DE ECHO VAH HET ZUIDEN DeBruidvandenStorm „WITTE ROZEN." Nr. 94. Woensdag 30 Nov. '27. 50e Jrg. C. van Eijkelenburg, Waalwijk. Waar er sleciits vijf zetels te bezetten zijn zal nu voor de afdeeling Klein bedrijf in het geheele gebied der Kamer een stemming moeten plaats hebben op 'n nader te bepalen datum in Dec. St. Nicolaas. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. WAALWIJK, 29 Nov. 1927. Met nadruk wijzen wij erop dat in dit nummer begonnen wordt met onze nieuwe feuilleton „WITTE ROZEN" uit 't Duitsch van VON ADLERSFELD—BALLESTREM. Wij raden eenieder aan ze te volgen, 't is een schitterende roman, die een ieder ten zeerste zal boeien. Opdat nieuwe abonnés deze roman van 't begin kunnen volgen ontvangen degenen die zich tegen Januari a s abonneeren, ons blad vanaf heden GRATIS. Vergadering der Kamer van Koophan del en Fabrieken voor de Langstraat, te houden op Donderdag 8 December 1927, des namiddags half drie ten raadhui&e te Waalwijk. Aan de orde: I. Mededeeling betreffende de uit voering der besluiten, welke in de voorgaande vergadering der Kamer zijn genomen. II. Ingekomen Stukken. a. Schrijven van den Directeur-Ge neraal der Posterijen en Telegrafie be treffende liet a.s. Postcongres te Lon den. b. Idem betreffende verzending van kleine hoeveelheden goederen per brief post. c. Schrijven van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, houden de mededeeling, dat de voorgenomen wijziging in eenige regelingen betref fende de inschrijving in het Handels register onveranderd zal worden inge voerd. d. Adhaesie-adressen 'betreffende 't verzoek aan de Staten onzer Provincie inzake verbetering van den weg Waal wijkTilburg. e. Adres der Kamer van Koophan del te Maastricht inzake de economi sche situatie van het district dier Ka mer. f. Diverse aanvragen voor het toe kennen eener subsidie. g. Verslag van de werkzaamheden van het Comité van Actie tot Bestrij ding van het Cadeaustelsel. h. Schrijven van het Hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie inzake doorloopende openstelling van het te lefoonkantoor te Waalwijk. i. Schrijven van den Minister van Financiën inzake formaliteiten bij de uitvoering der Wegenbelasting. j. Schrijven van den Minister van Waterstaat inzake reorganisatie der posterijen betreffende het district der Kamer. k. Adressen der Kamers van Koop handel te Deventer en Amsterdam in zake wijziging der Nederlandsche Han delspolitiek. 1. Schrijven der Kamer te Rotter dam inzake de: opheffing van de zake lijke belasting op het bedrijf. m. Verslag der vergadering van het Comité van Actie tot Bestrijding van het Cadeaustelsel, op 9 November te Utrecht gehouden. n. Bericht van den Minister van Ar beid, Handel en Nijverheid, houdende goedkeuring der begrooting 1928 en de daarbij verleende subsidies. o. Adres der Kamer te Middelburg i n zake tre in d i e n st regel i n g. p. Mededeeling van verdere ingeko men en verzonden stukken. III. Voorstel van het lid Beerens inzake wijziging der faillissementswet. IV. Voorstel tot het richten van een verzoek tot den Minister van Wa terstaat tot verbetering van den over gang over de uitlaatsluis .van het ka naal Den BoschDrongelen. V. Bespreking van de herdenking van de oprichting der Kamer vóór 50 jaar. Kamer van Koophandel voor de Langstraat Bij de Dinsdag gehouden periodieke verkiezing van vijf leden voor de afdeeling Grootbedrijf werden de aftredende Uden de heeren B. Tim mermans, Waalwijk; Chr. Vesters. Kaatsheuvel; A Smits, Dongen; P. van Dongen, Raamsdonksveer en F. v. d. Reijt, Made candidaat gesteld en dus herkozen. Voor het Kleinbedrijf werden de aftredende leden de heeren J. C Fre- deriks. KaatsheuvelA. v. Beek. Made H L. J. v. Iersel, Waspik en B. Roza, Wijk candidaat gesteld, inplaats van het aftredend lid den heer M Beerens, die zich niet meer herkiesbaar stelde, de heeren I. C. Mortier, Waalwijk en De eerste rondgang en de collecte van St. Nicolaas zijn een groot succes geweest. De H. Man en zijn beide knechts in