!M }~2 rual' 2~2' 3~2' NIEUWKUIJK. Onder architectuur van J. de Bont en.Zn. werd voor rekening van den heer W. van der Leede aanbesteed het bouwen eener boerderij - op de ontginning „St. Margriet". Ingeschreven werd door L. Coolen f4800.-, J Coolen f4520.- en I. Blankers f4369. De gunning werd in beraad gehouden. Aan het postkantoor alhier werd gedurende de afgeloopen maand Nov. voor de Rijkspostspaarbank ingelegd f2033 35, terugbetaald f6940 56. Zijne traditie getrouw, hield het parochiaal zangkoor Dinsdagavond wederom haar jaarlijksch St.Nicolaas feest (het z.g. klomp uithalen) in haar clublokaal café de Bont. Door den caféhouder wordt dan aan de leden een verrassing aangeboden. Natuurlijk blijven hierbij de noodige biertjes en de z.g afzakkertjes niet achterwege, zoodat een en ander steeds een genoeglijke avond is geweest. 's-HERTOGENBOSCH. Het raadslid Bernsen heeft voorgesteld op de ge De heer M. Kommers, die voor korten tijd nog onderwijzer was aan de Veersche Chr. School, werd be noemd tot hoofd een:r Chr. School te Gortel. De heeren A. Redert enj Lank- huijzen Szn. werden respectievelijk tot Ouderling en Diaken der Ned. Herv. Kerk gekozen. Naar wij vernemen houdt de Chr. Jongel vereen. „Obadja" Vrijdag a s. haar jaarfeest in het St Henricus- gebouw. Tot lid van het schoolbestuur der Herv Gem. werd gekozen de heer Sneep. GEERTRU1DENBERG. Naar wij vernemen is de Hoogeerw. heer Mgr. J van Br issel, oud deken van het dekenaat Geertruidenberg, thans rus tende bij de Eerw. Zusters te Raams donkveer, uit voorzorg voorzien van de laatste H.H. Sacramenten. MaDE. Zondag 4 Dec. werd des voormiddags de candidaat tot den H. D. door Prof. Ds van Rijn uit Utrecht, naar woorden van Openba worden voor den volgenden dag, en 't dus wel eens voor zou kunnen ko- dat op zoo'n manier de bestel- men r ling zou komen te vervallen. Moge het toch zeker blijven zoo 't thans is, 't is toch de laatste jaren al zoo inge krompen. We hopen dat dit bericht onder de oogen moge komen van de bevoegde autoriteiten, opdat deze nog tijdig in kunnen grijpen. NIEUWS UIT HEUSDEN. meente begrooting voor 1928, waarJ Ulrec™» naar woorden van Openba- van de behandeling morgen begint. 3eJ„v.erskl2?a beves,i8d tot Predi- verscheidene aangegeven posten ten bedrage in totaal f 186 000 met 10 pet, te verminderen. CAPELLE. Bij de j.l. gehouden Kerkeraadsverkiezing der Ned. Herv gem. a/d Loonschendijk werden tot ouderling gekozen de heeren C. Ver hoeven en C. Paans en tot diaken J. Rozenbrand. Kommers, thans onderwijzer te Apel doorn, is benoemd tot hoofd der Chr. school te Gortel. Tevens zal hij wor den aangewezen als geestelijk leider der aldaar bestaande Herv. Gem. Beroepen tot predikant bij de Ned. Herv. gem. a/d Loonschendijk Ds. Leemans te Delft. Bij de Zaterdag gehouden ver kant der Ned. Herv gemeente van Made. Behalve aan de bevestiging nam aan de handoplegging deel de consulent der gemeente Ds. Vink uit Drimmelen. Des namiddags verbond de nieuwe herder en leeraar zich aan zijn gemeente en sprak over Jes64 vers 1. Na de preek volgde een toespraak tot den consulent, kerkeraad met kerk- Heusden, 7 Dec. '27. De prijzen, behaald op het concours der R.K. Fanfare, zullen woiden uit gereikt op Zondag 18 Dec. om 12 uur. Aan het concours, dat is uitge schreven door de R K. Congregatie