelegenheid van zijn 25 jarig bestaan minder in dat van de van oudsbekende en de grootsche tentoonstelling hier zaak van den heer p- v Cromvoirt. gehouden. beste succes zij den ondernemer en deelnemers gewenscht. Biljartwedstrijd. Hedenavond zullen de zestallen van gelijken naam „Ons Genoegen", resp gevestigd bij de heeren A, Kemperman alhier en W. Pulles ('t Vosje) voorm Baardwijk, elkander op 't groene laken ontmoeten, ten huize van Pulles. Dit is de eerste maal dat deze zes tallen elkander bekampen, zoodat het wel niet aan de noodige spanning za ontbreken. Dit Gedenkboek van de hand van den bekenden vakman publicist den heer W. Donker Pzn., groot ongeveer 350 pagina's, met beschouwingen uit vroegere en tegenwoordige tijden, ver lucht met een schat van portretten en foto's, werd uitgegeven opschitte rend kunstdrukpapier, in prachtband gevat en in oplaag van vele duizenden. D.rect na het verschijnen was de vraag zeer groot, iedereen beijverde zich zulk een standaardwerk in zijn bezit te krijgen. Voor sommige beur zen was de uitgaaf groot nl. f3 en f6 en daarom juichen wij het toe dat blijkens in dit nummer voorkomende advertentie besloten is, de nog res- teerende exemplaren van dit pracht werk van uitvoering en inhoud aan zeer lagen prijs beschikbaar te stellen nl. 1.50 ingenaaid en f 2.50 op kunst druk en in prachtband. Wij raden nu ieder fabrikant aan voor zich en zijn personeel zulk wer aan te schaffen ook voor den werk man is dit Gedenkboek van groot belang. Het mag thans ia geen enkel wachtlokaal, in geen bibliotheek tevens meer ontbreken. Waalwijks Gemengde Zangvereen. voor de Radio? Naar wij vernemen heeft de R.K Radio-omroep zich tot het bestuur der Waalwijks Gemengde Zangvereeniging gericht met het verzoek om de geheele uitvoering van „Die |ahreszeiten" in Dec. a s. te mogen uitzenden. Het bestuur heeft dit- vereerend verzoek nog in overweging. Een mooi succes. Dat de politiecursus onder leiding van den Inspecteur Letschert alhier van zeer goed gehalte is, blijkt wel uit het feit, dat van de 7 cursisten welke zich onlangs aan het examen onderwierpen er 6 geslaagd zijn, waarvan 3 het diploma metaanteeke- ning verwierven. Voor den nieuwen cursus bestaat alsnog gelegenheid om zich bij den Inspecteur van politie alhier op te geven. Biljartmatch. Zooals wij in ons vorig nummer aankondigden had Woensdagavond in hotel „De Twee Kolommen* een bil jartmatch plaats van het 2e zestal van de gelijknamige biljartvereniging en het 2e zestal van „Ons Genoegen" uit v.m. Baardwijk. De uitslag van den geanimeerden, prettlgen wedstrijd was als volgt: Twee Kolommen. Ons Genoegen. ALLE DRUKWERKEN. van de meest gewone tot de fijnste; speciaal ook GROOTE OPLAGEN EN BOEKWERKEN. J. Kools 51 P. v. d. Loo 57 Jacq. Moonen 53 Alph v. Baal 75 P. Bergmans 46 J. Beerens 75 357 407 zoodat .Ons Genoegen" won met 50 punten. Flora Bioscoop. Naar de directie der Flora Bioscoop K. Leijtens 75 M. Leijtens 75 I- v. d. Heijden 75 K. Maas 59 A v. Heivoort 75 H. Pullens 48 Schitterende reclame vloei-cartons. Algemeen Advertentie Bureau. Abonnementen op alle bladen. Boekwerken op elk gebied. Kantoor-, School- en Studieboeken. Pakpapier aan rollen, vellen en inwikkelpapier. De Schouwspelers. Men zal zich ongetwijfeld nog wel herinneren welk een goeden indruk „De