Bekwame Sisters Voerilstiksters. M'.WHlMlffli J. ELEKAN Caté .De Korenbeurs" HET ZUIDEN Brie bekwame, ervaren Sliksters Gevestigd P. C. Reothaert TIMTUR VRAAGT AANKOMENDE MEISJES JONGENS voor diverse werkzaamheden. 39112 Deze week vertoonen wij in ons Theater een schitterend Fransch Super-product getiteld deze menschen wakker door het op buitengewone wijze te keer gaan van hun waakhond. Geen wonder dat de trouwe waker zich zoo liet hooren, want 't was een leven van belang. Haastig 't bed uitgesprongen en tot hun groote verwondering ontwaarden deze op zoo wreede wijze in hun slaap gestoorde menschen, een 8 tal koeien, die zich toegang tot hun tuin hadden verschaft en daar alles vertrapten, wat hen in den weg kwam en zich te goed deden aan de nog malsche groenten. Buitengewoon aangenaam, zoo'n middernachtelijk bezoek en geen wonder dan ook, dat de menschen, die met dit bezoek vereerd werden, er weinig van gediend waren en met stokken gewapend deze ongenoode gasten zoo haastig mogelijk van hun eigendom verwijderden. De beesten, zoo wreed gestoord in hun lekkeren maaltijd, zochten loeieno zoo vlug mogelijk een goed heenkomen, om op een andere plaats hun geluk te gaan beproeven. Waarschijnlijk waren de beesten door onoplettendheid van den een of ander of misschien ook wel door kwaadwilligheid uit de weide ont snapt en hebben van deze onverwachte vrijheid eens willen profiteeren, zeer ten ongenoege van de menschen, wien het bezoek gold. De arbeider L. v. M., voor den komenden winter een partijtje afbraak gekocht hebbende en die dit tijdelijk buiten achter zijn huis had opgetast, kwam Donderdagmorgen tot de on aangename ontdekking, dat het groot ste gedeelte van zijn stookmateriaal verdwenen was. Voor alle securiteit heeft hij toen de rest maar binnen gehaald. Naar we vernemen zal de A. T. V. in November beginnen met den autobusdienst van Gorinchem over Keizersveer naar Geertruidenberg. (Hsgzn.) ST. JOACHIMSMOER. Zondag 16 Oct. hield de vereeniging T.B.DMB. een vergadering, waarbij als voor naamste agendapunt gold: Mededee- lingen door het bestuur. Deze betreffen op de eerste plaats het onderwijs aan de schoolvrije jeugd. Het bestuur ga de gevoerde actie weer. Afwachten is de boodschap. 19 leerlingen hebben zich aangemeld. Een verzoek voor we derinvoering der 2e postbestelling was weer afgewezen. Aanhouden geeft misschien wel eens de overwinning. De wegen worden thans opgehaald terwijl aan degenen die daarvoor rij den, een vergoeding van f 2- per dag zal gegeven worden. De gevraagde inlichtingen voor t eventueel aansluiten op het rijks-tele foonnet hadden tot resultaat, dat als jaarlijksche onkosten werd vermeld f 100 voor de kleine jonge veree niging wel wat hoog. Daarom vond dit punt geen animo. 't Aardappelrooien is nu hier ge schied. De opbrengst rs zeer bevre digend. De aardappelen zijn van goede kwaliteit. Als prijzen worden genoemd 5.5 a 6 ct. per kilo. Toch worden nog maar weinige aardappelen geleverd, maar meer ingekuild. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. In de maand November houdt de Missienaaikring „St. Theresia van Lisieux" wederom een groote missie- tentoonstelling in 't Patronaat alhier. Op schitterende wijze heeft het Kon. Muziekgezelschap „Euphonia" Zondag zijn reeks winteruitvoeringen geopend. De gunstig bekend staande tooneelclub „Vondel" uit Tilburg trad op met de oer-komische klucht „jan Ongeluk". De goede indruk 't vorig jaar hier achtergelaten, de groote roep hun optreden nu vooruitgegaan, hebben een stampvolle zaal tot gevolg gehad. De verwachtingen waren hoog ge steld, doch Vondel heeft ze in geenen deele beschaamd. Zoowel spel als gebaren, zoowel dictie als mimiek waren uiterst ver zorgd. Men ziet hier een gezelschap op het tooneel dat den indruk maakt dagelijks op de planken te verkeeren. Daarbij is de leiding bij den heer A. Bolsius in uitstekende handen. De titelrol spelende weet hij het publiek van af zijn eerste verschijnen te boeien. Die opeenstapeling van teleurstellin gen, ontgoochelingen, tegenslagen en ongelukken, allen met een komischen kant. die hem als een stortvloed over- stroomen en telkens als er een zweem pje van opluchting of hoop komt al zijne verwachtingen wederom den bodem inslaan maken hem tot een pechvogel zonder vergelijking. En tel kens al komischer in mimiek en gebaar, kortom in zijn geheele ver schijning weet Bolsius zich als de getroffene te presenteeren. Niet minder gelukkig is het spel van den heer Bertem als Schoonpapa. Zijn mimiek en grime overtreffen zoo mogelijk nog die van den leider. Onovertrefielijk beeldt|hij den stiekum snoependen deugniet uit. Ook 't spel van den heer Smolders als Tobias Krak en van J. Jansen als Boris Menski was goed, ofschoon niet zoo natuur lijk en vrij als van de twee genoemde figuren. De damesrollen waren allen goed verzorgd. Mej. Liebrechts als Hilde- gard, de verongelukte echtgenoote, mej Staps als zich waardig meenende raadgevende schoonmoeder, mej. van Berkel als verliefd -nichtje en mej. Marsillus als onschuldig lief dienst meisje gaven een goed spel te zien. De verschijning van Mathilde had den we nu en dan gaarne wat meer geagiteerd en opgewonden gezien, terwijl het stemmetje van Martha Wendel niet te groot van draagkracht blijkt te zijn. De souffleur daarentegen was te scherp getaald, wat ver in de zaal, vooral in 't derde bedrijf nog hinder lijk was, Het succes dat Vondel had steeg na elk bedrijf en zal in nog talrijker opkomst bij volgende gelegenheden nog sprekender uitkomen. den liepen haast alle passagiers onbeteekenende snijwonden op. Gezien de enorme materieele verwoestingen is het ongeluk nog zeer goed afge- loopen. daar de toestand van geen der gewondenookniet die der zwaar gewonden, reden tot ongerustheid biedt. De regeering heeft een commissie van onderzoek ingesteld. Kranig optreden vaneen wagenbestuurder. Van goed ingelichte zijde deelde men verder mede, dat de wagenbe stuurder van den Rotterdamschen trein op eenigen afstand van de botsing plotseling bemerkte, dat de trein uit Den Haag op 't verkeerde spoor reed. Oogenblikkelijk stelde hij de noodrem in werking en hij had juist nog ge legenheid om zich uit zijn comparti ment te werken en enkele passagiers te waarschuwen zich naar achteren te begeven. Dit is hun behoud geweest, Ook de wagenbestuurder van den Haagschen trein moet nog hebben weten te remmen, maar had geen gelegenheid zich te redden. Overigens wordt het ook van deskundige zijde hoogst onbegrijpelijk gevonden, dat hij niet bemerkt heeft op de linkerbaan te rijden in plaats van op de rechter. De trein had toch al reeds 5 K, M. op 't verkeerde spoor gereden. Toen de seinhuiswachter, die den verkeerden wissel omtrok, eenige minuten later, zijn noodlottige vergissing bemerkte, moet hij nog langs de spoorbaan per telefoon gewaarschuwd hebben, maar het