te prunen (Klooster) zullen deelnemen 3 solisten en 1 kwartet van wege de R.K. Fanfare en door 3 solisten der Heusdensche Fanfare. - Onze vroegere dorpsgenoot M 1?'kerkeraad met kerk- immers, thans onderwijzer te Apel- Ii notabelen, de familie, ring broeders en gemeente. Namens den kerkeraad werden door den consulent hartelijke woorden gericht tot predi kant en gemeente, die daarna den nieuwen leeraar toezong ps. 134 vers 3 Vele belangstellenden uit de gemeente waren opgekomen, zoodat 't kerkge bouw geheel gevuld was. kiezing van notabelen der Ned. Herv I De Raad dezer gemeente komt gem; a/d Loonschendijk werd als zoo- Woensda8mor8en ten 10 uurinopen danig gekozen de heer J Versteeg. I bare vergadering bijeen. Verslag in 't WASPIK. Uitslag van den Biljart wedstrijd „KOT." Waalwijk. tusschen Waspik de vereenigingen en W.B C. te „KOT' de Moor Schroot Zijl mans Hamers Selders Montens v. d. Broek Boezer Gijsman Fijneman le Vijftal. .WB.C' 87 Schoelitsz 72 J. Slaats 100 F. Slaats 46 Hesselbert 94 v. d. Hoven 399 2e Vijftal. 100 100 100 87 67 v. Berkel Vrijhoeve Hornes Henkelman Rombouts 100 100 79 100 100 479 86 74 40 100 100 Totaal 454 400 Zaterdag maakte Sf. Nicolaas een tocht door deze gemeente. De Heilige Man arriveerde des namiddags per trein van half twee uit Rotterdam en werd op het perron van het statitfn verwelkomd door den Edelachtbaren Heer Burgemeester. Vervolgens werd onder begeleiding van de Harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak" de ge meente rondgetrokken. De collecte, gehouden langs de huizen brachi f 16.10 op. Zondag werd onder de H. Missen in de parochiekerk eene predicatie gehouden door den blinden pater Andreas van de Orde der Capucijnen. De gewijde redenaar spoorde de ge- Ioovigen aan allen lid te worden van den St. Fidelis Missiebond. Door den Weleerwaarden Pater Canisius van de St. Theresiakerk te Waspik-Boven zal voor mannen en jongelingen een ontwikkelingscursus belangstelling en 't vie| worden gegeven in de voormalig ak van het PubI|ek worden gegeven in de voormalige openbare lagere school die door Burgemeester en Wethouders gratis beschikbaar is gesteld. Onze dorpsgenoot de heer A. J. van Strien behaalde op de kippen- tentoonstelling den eersten prijs, zijnde een gouden medaille en f 15,— voor den toom onder de zwaardere rassen die voor de hoogste waarde aan eieren procudejrde. Geprocudeerde waarde f 89,31; en een zilveren medaille en f 10 voor den toom uit zware rassen, die het grootste aantal eieren produceerde. Aantal eieren 253. Onze voormalige dorpsgenoot de Eerwaarde Heer J. de Glas van de Orde der Benedictijnen te Oosterhout hoopt op Zaterdag 17 December a.s. in de kapel der Eer waarde Zusters Benedictinessen te Oosterhout de H. Priesterwijding te ontvangen. RAAMSDONKSVEER Gedurende de maand November werd aan het post kantoor alhier ingelegd f28.941.15 en terugbetaald f35.131.25. In de afgeloopen maand pas seerden 2326 vaartuigen met een totaal Inhoud van 205566 ton de Rolbrug over de Donge. bare vergadering bij volgend nummer. Geen werkeloosheid. Van hier uit vertrokken voor 4 rietbazen vier ploegen (68 werklieden) "naar de Bies- bosch en Rozenburgsche polders tot het snijden, schoonmaken en sorteeren van riet, waar zij bij open weer den geheelen winter werk vinden. DUSSEN. Zondag