OE ECHO VAN flET ZliQEN. Verzuim toch niet TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 1 November 1927 F eestvergadering R.K. Werklieden ver eeniging De R.K. Werkliedenvereniging hield j.l. Zondag haar gewone jaarlijksche feestvergadering, die in alle opzichten goed geslaagd is. Met de harmonie trokken de leden des morgens in optocht naar de kerk, waarbij we een grootere belangstelling mochten zien als vorig jaar. Onder de H. Mis van zeven uur naderden zoo goed als alle leden ter H. Tafel. In de groote zaal van den Gilden bond begon des avonds om half 7 de feestvergadering, welke een zeer groote belangstelling genoot. Voorz. Passier opende de vergadering met den Chr. groet en gaf zijn groote te vredenheid over de opkomst te ken nen. De harmonie „St. Crispijn en de heeren van der Griendt en Snijders verzorgden nu de prettige zijde van het program, op een wijze, die allen lof verdient. Zoowel de muzieknummers als de komische voordrachten, vonden een dankbaar gehoor en werden telkens met luid applaus ontvangen. Vermel den we nog, dat de heer G. Knepflé zich als pianist dien avond zeer ver dienstelijk maakte Na de pauze deelde de voorzitter mede, dat het program een kleine wij ziging moest ondergaan, doordat de heer Eijkemans. die zou spreken over belastingheffing, verhinderd was te komen. Daarom zal op Maan dag 7 November nog een vergadering worden gehouden waarop de heer Eijkemans alsnog het aangekondigde onderwerp zal behandelen. Hierna werd door den Eerw. Advi seur, kapelaan Beekmans, een kort woord gesproken. Z.E. dankte vooral voor de heerlijke opkomst dien mor gen bij de H. Mis en de algemeene H. Communie. Dan spoort spr. aan om trouwe leden te blijven van de R.K. Werkliedenvereeniging en wijst op het gevaar van de SDAP, die zich ook in het Zuiden begint te ontwik- kelen. Tot slot gaven de heeren van der Griendt en Snijders nog een paarko mische voordrachten, die zeer in den smaak vielen, waarna door voorzitter Passier deze goed geslaagde feestver gadering met den Christelijken groet werd gesloten. Doktersfonds R.K. W. V. Het nieuw gekozen bestuur heeft de functies vootloopig als volgt verdeeld J. Leijten voorzitter, C. Didden secre taris en F. Smolders penningm., zoo- dat de leden, die in 't voorloopig be stuur het administratief gedeelte voor hun rekening hadden, dit blijven be houden. Besloten is eiken Zondag van li3/, tot Vit uur een korte bestuursverga dering te houden, terwijl eens per maand, den 2den Zaterdag ten half acht een meer uitvoerige bestuursver gadering zal gehouden worden. Op beide vergaderingen is vanzelfspre kend, voor de leden gelegenheid het bestuur te spreken. Examen De heer C. de Groot, hoofdonder wijzer te Kaatsheuvel en leeraar Aard rijkskunde aan de R.K. Midd. Avond cursus alhier, is geslaagd voor de akte Aardrijkskunde M. O. De heer de Groot genoot zijn op leiding voor die Middelbare akte aan de R.K. Leergangen te Tilburg Biljartwedstrijd. Onder groote belangstelling were 1.1. Maandag de vriendschappelijke Biljart-wedstrijd gespeeld bij den heer Alb. Kemperman. tusschen de daar gevestigde biljartvereniging „Ons Genoegen" en de Waalwijksche Bil jartclub (W. B. C.), gevestigd bij den heer A. van Berkel, welke eindigdein het voordeel van „Ons Genoegen" met 43 caramboles. De uitslag is als volgt: „Ons Genoegen" „W.B C." F. Slaats 100 F. Schoelitsz Th. van Weert 100 J. de Graaff 58 G, Slaats 100 Jos Klerks 100 Andr. van Oudheusden 59 als zouden voor