was reeds te laat. Na het bekend worden van het ongeluk verkeerde de man in hoog overspannen toestand. Kaatsheuvel, 19 Oct. 1927. Zondag a.s. houden de Kaatsheu- velsche Drankweervereenigingen „de Mariavereeniging en hetKruisverbond" een Drankweerdag, waarbij de Zeer- Eerw. Pater Deodatus O.F.M. uit Weert zoowel in de kerk als in de namid dag uitvoeringen in 't Patronaat als spreker zal optreden. De tooneelclub van het Kruisverbond zal onder leiding van de heer jozef Seller het Spaansche Drama „Bloedgeld van Odilon Nelis" opvoeren, waarop we in ons volgend nummer terugkomen. De middag uit voering voor de dames en de avond uitvoering voor de heeren is voor iedereen ook voor niet leden der plaatselijke drankweer toegankelijk. Bij onderhandsche aanbesteding is aan de firma H. Michaël Zn. te Kaatsheuvel opgedragen het bouwen van een warenhuis voor rekening van de firma J A. H. de Wit te Sprang- Capelle onder leiding van Architect A. N. Snijers te Raamsdonksveer. 't Is voor pluimveehouders mo menteel weer oppassen. Er zwerven weer eenige vreemde honden in onze plaats rond, die trachten in kippen- en konijnenhokken in te breken. De politie maakt gelukkig jacht op de dieven. Onlangs werd B. S. alhier uit „de Schans" ontslagen. Jaren leefde hij daar, zoodat het hem een tehuis geworden was. In de omgeving alhier terug is de verleiding hem te machtig. Reeds tweemaal in enkele dagen moest de politie hem wegens dronkenschap verbaliseeren.Maandagavondverkeerde hij in een toestand van delirium tre- num. Nuchter verlangt Bertuske naar „de Schans" terug. GEMENGD NIEUWS. Spoorwegongeluk bij Rijsvjijk. Een 20 tal gewonden. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft omstreeks half een een ernstig treinongeval plaats gehad. Tweeelec- trische treinen zijn nabij post T. A. tusschen Rijswijk en Delft tegen elkaar gebotst. Zes passagiers en de wagen bestuurder de G werden ernstig ge wond. Ontzettende materieele verwoes tingen werden aangericht. De eerste wagens van beide treinen werden ng.'drukt. De wagenbestuurder de Gast, wonende te Rotterdam, lag zoo bekneld, dat hij moest worden uitge zaagd. Met een ernstige beenbreuk werd hij naar een der Haagsche ziekenhuizen vervoerd, evenals de gewonde passagiers Onder deze bevond zich ook de heer Dreeze van het gezelschap de Co-Opera-tie. Op de spoorbaan heerschte een onnoemelijke chaos. Een der wagens lag dwars over de baan, terwijl deelen van verschillende wagens overal ver spreid lagen. Het opruimingswerk v orderde veel tijd en eerst om vijf uur Zondagmiddag was een der sporen vrij. Tot Zondagmiddag zes uur moest het treinverkeer Delft—Den Haag over één spoor worden geleid. De oorzaak. Een schuldige seinhuiswachter? Het ongeval is, volgens het voor- loopig ingesteld onderzoek, voor namelijk te wijten aan den seinhuis wachter te Den Haag. die de wissel er op had gericht om den trein bin nen te nemen van Rotterdam naar Den Haag. Nu moest hij den anderen trein, die uit Amsterdam was geko men, laten uitrijden doch wegens den pemelden wisselstand stond het signaal onveilig. Niettemin gaf hij den wagenvoerdcr van den naar Rot terdam vertrekkenden trein toestem ming om door het onveilig signaal te rijden. Behalve de zeven ernstig gewon- Een griezelige vondst. Zaterdag hielden verschillende jagers drijfjacht in de bosschen der Heide maatschappij aan de grens bij Aren- donk. Toen een der drijvers door de bosschen