f voor de Zwil Gebruikt uitsluitend Amandelspeculaas PULLES «BEEK F FRITS UAli B1ADEL. Marktberichten. II. <GERO> RECHTZAKEN. Electr. Luxe Bakkerij Tel. 99. DRUNEN. Men deelt ons mede dat lid is der Kon. Erk Harmonie Apollo er plannen bestaan de wachipost bij zal hen door het gezelschap een den overweg nabij het station Drunen- Heusden te laten vervallen zoodat deze waarschijnlijk opgeruimd zal worden. Bij de aanbesteding welke deze week plaats had van het bouwen van een burgerwoning voor rekening van T. Aarts in de Torenstraat, werd deze gegund aan J Kooien voor f 3775. VLIJMEN. Deze week werd men hier opgeschrikt door het luiden der brand klok. Het huis van H. Boom bleek in lichte laaie te staan en ofschoon de brandweer spoedig ter plaatse was, werd het in korten tijd geheel in asch gelegd. Een geit kwam in de vlammen om. De schade wordt door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand is onbekend. serenade gebracht worden. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden. 21 Oct. 1927. De burgemeester en de wethouders so M-> breed 9.20 m. en diep 2.00 m. met een waren <»p het terrein van den brand aanwezig LOONOPZAND. Door het bestuur van de Congregatie der Fraters van O L Vrouw Moeder van Barmhartig heid te Tilburg is besloten om het Fraterhuis „St Eligius" alhier een oude pastorie geheel om te bouwen en geschikt te maken tot een verblijf van zieken en zwakken om hier de gezonde boschlucht tot herstel te ge nieten. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 21 Oct. 1927. BINNENLAND. Zevende Nedertandsch R K. Middenstandscongres. Dinsdagmorgen ving te Tilburg het 7de Nederl. Middenstandscongres aan. De opkomst en belangstelling was zeer De heer J. Tuerltngs pluimveeteelt- groot Om 10 uur werd door Mgr A onderwijzer alhier is benoemd tot F. Diepen in de parochiekerk van cursusleider v.d. oiu imveeteeltcursus K Heike een Pontificale H Mis opge dezen winter te Raamsdonk te geven, dragen. Te 11 uur werden de deel- De Hoenderclub Kaatsheuvel nemers aan het congres officieel ten kocht voor gezamelijke rekening een Raadhuize door het gemeentebestuur heele wagon lurfsirootsel voor vloer- van Tilburg ontvangen, bedekking in de hoenderhokken. Deze Zij werden met eene korte rede gezamelijke inkoop bevoordeelt de begroet door den burgemeester den leden der club niet minder dan met heer Mr. Vonk de Both, wiens toe- ruim f 1.— p. pak. dat hun thans slechts spraak door den heer C. J. f 2.60 per 100 kilo komt. Struycken te Den Haag, voorzitter Met een enkel woord wezen we van den Ned R K. Middenstandsbond in 't vorig nummer op den drank met een woord van dank beantwoord weerdag. die het Kruisveibond en de werd. Martavereeniging Zondag a.s. organi congres, dat in de zalen der seeren. Kon Liedjjriafel „Souvenir des Montag Om 6 uur zal een H. Mis worden nards", Willem II straat gehouden opgedragen om onder Gods zegen de wordt, werd te ruim half twaalf door deugd van matigheid voor ons volk den heer C. J. O. Struycken geppend. te vragen. De leden van Kruisverbond Spr leidde zijn rede in door een en Mariavereeniging naderen alsdan parallel te trekken tusschen 't in tot de H. Tafel. Onder alle drie de 925 te A'dam gehouden congres en H H Missen zal de ZeerEerw. Pater dat van heden. Deodatus O P. M een predikatie Vervolgens besprak inleider de houden over: De matigheid a s nood innerlijke positie van het Midden- zakelijke vereischte voor een goed, standsbedrijf en vestigde hierna de gelukkig en godsdienstig leven. Inde indacht op de a.s. regeling van de namiddag propagandavergaderingen. arbeidstijden der winkelbedienden en treedt Pater Deodatus op met het °P 'l vraagstuk „huurkoopsysteem", onderwerp „Een vijand van Huisgezin Vervolgens werd door den directeur en Samenleving". vaïl het Nationaal Hanzebureau mr. Het Spaansche