Voor direct gevraagd R.K. DABME1SIB R.K. Dagmeisje, Clireurolet fiulo-Landaulet Lieidadigheiils-Hityoering. gevraagd E^annHBiiaBaiaigiiams KOMT MET (ZIJN EXCELLENTIE) in „Musls Sacrum" te Waalwijk Entrée 1e Rang f 1.25, 2e Rang f 0.75 voeren vaandel .Samenwerking tus- schen werkgever en werknemer" Bij de verdere toelichting liet spr. uit komen dat door deChr. Vakbeweging den strijd wordt aangebonden tegen het oud liberaal stelsel en zij afwijst den klassenstrijd en de beginselen van de S.D.AP. en moderne vakbeweging. Wij willen den arbeid niet beschouwd zien als een productie, maar onzen arbeid is een goddelijk bezoek. Wij willen gczamelijk werken aan een ge meenschappelijke taak om te werken tot zegen en ten bate van ons volk en onze volksgemeenschap. Scherp kwam spr. op tegen de klassenstrijd gedachte. Breedvoerig stond spr. stil bij het vaandel der .Bedrijfsorganisatie" (medezeggingsschap) om vervolgens er heeren M. A v d. op te v/ijzen dat achter dit vaandel stadt, L. v. d. Horst, werd aangedragen de ontplooide banier met opschrift .Op voor de eer en de waardigheid van den arbeid. Na verduidelijking van dit opschrift ont rolde spr. de vaan waarop staat „Wij willen heel het volk ten zegen zijn'' waarbij spr. opwekt tot aansluiting bij de Chr Vakbeweging om alzoo mede- strijders te worden onder de hoog gehouden banieren. Dat dan niemand in deze zijn Christelijke plicht verzake. Zij die nog langs den weg staan worden opgewekt tot toetreding en die nog verkeerd georganiseerd zijn. dat zij het verkeerde hunner hande lingen mogen inzien en mee optrekken onder de Banier door spr. genoemd. Als laa'ste vaandel noemt spr. „Aan ons de overwinning". Wij staan (aldus spr.) met God aan onze zijde, aan onze zijde is de Almacht. Doch niet strijdeu in eigen kracht maar in Godes kracht. Dan versagen we niets maar werken onder biddend op zien tot Hem voort en God van den Hemel zal het ons doen gelukken. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen of debat werd geen gebruik gemaakt. Na een slotwoord van den Voorz, en nog eenige muziek door „K.N.A." sloot de heer Amelink met dankzegging NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 15 Nov. 1927. Dokter A. A. Bueber gaat onze plaats verlaten en zich vestigen te Sas- senheiin hij Leiden. Velen zullen dezen geneesheer ongaarne zien vertrekken, waar hij als bekwaam huisdokter ve len aan zich verplicht heeft. De ge meente deed bereids een oproep voor een tweeden geneesheer. De vereeniging „Kaatsheuvels Belang" hield Zondagmiddag 12 uur in Euphonia jaarvergadering. De voor zitter opende met een welkom en een excuse aan de vergadering voor het lange uitstel der jaarvergadering. De penningm. gaf 'n kort finantieel over zicht, waaruit bleek dat de kas nog een voordeelig saldo bevatte van ruim .1 15. Een commissie bestaande uit de hee ren J. Leenaerts en M. Swagenmakers zag hoeken en bescheiden na en rap porteerde ze in orde te bevinden, waar na de voorzitter den Penningmeester voor zijn beheer dankte en dechargeer de. De secretaris der Vereeniging, dhr. ii(iiivii o .1. Tuerlings, gaf daarna een nitvoci ijg I gejieei nieuw programma, dat zoowel verslag van het gepasseerde sinds de Aon nJrpnfpnr nlt: jnnepns. jn laatste jaarvergadering. Hij 'bood namens de bevolking een fraai huldeblijk aan. De beide corpsen Eu phonia en Apollo werden eveneens door K. B. gehuldigd en met een blij vend souvenir als huldeblijk vereerd. Vooral in de totstandkoming der G. I.M.K. had het bestuur van K. B. de leidende hand en mag in deze op een schitterend succes roemen. Het verslag eindigt met een verzoek aan de gehecle burgerij om eensgezind de belangen onzer plaats te blijven behartigen, zoo als dit lot heden is geschied. De voorzitter bracht