Schouwspelers" uit Amsterdam hier hebben achtergelaten met de kermis. Ditzelfde gezelschap komt a.s. Maandag en Dinsdag in Musis Sacrum om twee voorstellingen te geven, nl Blonde Nelly", een mooie volksschets met zang in 5 bedrijven en Dinsdag 11 Oct. „5 dagen naar Parijs", een oer-komisch blijspel met zang in drie bedrijven. De gevierde helden-bariton Albertini zal hierbij zijne medewerking verleenen Wij verwijzen naar de in dit nummer voorkomende advertentie Uitvoering „OOG". De tooneelvereeniging „O O.G.", gevestigd bij den heer van Sebille, concertzaal „De Lindeboom" alhier, die onder leiding van den heer H. v. ngelen goede vorderingen maakt, zal medio November met een nieuw werk voor het voetlicht komen nl. „De Aap" door Jan Grosveld. Humoristenconcours. Op 16 en 23 October as. zal in de concertzaal „De Linde >oom" een humoristenconcours worden gehouden, dat een buitengewoon groot succes belooft te worden De inschrijving is gesloten en 't blijkt, dat zich de beste humoristen uit verren omtrek voor deelname aan dit concours hebben opgegeven. Wij vernamen dat er inschrijvers zijn uit Nijmegen, Breda, Eindhoven, Zevenbergschen Hoek e.a. plaatsen. De jury is reeds gevormd en bestaat uit alleszins tot oordeelen bevoegde personen, nl. de heeren A. C van der Heijden, A. Princen en H. van Heijst. Ongeval. De heer Aiphons de Vries alhier had dezer dagen toen hij op een werktafel stond om een raam te slui ten het ongeluk achterover daarvan af te vallen. Aanvankelijk meende men dat dit ongeluk geen nadeelige gevol gen voor hem zou hebben, maar hi begaf zich toch huiswaarts, waar hi; zeer hevige pijnen kreeg en bij ge neeskundig onderzoek bleek dat hij inwendige kneuzingen bekomen had. Zijn toestand is thans beterend. Vertegenwoordiging. Aan de firma Vermter, de Leeuw Beerens te Waalwijk is vanat 1 Oct. 1.1. de alleenvertegenwoordiging opge dragen van de firma's A M. Schiff, Frankfort a. d. M Stern, Kaufmann Simon, Frankfort a. d. M Leder- werke Roihe A. G., Kreuznach. Rijksschool en Proefstation te Waalwijk Blijkens de Memorie van Toelich ting bij de Wet op de Middelen 1928 zijn de schoolgelden van leerlingen der Rijksschool voor leerlooiers en schoenmakers te Waalwijk geraamd op f8000 en de opbrengst van werk stukken dierzelfde school op f4500. De ontvangsten wegens verrichte onderzoekingen door het proefstation en den voorlichtingsdienst ten bate der lederindustrie zijn door den Mi nister van Arbeid. H en N voor 1928 geraamd op f5500. (Zij bedroegen in 1926 f4930). Federatie van Ned. Lederfabrikanten. Maandag 3 Oct. had te Tilburg een door het bestuur der Federatie van vereenigingen van Ned. Leerfabrikan ten bijeengeroepen vergadering plaats van Ned. Leerfabrikanten. De vergade ring was zeer druk bezocht. Een leven dige discussie werd gevoerd over ver schillende voor de looiers belangrijke aangelegenheden, wo. de handels politiek Besloten werd aan 't Centraal Bureau voor de Statistiek te verzoe ken een productiestatistiek van leder samen te stellen. Verder werd een commissie be noemd, om de zoolleercontrölekwestie nader te onderzoeken. V. v. d.S. Het Duitsche invoerrarief. Op de vergadering, die bestuur en commissies van de „Centralverein der Deutschen Lederindustrie" op 30 Sept. en 1 Oct. ter gelegenheid van het 50 jarig jubileum van de