Vjol g£/odtfe£oud& 446 Staatslotrij. Qj Cl'fJClj t^Ue/n burgerlijke stand. Dankbetuiging. inging, omdat zij de strengheid van hddr vader niet langer verdragen kon. Uit den Driet bleek duidelijk, dat Tnomka zijn docnier niet vermoord hecti, doen dat net meisje zellmoord gepleegd neett. Tnomka s verwanten willen nu trachten een herziening van het proces te verkrijgen, om altnans 's mans goeden naam in eere te her stellen. Taomna is indertijd veroordeeld op de verklaring van eenige lieden die op den KrineKen dag bij hem te gast waren. Thomka was even een zijaamcr binnengegaan en vlak daarop klonk een gil met de woorden: „Gij hebt mij omgebracht, vader!" Toen de gasten de zijKamer binnensnelden zagen zij Eva met een mes in het hart op bed liggen. Tnomka verdween eenigen tijd uit Szaoatka, doch werd later gevangen genomen en ter dood verooidecld. Toen gisteravond de ongeveer 50 jarige vischkoopcr C. de Vries uu Lnnmcn den onocwaakten overweg ie baiikum. onder de gemeente Castricum nabij postnuis no. 4 wilde passeeren, wciu nij gegrepen dooi trein no. 461 richting Aiamaar. V., die op n hou denkar zat, werd dood onder den trein vandaan genaaid. L)e hondenkai was totaal vcrsplinteid en een der honden was eveneens gedood. Het lijk van den visenkooper is met denzeltuen trein naar Alkmaar ver voerd. Te Winschoten is het tienjarig zoontje van den arbeider W. van Loc nen in de zandgraverij onder het ijs geschoten en veidronken. in den atgeloopen nacht hebben marechaussée en gemeentepolitie te Heerlen den hootddader der inbrekers- bende, welke sedert eenige weken de mijnstreek onveilig maakt, op den Suiarderweg gearresteerd en naar de marechdHssée-kazeme overgebracht, tr was weer op 3 plaatsen ingebroken. Gistermiddag omstreeks een uui is brand ontstaan in de vez.ltabriekcn van de N.V. „Hanindo" te Hoogeveen vermoedelijk in de droogkamer, iljdens den scnatuijd. Een d el der laonek. waarin zich ketels, machines, enz. be vonden, brandde geheel uit. Door de aanwezigheid van n brand muur kon een gedeelte, waar veel goederen waren opgeslagen, worden behouden. Een groote menigte was bij den brand tegenwoordig Er was een ge weldige vuurgloed in de fabriek. De brandweer van Hoogeveen werkte uu alle macht. Verzekering op beurspotis dekt de schade. Het lijk in het duivenhok. Het drama opgelost. In den atgeloopen nacht is vrij wel volledig licht gekomen omtrent de vondst van het vrouwenlijk in de Waalhaven te Rotterdam op Dins dag j.l. Thans staat vast, dat hier een van de afschuwelijkste misdrijven is ge pleegd, n.l. abortus provocatus. Omtrent het verloop van dit drama het volgende: De vrouw, die, zooals wij reeds meldden, een hemd droeg, gemerkt L. T. was een Duitsche dienstbode, al sinds geruimen tijd in betrekking in den Haag Zij had twee zusters als eenige familieleden in de stad. Eenige dagen geleden stelde het meisje zich onder „bthandeling" van den 33 jarigen H. J. K. die in een hofje aan de van LimburgStirumstraai het „vak" van aborteur uitoefende. Volgens aanwijzingen der Haagsche politie zou zij naar dit adres zijn gebracht door haar twee zusters. Zondagavond geschiedde de be handeling, tengevolge waarvan de ongelukkige kwam te sterven. Vermoedelijk hebben H. J, K- en zijn ongeveer 22 jarige knecht Koos M. het lijk toen samen nadat het was aangekleed in t duivenhok gestopt. Daar zij niet wisten hoe zich ervan te ontdoen, hebben zij het hok Maan dag op een handwagen gezet en het op deze wijze getransporteerd naar Rotterdam. Deze reis moet ongeveer zes uur geduurd hebben. In den nacht hier aangekomen hebben zij of er nog sprake is van handlangers is onbekend het hok bij het terrein van v. Walsum in de Waalhaven gegooid en zijn direct weggegaan. Dit is gehoord door een schipper en zijn vrouw, die den plons waarna men. den handwagen en eenige per sonen zagen, doch hier verder geen acht op hebben geslagen, daar zij in de meening verkeerden, dat