den secretaris voor zijn uitgebreid en keurig verslag dank. Hierna hadden de verkiezingen plaats voor zes bestuursleden wegens perio dieke aftreding. Herkozen werden de d. Wee, M. v. Nieuw- C. Vesters en C. Roestenberg, terwijl als nieuw lid werd gekozen de heer H. v. d. Linden. De voorzitter deelde hierna mede dat het in de bedoeling van K. B. ligt, om permanente commissies te benoemen voor de organisatie van de Koningin nedag-viering, de regeling der zomer- concerten en de organisatie der St. Ni- colaasviering. Hij hoopt ook allen die daarvoor gevraagd worden bereid te vinden. Bij de rondvraag dringt de heer W. Esch sterk aan de pogingen te hernieu wen tot vestiging eener Bank ter plaat se, bij de A.N.W.B. en K.N.A.C. er op aan te dringen borden geplaatst te krij gen, te overwegen of een ophaaldienst zooals in de gemeenten Zaandam, Zwolle e.a. ook niet in onze plaats nuttig werk kan doen, terwijl de heer v. d. Horst er op aandringt niet alleen een exemplaar van de statuten, doch tevens een revue van 'tgeen K.B. sinds zijn oprichting deed, aan de burgerij te bezorgen. Hierna sloot de Voorzit ter de zeer geanimeerde vergadering. Op het solistenconcours te Heeze behaalde Zondag j.l. de heeren J. N. de Vries en B. Brent, beide een eersten prijs met Trombone. Beide heeren zijn werkende leden der Kon. Harmonie Apollo. Onze Gymnastiekvereeniging K.G. V. geeft Zaterdagavond om 6.30 uur 'n uitvoering in 't patronaat voor heeren en Zondagmiddag om 3 uur voor da mes. De jongens zullen hunne presta ties als gymnasten vertoonen, die, we weten het, af zijn. Daarnaast zullen en kele duo's en scènes gegeven worden, die de lachspieren in beweging zullen zetten. Het Zondagavond-concert in de zaal van Euphonia was niet te druk bezet. We hebben het hij herhaling on dervonden dat uitsluitend Harmonie- concerten ons publiek niet meer kun nen bekoren, 't Is jammer dit te moe ten getuigen, doch 't is een naakt feit, dat niet te loochenen valt Men wenscht iets anders op 't programma te zien, al is 't in kunstwaarde honderd procent beneden wat onze corpsen presteeren. Men zou zeggen dat dit niet pleit voor den smaak onzer concertbezoekers, doch we gelooven niet hiertoe te mo gen concludeeren. We blijven bij een vorig beweren, wij zijn verwend en niet gauw meer content met de presta- tie's onzer eigen corpsen. Inmiddels 't is een treurig verschijnsel, dat tevens zeer deprimeerend werkt op de execu tanten. Euphonia gaf Zondag een bijna verzocht de vergadering de activiteit van 'l be stuur niet te beoordeelen naar 't aan tal gehouden algemeene vergaderingen, doch naar datgene wat 't bestuur in dien tijd tot stand bracht. Hij memoreerde de bemoeiingen van K. B. met de Directie der N. S., be treffende het inlassen en verzetten van treinen en het doen stoppen aan het station Kaatsheuvel-Capelle, de onder handelingen met de Cito Mij. en de Mij. der Holl. Buurtspoorwegen, betreffen de aansluiting en correspondentie op treinen in de stations WaalwijkTil burg's Bosch, de werkzaamheden ver richt voor de Cito Mij. om een lVa-uur busdienst voor deze Mij. te behouden, de verrichtingen met de Directie van ons Postkantoor alhier, met de Inspec tie te 's Bosch en de Directie te Utrecht, over verzending van pakketten, de in ning der kwitanties, de regeling der bestellingen en 't behoud van ons kan toor als postkantoor. Voorts de verzoeken gericht aan de A.N.W.B. om plaatsing van aanwijs borden en vermelding van den naam Kaatsheuvel op aanwijsborden in den omtrek, de besprekingen gevoerd met het Architecten Bureau van Gestel Co. en de correspondentie gevoerd over 't zelfde onderwerp, n.m. verfraaiing Roestelberg en wegenplan in het Loonsch Hoekje met de vereeniging „Waalwijks Belang". Ook voor 't be houd van 