kostbaar nfeuw gewaad gestoken, aangeboden door de Dames van Waalwijks Belang, wien hiervoor open lijk een hartelijk woord van welkom past, kwam met de trein van 2 uur aan en werd in het station door bestuursleden van W B. ontvangen, daartoe welwillend door den heer Stationchef in staat gesteld. De harmonie „St |an" die zoo spoedig mogelijk present was, luis terde dit bezoek keurig op. Z. H. reed door Burgemeester v. d. Klokkelaan, St. Antoniusstraat, St. Crispijnstraat, Stationsstraat, Markt. Grootestraat, omgeven door een groot aantal collectantjes en pakjes-aandra gende jongelui. Aan den Hoek werd Sinterklaas omvangen door een comité uit v. m. Baardwijk, dat met de Dames voor de eerste maal voor een uitstekende regeling had zurg gedragen en dat mede zelf de collecte langs de huizen op zich nam. Met kwistige hand werden fruit en andere goede gaven rnder de jeugd gestrooid, wat tot vele leuke scè ies aanleiding gaf en de animo er flink inhield. Nu de animo heeft zich hier vanaf den beginne kranig getoond, zoowel oij de door jonge dames gehouden col lecte bij tal van personen aan huis, als bij de bus-collecte en de pakjes verzameling. v. m. Baardwijk is in elk opzicht uitstekend voor den dag gekomen. De collecte bracht daar In (otaal op f 150,— terwijl het aantal pakjes legio was. Wat dit laatste betreft kan dit niet van Waalwijk getuigd worden, het was beslist minder dan 't vorig jaar, Dit kan voor een groot deel gelegen hebben aan een verkeerd begrepen opdracht, n 1. aan 't feit dal de wagen niet zooals nader bepaald was, ook de Mr. v. Coothstraat en Grootestraat (richting Haven) zou aand.oen, althans bjeek bij velen niet te zijn aangeklopt. Deze pakjes zijn nadien nog zooveel doenlijk opgehaald, maar degenen die nog een pakje beschikbaar hebben, willen dit wel even aan den secretaris van Waalwijks Belang laten weten, dan wordt dit direct afgehaald, waar de dames druk in de weer zijn met de verdeeling, hetgeen geschiedt vol gens lijsten der liefdadigheids instel lingen. De buscollecte is hier zeer goed ge weest, n.l. niet minder dan f 180.—, ouiten het gedeelte dat a s. Zaterdag nog door St. Nicolaas bezocht wordt n.l. Grootestraat vanaf de Markt— Haven en de Mr. van Coothstraat. Wij verwachten ook daar nog flinke deelneming aan de bus-collecte Na afloop van den rondgang door v.m. Baardwijk deed dit comité St. Nicolaas uitgeleide tot aan de Flora Bioscoop, waar honderden kinderen Zijne komst verbeidden en waar Z H. ontvangen werd door eenige bestuurs leden van W. B. Hier was 't 'n echte stemming, de jeugd wuifde den H. Man toe, zong hem mooie St. NicolaasliedjesSt. Nicolaas onderhield zich met hen,vroeg hun naar hun wenschen en verlangens en deelde rijkelijk chocolade uit. Men zal begrijpen dat het hier alleraardigst toeging en ook de groote genoten van dit allerprettigst gedoe. Een woord van lof aan de directie der Flora-Bioscoop voor het goede idee dezer Kindervoorstelling met zulke kostelijke kinderfilms, maar niet minder voor hare zeer royale geste van de tractatie der kinderen. Nu a.s Zaterdag de rest van Waal wijk en v.m. Besoijen. Ook hier is men druk in de weer en za! men zeker zijn beste beentje voorzetten. Men make tijdig de pakjes gereed en steune rijkelijk de collecte. Nieuwe Verbindingsweg. Naar wij vernemen zijn de eigenaren der gronden, gelegen aan de gepro jecteerde straat (Mr. v Coothstraat- Stationsstraat) door B en W uitge- noodfgd tot eene vertrouwelijke be- soreking naar aanleiding van een door dat college opgemaakte kosten- begrooting en een door de eigenaren daarin te dragen aandeel. Examen. Voor het examen LeeraarStenografie. systeem „Groote", gehouden te Eind hoven op 29 Nov. j 1. vanwege den R K. Bond van „Groote" schrijvers iSt Genesius", slaagde de Heer A. Rietmeyer, Tilburg, die zijn opleiding genoot van den Heer J Smarius te Waalwijk. Huldiging. Bij gelegenheid van het 40 jarig be staan der Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" alhier, hetwelk dezen zomer