bekwaam Stanzer. Haagsche Handelscursus. Schriftelijke opleiding Praclijherameos. Salon Pathéfoons Me slaande Kasten Bestelt (Gor de a.s. Feestdagen Marktberichten. H. MINKE afwezig. Schoenfabriek vraagt HOUTKOOP nabij Bergzicht. Notaris JANSEN verkoopen Grossier in de Langstraat onze zeer bekende Meer dan 50 verschillende soorten KOEKJES voorradig. STEEDS VERSCH. BAZAR voor direct een Hartong van Rrk Echte Sak sische Thuringer Rhum Weihnachtstollen, Kersttimpen en Kerstbrooden, Luxe Broodjes, Worstenbrood, Saucijzebroodjes, Appelbollen, Zeer fijne Kerstkransen, Kersenbanket, Fantasiegebak, enz-, enz. Sneeuwballen en Dennenappels, PULLES-HEESBEEN hier ter plaatse Bandschoenen Eng. hak, Heerenmolières, Meisjesartikelen 28-36. Tel. 99. Electr. Luxe Bakkerij. steld, is gisteren weer vrij gelaten. Diefstal. Toen de familie A. V. uit de Mini- ster Loeffstr. Maandagavond van een visite terugkeerde bleek bij thuiskomst dat een spaarpot, inhoudende pl.m, f 35.was ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Aan den schoonen blauwen Donau. Op kinematografisch gebied staat onze plaats zeker mede vooraan. Wij hebben reeds verschillende mooie films aangekondigd, die weldra te wachten zijn. Thans komt de Flora Bioscoop met een nummer, dat een der mooiste uit de huidige filmwereld geacht wordt. Dat wij dergelijke werken hier krijgen, danken wij aan de voortvarendheid onzer bioscoop directies. De film „Aan den schoonen blauwen Donau" is een filmwerk, waar aan spel, ensceneering. begeleiding enz. de allergrootste zorgen besteed zijn, en dat in de grootste steden een enorm succes heeft gehad, en wat ook hier ongetwijfeld het geval zal zijn. Het stuk speelt natuurlijk te Weenen. De lieveling van heel de stad is Mizzi, die veel aanbidders heeft, waaronder Oraaf Rudi Zirsky. Hoewel deze ge schiedenis niets ernstigs beteekent, komt ze zijn ouders ter oore en wordt Graaf Oskar, een neef van Rudi. uit gezonden het verdwaalde schaap in de. kudde te brengen en de eer der voorname familie te redden. Maar Oskar wordt zoodra hij Mizzi ziet verliefd tot over de ooren, die zijn liefde^wordt beantwoord Nu staat geheel de familie op haar achterste beenen en men doet alles om die liefdes relaties te verbreken. Mizzi is hierover in het begin zeer terneergeslagen, maar met behulp van haar levenswijzen oom, den klokken maker Biegler. gelukt het haar tot Aartshertog Ignatius door te dringen, die, getroffen door den eenvoud van het lieve kind, toezegt haar te zullen helpen. Op een groot jachtfeest gelukt het den ouden graaf zijn toestemming te doen geven. Reeds den volgenden avond nam Mizzi afscheid van het tooneel waarop zij zooveel lauweren oogstteniemand ontbrak! Nog eenmaal zwaaide zij de soldaten muts nog éénmaal zongzij het Déutschmeis- terlied, waarmee zij zich in aller harten een plaatsje veroverd had Ten aan - schouwe van het publiek omarmt zij met tranen in de oogen haar echtge noot. Allen juichen haar enthousiast toe. niet alleen het volk. maar ook de Aartshertog, niet alleen Rudi, maar ook de oude graaf en Mlzzi's vader. Mizzi heeft bereikt, waar zij naar streefde. Voor het laats! zingt zij haar lied op de heerlijke klanken van den zaligen wals Aan den schoonen blauwen Donau Dit is de geschiedenis, inhoud als vele anderen, maar juist de opname, het spel, de samenstelling, alles is van den allereersten rang en stempelt deze tot een bijzondere prachtfilm. R.K. Vereeniging ter Bescherming van meisjes. In het Orgaan der Federatie van R.K. Vereenigingen ter Bescherming van Meisjes in Nederland lezen wij deze waarschuwing Als een middel tot ontvoering van een meisje had een persoon zich ver voegd bij de Ouders met de mede- deeling eene goede betrekking voor hunne dochter te