't kantoor der Directe belas tingen is door onze vereeniging al het mogelijke gedaan en tot heden met succes. Met Ged. Staten en Prov. Sta ten werd gecorrespondeerd over de weg-verbetering KaatsheuvelLoon op ZandTilburg. Hierbij herinnerde 't verslag aan de wensehelijkheid ook ter plaatse een Kiesvereeniging te bezitten voor de verkiezing van Prov. Staten en 2e Ka mer. Met veel succes werden de St. Nico- laasfeesten georganiseerd, waarbij jaar lijks pl.m. 55 huisgezinnen met pl.m. 350 kinderen kunnen worden bedeelt. De viering Koninginnedag met bloe mencorso, kinderoptocht, vliegerwed strijd en concert, is mede 'twerk der vereeniging geweest. De bouw eener schitterende kiosk zal wel een der hoofdsieraden blijven van de vereeniging. Bij gelegenheid v. 't jubileum van den Burgemeester or- j Looging en SPORT. MARKTBERICHTEN. Vee en Paaiden. Rotterdam, 15 Nov. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 187 paar den, 15 veulens, 2 ezels, 1261 magere runderen, 854 vette runderen, 142 vet te kalveren, 508 nucht. kalveren, 260 graskalveren, 232 schapen of lamme ren, 405 biggen, 9 bokken of geiten, 6 overloopers. Prijzen per 7* kilo: koeien 3034 c., 4044 c., 4850 c.; ossen 38 c., 4144 c., 47'/a50 c.; stieren 3536 c., 40 42 c., 4446 c.kalveren 52725772, 70 —7272, 8272—8772 c. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 200435, stieren 120 440, graskalveren ƒ60115, paarden ƒ200325, slachtpaarden ƒ100170 hitten 100200, veulens 75100, kalfkoeien ƒ210—440, pinken 130 165, vaarzen 180—230, biggen 7— 14, dilo per week 1,251.75, overloo pers 1826, fok nuchtere kalveren 2028, slacht nuchtere kalveren 11 —17. De aanvoer van koeien en ossen op de vette markt was tamelijk ruim. De handel was eenigszins gedrukt, doch de prijzen van gisteren konden ge handhaafd blijven. Een puikbeste spoe lingkoe werd nog wel van 3 tot 5 cent boven noteering verhandeld. Stieren waren weinig aangevoerd. De handel was matig en vrijwel de prij zen van de vorige week. De aanvoer van vette kalveren was kort met tamelijk vluggen hanedl, en voor de beste soorten werd iets meer besteed, mindere soorten hieven prijs houdend. Voor een enkel extra kalf werd nog tot 5 cent boven noteering bedongen. wel de bestaande wegen binnendijks tot Heusden worden verbeterd, om vervolgens over Heusden te Drunen aan te sluiten aan den Provincialen Weg door de Langstraat, die de ver binding tot stand brengt met de pro vincie-hoofdstad 's-Hertogenboscli en Oostelijk Noord-Brabant. Een blik op de kaart zal u er van overtuigen, dat deze verbinding liet Rijkswegenplan voor liet Zuiden aanmerkelijk zou ver beteren. Bijzondere omstandigheden pleiten, naar liet ons voorkomt, wel voor eene 'tegemoetkoming voor dezes treek. Al jaren is algeméén de klacht over liet isolement van de vruchtbare streek van liet Land van Heusden en Altena. Eenige. jaren geleden werd ee hoop ge koesterd, dat deze streek uit dit iso lement zou worden verlost. Do Seoor- weg-Maatschappij „Midden Brabant had plannen voor een locaalspoorweg ontworpen, die de landstreek in ver binding zou brengen ïuet liet reeds in xploitatie zijnde spoorwegnet van de Nederlandsche Spoorwegen. De plan nen kwamen echter in verband met de tijdsomstandigheden niet tot uitvoe ring en werden de schoonste verwach tingen den bodem ingeslagen. Bij de ontwikkeling van bet motor voertuig werden voor liet platteland nieuwe perspectieven geopend en werd voor de streek nieuwe hoop gegeven, door de aankondiging van de Wegen belasting. Ook deze hoop is intusscken ij del gebleken. De opbrengst van deze belasting zal in hoofdzaak en op de eerste plaats worden bestemd voor de in de klasse van „primaire wegen" in- gedeel de verbind ingen Het platteland staat ten aanzien van de hulpbronnen