na de Hoogmis heeft St. Nicolaas een bezoek gebracht aan deze gemeente. Dadelijk na de Hoogmis trok een groote menigte naar den loswal, al waar St. Nicolaas per boot zou arri veeren. Na eenig wachten aldaar kwam de boot in zicht onder groot gejuich der hoopvolle kinderen Na op den wal te paard te zijn gestegen strooide Pieterman welke eveneens te paard zat, steeds lekkernijen wat een vreugde was voor de kinderen, doch ook mooi om aan te zien, hoe ze nier allen om grabbelden. De fanfare „Wilhelmina" was na tuurlijk ook present als altijd en speelde verschillende St. Nicolaas- liederen, waarna men in optocht naar het Dorp trok. om daarna een rond eang te maken door de gemeente en tevens te collecteeren. Zoolang St Nicolaas hier zijn jaar lijkschen intocht hield was het nog nooit zoo druk dan dit jaar. Alles ging er netjes naar toe en de muziek zorgde voor de noodige gezellige marschjes. Er zijn hier vele zieken en de verschijnselen wijzen op Spaansche Griep. Moge deze zoo gevreesde ziekte niet uitbreiden en spoedig weer geweken zijn. Zaterdagavond is in Hotel Hees. seis de film vertoond „Quo Vadis" Er was veel belangstelling en 't viej In de jaarvergadering der R K. Debatingclub: „St. Catharina" bracht de secretaris het jaarverslag uit en deed de penningm. rekening en ver antwoording. Alles bleek in orde. De uitslag van de bestuursverkiezing was als volgt: Voorz. de heer G. G. Car- pay; Vice-voorz de Eerw. heerMaas- sen (kapelaan) Secr de heer Ant. v. Delft; Penningm. de heer F. Schreu- der en Bibliothecaris de heet I v. Laar hoven. Daarna hield de Voorzitter een hoogst interessante lezing over: „Kindsheid en Kuischheid", waarmee hij een welverdiend applaus inoogstte Besloten werd de volgende vergade ring te houden in januari, alsdan zal de heer J van Laarhoven spreken over: „Revol. propaganda" in ons land. Gisteravond had de jaarlijksche uitdeeling plaats door de dames naai- vereeniging „Dorcas", die in 't afge loopen jaar tal van nuttige kieeding- stukken maakte. Dat de bezorgde paketten welkom waren, Iaat zich denken. SPORT. IN MEMORlAM. Antoon van Draanen. f Zondagmorgen is ons aller vriend Zondag maakte de Eerw. Pater die thans de diensten waarneemt bekend dat hij tot zijn groot genoe gen kon mededeelen dat de Z Eerw. heer pastoor E. J. M. janssens de Horion a.s. Dinsdag in zijne parochie zal terugkeeren na diens operatie inde Boerhaveklinieken te Amsterdam. Dit bericht werd met groote vreugde vernomen en wij wenschen Z E. dan ook van harte proficiat met den goeden afloop en betrekkelijk voor spoedige genezing. Binnenkort zal naar wij verne men het postkantoor alhier des na- middags geopend blijven van 2 tot 3 uur in plaats van 2 tot half 4, dus verminderd met '/2 uur. Eenieder die men hoort, klaagt hierover en dit niet ten onrechte daar dit een zeer groot ongerief be- teekent voor vele menschen vooral voor de neringdoenden. We zullen echter maar hopen dat de Posterijen nog tijdig dit zoo mooie uur zullen laten behouden, waar zeker zeer vele personen mee gebaat zullen zijn Krijgt men b.v. eene bestelling welke per post moet worden verzonden, dan moet dit er vóór 3 uur zijn, daar deze anders niet meer verzonden kan en meaeild Antoon van Draanen in den ouderdom van 36 jaar ontslapen Geruimen tijd wisten wij dat hij eene ziekte