langs de Frederikslaan liep, om het wild op te jagen, stond hij plotseling op 50 M. afstand van de laan voor een menschengeraamte. Het ge raamte lag voorover op den grond met de armen uitgespreid. Aan den boom, waaronder het geraamte lag, hing een gebroken b2nd. Naast het geraamte lag een jachtgeweer, waarvan de haan nog gespannen was. Het vleesch was geheel vergaan, alsook de kleeding. Men vond nog een tabaksdoos. De jagers waarschuwden direct de marechaussee te Hilvarenbeek. Men veronderstelt dat men de over blijfselen heeft gevonden van den moordenaar J. Geerts, die in Februari van dit jaar zijn buurvrouw op haal bed heeft doodgeschoten. Van andere zijde meldt men Tijdens een Zaterdagmiddag onder Lage Mierde gehouden drijfjacht is op een 30 M. afstand der Prins Hendrik- laan en ontginning „Utrecht" bij den Appelberg, gevonden onder een boom het gebeente van den in den nacht van 8 op 9 Febr. j.l. zijn woning onder Esbeek Hoogeind, ontviuchten Sjefke Geerts met het geweer gewa pend. die gehouden wordt voor den moordenaar van de in denzelfden nacht op haar bed doodgeschoten vrouw de Kort- Van Laarhoven op 't Hoogeind. De band van zijn onderkleeren. waarmee de ongelukkige door ophan ging om het leven kwam, was ten deele vergaan en de overblijfselen van het lijk lagen aan den voet van den boom, alwaar ook het geweer is ge vonden. De politie heeft direct onder zoek ingesteld en het lijk laten kisten, dat heden naar de woning van Geerts te Esbeek is vervoerd. Mer, meldt nog nader uit Hilvaren beek Zooals bekend, heeft de vrouw van Geerts indertijd verklaard, dat haar man in den nacht van den moord was opgestaan van bed, alleen een blauwe kiel had aangetrokken over zijn onder goed, zelfs geen schoenen aantrok, en zoo met het geweer naar buiten was gegaan. Deze verklaring is nu volko men bevestigd door de vondst van 't lijk; van overblijfselen van schoenen viel'daarbij niets te bespeuren. Geerts heeft blijkbaar een strook van zijn ondergoed afgescheurd en zich daar mede opgehangen. Er bestaat thans ook geen twijfel meer. dat het gevon den lijk dat van Geerts is. Heden wordt het waarschijnlijk ter aarde be steld. Een offcieel Mexlcaansch com muniqué meldt, dat in een gevecht bij Takualzam generaal Gomes, de leider der opstandelingen en 30 van zijn aanhangers door de regeerings- troepen zijn gedood. Reuter seint uit Honoloeloe Een civiel vliegtuig, dat boven de baai van het eiland Oshoe vloog, viel brandend neer bij den tempel der Mormonen. De bestuurder en 3 pas sagiers werden gedood. Naar uit New—York wordt ge meld, heeft de „Westinghouse Electric and Manufacturing Company" een merkwaardig electrisch mechanisme geëxporteerd. Het heet de „mechani sche man", en is in staat, aan de menschelijke stem te gehoorzamen en bevelen uit te voeren. Het is op een bepaalden toon van een stem inge steld en werkt niet als die toon te hoog of te laag is. Wanneer het op correcte wijze wordt toegesproken, dan voert het gedwee met de snelheid der electri- citeit een bepaald commando uit. Zoo opende een der „mechanische mannen" op 't bevei „Sesam open u" een deur, een andere stak op een desbetreffend bevel een reeks kaarsen aan, schakelde een zoeklicht in, enz. De vrouwelijke geneeskundige dr. Logan uit Londen, wier pseudo niem miss MacLennan is, die beweerd had in den nacht van 10 op li Oct. het Kanaal te hebben overgezwommen maakt thans bekend, dat haar presta tie een