de uitvoeringen der Operette „de Dochter van Madame Angot" reeds alle plaatsen zijn be sproken Het bestuur kan dit met beslistheid tegenspreken voor beide avonden zijn nog voldoende goede plaatsen beschik baar. Uitvoering der Blinden. In onze mededeeling betreffende het opgerichte Comité bij gelegenheid der Blinden—uitvoering uit Grave, ver zuimden wij als lid te vermelden Me vrouw E. MoonenSassen, voorzit ster van den R.K. Vrouwenbond. De uitvoeringen der Blinden (har monie en symphonie), zullen plaats rebben op Maandag en Dinsdag 14 en 15 November a.s. in de zaal der R. K. Werklieden—vereeniging. Behalve de muzikale uitvoeringen zal ook het onderricht aan blinde kinderen gedemonstreerd worden. Wij zullen zoo spoedig mogelijk nadere bijzonderheden geven, maar kunnen thans reeds mededealen dat alles gedaan zal worden om den blinden niet alleen een flink bedrag voor den bouw van een nieuw ge sticht (wat zoo dringend noodzakelijk is) mede te geven, maar ook een goede en prettige ontvangst te bereiden. Waalwijk moet daarin een groote eer stellen. Teneinde de onderstaande landen nog vóór 1 Januari 1928 te bereiken, moet de daarvoor bestemde, nieuwjaars- correspondentie uiterlijk op den daar achter aangegeven datum worden ver- zondenA Argentinië 2 December, Aruba b December, Australië 24 November, Bonaire 6 December, Brazilië 2 De cember, Britsch-lndlë 15 December, Canada 20 December, Ceylon 8 De cember, China 14 December, Curasao 9 December, Egypte 23 December, Japan 10 December, Mexico 13 Dec Nederlandsch-lndië (zeepost) 30 No vember. Nederlandsch-lndië (mail) December, Nieuw-Zeeland 17 Novem ber, Paraguay 2 December, Penang plaats van het gehouden Barak concours. De prijzen werden behaald le prijs Joost Molegraaf, Sprang, vet varken, met 177 punten. 2e prijs Jan de Vries, Kaatsheuvel, 15 gulden met 174 punten. 3e prijs Ant. van Dongen, Rotter dam, 5 gulden met 149 punten. Vrijdagavond om circa 9 uur Ingezonden Mtdedeelingen. bij het boodschappen doen, een doos Purol mede te brengen. Elk oogenblik van den dag kan het in Uw gezin te pas komen. „Oefening Baart Kunst", onderafdeeling van de R. K. Werkliedenvereeniging, in het patronaatsgebouw een goed vertaald door J. de Vos, terwijl het strijkje v. d. Akker uit 's Bosch voor verdere afwisseling zal zorgen. Het postkantoor zal voortaan op de werkdagen geopend zijn V2n8—12, 14—16.30 en 18—19.30 voor post, telegraaf en telefoonzaken. Voor recht streeks aangeslotenen van de telefoon zijn die tijden 816.30 en 1819.30. werden de bewoners der schoolbuur geslaagde uitvoering. Opgevoerd wer- opgeschrikt door het geroep„brand j=- Een hooischelf achter de boerderij van de Gebr. van Beek stond in 73 fos Slaats 6' F. Slaats 10C L. Hesselbert 79 J. v. d. Hoven 58 C. v. Berkel 100 517 474 De partij Slaats—Schoelitsz trok de meeste aandacht, daar zij ongeveer even sterk zijn. Over het algemeen waren voorts alle partijen spannend. Hoogste serie F. Slaats van „Ons Genoegen" met 24 caramboles. Nog zij vermeld, dat door „Ons Genoegen" 1.1. Zaterdag te Waspik op het tournooi, door de biljartclub K.O.T. uitgeschreven, alle partijen zijn gewonnen met een groote meer derheid. Een groot succes voor „Ons Genoe gen". De Dochter van Madame Angot.] 