weten. Als arme menschen waren de Ouders bijna bezweken hunne dochter aan den als „heer" gekleeden persoon mee te geven. Hij zou direct geld betalen Door samenloop van omstandighe den is die truc niet gelukt want een oudere zuster kwam juist thuis en waarschuwde toch eerst te onderzoe ken. Later bleek het heerschap vol strekt niet bekend in de door hem opgegeven plaats. De Ouders van dochters die eene betrekking zoeken zijn hiermede weer eens attent gemaakt op het gevaar dat hun kind bedreigt. Oplossing van het conflict te Hilvarenbeck Naar wij vernemen is in verband met de totstandkoming van de Fede ratie van Nederl. Schoenfabrikanten, door de schoenfabrikanten te Hilvaren beek aan den Ned. R K. Fabrieks- arbeidersbond „St. Willibrordus" voor gesteld, de werkstaking en de uitslui ting onmiddellijk op te heffen. De betreffende fabrikanten hebben zich bereid verklaard hun arbeids voorwaarden aan te passen aan een door het besiuur der Federatie in overleg met het bestuur van „St Wil- librordus" te geven advies. Aan den rijksbemiddelaar, mr. Aal- berse, is hiervan mededeeling gedaan. van de aanvragen voor kostelooze rijwielbelastingmerken voor 1928. Goed afgeloopen. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 16 Dec. 1927. Rijwielbelastingmerken. De Ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Kaatsheuvel maakt be kend, dat op 14 16-19-20 28 en 30 December 1927 en op 4-6 Januari'28 zitting zal worden gehouden des nam. van 6—8 uur voor de behandeling De heer M. S. kwam hedenmiddag door de gladheid van den weg met zijn auto in de Dongensche straat te slippen, met het gevolg dat hij met zijn wagen in den sloot ter linkerzijde van den weg terecht kwam, Niet zonder moeite bevrijdde zich de heer S. uit zijn benarde positie. Met ver eende krachten van verschillende toe- g schoten burgers werd daarna de auto bovengebracht. De materieele schade is gering, daar slechts enkele ruiten stuk zijn. De heer S zelf kwam met een paar ontvellingen en eennat pak vrij. Zangvereeniging. Een vijf-en twintigtal belangstel lenden hadden Dinsdagavond gehoor gegeven aan den oproep tegenwoordig te zijn in café Jan van Dun, om te trachten te komen tot de oprichting van een Mannenzangvereeniging. De heer J. Tuerlings leidde de ver gadering en zette het doel der bijeen komst uiteen. Spreker memoreerde dat reeds lang de behoefte aan een Zangvereeniging gevoeld is. die naast onze beroemde harmonieën zich aan de beoefening der muziek kan wijden Vioeger mocht Kaatsheuvel zich ook op een goede liedertafel beroemen, doch gebrek aan alzijdige belangstel ling, doordat vele meenden, dat deze vereeniging niet voor iedereentoeganke- lijk was deed ze kwijnen en ten slotte sterven. Dat echter de lust om te zingen is blijven bestaan bewezen de tijdelijke koren die bij gelegenheid van onafhankelijksfeest en jubileumfeest gevormd werden, Dat ook thans bij eersten oproep reeds een 25-tal liefhebbeis aanwezig zijn is andermaal een bewijs, dat die ambitie nog heden bestaat Hei spijt, spreker, te hebben moeten ondervinden dat van sommige zijden, niet die medewerking te constateeren is die toch van allen mocht.worden verwacht Zooveel te meer stelt spreker op prijs dat het besiuur van ons Par. Zangkoor met zijn organist en ver schillende leden acte de presence geven en hierdoor bewijzen sympa thiek te stian tegenover het opgezette plan. De kleine toegezonden circulaire die het .spreker tot zijn spijt niet mo gelijk was, op 't Apollo armenconcert te doen circuleeren. zet reeds in korte trekken den opzet uiteen. Om alge- meene medewerking te mogen ver wachten oordeelt spreker het nutiig 'n neutrale zaak als repetitie-lokaal te kiezen In de bedoeling ligt, zoowel voor Apollo - als Euphonia concerten