drama „Bloedgeld" J van Hellenberg Hubar verslag uit- in drie bedrijven bewerkt door Odtlon gebracht over het jaar 1925 1926, Nelis naar het ber emde Fransche waarna werd gepauzeerd tot des werk: „Les Piastres Rouges" van Ch. middags twee uur. Lervy Villars, zal de hoofdschotel In de namiddagvergadering van den voor de vergaderingen worden. eersten congresdag kwamen de prae- Onder leiding van den heer |os. adviezen in behandeling, die voor Seller, zullen de jongens der tooneel- den R K. Middenstandsbond zijn uit- club „Ons Vermaak" de aanwezigen gebrachtover het onderwerp: „De eenige uren aangenaam bezighouden, verhouding tusschen werkgever en „Bloedgeld" is een spel met veel werknemer, speciaal bezien van het actie, wat reeds uit de beknopten s,andpunt van het Middenstandsbedrijf inhoud kan blijkeji. Het stuk speelt Praeadviseurs waren de heeren R. omstreejes het einde der 17e eeuw te Dongelmans te 'sGravenhage en C Burger in Spanje. Het eerste bedrijf Kuiper, lid van de Tweede Kamer in de Galerij der Hofknapen van het der Staten-Generaal te Utrecht De Hertogelijk Paleis. Het tweede in de I praeadviseurs hebben het onderwerp Groote Eerezaal van het Paleis, het respectievelijk uit het oogpunt van derde in de kamer van Don josé. den werkgever e den werknemer De edele en waardige Hertog Don beschouwd. Door Prof. mr. P J. M. Miquel heeft een jongen broeder |osé, Aalberse, oud Minister van Arbeid, die een verkwistend leven leidt. De Handel en Nijverheid, was nog een schraapzuchtige Jood Manases haat de zesta' stellingen met betrekking tot Christenen en weet José geheel in zijn dit onderwerp geponeerd, die in deze macht te krijgen door hem geld te vergadering nader werden toegelicht, leenen. José tracht zijn broeder Don De verschillende praeadviseurs kre- Miquel te vermoorden om diens geld 8en hierna gelegenheid tot het toe- te erven. De Jood brengt José zoover, lichten van hun stellingen, dat hij aan hem afstand teekent van N°& werd een kort woord gevoerd zijn Hertogelijk paleis. Als de jood door Mgr. Diepen, op het punt staat te zegevieren, komt °e vergadering werd hierna ge- hij ten val. José wordt ziek. De edele schorst tot Woensdagmorgen 10 uur. Miquel verpleegt op de liefderijkste I" hotel Rlche werd een gemeen- wijze zijn stervenden broeder José De schappelijke maaltijd gehouden, ter- lichtzinnige José verzoent zich met wij1 des avonds als slot van den Miquel. De christelijke naastenliefde eersten dag een feestelijke bijeenkomst en vergevingsgezindheid triomfeeren plaats had in de zaal der N. K. schitterend over den duivelschen haat Harmonie, van den Jood. Tweede dag. Liefhebbers van tooneel kunnen j n» j j Zondag wederom genieten de heer g erd Donderdagmorgen Seller heeft steeds de zaken goed T T voorl8ezet. ™dat »t afge- voor elkaar. Ook het decor is weder- ^Heikede HMi»^Sri°CH~k"k T om aan zijn kunstzinnige opvattingen Lip lnr Mts hadden bijgewoond. toevertrouwd De costumes vanH 6ad,l,CUr'We,d Schippers. Rotterdam. in hphJnrioii u u In behandeling^ kwam het praead- Verslag Gem. Gas en Electriciteits vies uitgebracht door den heer W. C. Bedrijf. Posthumus Meijjes over het midden- De totale stroomaankoop voor Kaats- standscrediet heuvel was 229600. De praeadviseur leidde de bespre- De totale stroomverkoop voor Kaats- kingen over dit onderwerp als volet in heuvel was 195861. Alzoo een verlies van 33739 K.W U. Inleiding Posthumus Meijjes of 14.7 °/o- De inleider zegt eenige uitbreiding Voor Loonopzand zijn deze cijfers te willen geven aan hetgeen hij in 99629 82047 is 17582 K.W U. of ziJ'n praeadvies heeft geschreven. De 17 7 pCt. verlies. algemeene beginselen behandelend. De hoogste maximale belasting was waaraan iedere bank zich heeft te in Kaatsheuvel 123. de laagste 79. houden, verklaart inl., dat het even- De hoogste