8 December, Philippijnsche eilanden 26 November, Saba 29 November, Siam 1 December, St. Eustatius 29 November, St. Martin 29 November Straits Settlemets 8 December, Suri name 25 November, Unie van Zuid Afrika 8 December. Uruguay 2 De cember, Venezuela 9 December, Ver eenigde Staten van Amerika 23 De cember. De overlochtsduur is berekend tot aan het eerste station of de eerste haven van het land van bestemming waar de brievenmalen worden afgege ven. Voor correspondentie voor verder gelegen plaatsen is dus vroegere ter post bezorging gewenscht. Zie „Vervolg Provinciaal Nieuws"). DRUNEN. Door de solisten van de harmonie der Jongens-Congregatie werd Zondagavond een concert ge geven dat uitstekend is geslaagd. Uitgevoerd weiden de nummers waar mede zij te Heusden op 15 October zoo schitterend uit den strijd zijn gekomen. De zaal was goed gevuld, onder de aanwezigen merkten wij ook op de Edelachtb. Heer Mr. H. Loeff, Burgemeester en verschillende leden van den Raad. De heer J. Verhoeven begeleide zoo als steeds op soepele wijze. DRUNEN. Zondag 6 November wordt op de schietbanen bij café v.d. Westen een wedstrijd gehouden tusschen Nooit Gedacht" uit Waalwijk en „De Vriendschap alhier, Zaterdag en Zondag maakten eenige comité leden van het in Augustus ge houden festival een uitstapje naar Brussel. Dit als belooning voor de vele moeiten en zorgen getoond, om de festiviteiten te doen slagen. N1EUWKUIJK. Op Zondag 13 No vember a.s. zal onze H. Familie de jaarlijksche bedevaart doen naar Til- burgs Heikant om aldaar te vereeren den eerbiedwaardigen Petrus Donders. Een eri ander zal onder leiding staan van den WelEerw. Heer Kape laan van den Heuvel Directeur van de H. Familie. De Kanarievogelbond „Ons genot besloot ook dit jaar wederom in De cember op een daarvoor nader te bepalen datum een zang-concours te geven van Kanaries en tentoonstelling, Dinsdagavond had de plechtige sluiting plaats van het^tridium dat gepredikt werd door twee eerwaarde Paters Capucijnen. Het tridium mag met alle recht uit stekend geslaagd genoemd worden. De deelneming was algemeen en de opkomst bij de oefeningen zoowe des smorgens als des avonds overwel digend. Opnieuw is hiermede door Nieuwkuijksche parochianen blijk gegeven van hun, waren godsdienstzin. SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang). Heden Woensdagavond 7 uur zal in de Ned. Herv. Kerk alhier dank stond voor het gewas gehouden worden, waarin hoopt voor te gaan Ds. Ewoldt van Raamsdonksveer. Aan het Hulppostkantoor alhier werd gedurende de. maand October 1927 voor de Rijkspostspaarbank in gelegd f 2874.42, terugbetaald f 3841.94. Onder enorme belangstelling had Maandagavond in het Café bij de vlammen. De brandweer was spoedig ter plaatse en kon de met riet ge dekte boerderij gespaard blijven. Daar niets geassureerd was, is dit voor genoemde een schadepost. Zaterdagavond omstreeks 7 uur stonden achter de boerderij van de Bie een drietal groote hooischelven in lichte laaie. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, kon echter slechts een daarvan gedeeltelijk be houden. Gevaar voor uitbreiding be stond hier gelukkig niet. Verzekering dekt de schade. Men denkt aan kwaad willigheid. Door de politie wordt een ernstig onderzoek ingesteld. Wij hopen dat dit onderzoek spoedig tot een ;oed resultaat mag leiden. Maandag had een slecht bezochte vergadering van de afd. Fabrieksar beiders plaats. Uitvoerig verslag vol gend nummer. CAPELLE. A.s. Zaterdag zal deinde O. L. School in de Kom alhier ge vestigde bibliotheek van de Centrale vereeniging voor reizende bibliotheken, een afdeeling van de Maatschappij tot 4ut van het algemeen weder geopend worden. Er is een ruime keuze