had, waarvan hij wel niet meer herstellen zou en toch is het sterven nog te onverwachts gekomen Wij, die hem zoo goed gekend heb ben, kunnen ons voorstellen hue iemand als Toon, die toch in den vollen bloei des levens was, op het laatst gekampt zal hebben tegen het naderende einde, temeer daar zijne gezondheid, voordat hij aan het ziek bed gekluisterd werd, nimmer aan leiding tot klachten van beteekenis had gegeven. De vereeniging verliest in ons ont slapen medelid een actieve werker voor de club, die bij zijn onverdroten toewijding om een ongeëvenaarden clubgeest levendig te houden, steeds onomwonden zijne meening durfde uiten, daarbij blijk gevend van een dermate gezond oordeel, dat zijne adviezen als het ware onontbeerlijk geworden waren voor het bestuur. Doch wel de meest in hem te waar deeren eigenschap was, dat hij voor de sport, welke hij zoozeer aanhing nooit zijne maatschappelijke plichten een oogenblik verwaarloosd heeft, zoo dat hij ongetwijfeld zoowel de sym pathie zijner patroons als die zijner collega's verworven had. Te tragischer is het zeer zeker, dat hij, die dus eene zoo veelzijdige sym pathie mocht verwerven en die nog zoovele jaren nuttig voor de maat schappij had werkzaam kunnen zijn, zoo vroeg van ons is heengegaan. Ook zijne familie zal in hem veel verliezen, doch moge het haar een troost zijn, dat velen methaar treuren over hun verlies. Toon, wij zullen uwe nagedachte nis in dankbare herinnering houden. Namens „W.S C J. SPIJKERMAN, Voorz. WSC doelman, die overigens indezen wedstrijd voortreffelijk werk leverde, ontstond onverwachts een tegenpunt, hetwelk als het ware cadeau werd' gegeven. De tweede helft was een tegenbeeld van de eerste drie kwartier. Door het geblesseerd raken van den midhalf, die tater uit viel, kreeg de ve dediging een zware taak. Waar bovendien te weinig steun verleend kon worden aan de voorhoede, bleef de strijd zich de eerste 25 minuten op de speelhelft van W.S.C. uitspelen. Wederom ontstonden door fouten in de achterhoede twee doelpunten voor MEVO. Eerst een kwartier voor het einde kwam er bij W.SC. wederom schot in. Evenwel waar MEVO zich thans op verdediging ging toeleggen, werd de gelegenheid ontnomen om nog op te halen en eindigde deze ontmoeting in een over winning voor de gasten. Builen vermelde inzinking, werd er door W.S.C. niet onaardig gespeeld. Toch viel het op, dat de beide oud spelers Klerkx en Zeckendorf zich veel gemakkelijker wisten te bewegen dan de jongere spelers. Vooral laatst genoemde speler, was wederom de groote stuwkracht in de voorhoede, doch kreeg na rust te weinig ballen toegepeeld. Zijn eerste doelpunt, een ontzettend hard, onverwachts laag schot, was subliem. Toch zal WSC. goed doen, op enkele plaatsen in het elftal speciaal de aandacht te vestigen teneinde deze te versterken. De beide lagere elftallen deden het beier en gingen wederom op den goeden weg voort. Het lie elftal klopte Waspik met 4—2, terwijl het 3e elftal hare 2e achtereenvolgende Bossche reis tegen B V.V. 5 in een 5-2 over- winning beloond zag. De juniores blijven fel van zich afbijten en gaan nog steeds ongeslagen aan het hoofd der ranglijst. H. E. C. Nog steeds ongeslagen bovenaan. Het was j.l. Zondag weer een g.ede dag voor HEC. Het eerste cltial keerde weer met een overwinning uit Tiiourg