van Loonopzand 68, de wicht tusschen van derden opgeno- laagste 30. men gelden, de deposito's en credit- De kolenprijs was gemiddeld f 13.77 sa,di en aan handel en industrie ver- Statistiek stroomlnkoop K.W.U. I""!6, uedJe,en,. T •ninlmuraetsch Kaauh i r. 7 t,. t is. tr is door de banken naar een Kaatsh. Lo.Z. Tol. Toename middel gezocht moeten worden op 37035 51944 88979 '"-P we,.ke wiiz® zij gelden kunnen los- 71330 53715 125045 40 zonder een Se,iik bedrag aan credieten op te zeggen. Dit middel. zegt spr.t is gevonden in dlsconto- credieten Daaruit volgt, dat een bank, die pro- 1921 1922 1923 1924 1925 98359 67233 165592 32 *61195 74633 235828 42 185970 79595 265565 12 1926 229600 99629 329229 24 1 Het echtnaar I v h h -a messen van haar crediteuren ontvangt Hamers viert 9q n "e,[lden"~ 1 reeds bij voorbaat haar kruit verschiet ziin zilveren Hh^ihLi °r a s' Daarom is het noodig met het oog op Heijden reeds ruim 7' d*de con,lnu,tei* va" het bedrijf, dat van Heijden reeds ruim 37 jaar werkend de liquiditeitsreserve zoo weinig moge lijk gebruik wordt gemaakt. Er moet, betoogt spreen evenwicht blijven be staan tusschen credieten en deposito's De te' verstrekken credieten moeten liquide zijn en in elk geval wisselende standen vertoonen. Daardoor behoeft men zoo weinig mogelijk gebruik te maken van de discontoliquiditeit bij de circulatiebank. In het verder verloop zijner toe lichting bespreekt de heer Posthumus de verhouding tusschen den crediet- n mer en de bank en legt er den na druk op, dat geen wantrouwen moet bestaan. Spr. besluit zijn toelichting met de hoop uit te spreken, dat de fouten, die in het verleden bij het verleenen van middenstandscredieten zijn ge- j maakt, in de toekomst zullen worden vermeden. Discussie Van de gelegenheid om met den inleider van gedachten te wisselen werd op de eerste plaats gebruik ge maakt door den heer de Brabander, Utrecht. Spr. merkte op, dat het cre diet nemen voor den middenstand in de laatste jaren moeilijk is geworden en dat daardoor de noodzakelijkheid van de middenstandscredietbank in het juiste licht wordt gesteld. Gaarne had spr. gezien, dat daarop door den praeadviseur nog meer nadruk was gelegd. Verder wenschte spr. de vraag te stellen, hoe groot de risico's zijn die door de nieuwe Middenstandsbank van de oude instellingen worden over genomen, om uit dit antwoord te kunnen beoordeelen of de garantie steun door de regeering van 2l/3 millioen voldoende is. De heer v. d. Eeden, Breda, stelt aan inleider de volgende vragen: le. Behoeft voorloopig nog geen beroep te worden gedaan op de cir culatiebank of wordt geacht, dat zich reeds bij den aanvang der nieuwe bank, de door inl. aangeduide bijzon dere dat de Ned. Bank een grootere depositie ruimte zal verleenen dan die welke door staatsgarantie is gedekt? 2e. Ingeval die bijzondere omstan digheden moeten geacht worden aan wezig te zijn. wanneer wordt dan verwacht, dat deze zullen verdwijnen 3e. Wordt op deugdelijke gronden verwacht 4e. Wat wordt bedoeld met de be wering, dat de garantie van 2'/2 mil lioen als een reserve kan worden beschouwd 5e. Is het de bedoeling om aan stonds te gaan werken met een zeven, tigtal kantoren 6e. Moet de bewering, dat bij het beoordeelen van de bankcredieten niet is te letten op geloof en poli tieke richting zóó worden opgevat, dat voor zoover op eenige plaats een kantoor zal blijven of nieuw zal wor den geduld van de Katholieke of Protestantsche groep, dat hoogstens zal zijn te beschouwen als uiterlijke schijn? Zoo ja, bedoelt de inleider daarmede dar. een appreciatie van het streven en werken onzer Hanze- organisatoren, die meenden, dat de credietaangelegenheid nog andere zij den heeft dan de bloot-materialistische, die meenden, dat het nauwe contact, waarvan het praeadvies gewaagt, ook nog om hoogere