Wurttem- bergsche looiersvereeniglng te Stutt gart gehouden hebben, zijn de tarief aangelegenheden en handelsverdragen in den breede besproken. Het be staande tariefsysteem werd onvol doende geacht om overdreven buiten- landsche heffingen omlaag te drukken. Het werd wenschelijk geoordeeld om, in plaats van het zuiver meestbegun- stigingssysteem, tegenover landen, die voor den Duitschen uitvoer belemme. rende rechten vragen, dezelfde tarie ven voor den invoer naar Duitschland te eischen. V. v. d S. ii ut! 9 mi minimum in mm W. DONKER Pzn. Ingenaaid slechts f 1,50, In prachtband slechts I 2,50. Uitsluitend verkrijgbaar WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANT00N T1ELEN. min in ii minimi ii minimi Onderscheiding. In ons vorig nummer schreven wij, dat de firma Pulles-Heesbeen, alhier op de groote Internationale Brood- en Beschuitwedstrijden te Utrecht, twee prijzen behaalde Voor Hollandsche beschuit le klasse den 4en prijs en voor Brood klasse E, den 6en prijs. Bij sommige lezers gaf dit bericht een verkeerde voorstelling omtrent de pres taties van de firma Pulles Heesbeen, vermoedelijk naar aanleiding van andere gelijksoortige berichten. De onderscheiding welke aan genoemde firma ten deel viel is echter een zeer belangrijke, want van de 87 uitgeloofde 6en prijs te bemachtigen. Na de geld prijzen met diploma, volgden eerst eenige honderden onderscheidingen in zilver en dan nog even zooveel prijzen in brons Indien men hierbij in aanmerking neemt dat eenige duizenden bakkers aan dezen wedstrijd deelnamen, dan mag de onderscheiding van de firma Pulles-Heesbeen niet gering geacht worden. Men deelde ons nog mede, dat genoemde firma van alle uit de Lang straat mededingende bakkers, den hoogsten prijs verwierf. In aansluiting aan de in ons vorig nummer reeds gemelde bekro ningen van de plaatselijke bakkers op de Int. Bakkerij tentoonstelling te Utrecht, kunnen wij thans nog ver melden dat door den heer E. P. van Beijnen alhier, in klasse E (brood) onder duizenden inzenders eveneens de bronzen plaquette werd behaald. Avondcursussen Rijksvakschool. Naar wij vernemen hebben zich dit jaar voor de winter-avondcursussen aan de Rijksvakschool (Machinale Schoenmakerij) aangemeld 174 leer lingen, tegen 148 het vorig jaaralzoo een toename van 18 pCt. Voor den looierij-cursus is nog geen voldoende deeiname. Wanneer er hier voor eventueel nog inschrijvingen vol gen, zoodat het vereischte aantal er komt, wordt nog op lateren datum met dezen cursus aangevangen. DRUNEN. Door verschrikking sloeg het paard van landbouwer v. L. op hol. Een der wielen liep van den wagen, waardoor het dier nog meer in angst geraakte en verder rende naar 't Kerk plein. Daar werd het in zijn vaart ge stuit door aanrijding van een zware lioek-pilaar, die door den geweldigen stoot geheel werd vernield. Ook het voertuig werd deerlijk gehavend, doch het paard bekwam gelukkig geen letsel. Voor de eerste maal is deze week in onze gemeente een huwelijk vol trokken in 'l bijzijn van uitsluitend vrouwelijke getuigen. Op Zondag 16 October zal een on- derlingen wedstrijd worden gehouden lusschen het kruisbooggezelschap „De Vriendschap" alhier en het gezelschap „Nooit gedacht" te Waalwijk. Prachtige prijzen zijn beschikbaar gesteld en is het wel de moeite waard een van deze