een oude matras of iets dergelijks in het water werd gegooid. Dit is iets wat meer malen geschiedt. Die misdaad in Den Haag was ech ter op de een of andere wijze uitge lekt i Immers, de chef der Haagsche ze denpolitie, de heer Hol, ontving giste renmiddag telefonisch bericht van een man die onbekend wilde blijven en den raad gaf, dat de politie maar eens moest gaan kijken inde van Lim burg Surunisuaat, waaraan hij de me- deüeeling toevoegde, dat twee mannen 'n duiveunok op een handkar hadden vervoerd. Hei feit, dat op het lijk geen teeke nen van geweid waren gevonden, had de Haagscne politie reeds de gedachte gegeven van abortus. Na de teieto niactie inlichtingen heeft de politie loen een onderzoek ingesteld in het nolje, doch de bewoners, die verdachi zouden kunnen worden waren mei ihuis.De heer Hol heeti toen onmld jciiijk alle secties van de Haagsche Politie opdracht gegeven om te trach ten tot aanhouding en voorgeleiding van de verdachte bewoners over te gaan. In het huis werd een volledig onderzoek ingesteld. Deze huiszoeking en verdere onder zoekingen hadden resultaten, welke overtuigend Kunnen worden geaent voor de schuld van den 33 jarigen J- K- M Op den zolder van de woning bleek K. duiven te houden, er stonden verscnulende hokken, doch een hok ontbrak. Op een kamer op de ie etage werden koffers gevonden, waarin instrumenten werden aangetroffen, welke bij de behandeling gebiuiki Kunnen worden. Na deze sterke aanwijzingen is de politie naar de Hekkeiaan gegaan, waar de moeder van de 21 Jarige vrouw van K. woont. Daar werden de vrouw met haar twee kinderen aangetroffen. De vrouw werd gearres- tecid. inmiddels was in de hofjeswoning nog een prentbriefkaart gevonden, waarop een adres aan de Amsterdam- sche Veerkade in den Haag vermeid siond. Aan dit adres bleek hetslacni- offcr tot 30 November j.l. gediend te hebben. Sedert dien was zij vertrok ken, waaiheen wist men daar niet. De vrouw heeft bij haar verhooi bovendien bekend, dat het dienstmeisje sedert de vorige week bij haar en naar man in huis is gekomen, doen volgens haar bewering, kende zij het meisje niet van vroeger. Zondag j.l zou haar man, nadat zij even was uitgeweest, haar gezegd nebben, dal Liesje was weggegaan. Daarna had deze arrestante hei meisje ook niet meer gezien, naar ocwerlng. Met behulp van den vreemdelingen dienst heett de politie de arrestante nad nog gezegd wel een der zusters van Liesje te kennen deze zusters weten op te sporen. Een hunner was in dienst in de Faoar van Riemsdijk straat. Haar patroon deelde aan de Politie mede dat de arrestante herhaal delijk bij deze zuster was geweest. Nadat belde zusters waren opge spoord, bleken deze van den dood van Liesje nog niets te weten. Wei waren zij Zondag nog bij het hofje geweest, doch vonden toen de deur gesloten. Door hun toedoen was het meisje, van wie zij wisten dat zij in positie was, bij dezen man gebracht, waai zij het lijk en de kleederen herkend nebben. Hoewel K. en zijn knecht voort vluchtig zijn, heeft men hoop hen te kunnen arresteeren daar zij geen ol weinig middelen van bestaan hebben In verband met deze afschuwelijke zaak is heden een exira politieblad verschenen, waarin de signalementen van K. en zijn knecht. in een café te Chicago, waar 200 personen aanwezig waren, deden ban dieten een inval. Een vierial zwaar bewapende mannen drongen door den vooringang binnen, een vijfde kwam achterin en werd op den dansvloer door een daar juist vertoevenden po litieagent neergeschoten. Een zesde lid van de bende stond vóór den ingang en doodde een kelner die ontsnappen wilde Verscheidene in het caié aanwezige politieagenten openden het vuur. Er zijn verscheide ne gewonden, van wie een meisje ernstig is gekwetst. Gisteravond omstreeds half 12 zijn op het Rokin tegenover Ruysch' Handelsvereeniging te Amsterdam 2 huurauto's met elkaar in botsing ge komen. van den eenen wagen werd1 t voorste gedeelte