belangen gewenscht wordt, dan op bloot-economische voor deden aan te wijzen en om een betere boekhouding te propageeren Toen vorige maand door den Minister een overzicht werd gegeven omtrent 's Lands kas, waaruit bleek MIJNHARD'Fs Ingezonden Mededeelingen. dat de kasvorderingen de verplich tingen met rond 50 millioen over- troffen, werden deze cijfers door het Rijkspersoneel met meer dan gewone belangstelling beschouwd. Maar ook de jaren 19 25 en 1926 geven, voor wat betreft den toestand van Rijks financiën, de C N. O. P. aanleiding tot een nadere beschouwing der middelen, daarbij voor oogen houden de, dat de maatregelen tot verlaging van het inkomen voornamelijk zijn gemotiveerd met verwijzing naar den toestand van 's Rijks finantiën. Vervolgens wordt in bovengenoemd adres een overzicht gegeven over de ontwikkeling van het inkomen in Nederland. De C N. O. P. spreekt de ver wachting uit dat de gedachtenwisse- ling tusschen Regeering en Centrale Commissie gunstige resultaten voor het personeel zal afwerpen, evenwel meent zij, dat er voldoende grond aanwezig is voor de vrees, dat daar mede geruimen tijd gemoeid zal zijn. Daarom geeft de C N. O. P. een zeer eenvoudig systeem van ver ruiming van het inkomen voor het personeel in overweging, door in af wachting der herziening van het Rijks bezoldigingsbesluit over te gaan tot intrekking van het bepaalde bij art. 2 sub. b van het K B. 18 Nov. 1922 Staatsbl 638 waardoor de 8'/2 pCt. pensioenpremie-heffing voor het ge- heele personeel zoude zijn terugge bracht tot 3 pCt Het waardevol bezit van de moderne huisvrouw. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten 75 ct Bij Apoth. en Drogisten. maanden gevangenisstraf. De eisch was één jaar. Daartoe uitgenoodigd. A. Z. 19 jaar, schipper te Werken dam liep met een veete rond tegen J T Groeneveld. P#r fiets kwam deze den ander tegen, die aldus doorhem werd uitgenoodigd Jij hebt me al eens een pak slag beloofd, dat kan je me nou wel eens geven. Er ontstond een vechtpartij, waarbij de schipper de aanvaller was. Volgens verdachte hield Groeneveld een knipmes in de hand en heeft hij geroepen Ik zal je het hart afsteken, Groeneveld, een man van reeds 60 jaar, hield vol dat verdachte 't eerst geslagen had. De eisch tegen Z luidde f 25 boete, de uitspraak f 20 boete subs, hech tenisstraf. POLITIERECHTBANK. J. J. M. 19 jaar, leerlooier te Sprang- Capelle, mishandeling op De Leeuw, alhier 3 mnd. gev.-straf voorwaardelijk en voldoening van een bedrag van f 60 tot schadevergoeding aan den getroffene. L. C. v. E mandenmaker te Vlijmen, vernieling van een autokap, vrijgesproken op grond van gebrek aan wettig en overtuigend bewijs. De eisch was 6 maanden gev.-straf. dagelijksch genot I Standaard-cassettes 't Was nummer 11309. Na den middag van 17 Juni reed J. R. uit Sprang, wonende te Den Bosch, in woeste vaart per auto nabij de kom der gemeente Waalwijk. Per fiets pas seerde daar ook Mej. Kamp, kantoor bediende te Waalwijk. Verdachte maakte met zijn auto een zwaai, zoo dat de juffrouw het laadzaam vond De heer van Neerven, Eindhoven, voor het behoud van haar leven maar geeft een gedocumenteerde critiek op de instelling der nieuweMiddenstands credietbank. Spr. ziet een dreigend gevaar in het zoeken van contact tusschen de nieuwe middenstandsbank en de organisatie en verklaart de samenwerking funest te achten in haar gevolgen. Hierna volgden replieken. In de repliek wees de heer Post humus Meijjes er op, dat het gevaar, als zouden de credietnemers in de nieuwe bank genoodzaakt zijn aan deden te nemen, absoluut denkbeel dig is. Nadrukkelijk constateerde spr., dat bij zijn pleidooi voor de Middenstands bank te eenenmale geen persoonlijk belang heeft voorgezeten. In tegen stelling met de beweringen van den heer van Neerven betoogde spr. dat alle groote