huiswaarts. Met 5 2 bleven zij de meerderen van Tilüurgia Mede doordat Oranje-Wit faalde tegen KWB is HEC's positie heenter dan ooit te voren. Voor de rust had HEC al een nut tigen voorsprong van 3-0. Het eerste maakte Albert toen hij uit een voorzet ineens in den uitersten hoek plaatste net tweede kwam van den voet van Koos Verhoolstad, terwijl het derde een schitterende kopoal was van Dorus. Na de rust wou het niet metr zoo goed vlotten. Ttlburgia werkt hard en heeft succes als hun midvoor prachtig inschiet. Even daarna maakt Han nummer vier. Zijn broer Koos is nog niet tevreden en weet nog een maal den keeper te verschalken. Dan is Tilburgia weer aan de beurt die voor een aangeschoten hands een strafschop toegewezen krijgt, waar door de stand op 5—2 komt. Ook het tweede elftal behaalde weer een overwinning op de RWB- reserves. 2-1 was het resultaat. Het derde elftal dat door misver stand slechts met 7 man speelde ver loor met dubbele cijfers van Baard- wijk 3. JULIANA. W. S. C. De eerste thuiswedstrijd van W.S.C. tegen MEVO heeft niet dat resultaat mogen brengen, waarop wij gehoopt hadden en zagen de zwarthemden zich zel.'.s met 3 2 geslagen, in een wed strijd, die absoluut niet verloren had behoeven te worden, De beide punten hadden even goed hier kunnen blijven, hadden de achterspelers van W.S C. niet zulke grove fouten gemaakt welke 3 tegenpunten opleverden. In de eerste speelhelft werd door de thuisclub uitstekend gespeeld, de voorhoede wist door mooi opgezette aanvallen, hoofdzakelijk door den rechtsbinnen geleid diverse malende achterhoede van MEVO te passeeren en wist zich in die periode een 2 0 voorsprong te verwerven. Door on oordeelkundig uitloopen van den Zondag j 1. had de competie-wedstrijd JulianaGood Luck plaats. Direct na den aftrap is Juliana in de meerderheid en na 5 minuten weet de linksbinnen Duquesnoy onhoud baar te doelpunten, terwijl even later bij een vrije schop op het Good Luck doel een 2e doelpunt wordt gemaakt hetwelk daar het ineens in doel kwam met werd toegekend. Ook de Berge- naren komen verschillende malen ge vaarlijk opzetten en na 20 minuten lost de rechtsbuiten'n hatden schuiver op doel welke den keeper te machtig is en de stand is gelijk. Bij Juliana treedt even een inzinking in waarvan Good Luck gebruik weet te maken. Bij een vluggen aanval wordt in de achterhoede niet tijdig ingegrepen en Good Luck brengt den stand op 2 1, waarmede rust komt Na rust is Juliana meestal in den aanval en komt 't Good Luck doel ver schillende malen in gevaar, maar het loopt onze geel zwarten niet mede daar de mooiste kansen nog geen succes brengen 10 minuten voor het einde wordt het harde werken eindelijk be loond als de centervoor van der Heijden met een onhoudbaar schot de partijen op gelijken voet brengt. Even later komt het einde met gelijken stand 2-2 Juliana 3 ging op den goeden weg voort en behaalde een schitterende 11 0 overwinning op H E. C. 3. R. W. B. Een mooi succes voor RWB Oranje Wit met 4-3 geklopt.' Onge' twijfeld zullen velen dezen uitslag als een verrassing beschouwen, doch wij vinden deze overwinning normaal en is zeer regelmatig behaald. Het is dit seizoen reeds herhaaldelijk ge bleken, dat onze nationaalgestreepten voor geen enkelen 3e klasser in deze afdeeling behoefden onder te doen, hetgeen