met een welgeslaagd festival is gevierd, hebben ook de heeren L. v. Cromvoirt (directeur) en L. Burmanje hun 40-jarig lidmaatschap herdacht bij welke gelegenheid zij een welver diende hulde hadden in ontvangst te nemen en hun een fraaie herinne ringsmedaille werd aangeboden. Men meende echter ten opzichte van den directeur, die 40 jaar lang, geheel belangloos met zooveel toewij ding de Liedertafel heeft geleid en steeds de spil is geweest waarom alles draaide, niet met deze huldiging te kunnen volstaan en zoo hebbende leden hun sympathieken directeur j 1. Zondag nog een nieuw blijk van erkentelijkheid aangeboden in den vorm van een prachtig schilderij in breede zwarte lijst voorstellende de patrones der zangers de H. Cecilia, De Voorzitter der Liedertafel de heer W. van Heesch bood met een toepasselijk woord dit fraaie geschenk aan waarbij hij memoreerde de op offeringen die de directeur en tevtns diens gezin zich voor de Liederiafel steeds hebben getroost en zulks ge heel belangloos, Daarvoor naar waarde te danken was niet mogelijk, doch spr. hoopie dat dit geschenk zou wor den beschouwd als een blijk van erkentelijkheid der leden en da.t hei ook op lateren 1 e e f ij d den directeur nog steeds aan zijn geliefd gezelschap zou herinneren. Zichtbaar geroerd dankte de heer v. Cromvoirt in goed gekozen harte lijke woorden voor dit treffend blijk van dankbearheid dat hij gaarne een een eerepiaats in zijn woning zou gevem. dat hem nog nauwer aan zijn zangers zou verbinden en ook later voor hem steeds een herinnering zal blijven aan den vriendschappelijken geest die er steeds onder de Lieder tafel heeft geheerscht. A.T O.—lijnen. Zondag zijn de A.T.O —lijnen in de provincie Noord Brabant officieel geopend door den dienst Uden— Nijmegen er. Uden Eindhoven De directeur de heer Heg was tegenwoordig en in Uden sprak bur gemeester Thijssen een redevoering uit. Over 14 dagen komt de lijn Uden 's Bosch in exoloitatie vertoont ZATERDAG en ZONDAG a.s. een der ge weldigste films van het jaar De prachtigste sensatie! De sterkste emotle's! Opvallend is bij deze wijze van uitvoering de verkorting van het sta tisch moment Werd bij de oude wijze van oefenen langer in eene of andere houding vertoetd, bij de huidige uit voering is de overgang van den eenen stand in den volgenden onondetbro- ken, dus meer in den geest van wer ken als de Niels Bukh-methode ver langt. Het programma is reeds zoo goed als geheel klaargestoomd. Daar even wel de zaal niet eerder beschikbaar gesteld kon worden, moet geduldig op den dag der uitvoering worden gewacht. Maar dit tijdsverloop kan alleen aan de meerdere correctheid en sierlijkheid ten goede komen. De W G. V. heeft immer gemeend met een zuiver turnprogram te kunnen volstaan, althans heeft nog nooit be hoefte gevoeld den avond door voor stellingen van een ander genre af te wisselen. Na hetgeen we zagen, kun- nen we vrijelijk constateeren. dat wat de W. G. V hoopt aan te bieden in voldoende mate boeiend is en de bezoekers der uitvoering geenszins zal teleurstellen. Voegen we daarbij nog, dat het strijkje Van den Akker weder voor deze gelegenheid zal geëngageerd worden, dan lijkt verdere opwekking wellicht overbodig. Weer een Biljartclub In het caté van den heer W. van Helvoirt te voorm Baardwijk is door een aantal jongelui een biljartvereer»i- gir.g opgericht onder den naam „U. T. E L A s Zaterdagavond te half acht zal in calé v. Helvoirt de openingswed strijd gespeeld worden tegen het 2e zestal van .Ons Genoegen" gevestigd in calé „'t Vosje". Biljartwedstrijden. Uitslag van den biljartwedstrijd tus- schen „Ons Amusement" gevestigd bij den heer N.c. v Loon en de „Waal- wijksche Biljart Club" gevestigd bij A. van Berkel, beiden alhier. Ons Amusement Th Trots 100 H van Rooij 100 J. de Reus 86 H. Gouda 100 B v.d Linden 100 Verhagen 100 W. B. C. J Slaats F. Slaats F. Schoelitz J. v d Hoven Hesselberth C. 