banken niet voldoende voorzien in de crediet behoeften van den Middenstand. Ongeacht de ont wikkeling van het bedrijf berekent spr. dat de nieuwe instelling thans reeds een netto winst van twee ton kan maken. Wel degelijk mag zij de medewerking van den Middenstand inroepen daar zij zeer acceptabel is en door haar geen enkel gevaar voor den Middenstand bestaat. Mocht de Mid denstand hetgeen spr. niet hoopt zijn medewerking weigeren, dan nog verliest zij niets, maar het zal enkel een teleurstelling zijn. De heer van Neerveen zeide in zijn repliek het nog steeds absoluut ver keerd te achten dat van de organisatie propaganda uitgaat voor de nieuwe bank. Na nog enkele discussies werd te ongeveer half twee het congres ge sloten. Gistermiddag heeft „Tilburg Voor uit" den deelnemers een autotocht door de stad aangeboden met bezich tiging van enkele industrieën. De C. N OP vraagt salaris herziening Rijkspersoneel. De Centrale van Nederlandsch Overheidspersoneel heeft zich deze week met een gedocumenteerd adres tot den Minister van Finantiën ge wend, in verband met den ongunstigen financiëelen toestand waarin het Rijks personeel verkeert, als gevolg van de inkomstenvermindering, die de laatste jaren dit personeel heeft getroffen. van de fiets te springen en uit te wij ken. Verdachte reed van een paar boompjes het schors af. In de snel heid der, vaart kende bet meisje ver dachte niet, die wèl goed op zijn broer gelijkt, die in de Langstraat woont, waar trouwens iedereen verdachte kent. Zijn auto was nummer 11309 en het klopt ook dat verdachte, die dien dag, 17 Juni 1.1.» in Waalwijk is ge weest, eigenaar van dat voertuig is. 't Meisje had den indruk gekregen dat verdachte dronken was, doch deze beweert er niets van le weten, dat hij zigzagsgewijze gereden heeft. Drinken doet li ij nooit dermate dat hij zijn auto niet behoorlijk zou kunnen be sturen. Verdachte gebruikt geen sterken drank. Getuige Van Oudheusden, schoen maker te Waalwijk, heeft ook ver dachte herkend, die in zeer snelle vaart zigzagsgewijze voorbij reed. De politie heeft ook liet schecve, zeer ongelijke spoor van den wagen opgenomen. De Kantonrechter te Waalwijk had verdachte wegens overtreding der Mo tor- en Rijwielwet veroordeeld en het O. M. eischte in hooger beroep beves tiging van het vonnis. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 8 uur. Flora Bioscoop, „De Apache". Zaterdag 8 uur. Wiite Bioscoop, „De Trots van de Buurt". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Mannenkoor. Zondag 12 uur. Repetitie Lteder- tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/2 uur. Witte Bioscoop, „De Trots van de Buurt". Zondag 6 en 8'/2 uur. Flora Bioscoop, „De Apache". Maandag 8 uur. „Blijde Kunst". Jean-Louis Pisuisse en gezelschap, Musis Sacrum. Maandag 8 uur. Repetitie Waalw. Veteranen Gymn. vereeniging, gem. Gymnastieklokaal. Dinsdagavond 8'/2 uur. Repetitie Waalwijks Gemengde Zangvereeniging voor dames en heeren, Hotel Verwiel. Woensdag 7'/2 uur. Alg. ledenver gadering van de afd. Waalwijk van den Ned. R K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden, hotel Verwiel. Waalwijk, 21 Oct. 1927. eieren 10'/211 '/2 cent. varkens f 11—f 16 INGEZONDEN STUKKEN PROTEST tegen het ingezonden stuk „Zij- delingsche winkelnering bij de firma P. H. Vloemans, schoen fabrikant te Kaatsheuvel." Nadat de oningewijde, het lezend publiek, dat in geenen deele op de hoogte is van de ware toedracht der zaak, met geduld van den inhoud van het omvangrijke stuk kennis heeft ge nomen, moet dit noodzakelijk tot de ze conclusie zijn gekomen: le. Wat maakt die firma zich schul dig aan verfoeielijke practijken. 