fopperij was. Zij verklaart dit feit nooit te hebben volbracht, doch alleen bij begin- en eindpunt in het water te zijn gegaan. Zij zegt de fop perij te hebben bedacht om te doen uitkomen hoe noodzakelijk het is, dat alle zwemtochten over het Kanaal be hoorlijk worden gecontroleerd. In deKreitsen Zullichau Schwie- bus en Grossen zijn de vorige week gevallen van kinderverlamming aange geven. Tot dusver zijn er 30 gevallen, van welke er reeds twee een doode- lijken afloop hebben gehad. Te Munchen-Gladbach is giste ren een tramwagen ontspoord, die vervolgens het trottoir opreed tegen een koffiehuis terecht kwam en omsloeg. Van de twintig passagiers werden er zeven gewond en ook een vrouw in het koffiehuis. Te Waldsee is de motorbrand spuit, die op weg was naar een brand, bij het uitwijken in een smalle straat op het trottoir gereden. Twee vijftien jarige schooljongens raakten beklemd tusschen de brandspuit en een huis muur. De eene werd gedood, de an dere levensgevaarlijk gewond. In een aanval van verstandsver bijstering heeft een arbeider te Wei- big zijn 30 jarige vrouw, zijn 6 jarig dochtertje en zijn 74 jarige schoon moeder vermoord. De man heeft zich na zijn misdaden opgehangen. AUTO-ONGEVAL. 1 doode, 5 zwaargewonden. Wolff seint uit Wordis: In den nacht van Zondag op Maan dag is een personenauto te Leinfelde tegen een paal gereden en volkomen vernield. Van de 6 inzittenden werd er 1 ge dood; de vijf overigen werden zwaar gewond. Zondagmiddag circa 3 uur is op den Pettelaarschc weg te Den Bosch ter hoogte van het buitengoed De Gruyter een ernstig motorongeval gebeurd. De heer .1. v. d. H. uil SI. Michiels-Gestel kwam met zijn motor in volle vaart uit Den Bosch en is vermoedelijk in den bocht geslipt, al thans de motorrijder werd plotseling van zijn motor geslingerd en kwam op hevige wijze in aanraking met den weg en de hoornen. Hij bleef met een zwaar bloedende hoofdwonde bewusteloos H^en' -f De commissaris van politie uit Eindhoven, de heer F. Brinkman, die op korten afstand achter hem reed, verleende onmiddellijk de eerste hulp en trof maatregelen, zoodat de gewon de binnen korten tijd naar St. Joan nes de Deo vervoerd kon worden. Zijn toestand is op h,et oogenblik re delijk. k ADVERTENTIïN. Voor direct gevraagd: en 39115 Advocaat en Procureur Waterpoort O 125, HE US DEN. 39118 Rechtskundig Adviseur Havenstraat 5 YHERTOGEN BOSCH is, vanaf Vrijdag 14 Octo ber, den TWEEDEN EN VIERDEN VRIJDAG van iedere maand tusschen 9 en 12!/a spreken in MAX GOVAERTS te WAALWIJK. 38998 StoombiljartfabrleB TILBURG 38, tegen VAST SALARIS om de leiding op zich te nemen van onder-afdeelingen der Stikkerij. om onder DESKUNDIGE LEIDING tot STIKSTER le worden opgeleid. naar het beroemde werk van Saint Sorny. In de hoofdrol de bekende en beroemde karakter-speler ADELQIU MILLAR bijgen. „DE PANTER". Deze film werd voor enkele weken terug in Amsterdam Rotterdam en den Haag veertien dagen achtereen voor uitverkochte zalen vertoond. Hij speelt zich af groote Lichtstad Parijs, zoowel in de mondaine a\s iin de achterbuurten. De spanning stijgt bij elke acte en haar hoogtepunt in een verrassend slot. De schitterende film van verleden week HANDELAARS IN ME1S1ES" is nog steeds het gesprek van den aag. Maar de film „De Apache", als U die gezien hebt voor U onvergetelijk. DlR£CTlE. FloraiioscooD Waalwijk „BE iPiCBE",

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 3