l. m Flora-Bioscoopj Waalwijk. „Perils" Het Bébé huis den geheelen dag geopend. L. v. Well-Appels Door omstandigheden deze week ALLEEN ZONDAG om 6 en8' 2 u. een schitterend bij-programma. is ZONDAG 4 DECEMBER Prachtige St. Nicolaasgeschenken. Bloemenmagazijn f verleening hebben B. en W. den Raad een nieuw plan voor werkverschalfi.ig voorgelegd en vragen daartoe een crediet van 250 000. De werken, uit te voeren onder leiding der Heide maatschappij bestaan in net ophoogea van terreinen aan den Graafschen weg, op het peil, het welk in verband met de hooge water standen noodzakelijk is. In het bedrag is f 150 000 geraamd voor werkloonen gedurende 80 weken en voor 100 arbeiders. CAPELLE. Gedurende de maand Nov. 1927 werden ter gemeentesecre tarie voor den Vleeschkeurfngsdienst aangegeven 34 runderen, 89 varkens. 1 schaap en 5 geiten. A s. Zaterdagmiddag zal in de consistoriekamer der Ned. Herv. gem. aan den Loonschendijk verkiezing plaats hebben voor notabelen. Het betreft een herstemming tusschen de aftredende notabelen G Rosenbrand en J. Versteeg. A s, Zondag des n.m. 2 uur zal in de Ned. Herv. kerk a d. Loonschen dijk optreden Ds. Anker uit 's Grave- moer. J.l. Woensdagmorgen had te de zer plaatse een conferentie plaats tus schen verschillende leden van polder besturen, zoowel uit het Land van Heusden en Altena, als uit deze om geving met het Tweede Kamerlid Chr van den Heuvel, die onder leiding van het lid der Prov Staten van Noord Brabant, den heer A. D. v. d Schans, een bezoek bracht aan deze gemeente, naar men ons mededeelde tot het in oogenschouw nemen der waterstaats toestanden van het Zuiderafwaterings kanaal in verband met de a.s behan deling der Waterstaaisbegrooting. Door leden van diverse polderbesturen werd op verschillende misstanden, de afwa tering dezer streken betreffende, gewe zen. Van deze gelegenheid is door een lid van den Raad der gemeente Sprang-Capelle, alsmede dooreen lid van den Raad der gemeente Eethen gebruik gemaakt om Zijn Weledelge strenge te wijzen op het onbillijke, dat deze gemeenten sedert de veree niging nog steeds belast blijven met wachtgelders, gemeenteambtenaren die tengevolge van de vereeniging buiten betrekking kwamen, terwijl die der voormalige gemeenten Baardwijk en Besoijen. betrekkelijk korten tijd na de vereeniging met Waalwijk in een an dere plaats benoemd werden. De heer Van den Heuvel beloofde aan een en ander zijn bijzondere aandacht te zul len schenken. De bij de Ned. Herv. gemeente alhier beroepen predikant, de heer W. Ry ïsburger, candidaat tot den H D te Utrecht, bracht Woensdag j 1 een bezoek aan deze gemeente Door Zijn Eerw. werden onder leiding van een paar leden van den Kerkeraad, de kerk en het pastoriegebouw bezich tigd De kerkdienst, welke anders bii een dergelijk bezoek des avonds werd gehouden, had nu niet plaats, aange zien Zijn Eerw. vorige week Donder dag ln de Ned. Herv. kerk alhier een predikbeurt had vervuld. A.s. Zondag des nam half drie zal in de Ned. Herv. kerk alhier op treden Ds. Ewoldt uit Raamsdonk. Gedurende de maand November werd bij de Rijkspostspaarbank op het hulppostkantoor ingelegd f 3767 21 en terugbetaald f2108 93. Het aantal in lagen bedroeg 68, dat der terugbeta lingen 18. De langs de hulzen gehouden collecte voor het organiseeren van een St. Nicolaasfeest voor de kinderen der O. L. school in de Kom alhier heeft ongeveer f 145 opgebracht. Naar we vernemen komt St. Nicolaas a s. Maandag in gezelschap van Zwarten Piet een bezoek aan ons dorp brengen Bij die gelegenheid zal hij ook de O.L. scholen in deze gemeente mei een bezoek vereeren. Naar men ons mededeelt is door de Ned. Herv. gem. aan den Loon schendijk toezegging van beroep uitgebracht op den heer W. Rijnsbur ger, candidaat tot den H. D. te Utrecht J.l Donderdag 1 dezer heeft de Kerkeraad der Ned. Herv. gem. alhier bericht ontvangen van den heer W Rijnsburger, dat hij voor het beroep naar deze gemeente bedankt. WASPIK. Uitslag