2e. Wat is dat bestuur van den Ned. Fabrieksarbeidersbond torh goedgun stig, 0111 „de eerst opgezweepte gemoe deren" tot kalmte te brengen, en al haar invloed aan te wenden, 0111 de vergadering te bewegen den heer Vloe mans niet dadelijk aan den schand paal te nagelen, maar hem de gelegen heid te geven zich alle verder nadee- lig en voor partijen maatschappelijk onaangenaamheden te voorkomen". Zoo staat het er. De wel ingewijde, de nuchtere be schouwer, het Kaatsheuvelsche publiek, dat geheel <tp de hoogte is van het wa re karakter der zaak en dus eene juiste meening kan vormen, oordeelt anders en ziet, wat als hoofdzaak aangegeven wordt, op den achtergrond verdwijnen; weet dat er geen sprake is van aanran ding der vrijheid van den arbeider, en Dan wordt1 ik "onschuldig veroor- I komt tot het inzicht, dat, terwijl hij den heer Vloemans geen enkel eigenbelang in het spel is of was en hij niet den minsten invloed op de werklieden heeft uitgeoefend (hetgeen nader door eene verklaring van het personeel zal blijken), deze zaak uitgebuit is om le propaganda te maken, 2e 0111 in het licht te stellen, dat de vrijgestelden actief zijn. Zeer zeker tóe te juichen en niemand kan en mag en zal daar aanstoot aan nemen, indien dit op ernstige en waar dige wijze geschiedt. Het lust ons niet en de tijd ontbreekt ons, 0111 het zeer uitgebreide stuk op den voet te volgen. Onnoodig ook, omdat het voor het grootste gedeelte niets met de eigenlij ke zaak te maken heeft. Hadt men zich bepaald tot het juis weergeven der fei ten, er was geen attractie voor het pu bliek geweest. Want wat er gebeurd is, is van zulk een onschuldigen aard, dat het met en kele woorden vermeld had kunnen worden. Iedereen weel zeer goed en ze ker liet bestuur van den fabrieksarbei dersbond, dat er geen sprake is en nooit meer kan zijn van gedwongen winkelneering. Zelfs al zouden wij mis sen den speurzin der vertrouwensman nen. Inderdaad is een lijst met de na men van het personeel, niet op aan vrage; maar geheel uit eigen beweging verstrekt. Of het al of niet tactisch is geweest, hierover zijn de meeningen verdeeld. Doch daar gaat het niet om. Bij -ernstig onderzoek is gebleken, dat genoemde firma er geen oogenhlikaan gedacht heeft, op welke wijze dan ook, ecnigen invloed uit te oefenen op zijn personeel. Omdat van andere zijde ook gewerkt werd door persoonlijk bezoek, gaf hij een lijst met namen van z'n ar beiders. Temeer kon hij dat vrij doen, omdat deze weten, ook in verhand met de winkel die zijn zwager heeft, dat zij geheel vrij zijn. Hoofdzaak is in den tegenwoordigen tijd goed geschoold personeel. Dat de actie veroordeeld wordt en nog wel van arbeiderszijde, blijkt uit eene verklaring van het per soneel van genoemde firma zelf, dat, geprikkeld door die actie, heeft ge meend de volgende verklaring te moe ten teekenen, geheel huiten medeweten van den patroon. „Daar ondergeteekenden, arbeiders der firma I\ H. Vloemans te Kaatsheu vel, vernomen hebben, dat er een in breuk is gepleegd op de eerbaarheid van hun patroon, door een valsclie pu bliciteit. te geven, dat hij aan hen de verplichting zou hebben opgelegd of eene aanbeveling zou gegeven hebben voor een particulieren bakker, verkla ren door onderteekening dezes dat bet een valsclie beschuldiging is, die de beer Roestenberg, voorz. der R. K. arbeidersvereeniging, tegen onzen pa troon gedaan beeft!" Hieraan nog iets toe te voegen, is onnoodig. Het bestuur van den R. IC. Patroonsbond beeft gemeend deze zaak te moeten bespreken. Niet op de eerste plaats om den beer Vloemans te ver dedigen. Steeds wordt er van arbei derszijde o]) gewezen dat er overleg moet gepleegd worden, dat alle geschil len zooveel mogelijk langs organisato- riscben weg moeten opgelost worden. Als zij niet de bedoeling hebben gehad publiek schandaal te maken, doch bet waarachtig belang der arbeiders op 't oog hadden, waarom dan eerst niet een ernstige bespreking met ons bestuur gehouden? Als de voormannen der R. K. Vakbeweging