'v. Berkel Leesortze advertentie a.s.Zaterdag. Opgespoord. De 10 jarige B, uit de Besoijensche straat, die sedert vorige week Woens dag spoorloos uit de ouderlijke wo ning was verdwenen, werd Zaterdag d.a.v. door de politie bij familie in Drunen ontdekt. Hij is thans weer naar zijne ouders teruggebracht. Kanarie- Vereeniging Alhier is opgericht een Kanarie vereniging .Ons Genot". Het doel der vereeniging is gezamenlijke ver koop van kanarievogels en al wat den kweeker tot nut kan zijn. Het bestuur is als volgt samenge steld A. van Ginneken, Voorzitter; P. Schoondermark, Secretaris Pen ningmeester en Th. van Mier Com missaris. W. G. V. Reeds vroeger maakten wij melding van de buitengewone activiteit, dit de kranige gymnasten onzer oude W. G V. in den laatstrn tijd ontwikkelen. Nu wij dezer dagen in de gelegen heid gesteld werden, wat nader pools hoogte te nemen van de verrichtingen, waarmee de turners de bezoekers van hunne a.s. groote zaaluitvoering op 9 Januari in de zaal van den R K Gil denbond zullen verrassen, moeten wij bekennen, dat wij zeer verbaasd wa ren, niet alleen over den enormen vooruitgang der werktuigen gymnastiek maar ook en vooral over de nieuwere opvattingen in het uitvoeren der vrije oefeningen in standen en die met handgereedschappen, zooals de staaf en knotsoefeningen. De oefenstof, welke thans verwerkt wordt. Is ver strekt door den heer Strupp. een tur ner der „erste Riege" uit Rebbelroth bij Keulen. Mede is dooi voormelden persoon de bij de oefeningen passen de muziek verstrekt, zoodat oor en oog tegelijk gestreeld worden, terwijl het rythmisch bewegen aangenaam en verrassend aandoet. 44 87 100 75 47 66 Totaal 586 419 Hoogste serie 29. hoogste gernid delde 7 beiden behaald door B v. d. Linden. J. 1. Zaterdag had in 't café „'t Vosje" de aangekondigde biljartwed strijd plaats tusschen de aldaar ge vestigde vereeniging „Ons Genoegen" en „Ha Ka Be" uit Waalwijk De uitslag van dezen spannenden wedstrijd, die een aangenaam en ge zellig verloop had is als volgt: Ha Ka Be v. d. Griend H. de Ruiter J Leijtens W Hens J. v. Loon C Willemse 81 100 100 100 64 92 Totaal 537 Ons Genoegen W. Pulles 100 J. Leijtens 76 K. Leijtens M. v. Mierlo 97 L v d. Geld 100 H. Kleijn 100 561 De hoogste serieprijs, zijnde een kisije sigaren (voor deze gelegenheid geschonken door den heer A de Rooi Bourgor.je) werd gewonnen door H de Ruiter met 33 caramboles. Biljartmeester Soliën Onder groote belangstelling demon streerde de biljartmeester Soliën Za terdagavond in calé „de Korenbeurs' In Waalwijk spelen de biljartmees ters den laatsten tijd zeer onfortuinlijk of juister misschien, men schat onze amateurs veel te licht Verloor onlangs prof de Grauw zijne partijen, nu moest SoliëH tot tweemaal toe een nederlaag lijden tegen B. van Engelen alhier Soliën gaf op een partij van 500 car (cadre) 400 car. voor Het resultaat van de eerste partij was, dat v. E zijn 100 punten vlug uitspeelde en prof Soliën slechts 130 car. had gemaakt Ook de tweede partij verloor Soliën doch nu niet met zulke sprekende cijfers. Eenmaal dachten we datSoliën op dreef kwam toen hij een serie speelde van 142 caramboles. De heer Soliën verklaarde dat hij binnenkort nog wel eens terug komt Verloting Groene Kruis. Zaterdagnamiddag 3 uur had Musis Sacrum alhier, de trekking plaats van de Groene Kruis verloting. De le prijs, een prachtig radiotoe stel, viel op no. 746. 2e prijs, een stofzuiger, op no 1278 3e prijs, een rijwiel, op no 1187 4e pr. een gou den polshorloge, op no. 2854. Wij vernemen, dat de nos. 1278 en 2854 in deze gemeente zijn gevallen De vermoedelijke netto—opbrengsi dezer loterij bedraagt ongeveer f600 R K Onderwijzersbond. De afd. Waalwijk Heusden van den Bond van R K. Onderwijzers houdt 30 November a s. een algemeene verga dering in hotel Verwiel. De heer Car- pay zal op deze bijeenkomst een cau serie houden over „Kindsheid en Kuischheid". Groot Nationaal Binnenconcours voor Kruisboogschuttersgezelschappen. Door het Kruisboogschuttersgezel schap „Ons Onderling Genoegen" ge vestigd in calé A, Holtzer-Passier, Besoijensche