van boeken zoowel voor volwassenen als voor jongeren, terwijl op aanvrage ook vakboeken op het gebied van land-en tuinbouw, metselen, timmeren, enz. verkrijgbaar zijn. Het is te hopen dat velen van de geboden gelegenheid gebruik zullen maken om in de lange winteravonden d?n leegen tijd met het lezen van een mooi boek le vullen. Tot boekbeheerder is aangewezen de heer E. Colet, bij wien nadere inlich tingen te verkrijgen zijn. De uitreiking heeft plaats des Zaterdagsmiddags van 2—3 uur. Het bouwen van een warenhuis voor den heer Jac. Vos op zijn tuinderij in de Kom alhier is onderhands op gedragen aan Quirijns, aannemer te dezer plaatse. De in het café vanMej. dewed. A. v. d. Haart aan de Nieuwevaart al hier gevestigde biljartclub „Het kalme spel" zal a.s. Zaterdag 5 November met een vijftal deelnemen aan het Ijiljarttournooi, uat gehouden worai bij den heer Chr. Montens te Waspik en aldaar spelen tegen een vijftal der vereeniging „Krijt op tijd." Naar men ons mededeelt zal de meelfabriek „De Hoop" der firma A. L. Sneep en Co. alhier belangrijk uitgebreid worden. Daartoe is door de firma het naast haar fabriek ge legen woonhuis van den heer Adr. Konings aangekocht, waardoor zij in staat is haar fabrieksgebouw tweemaal zoo groot te maken. Wel 'n verblijdend teeken in dezen tijd. De landbouwers in deze omge ving beginnen meer een mear in te zien, dat het afvalmateriaal, dat de bietenbouw oplevert, waarde heeft als veevoeder, Dagelijks ziet men dan ook volgeladen karren met bladeren en koppen van het land halen en naar de boerderij rijden, hetzij om dadelijk aan het vee op te voederen of wel om in te kuilen voor later. Blijkens nader ontvangen bericht zal Ds. Bartelema uit Zeist a.s. Don derdagavond 7 uur voor de Ned. Herv. Jongelingsvereeniging alhier 'n spreek beurt houden. Gedurende de maand October werden voor den vleeschkeuringsdienst op de gemeentesecretarie alhier aan gegeven 25 runderen, 85 varkens en 3 geiten. Beroepen tot predikant bij de Ned. Herv. gemeente alhier Ds. C. J. v. de Graaf te Ameide. WASPIK. Bij de N.V. Scheepsbouw- werven voorheen P. en A. Ruitenberg werd met goed gevolg te water ge laten het stalen Dortmond—Emska- naalschip „Jaheanja", laadvermogen circa 925 ton, in aanbouw voor den Heer J. van Santen alhier. De kiel zal worden gelegd voor een Rijn- Hernekanaalschip van 1400 ton eveneens voor Nederlandsche rekening. Zaterdagavond had de eerste wedstrijd plaats voor eerste vijftallen te geven door de biljartclub K. O.T., gevestigd bij den Heer Chr. Montens. De wedstijd werd gespeeld tegen de biljartvereeniging „Ons Genoegen" uit Waalwijk met den volgenden uit slag K.O.T. Ons Genoegen. van Weert 100 den het drama in vier bedrijven „Widukind de Afgodendienaar" en het blijspel in één bedrijf „De Roode Propagandist". Tot collectanten in de R. K. kerk zijn benoemd de Heeren A. Smeur en A. Kamp Joachzn. Zaterdagmiddag ontstond een begin van brand in de woning van den Heer J. H. op het dijkje. Door het actief optreden der buren was men den brand spoedig meester en grooter onheil voorkomen. Zondag speelde de voetbalver- eeniging „Brabantia" een competitie wedstrijd tegen H.E.C. uit Waalwijk. Na een zeer spannenden wedstrijd wist Brabantia met 4—1 te winnen. RAAMSDONK. Door B. is bij de gemeentepolitie aangifte gedaan, dat door hem in de Schansstraat een bankbriefje van f 25 is verloren. RAAMSDONKSVEER. Tot Hoofd van de Chr. School voor Lager en M.U.L.O. op 't Veer werd benoemd dhr. Modderaar van Koevorden, die de benoeming aangenomen heeft. Door de Gemengde Zangvereni ging werd tot Directeur benoemd de heer N. Snijers alhier. Zondag zal- er in de Herv. Kerk in beide diensten gecollecteerd worden voor het gesticht voor lijders aan vallende ziekte te Heemstede. MADE. Op Zondag 6 Nov. a.s. zullen de Herv. predikanten in de hieronder staande gemeenten des voorm. 