inderdaad meenden dat de firma Vloemans te ver was ge gaan, was dan niet de aangewezen weg geweest overleg te plegen met dat bestuur, om deze zaak langs minnelij ken weg te regelen? Is bet Bestuur dier vereeniging er zoo) tuk op dat men buiten Kaatsheuvel lacht, omdat Kaatsb. menscben bun eigen plaats omlaag balen. Zoekt dat bestuur daar z'n kracht in? Zou bet nu werkelijk zoo tevreden zijn als door bun sterk over dreven actie de genoemde firma tot slapte gedoemd was, waarvan de arbei ders ook zeker de dupe zouden zijn? Is bet voor bet gezag der R.K. Vakbe weging van belang dat R.K. arbeiders eene verklaring teekenen tegen bet werken en streven dier vereeniging? Wij kunnen bet moeilijk aannemen. Wij willen en wenschen geen penne- strijd en verklaren in geen geval meer over deze kwestie te zullen schrijven. Wij hebben gemeend in bet belang van onze plaats dit stuk te moeten plaat sen. U, mijnbeer de Redacteur, dankende voorl de plaatsruimte. Het Bestuur van den R. K. Patroonsbond. ADVERTENTIëN. Er biedt zich aan Goed bekend met de werk zaamheden v. Mackay, Goodyear en Ago en is tevens goed op de hoogte met verschillende machi nes; jaren als zoodanig werk zaam geweest. 39139 FR. ROMBOUTS Nieuwstraat 4 Waalwijk. deeld, aldus verdachte. De openbare veiligheid. W., chauffeur te Waalwijk had met zijn vrachtauto een „Citobus" aange reden, welke bestuurd werd door J. Verhagen, chauffeur te Tilburg. Er werd geen der passagiers uit de autobus gewond, doch liet voertuig bekwam ernstige beschadiging, voor de onkosten waarvan de autobus-on dernemer een schadevergoeding vraagt van 100. Verdachte werd veroor deeld door hel Kantongerecht te Waal wijk en in hooger beroep voor de rechtbank ter verantwoording geroe pen. Verdachte was niet verschenen. Als getuige werd gehoord o.a. de agent j van politie, Driessen, uit Waalwijk. Eisch: bevestiging van het vonnis. Mishandeling met zwaar lichamelijk letsel. De rechtbank uitspraak doende in de strafzaak tegen W. A. v. O. land bouwer te Haarsteeg, veroordeelde verdachte wegens zware mishandeling op vader en zoon v. d. Pol tot 4 onze zeer fijn gekruide 30 cent per half pond. DAGELIJKSCH VERSCH. Ook aan de broodwagens ver krijgbaar. 38983 WAALWIJK Telefoon 114, LEVERING VAN BLOEM WERKEN VAN KUNST EN SMAAK. Verzending van deze naar alle plaatsen. Tijdige aan komst gegarandeerd. 37812 Bekroond te Haarlem 4 Febr jl. Aanbevelend, Tn de ledenvergadering der R. K. De- batingclub ..St. Catharine" werd besloten in Dee. of Januari den heer J. Boezer, voor drachtkunstenaar te 's Ilage, uit te noodi- gen voor de vereeniging op te treden. I)e lieer G. G. Carpay hield een lezing over „Kindsheid en Knischheid", waarmede hij een welverdiend suleces had. terwijl hfj in de volgende bijeenkomst dat onderwerp nader zal behandelen. Binnenkort zal onze stadgenoot Mr. L. Verhoeven zich hier vestigen als advocaat procureur. Van de werf van de fa. De Haan Oerlemans liep met goed gevolg te water voor rekening van den dhr. Kessler te Duis burg. het stalen sleepschip „Atlantis", lang har Mar, laadvermogen van circa 1320 ton. Voor het heffen der ankers is op het voord:k een ankermotor van 8 P.K. opgesteld. Op de vrij gekomen helling werd de kiel gelegd voor een dito schip, eveneens voor Duitsclie re kening. Zondagavond biedt de fanfare der H. Familie haar donateurs een groot feestcon- cert aan ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan. Het programma vermeldt naast 8 muzieknummers 2 komische voordrachten en een klucht..Het gcmopste goudea tientje". Vroeger slechts weinige stuks massief zilver, thans voor het zelfde bedrag een complete installatie Gero-zilver. Welk een bron van Vraagt onze brochure (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie).

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 10