voor zijn economi sche ontwikkeling in bet algemeen en die van handel en nijverheid in liet bij zonder zeer ten achter bij de groote bevolkingscentra. En ook tlians zullen door het wegenplan de groote centra weer liet eerst, en liet meest gebaat zijn, zullen deze liet eerst de economische voordeelen genieten van de werken, die voor een groot gedeelte door het plat teland betaald worden, terwijl de daar gevestigde contribuabelen als ruil voor hun belastingpenningen een wis sel krijgen op de toekomst. Bij de groote beteekenis, die de KERKNIEUWS. Mgr. v. d Heuvel. Mgr. Ph. v. d Heuvel, regent van het Klein Seminarie te St. Michiels- Geslel is 1.1. Vrijdag in den ouderdom van 75 jaren overleden. Onder groote deelneming o.a. van Mgr. Diepen, die de pontificale Requiemmis opdroeg, had Dinsdag de begrafenis plaats De HoogEerw. heer Mgr. Alex. Sweens hield de lijkrede. van den Directeur als de jongens, in studie veel opoffering geëischt heeft.. We mogen het een durven noemen, met zooveel nieuw werk in eens uit te komen. Verschillende nummers kre gen daarbij als primeur reeds een goe de vertolking, anderen droegen nog le veel het kenteeken van „eerste uitvoe ring". Dit laatste kleeft ook de Caval- leria Rusticana aan, waarin vooral het hout pp's moet leeren. „Les Dragons de Villars" en Le Chanson des Poilus" lie ten in stemming en samengang te wen- schen over. De piston polka was een succes voor den heer A. Zwaans. „La Favorite" en „Die Grafenberger Walze" werden goed weergegeven. Overeenkomstig art. 76 der Alge meene Plaatselijke Politieverordening der gemeente Loon-op-Zand, is door Burgemeester en Wethouders met in gang van heden bepaald, dat door de autobusdiensten, met uitzondering van andere, alleen op de navolgende plaat sen in deze gemeente mag worden ge stopt voor het in- en uitlaten van rei zigers. „CITO". Kaatsheuvel W. van Berkel, Sprangsche Vaart. Verlengde Hoofdstraat (op een plaats door de politie nader aan te wijzen). Café A. Snoeren, Hoofdstraat. Café J. Smit, Peperstraat. Café Wed. C. Smit, Gasthuisstraat. Café J. van Heeswijk, idem. Café Wed. J. van Berkel, Horst. Loon-op-Zand: Café W. F. Aartsen, Hoogensteenweg Café A. M. Stalpers, Kerkstraat. Café J. B. Hornman, idem. Villa Jhr. Mr. E. Verheijen, Kasteellaan. Café Financiën. HOLL. BUURTSPOORWEGEN. Kaatsheuvel: W. van Berkel, Sprangsche Vaart. Verlengde Hoofdstraat (op een plaats door de politie nader aan te wijzen). Café Euphonia, Hoofdstraat. Café J. van Dun, Markt. Café Wed. C. Smit, Gasthuisstraat. Café J. van Heeswijk, idem. Café Wed. J. van Berkel, Horst. Loon-op-Zand: Café H. A. v. Haren, Hoogensteenw. Café G. Wijtvliet, Kerkstraat. Café J. B. Hornman, idem. Villa Jhr. Mr. E. Verheijen, Kasteellaan. Café Financiën. Volgens een draadloos bericht uit New York hebben 200 bandieten een aanval gedaan op de Mexicaan- sche stad Apudpam. Zij staken alle openbare gebouwen in brand en plun derden tal van woningen, waarbij zij vele inwoners om het leven brachten. Toen er regeeringstroeper. ter plaatse verschenen, ontstond er een gevecht waatbij veertig der bandieten werden gedood De andere wisten te ontko men. De rechtbank te Weiden in den Boven Palts heeft den boer Karl Mul ler wegens moord in vijf gevallen (bij had zijn eerste vrouw haar 2 kinde ren, haar vader en bet kind uit zijn tweede huwelijk met arsenicum uit den weg geruimd) vijfmaal ter dood veroordeeld. Zijn vrouw die wegens medeplich-l'eze 'iaar opsluiten. tigheid terecht stond is wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. van oorlog heefi Zondagmorgen heeft een dienstbode, dte op een pachthoeve werkzaam was na den geheelen morgen normaal te zijn geweest, zonder eenig teeken van geesteskrankheid te toonen, toen de bewoners naar de kerk