10 uur voorgaan: Ds. Vink I uit Drimmelen te DongenDs, de Jong uit Terheijden te H.-Zwaluwe; Ds. Bosch uit Geertruidenberg te Made. Bovengenoemde predikanten hebben ter genoemde plaats een vacature beurt te doen. Het door de kerkeraad der Herv. Gemeente Made en Oud-Drim- melen uitgebrachf beroep op den Eerw. Heer J. Steenhuizen, Candidaat tot den H. Dienst te Utrecht heeft dit beroep aangenomen. Het dienstmeisje E. C. in be trekking bij den landbouwer v. Beek te Terheijden. had het ongeluk tus schen een in beweging zijnde dorsch- stangmachine te geraken, waardoor zij eenige malen werd rondgeslingerd, zoodat al haar kleeren tot op het lijf toe om de as waren gedraald, üp haar geroep werd zij op het critiekste moment uit haar netelige positie gered. Wonder boven wonder bekwam zij slechts aan beide beenen wonden eri werd door Dr. D. behandeld. Uitvoering door de Maria-ver- eeniging, werd Zondag na het Lof gehouden in de vergaderzaal van het Liefdegesticht alhier, voor de leden dier vereeniging. Opgevoerd werd het Drama „De vloek eerier Moeder", hetwelk schit terend is geslaagd. Zondagavond 7 uur gaf Mej. L. Schier uit Domburg de aangekondigde biljart-seance in de zaal van het hotel „Korenbeurs" alhier. De zaal was goed bezet en de be langstellenden waren vol bewondering voor het pracht-spel dat Mej. Schrier te zien gaf. 't Hoogst aantal punten dat zij in een serie behaalde bedroeg 139. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Verslag Gem. Gas- en Electriciteits- bedrijven ElectriciteitsbedrijJ. Debet Vaste Activa Voorraden Kassaldo Kassier Postrekening Stroomverbruikers Gasbedrijf Gem. Loonopzand Credit Kapitaal Afschrijvingsfonds Crediteuren Balans 1926. 98954.36' f 744,31 f 570,47 f 3602.67 f 3120,10 f 8897,58 905,69 1570,43 f f 118365,62 101325,47 4489.21 12550,94 f 118365.62 Verlies- en Winstrekening. Debet Algemeene kosten f Stroomaankoop f Distributiekosten f Rente f Afschrijving (af te lossen) f Verlies saldo vorigejaren f Extra afschrijvingen f 3542,29 37945,28 1632,82 5121,50 5000,- 489,86 2074,53 Credit: Stroom opbrengst Meterhuur Instailatiehuur Retributie Batig saldo fitterij Div. Ontvangsten Verlies emballage f 55806,28 f f f f f f 37,09 f 5.65 f f 51340,06 3360,95 216,30 104,60 484,37 31,44 Rente Kassier f 49,15 Pensioenbijdragen f 219,41 f 55806,28 Kapitaalstaat op l Jan 1921. Bovengronds-Net en Aansluiting f 56632,52'/5 Ondergronds-Net en Aansluiting i 11882,28 Meters f 15317,17 Gebouwen f 3021,05 Gereedschappen f 472,14 Contróle toestellen f 281,73 Huurinstallatie Loon opzand f 39,50 Installatie Gem. Gebouw f 176,43 Aflossing Transformator station Aanbouw Rijkslijnen f Totaal Magazijn goederen (voorraad) Door de verstrekt Volgens balans 31-12-25 Opgenomen in 1926 f 20900 Waarvan geboekt in 1925 f 4000 Afgelost in 1926 8730,— 2501,54 f 98954,36'/2 f 744,31 Gemeente is aan kaptiaal f 91500 16900 108400 5000 Schroot Selders Zijlmans de Moor Hamers 50 97 53 66 71 Klerks de Graaf F. Slaats A. Slaats 100 100 100 100 Totaal 500 Slaats met 30- Totaal 337. Hoogste serieF. caramboles. Zondag