van den biljart wedstrijd tusschen de vereeniginger. .Het Pommeransje" gevestigd bij de Heer H. v Iersel en „K.O. T.". ge vestigd bij den Heer Chr. Montens. RAAMSDONK. Dezer dagen werd door de R K. zang- en tooneelvereeni- ging „Lietitia" een ledenvergadering gehouden, die een zeer geanimeerd verloop had. De Voorzitter nam ontslag, wegens vertrek naar Liessel. ln zijn plaats werd gekozen de heer C Langerwerf. vergezeld van zijn schutsbroeders, ten grave gedragen haar oudste lid, Dirk van Diem. Het is niet alleen dat hij gezien was onder de leden der schutterij St. Ca- tharina, ook de handboogschutterij Ons Genoegen, waarvan hij mede-op richter was, heeft hem steeds 'n warm Bij acclamatie werd de afgetreden j hart toegedragen, wat wel daaruit K O.T. de Moor 100 Schroot Zijlmans Hamers Selders 100 100 100 100 Het Pommeransje van lersel 67 Kamp 5' Konings 79 Schaapsmeerders 81 van Schijndel 88 Totaal 500 Totaal 371 In de maand November werden ter secretarie voor den Vleeschkeurings- dienst aangegeven 10 runderen en 34 varkens. RAAMSDONKSVEER Zondagmid dag om 2 uur zal Ds. Ewoldt optreden in de Herv. Kerk op 't Veerom half tien zal er leesdienst zijn in dt Dorpsche kerk: om 9ll2 uur en on. 3 uur treedt in de Gcref. kerk op Professor Honing. voorzliter, de heer A. van Rijkswijk, benoemd tot Eere-voorzitter, en met de gebruikelijke speechen en eererond jes werden beiden geinstalleerd. Besloten werd om de volgende week een feestavond te houden en met de Vastenavonddagen weer een uitvoering te geven De geheele vergadering stond in het teeken van vroolijkheid en vriendschap en deze werden nog grooter, toen de heer j. Snijders, direc teur, verklaarde, dat hij met een bestuurslid, den afgetreden vodrzitter en zijn gezin, met zijn auto naar Lies sel zal brengen. Zondag a s. komt St. Nicolaas te Raamsdonk. Aan de |ulianalaan zal hij worden ingehaad door het bestuur van de St Vincentiusvereeniging, waarna de Sint, vergezeld van zijn knecht, te paard zijn omgang maakt Bij gelegenheid van dit hooge be zoek zal aan de hulzen worden ge collecteerd, terwijl de H. Man zal worden gevolgd door een wagen voor het in ontvangst nemen van pakjes kleeren, oud schoeisel, enz. Mogen de armen dit jaar weer op 'n aardige verrassing, in den vorm van warm ondergoed, 'n lekkere jas, rekenen? We kunnen nog geven, wellicht ook missen. Ziet tegen Zon dag dan Uw kasten nog eens na. Gisterenavond werd op het Kruis- pad op 't Veer een wielrijder door een auto aangereden, wat nog be trekkelijk goed afliep. De heer D de J reed per fiets van uit de Hoofdstraat naar Keizersdijk, vanwaar juist een vrachtauto van v. E. uit Zwaluwe kwam, die door het verkeerd nemen van den bocht naar de Prins-Hendrikstraat de chauffeur hield links aan de J aanreed De fiets kwam onder den wagen terecht en werd bijna geheel vernield, terwijl de I die zich ernstig bezeerd had aan zijn schouderden been. er overippns met dpn schrik afkwam GEERTRUIDENBERG. Op 1 Decem ber j.l. herdacht onze plaatsgenoot, de heer J. Verwijmeren, den dag, waarop hij voor 25 jaar indienst trad hij de Nederlandsche Spoorwegen. De jubi laris, die een zeer ijverig en plichtsge trouw beambte is, heeft zich naast zijn dagelijksche bezigheden zeer verdien stelijk weten te maken op sociaal-eco nomisch gebied. Als voorzitter van de R.K. Vak- en Standsorganisatie heeft hij zich in vele kringen een groote waardeering geëigend. Hoewel het in de bedoeling lag deze gelegenheid ongemerkt te laten voorbijgaan, heeft het aan belangstelling toch niet ont broken. Aan belanghebbenden wordt mede gedeeld, dat de Ontvanger der accijn zen te Geertruidenberg in het tijdvak van 12 December 1927 tot en met 7 Januari 1928, iederen Dinsdag en Woensdag des avonds van 7 tot 8 uur zitting zal houden voor liet aanvragen van een kosteloos rijwielmerk voor hel jaar 1928. In de Geref. Kerk zal Zondag a.s. des voorin, half tien en des namiddags om 3 uur optreden Ds. Ruys