waren, twee der kinderen met een mes de keel afgesneden, waarna zij de 2 anderen zeer ernstige verwondingen toebracht. De moordenares waschte zorgvuldig hare handen en het mes Vervolgens ging zij naar den pastoor wien zij alles vertelde. Vol ontzetting zeide deze haar, zich naar den burgemeester te begeven om hem de vreeselijke misdaad bekennd te maken. Heel kalmpjes ging de dienstbode naar den burgemeester, die haar eigrn neef is. Na haar verhoord te hebben AGENDA'S. WAALWIJK. Woensdag 7'/2 uur. Algem. vergade ring R K. Vrouwenbond in den R K. Gildenbond. Donderdag 7'/2 uur Repetitie voor de adspfranten en 8V2 uur voor de leden van „Kunst en Kracht". Donderdag 8 uur. Liefdadigheids uitvoering door „De Dommelkring uit Eindhoven „Mijnheer de Senator", Musis Sacrum. Donderdag 8'/2 uur. Repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Vrijdag 8 uur. Letterkundige voor dracht. Herman Poost, „Humor en ironie in de Letterkunde". Hote Verwiel Vrijdagavond 8 uur. Bestuursver gadering Tavenu. Vrijdag 8'/2 uur repetitie Tavenu VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat te Waalwijk. Door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat te Waal wijk is onderstaand adres verzonden Aan\ de Wegencommissie A.N.W.B.-K.N.A.C. I 'e 's Gravenhage. Uw schrijven van 2 September 1927 heeft ons aanleiding gegeven liet voor gestelde Rijkswegenplan nader tot een onderwerp van bespreking uit'te ma ken in de Vergadering onzer Kamer. Voor wat liet district onzer Kamer betreft, heeft dit plan ons stellig te leurgesteld. In liet plan is opgenomen liet maken van een brug over, de Mierwede bij Go- rincliem-Sleeuwijk. Het zou zeer te be treuren zijn, dat deze brug niet, dienst baar wordt gemaakt aan liet tot stand brengen van een directe verbinding tusschen liet zoo belangrijke handels centrum Rotterdam, onze Residentie en overig Zuidbolland met Noord- en Oostelijk Noordbrabant. Het schijnt, dat gelieel over liet lioofd is gezieii, liet belangrijke en kostbare Rijkswerk van de groote brug over den Nieuwen Maasmond bij Heusden. Zou deze brug niets chitterend kunnen worden benut 0111 de hiervoor omschreven verbinding tot. stand te brengen? Daartoe zou de dijk langs de Merwede tot Woudri- chem en, de Hooge Maasdijk langs An- delWijk tot de Heusdensche brug moeten worden verbreed en de gevaar lijke bochten worden weggenomen, dan verkeerswegen door de ingrijpende wijzigingen, die de transportmiddelen te land hebben gekregen, wordt de streek opnieuw teleurgesteld. Op spoor wegverbindingen valt bij de tegen woordige inzichten omtrent de ver voermiddelen niet meer te rekenen, ter wijl aan een gunstige ontwikkeling van het verkeer met motorvoertuigen de voor dat verkeer ongeschikte wegen op het platteland in den weg staan. Wij doen daarom een dringend be roep op Uwe medewerking 0111 alsnog de door ons beschreven verbinding in het Rijksplan opgenomen te krijgen. Door deze verbinding zou niet alleen eenigermate aan de voor handel en in dustrie uitermate ongunstige verhou ding, wat betreft de verkeersmiddelen tegemoet gekomen, doch zou ook een belangrijk algemeen verkeersbelang, betrokken bij 'n korte verbidning van Zuid-Holland en Noord- en Oostelijk Brabant, ten zeerste worden gediend. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Langstraat, I)e Voorzitter, B. Timmermans-Verschure. De Secretaris, Van Liempt. GEMENGD NIEUWS. Vrijdag kreeg de keuringsdienst van Vleesch te Haarlem bericht dat te Nieuw Vennep in den Haarienimer- meerpolder zich ernstige vleeschver- glftiging had voorgedaan. Bij een door ambtenaren van den keuringsdienst en politie ingesteld onderzoek bleek, dat de slager J. te Nieuw Vennepeenigen tijd geleden een gestorven veulen had opgekocht en voor de consumptie gereed gemaakt Het veulen had hij niet ter keuring aangebodenhet dunne vlesch had hij gekookt voorde varkens en het dikkere had hij ge rookt en gezouten. Verleden week Maandag was hij begonnen met den verkoop, nadat hij zelfs Zondag met zijn huisgenooten van het vleesch had gegeten en er geen nadeel van had ondervonden. Dinsdag werden 25 a 30 personen ziek. De vergiftigingsver schijnselen waren zeer ernstig; bij velen bestond levensgevaar. Man nen, vrouwen en kinderen uit vijf gezinnen waren ziek. Thans is het levensgevaar geweken, maaF velen zijn er nog ernstig aan toe en zullen nog wel drie weken het bed moeten houden. De keuringsdienst te Haarlem heeft monsters van het vleesch opgezonden naar het centraal laboratorium te Utrecht, waar geconstateerd is, dat de vergiftiging veroorzaakt is door de paratyphusbacil B, die gewoonlijk vleeschvergiftiging veroorzaakt. Alle patiënten worden thuis ver pleegd. De slager J. is met eenige huisge nooten tenslotte ook ziek geworden. Er is tegen hem proces verbaal opge maakt ter zake van het niet ter keuring aanbieden van voor de consumptie vleesch. De minister klachten bereikt omtrent onregelmatig heden in de garnizoenwerkplaats te 's Bosch. Volgens het Volk is er een klacht ingediend terzake van frauduleuze handelingen en ontvreemding van rijksgoederen in de gatnizoenswe-rk- plaatsen. De ontvreemde goederen zouden zijn aangewend tot vervaardi ging van verschillende voor particulier gebruik bestemde voorwerpen. Zoo hoorde het blad van het maken van een costuum van rijksstof, het beklee- den van steelen, het maken van akte- tasschen en dergelijke met rijksleer Verschillende meer of minder hoog geplaatste militairen zouden hieraan schuldig zijn. Naar men uit Den Bosch meldt, is dit bericht van Het V. juist. Gisteravond omstreeks haif negen is te Meerssen de 22 jaiige H Habets toen hij het café Gulikers veUietdoor twee personen uit Beek overvallen Met een levensgevaarlijke steekwonde is hij naar het gesticht Calvariënbcrg te Maastricht overgebracht. De politie heeft als verdacht van dezen overval gearresteerd M. C uit Beek. Reuter seint uit Pitisburg: Bij een ontploffing van een gasre- servoir. aai 5.000 000 kubieke voet gas bevalte, zijn 20 personen gedood en 500 gewond. In een hotel te Deventer kwam Maandag j 1. een met groenen mantel en bruinen hoed keurig gekleede dame binnen, die voor enkele dagen pension vroeg, zooals zij beweerde voor een rustkuur. Zij wilde het zich aan niets laten ontbreken en bestelde o m. een „dubbele rumgroc". in de nachtlijst stond de dame ingeschreven als L. Prins, 23 jaar, zonder beroep, afkomstig uit's Gravenhage. Zij maakte belangrijke verleeringen en wekte op allerlei manier vertrouwen. Donderdag bleek zij plotseling te zijn veidwenen met haar bagage De rekening was niet betaald Op kamer vond men s echts een nagelschuier, een doosje tandpoeder en twee tijdschriften De politie zoekt tot nu toe tevergeefs waar mevrouw Prins" gebleven is. Zaterdagmorgen circa 9 uur zijn op den Vlijmenschen weg een luxe auto, komende van de richting Den Bosch en een A.L.A D., komende van de tegenovergestelde richting, met elkaar in botsing gekomen Vermoede lijk had deze botsing plaats, omdat de juist passeerde tram veel stoom uitliet waardoor het uitzicht werd belemmerd Van de 3 passagiers, die in de A LAD. vervoerd werden, verkregen 2 dames snijwonden doordat de ruiten met kracht stukslo gen. De inzittenden der luxe auto kwamen er met den schrik af, alhoewel het voorste gedeelte van hun wagen werd inge drukt. Gisteren werd in de ondergrond- sche werben van de mijn Oranje Nassau III te Heerlerheide de mijnwerker W. Pasek door vallend gesteente getroffen en onniiedeliijk gedood. Het slachtoffer was ongehuwd en 27 