geheel verbrijzeld de andere werd slechts licht bescha digd. De beide inzittenden van de verbrijzelde automobiel, een dame en een heer liepen ernstige verwondingen op en werden in het hotel Polen binnen gebracht, waar zij voorlooptg zijn verbonden. Daarna zijn zij per auto van den geneeskundigen dienst naar het Binnengasthuis vervoerd. De chauffeur was slechts licht aan de hand gewond. Terwijl in Den Haag de familie leden, vrienden en bekenden van wij len het echtpaar Pisuisse door een scherp vlugschrift in beroering kwa men, deed zich een zelfde geval voor in Berlijn, al heeft dit laatste dan een ander aspect. Kort na het huwelijk van Prinses Victoria van Pruisen en den Russischen danser Zoebkof verscheen bij de Bel gische uitgeversfirma Karl Vogel een boek, getiteld „Herzensroman der Prinzessia Victoria und Alexander Zoeb kof". In het eerste deel van dit werk be handelt de schrijver den liefdesroman die zich vele jaren geleden tusschen prinses Victoria en prins Alexander von Battenberg heeft afgespeeld en die tenslotte tot de interventie van Bismarck leidde. Zijn gegevens heeft de auteur ten- deele uit aanteekeningen van Bismarck geput. in het tweede deel worden uitvoe rig de betrekkingen tusschen prinses Victoria en Zoebkof behandeld. Achter het pseudonieum Rogers von Reinsfelder, vermoedt men iemand uit de voormalige hofkringen te Potsdam. Het echipaar Zoebkof heeft tegen de verspreiding van het boek een rech terlijke beslissing uitgelokt RECHTZAKEN. Oplichting. Tegen M. L. 23 jaar gedetineerd was 6 maanden gevangenisstraf ge- eischt ter zake, dat hij in Juli 1927 te Liussen met het oogmeik zich zeil wederrechtelijk te bevoordeelen J. Weteiings heeft bewogen hem voedsel, inwoning en geld te verschaffen door aan dezen een ln strijd met de waar- neid zijnd verhaal te vertellen, waar door deze tot die afgifte bewogen werd. De rechtbank veroordeelde ver- dachie tot 4 maanden gevangenisstraf. Meineed. S. P., mandenmaker te Nieuwkuik, 29 jaar, siond t«recnt wegensmeineed, op 13 Oct. 1927 voor de Bosscne Rechtbank gepleegd. Het betreft de bekende geschiedenis tn zake een dietstal in hei Paironaats gebouw te Heusden, gepleegd door A. v. d. S-, die bij P. in de kost was ln die strafzaak heelt P. verklaaid, dat hij met zijn kostganger op den avond van den diclstal om brood is geweest, met hem naar huis is gegaan en' voorts is thuisgebleven. Zijn kost ganger is niet van hem vandaan ge weest, dus kan den dietstal niet hebben gepleegd. Een en ander onder eede verklaard, strookt niet met wat andere geiutgen onder eede hebben aangebracht. De rechtbank kwam tot de overtui ging, dat P. meineed had gepleegd. Verdachte gehoord bleef pertinent volhouden, dat hij de waarheid heeti gezegd. De andere getuigen onder eede ge- noord, herhaalden hetzelfde wat zij vroeger hebben verklaard. Zij hebben op het bewuste uur verdachte voor het Patronaatsgebouw zien wachten, terwijl zijn kostganger het gebouw binnen ging en er na eenigen tijd weer uitkwam. Toen moet intusschen de diefstal zijn geschied. (De behandeling van de strafzaak over dezen diefstal vond plaats op 13 Oct. 1.1 en werd uitvoe ring in ons blad vermeld). De getuigenverklaringen waren eens luidend met die van 13 Oct. P. bleef ontkennen voor de recht bank gelogen te hebben. Gij hebt er belang bij uw kostgan ger te helpen, doch de andere getui gen niet. Zij verklaren allen hetzelfde, aldus de president. Wij hebben u nog tijdig gewaarschuwd niet de dupe te worden door meineed, ter wille van uw kostganger, maar u blijft bij uw valsch vei klaren volharden en zult dus de gevolgen hebben te dragen. De getuigen liegen als ze volhouden wat ze gezegd hebben, aldus verdachte Daar zouden ze niet het minste belang bij hebben wedervoer de presi dent en ze zijn eensluidend in hun verklaringen. De eisch wegens meineed luidde o maanden gevangenisstraf. Ik ben onschuldig, hield verdachte vol. Uitspraak 