Straat alhier wordt op de Zondagen 4, 11 en 18 December een groot Nationaal Binnenconcours gegeven waarvoor een aantal prachtige corpsprijzen, bestaande uit Beker, Lauwerkrans, -tak, Konings- en Eere- kruis en Medailles, zijn beschikbaar gesteld, benevens geldprijzen voor de personeele- en geluksbanen. Het concours wordt a.s. Zaterdag ten 6 uur geopend voor personeele- en geluksbanen en Zondagmiddag uur de corpsbanen. De prijzen zijn vanaf heden te be zichtigen in den Vischwinkel van den heer Jos van der Lee, bij de Markt. Bazar Chr School. Vermeldden wij de vorige week de pening der Bazar, thans kunnen wij mededeelen, dat er ongeveer 700 be zoekers geweest zijn. Alle dagen heerschte er een aangename stemming, vooral des avonds. Veel werd er ver kocht, de attractie's hadden geen rust. De Vrijdagavond was voor verschil lende verlotingen bestemd. Hoewel 't Comité gemeend had voor dien avond de entree van 10 op 25 cents te moe- en brengen, was de zaal geheel ge uld. zoodat de toegang gesloten moest worden en velen teleurgesteld werden. Bij Mej. A. Both. Grootestraat 19, moeten nog afgehaald worden de prij zen gevallen op óp volpenóp rummers 57, 65, 266, 275, 355, 405, 426, 431, 439, 548, 626, 631, 643, 730, 740, 755, 995, 1022, 1024, 1095, 1105, 1155, 1177, 1187, 1203, 1207, 1265, 1266, 1322, 1328, 1454, 1484, 1505, 1675. In een slotvergadering zal het Co- milé het eindresultaat vaststellen. Wij komen hierop nog terug. Partijraad R K. Staatspartij. Zaterdag had te Utrecht de partij raad plaats ter bespreking van het belastingvraagstuk waarvoor prae adviezen waren geleverd door de heeren Swane, v. d. Ven en Mr. Ver- aart. waaromtrent wij vroeger reeds een en ander mededeelden. Voormalig Hanzebankgebouw. In hotel „De Twee Kolommen" had gisterenavond ten overstaan van notaris Jansen de toeslag plaats van het v.m Hanzebankgebouw in de Mr. van Coothstraat alhier. Zonder verhooging ging het gebouw volgens inzet voor f 15050 over aan deuiwaarder Gerris alhier. De C. v. P. der gemeente Velsen vestigt de aandacht van belangheb benden er op, dat. ten einde vertraging in de postbestelling te voorkomen, dienststukken behooren geadresseerd, te worden aan den Heer C. v. P. der gemeente Velsen, te IJmuiden. 't Bureau van politie der gemeente Velsen is gelegen te IJmuiden. De gemeente Velsen omvat de afdeelingen IJmuiden, Velsen en Santpoort. Overneming in de nieuwsbladen is gewenscht. De C. v. P. te Zutphen geeft in overweging, bij hem inlichtingen in te winnen, voordat men handelsrela ties aangaat met Hendrik Lammertink geb. te Wierden 28 Augustus 1894, wonende Frankensteeg 11, te Zutphen en Elias Cohen, geb. te Zutph n 24 Juni 1884. wonende Frankensteeg 12b te Zutphen, kooplieden in oudhtden. Overneming in de plaatselijke bla den wordt verzocht. De C. v. P te Amersfoort waarschuwt voor de praktijken van zekeren Cornells Goudwaard, zwerver, geb. te Oud-Beijerland 26 Juni 1890, die onder verschillende namen als de Groot. Ruawhorst tn ingenieur van allerlei gefingeerde aankoopen en be stellingen doet, o.m. voor werkelijk bestaande instellingen Ook maakt hij er gewoonte van zich als aannemer uit te geven voor het aanleggen van telefoon, enz. en noemt zich dan opzichter bij den Rijkswaterstaat. Signalement Goudswaard middel matig lang donker haar, groezelig bleek gezicht, gekleed met grijsachti- gen ulster, donkeren gleufhoed, licht overhemd en boord, donkergrijze jas en vest, fantasiebroek met breede strepen, hooge zwarte rijgschoenen. Overneming van bovenstaande in de nieuwsbladen is zeer gewenscht. N1EUWKU1IK In verband met het verleden week geplaatst bericht, als zou de rubberfabriek alhier volgens de rondgaande geruchten verkocht zijn, kunnen we thans melden dat hiervan geen sprake is daar van be doelde fabriek officieel publiciteit tot verkoop is gegeven. De Zondag j I. alhier gegeven uit voering in het Bordsgebouw door de Bossche Mandolineclub, is schitterend in

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 5