van Duch teren uit Dinteloord. MADE. Dinsdagavond ging de 63- jarige vrouw A. van Schendel, Molen straat, alhier, inkoopen doen voor St. Nicolaas. Bij 't naar huis terugkeeren begon zij zich onwel te gevoelen. Met moeite bereikte zij haar woning; daar aangekomen zeeg zij neer en gaf den geest. Naar men verneemt is dezer da gen het aloude café „Marktzicht", be woond door P. Stoop, onderhands verkocht aan den caféhouder J. v. d. Steen te den Hout. Door iemand die onbekend wenscht te blijven is 100 geschonken aan 't St. Nicolaas-Comité, dat dank baar aanvaard is. In de j.l. Zondag gehouden ver gadering van den R. K. Werklieden- bond, is voor wijlen dhr. C. Ligtvoet, penningmeester, als zoodanig gekozen dhr. P. de Been. Zondag 4 Dec. zal de Eerw. heer J. Steenhuizen, Candidaat tot den H. Dienst, des v.m. 10 uur in de Herv. Kerk alhier worden bevestigd en des nam. 2 uur zijn intrede doen. In Drim- melen zal 't geen kerkdienst zijn. Zondag werd door 'n gedeelte van Drimmelen en Made een St. Nicolaas- optocht gehouden, met welwillende medewerking van de harmonie SI. Ce cilia. Tevens werd langs de huizen ge collecteerd. De collecte bracht op ƒ80, tegen 't vorig jaar 106. In de pakjes wagen was ook eenige achteruitgang te hespeuren. HERPT. A.s. Zondag heeft de slui ting plaats van den schietwedstrijd van het Kruisbooggezelschap „Al doende leert men." Alsdan worden de prijzen uitgereikt. De harmonie .de Eendracht zal deze gelegenheid een feestelijk ca chet geven. Juist op den dag, dat hij voor 54 jaren terug aangenomen werd als lid der schutterij „St. Catharina", werd blijkt, dat men hem vanwege dé vele verdiensten die hij voor dat gezelschap had, tot eerelid van de vereeniging be noemde. Zijn laatste wensch was, dal hij door de handboogschutters ten grave zou gedragen worden, waaraan dan ook voldaan werd. Beide vereenigingen trokken alzoo mede met omfloersd vaandel. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 1 Dec. 1927. Tot diaken in de Ned. Herv. Kerk werd herbenoemd de heer A. Bax, tot ouderling de heer A. Bonman. - Nabij de groote brug gaf de Weled. Gestr. heer A. Kaasjager, Kap. der Kon. Maréchaussée, een demonstratie met betrekking tot de verlichting van mo torrijtuigen, welke demonstratie door een vijftigtal politie-beambten werd bijgewoond. werd, dat vandaar de meeste onzer priesters komen. Wij hdbben thans 2 Klein seminaries en de filosofie in Holland Toen Z. H. dit hoorde, zeide hij neef spontaan „Ja, Holland is een kit in. wonder oaar land Het is weer Holland, dat nen hoort vernoemen, op de eerste plaats bij alle goede werken. Het is Hollaud, dat bovenaan staat bij de missiewerken. Holland levert daarbij een enorm aantal missionarissen. Holland staat bovenaan of vooraan bij alles" Mgr. Biermans had dan nog gele genheld aan den H. Vader mee te deelen, dat de gezamelijke klein-semi narles der missie congregaties in Hol land meer dan 4000 siudenten tellen, dat zij meer studenten kunnen krijgen dan zij kunnen aannemendat de religieuze orden over het algemeen er zeer bloeien en vele roepingen hebben en dat ook de seminaries der bisdom men daarbij toch allen gevuld zijn met studenten. De H. Vader gaf zijn groote bewon dering daaroover en zeide: Het kan niet anders; dan dit goede, brave land daarom zeer gezegend zal wor den door God 't Missiewerk is het schoonste werk, dat er bestaat, en Holland draagt daartoe zoo buitenge woon veel en edelmoedig bij ADVERTENT1EN. is TELEFONISCH aange sloten onder NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 1 Dec. 1927. Reeds meermalen mochten we van Harmonie-directeuren een gunstig oor deel ontvangen over de composities van den heer P. B. Bisselink, de gevierde Directeur der Harmonie „Apollo" al- hie-r. Thans bevat „Musica" in zijn ru briek „Muziekbesprekingen" een des kundig oordeel, dat wellicht voor allen nog meer zegt, dan de uitspraak van een muziekdirecteur. „Musica" schrijft „Als de een of