22 Dec a s. SPORT. WAALWIJK. VOETBALSPORT. QUICK. Zondag j.l. maakte Quick 1 de reis naar Venlo om den strijd aan te binden tegen de hekkensluiters .Pope". Deze puntlooae Venlonaren zagen kans op het gehavende Quick elftal ten slotte met veel inspanning 2 punten te be halen. Ook in dezen wedstrijd was het noodlot weer oorzaak dat onze blauw- witten tenslotte verloren. Door diverse omstandigheden kon de reis van hier uit met negen man maar worden aan vaard. Verder zouden dan in Den Bosch v. d. Beek en van Stippent het elftal completeeren. Door een huise lijk ongeval echter moest v. Stippent achterblijven en ging men dus met 10 man naar Venlo. Toen de wedstrijd pas kort aan den gang was viel ook Harry Snijders uit en heelt Quick ten slotie haast den wedstrijd in t geheel met negen man gespeeld, terwijl zq ïoch nog sterk paiuj gaven. Door enkele giove blunders van den geheel onbekenden scneidsrechler ontging den Waalwijkers een dubbel verdiend gelijk spel. Wij venrouwen dat de Quickers den moed niet laien zakken en mei dubbelen moed zullen strijden nu a.s. Zondag „Sittarü" te gast Komt. Deze nieuwe 2e klassers, welke een goed tiguur maken jn hun nieuwe omgeving zijn een hard werkend eltial met resoluut doortastend spel. Kort geleden moesten de Qutkers tegen hen in Limburg het onderspit delven in een weosnijd waarin de Waalwijkers beslist beneden hun kracht speelden. We vertrouwen dal de blauw witten ihans eens volledig kunnen spelen en dal nu eens niemand uitvalt. Het elftal is nogal gewijzigd en wij durven ie voorspellen, oai als er geen tegen slag komt voor de QuiCkeis, hun eltial den Limburgers het vuur geweldig aan de schenen zal leggen. Ook de Quickrechisbuiten v. d. Graft zal weer van de paruj zijn. Deze wedstrijd vangt aan om twee uur precies onder leiding van scneids rechler Horsten uit Tilburg. W. S. C. Slechts even onderbroken door één ihuiswcdstiijd, zal WSC moigen de reeks van ultwedsirijo-n wederom voortzetten en gaat de reis dumaai naar Roosendaal, alwaar gespeeld zal worden tegen de vereeniging „üt Muggen". Alhoewel onbekend voor WSC. schijnt deze vereeniging, althans op eigen terrein zeer vinnig van zich at te bijien en mocht nog geen enkele bezoekende vereeniging aioaar succes Denalen. WSC zal het derhalve morgen nard te verantwoorden krijgen en dc spelers zijn thans voldoende ingelicnt, welk een tegenstander daar ontmoet zal worden. Wij zullen het beste hopen en zullen eene afwachtende houding moeten aannemen. Wij willen tensioltt eene kleine aanwijzing naar voren brengen, speciaal voor de beide acnierspelers, om met forsche verrt trappen den bal naar voren te plaat sen en niet zoo lauw, als j.l. Zondag legen Mevo, waarbij dit euvel ge durende den geheelen wedstrijd zoo sterk naar voren kwam. De beide lagere elftallen spelen morgen eveneens. Het tweede eitiai gaat naar Waspik, terwijl het derde elftal thuis de returnwedsirijd tegen BW 5 uit den Bosch moet spelen, aanvangende twee uur. Wij zijn be nieuwd, hoe deze juniores zich morgen houden zullen. R.W.B. RWB heeft op Zondag weer een thuiswedstrijd en zal bezoek kiijgen van Helmondia uit Helmond. Vooi oeide ciubs is dit een zeer belangrijke wedstiijd RWB heeft 4, Helmondia 3 punten, wie dus verliest komt voor- loopig als hekkensluiter op de rang lijst. We achten onze nationaalge streepten wel in staat om te winnen als er ook na de rust tot het eindt hard gewerkt wordt. Na het mooie succes van j.l. Zondag vertrouwen wij dat de spelers de supporters niei zullen teleurstellen. Aanvang 2 uur terrein RWB. Onze reserve's zullen om 12 uur op het RWB terrein het Wapen van Heusden ontmoeten. RWB 3 gaat op bezoek bij HEC 3. JULIANA. Morgen moet het le elftal voor de competitie naar HEC. Juliana 2speeii een competitie wedstrijd tegen het sterke Quick 2 Waalwijk en ook dn belooft een spannende wedstrijd te worden welke om 12 uur wordt ge speeld op het Juliana-terrein. H. E. C. Morgen