jaar oud. De 55 jarige J. H te Gorredijk door een auto uit Leeuwarden werd aangerepen en in het ziekenhuis te Heerenveen verpleegd werd. is aan de bekomen inwendige verwondingen overleden. Te Culemborg is het lijk opge haald van H. v. M die sedert 25 October aldaar werd vermist. Uit Morlaix wordt het volgende ontzettende geval van plotselinge krankzinnigheid gemeld ABONNEERT U op dit Blad, dat U het nieuws uit de Lang straat en Omgeving het UIT GEBREIDST geeft. ADVEKTENTlëN. GEBOREN: ADR1ANU S, zoon van JAN BOEZER en CORNELIA BOEZER Bonis. Waspik, 14 Nov. 1927. 39253 Oij deze betuigen wij onzen hartelijken dank voor de zeer vele blijken van belangstelling, ondervonden bij onze 25 jarige Echtvereeniging op Zaterdag 1.1. Uit aller naam, CHR. VAN ENGELEN- Korthout. Waalwijk, Nov. 1927. 39254 een net leeftijd 17 a 18 jaar, in staat om alle voorkomende huiselijke werkzaamheden te ver richten. 39245 VAN ENGELEN Stationslraat 92. Wegens teleurstelling voor direct gevraagd EEN NET 15—17 jaar. COR. VAN DE WIEL, Coiffeur; Grootestraat. Waalwijk. SPOTKOOPJE. prima in orde, geheel electrisch. Deskundig onderzoek toege staan Moet weg GId. 350.- wegens plaatsgebrek. 39255 Te TILBURG. Koestraat 216. Op een Schoenfabriek in DONGEN wordt voor spoedige indienstSredlng (afwerk afdeeling vanaf Glatt tot en met Uitpoetsmachine. Uitsluitend zij die als zoodanig op eerste klas fabrieken zijn werkzaam geweest, komen in aanmerking. - 39248 Brieven met inlichtingen en verlangd salaris onder No. der adv. bureau van dit blad. Dilettanten tooneelvereenigikg E DOMMELKRING - EINDHOVEN Blijspel van Franz van Schönthan en Gustav Kaldenburg op De opbrengst strekt geheel ten bate van hef Operatiekamerfonds. Plaatsbespreken a 10 cent extra in Hotel „De 1wee Kolommen", vanaf Zondag 13 November a s. 39242 DUIVENSPORT. Een mooi succes ha.cl wederom liet „Hok do Luchtbode" to Waalwijk op (le nationale postduivententoonstelling te Raamsdonks- veor. De concurrentie was zeer zwaar, als m<n weet dat er 400 vogels waren ingezon den, waaronder groote collecties van de be kende en gevreesde tentoonstellinglieflieb- bers. de heeren Reens uit Roosendaal en van Wolfereii uit Maassluis. „Hok de Lucht bode" lind ingezonden 18 stuks, waarvan 15 stmks werden bekroond, alsmede de schoon ste duif der 400 tentoongestelde. Ingezonden waren: in de S00 K. M. klasse drie vogels; behaald twee eerste prijzen en eene Z.E.V.in de vliegklasse oude doffers en oude duiven vier vogels: behaald een tweede, een derde, een zesde prijs en eene Z.E.V.in de vliegklasse jong doffers en duiven vyf vogels: behaald een eerste, een tweede, een derde prijs en een Z.E.V., de vyfde niets. In de schoonlieidsklasse oude duiven en doffers, ingezonden vier stuks: behaald een eerste en schoonste duif der tentoonstelling, een E. V.. derde en vierde niets. Schoonheidsklasse jonge doffers en duiven een eerste prijs en een Z.E.V. Geen wonder, dat deze vogels reeds ovQr het gehecle land i>ekend zijn. NIEUWE GASFABRIEK. Hedenmiddag had door het gemeentebe stuur en de firma Ilcinen Co. te Bad-Go- desberg a. d. Rijn. aannemers vaji de nieu we oveninstallatie voor onze gasfabriek, de onderteekening der contracten plaats. Als eene belangrijkheid voor onze gemeen te kan vermeld worden dat de aannemende firma, hij omlerhandsche aanbesteling de le vering en installatie van al de constructie werken heeft opgedragen aan de firma Fr. van Wees Zonen alhier, in samenwerking niet de firma Hoogens te Tilburg voor de ni van 13000* De levering van nieuwe toestellen en de verplaatsing der oude en de gelieele instal latie van het nieuwe machinegebouw, is door de firma Heinen opgedragen aan de firma Völker te Eindhoven. OE

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 6