te bemachtigen. Wij wenschen ons gezelschap dan ook veel succes. DRUNEN. Veilingvereenigiiig „De Lang straat". Prijsnoteering van 6 Oct. 11)27 Appelen 24—13 et.; Peren 3—29 et. Spruitjes 30—44 ct.Spruitjes II 10—25 et.Juin 5474 ct.Sjalotten 0474 ct. Schorseneeren 5—7 ct.Spinazie 10—12 ct.Wortelen 440 ct.Stambooneu 1424 ct.Princessen 20—42 ct.Tomaten 6—13 ct.Postelein II 3—10 ct., alles per K.G. Selderij 1—74 ct.Koode kool 3—12 ct. Witte kool 7134 ct.Savoye kool 28 ct. Uloemkool 0—17 ct.Meloenen 10—20 ct. Andyvie 13 ct.alles per stuk. Noten 4005 ct per 100 stuks. Kroten 234 ct. Peen 1—4 ct.Selderij. 0.8—16 ct."PrelJ 1528 ct., alles per bos. NIEUWKUIJK. Naar we vernemen bestaan er bij den eigenaar van de omginning „St. Margriet" plannen om ter plaatse wederom een tweetal model boerderijen te bouwen. Wel een bewijs, dat er om hier te gaan boeren, nog wel animo is. In haar jongste vergadering be sloot onze burgerwacht tot deelname aan den te houden landdag in Den Haag. HERPT. Maandagavond keerde na een- afwezigheid van zes weken onze pastoor de Z.Eerw. heer W. Tim- meimans terug in de parochie. De parochianen meenden deze weder komst niet ongemerkt voorbij te mo gen laten gaan, redenen waarom zij de harmonie „De Eendracht" verzocht tiadden door hare opwekkende tonep deze gelegenheid op te luisteren, en zooals altijd, zij was paraat. Nauwe lijks was de auto met den pastoor en familie voor of een blijde marsch werd ingezet. Talrijk waren de paro chianen die hierbij tegenwoordig wa ren. De kerkmeester van Herpt felici teerde den pastoor namens de paro chianen met zijn herstel en zeide verheugd te zijn hem het welkom toe te kunnen roepen, daar hij zich nu weer aan de pastorale zorgen kon wijden. Daar de pastoor de geestelijke vader der parochianen is en deze zijne kinderen dan zijn, meende hij hierbij ook een dankwoord te moeten wijden aan de zuster van denZEerw. heer pastoor, door wier zorgen deze weer zoo spoedig in de parochie kon zijn. Hierna volgde nog een opgewekt „Lang zal hij leven" door de harmonie, waarna de pastoor bedankte voor deze zoo onverwachte ontvangstzulk een aanhankelijkheid zijner parochianen ten tweede male reeds dit jaar, had hij niet durven verwachten. Het zal voor hem een aansporing zijn, zijn beste krachten te wijden aan zijn parochianen.Den kerkmeester be dankte hij voor de woorden tot hem gericht, en namens zijne zuster tot deze gericht. Hierna liet de harmonie nog een fiksche marsch hooren. Het geheel heelt laten zien hoe Herpts parochianen met hun herder meeleven. SPRANG CAPELLE. (V.m. Sprang). A.s. Zondag des voorm. 9.30 uur en des nam. 5.30 uur hoopt in de Ge- ref. Kerk alhier in de bediening des Woords en der H. Sacramenten voor te gaan, Ds. C. Lindeboom van Am sterdam, vroeger predikant alhier. In de Ned. Herv. Kerk hoopt a.s. Zondagmiddag 2 uur op te treden Ds. Jonker van Waspik. A.s. Maandagavond half acht zal in de zaal van den Chr. Volksbond alhier, de officieele opening plaats hebben van de lees- en ontspannings zaal door den Voorzitter, den heer G. J. van Willigenburg. Wij mogen hierbij nog wel eens wijzen op het nuttige werk, dat deze vereeniging in onze gemeente verricht. De jeugd wordt in deze lees- en ont spanningszaal de gelegenheid gegeven zich in de lange winteravonden aan genaam bezig te