krijgt H E C. wederom een thuiswedstrijd te spelen en wel tegen de zustervereeniging .Baardwijk". Zaï H.E.C. haar overwinningenreeks voort zetten? Als er met het noodtge vuur gespeeld wordt, kan het. Maar gemak kelijk zal het niet gaan. „Baardwijk heeft dii seizoen al verschillende mooie successen geboekt. Het is dan ook een ploeg waar terdege rekening mee ge houden moet worden De H E C ers moeten niet denken, dat het met dezen voorsprong wel iets lijden kan Het is nog geen tijd om op de lauweren te gaan rusten. De kans op deneere titel staat prachtig, dus opgepast Het zal wel een felle strijd worden. Van den eenen kant „Baardwijk" die er natuurlijk tuk op is den leider er onder te houden, aan den anderen kant H E C. om zich te handhaven. We gelooven dan ook wel, dat deze plaatselijke ontmoeting de noodige belangstelling zal trekken. Aanvang twee uur. Het tweede elftal is vrij. terwij' het derde speelt tegen R.V.B.3. HEUSDEN. Juliana I gaat Zondag zich meten INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. 0 spoedig weer beier door wettig beschermd tegen vervalschingen ln Buisjes van 40en75ct.Proefbuisjes'25ct. met RWB 2 te Besoijen, terwijl Juliana 11 op bezoek gaat bij Sport- vereeniging 1907 II te Hintham. DRUNEN. As. Zondag 11 dezer zal een ont moeting plaats vinden tusschen de Vereen. „De Sporters" en de oud leden van de destijds ontbonden ver eeniging .D. F. C." Begrijpelijkerwijze zal deze wedstrijd een enorme belangsteliing trekken, omdat beide partijen alle krachten zullen inspannen de overwinning te behalen. Opgepast „Sporters", toon Uw meerderheid. Tweede Klasse Derde lijst. Trekking van 7 December. f20 000 No 12128. f 1500 No. 1232 f 1000 No. 8486 19934 f 400 No. 10091 19774 f 200 No. 6224 10166 f 100 No. 2886 3992 7120 8745 11614 12394 19981 Tweede Klasse Vierde Lijst. Trekking van 8 December. f 400 No. 10833 f 100 No. 7915 WAALWIJK. Geboren: Louis z. v. A. Th. Schuwen en E. Bouman. Johannes z. v. A. Schuurmans en A. Damen. Johan na G. d. v. J. Moonen en J. J. Brok ken. Cornelis Ph. z. v. C. H. van Ee- ten en J. C. Bergmans. Adriana S. A. d. v. D. J. Mateijsen en A. C. van Beek. Petronella J. d. v. P. W. Voogd en M. P. Verdonk. Johanna W. d. v. J. H. Bakker en A. C. Verhoeven. Overleden: Antonius J. van Draanen 36 j. Cornelia Musters 58 j. echtgen. van A. C. Brans. Ingekomen personen: C. J. Hamburg van Vught. P. B., C. C., M., E. A. en P. G. van der Vis van Rotterdam. M. J. J. Boot van Geertruidenberg. A. A. Janse van Noordwijkerhout. J. A. Kuijsters van Heerlen. P. F. v. d. Wiel en gezin van Loonopzand. J. J. van Loon van 's-Bosch. A. W. v. d. Vorst van 's-Bosch. J. G. Ambagts- heer van Bolsward. S. Kosikas van Parijs. Vertrokken personen: J. v. d. Lee naar Nieuwkuik. H. B. M. Heumel- der naar Delden. Th. C J J v. Ra- venstein en gezin naar's Bosch. A. H. Hens naar Driel. C. F. Borre- mans naar Rotterdam. G. H. Ver- sluijs naar Loonopzand. DRUNEN. Over de maand November. Geboren: Henriette W., d. van W. A. Pullensvan de Wetering. Theodorus J. z. v. Joh. Th. Muller v. Wanroij. Catharipa Alb. d. v. Alb. M. MolenaarKooien. Overleden: Geene., Huwelijken: Petrus J. van der Lee 24 j. en Wilhelmina H. van Rooij 28 jaar. ADVERTENTIEN. Voor de vele bewijzen van deelneming ontvangen bij het overlijden van onze lieve Moeder, Behuwdmoeder. Grootmoederen Overgrootmoeder 39395 Maria Catharina Kolsteren geb. de Peffer betuigen wij onzen hartelljken dank. Uit aller naam: FAMILIE KOLSTEREN. Waalwijk, December 1927. Ondergeteekende betuigt hier mede zijn hartelijken dank aan de N V vh M. RavcnswaatJ Zonen te Gorlnchem voor het fraaie Heerenrl|wlel dat als 't 139>te EXTRA CADEAU op RAVENSWAAY's LETTERS ARTIKELEN aan hem is uitge- De artikelen zijn gekocht bij den Heer H.W. KERST Snijders te Capelle Nieuwevaart. C. A. STAM. Capelle-Nieuwevaait, 7 Dec. '27.

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 7