zijn medewerking aan te bieden. Met het houden van repetities en verga deravonden zal steeds met de dagen en uren door andere muziek - corpo- ratie's bezet rekening gehouden worden. De onkosten zullen voorloo pig uit 'n kleine wekelijksche contri butie der leden gedekt worden. Na deze korte inleiding deelt de heer C. Snoeren, secretaris van het Par Zangkoor, mede namens het bestuur van 't Kerkkoor, gaarne te willen verklaren, dat het bestuur het door den heer T genomen initiatief ten zeerste toejuicht en dat hij in zijn werk zal mogen rekenen op hun vol- ste sympathie en krachtigste mede werking. Verschillende andere spre kers voeren hierna het woord, meer speciaal over de huishoudelijke rege ling van verschillende aangelegenhe den Tot afdoening dezer zaken, mede tot vorming der concept statuten etc stelt de heer T. voor een voor* loopig bestuur te vormen, dat als volgt wordt samengesteld J van der Wee, P. van Bokstel, Jos. Vrinten, W. Kol- steren, C de Groot, Theo van den Hoven en J Teurlings Op verzoek verklaart de heer Teurlings zich be reid voorioopig d; directie op zich te willen nemen. Vijf en twintig der aan wezigen gaven zich reeds als werkend lid der vereeniging op, terwijl van vele anderen reeds toezegging tot mede werking was ingekomen. Als naam der vereeniging werd ge kozenmannenzangvereeniging „Bel Canto". Als repetitie avond wordt voorioopig vastgesteld de Woensdag avond, welke dag, zoo dit noodig of gewenscht geoordeeld wordt met den Zaterdagavond kan verwisseld worden. Zoo mogelijk zal reeds Woensdag a s. met de repetities begonnen worden. De heer J. v. d. Wee, Pres. van het Par. Zangkoor, die eerst om half tien te vergadering kon komen, gaf ander maal verklaring van volste sympathie en medewerking van de zijde van 't Kerkbestuur. Met een opwekking tot propaganda voor aanwerving van nieuwe leden en een trouwe opkomst op de repetitieavonden werd hierna de vergadering onder dankzegging voor de groote belangstelling door den heer T. gesloten Nieuwe leden kunnen zich eiken dag bij den heer T. opgeven of zich bij de repetitie's aanmelden. De re- pelitie's zuilen gehouden worden in het bijzaaltje van den heer Jan v. Dun. Kegelconcours, Zaterdagavond wordt het kegelcon- concours van de kegelclub .Houdt de Plank" geopend. Dat de jonge kegelclub deze ope ningeen eenigsdns feestelijk karakter wil geven blijkt reeds uit het feit, dat de Harmonie van het Koninklijk Mu ziekgezelschap „Euphonia" isgeenga geerd om een avond concert te geven op de banen. Begrijpelijker wijze zal dit veel be langstelling wekken. Daarnaast zal de keurigeSlijst van waardevolle prijzen wel in staat zijn interesse voor hel conconrs te wek ken. „Houdt de Piank" verstaat de kunst een plaatselijk kegelconcours amusant en aantrekkelijk te maken, zoodat we er overtuigd van kunnen zijn, dat het zal slagen Legwedstrijd. Dat de fokkerij „Het witte Nuthoen" alhier over goede dieren beschikt wordt momenteel bewezen door de officieele cijfers van den legwedstrijd te Horst (L) waar de toom W L. hoenders van T. momenteel de 2de plaats bezetten Vier dieren bereikten in 45 dagen (16 Oct.-l Dec respec tievelijk "31-33- 34—34 eieren, wat reeds 'n mooie winterleg beteekent. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 7'/2 uur. Opvoering van „De Aap", Concertzaal De Lindeboom. Zaterdag 8 uur. Flora Bioscoop. „Aan den schoonen blauwen Donau Zaterdag 8 uur. Witte Bioscoop, „De Overval in den Nachtexpres". Zaterdag 9 uur Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Mannenkoor Zondag 12 uur. Repetitie Liederfahl „Oefening en Vermaak", Mannenkoor. Zondag 12 uur. Repetitie L/eder- tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 3'/2 uur Flora Bioscoop, Groote Matir.