houden. Voor de ver schillende aangesloten vereenigingen is steeds een ruime en gezellig inge richte vergaderzaal disponibel, terwijl ook de bibliotheek over een groot aan tal prachtige, goede Christelijke boe ken beschikt, waarvan zeer veel gebruik wordt gemaakt. De Vereeniging, welke dit alles in slechts enkele jaren heeft tot stand gebracht, verdient dan ook in alle opzichten den moreeien en fmancieclen steun der ingezetenen. Bij de Wed. Hoffman alhier wordt deze maand een barakconcours gehou den. Als eerste prijs is hiervoor een vet varken beschikbaar gesteld. Voor barak-liefhebbers een mooie gelegenheid om hier een kansje te wagen. CAPELLE. Ds. G. H. de Jonge te Lutjegast, eertijds predikant bij de Gerei. Kerk alhier, herdacht j I. Woens dag 5 dezer, zijn zilveren ambtsjubi leum. Behalve hier en in zijn tegen woordige standplaats, heeft de jubila ris nog gestaan te Langerak, Zonne- maire, Dwingelo, Scharnegoutum, Spij- kenisse, Wapenveld en Naarden. De Kerkraad der Ned. Herv. Ge meente alhier, maakt bekend, dat Ds. C. van der Wal, alhier beroepen, voor de gemeente hoopt voor te gaan op Woensdag 12 October, des nam. 7 uur. Tot waarnemend notaris ter stand plaats Breda, ter vervanging van den aldaar overleden notaris Temming, is benoemd de heer J. J. Hospers, -can- didaat-notaris alhier. Door het muziekgezelsch. „Kunst na Arbeid" te dezer plaatse, is beslo ten in de a.s. wintermaanden een 2-tal uitvoeringen te geven. De eerste is voorloopig vastgesteld op 16 en 17 Nov. a.s. en de 2e in het begin van het volgende jaar. Aan de Labbegatsche haven had j.l. Woensdag een ongeluk plaats.dat wonder boven wonder goed is afge- 'oopen. Zekere W van den Capelschen dijk had het ongeluk met paard en <ar, waarop een jongetje zat van A. T., in de haven te geraken. Door in middels toegeschoten hulp werd met vereende krachten eerst het ventje en daarna paard en kar weder op het droge gebracht. Behoudens een nat pak en eenige materieele schade liep dit ongeval dus goed af. De eerste suikerbieten zijn deze week ter verscheping naar de fabriek aangevoerd. Ze zijn redelijk van stuk. Een en ander brengt weer wat meer levendigheid in de haven. Voor de Ned. Herv. Kerk alhier, zal a.s. Zondag des nam. half drie optreden Ds. Schlemper uit Waalwijk. In den handel in aardappelen begint te dezer plaatse, nu het tijd wordt voor het opdoen van winterpro visie meer leven te komen. Ze worden naar gelang de soort, verhandeld voor f4.50 en f5 per mud. Aan W. B. Braspenning Gzn. dienstplichtige der lichting 1923 dezer gemeente, werd bij ministerieele be schikking voor goed vrijstelling ver leend wegens kostwinnerschap. A.s. Zondag des nam. 2 uur zal in de Ned. Herv. Kerd a./d. Loonschen- dijk optreden Ds. Mühlnikkel uit Waalwijk. Als bijzonderheid kan worden medegedeeld, dat in den boomgaard van den heer V. aan den Loonschen- dijk, een appelboom voor de tweede maal in vollen bloei staat. Op 18 Oct. a.s des nam. 4 uur zal voor belanghebbenden uit voorm. Sprang gelegenheid bestaan totkoste- looze koepokinenting, welke zal plaats hebben in de Chr. School aldaar, en op 19 Oct. d.a v. voor de inwoners van voormalig Vrijhoeve-Capelle in de O.L. School om half vier 's nam. De heer C. B. Timmermans heeft VOOR DE DOOR

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 10