thans bevestigd is. De cijfers z, 4 3 duiden op een zeer spannenden wedstrijd. Reeds in de eerste minuut leidt O. W. als onze doelman den bal niet vlug genoeg wegwerkt, welke hem uit de handen wordt getrapt. RWB houdt echter vol spoedig daarop maakt onze rechts buiten onhoudbaar gelijk, er wordt zeer vlug gespeeld, weer is het de linksbinnen van O W die zijn club de leiding geeft, rust 1 2. Na de thee begint RWB weer met nieuwen moed, hun volhouden is dan ook niet tevergeefs. Na een snellen ren maakt onze linksbuiten gelijk 2—2. RWB is thans in de meerder heid, hoe O W zich ook verdedigt doelpunten kunnen zij niet voorkomen, onze linksbinnen en rechtsbuiten brengen met goedgerichte schoten RWB in veiligheid. Kort voor het einde maakt O W weer door haar linksbinnen het 3e tegenpunt. Het einde komt met een welverdiende overwinning voor RWB. Er is door allen zeer hard ge werkt en hebben zij zich nu eens niet laten ontmoedigen, doch tot het einde volgehouden en dit heeft veel tot het succes bijge dragen. s 2 2 verloor van HEC 2 met De jongste RWB-ers werden in Vlijmen geklopt met dezelfde cijfers, waarmede vorige week gewonnen werd. Zondag a.s. RWB-Helmondia. P. S. V. Zondag speelde P S V. I in Loon- op Zand tegen Uno Animo I en moest na een zeer slecht gespeelden wedstrijd de meerderheid van Uno Animo be kennen door zich met 4—0 te laten kloppen. KAATSHEUVEL. De competitie wedstrijd „Oranje- Blauw— Advendo" is in een 6—0 overwinning van eerstgenoemde ge ëindigd. Toch hadden de Ttlburgers ook wel twee puntjes verdiend, want zij verschenen vaak genoeg voor Din- gemans, maar hun schot was zoek, terwijl onze doelman er ook enkele schoten fraai uithield. Aan de Advendo goal spande het geducht, en de O. B.- voorwaartsen, hielden hun roep, van uit eiken stand een uitstekend schot te Kunnen lossen, weer op Heel harde schoten vlogen op de Tilburgsche veste af en de keeper kon er dan ook zes maal het leer uitvisschen. Wa genmakers en Vermetten scoorden meestal na goed werk van den rech tervleugel Netten; van Wanrooy Ze- bregts en de Beer waren als van ouds heel goed. O-B heeft nu 8 maal ge wonnen en staat boven aan. gesp. gew. gel. verl. punt. voortegen 8 8 0 0 16 40 9 Een goedresultaat. De leiding goed HEUSDEN. .Zonda2 speelde hier Sportvereeni- ging 1907 II tegen Juliana II. De laatste verloor met 3-2. DUSSEN. Zondag verloren de „Dusschensche Boys" van Boxtel met 3—2. N. V. B. Uitslagen van Zondag 4 December. HET ZUIDEN. L O N G.A.—PS.V. Eindhoven— N A C N OAD.-M V.V. B V.V.—Willem II Roermond—Wilhelmina Tweede Klasse A. Breda—T.A.C. D.O.S.K.O.—Bredahia Roosendaal Alliance Middeiburg—Zeelandia i Dongen—Vlissingen Tweede klasse B. Tegelen Boxtel Pope—Waalwijk Gudok—Vos Helmond De Valk V.V.V.—Sittard Derde klasse A. Zeelandia 2—Zierikzee HulstTerneuzen S1NOTO—Goes Derde klasse B. W.SC —MEVO Boeimoer—Hero Wapen van Breda—T.S.C. Derde klasse C. R W.B —Oranje Wit Baardwijk— Good Luck Tilburgia—H E.C. Kaatsh.—Zaltbommel Res. It klasse. PS.V. 2—Eindhoven 2 NAC 2—Helmond 2 De Valk 2—Willem II 2 Res. klasse B. V.V.V. 2—Tegelen 2 Wilhelmina 3—Eindhoven 3 V.V.V.—De Valk 2 3-4 0-1 4-2 1-4 1-2 2-0 1-2 2-1 4-4 3-0 5-1 2-0 1-2 3-2 3-0 0-4 0-4 3-7 2-3 0-1 0-3 4—3 2-2 2-5 0-4 3-3 1-2 2-3 2-4 7-3 Totaal

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 2