ée voorstellir g „Aan den schoonen blauwen Donau*. Zondag 6 en 8'/2Uur. Witte Bioscoop De Overval in den Nachtexpres". Zondag 6 en 8'/2uur. Flora Bioscoop Aan den schoonen blauwen Donau. Zondag 7'/2 uur. Opvoering van „De Aap", Concertzaal De Lindeboom Maandag 8 uur. Repetitie Waalw Veteraren Gymn vereeniging, gem. Gymnastieklokaal Dinsdagavond 8'/4 uur Repetitie Waalwijks Gemengde Zangvereeniging voor de heeren en om 9 voor de dames, Hotel Verwiel BURGERLIJKE STAND. LOONOPZAND. Van 16 Nov.30 Nov. 1927. Geboren Johanna Gerdina Theresia d.v. Joh. Brent en J. P. Valk. Maria Anna Martina Petronella d.v. J. Kemmeren en M. J. Driessen. Johanna Adriana d.v. Adr. M. van Boxtel en H. Wage- makers. Henrica Petronella d.v. Joh. de Man en Ant.a. Pooters. Elisabeth Johanna d.v. Pieter Damen en E. Grootswagers. Maria Petronella d.v. Petrus Zijl mans en J. M. Sprangers. Overleden Philemina Margaretha Cools, wed. van Adr. v. d. Wee oud 07 jaren. Gehuwd Franciscus Netten oud 25 jaren te Loonopzand met Josephina Johanna Kuysters oud 25 jaren te Loonopzand. Pieter Evers oud 37 jaren te Dongen, met Cornelia Johan na Maria Hamers, oud 29 jaren te Loonopzand. Adrianus Josephus Jo hannes van Riel oud 28 jaren te Loon opzand met Elisabeth Maria Zwaans, oud 23 jaren te Loonopzand. Waalwijk, 16 Dec. 1927. eieren 12—14 cent. varkens f 8-f 10. ADVHERTENTIëN. Hiermede danken wij in 't bijzonder de Firma W. TIMMER MANS en haar personeel, de Voetbalvereniging „W. S C." en verder vrienden en bekenden voor de vele en hartelijke blijken van deelneming, ondervonden ge durende de ziekte en de teraarde bestelling van onzen dierbaren zoon en broeder 39450 ANTOON. Familie VAN DRAANEN. Chr. Scholen te Waalwijk. Het Bazar Comité brengt langs dezen weg zijn hartelljken dank aan allen, die op eenige wijze hebben medegewerkt lot het wel- slagen der Bazar. 39448 Namens het Comité: Mevr. J. v. KEMPEN WENDTE Mej A. BOTH. Mevr J. BOTH WEVERINK Tandarts WAALWIJK is vanaf 24 December tot 4 Januari 39445 Brieven onder no. der advert. Bureau v. d. Blad. 39447 FABRIEK VAN LUXE SCHOENWERK vraagt voordircct een ervaren tevens Stikmeester. Brieven met opgaaf van leeftijd, vroegeren werkkring en verlangd salaris onder No der advertentie Bureau van dit Blad. 39452 te Waalwijk, 39446 zal namens de Heeren TIMMER MANS q q aldaar op Dinsdag 27 Dec. '27 v.m. 10 uur op het stuk Ongeveer 80 koopen gekapte Mast, waaronder mooie heiningsparren, palen, hop en boonstaken, alles nabij Bergzicht en 8 koopen zwaar eiken Elzen en Berken Schaarhout, waar van 6 bij Soijers. Bijeenkomst bij Bergzicht. NOTARIS te Raamsdonksveer, zal op Donderdag 22 December 1927 nam 7 uur in café P. HEERE te Raamsdonk pubifek verpachten: Vcor den Heer P. A. Ruijtenberg te Waspik voor 6 jaar, ingaande einde seizoen 1928: 39440 Een perceel bouwland te Waspik in Bovenkerk groot 4.21.30 H.A-, thans in huur bij B- M. J. Langerwerf. vraagt voor geregelde levering Betaling bij aflevering. Brieven onder No der advertentie Bureau van dit Blad 39451 Ned., Fransch, Du/tsch, Engelsch en Boekhouden, door Leeraren Openb. Middelb. Handelsschool en Accountants. Prospectus aan te vragen: Regentesselaan 31. - Telef. 36441, den Haag. 39381 Groote8tr. 216 bij de Markt, WAALWIJK. met 2 jaar garantie in prijzen van f30.—, f40.—. f57 50, f 60.-, f 65.-, f70 -, f75—, f 85. f 100.f 150. en hooger. Caruso, Tauber, Costa, Milona, Tom Derys, Emile v, Bosch. De nieuwste DANSPLATENHawaiian, Revellers, Jack Smith,Koorplaten, Keistplaten, Mengelberg Orkest, Complete Sonaten, Concerten. Symphoniën, Kinder platen van Antoinette van Dijk, e.a., Derby, Bandy, Kees Pruis, Hoffman, enz., enz. PLATEN ALBUMS EN KOFFERS. Aanbevelend,

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 10