om vier uur voor de dames en Maandagavond 7 uur voor :af de tooneelvereenlging NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 1 Nov. '27. In de jaarvergadering der „Heus- densche Harmonie" in de Gouden Leeuw, bijgewoond door den Bescherm heer en vele donateurs, bracht de voorzitter den beschermheer den dank over der vereeniging voor diens steun. Daar op advies van den Directeur de vereeniging wordt omgezet in een Fanfare, zal zij voortaan heeten „Heus- densche Fanfare. De notulen waren in orde en de rekening en verantwoording idem. Het aftredend bestuur werd herko zen; allen behielden bij het onderling verdeelen hunne functie, doch de heer van der Kolk verwisselde van com missaris met die van vice—voorzitter. De statuten werden nagezien en vastgesteld. Menig hartelijk woord van dank en opwekking om alles te doen in het belang der Fanfare werd nog gespro ken, waarna de vergadering werd gesloten, doch daar nog enkele num mers werden ten beste gegeven, bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. Maandagavond trad als spreker voor „'t Nut" op de bekende decla mator. de heer W. van Cappellen uit 's Hage met het onderwerp Werken van Herm. Heyermans en Multatuli. - De Gem. Zangvereeniging„Cres cendo" hoopt 16 Nov. een uitvoering te geven. Naast vele zangnummers komt op 't programma het blijsel: „Het duistere punt" uit het Duitsch Verstrekt kapitaal per 3«/12.26 f 103400 De Kon; Erk. Harmonie „Apollo" geeft Zondag a.s. in het Concertzaal bij den heer J. Smit een concert, waarbij als humorist zal optreden de heer Brokken uit Waalwijk. SPORT. 7 egelen-Quick 3—1. Een heerlijke zonnige herfstmiddag, een prachtig groot veld, kwistig ver sierd met tal van vlaggen in alle kleuren der clubs uit de 2e klas B en een geweldige menschenmenigte langs het prachtig afgerasterde veld. Naast het eerste doel ontwaren wij aan een standaard de blauwwitte kleuren der Waalwijkers welke bij de Tegelnaren vandaag te gast zijn. De Tegelensche jeugd toont hare belangstelling door de Quickers als zij gezamentlijk het veld opkomen grif bij den naam te noemen, gewapend met de portretjes der spelers uit de cigaretten welke in Limburg reeds in omloop zijn. No. 86. Woensdag 2 November 1927. 50e Jrs ----- - in ne[ pauonaaisgcDuuw ccu gucu Duivensport. De heer N. Mosselveld, lid der Combinn- tio, gevestigd bij den lieer Jan van Dun, won Zondag j.l. bfl de gehouden prflsvlucbt georganiseerd door de vereeniging „De blauwe doffer", gevestigd b\j den lieer Th. van Bokstel, als eerste prfls vanuit Eind hoven een vet varken. Missie Borneo. De derde scliaalcollecte, Zondag j.l. in l onze parochiekerk gehouden ten bate van de Borneo-Missie, waarheen drie Eerw. Pa ters van het Missiehuis St. Antonius alhier vertrekken, bracht ruim 550.op. Mi&sienaa ikriny. De Misisenaaikring „St. Theresia van Lisieux" organiseert in het Patronaatsge bouw een tentoonstelling van vervaardigde naai- en handwerken, welke a.s. Zondag 0 Nov. na de Hoogmis zal worden geopend. Gezien het succes der tentoonstelling van verleden jaar, verwacht het bestuur ten bate der Missiën wederom talrijke vrienden en bijzondere begunstigers der Missiën tot welslagen der expositie. De leerlingen der bijzondere en openbare scholen der beide parochiën van Kaatsheu vel zullen onder geleide der Eerw. Zunters en dames en heeren ouderwijzers op Maan dag 7 Nov. a.s. de tentoonstelling beeoek ui. WAALWIJK.

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 5