andere Muziekdirec teur voor een concours of festival een march componeert, is dit in den regel een gelegenheidsmarch, die voor de be doelde gelegenheid gebruikt wordt en dan in de kast gestopt wordt, om er nooit meer uit te komen. Enkelen ont komen hieraan en onder die weinigen behoort Bisselink met zijn hierboven genoemden festivalniarch. Het is waarlijk een frissche, flinke, pitlige march, met aardige motieven, die altijd met genoegen zal worden uit gevoerd en aangehoord. De mooie te- genzanger vóór het trio en de aardige versiering in liet trio, gevoegd hij een practische en uitstekende instrumen tatie, werken er toe mede, dat de march ook nog goed zal klinken hij uitvoering door kleinere korpsen. Na tuurlijk Hollandsehe bezetting." 'n Qordeel, dat Bisselink niet weinig tot eer strekt." - Herhaaldelijk hebben we in woord en geschrift er op aangedrongen, dat het zoo hoog noodig is, de kippen te laten enten legen diphtheric en pok ken. 't Is en blijft hij velen aan doove- mansdeur geklopt, ,,'t Is weggesmeten geld", wordt beweerd. De gevolgen zijn er thans. Van tientallen plaatsen krij gen we mededeelingen, dat de kippen ziek zijn en overal is het diphtheric en pokken. Toèli niet willen luisteren!!! - Uitslag gehouden aanbesteding van vergrooting der schoenfabriek van de firma P. H. Vloemans, onder leiding van Architect A. N. J. Snijers, Raams- donksveer. C. Michael, Vrijh.-Capelle 18569. J. de Teuling, Waalwijk 17000. W. Molenschot, Kaatsh. 16527. F. Cornelissen, Kaatsh. 16524. C. Timmermans, Sprang 15944. Jac. Brekelmans, Kaatsh. 15700. L. Luxemburg, Kaatsh. 15393.- Th. Rovers, Made J 15374. Gebrs. v. d. Hoven, Kaatsh. j 15330.- H. Molenschot, Kaatsh. 15168. C. v. d. Steen, Made 14872. E. Maas, Waalwijk 14681. P. Lodewikus, Raamsd.veer 14490. Gunning volgens bestek. De nieuw benoemde gemeente-ge neesheer, J. M. M. Vercauteren, is op 1 December reeds in functie getreden. Het jaarlijksch Armenconcert, dat jij de Kon. Eik. Harmonie Apollo vroeger steeds op 8 Dec. gegeven werd, is dit jaar bepaald op Zondag 11 Dec. KERKNIEUWS. Z. H. de Paus over Nederlands Missieijver. Betreffende de particuliere audiëntie die Z. D H. Mgr Biermans, generaal oi/ersie der Missie Congregatie var. Mill Hill dez r dagen bij Z. H den Paus had, kan volgens de „Msb" uii particuliere bron meegedeeld worden dat de H. Vader vol lof en bewonde ring sprak over hetgeen de Nederland sche Katholieken doen voor de Missies en andere goede werken. Nadat mgr. Biermans verslag had uitgebracht over de missies van Mill Hill, waarmede de Paus buitengewoon tevreden was, vr< eg Z H. vanwaai de Congregatie van Mill Hill het grootste gedeelte harer priester missi- onarissen kre g. Mgr Biermans antwoordde hierop: „|a H. Vader, toen kardinaal Vaughan de Congregate gesticht had, wendde Z Em zich aldra tot Holland om hulp welke hem zóó ruimschoots gegeven de schitterende film Deze film is van hetzelfde kantoor als „De Apache". Maar wat spel, sensatie en spanning betreft nog veel geweldiger, ln deze film komt voor een schitlerend tafereel uit de nieuwste revue van de Moulin Rouge. Een geweldige knockpariij boven op de brug der Seine, daarbij steeds afgewisseld door een prachtigen kijk op de groote lichtstad Parijs en wanneer wij U dan nog mededeelen dat de hoofdrollen worden vertolkt door: GASTON JACQUET bekend uit „de Gebochelde". HENRY KRAUSS. Duitschlands grootste karakterspeler. DOLLY DAVIS, bekend uit „De Apache", dan kunt U verzekerd zijn dat deze film U in alle opzichten zal tevreden stellen, daarbij brer gen wij U nog Prijzen der plaatsen: Logt fl 1ste Rang f0 75, 2e Rang f 0.50 3e Rang f 0.25. Plaatsbespreking 10 ets extra. DE DIRECTIE. ZIET DE ETALAGES. Aanbevelend, GROOTESTRAAT 209 TELEFOON 89. 1 S 4» «J a M aam A ft A n I J lm ii.tt Ir I I I t I t <1 ax t x xx sx ax l> A«\x Tt ax »>x«« A rt ax I X T ax I ax No. 199. Parijs. Parijs. Parijs.

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 7